wAalwijkse en lanqstRaatse couRAnt Uitgaan in het weekend Lido Roestelberg PREMIE SPAARPLAN Sint Nicolaas bezoekt op 17 november Waalwijk UW MülimG Stel niet uit fcis Sacrum Mpolio O Romantica Straks lossen we elk jaar f 100,- extra af op onze hypotheek... dank zij het Premie Spaarplan! OMEGA R.K. Boerinnenbond-Waalwijk opende donderdag winterseizoen DEZE WEEK - HUIS AAN HUIS COLLECTE Collecte f DONDERDAGAVOND 17 OKTOBER 1968 89e JAARGANG No. 84 Sabotage complot gouden 7 êe geld of je liefdesleven Meisjes tussen 14 en 16 jaar Buffalo Bill, de held van 't Wilde Westen Ontsnapping op de Philippijnen Het naakte vlees Sterren van de stomme film G. BOTH Programma Vlijmen Alles wat we doen is deelnemen aan het Premie Spaarplan. Straks krijgen we dan samen jaarlijks zomaar 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Dat geld kunnen we fijn gebruiken voor een extra aflossing... Daarom werd een huis met hypotheek voor ons opeens een stuk aantrekkelijker! Basis voor persoonlijk bezit Rondgang door Waalwijk Zwarte Pieten Loon op Zand Laat nü Uw banden controleren. Rijd de natte herfst tegemoet met banden waarop U kunt vertrouwen. De tcho vafi het Zuióen tfitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30-1- 2ct.inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 I'- kwrt. P- P°st 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' Voor de kust van Marokko wordt een vrachtschip overvallen door de bemanning van een vistrawler. Het vrachtschip kwam de trawler te hulp, omdat er brand aan boord was uitge broken. Zodra echter de zogenaamde schipbreukelingen aan boord van het vrachtschip zijn, trekken zij hun pis tolen, doden de bemanning en bren gen het schip tot zinken. De kostbare lading, bestaande uit 50 staven ura nium, wordt vervoerd naar het ge heime laboratorium van een zekere Mr. Otis. In dit laboratorium is prof. Holt bezig met proeven om een im- muniteits-serum te vinden tegen ra dio-actieve stralen. De verdwijning van het uranium wordt gemeld aan het hoofd van de Inlichtingendienst in New York, die agent Alan Milner opdracht geeft deze zaak op te los sen. Nog voor de 75-jarige Romeinse edelman Conté di Rienzi zijn huwelijk met de beeldschone en jonge Fran- cesca kan konsumeren, zakt hij, te zeer opgewonden in elkaar, getroffen door het gezicht van zijn ontklede bruid, voor het echtelijk bed leven loos in elkaar, getroffen door een hartaanval. Dit nieuws wordt door de trouwe butler Parker, die buiten de villa een en ander met groeiende be langstelling door 'n verrekijker heeft gadegeslagen, onmiddellijk telefo nisch gemeld aan zijn baas Nick. Nick, die tezamen met zijn vrien dinnetje Baby in Nice vertoeft, ont vangt het nieuws met enthousiasme. Hij pakt zijn koffers en stelt Baby gerust. Hij belooft ditmaal echt met haar te zullen trouwen als hij dit laatste karwei in Rome met succes zal hebben opgeknapt. Er zal zoveel geld zijn, dat hij en Baby het niet meer kunnen tellen, zij zullen het moeten wégen. Linda Donaghue is een schoolmeis je van 15 jaar, vol levenslust, vol verlangen naar levenservaring en vol verbittering. Haar ouders hebben het te druk met zichzelf om zich veel om hun dochter te bekommeren. Linda's vader is eerzuchtig en tracht in de gemeenteraad te komen, terwijl haar moeder wanhopige pogingen doet om jong te blijven. Vaak gaan zij op reis en laten Linda alleen achter... hun dochter verwaarlozend, die de fysieke attributen bezit om niet lang verwaar loosd te worden. Een van haar be wonderaars is zo hardnekkig, dat zij plotseling merkt in verwachting te zijn. In opdracht van president Grant keert Buffalo Bill terug naar het ge bied van de Indian Creek, waar hij enige jaren geleden vrede heeft ge bracht door een verdrag te tekenen met het grote Indianenopperhoofd Wijze Vos. Gele Hand, een eerzuch tige, jonge hoofdman, heeft het ver drag geschonden en wil het oude op perhoofd van zijn macht beroven. Daarbij wordt hij onbewust geholpen door kolonel Peterson, de comman dant van Fort Adams, die de menta liteit van de roodhuiden niet kent en denkt, dat geweld de enige manier is om hen tot rede te brengen. Kort na de bezetting van de Filip pijnen door de Japanners in 1942, ziet Korporaal Steve Bennett kans te ontsnappen uit een krijgsgevangenen- transport. Na een schildwacht gedood te hebben steelt hij een bootje en komt dan terecht op het kleine eiland San Mateo, waar hij Pater Sanches ontmoet, diens helper Pedro en zeven wezen voor wie de priester zorgt na een bombardement van het einland, dat nog niet bezet is. Hij ontmoet verder een landgenote, de vrouwelijke luitenant Laura Huntington, enige overlevende van een groep verpleeg sters, die in Sango Point door een vliegtuig zouden worden opgehaald, doch wier boot werd getorpedeerd. De knappe luitenant heeft de kelder van de kerk als schuilplaats. Een voorstel van het meisje om tezamen naar Sango Point te gaan wijst Steve zonder meer af. Een vrouw zou hem maar ophouden en ze zou nooit 100 mijlen in drie dagen kunnen lopen. Deze sex-film draait rond 3 men sen: een gehuwde vrouw, een school meisje en een prostituee. Bij de eer ste is de man na een auto-ongeluk impotent geworden. Daarom knoopt de vrouw een verhouding met een vriend aan. Het schoolmeisje gaat met een vriend op haar kamer „ro mantisch"' experimenteren. De prosti tuee tenslotte is in handen gevallen van 2 schurken, die haar dwingen het verdiende geld aan hun te geven. De vrouw pleegt zelfmoord. „The great Chase" is een verzame ling van komische en sensationele episodes uit de belangrijkste films vanaf het jaar 1903 tot de dertiger jaren, te beginnen met Edwin S. Por ter's eerste film met een verhaal „De grote treinroof" en culminerend in Buster Keaton's onvergetelijke lach succes „De Generaal". Het is louter kolder, louter dwaze en toch echte I sensatie, een en al spannende achter- j i volgingen in „The great Chase", een j kostbare collectie films uit de stomme tijd met een moderne opzet en een nieuw gèluid. De pioniers der cine matografie, regisseurs, spelers, came- ra-lieden lieten een kostbare erfenis aan cinematografisch materiaal na, waaruit de vermakelijke film „Ster- j ren van de stomme film" geboren i werd. Een van de bekendste beatgroepen van Nederland is zaterdagavond in de Kaatsheuvelse dancing El Terreno te vinden. Hier speelt dan - onge- I twijfeld voor een volle zaal - The I Sandy Coast, een groep die een be- zoek aan zaal Smit zeker waard is. Zondagavond kan men tijdens het disco-bal op de allernieuwste platen dansen. Stationsstraat 34 Waalwijk ,tel. 04160-4087 Bob Smit en zijn Duke City Sextet kan men zaterdagavond vinden in het Lido. De tieners die zondagmiddag willen dansen kunnen dat op de to nen van The Ceders. Het dansfestijn wordt zondagavond besloten met een optreden van The All Stars met zang van Frank Scott. In Waalwijk behoort het Tilburgse orkest Les Copains nog steeds tot een van de populairste groepen. De band is samen met zanger John Desmares zaterdagavond in bar-dancing „Ro mantica". In de bar van de sporthal Taxan- dria zijn ook a.s. zaterdag en zondag weer de gebroeders Wim en Arnoud Moonen die voor d<^ selectie van de grammofoonplaten zorgen. Donderdagavond werd 't winter seizoen van de R.K. Boerinnenbond te Waalwijk geopend met een H. Mis in de kerk van de St. Clemens- parochie, opgedragen door de gees telijk adviseur, de weleerwaarde heer Dekkers. In café ,,'t Vosje" stond voor de dames een Brabantse koffietafel gereed, verzorgd door Mevr. Heeren-Pullens. Direct na de koffietafel werd door de voorzitster, Mevr. Van Loon-Pulles, het woord genomen om de geestelijk adviseur toe te spreken in verband met het eerste lustrum van het geestelijk adviseurschap van de vereniging. Hem werd namens de vereniging 'n rokertje aangéboden. Door mej. Beljaars uit Vlijmen werd een uiteenzetting gegeven over het doel en het werk van de sociaal-economische voorlichtings dienst. Het was een zeer interessan te causerie, die door de aanweizge dames ten hoogste geapprecieerd werd. Een vervolgd zal deze avond, wat dit punt betreft, krijgen op 12 november, wanneer mej. Beljaars komt spreken over methoden van prijsberekening. De weleerwaarde heer Dekkers vertoonde daarna dia's over zijn reis naar Afrika, hetgeen prachtige beel den opleverde over de situatie daar ter plaatse. Verder werden mede delingen gedaan over het komende winterprogramma. Op 22 oktober zal er een excursie gemaakt worden naar de Ascot-fabrieken in Meete- ren. Een kringbreiwedstrijd zal ook worden gehouden voor wat betreft kinderkleding van 312 jaar. Een naaiwedstrijd voor de dames van de vereniging staat tevens op het pro gramma. Een cursus van 6 lessen zal worden gegeven door de stich ting voor huishoudelijke voorlich ting ten plattelande, over kleine re paraties in de huishouding. De dames werden verder op deze avond nog verrast met een leuke attentie van de Persilfabriaken te Amsterdam. Na nog enige tijd ge zellig te hebben doorgebracht, kon de voorzitster de zeer drukbezochte en geslaagde avond sluiten. Weer terug op het oude nest kan gezegd worden van de Kaatsheuvelse groep The Blue Birds die zondagmid dag in de zaal van De Roestelberg het publiek moeten trekken. Dat zal hun ongetwijfeld goed afgaan. AUTO VLOOG VAN DE WEG Zaterdagavond werden de bewoners van de Past. van Akenstraat opge schrikt door een hevige klap. Buiten gekomen bemerkten zij dat een per sonenauto van de weg was geraakt en in de tuintjes terecht was gekomen van twee leden van de Vlijmense Dahliavereniging „Ons Genoegen". Eerst werd de tuin van de heer de Vaan en daarna de tuin van de heer Van Kessel totaal vernield. De be stuurder liet zijn wagen staan en vluchtte weg. Twee bewoners uit de Past. v. Akenstraat gingen hem na en de politie werd meteen gewaar schuwd. Op het Plein kon hij worden gegrepen. Proces-verbaal werd opge maakt. Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor 0. Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51, Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (hypotheekaflossingen, spaar- en effectenbewijzen, levensverzekeringen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wnt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. WAALWIJK - Op zondag 17 no vember maakt St. Nicolaas zijn jaar lijkse entree in de stad Waalwijk. Op dag arriveert hij 's-middags aan de Haven, bestijgt daar zijn paard en maakt onder de vrolijke klanken van de plaatselijke muziekgezelschappen zijn rondrit door Waalwijk. Voor het eerst dit jaar heeft een nieuw comité zich achter het doorgaan van dit voor de jeugd spectaculaire evenement ge plaatst. Het St. Nicolaas-comité van de Kath. Jonge Middenstands Ver eniging in Waalwijk is namelijk ter ziele. Baardwijk heeft al zo'n vijf tig jaar z'n eigen intocht van Sinter klaas. Toch hoopt het nieuwe comité in de nabije toekomst ook met het comité in Baardwijk de krachten te kunnen bundelen en samen de intocht te verzorgen. Ter dekking van de kosten, die de intocht met zich brengt, gaan de or ganisatoren een actie houden. In de loop van deze week zullen MISVERSTAND De vragen door ons gemeente raadslid, de heer A. Dercksen, aan B. en W. gesteld betreffende 't op halen van huisvuil; zijn mij uit het hart gegrepen. Toch graag enige correctie: In vraag 4 van de heer Dercksen wordt gesteld, dat een zekere cate gorie van huisvuil persoonlijk moet worden „aangeboden". Nu heb ik het schrijven van de Directeur der Gemeentewerken, dat alle inwoners van Waalwijk hebben ontvangen, eens goed doorgelezen. Daarin wordt gesteld dat, als men een huis. vuilemmer langs de straat zet, deze m.i. ter ophaling is aangeboden. Dus als men ander huisvuil samen gebonden of gebundeld, die de voor. geschreven afmetingen niet over schrijden, naast de huisvuilemmer op straat deponeert, dan is ook dit aangeboden ter ophaling. Daarom is er in dezen m.i. een groot misver stand in het spel, want de gemeen telijke ophaaldienst ledigt wel de emmers, maar het andere huisvuil, dat aan alle daaraan gestelde eisen voldoet, negeert men gewoon en laat men liggen. Daardoor worden, om met de heer Dercksen te spre ken, de Waal wij kse straten ontsierd en leidt dit op den duur tot een on houdbare toestand. En het kon met een beetje goede wil allemaal zo mooi zijn. Waalwijk J. M. Versteeg huis aan huis enveloppes worden ver spreid. Hierop staat het verzoek het zakje van enige geldelijke inhoud te voorzien. In de week van 21 tot en met 26 oktober zullen deze zakjes worden opgehaald door leden van de Andreas Zijlmansgroep. De organisa toren hopen met de opbrengst de kos ten van het festijn voor de jeugd te kunnen dekken. Dat men overal spon taan gehoor vindt voor het verzoek bij te dragen in welke vorm dan ook, is in het verleden al vele malen ge bleken. Steeds vond men een gewillig oor voor verzoeken om bepaalde za ken. Overigens is er wel een verzoek aan de jongelui van 14, 15 en 16 jaar. De stoet moet namelijk worden opgeluisterd door een flink aantal Zwarte Pieten. De Sint zelf moet zijn mannen over zoveel plaatsen verde len, dat hij uit de plaatselijke jeugd nieuwe krachten moet recruteren. Jongelui, die zich beschikbaar willen stellen voor enkele uren, kunnen zich opgeven bij Rens Klerx, Grotestraat 313 in Waalwijk. ST. CRISPIJN EN CRISPINIANUS Het gilde St. Crispijn en Crispinianus - het oude schoenmakersgilde van Loon op Zand is toe aan zijn 149e jaarvergade ring en heeft deze zaterdag j.l. op een rus tige manier gevierd. Om 3 uur verzamel den de leden van dit gilde zich in zaal Coo- mans om de vergadering te houden. Hierin werd het overlijden van de hoofdman, de heer Marinus Brands, herdacht die dit jaar is ontvallen. Zijn zoon Harry Brands leidde de vergadering. Na de verslagen van secre taris en penningmeester werden een 7-tal nieuwe leden aangenomen. Plannen voor 't volgende jaar zijn doorgenomen, welke binnenkort op stapel zullen worden gezet. Een nieuwe hoofdman zal worden aange zocht. 's Avonds had in Zaal Coomans de koffietafel plaats, waaraan de leden met hunne dames aanzaten. Vervolgens werd de avond doorgebracht met muziek en dans onder de tonen van het gezelschap Mathijs- sen uit Breda. Toch weer een mooie statie dag die in alle eenvoud is verlopen. St. Hubertus viert zijn jaarfeest op dinsdag 22 oktober. MISSIE-NIEUWS Binnenkort zullen de twee Loonse mis sionarissen t.w. Pater van der Steen en Pa ter Brands, welke momenteel hier met va kantie zijn, weer naar hun resp. missie gebieden in Afrika teruggaan. De eerste gaat naar Uganda en de tweede naar Frans Cameroen. Zaterdag 19 en zondag 20 ok tober a.s. zullen deze beide paters hun af- scheidspredicatie houden. Pater v. d. Steen preekt in de parochiekerk en pater Brands bij de bejaarden in het Gerlachuspcnsion. Zij zullen dan hun visie geven over hun arbeid daar in de missie en na de preek zal het woord aan het kerkvolk zijn, want zij willen toch graag met de steun van de Loonse mensen teruggaan. In dit geval een geldelijke steun. Ook 's zaterdags geopend, van 8 tot 12 uur. Nummer e'e'n in service en garantie. Wij houden Uw bandertrekening loog

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9