waalwijkse en LanqstRMtse couRAnt Ook in gewest Waalwijk G.A.B. daling werkloosheidpercentage Verbond voor Veilig Verkeer organiseert filmavond in Zidewinde <^Bogaertó Circus Toni Soltini speelt maandag in Vlijmen Door General Motors in Neder land 500.000 auto's verkocht KAATSHEUVEL WIJZIGINGEN OP ARBEIDSMARKT Bij Hollandia hebt II altijd werk CONTROLE VAN FIETSEN IN SPRANG CAPELLE Laat Uw bril van tijd tot tijd eens dijstellen HET KOST U NIETS (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De daling van het werkloosheids-percentage in het hele land tekent zich ook in het Gewest Waalwijk van het Arbeidsbureau af. Van 2,5 daalde in dit gebied het cijfer tot 2,3, waarmee het percentage van 1967 bijna werd benaderd. In totaal zijn er in het Gewest Waalwijk 387 personen werkeloos. Bij hen zal de komende weken eens extra op herscholing worden aangedrongen. De mogelijkheden hiertoe, die het ministerie biedt, zijn verruimd. Internationale samenwerking van schoenfabriek De situatie in de bouw is in de maand september, tegen alle verwach tingen in, zelfs verbeterd. Het aan bod nam met 20 personen af, terwijl de 24 ingeschrevenen in de categorie Wegen-, Spoor- en Waterwerken in feite niet werkeloos zijn, maar- bij 'n rioleringsobject in Heusden zijn in gezet. Ook in de schoen- en leder branche daalde het aanbod van 51 naar 44. Opvallend hierbij is de afna me van de vraag (van 240 naar 222), voornamelijk een gevolg van de wij zigingen in de produktie-methode. Getracht wordt op de meeste be drijven de produktie per man op te voeren, voornamelijk door uitbreiding van het machinepark en wijziging van het produktieschema. Hierdoor kon de vraag terugnemen. In de metaal sector bleven aanbod en vraag nage noeg gelijk. Bijzonder ongunstig bij dit alles steekt de groep Minder Ge- schikten/Minder Validen af. Waren hier vorig jaar 188 personen inge schreven, eind september 1968 be droeg dit aantal 262 personen. Sn de goede richting Landelijk gezien is het percentage van de werkeloosheid op 1,9 geko men, waarbij dan eindelijk de magi sche grens van 2, - in de goede richting werd overschreden. In ver gelijking met vorig jaar (2,2) een goede verbetering. In Brabant daalde het percentage van 2,7 naar 2,5. De probleem-gebieden Tilburg en Etten- Leur daalden onder de 4. Hierboven uit steken alleen nog Bladel en Hel mond. In het gewest Waalwijk komt bet rayon Waalwijk er minder best af, ten opzichte van het rayon Dongen, namelijk 2,5 tegen 2,1. Direkteur A. Maas van het G.A.B. verwacht echter de komende tijd enkele wijzigingen op de arbeidsmarkt in dit gebied; mede door internationale samenwer king in de metaalsector. Samenwerking Een verbetering in economisch op zicht staat ook de schoenindustrie te wachten. Een grote Waalwijkse schoenfabriek heeft intenationaal contacten gelegd. Het zou hier niet om een samenwerking met 'n schoen fabriek gaan, maar met een bedrijf uit een totaal andere branche. Vol gens de heer Maas is de schoenindus trie hier ten zeerste mee gediend. Welk bedrijf het betreft kon hij nog niet meedelen. Verwacht wordt dat de betrokken direktie hier binnenkort mededelingen over doet. Omscholing Over de scholingsvoorzieningen kan men belangstellenden op het ar beidsbureau alle inlichtingen geven. Er zijn in Nederland 25 centra voor vakopleiding van volwassenen. In Brabant zijn deze te vinden in Den Bosch, Breda, Bergen op Zoom, Uden, Eindhoven en binnenkort ook in Tilburg. De opleidingsmogelijk heden zijn gevarieerd. Daarnaast is er een trainingstoeslagregeling voor de bedrijven die de werknemers wil len omscholen. Speciaal voor be ambten bestaat nog de mogelijkheid van een studiekostenregeling. Men kan bij erkende onderwijsinstellingen een cursus volgen, waarvan de kosten door het rijk worden gedragen. Tijdens de Nationale Vcrkeersweek, die van 14 tot 19 oktober a.s. wordt gehouden, zal ook de afdeling van Sprang-Capelle niet achterblijven. Op donderdagavond 17 okt. a.s. wordt in het cultureel centrum 'Zidewinde' een bijzonder interessante avond ge boden. Het programma voor deze avond laat o.a. zien: projectie van kleurendia's met toelichting over veel voorkomende verkeerssituaties die nog al eens moeilijkheden geven. Door de Rijkspolitie zal een film gedraaid worden', die een duidelijk beeld geeft over de werkzaamheden van de politie op het platteland, en een kleurenfilm over Afrika. Het ligt tevens in de bedoeling, die avond 'n quiz te organiseren die uitsluitend betrekking heeft op de alledaagse verkeersproblemen. Op deze avond zal geïnformeerd worden naar de am bitie tot deelname aan een speciale verkeerscursus, liefhebbers daarvoor kunnen zich dan gelijktijdig opgeven. Alle inlichtingen Deze Veilig Verkeersavond begint om 8 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk, daarom wordt U aange raden deze avond te bezoeken, temeer daar de politie die avond alle inlich tingen verstrekt betreffende de ko mende controles op verlichting, enz. Brilienspeccalist Optica Houdt Bogaerts voor ogen Het ligt in de bedoeling van de Rijks politie, in samenwerking met de af deling, in die week de fietsen, en e.v. de bromfietsen van alle scholieren in de gemeente aan een controle te on derwerpen. Voor de bewoners van het bejaar dencentrum 'Achter de Hoven' zal in de aula van dat gebouw ook een ver keersavond georganiseerd worden over het onderwerp: „De Bejaarden in het Verkeer". Op de kleuterscho len zal een speciale folder aan de kinderen uitgereikt worden, met de bedoeling, dat de ouders van de kleuters deze bekijken en hun kinde ren overeenkomstig instrueren. Aan bromfietshandelaren en garages zul len transfers uitgedeeld worden, die na controle van de verlichting op het betreffende voertuig geplakt kunnen worden. Autospeedway in Den Bosch Op de sintels van het stadion 'De Vliert' in Den Bosch worden a.s. zon dag, om half drie, onder auspiciën van de NACO, autospeedway- en hot rods-wedstrijden gehouden. De orga nisator, de heer J. Claes uit Nijme gen, heeft bovendien aan dit toch al spectaculaire programma nog speed waymotor-wedstrijden en zijspanraces verbonden, zodat de toeschouwers 'n zeer gevarieerd programma krijgen voorgeschoteld. Onder de deelnemers zijn o.a. de kampioen van Nederland Harry Jan sen; de populaire coureur Ike van der Wal, die in Den Bosch veel succes heeft gehad en Arie Kleyngeld, die o.a. heeft meegedaan aan de wed strijden om het wereldkampioenschap te Londen. Ook de buitenlanders zijn sterk vertegenwoordigd. Van de tien Duitsers zijn vader en zoon Dohmen, Valkenstein, Leupold en Wyen wel de bekendsten. Van de Belgen noemen wij: G. Bonnu; F. Campo en J. Ver hagen en v. Tienen, terwijl Engeland is vertegenwoordigd door John Har- wood. Aan de motorspeedway zullen tien coureurs deelnemen met o.a. Tonny Kroeze (winnaar van vijf gouden helmen), Addy Kroeze en Piet Aarsen. Aan de wedstrijden voor zijspannen doen o.a. mee Dick Hoe- velacken, André Edo en Joop Krui- zinga. In totaal komen 50 coureurs voor de pauze tweemaal aan de start, n.l. twee heats motorspeedway, een heat zijspanraces en een heat auto speedway. Na de pauze volgen de finales en de sterrenrace waaraan de 4 beste rijders zullen deelnemen. Jubileumwagen voor revalidatie centrum in Rotterdam Door de Nederlandse afdeling van General Motors Continental werden sinds haar oprichting in september 1945, meer dan een half miljoen automobielen verkocht. In 1945 werd aangevangen met de verkoop van nieuwe automobielen. In dat jaar werden 1.823 stuks verkocht. Nadat de produktie in de Vauxhall fabrie ken te Luton 'en in de O pel-fabrieken te Rüsselheim op gang gekomen was, nam de verkoop jaarlijks toe, waarbij echter importrestricties de verkoop cijfers vele jaren sterk beïnvloedden. In het topjaar 1965 werden 51.694 automobielen afgeleverd. Gedurende de eerste 9 maanden van dit jaar, overigens een jubileumjaar voor Ge neral Motors Corporation, dat op 16 september j.l. zijn 60-jarig bestaan vierde, werden nu reeds meer dan 43.000 automobielen afgeleverd. Op 26 september werd het totaal van 'n halfmiljoen volgemaakt. De sleutels van de 500.000e wagen, een Vaux hall Viva Sstate, werden tijdens een korte plechtigheid door de heer R. Lockwood, direkteur van de General Motors-vestiging te Rotter dam, overhandigd aan mevrouw W. Thomassen, echtgenote van de bur gemeester van Rotterdam, aan wie verzocht was deze wagen een speci ale bestemming te geven. Mevrouw Thomassen droeg daarna de wagen over aan Dr. H. A. van Geuns, voorzitter van Deeltakenin dustrie 'De Luchthaven', een Rotter dams revalidatiecentrum voor patiën ten met aandoeningen aan de lucht wegen, bij welke stichting deze auto- mobieh ingezet zal worden voor het vervoer van haar gehandicapte mede werkers. De Nederlandse General Motors Afdeling verkoopt Opel, Vauxhall, Chevrolet, Pontiac, Buick, Oldsmobile en Cadillac personenwa gens, alsmede Bedford-, Opel- en Chevrolet-vrachtwagens, onderdelen en accessoires hiervoor, Frigidaire koelkasten en andere huishoudelijke apparaten, aggregaten voor bedrijfs- koeling, alsmede dieselmotoren voor o.a. scheepsaandrijving. Nog enkele dagen en de bevolking van Vlijmen is „hooggeëerd". Deze term zal dan weerklinken in de grote - zevenduizend zitplaatsen tellende - groenwitte tent van het Neder landse circus Toni Boltini. Het nieuwe, internationale pro gramma, waarin artiesten uit tien verschillende landen hun aandeel heb ben, heeft in de voorafgaande stand plaatsen zowel bij de pers, als pu bliek een warm onthaal gevonden. Grotere bijdrage aan de NAVO Nederland heeft zich bereid ver klaard zijn militaire bijdrage aan de NAVO te vergroten. Hierbij heeft ons land de keuze uit enkele moge lijkheden en wel het opvoeren van de bezettingsgraad van bepaalde een heden; het op een hoger peil brengen van de materiële uitrusting; opschor ting van het buiten dienst stellen van vliegtuigen of schepen en het houden van meer herhalingsoefeningen. Een definitieve beslissing zal pas worden genomen na de grote NAVO- bijeenkomst in november a.s. Als ge volg van de gebeurtenissen in Oost- Europa wordt het noodzakelijk ge acht, dat de NAVO wordt versterkt en naast de bijdragen van andere parners, zoals Engeland, West-Duits- land, België, Noorwegen enz. zal ook Nederland hieraan bijdragen. De Verenigde Staten sturen extra man schappen en vliegtuigen ter verstevi ging van de NAVO-positie in Euro pa. 'Echt onvervalst circus', was de alge mene conclusie. Reeds bij de binnen komst valt de gezellige sfeer op, in en rond de verhoogde piste. Het gro te achterfront - kleurig zoals bij 'n circus behoort - is tevens de 'or kestbak' voor een negenmans kapel, onder leiding van de Haagse dirigent Frans Seuren, die in dit romantische wereldje zijn sporen al ruimschoots heeft verdiend. Na de welkomstmuziek marcheren de artiesten binnen voor een grote parade, van commentaar voorzien door spreekstalmeester Frits Mullens. Dan flitsen de spotlights aan voor een wervelend programma, dat - met een korte pauze voor stallenbe- zichtiging e.d. - bijna 3 uur duurt. Het circus speelt in Vlijmen, komen de maandag 14 oktober om 4.15 en 8 uur in de wijk Vliedberg, ten zui den van de Nassaulaan. Sprang-Capelle KATHOLIEK INSTITUUT VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK Kaatsheuvel, Hoofdstraat 32, telef. 3126 (uitsluitend tijdens spreekuren en dagelijks van 9-10 uur). Spreekuren: maandag van 9-10 uur; dinsdag van 18.30-19.30 uur; donderdag van 14.30-15.30 uur; vrijdag van 9-10 uur. Loon op Zand: Wit-Gele Kruisgebouw: spreekuren: dinsdag van 18.30-19.30 uur; donderdag van 14.30-15.30 uur. GEGUND Het bouwen van een rijwielmaga zijn annex bovenwoning en werk plaats voor rekening van de heer J. Span aan de Marktstraat te Kaats heuvel is bij een gehouden onder handse aanbesteding onder architec tuur van de heer Hub. Prins te Kaats heuvel gegund aan het bouwbedrijf Pepping N.V. te Kaatsheuvel. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstr. 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang wor den waargenomen door collega K. v. Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaats heuvel, tel. 04167-2006. Verloskundige M. van Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 2515. K.N.B.B. DISTRICT KAATSHEUVEL Finale 3e klasse libre Moyenne van 2.01 tot 3.00 Van 11 tot en met 14 oktober wor den in café-rest. 'De Nieuwe Finan- tie' te Loon op Zand de wedstrijden verspeeld om het districtskampioen schap 3e klasse libre van de KNBB, district Kaatsheuvel. De deelnemers zijn: H. v. d. Velden, Euphonia; R. v. d. Velden, 't Centrum; J. v. Don gen, NAS; J. v. d. Linden, HGL; P. v. Wanrooij, Poedelvrees; C. Schoen makers, Brandaris en P. Steenlage van Ons Genoegen. De partijlengte is 100 car. Aanvang der wedstrijden: vrijdag en maandag te 19.00 uur; zaterdag en zondag te 14.00 uur. FINALE 4e KLASSE LIBRE Fr. LAROS VAN BILJARTVER. 'ONS GENOEGEN' KAMPIOEN Het afgelopen weekeinde is in café-rest. Belletable de finale 4e klas se verspeeld. Na een zeer spannende strijd wist Fr. Laros van Ons Genoe gen op de titel beslag te leggen. In de finale-partij moest Fr. Laros aan treden tegen J. Leermakers van Bran daris. Deze had echter 2 matchpun- ten meer dan Laros, maar deze no teerde een beter moyenne. Laros won ook de laatste partij. Alvorens de bondsmedaille uit te reiken dankte de districtsvoorzitter, de heer J. v. d. Kaa, alle spelers voor hun sportieve strijd; hospes de heer en mevr. Leestermans voor het keu rig verzorgde materiaal, en tenslotte de B.V. Euphonia voor de organisa tie met de wedstrijdleider de heer P. v. d. Velden. Namens de deelnemers sprak de kampioen een woord van dank aan de organisatie en aan mevr. en de heer Leestermans voor het pri ma materiaal en de zorgen hieraan besteed. Een fles Schiedammer was het antwoord hierop van de hospes met een rokertje voor de overige deelnemers. Nadat de districtsvoorzitter de kam pioen nog veel succes had toege wenst op de komende gewestelijke kampioenenstrijd in De Kempen op 14 en 15 december a.s. lieten allen zich de keurige koffietafel goed sma ken. Eindstand: Fr. Laros, Ons Gen. 10 2.21 J. Leermakers, Brandaris 10 2.14 A. Poolers, K.T.O. 10 1.90 Fr. Vugts, Ons Gen. 6 2.00 Chr. v. Wanrooij, HKS 6 1.94 R. Netten, KTO 6 1.66 Th. Lugters, NAS 4 1.74 H. Kemmeren, DJS 4 1.58 Fr. Vugts en J. Leermakers promo veren naar de 3e klasse. Hoogste serie: Chr. v. Wanrooij van HKS met 20 car. Hoogste partijgemiddelde: Chr. van Wanrooij met 3.40. DONDERDAGAVOND 10 OKTOBER 1968 "TO 89e JAARGANG No. 82 De echo vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotcstraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002, Telegram-adres „ECHO" Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten ïiv Bloch Stibbe 'BURGERLIJKE STAND Geboorten: Jacobus Petrus Cornelis Maria z.v. A. F. M. van Kempen en M. J. A. van Biljouw; Meindert z.v. G. van der Galiën en H. C. van Veen. Huwelijks-aangiften: F. J. Buitenwerf en J. W. Konings. Overleden: A. Timmermans, oud 25 jaar. Ingekomen: C. J. A. Colijn van Dussen; J. E. M. Strang van Vught; j. Smits van Gouderak; F. van Münstcr van Waspik. Vertrokken: L. A. J. Godula en gezin naar Heusden; G. J. Gerlach naar Amsterdam.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13