Langstraafse schoenfabrieken kwamen Düsseloc. f goed voor de dag Fons van Bijnen onderscheiden met ere medaille 0„N. Burgemeester L van Erp opent vanavond „Raad en Daad" ontvingen „Pre Ecclesia et Pentifice" Zo vlogen de duiven de Bie en Kees van Koeten ove De wereld van de Klisjeemannetjes in PRESENTATIE OP INTERNATIONALE SCHOENENBEURS FRAAI 6 UK KCHO VAN' HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 SEPT. 1968 (Van een medewerker DÜSSELDORF - Het aantal schoenfabrikanten, dat in het afgelopen weekeinde op de 26e Internationale Schocnenbeurs in Düsseldorf de col lecties voor voorjaar en zomer '69 toonde, is ten opzichte van de beurs, die in april werd gehouden, teruggelopen. Met name de Duitse industrie moest 'n veer laten, 't Aantal deelnemers nl. liep terug van 191 naar 177. Daarmee nam men overigens nog het belangrijkste deel van de beschik bare ruimte - circa 27.000 vierkante meter - in beslag. De deelnemers kwamen verder uit: België 4 (9), Engeland 8 (11), Frankrijk 30 (33), Finland 2 (2), Italië 52 (47), Oostenrijk 5 (4), Zivitserland 3 (1). Tussen haakjes de cijfers van de Voorjaarsbeurs. Collecties van jaar en zomer voor- 1969 Ook de Nederlandse deelname aan het spektakel in de expositiehallen aan de boorden van de Rijn ivas weer respectabel. Ten opzichte van april bleef het aantal deelnemers gelijk. Er gingen er wat af en er kwamen er bij. De Nederlandse inbreng werd ver zorgd door de Langstraatse bedrijven: Anita - Waalwijk, Bergmans - Waal wijk, Bloch en Stibbe Hollandia - Waalwijk, Van Riel Schoenfabrieken Drunen, Jimmy Joy - Waalwijk, Uni- schoen - Bunschoten (Timtur - Waal wijk en Aero - Dongen), Verenigde Schoenfabrieken N.V. - Dongen en Leon Pare - Kaatsheuvel. Düsseldorf levert in enkele geval len toch wel een wat moeilijke figuur op. De schoenfabriek 'Leon Pare' uit Kaatsheuvel b.v. participeert in de Ver. Schoenfabrieken. In die combi natie nam het ook deel aan andere buitenlandse beurzen, met name Pa rijs. In Düsseldorf is men echter al sinds jaar en dag met een eigen stand vertegenwoordigd. Vandaar ook nu weer het besluit in dit evenement zelfstandig naar voren te treden. Dat 'Leon Pare' heeft zich overi gens veel moeite getroost de aandacht te trekken. Met succes mag wel wor den gezegd. Evenals in Utrecht trok men ook in Düsseldorf veel aandacht met de korte show, die voor een be langrijk deel werd 'gedragen' door 'n wat robot-achtige figuur. Het Kaats- heuvelse bedrijf bereikte met dit grappige intermezzo in ieder geval 't publiek en al zou er direct dan niet eens door worden verkocht, zeker is dat de naam over de lippen gaat. Daarmee wordt het doel bereikt want geen van de schoenenbeurzen is di rect verkoopbeurs, maar veel meer oriëntatie 'samenkomst'. Grootse opzet Ditmaal trokken een kleine 300 fabrikanten naar 't Duitse schoenen centrum bij uitstek, dat Düsseldorf toch is. De expositieruimte, die ze gezamenlijk in beslag nemen, is zes maal zoveel als bij de laatste najaars- beurs in Utrecht. Die omvang daar benadrukt nog eens extra de belang rijkheid van de beurs als modecen trum voor de schoenindustrie. Ook de beurzen in Vigevano, Florence en Parijs, tenminste waar het aantal in zendingen van de schoenindustrie be treft, vallen daarbij in het niet. Internationaal Het internationale karakter van de Europaische Schuhmusterschau ma nifesteert zich overigens niet alleen in de herkomst van de exposanten. Zoals steeds trok ook nu een zeer groot aantal buitenlandse vakgenoten naar Düsseldorf om zich daar op de hoogte te stellen van de laatste ont wikkelingen in de eigen branche, ter wijl de detailhandel uit heel West- Europa kwam kijken naar hetgeen de schoenindustrie hen voor het zomer seizoen '69 te bieden heeft. Hotel-show's Sinds '56 wordt in Düsseldorf 2- maal per jaar een schoenenbeurs ge houden. Dit evenement wordt door een organisatie, die men met de Ne derlandse Federatie van Schoenfabri kanten kan vergelijken, opgezet. Men kwam met die eerste beurs tegemoet aan de wensen van de eigen Duitse schoenindustrie om via een centrale show de collecties te kunnen tonen aan een groot publiek. Tot dan moest men een omslachtiger manier toepas sen om die detailhandel te bereiken. Het seizoen voor de eerste GDS b.v. werden liefst 50 hotelshows gehou den, door fabrikanten zelfstandig of door combinaties van bedrijven. Meteen aan de eerste schoenen- beurs namen al 120 Duitse fabrikan ten deel. Het duurde echter nog tot de zevende editie van dit evenement voor ook de buitenlandse fabrikan ten een 'toegangsbewijs' tot de beurs kregen. Het systeem van hotelshow was toen al weer 3 jaar door de bui tenlandse gegadigden voor de Duitse schoenmarkt van hun collegae over genomen. En omdat die hotelshows juist gedurende de dagen van de GDS werden gehouden, kreeg men veelal een groot publiek, dat een be zoek aan beide evenementen combi neerde. Tot de eerste buitenlandse deelnemers behoorde de Waalwijkse kinderschoenfabriek Jimmy Joy. Mooie stands Ook ditmaal was de presentatie van de meeste Nederlandse collecties zon der meer fraai te noemen. De stand die 'Anita' gebruikte is weliswaar niet helemaal nieuw, maar toch een fraai kunststuk. Anita's deelname aan de GDS was ook nu als steeds een vaststaand feit. Het Waalwijkse bedrijf exporteert zo'n 50 procent van de produktie. Duitsland is veruit de belangrijkste afnemer. Wat export gaat ook naar Zwitserland, België, Zweden en Luxemburg. Ook in de stand van 'Diana' uit Kaatsheuvel worden vrijwel doorlo pend schoenen uit de komende zo mercollectie geshowd. Vol trots prijk te bij 'Diana' een serie foto's van de 40 jaar chauffeur bij veiling in Drunen .910 90 échter de rug Grote verdiensten op sociaal en charitatief terrein in Baardwiik Gilde St. Ambrosius Woningbouw- vereniing f Sprang-Capelle n Dc langspeelplaat „De Wereld van Dc Klisjeemannetjes" is nu zo'n maand of twee op de markt. Wij no teerden het volgende gesprek tussen Wim de Bie en Kees van Kooten, waarin beide Klisjeemannetjes zich afvragen hoe het toch wel met de ver koop van hun plaat zal gaan. „Vijftien, pakweg twintig duizend Kees „Dat moet haalbaar zijn". „Laten het er tien duizend zijn". Kees: „Met zeveneneenhalf duizend zouden we al aardig uil de kosten komen". Wim: Maar laten we nou even wel wezen: met de publiciteit die wij gehad heb ben zitten zesduizend er toch zeker in". Kees: „Goed, laten we de provinciale bladen eraf trekken: dan scoor je toch altijd nog een verkoop van vier duizend". Wim: „Maar hoe is de mens, nietwaar? De mens is lui, van huis uit. Dus reken zo'n duizend man die: a. geen tijd hebben gehad om onze elpee te kopen b. ernstig ziek zijn geweest en aan het bed gekluisterd; c. toevallig buitens lands hebben verbleven. Wat niet wegneemt dat we dan, zelfs in het ernstigste geval, nog altijd op drie duizend platen komen te zitten". Kees: „Okay - ik denk nu maar wat in het wilde weg, en ik wil het opzettelijk wat extreem stellen. Stel: alles maar dan ook alles is fout gelopen. Vracht wagen vol met onze elpees in brand gevlogen, stel dat bij Phonogram de kelder uitrekend onder water kwam te staan, terwijl daar zestig gróte pak ken vol met platen klaar stonden voor verzending, nietwaar: laten we nou even uitgaan van het allerongunstig ste geval. Gewoon zó onwaarschijn lijk dat het gewoon niet zou kunnen gebeuren. Maar goed: ik stel het op zettelijk extreem. En ik geloof dat duizend verkochte elpees héél extreem is hoor". „Och, als we tóch extreem aan het doen zijn: waarom niet? Ehzes honderd. Hahaha". Kees: „Zeshonderd. Heb jij wel 's zeshon derd elpees op een rijtje zien staan? Nou dat is een angstig gezicht hoor, neem dat van mij aan. Daar zeg jij netjes U tegen hoor, tegen zo'n rij tje". Wim: „Zeg?" Kees: „Dat is maar onzin hoor, maar stel je 's voor wat er zou gebeuren als Phonogram met, laten we zeggen, 4- duizend elpees zou blijven zitten". Kees: „Haha". „Weet je wel? Van die eindeloze rek ken vol platen van ons in het maga zijn". Kees: „En in dat magazijn daar loopt een oude man rond, die moet daar oppas sen en formulieren invullen en zo en die man heeft vreselijk de pest ge kregen aan die stapels van ons. Die liggen daar alweer een jaar, die sta pels". „Die man schopt er af en toe ook te gen". Kees: „En na anderhalf jaar gaat ie z'n peuken erop uitdrukken". „En tussen de middag legt ie z'n pak je brood, met van dat vette papier, op die stapels van ons". Kees: „Hij heeft er ook al een hele serie telefoonnummers op genoteerd". „En soms komt z'n zoontje spelen met een paar vrionJje mogen ze die hoezen op hun hoo Als feestneuzen". Kees: „Als het lekt, want het lekt en toe in die kelder, als het lekt gooit die man ook altijd razeni een stuk of tien van die hoezen ons op de natte plekken". „Ook op kantoor, boven, worden a! grappen mee gemaakt. Ze word onder de koffiekan gelegd, d'rvo: er 's eentje een vliegtuigje van worden hier en daar als In- en mappen gebruikt". Kees: „Aalberse, die labelchef, die staat om bekend bij Phonogram: die net altijd hele stapels hoezen van mee. Om te kliederen, voor de gens thuis". Kees: „XPY 857 063". „Precies. Elke werknemer wordt de eerste dag dat ie daar in dien naar beneden gestuurd om de raad XPY 857 063 te tellen" Kees „En het personeel geeft elkaar verjaardagen ook een paar schc cadeaus, weet je wel? Daar zit al: die plaat van ons bij. Met „harti gefeliciteerd" met tandpasta op hoes geschreven". „Hoe het ook zij: ik geloof dat ei elkaar nog aardig wat van verkee zijn". Kees: „Ja, daar ben ik ook helemaal bang voor". „Als ik nou alleen maar naar me: kijk nietwaar? Ik draai 'm zekerd: keer per dag, die elpee. En weet wat het is? Hij wordt ook steeds ker". Kees: „Oh, dat heb jij dus ook. Weetje het met mij is? Ik ontdek steeds n> we dingen". „Nee, 't is. beslist geen plaatje snel gaat vervelen". Kees: „Beslist niet. Ik kan me best voor; len dat er meisen zijn die er niet genoeg van kunnen krijgen" Wim: „Daarom jongen, daarom zég ik: haalt echt makkelijk de zes, zevf duizend". Enzovoort, enzovoort. Roofovervaller na 22.000 gulden me Verkoop Doorman aan Argentinië vrijwel zeker De Veilingvereniging De Lang straat had zaterdag weer een 40- jarig jubilaris, de heer Fons v. Rij nen, chauffeur. Er was een passend leest georganiseerd waarin de ju bilaris in de bloemetjes werd gezet. De Veilingvereniging De Langstraat welke overwegend met een klein personeelsbestand werkt, heeft nu 11 mensen welke meer dan 25 jaar in dienst zijn en 3 welke meer dan 40 jaar aan het bedrijf verbonden zijn. Hieruit blijkt wel het bijzon der geringe verloop onder het per soneel en de goede geest welke er heerst. Zaterdagmiddag waren voor de huldiging aanwezig het bestuur, de raad van commissarissen, het vol tallig personeel en de jubilaris met familie. Het woord werd eerst ge voerd door de heer J. van Hooren, voorzitter van de Veilingvereniging. Hij bracht in herinnering hoe in '28 de paardekracht werd vervangen door een auto en dat toen de heer v Bijnen als chauffeur in dienst kwam. De heer v Hooren had alle lof voor de wijze waarop de heer v. Bijnen steeds zijn werk heeft ge daan. Hij bood hem een geschenk san onder couvert. Ook mevr. Van Bijnen werd in de hulde betrokken un kreeg bloemen aangeboden. Het woord werd nog gevoerd door bur gemeester mr. H. Stieger, voorzitter van de raad van commissarissen. De heer Stieger had alle lof voor de wijze waarop de heer v. Bijnen zijn werk voor de veiling heeft ge_ daan. Burgemeester Schweitzer van Vlijmen kwam op deze bijeenkomst met het verheugende nieuws dat 't HM de Koningin had behaagd de jubilaris te onderscheiden met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Namens 't personeel werd het woord gevoerd c.oor de heer v. d. Wiel, die wees op dc bijzondere prettige wijze van sa menwerking. Namens het personeel kreeg de jubilaris een mooie klok aangeboden. In januari hoopt de heer v. Bijnen, die dan 65 jaar wordt, met pensioen te gaan. De ju- bi'aris dankte hierna voor de hulde en wees er op dat hij nooit niets an- uers dan zijn plicht had gedaan. De receptie die daarna volgde werd zeer druk bezocht, terwijl men daar- ra nog geruime tijd gezellig bijeen bleef beelden, die het NTS-journaal bij de overige week in Utrecht gehouden Schoenexpo aan de produkten van dit bedrijf besteedde. Nieuwkomer in Düsseldorf was Jac. Bergmans. Voor het eerst trad deze firma met haar collectie kinder- en damesschoenen naar voren. „Om de markt hier eens te verkennen", vertelde de heer Berg mans op verzoek. ,,Wij zitten welis waar goed vol, maar het kan beslist geen kwaad aandacht te geven aan het buitenland en dan nog niet eens direct om te exporteren, maar alleen al om contacten te leggen". -noot Met Düsseldorf is het beurzeri-h!- zoen ongeveer achter de rug. Geëx poseerd werd er door de Nederlandse bedrijven voornamelijk in Parijs, Utrecht en Düsseldorf. In Florence was voor het eerst de N.V. Verenig de Schoenfabrieken. Deze combina tie van bedrijven exposeerde ook op de andere beurzen. Na Düsseldorf gaat men nog naar Londen en Mon treal begin oktober. Een algemeen ge hoord geluid was 't afgelopen week einde dan ook wel, dat men blij was de drukte van het exposeren achter de rug te hebben. Hedenavond om 8 uur zal burge meester L. v. Erp van Loon op Zand in de zaal van de Gildenbond te Kaatsheuvel de Rijkspolitie-tentoon- stelling 'Raad en Daad' openen. Deze tentoonstelling heeft ten doel de in woners van de gemeenten, waar leden van het korps rijkspolitie de politie dienst verrichten, een nadoe voor lichting omtrent dit korps te geven. Uit de contacten met de doorsnee burger is gebleken, dat deze maar zeer weinig weet van de organisatie van de politie, de plaats van de po litie in de gemeenschap, haar taken, haar bevoegdheden, haar mogelijkhe den en haar middelen. Evenmin is men in het algemeen bekend met de eisen, welke aan 'n bekwaam politie ambtenaar moeten worden gesteld om zijn taak naar behoren te kunnen 'vervullen. In de tentoonstelling Raad en Daad worden de bezoekers gecon fronteerd met 'n opperwachtmeester- postcommandant der rijkspolitie. Door middel van ongeveer 80 pane len, voorzien van speciale foto's of voorstellingen en,tekst, vertelt deze opperwachtmeester over zijn positie, zijn bevoegdheden, de organisatie waartoe hij behoort en over zijn da gelijkse ervaringen en zorgen. Hij confronteert de bezoekers met veel voorkomende slechte gewoonten, wel ke misdrijf of ongeluk in de hand werken. Hij wijst de jeugd op de ge varen, welke haar in de samenleving bedreigen. Hij houdt hen de result'1 (Van onze verslaggever) WAALWIJK Twee zeer verdien stelijke Waalwijkers hebben zondag middag een hoge kerkelijke onder scheiding ontvangen. De heren N. Klerx en W. van der Mee ontvingen uit handen van Pastoor M. J. Vos van de St. Clemensparochie het gou den ere-teken Pro Ecclesia et Pon- tifice. Beiden hebben hun sporen op sociaal en charitatief terrein in Waalwijk en in het bijzonder in het stadsdeel Baardwijk, wel verdiend. De komst van Pastoor Vos en zijn gevolg ten huize van de heer N. Klerx was voor deze net zo'n ver rassing als hij anderen vaak be zorgd had. Pastoor Vos wees er op dat de heer Klerx reeds eerder was gedecoreerd. „Voor een Pauselijke onderscheiding is echter alle reden. Meer dan 32 jaar bent u lid van het kerkbestuur geweest en als zodanig heeft u veel goeds gedaan voor de parochianen", aldus Pastoor Vos, die Qe heer Klerx het gouden ere-teken Pro Ecclesia et Pontofice opspeldde. Daarbij de gelukwensen aanbiedend van Mgr. drs. W. Bluyssen. Bij de huldiging van de heer Klerx was ook het Gilde St. Am brosius aanwezig, waarvan hij nog steeds bestuurslid is. Ook oud-pas toor Van den Brekel, met wie de heer Klerx zoveel jaren heeft sa mengewerkt kwam zijn gelukwen sen aanbieden. Voor het sociaal, cultureel en cha ritatief leven in Baardwijk heeft ook de heer W. van der Mee sr. zich •Artes van der Mee De heer N. Klerx bijzonder ingespannen. Od velerlei terrein heeft hij zich verdienstelijk gemaakt of tracht hij nog steeds ak- tief een bijdrage aan te leveren. Als voorzitter van de Woningbouwver eniging Baardwijk tracht de heer Van der Mee het sociale woningpro bleem op te lossen. Pastoor Vos was dan ook ver heugd dat het Paus Paulus had be_ naagd de heer Van der Mee het ere-teken Pro Ecclesia et Pontifice te verlenen. ,.Ook een bewijs van onze dankbaar. Met mensen zoals u mogen we ons gelukkig prijzen", aldus de pastoor die naast de onder scheiding met oorkonde ook de ge lukwensen van Bisschop Bluyssen aanbood P.V. „NOOIT GEDACHT" De postduivenvereniging 'Nooit Gedacht' is voornemens vrijdag 27 september een feestavond te organiseren, voor hunne leden met echtgenoten of verloofde, (qr gelegen heid van haar 20-jarig bestaan. Deze avond zal gegeven worden in dc zaal 'Zidewinde' aan dc Julianalaan en vangt aan om half 8. De band van v. d. Galiën zal hieraan haar medewerking verlenen. ten voor van hun onvoorzichtige on beraden spel, hun baldadigheid welke een gevaar vormen voor of schade be rokkenen aan anderen. Hij vraagt de aandacht voor de verschrikkelijke ge volgen van het onverantwoord ge bruik maken van de weg. Door mid del van film en dia's wordt de ver- derer aandacht op het bovenvermelde gevestigd. Een geheel nieuw ingerichte ver- keerstafel completeert de tentoonstel ling. Een bezoek aan deze en toon— stel kan er toe bijdragen d begrip omtrent de politie ken wordt gevormd. Ter zake dige explicateurs zijn doorlopen wezig. Een wimpeltje, dat ter nering aan de tentoonstelling aal voor deze gelegenheid ten ve van de jeugd is vervaardigd de tentoonstelling verkrijgbaar een prijs van 0,30. De tentoon] ling is gratis toegankelijk op dins 24, woensdag 25, donderdag vrijdag 27 september van 8.; 16.00 uur voor bezoek in schooh band en van 16.00 tot 17.00 van 19.00 tot 22.00 uur-voor o bezoekers. Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Wim: Alle douaneposten, rijkspolii groepen, benzinepomphouders Iaat geopende wegrestaurants in grensgebied zien sinds het afgrj pen weekeinde uit naar de mant wordt gezocht voor de overval het grenswisselkantoor Bergeijk Zaterdag is bij controle van kluis gebleken, dat de gewapew overvaller die daar vrijdagavo: was binnengedrongen, 22.000 gul« heeft meegenomen. De rover slft bliksemsnel zijn slag, nadat hij bureauchef de heer W. Gijste (42), in een toilet had opgesloten Volgens berichten uit Argei is er geen enkele twijfel over dit land 't Nederlandse vlieg" schip Karei Doorman zal kopen delen mee dat de Argentijnse c- rine er haar goedkeuring aari b# gegeven. De Karei Doorman moet de - depencia vervangen, 't enige vb* kampschip van Argentinië. HeG in Engeland gebouwde zusters» pen. Het Zuidamerikaanse heeft vooral belangstelling voor moderne technische apparatuur de Karei Doorman.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6