wAalwvjkse en LanqstRaatse couRant Uitgaan in het weekend Tiende Klinkaert-rit in Drunen was groot succes Harmonie St. Crispijn gaat vaandel in hoogste afdelingen verdedigen DamP<Veekt föusis Sacrum Bij Hollandia hebt U beter werk Apollo El Torreno Bar Hertog Jan Roestelberg OP CONCOURS VAN „ST. CECILIA" IN ROSMALEN V' - DONDERDAGAVOND 3 OKTOBER 1968 89e JAARGANG No. 80 De vierkante rekruut Als generaals hun memoires schrij ven, huiveren zij bij „Het Geval Pit kin". Dit „Geval" is het best bewaar de oorlogsgeheim van de 2e wereld oorlog. Deze film, door de insiders ademloos tegemoet gezien, geeft weer, hoe Norman Pitkin tot „Geval Pitkin" werd. Zeer belangrijke staf-officieren heb ben nooit vermoed, dat Pitkin, die kuilen groef voor de ingang van het legerkamp, nog eens met roem over laden zou worden. Ook Norman dacht niet, dat het leger hem nodig had. En strikt genomen was dat ook zo, maar hij werd onder dienst ge roepen, en met hem de gemeente-op zichter Grimsdale, omdat dit de eni ge oplossing leek om aan het voort durende gegraaf voor de poort een einde te maken. Een miljoen voor 7 moorden Michaël King, een zeer succesvolle dief, afperser en inbreker, wordt te recht gevreesd en gezocht door de politiemachten van diverse landen. Slechts éénmaal was de politie hem te slim af. Daarna slaagde King - die zo heet omdat hij altijd een speel kaart met een koning op de plaats van de misdaad achterlaat - uit handen van de politie te blijven. Juist als King in Cairo wederom een goede slag heeft geslagen en zich te vreden over zijn werk in een taxi naar zijn hotel laat rijden, blijkt dat de chauffeur een geheel andere richting uitrijdt. A,ls King dit merkt, maakt de man zich bekend. Hij heet Simp son en is bankier. Hij wil dat King zijn zoon Martin opspoort, die sinds enige lijd spoorloos is. Simpson zegt ook da': hij gedwongen is zo geheim zinnig te doen om speculaties op de beurs te vermijden. Het mysterie van de verdwenen meisjes Zeven raadselachtige moorden op zeer jonge meisjes zaaien paniek bij de bevolking van een klein dorp. De politie ter plaatse staat machteloos. De laatste hoop rust op Inspekteur van Doren van INTERPOL. Zal door hem het mysterie van deze moorden op de jonge vrouwen opgelost wor den? De chef van de politie kan van Doren slechts een ding verklaren Telkens wanneer er een moord be dreven wordt, gaat het licht in de omtrek enige uren uit. Wraaktocht der Apachen Jim Walker, een paardenvanger, en Bill Gibson, een bekend verkenner uit de Amerikaanse Burgeroorlog, worden op weg naar Apache Wells overvallen door een bende oorlogs zuchtige Apachen. Zij weten de aan val tijdelijk af te slaan, maar het be gint er beroerd voor hen uit te zien. Plotseling nadert er echter een afde ling cavalerie van het leger, die de Indianen op de vlucht jaagt. De cava- leriepatrouille is ook op weg naar Apache Wells en Jim en Bill sluiten zich bij de troep aan. Ongehinderd bereiken bij Apache Wells. Bonnie and Clyde Clyde Barrow wordt bij het stelen van een auto betrapt door een jong meisje, Bonnie Parker. Zij is dien ster in een goedkoop restaurant, maar hoopt op avontuur en geld. Zij ziet in Clyde de man die haar dat zal kun nen geven. Hij, van zijn kant, heeft iemand nodig die in hem gelooft en die hem aan kan sporen. Het twee tal besluit samen door het leven te trekken, levend van bankroven welke zij samen plegen. Later trekken zij 'n derde aan; een jongeman, lichtelijk vreemd, maar met veel verstand van auto's. Het is C. W. Niet lang daar na voegen zich nog twee leden bij de bende: Clydes broer Buck en zijn jonge echtgenote Blanche. De bende trekt van de ene staat naar de andere, een spoor van beroofde banken en vermoorde mensen achter zich latend. Sheriff Hamer, die hen tracht te ar resteren, valt in hun handen Bij een volgend treffen met de politie wordt Buck dodelijk gewond. Clyde en Bon nie worden door hun derde man, C. W., meegenomen naar het huis van zijn vader, die hen gastvrij ontvangt. De man is zeer ingenomen met zijn beroemde gasten, maar later beseft hij dat zijn zoon gevaar loopt. Dan maakt hij een afspraak met de politie om Bonnie en Clyde uit te leveren in ruil voor een milde behandeling van zijn zoon. Dit 'uitleveren' loopt uit op een bloedige en laaghartige schietpartij van de wraakzuchtige sheriff Hamer, waarbij Bonnie en Clyde letterlijk tot moes worden ge schoten. Naakt in de val Drie mannen en het meisje Suzy, beroven een juwelierszaak in Athene, zonder een enkel spoor achter te la ten. De bende is echter gedwongen de buit in het buitenland van de hand te doen. Voor de buitenlandse trip ontbreken hen echter de financiële middelen. Marios, de leider heeft een verhouding met Marianne, dochter van een zeer gefortuneerde vader en zuster van het eerbare meisje Katy, en wil deze laatste gebruiken voor 'n pervers plan. Murieta, de zwarte wreker Horden avonturiers stroomden ten tijde van de goudzoekers Califomië binnen. Eén van hen, Joacquin Mu rieta en zijn beeldschone jonge bruid Rosita, beiden van Mexicaanse af komst waren onder hen om te trach ten in het beloofde land een nieuw bestaan op te bouwen. Murieta koopt mijnwerkersgereedschap in een plaat selijke winkel en raakt daar bevriend met de marshall Captain Love. Samen met Rosita bouwt Muriete een pri mitief kamp aan de oever van de ri vier en vindt goud, nog dezelfde dag. In de Kaatsheuvelse dancing EI Torreno is ook komende zaterdag weer een topgroep present. Het is The Johnny Kendell Selection, met de bekende zanger Johnny Kendell. Zondagavond is er een disco-bal. Het orkest The Chums heeft lange tijd niet in Waalwijk gespeeld. Za terdagavond is de groep er weeT te vinden en wel in dancing Romantica. De vernieuwde bar van Romantica is ook vrijdagavond geopend. Gezelligheid met muziek en dans en een lekker hapje vindt men vrij dagavond in bar Hertog Jan. Zowel zaterdag- als zondagavond is er in de zaal een disco-bal, waar dan de nieuwste platen worden gedraaid. Radio Arwimo zorgt ook het ko mende weekeinde dat de bezoekers van de Taxandria-bar de allernieuw ste grammofoonplaten krijgen voor geschoteld. 1 De zondagmiddag dansparty in de zaal van De Roestelberg wordt ko mende zondag weer opgeluisterd door het Kaatsheuvelse orkest 'The Blue Birds', dat telkens opnieuw bij het publiek aanslaat. Bob Smit en het Duke City Sextet moeten zaterdagavond de danslief hebbers naar het Lido trekken. De tieners kunnen hier zondagmiddag te recht als er The Rowdies spelen. Het dansfestijn wordt zondagavond be sloten met een optreden van het Sil vio Sextet. Zondag j.l. is de 10e 'Klinkaert- rit' in Drunen verreden. Het is nu een dubbel jubileum van deze orga nisatoren geweest, want in 1956, nu 12Vi jaar geleden, werd de eerste 'Klinkaert-rit' verreden in het kader van de automobielclub van de 2-CV- rijders. De heer A. Smits uit Amster dam, als grote promotor van deze club met als orgaan 'het lelijke eend je' - een geboren Drunenaar - heeft hiervan 'n deel van zijn levens werk gemaakt. Deze 10e rit is een eenvoudige puzzelrit geworden, welke toch nog heel veel voetangels en klemmen ver toonden. Enige wedstrijd-ervaring was er wel voor nodig geweest. B.v. De Wapen wielen (84) brachten nog al wat moeilijkheden De start en finish waren in het kampeercentrum 'De Klinkaert'. De eerste deelnemers startten om 1 uur. De rit voerde de équipes - en dat waren er niet min der kan 245 - door Drunen en di recte omgeving over een afstand van 44 km., welke volbracht moest wor den binnen de tijd van 2 uur. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De Waalwijkse harmonie 'St. Crispijn' wacht zondag 20 oktober een belangrijk muzikaal gebeuren. Het korps moet dan tijdens een federatief concours in Rosmalen het Federatie Vaandel in de supe rieure afdeling verdedigen. Een niet geringe opgave. De geschiedenis leert echter, dat de harmonie op alle concoursen een eerste prijs heeft ge wonnen en daarbij steeds is gepromoveerd. Dit laatste kan nu niet meer omdat 'St. Crispijn de top heeft bereikt. Uit heel Nederland Uit heel Nederland hebben de équipes ingeschreven, zodat het een echte Nederlandse Deux-Cheveau- familie-aangelegenheid was, welke na de rit in het kampeercentrum nog is nagevierd. Het was ook de bedoe ling van deze bijeenkomst om op nieuw weer de vriendschapsbanden te verstevigen en nieuwe banden aan te knopen. Op de avond werden de prij zen uitgereikt door de heer A. Smits, onder de nodige bewoordingen, op de hem eigen wijze in De Klinkaert. Het équipe nr. 82, P. v. d. Horst uit Bus- sum, kwam met 2 strafpunten door de finish, en bekwam de eerste prijs. Nr. 222 werd tweede met 6 strafpun ten; het was het équipe A. Delterne uit Rotterdam. Nr. 150 werd derde met 16 strafpunten; het was het équipe J. Wapenaar uit Vlaardingen. Boerenkapel Het gehele feest van de Citroën- rijders werd in De Klinkaert onpge- luisterd door de Boerenkapel van Drunen, die er heel spoedig een goe de stemming in wist te brengen en DIREKTEUR G. DUYVELAAR BEREIDT HARMONIE INTENSIEF VOOR Harmonie St. Crispijn heeft al een 57-jarige roemruchte geschiedenis achter de rug. In 1911 werd de har monie als een onderdeel van de R.K. Werkliedenvereniging opgericht. 40 jaar later vond een afscheiding met deze organisatie plaats en werd St. Crispijn een zelfstandige harmonie, waarvan de heer Fr. Smolders voor zitter bleef. Enkele jaren geleden werd de heer Smolders opgevolgd door de heer J. Maiburg. Het dagelijks bestuur van de har monie is bijzonder aktief en tracht het korps op alle fronten mee te la ten tellen. Zo heeft men de voorbe- leiding voor het concours in Rosma len goed ter hand genomen. In de jaren dat St. Crispijn zelfstandig werd, zijn de successen niet uitgeble ven. Zeven maal werd aan een con cours deelgenomen en steeds behaal de de Waalwijkse muzikanten een le prijs. Dat betekende promotie van de 2e naar de le afdeling en zo naar de klasse uitmuntendheid en ere-afde- ling in welke beide laatste catego rieën men twee jaar kampioen moet worden wil men kunnen promoveren. In Aalsmeer tenslotte bracht het kampioenschap, met het maximum van 100 punten behaald, de promo tie naar de hoogste afdeling Uitmun tendheid bij de Nederlandse Federa tie. Hier kreeg men ook het Federa tie-vaandel dat in Rosmalen moet worden verdedigd. Dit concours wordt georganiseerd door de harmonie St. Cecilia uit Haarsteeg, die echter bij gebrek aan ruimte dit muziekfestijn in het ge bouw 'De Kentering' in Rosmalen houdt. Direkteur G. Duyvelaar, die de harmonie, evenals het kerkkoor, 32 jaar leidt, bereidt de muzikanten bijzonder intensief voor. Er wordt door de 50 leden hard gestudeerd, terwijl er iedere maandag trouw wordt gerepeteerd. De komende week meermalen en in de week voorafgaan de aan het concours zelfs 4 avonden. TWEE WERKEN Dat is nodig wil St. Crispijn goed voor de dag komen. Als verplicht nummer wordt gebracht Simfonia Concertata van J. Donizetti, naar ar rangement van Robert Ceerise. Het keuze-nummer is de eerste Sympho- nie, het eerste deel van Camile Saint Saëns, naar arrangement van Piet Stalmeier. „Daar moeten we trachten iets muzikaals van te maken, dat de jury weet te bekoren", vindt direk teur Duyvelaar. OPTIMISTISCH ,,De muzikanten doen bijzonder goed hun best. Als dat zo blijft ben ik licht optimistisch gestemd. We zul len in ieder geval ons beste beentje voorzetten". De geest in de vereni ging is uitstekend. De heer Duyve laar weet dat iedereen er op gebrand is, om het verblijf in de hoogste af deling te prolongeren. Er staan im mers enorme belangen op het spel. Worden de minimaal vereiste 90 pun ten niet behaald dan degradeert St. Crispijn naar de ere-afdeling. Om dan echter weer in de afdeling uit muntend terug te keren, moet men twee keer kampioen geworden zijn. Teruggang is dus zo maar niet goed gemaakt. Een verheugend verschijnsel is het feit, dat St. Crispijn ook verschillen de jeugdige leden telt. Hoewel har monie-gezelschappen moeilijke tijden doormaken en vooral de jeugd in en sembles, drumbands of bands gaat spelen, gelooft direkteur Duyvelaar dat de belangstelling voor de harmo nie wel weer terug komt. WEINIG BELANGSTELLING Ook het publiek heeft maar ma tige belangstelling voor de verrichtin gen van de korpsen. Volksconcerten worden in praktisch geen enkele ge meente meer gegeven. St. Crispijn geeft wel eens met harmonieën uit de omgeving een gecombineerd con cert. Dit jaar was er dat, vanwege de voorbereidingen, op het concours niet bij. De heer Duyvelaar wil daar in het komende seizoen echter wel weer mee starten. Wel verleent St. Crispijn, evenals andere Waalwijkse korpsen, regel matig medewerking aan openbare feesten, waarbij de muziek van een harmonie altijd welkom is. Zo'n rondwandeling in feeststemming volgt wellicht na 20 oktober als er in Ros malen succes is geboekt. Daarop heeft de Waalwijkse harmonie St. Crispijn alle hoop gevestigd. Direkteur G. Duyvelaar Openstelling post kantoor op zaterdag verlovingsringen van 18 karaats goud vindt u bij J. TAUSCH de kracht van een verkoudheid mmm bij Vader. Moederen Kind. m te houden. Tijdens de rit hebben de verkenners de helpende hand gebo den, waarvoor uiteraard de organisa toren hen zeer dankbaar voor zijn. Al bij al een zeer genoeglijke zondag voor de liefhebbers van de autosport en vooral voor die van het 'lelijke eendje'. Een jubileum waarop gerust terug gezien mag worden. Waspik vAn het Zuióen fitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,30+ 2ct. inc.k.) 0,32 p. mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) f 1,40 p. kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' ïiv lüoch Stibbe Gezien de ervaring, dat op het postkantoor tussen half negen en negen uur slechts sporadisch van de loketdienst gebruik gemaakt wordt, terwijl tegen het sluitings uur meer handelingen worden ver richt zal het postkantoor in de Gro testraat, hetwelk thans op zaterdag van 8.30- 11.30 is opengesteld voor net afdoen van spoedzaken, zegel verkoop, telegraaf en telefoon, met ingang van 5 oktober a.s. geopend zijn van 9-12 uur. Deze maatregel houdt tevens in, dat de busrecht houders voor het afhalen aan het loket van voor hen bestemde grote stukken, ook eerst om 9 uur terecht kunnen. JUWELIER HORLOGER Grotestraat 231 a Waalwijk Telefoon 2625 DUIVENSPORT Postduivenvereniging „Waspik", uitslag Arlon: P. de Graauw 1; G. Kuyten 2; C. de Rooy 3; P. v. d. Mosselaar 4 6; P. de Graauw jr. 5; M. Timmers 7 10; J. Timmers 8; Th. Smits 9; A. van Tilborgh 11. DOKTERSDIENST Dokter R. F. Wijffels zal deze gehele week afwezig zijn. Zijn praktijk zal worden waargenomen door dokter Gerlach uit Ca- pelle. Dokter Gerlach houdt in Waspik spreekuur van 7 tot 8 uur 's avonds. NATIONAAL THUISFRONT De kerkdeurcollectie voor het Nationaal Thuisfront bracht in Waspik een bedrag op van 262,63. TOTO ATAK De jeugdtoto van de volleybalclub Atak kreeg deze week een totale inleg van 390,80. De le prijs, 58,62 ging naar R. Schoenmans en J. Kuyten t.e Waspik en naar de Waalwijker de heer Bakkers. De 2e prijs 39,08 was voor Th. Boom, F. Seevers, L. de Hond en L. Pols te Waspik en voor W. Couwenberg te Waalwijk. Ten slotte werd 19,54 uitbetaald aan A. van» Gorp als enige winnaar van de 3e prijs. WASPIKSE BILJARTBOND In café Het Nieuwe Centrum hielden de leden van de Waspikse biljartbond hun jaarvergadering, dit ter inleiding van de nieuwe competitie. Als nieuwe vereniging werd in de bond opgenomen de biljartclub T.D.O., gevestigd in café 'De Sportwereld. De periodiek aftredende voorzitter van de bond, de heer A. v. d. Broek, werd met algemene stemmen herkozen. COMITÉ RECREATIEZORG VOOR BEJAARDEN Tijdens een vergadering van het comité Recreatiezorg voor bejaarden in hotel Het Wijnhuis werd een nieuw bestuur gekozen. De voorzitter, de heer A. v. d. Wassen- berg, stelde zich voor deze functie niet meer herkiesbaar. Hij werd als zodanig opge volgd door de heer L. Kuysters. De heer v. d. Wassenberg aanvaardde de functie van vice-voorzitter. Tot secretaris en pen ningmeester werden resp. benoemd de he ren H. v. Dongen en P. v. d. Elshout. De dames Brokx en Wagemakers werden aan gesteld als contactpersonen. Punten van be spreking tijdens deze vergadering waren achtereenvolgens contributie bejaarden, lid maatschap, cadeau-stelsel, gymnastiek voor bejaarden. St. Nicolaas-avond, Kerstviering, ontspanningsavonden voor de komende win termaanden, carnaval, actie t.b.v. het jaar lijkse uitstapje en de bejaardensociëteit. MOEDERCURSUS De moedercursus, georganiseerd door het bestuur van het Wit-Gele Kruis, zal don derdag 10 oktober van start gaan. Aanvang van de avonden 8 uur. De deelname blijkt zeer bevredigend. Men kan zich alsnog voor de cursus aanmelden bij Zr. Marina, telef. 370. VOETBAL Het eerste elftal van Waspik kan zondag haar eerste plaats op de ranglijst met suc ces verdedigen. Een aanval van SVG, dat zondag op bezoek komt in Waspik, moet door de blauw-witten met succes kunnen worden afgeslagen. WIJKVERPLEGING De weekend-dienst m.b.t. de wijkverple ging zal zaterdag 5 en zondag 6 oktober in Waspik worden waargenomen door Zr. van Elten.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9