als of u overal alleen voor staat Ook bureaus in De Langstraat zijn voor maatschappelijk werk TV-storingen tengevolge van weersomstandigheden In het najaar planten en snoeien Ingrid Haebler soliste bij Brabants Orkest f EEN VEEL VOORKOMEND VERSCHIJNSEL VOOR DE TUINLIEFHEBBERS CONCERT IN STADSSCHOUWBURG - TILBURG 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 SEPT. 1968 3 Geen verzekering beschermt de mens tegen rampen of tegenspoed Hulpvaardig Maatschappelijk werk Interkerkelijke Oecumenische vredesdienst te Waalwijk Niet bellen Korte berichten Rotst u in Snoeien Conifeer Waspik Sprang-Capelle t Capelle Vlijmen Kent u dat gevoel? Het leven van vandaag ziet er aan de buitenkant wel plezierig uit. We hebben het allemaal wel een beetje beter dan onze ouders, we hoeven niet lang zo lang en zo hard meer te werken, we wonen en we kleden ons veel gezelliger en het technisch gemak dient de mens met wasmachines, stofzuigers en bromfietsen. De dokter en de super markt staan voor ons klaar en we kunnen oud worden zonder angst voor armoe, want er is een A.O.W. Maar als je nu vraagt of het leven ook zo eenvoudig geworden is Soms „wil" het gewoon niet met het leven. Dit kan grote en kleine oorzaken hebben. Geen enkele ver zekering beschermt de mens tegen rampen of tegenspoed. Vaders kun nen erg ziek worden en moeders kunnen sterven, er kan iets scheef gaan met een huwelijk of met de kinderen. Maar veel vaker weten we eigenlijk niet precies was ons dwarszit. Of het nu komt doordat de kinderen zo ongezeglijk zijn, of door die hoofdpijn, die afbetaling op de televisie, of doordat je nooit meer zo fijn met je vrouw of je man kunt praten als vroeger. Dan is het net alsof je overal alleen voor staat. Nee, vroeger hadden ze dat ge voel niet zo gauw. Want toen leef den de mensen veel meer samen. In de dorpen en stadsbuurten ston den de deuren open en liepen de kennissen en de vrienden in en uit. Doorgaans hadden ze heel hun familie bij de hand. Idereen zag en hoorde alles van een ander. Dat had ook zijn nadelen. Maar de hoofdzaak was dat niemand alleen hoefde te zijn. Niemand stond er alleen voor als het leven eens lelijk tegen hem of haar deed. Er was altijd hulp en goede raad. De mensen vandaag zijn nogal eens eenzame mensen. In nieuwe buurten zijn de bewoners vaak uit alle hoeken en streken van 't land afkomstig. Het duurt lang voor ze elkaar leren kennen en het is niet zeker dat ze op vriendschappelijke voet met elkaar zullen omgaan. De gezinnen leven tegenwoordig veel meer op zichzelf. Ook in de dorpen. Dat betekent niet dat de mensen harteloos zijn geworden, helemaal niet. Zo gauw mensen merken dat er echt geholpen moet worden, schiet de hulpvaardige hand wel uit de mouw. Maar ze merken het zo vaak niet en ze zijn ook wel een beetje bang om teveel te helpen, want ze willen zich niet opdringen. En zeggen we verder niet allemaal dat ieder genoeg heeft aan zijn eigen portie narigheid al bedoelen we dat niet zo kwaad? Kijk, daarvoor bestaat nu 't maat schappelijk werk. Jammer dat we daar geen betere naam voor heb ben. „Maatschappelijk werk" klinkt zo liefdadig, zo armenzorg-achtig. Vergeet het, want daar heeft het niets, maar dan ook helemaal niets, mee te maken. Maatschapplijk werk is gewoon een moderne service, waarvan je zou kunnen zeggen dat ze in plaats is gekomen van wat de mensen vroeger aan hulp en raad kregen van hun familie, hun predi kant of pastoor of hun dokter. Zo iets moest er komen. Omdat men- s enniet overal alleen voor kunnen blijven staan. Daarvoor is onze sa menleving veel te ingewikkeld. Het maatschappelijk werk kan er voor zorgen dat mensen die door WAALWIJK - De laatste jaren treden tengevolge van bepaalde weers omstandigheden televisie-storingen op. Bepaalde zenders krijgen dan plotseling een groter bereik tengevogle waarvan uitzendingen van andere zenders worden gestoord. Men ziet dan als het ware golfbewe gingen over de buis trekken. Een andere hinderlijke storing komt voor bij hevige storm uit het westen, met name vanaf de Noord zeekust. Zeer vochtige lucht, ver mengd met zoutdeeltjes, bedekken dan kilometers ver het land in de i.v.-'antennes met een zoutlaagje, dat ontvangst van voldoende signaal belemmert en het beeld geleidelijk dinsdag 24 september in de Bernadettekerk. Aanvang 8 uur. THEMA: EUROPA, VERZOENING, VREDE, VEILIGHEID. Op initiatief van de Oecumenische Raad te Waalwijk, wordt in de In terkerkelijke Vredesweek (22 29 september) een oecumenische vre- desdienst gehouden. Medewerking verlenen het koor van de N.H. gemeente Waalwijk- centrum en het koor van de paro chie St. Jan. In deze dienst zal een collecte worden gehouden ten bate van door de oorlog in Vietnam gewonde kin deren, die hier in Nederland een medische behandeling ondergaan. De Stichting „Terre des Hommes" heeft het vervoer, het verblijf en de medische verzorging van deze kinderen op zich genomen. Tot nu toe werden 19 Vietnamese kinderen m Nederlandse ziekenhuizen ver pleegd; 6 hiervan zijn weer genezen naar hun land teruggekeerd, 13 er van verblijven nog in ons land voor verder herstel. Binnenkort komen weer 15 van deze oorlogsslachtoffer tjes naar ons land. De Stichting „Terre des Hommes" kan haar prachtige, van verzoening en vrede getuigende daad niet doen zonder medewerking van ook onze hulp. Alle inwoners van Waalwijk en omstreken zijn bij deze dienst van harte welkom. aan doet ondergaan in wat men pleegt te noemen „sneeuw". Als de storm is uitgeraasd en een flinke regenbui over de antennes gespoeld, is dit euvel weer verdwenen. Deze storing is vaak langduriger en komt het meeste voor in de zo mer en de herfst. Aan beide soor ten storingen is door de installateur van het toestel en ook niet door de uitzendende omroep ook maar iets te doen. Veel kijkers, die hiervan niet op de hoogte zijn, bellen hun leverancier en ook wel de uitzen dende vereniging. Nog maar kort geleden werd op een avond van de eerstgenoemde storing ernstig hin der ondervonden, met als gevolg 'n lawine van klachten. Een installateur van t.v.-toestel- len deelde ons mee, dat die avond 54 „telefoontjes" te hebben ontvan gen. Er zal nu getracht worden te bereiken dat de omroepen in voor komende gevallen van tijd tot tijd vanaf het scherm de mededeling zullen doen dat men, indien men hinder heeft van het verschijnsel, niet behoeft te bellen en zal moe ten wachten totdat dit vanzelf ver dwijnt. Weliswaar doet van tijd tot tijd de uitzendende omroep zulk een mededeling, maar regel is dit geens zins, met het gevolg vele nutteloze telefoontjes aan omroep en handel. De eerste contacten welke 't hoofd bestuur hierover had, deden wel blijken dat op deze weg vele moei lijkheden voorkomen, doch niette min zal zo blijkt uit een mede deling van de NVRD alles in het werk worden gesteld om dit doel te bereiken. Hopenlijk zal dit een gun stig resultaat opleveren. wat tegenspoed in een hoekje of achteraf zijn gedrukt weer wat greep op het leven krijgen, weer wat gelukkiger kunnen leven. Dik wijls is het alleen maar een kwes tie van „je moet de weg maar we ten". Er valt bijna geen vraagstuk te verzinnen of er is wel een or gaan of een bureau dat een heel eind kan helpen met de oplossing, maar wie weet dat nou? Ze weten het in elk geval bij het maatschap pelijk werk en ze zullen het u zeg gen ook. Als het nodig is tenmin ste. Want praten met deskundigeen verstandige mensen, die precies voor dit werk jaren hebben gestu deerd, kan ook tot resultaat hebben dat je je afvraagt: „Heb ik me daar nu zo druk over gemaakt". Gelukkig dat ook de mensen van deze tijd er niet alleen voor hoeven staan. Ook in uw omgeving zijn er bureaus voor maatschappelijk werk. In Waalwijk: Grotestraat 244a, tel. 2882. In Kaatsheuvel: Hoofdstraat 32, tel. 3126. In Drunen: Burg. v. d. Heijdenstraat 25, tel. 2422. In Vlij men: Vondelstraat 52, tel. 2621. Ga er gerust heen. Het is er voor. Het is voor u. - Doordat haar wagen van de weg raakte, sloeg de auto over de kop, waarbij de bestuurster, een 22-ja rige verpleegster, haar moeder en haar grootmoeder bij Reeuwijk om het leven kwamen. Voorts waren in de loop der week nog een 10-tal dodelijke ongeluk ken op de weg te betreuren. - In tegenstelling met Ajax, dat in Neurenberg tegen de club uit die stad, na een lauw spelletje een 1-1 gelijkspel wist te behalen te gen het veel sterkere Duitsers, wist de voetbalclub ADO uit Den Haag de Oostenrijkse voetbalclub Graz met 4 - 1 te verslaan in een fraai gespeelde wedstrijd. - Bij een vliegfeest in Farnborough (Engeland) is een Frans marine vliegtuig neergestort op een han- gaar, waarbij 6 personen om het leven kwamen. - Een boer in Engeland heeft zich verschanst in zijn boerderij, houdt zijn vrouw en 3 kinderen als gijze laars vast en schiet op iedereen die in de buurt komt. De overre dingen van familie en politie hel pen niet en de politie durft niet op te treden met het oog op de vrouw en kinderen. - Weer is een Amerikaans vliegtuig gedwongen naar Cuba te vliegen, in plaats van naar Miami. Dit is dit jaar het 11e toestel. - In Den Haag overleed in de ou derdom van 80 jaar de heer A. C. de Bruijn, oud-voorzitter van het N.K.V., oud-Kamerlid en oud minister. Wanneer eenmaal het najaar is aangebroken, dan betekent dit ook voor de tuinliefhebber het begin van een geheel nieuwe periode in de liefhebberij. In de najaarstijd moeten er diverse speciale werkjes worden verricht, die nu eenmaal noodzakelijk zijn, willen we het vol gende seizoen weer van een mooie tuin genieten. Hebt u de bollen al besteld? Hebt u ze al ontvangen en geplant? De bollen zijn belangrijk, want het zijnjuist de bloemen van deze planten die in het vroege voorjaar onze tuin in kleuren kunnen zetten. Wie geen bollen in zijn tuin heeft, ziet een groot deel van het voorjaar voorbij gaan met een kale tuin. De basis van onze tuin wordt ech ter gevormd door de vaste planten die er in staan en elke tuinliefheb ber zal zo nu en dan die basis van de tuin wel eens willen verande ren door vaste planten te verplaat sen, of te vervangen door anderen. En daarvoor is het nu de geschikte tijd. Bij het planten van heesters moet men met enkele belangrijke dingen rekening houden. Een heester heeft graag een flink ruim plantgat. En daarom spitten we tot twee steek diep, dus ongeveer zestig centime ter diep. De doorsnede van 't plant gat wordt ongeveer tweemaal zo groot als de doorsnede van de kluit van de heester. Voor het planten zetten we de kluit een poosje in een teiltje, of emmer met water, zodat hij zich kan volzuigen. Daarna wordt hij op de juiste hoogte in het plantgat ge zet. Wanneer het jute is verwijderd, spreiden we voorzichtig alle wor tels uit en dekken ze netjes toe met aarde, zodat elke wortel rondom in de aarde zit. Na het planten geven we nog flink wat water. De heester zal er prijs op stellen wanneer hij een gift oude stalmest meekrijgt. De mest niet onder, maar boven de wortels geven. Ook onze rotstuin kunnen we nu onderhanden nemen en eventueel geheel veranderen en al de vaste planten die we planten of verplaat sen kunnen nu nog voor de winter aan de groei komen. Voorts is er natuurlijk nog het een en ander te snoeien. Bijvoorbeeld de klimrozen, die meestal te vol in het hout zitten, kunnen we eens uitdunnen. De heester kunnen we in twee groepen verdelen en wel de blad verliezende heesters en de bladhou- dende heesters. De eerste groep valt weer in twee delen uiteen en wel de voorj aars- en de najaarsbloeiers. De bladbehoudende heesters wor den vrijwel niet gesnoeid, alleen wanneer de heester dienst doet als haag, of wanneer zijn groei zo danig wordt, dat hij andere planten hindert of een lelijke vorm krijgt. De bladverliezende heesters kun nen worden gesnoeid, wanneer zij hun blad hebben verloren, de voor- jaarsbloeiers vlak na de bloei en de zomer- en najaarsb loeiers, laat in de winter eventueel tot in maart dus vlak voor het nieuwe voorjaar. Nu we toch over snoeien praten, moeten we eens aandacht schenken aan het snoeien van coniferen. Veel tuinliefhebbers menen dat conife ren niet gesnoeid kunnen en behoe ven te worden, maar dat is niet juist. Tot hun groot verdriet bemerken ze dan, dat na verloop van vele ja ren een conifeer zodanig is gegroeid dait hij te groot is geworden voor de bescheiden afmetingen van de tuin en dus helemaal uit de toon valt. Dan moet hij eventueel worden ver wijderd en door een nieuwe vervan gen, althans wanneer hij zo groot is geworden dat hij niet meer kan worden verplaatst. Dat is helaas dikwijls het geval. Wanneer de tuin liefhebber had geweten dat hij de groei van zijn conifeer drastisch kon beperken, dan had hij dat ge daan en was de conifeer niet zo uit zonderlijk groot geworden. Ze moe ten namelijk in de maand april bij voorbeeld worden teruggesnoeid, doch zo, dat er nog 'n beetje groen overblijft per tak. Dus niet terug snoeien tot op het bruin, want dat is dood. Zo kan men de groei flink beperken. ATAK JEUGDTOTO De totale inleg van de 4e Atak jeugd foto bedroeg precies 419,-. De eerste prijs van 62,85 was voor J. de Hond, Kerkstraat 28, L. Schellekens, Kerkstraat 12, D. van Dongen Kerkstraat 10 en G. Kamp, Marijkelaan 19. Een bedrag van 41,90 ging naar W. Kamp Benedenkerk straat 48 als tweede prijs. De derde prijs tenslotte van 20,95 won A. Kuyten, Ha- vendijk 15. GESLAAGDE KPJ-DAGEN VAN RAYON „DE COMBINATIE" De afdelingen Waspik en Dongen waren dit keer belast met de organisatie van twee KPJ-dagen van het rayon De Combinatie, omvattende de afdelingen Waspik, Dongen, Rijen, Gilze, Oosteind en Molenschot. Ook de rijverenigingen en de ponyclubs uit ge noemde plaatsen kregen een plaatsje in het grote programma dat voorts bestond uit atletiek en een aantal vak-technische wed strijden. De voorzitter van deze agrarische jeugddagen, de heer A. Koyen, sprak zon- dagiddag in Waspik een welkomstwoordje waarop burgemeester Welling de officiële opening verrichtte. De uitslagen van de Waspikse deelnemers waren als volgt: Ploegwedstrijd: 3e S. van Dongen. Trekker-behendigheidswedstr.: Ie B. Schil- le. Hoogspringen sr.: Ie H. Kamp, 1.55. Stap Sprong: 3e H. Kamp. Hink stap sprong jr.: 3e H. Smeur. Kogelstoten sr., 4xl00m.: 3e Waspik. Kogelstoten, 1500 m.: 4e H. Kamp,. Muziekoefeningen: le Waspik met 241% p. Poramyde: le Waspik, 124 p. Dames hoogspringen: 2e B. van Dongen. Balwerpen: 2e B. van Dongen. Drie-benenloop: le A. en B. van Dongen; 400 meter: le A. Biemans. Individuele dressuur ruiters, ring 1: le L. Lodewijks, 89 pnt.; Ring 2: le P. Boons, 90 pnt.; 3e N. Smeur, 86Vi pnt. Hoogspringen pony's: le P. Smits; 3e P. Smits; 4e R. Akkermans. Ruiters: 3e P. Boons. Ruiters: 3e L. Lodewijks; 5e W. Zijlmans. MON PLAISIR De jeugdsociëteit Mon Plaisir heeft dit seizoen een veelbelovende start gemaakt. De eerste instuifavond van het seizoen voor jongens en meisjes vanaf 14 jaar, trok een eivolle zaal. Het beatorkest Popeye maakte in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven dan ook een uitstekende indruk. Op maandag 30 september 1968 om 20.15 uur geeft Het Brabants Or kest onder leiding van zijn dirigent Hein Jordans het eerste abonne mentsconcert in de serie A in de Stadsschouwburg te Tilburg. Solistische medewerking wordt verleend door de Oostenrijkse pia niste Ingrid Haebler. Ingrid Haebler, geboren te Wenen, studeerde in Salzburg, Wenen, Ge- nève en Parijs. Reeds op 11-jarige leeftijd speelde zij voor het eerst in het openbaar met orkest. In 1954 ontving zij de eerste prijs van het Internationale Concours te München en van het Schubert-Con- cours te Genève. In 1957 werd haar de „Beethoven-Medaille van de Har riet Cohen Stichting" in Londen verleend en in 1958 ontving zij in Parijs de „Grand Prix du Disque" voor de opnamen van de pianocon certen no. 6 en 8 van Mozart. Sinds 1954 is Ingrid Haebler soliste van de Salzburger Festspiele. Zij trad verder op tijdens de Festivals van Bath en Holland, de Wiesbadener Maifestspiele, de „Prager Frühling", het Deutsche Mozartfest Ludwigs- burg en de Festivals van Adelaide en Auckland. In 1964 ontving zij de Puthon Prijs voor bijzondere artis tieke verdienste bij de Salzburger Festspiele. De pianiste maakte tour nees door Holland, Engeland, Bel gië, Scandinavië, Frankrijk, Italië, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Luxemburg, de Sovjet-Unie, Polen en Tsjechoslowakije. Zij treedt regelmatig op met de beroemde orkesten van Europa, zo als de Philharmonische Orkesten van Berlijn, Hamburg, München, Stockholm, Warschau, Brussel, het Concertgebouworkest, Residentie- Orkest, London Symphony Orches tra, London Philharmonic en Royal Philharmonic Orchestra London, Ör- ehestre Lamoureux, Parijs, Mozar- teum-Orkest, Camerata Academica Salzburg, de Wiener Symphoniker en de radio-orkesten van Oslo, Ko penhagen, Zürich, Keulen, Mün chen, Frankfurt, Stuttgart enz. Uit gebreide tournees voerden Ingrid Haebler door Australië, Nieuw Zee land, U.S.A. en Canada. Ingrid Haebler werd vooral be kend als Mozart-vertolkster. Alle Mozart piano-concerten en sonates en verder vele solo. en kamermu ziekwerken van Mozart, Haydn, Schubert, Schumannen Chopin wer den op grammofoonplaten opgeno men. Sinds 1959 staat zij onder con tract bij Philips. Ingrid Haebler trad reeds ver schillende malen met groot succes als soliste bij Het Brabants Orkest op. VERGADERING GEMEENTE RAAD SPRANG-CAPELLE De raad komt a.s. vrijdagavond 27 september in vergadering bijeen voor behandeling van onderstaande agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging Rangen- en Bezol digingsverordening 1968. 5. Benoeming leden commissie van advies Woonruimtewet. 6. Wijziging „Verordening school geld kleuteronderwijs 1956". 7. Wijziging bouwverordening. 8. Verlening van medewerking ex. art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan de vereniging voor Chr. U.L.O. voor Sprang-Capelle e.o. 9. Verlening van garantie als be doeld in art. 63 der woningwet. 10. Verkoop bouwgrond aan de heren W. de Rooij en A. C. Wage- makers. 11. Openbare verkoping boerderij Zuidhollandsedijk 179 te Kaatsheu vel. 12. Wijziging gemeentebegroting voor het dienstjaar 1968. 13. Mededelingen. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. In de woningadviescommissie heb ben momenteel zitting: Mevr. S. G. Quirijns-Janson, Mevr. E. Winkel man-Mulder en de heren G. P. Da- men, A. P. de Raat en J. P. de Vos. Alle leden hebben zich bereid ver klaard opnieuw zitting te nemen in de commissie. EXCURSIE GEMEENTERAAD De leden van de gemeenteraad met hun dames maken a.s. woens dag 25 september een excursie naar Renkum. Hier zal o.a. het nieuwe raadhuis worden bezichtigd, alsme de van een nieuw woningcomplex, sportpark, het militaire kerkhof etc. In de namiddagzal een bezoek ge bracht worden aan Arnhem. AANLEG INSTEEKHAVENS Door het gemeentebestuur is be sloten om in verschillende straten in de nieuwe woonwijken insteek - haven voor te parkeren auto's aan te laten leggen, welk werk inmid dels is opgedragen aan de fa. Dik- kes, aannemer te Raamsdonksveer. OPHEFFING CAFÉ Naar we vernemen zal de heer C. van Tilborgh in de Julianalaan zijn café met ingang van 1 januari a.s. opheffen. Deze oude dorpsherberg, die in vroeger jaren een pleister plaats was voor de landbouwers die uit de polder kwamen, alsmede voor de mensen die moesten laden en lossen op het stations-emplacement, gaat hiermee verdwijnen. JUBILEUM NOOIT GEDACHT De postduivensportvereniging „Nooit Gedacht", gevestigd in café C. v. Tilborgh in de Julianalaan, viert a.s. vrijdag 27 september haar 20-jarig bestaan. Het bereiken van INGRID HAEBLER deze mijlpaal hoopt men in 'n fees telijke samenkomst met de leden en hun dames te herdenken in 't cul tureel centrum „Zidewinde" aan staande vrijdagavond om 8 uur. In een gezellig samenzijn met zang en muziek hopen de duiven- vrienden dit jubileum te vieren, SLUITING ZWEMBAD Zaterdag 21 september j.l. werd het gemeentelijk zwembad gesloten. Er waren dit seizoen ruim 70.000 bezoekers. EHBO-CURSUS De plaatselijke EHBO-vereniging is voor nemens om, bij voldoende belangstelling, per 1 oktober a.s. weer te starten met een EHBO-cursus. Deze cursus wordt gegeven in een der zalen van het cultureel centrum 'Zidewinde' en als docent zal optreden dok ter N. L. Gerlach. Het bestuur verwacht, dat velen die op fabrieken werken zich voor deze cursus zullen opgeven. Aanmel ding voor de cursus kan geschieden bij M. ac Roon, Korte Nieuwstraat 21; H. Hait- sma, Heistraat 134 of J. Zwart, Molenstr. 61. JEUGDTOTO SSC De inzet voor de 3e jeugdtoto was deze week 626, -De le prijs gaat met een geraden bedrag van 626,01 naar G. Man- demakers, J. v. Riebeekstraat 4, Waalwijk. Hij ontvangt 93,90. De 2e prijs met een geraden bedrag van 626,04 gaat naar A. van Zuilichem, Heistraat 66, alhier en de 3e prijs met een geraden bedrag van 625,91 naar F. Nordmeyer, Noordstraat 43 te Waalwijk. Deze beiden laatsten ont vangen resp. 62,60 en 31,30. PRIJSUITREIKING KASVLUCHT De postduivenvereniging De Luchtvaart, gevestigd in zaal 'De Witte Brug' van de heer De Ruyter zal op 28 september a.s. de prijzen uitreiken van de laatst gehouden kasvlucht. De leden worden verzocht om te 8 uur in de zaal aanwezig te zijn. Jammer is het, dat de aktieve voorzitter van de Luchtvaart, de heer Klootwijk, niet aanwe zig kan zijn omdat hij is opgenomen in het ziekenhuis te Den Bosch. Wij wensen deze sympathieke voorzitter een voorspoedig her stel toe. SUPPORTERSCLUB SSC De supportersclub van SSC organiseert a.s. zaterdag 28 september een reis naar Spakenburg, alwaar SSC dan uitkomt tegen de club van die gelijknamige naam. Men kan zich tot uiterlijk donderdagavond, 26 september, 10 uur opgeven bij de kantine beheerder van SSC in de kantine op het sportpark. P.V. „DE ZWALUW" Enkele leden van de postduivenvereniging De Zwaluw namen deel aan de Nationale Vlucht jnoge duiven vanuit Bourges, Frank rijk, georganiseerd door de postduivenver eniging uit Limburg. Daar zaterdag door het slechte weer de duiven niet werden ge lost, werden zondagmorgen om 7.10 uur de duiven gelost. De eerste duif in Vlijmen werd geklokte door M. de Laat uit Vlij men om 14.06.10, wat volgens de melding een zeer vroege duif was. Ook Jo Merkx klokte een goede duif, wat voor beide lief hebbers een waardig slot werd van de vluchten 1968. P.V. „DE REISDUIF" Ook de Reisduif hield nog een wedvlucht vanuit Noyon, Frankrijk. Hier was het Jo v. d. Heuvel die de eerste- en de tweede- prijsduif klokte. Jan Boom behaalde de 3e prijs. Nog een wedvlucht van De Reisduif en wel zondag 29 september a.s. vanuit Ar- lon. KORFBAL NEVER DOWN - CONCORDIA 0 -1 Zondag speelde De Vlijmense korfbal club Never Down voor de Hoofdklasse een thuiswedstrijd tegen Concordia uit St. Oe- denrode. De wedstrijd werd reeds in de eerste minuut beslist. Concordia bouwde een aanval op en een goede worp en Con cordia leidde met 0-1. Never Down werkte met man en macht om gelijk te maken, maar men had geen gelijk op de korf maar men had geen geluk en zou verspeel de Never Down 2 kostbare punten. 2e klasse: Never Down 3 - Dakowe 1 3e klasse: Never Down 4 - Dakowe 2 Jun. A: Never Down - Nijnsel Jun. D: Altior 1 - Never Down C Asp.: Tovido 3 Never Down 2 FRAAI SUCCES VAN VLIJMENSE DRUMBAND Zondag nam de Vlijmense drumband voor de eerste maal deel aan een concours te Oss en kwam uit in de 4e afdeling, waar men een le prijs behaalden. Na thuiskomst in Vlijmen werd de drumband afgehaald door de harmonie Concordia. Na een korte rondgang op het Plein werd naar het club lokaal van de drumband, café P. Engelen, Wolput, opgetrokken, waar de harmonie 'n serenade bracht en gelukwensen werden toegesproken door de voorzitter van Con cordia. Na een prettig samenzijn in café P. Engelen werden tot slot de nummers ten gehore gebracht, waar de drumband de le prijs mee behaalde en oogstte ook in Vlij men veel bijval. 0-4 5-0 3-0 0-3 0-0

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3