Volksuniversiteit- Kaatsheuvel heeft programma gereed E. v. Hoorn legt funktie als voorzitter bij Concordia neer Nieuwe school in Nieuwkuyk op terrein St. Gertrudusgesticht Raad van Waspik werkte agenda in kwartier af De Zweedse balans na een jaar rechts rijden is zeer gunstig LOON OP ZANDSE HARMONIE ZONDAG NAAR FRANKRIJK LINKS OF RECHTS RIJDEN Diana Schoenfabriek in Kaatsheuvel uit de brand 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER 1968 3 In winterseizoen diverse cursussen Babysitters" tijdens avonden van Volksuniversiteit Nieuw jeugdgebouw Stichting Jeugdbe- langen St. Antonius- parochie Nu meer aandacht voor show-element Ere-voorzitter Moeilijke onderhandelingen Naar Frankrijk Achi-kiassïge school vergt inves tering van f774.500 Vlijmen EHBO-cursus in Kaatsheuvel Cijfers duidelijk Loon op Zand Voorzien in behoefte Eigen gezicht Capelle Het bestuur van de Volksuniversi teit te Kaatsheuvel heeft het nieuwe programma voor het seizoen 1968 - 1969 gepresenteerd. Het programma, dat er in alle opzichten zijn mag, is bijzonder gevarieerd en biedt voor ieder wat. De Volksuniversiteit opent op donderdag 26 september het win terseizoen in de zaal van de Levens school met een causerie door de jour naliste-schrijfster Harriet Freezer over „Geven en nemen in het leven". Op dinsdag 15 oktober wordt uit de doeken gedaan hoe een krantebericht nieuws wordt, gevolgd in de daarop volgende week door een excursie. Om angst tot spreken in het open baar te overwinnen zal mevrouw Aafje van Gestel-Visseds uit Utrecht donderdag 7 november een handje helpen. Na een inleiding zal er ge legenheid zijn voor praktische oefe ning in spreekvaardigheid. De schrijfster Miep Diekman, bekend om haar Antilliaanse boeken, houdt op dinsdag 26 november een lezing over „Kinder- en Jeugdliteratuur en wat hebben volwassenen daarmee te ma ken", waarna er gelegenheid is tot discussie. Geïllustreerd met dia's zal drs. Knippenberg uit St. Michielsgestel dinsdag 7 januari spreken over de ge schiedenis van de munt, en 16 janu ari daaropvolgend komt Mr Lelie, di recteur van het Instituut Schoevers, een actueel onderwerp behandelen, namelijk 'Na-schoolonderwijs'. Voor reislustigen en vakantiegangers wordt dinsdag 28 januari een interessante avond, omdat Simin de Waard uit Rotterdam de aanwezigen in zijn cau serie, toegelicht door dia's en kleu renfilm, mee naar Spanje zal nemen. Na een muzikale avond op dins dag 25 maart door Prof. Dr. van Niftrik uit Amsterdam over het be langrijke onderwerp „Is er nog ruim te voor individualiteit"? alsmede een causerie door Drs Oudshoorn op dinsdag 15 april over „graphologie", volgt op dinsdag 29 april de slui tingsavond. Hiervoor heeft men me vrouw Van Dort, verbonden aan de stichting „Brabants Haem", weer be reid gevonden een Brabantse avond te organiseren, compleet met Boeren- kapel en 't traditionele worstebrood bij de koffie. In aansluiting op deze avond zal dan weer een dagtocht ge maakt worden tot besluit. Het bestuur van de Volksunversi- teit wil tijdens het winterseizoen nog diverse cursussen organiseren mits er voldoende deelname is. Deze zullen betrekking hebben opbesparing van huishoudgeld, spreekvaardigheid en bloemschikken. Verder wil men de leden tegen speciale prijs gelegenheid geven deel te nemen aan tochten, ge organiseerd door het Brabants Heem te Breda. De mogelijkheden tot het tegen reductie bijwonen van evene menten, georganiseerd door de Klei ne Academie te Tilburg (Schouw burgbezoek e.d.), blijven onvermin derd bestaan, terwijl er nog enkele faciliteiten zijn, waarover men voor gelicht kan worden door de secreta resse, mevr. C. Roest- v. d. Sandt, Willem heuvel. de Zwijgerlaan 10, Kaats- Voor ouders met kleine kinderen, die zich hierdoor 's avonds niet vrij kunnen maken, heeft het bestuur ook een oplossing gevonden, dank zij de medewerking van de directrice van de huishoudschool, mej. v. d. Walle en haar cursisten „kinderverzorg sters". Deze leerling-kinderverzorg sters hebben namelijk toegezegd bij de leden van de Volksuniversiteit in dien gewenst te „babysitten", uiter aard tegen 'n vergoeding (voor volks universiteitsavonden a 2,50). Men gelieve hierover telefonisch contact op te nemen met de huishoudschool. Het is alweer een tijdje geleden dat de jeugd van Waalwijk-Zuid door de brand boven de St. Anto- niusschool gedupeerd werd. Voor de Stichting Jeugdbelangen en ook de jeugd was het een ware ramp om zonder huisvesting te komen. Men is niet bij de pakken neer gaan zitten, maar heeft al het mo gelijke gedaan om weer een ge schikte ruimte te kunnen krijgen. Het pogen van Jeugdbelangen is niet zonder resultaat gebleven en men hoopt in de tweede helft van deze maand de poorten van het^ nieuwe jeugdgebouw open te zetten. De voormalige kleuterschool zal dan geheel zijn opgeknapt De diverse clubs gaan weer vol goede moed van start. Momenteel zijn er de vol. gende jeugdclubs: jongens-hobby; schilderclub voor jongens en meis jes; Judoclub; balletgroep; Jong Nederland voor jongens van 8 tot 17 jaar; gidsen voor meisjes van 8 tot 17 jaar; verkenners en welpen van 8 tot 15 jaar. Voor al deze clubs kan men zich opgeven bij mevr. A. A. M. van de Elshout-v. d. Berg, Andoornstraat 9, telefoon 3460. Sedert de presentatie van de Kon. Erk. Harmonie Concordia in nieuw uniform en de toevoeging van haar majorettenkorps aan de bestaande harmonie met drumband, enige maan den geleden, heeft het bestuur grote plannen met haar korps. Een hele re constructie is in het bestuur geweest, die tot doel had 'Concordia te maken tot een concert- en showharmonie, die bij meerdere gelegenheden zal optre den. De uniformering van de muzi kanten is bijzonder goed geslaagd en de toevoeging van de majoretten, welke een fleurig en kleurig aanzien geven, zijn naar idee van Anton Pieck, de grote kunstenaar van de Efteling. Op 31 augustus j.l. recipieerde in de restauratie van De Efteling de voorzitter van Concordia, de heer E. van Hoorn, omdat hij de pensioen gerechtigde leeftijd had bereikt. Bij deze receptie waren vele zakenrela ties, vrienden en familieleden aan wezig. Tegelijk bracht harmonie Con cordia hem een klinkende serenade. Tijdens de toespraak van de voorzit ter zei de heer van Hoorn, dat hij vast besloten was de leiding van de harmonie in jongere handen te geven; het besluit was onherroepelijk. Ge zien de vele veranderingen bij het opvoeren van het corps was het dan ook wenselijk dat hij zijn functie ter beschikking stelde. Dit kon alleen maar ter verbetering van 'Concordia zijn. Bij de jongeren in het bestuur zaten meerdere initiatieven welke het korps een modernere aanpassing kun nen gaan geven. De heer Jef van Lier sprak de heer Van Hoorn toe en zei dat hij dit standpunt kon begrijpen en bood de Slechts een kwartiertje had de raad van Waspik donderdagavond nodig om de luttele punten van de korte agenda af te werken. Een krediet van ƒ10.000 voteerde de raad om het bestemmingsplan Was- pik-Boven te kunnen voorbereiden. Voor het opmaken van een ont- werp-structuurplan stelde de raad een bedrag van 2500.beschik baar. Naar aanleiding van een ingeko men stuk met betrekking tot de tuinbouwstichting Waspik-Sprang- Capele-'s Gravenmoer, wees de heer J. v. Dongen op de grote verschil len die er bestaan in de pachtprij zen voor gelijkwaardige percelen. In 1970, zo zei burgemeester Wel ling, zullen alle prijzen weer kun nen worden herzien. We zullen dan eenzelfde gedragslijn volgen om zo de prijzen zoveel mogelijk gelijk te trekken. In het stichtingsbestuur zullen we met uw opmerking ons voordeel doen, aldus de voorzitter tot de heer v. Dongen. Om uitvoering te kunnen geven aan het bestemmingsplan Waspik- Beneden, noordelijk gedeelte, dient de gemeente in het bezit te komen van 1060 m2 grond aan de Kerk straat, in eigendom van de heer A. de Hond. De onderhandelingen, aan vankelijk vastgelopen, zijn in deze weer hervat. Als voorzorgsmaatre gel nam de raad het besluit tot voorlopige goedkeuring van 'n ont eigeningsprocedure, voor het geval men met de heer De Hond niet tot overeenstemming zou komen. Zui ver formeel dus, aldus de voorzit ter. Grond met opstal, plaatselijk ge merkt Schotse Hooglandersstraat 36, kocht de raad aan van de heer J. Ruytenberg voor 1000.Het per ceeltje van 94 ca. ligt in het sane ringsplan. Het pand is voor afbraak bestemd. Tegen de heer A. Jansen, Burge meester Dekkersstraat 7, zal de ge meente een rechtsgeding gaan voe ren, omdat deze tot nu toe ver zuimde een bedrag van 90.75 te verrekenen, nadat bij opmeting was gebleken dat een door hem gekocht bouwperceel 7 m2 groter is uitge vallen dan aanvankelijk werd be rekend. E. van Hoorn scheidende voorzitter het ere-voorzit- terschap aan, gezien de grote steun welke de harmonie van de heer Van Hoorn heeft ondervonden. Zijn ver diensten zijn dan ook bijzonder groot geweest vooral bij de vormgeving van het korps in de laatste jaren. Intern heeft zich een bestuurs-aanpassing voorgedaan in verband met de moder ne manier va noptreden. Het zwaar tepunt wordt nu niet meer gelegd op de concerten, alhoewel deze toch nog gegeven zullen worden, maar op het show-element. De muziek is ook aan gepast aan de eisen van de moderne componisten en hun oeuvres. Thans is de functie van voorzitter nog vacant, doch zo spoedig mogelijk zal deze plaats ingenomen worden. De heer Van Hoorn sr. volgde de heer J. B. Verschuren in de veertiger jaren op als voorzitter. Momenteel ziet het bestuur er als volgt uit: vice- voorzitter de heer Jef van Lier; se cretaris de heer E. Verschuren; pen ningmeester de heer H. Brands; de leden de heren W. Brands, P. v. Lier, Chr. Nijkamp, C. van Loosdrecht Mzn., J. van Hoom en voor muziek de heren Roestenberg, K. van Loon en J. Smulders. Zondag in de vroegte vertrok harmonie 'Concordia' met 2 bussen naar Frankrijk in deze geheel nieuwe vorm. Tegen 12 uur gebruikte het gezelschap een kopje koffie aan de Belgisch-Franse grens om daarna naar het plaatsje Mazingarbe bij de stad Lille af te reizen, waar zij om 1.15 uur door het organiserend komité werden ver welkomd, in een grote feesthal. Om half 3 werd opgesteld voor de optocht welke door het plaatje trok en zeer veel publiek trok tot zelfs buiten het plaatsje zelf. De optocht werd gevormd door harmonieën en diverse groepen waaronder carnavalsgroepen. Deze optocht was bij gelegenheid van de kermis aldaar opgezet. Uit Nederland waren nog 4 groepen aanwezig, waarvan 2 carnavals groepen uit Den Bosch. Tot ca. 5 uur duurde de optocht. Concor dia heeft veel bijval mogen oogsten in deze optocht, omdat zij zeer gedeciplineerd voor de dag is gekomen. Tijdens de terugtocht werd in een uitspanning tussen Antwerpen en Turnhout bij 'n oponthoud een mars ge blazen dat bijzonder in de smaak viel. Bij deze gelegenheid kreeg de harmonie een mars aangeboden van de zoon van de eige naar, die componist is: 'La Matina'. Zij moest ten gehore gebracht worden en werd 'a Vue' gespeeld. Het ging nogeens bijzon der goed Een mooi uitstapje was het, dat Concordia nog lang zal heugen. BOERENLEENBANK De directie van de boerenleenbank alhier heeft haar kasuren met ingang van maan dag 23 september gewijzigd. In Loon op Zand is de bank geopend van maandag tot en met vrijdag van 9-16 uur en vrijdag avond van 18-20 uur. Het St. Gertrudusgesticht in Nieuw- kuijk gaat een bestemming krijgen. Ten behoeve van de schooljeugd in het dorp Nieuwkuijk zal een nieuwe 8-klassige lagere school worden ge pland. Deze zal komen te staan op de plaats van het vroegere St. Ger trudusgesticht, dat door de zusters inmiddels is verlaten. Ruim 60 jaar geleden werd dit gesticht door de fa. J. de Bont-van Huiten, alhier, ge bouwd. De ligging ervan is bijzonder centraal. Met de realisering van deze school is 'n bedrag gemoeid van 774.500. Aan de gemeenteraad wordt gevraagd voor de aankoop van de benodigde grond 124.500,- beschikbaar te stellen. Begin vorig jaar reeds besloot de raad medewerking te verlenen aan het plan van het R.K. kerkbestuur in Nieuwkuijk te komen tot een nieuw gebouw voor het onderwijs voor de lagere schooljeugd. Dit ter vervan ging van beide oude gebouwen. Over de bouwplaats werd uitvoerig gedis cussieerd. Gekozen werd een centraal gelegen plaats aan de Nieuwkuijkse- straat. Het kerkbestuur kan inmid dels de gebouwen met bijbehorende grond van de zusters Van Veghel, die Nieuwkuijk verlieten, kopen. Voor de nieuw te bouwen school is een perceel grond van 4826 m2 no dig. Hiervoor is een bedrag gepland van 129.500,-. Hiervan moet zo'n 10.000,- worden afgetrokken voor de sloopwaarde van het gesticht. De optelsom wordt echter compleet wan neer men er 5.000, - bijtelt, die als schadevergoeding moet worden betaald aan de eigenaar van 'n naast liggend perceel, die akkoord ging met het verzoek geen hogere bebou wing of beplanting meer te zullen neerzetten. Dit om te voorkomen dat er licht uit de klassen zou worden weggenomen. De bouwkosten zijn voorlopig geraamd op 650.000, - Dit bedrag is inclusief de inrichting. De R.K. ELIBO-vereniging „Dami- aan" te Kaatsheuvel heeft het voor nemen een nieuwe EHBO-cursus te gaan organiseren, welke cursus zou moeten aanvangen op dinsdag 17 september a.s. in het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Vossenbergselaan. De cursusavonden zijn op elke dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur, terwijl de duur bepaald is op 26 weken. Het geheel staat onder leiding van de doktoren R. Raaymaakers en P. Wij- tenburg te Kaatsheuvel. De kosten voor de cursisten, die 17 jaar of ou der moeten zijn, heeft men zeer laag gehouden, namelijk slechts 25 cent per week. Het bestuur van „Damiaan" wijst op de grote noodzaak van EHBO-ers bij alle mogelijke ongevallen, zowel op straat als in de fabriek, op kan toor, sportterrein en huiselijke kring. Ter overtuiging van deze nood zaak wordt de aandacht gevraagd voor enkele cijfers van verkeers ongevallen, welke in de gemeen te Loon op Zand gedurende het af gelopen jaar plaatsvonden, namelijk 4 met dodelijk afloop, 26 met min of meer ernstige gewonden en 32 ove rige gevallen, terwijl wat de huis- en bedrijfsongevallen volstaan wordt met de opmerking, dat ook deze de honderd te boven gaan. Indien men zich als cursist wil aan melden, kan dit worden gedaan tot 15 september a.s. en wel bij A. Poo- ters, Hoofdstraat 70, L. Beerens, Willem de Zwijgerlaan 52, C. Zwaans-Soeterboek, Gasthuisstr. 37, M. van Eulem, Peperstraat 9 of L. Spapens, Schubertstraat 7. In Europa komt het rechts rijden in 't verkeer steeds meer in zwang en het zal niet lang meer duren of het is overal gebruikelijk. Verelden jaar zijn de Zweden er toe overge gaan en de verkeersdeskundigen in Zweden zijn na één jaar rechts- rijden bijzonder tevreden. Uit de statistieken blijkt, dat het aantal ongelukken aanmerkelijk ge ringer is geworden en het aantal doden in het verkeer is eveneens aanzienlijk gedaald. Niet minder dan ongeveer 250 Zweden zijn nog in leven, terwijl zij volgens de sta tistieken het slachtoffer hadden moeten worden van een verkeers ongeluk in het afgelopen jaar. Dat is een bijzonder belangrijk winst punt, want tenslotte zijn 250 men senlevens onbetaalbaar. Toch mag men twijfelen aan het succes van de Zweden. De cijfers der statistieken toonden, dat speci aal in de eerste maanden van de inviering van rechts verkeer, 't aan tal ongeluken en doden enorm ge daald is. Was dit geheel toe te schrijven aan het voordeel van het rechts rij den? Neen, natuurlijk niet. De weg gebruikers van Zweden moesten al leen ineens van de weg gebruik maken op een hen volkomen vreem de manier en het is duidelijk dat zij in die eerste periode uiteraard de grootste voorzichtigheid hebben betracht. De cijfers laten het ons duidelijk zien. Langzaamaan raakt men aan de nieuwe situatie gewend en men wordt vrijer in het verkeer, met als gevolg dat het aantal ongelukken en slachtoffers steeds wat groter wordt en het verschil met de cij fers van verleden jaar kleiner. De gunstige balans is dan ook voor een groot deel te danken aan die eer ste maanden. Het blijft de vraag of de cijfers van het tweede jaar even gunstig zullen zijn. Men kan ver wachten dat de Zweedse wegge bruikers steeds meer aan het rechts rijdende verkeer gewend raken en dat men weer brutaler gaat worden met alle gevolgen van dien. Daar komt dan nog bij, dat psychologen van mening zijn, dat bij vele Zwe den in bepaalde omstandigheden nog steeds het links automatisme kan gaan meespelen. Zij, die al zoveel jaren gewend zijn aan links rijdend verkeer, kun nen onder bepaalde omstandighe den automatisch reageren, zoals zij dat bij links verkeer gewend waren en daardoor juist in het rechts rij dende verkeer ongelukken veroor zaken. Of op den duur zal blijken dat rechts rijdend verkeer veiliger is dan links rijdend verkeer, zullen we moeten afwachten. KOMT BOKHOVEN BIJ GEMEENTE VLIJMEN De minister van binnenlandse zaken, H. Beemink, heeft een verzoek van de ge meente Vlijmen, om het gebied van Bok hoven bij Vlijmen te voegen, niet afgewe zen. Deze samenvoeging zou moeten ge beuren wanneer de gemeente Engelen door Den Bosch zou worden geannexeerd. De minister deelde het gemeentebestuur van Vlijmen in een schrijven mee, dat haar ver zoek bij de behandeling van de wijziging van de grenzen van de gemeente Den Bosch zal worden betrokken. Burgemeester Mr L. Schweitzer zeide hier over in de laatste openbare raadsvergade ring: dat het verzoek hiermee de eerste fase was gepasseerd. Indien het nu was af gewezen was de mogelijkheid van de baan. Of Bokhoven nu echter inderdaad bij Vlij men zal worden gevoegd blijft nog een niet te beantwoorden vraag. DAMVERENIGING DVS De Vlijmcnse damvereniging DVS speel de voor de 4e ronde van de onderlinge competitie-wedstrijd. De spannendste partij was die van de kampioen van Groot Vlij men J. v. d. Lee tegen J. v. d. Griendt. Deze partij werd door J. v. d. Griendt ge wonnen. De ongeslagen Th. v. Overdijk had veel moeite om tegen L. Peijnenburg sr. tot winst te komen. Verdere uitslagen waren als volgt: C. de Laat - L. Peijnenburg jr 2-0; J. v. d. Lee - J. v. d. Griendt 0 - 2; Scholts - H. v. d. Lee 0-2; H. Brok-C. de Laat 1-1; J. Verstappen - L. Peijnenburg jr. 0 - 2; Th. v. Overdijk - Peijnenburg sr. 2-0. KORFBAL De korfbalwedstrijden voor Never Down zijn afgelast; alleen de aspiranten-wedstrijd ging door. Programma voor zondag 22 september: Hoofdklasse: Never Down 1 - Concordia 2e klasse: Never Down 3 - Dakowe 1 3e klasse: Never Down 4 - Dakowe 2 Junioren A: Never Down 1 - Nijnsel Junioren D: Altior 1 - Never Down C Aspiranten: Tovido 3-Never Down 2. VLIJM. BOYS 2 - OJC 2, 6 - 0 Het reserve-elftal van de Boys was zon dag goed op dreef tegen OJC 2 uit Ros malen. De rust ging in met een 2-0 voor sprong. Na de rust bleven de Boys sterker en de score werd steeds opgevoerd tot de einduitslag 6 - 0. SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS Het seizoen voor de schutters met het geweer van het gilde St. Hubertus is weer voorbij. Dit is nu afgesloten met een klin kend slot. Het hele jaar door zijn deze schutters goed voor de dag gekomen en hebben menig prijs aan hun vaandel kun nen hechten. Geweldig was de overwinning op het concours dat St. Mauritius in De Hemeltjes heeft gegeven. Naar Loon op Zand gingen: De Wisselbeker vrije hand geweer. Wissel beker geweer opgelegd. De koningszuil kwam in handen van schutter J. W. Aarts. Dagkampioen werd A. v. d. Broek voor op gelegd. Dagkampioen voor vrij hand werd J. W. Aarts. Ie kampioen werd J. J. Aarts, opgelegd. De le prijs korps vrije hand werd voor St. Hubertus en de 2e prijs puist kwam in bezit van P. van Noije. Verdere prijzen waren: le prijs vrije hand J. W. Aarts; le prijs opgelegd voor Ad. van den Broek; 4e prijs opgelegd voor A. Bink en ook voor hem de 4e prijs vrije hand. De 7e en 8e prijs was voor W. v. d. Broek jr. en de 9e prijs voor J. Bruurmijn. Alles bij elkaar weer een echte ouderwetse overwinning. VOGELTENTOONSTELLING Gezien het mooie resultaat van vorig jaar dat de jonge vereniging 'De Vogelvriend' had behaald, zal zij ook nu weer een vogel tentoonstelling gaan houden in de zaal van De Echo der Duinen aan de Hogcsteenweg' alhier, en wel op 8, 9 en 10 november a.s. Deze keer wil zij er de jeugd tot 14 jaar er bij betrekken, jongens zowel als meisjes. Elk mag ten hoogste 3 vogels tentoonstel len. Hiermede kunnen zij mooie prijzen ver dienen. Aanmeldingen kunnen geschieden op Willibrordusstraat 2, Kloosterstraat 2 en Hogestecnweg 84. De afgelopen maanden is hard ge werkt in het zuiden met name bij Diana Schoenfabriek in Kaatsheuvel. Naast de nieuwe kollektie-opbouw, reeds voor voorjaar 1969, had deze fabriek te kampen met een enorme schadepost. Nauwelijks drie maanden geleden lag hier het hele produktie- apparaat stil vanwege een plotselinge brand. Even progressief als dit bedrijf be kend staat in de modische vormge ving van tienerschoenen, ging zij nu ook intern te werk. Nieuwe krachten zijn aangetrokken in de topleiding en alle arbeiders vonden opnieuw hun werk. Buiten verwachting rollen nu 2.000 paar schoenen per dag uit het nieuwe machinepark, dat voorlopig ondergebracht is in een gehuurde fa briekshal. „Wij verwachten", aldus de direk- tie, „spoedig met de werkelijke nieu we opbouw van onze fabriek te kun nen starten. Dit blijft een noodop lossing en daar wij voorzien in een behoefte op de tienermarkt verplich ten wij ons onder de beste kondities met produceren door te gaan". Onder andere tijdens de Interna tionale Schoenexpo te Utrecht op 18 en 19 september a.s. zal Diana met een verrassend „eigen gezicht" deel nemen aan de show, welke is bedoeld voor het voorjaar 1969. Geheel nieu we materialen worden in haar kollek tie verwerkt, terwijl de snitten en kleuren afgestemd zijn op de mode van morgen. Opnieuw heeft een Ne derlandse schoenfabriek bewezen dat zij haar moeilijkheden te boven kan komen. JEUGDTOTO SSC De inzet van de jeugdtoto van SSC was de tweede week f. 641,80. le prijs, geraden 641,80, was voor M. Zwaans, Wittedijk 7, alhier. Hij ontvangt 96,27; 2e prijs, geraden 641,88, A. Kuys, Gen. la Rey- straat 3, Waalwijk. Hij ontvangt 64,18; 3e prijs, geraden 641,91, F. Slaats, Be- soyensestraat 141, Waalwijk. Hij ontvangt 32,09. VOLLEYBAL Afgelopen zaterdag hebben zowel het heren- als het damesteam van Explosie '67 hun eerste wedstrijd in de nieuwe compe titie gespeeld. Het herenteam, dat dit jaar in de 3e klas uitkomt, heeft hierin uitste kend gedebuteerd. Het won met 15-8 en 15-12 van Sarto 6. Wanneer het herenteam op deze wijze doorgaat zal het zeker in staat zijn op het einde van de competitie een mooie plaats op de ranglijst bereiken. Het damesteam heeft tegen Schalmes. on danks verlies, een uitstekende wedstrijd ge speeld. Het enige zwakke punt was de ver dediging en dan in het bijzonder bij het blokkeren. De eerste set werd verdiend met 15-5 gewonnen. In de tweede set kwam het team van de Schalmes sterk terug en het liep uit tot 0 - 8. Explosie kwam toen in de aanval en wist toch het verlies nog te be perken tot 9-15. De derde set werd bij de stand 10-10 beheerst door zenuwen, waarbij het damesteam van de Schalmers de zenu wen het best in bedwang wist te houden en de set werd met 14-16 gewonnen, wat hun een 1-2 zege opleverde.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3