Nieuwe school met de Bijbel in Capelle feestelijk ingebruik genomen Aktie Boerinnenbond in Loon op Zand hield .Moederdag' modernste onderwijsmethoden staan ter beschikking Hhhhinderlijk trtrtrillen WIJKVERWARMINGS-KWESTIE vraagt Comité Plan Laageinde raadsleden om uitspraak 3 3 fPlararaere wos-desi reecüs in 1955 gemaakt Deelnemers Micro-show 1968 School! bestuur In 1956 Niet alleen hinderlijk maar tevens gevaarlijk. Laat nü Uw banden cpntrpleren. Brief aan alie raadsleden Sprang-Capelle Capelle Loon op Zand SPRANG-CAPELLE Donderdagmiddag is de nieuwe school met de Bijbel aan de Nieuwevaart officieel in gebruik genomen, nadat er reeds vanaf het einde van de zomervakantie les in gegeven werd. In de hal van de fraaie 6-klassige school waren veie genodigden aan wezig toen voorzitter M. P. Hollemans deze bijzondere samenkomst opende. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op, het voltallig college van Burgemeester en Wethouders, alsmede Mevr. Van Prooijen en ge meente-architect de heer P. Drop, de inspecteur van het lager onder wijs de heer Warners, de architect de heer Dekker, de aannemer Van Engelhoven, de oud-voorzitters der schoolvereniging de heren Ds. Meij er en Kerst, beiden vergezeld van hun echtgenoten, voorts de hoofden van scholen uit de gemeente, alsmede van de scholen aan de Zuid- hollandsedijk te Kaatsheuvel, het onderwijzend personeel en een aan tal gemeenteraadsleden. Voorzitter Hollemans sprak in z'n openingswoord over grote vreugde en dankbaarheid die er vandaag heerst, nu de schoolvereniging de beschikking heeft gekregen over dit mooie nieuwe schoolgebouw. Hij bracht dank aan het gemeentebe stuur, de architect, de aannemer en aan allen die op enigerlei wijze hun medewerking hadden verleend. Hierna verzocht hij aan burgemees ter Van Prooijen of deze de school zou willen openen. Burgemeester Van Prooijen kon zich voorstellen dat het bestuur vandaag trots en blij was met dit fraaie bouwwerk, want de inge bruikneming van dit nieuwe school gebouw was voor de vereniging een belangrijke gebeurtenis. „De zeventiende oktober 1968 zal in uw vereniging een hoogtijdag blijven, want het is een sluitstuk van de periode die achter u ligt en het is het begin van een nieuw tijd perk. Sinds de oprichting van uw vereniging hebt u er naar gestreefd om een nieuwe school te verkrijgen en het is vandaag, na 46 jaar, dan zover dat de nieuwe school er is. De schoolvereniging werd n.l. reeds in 1922 opgericht op initiatief van de heer Kerst en toen reeds werd aan de gemeenteraad van het v.m. Capelle om een nieuwe school ver zocht, hetgeen echter werd afge- De lijst met deelnemers aan de zesde Micro-show is als volgt: G. van Heesbeen, Waalwijk; H. L. van Leeuwen N.V., Waalwijk; N.V. Coleco, Waalwijk; N.V. Handelmij. Amstel-Gamma, Waalwijk; Leero- tan N.V., Waalwijk; Jelinek Holland N.V., Waalwijk; Van Delft-Gragt- mans, Kaatsheuvel; N.V. Condor Imp. Exp., Waalwijk; Louis v. Rooy Helvoirt; A. van Helvoirt de Nijs, Waalwijk; Lederhandel D. A. Boons Kaatsheuvel; N.V. Mij. tot expl. Hulshof's Ver Fabrieken. Lichten voorde; Handelmij. J. A. van Oos terum N.V., Breda; Van Hoorn's Handelmij. N.V., Waalwijk; A. van Boxtel-Aussems, Kaatsheuvel; Louis Ververs Handelsondern. Kaatsheu vel; EMSOLD Ges. Gert Helmers KG. Oldenburg; Tilb. Schoenfour- nituren en machines T.S.M., Til burg; Holland-Brabant Handelson derneming, Waalwijk; P. A. Schrau- wers N.V., Dongen; G. van Loon's Importmaatschappij. Waalwijk; Gelderse Ledermij. N.V. De Gelder se N.V., Waalwijk; Barbourgaren Nederland N.V., Amsterdam; Gebr. Veltman, Den Haag; Van Olden- beek Smelt N.V., Waalwijk; Pri me Co. Nederland N.V., Waalwijk; N.V. Handelchemie-Futura, Kaats heuvel; Mij. Dr. van Hoon en Co. N.V., Waalwijk; J. Wildeman en Co., Waalwijk; Stijger, Baggen Co., Amsterdam; N.V. Ledermaat schappij LEMA. Waalwijk; N.V. Le. derfabriek L. Mombers, Waalwijk; Schut Superieur NV, Eerbeek; N.V. Schoenfournituren Industrie, Kaats heuvel; Firma Stanzotal - Vinken, Kaatsheuvel; Verenigde Schoenma chine Mij. NV, Waalwijk; Machine fabriek H. van Oversteeg, Sprang- Capelle; N.V. SABA Fabr. v. Chem. Prod., Dinxperlo; Sosform Import, W. van der Schoot, Tilburg; Sandt Nederland N.V., Breda; Sastra Ma- chinefabr. N.V., Kaatsheuvel; Vin cent Weyers N.V.. Drunen; Ind. en Handelsond. DUMA N.V., Drunen; Van Beurden's Machines N.V., Don gen; Mach. handel C. A. Schoen makers. Kaatsheuvel; I. C. Mortier N.V.. Waalwijk; N.V. Uitgeversmij. De Gelderlander N.V., Nijmegen. wezen. De gemeenteraad van Spr.- Capelle heeft in 1Ö55 het verzoek voor een nieuwe school wel toege wezen. In 1926 is uw vereniging van start gegaan met het in gebruik ne men van lokalen van de openbare school in de Heistraat, welke reeds geopend was op 4 augustus 1873. U heeft vele jaren uitgezien naar een nieuwe school, er is hard voor ge werkt, maar nu is de school er en het is een sieraad voor de gemeente. We mogen dankbaar zijn voor het geen in het verleden voor de kinde ren is verricht door het onderwij zend personeel en we zullen hopen dat ook in de toekomst de kinderen goed onderwijs zullen ontvangen, opdat ze zich een plaats in de maat schappij kunnen verwerven", aldus burgemeester Van Prooijen. Het gemeentebestuur heeft graag medewerking verleend en hierbij wees de burgemeester er op dat in deze moderne tijd het lesgeven niet meer zo is als vroeger met die oude schoolboekjes, doch dat ook heden, zoals in deze school ook het geval is, reeds op duizenden scholen les wordt gegeven via de moderne mid delen, o.a. de schooltelevisie. Burgemeester Van Prooijen bracht hulde aan de architect en de aan nemer voor het bouwwerk dat door hun toewijding tot stand was geko men en hij besloot zijn toespraak met de wens uit te sprekeai dat er tot in lengte van jaren nog aan deze school onderwijs gegeven zou mo gen worden, waarbij hij bestuur en onderwijzend personeel Gods zegen toewenste. Voorzitter Hollemans bood na mens het schoolbestuur hierna een presentje aan, aan de burgemeester, onder dankzegging voor diens me dewerking die het bestuur steeds had mogen ondervinden. Hierna werd het woord gevoerd door de inspecteur van het lager onderwijs district Waalwijk, de heer Warners, die meedeelde dat hij van daag aanwezig was bij de opening van de 47ste nieuwe school sinds hij 10 jaar geleden in dit district als inspecteur was gekomen. Spr. hield vervolgens een betoog, waarbij hij wees op de kennis die vereist is voor onze kinderen, doch waarbij hij uitvoerig stilstond hoe of men de kinderen die kennis bijbrengt. Veel hangt dan ook van de leer kracht af die, als het goed is, zelf de leerstof mee moet brengen. Architect Dekker uit Ede bracht dank voor de prettige samenwer king die er tussen bestuur, aanne mer en hem geweest was sinds 1963, toen de eerste contacten werden ge legd. Hij bracht dank aan de voor zitter en de burgemeester voor hun waarderende woorden over het ont werp en de bouw van de school. Het was vervolgens een verheugd schoolhoofd, de heer Simonse, die sprak en begrijpelijkerwijze zeer blij was met deze moderne school, die is uitgerust met de meest mo derne leermiddelen. Hij noemde het gebouw een grote aanwinst voor de gemeente. Van het begin van de bouw af had hij de vorderingen op de voet gevolgd en vele malen had hij contact gehad met de heren Dek ker en Van Engelhoven, die hem steeds zo uitvoerig mogelijk hadden ingelicht. Spreker vertelde dat hij steeds bang was geweest dat de school niet tijdig klaar zou komen, doch hierin had de aannemer hem niet teleurgesteld. Hiervoor bracht hij de aannemer hartelijk dank, als mede het gemeentebestuur, bij wie het onderwijs na aan het hart lag. Vervolgens werd het woord ge voerd door Ds. Meijer, die voorzit ter der schoolvereniging was in de periode 1923 tot 1926, toen hij pre dikant was in Capelle. Uit die pe riode, de moeilijke eerste jaren, haalde hij diverse herinneringen op en hij wees er op dat destijds het schoolbestuur al hoopte op een nieuwe school. Het was voor hem, en hij sprak mede namens de heer Kerst die 40 jaar voorzitter is ge weest, een reden te meer om, nadat na zoveel jaren er eindelijk een nieuwe school was, hiermede het bestuur en onderwijzend personeel hartelijk te feliciteren. Hij wees er nog op dat de school een grote bloeiperiode heeft meegemaakt tij dens de periode van 't eerste hoofd der school, wijlen de heer M. Rij ken. Ds. Huizinga verkreeg hierna het woord en wees op de leerplichtwet die er in ons land is en dat er ver ondersteld wordt dat er bij ieder een kennis is. Spreker vond 't zeer belangrijk dat de kinderen op de school reeds onderwijs ontvangen uit de Shriften, waardoor het later voor hen makkelijker zal zijn om in de kerkdienst een prediking te kunnen volgen en begrijpen. Na mens de kerkraad van de Ned. Her vormde Kerk te Capelle bood hij een wandtekst aan. De laatste spreker was het vorige schoolhoofd, de heer Crum, die in 1956 een advertentie gelezen had, waarin gevraagd werd om 'n school hoofd voor deze school en waarbij vermeld stond dat een nieuwe wo ning en school in het vooruitzicht Ook 's zaterdags geopend, van 8 tot 12 uur. Nummer één in service en garantie. Wij houden Uw bandenrekening laag. waren. Het heeft nog wel 12 jaren geduurd, maar de school is er nu en hiermee wens ik bestuur, mijn opvolger, de heer Simonse, en het overig onderwijzend personeel ge luk. In de oude school heb ik altijd met plezier gewerkt, ook al ben ik nog vele jaren „kolenboer" ge weest, want oliekachels waren er pas in het laatste jaar tijdens mijn verblijf in deze gemeente. Dit is 'n Christelijke school en dat betekent dat deze school een grote verant woordelijkheid heeft en ik wens 't bestuur en onderwijzend personeel in dit fraaie gebouw een goede tijd toe. Voorzitter Hollemans bracht de sprekers dank voor hun felicitaties, goede wensen en cadeaus (de elek trische klok in de hal is een ge schenk van architect Dekker), ter wijl hij ook nog dank bracht aan de heer Van Wijlen voor het werk dat hij als onderaannemer aan de school had verricht. 's-Avonds werd een samenkomst gehou den voor de leden en ouders der school gaande kinderen, waarvoor ook weer veel belangstelling was. Tijdens deze samenkomst werd door de heer Breedveld namens oud leerlingen, leden en ouders aan het bestuur een cadeau aangeboden bestaande uit een clectronisch orgel, welk prachtig geschenk door het bestuur natuurlijk met grote dank baarheid werd aanvaard. Op vrijdag was er voor de leerlingen een vrije morgen, terwijl ze 's middags werden getracteerd. Vrijdagavond werd tenslotte de school opengesteld om de oud-leerlingen en overige belangstellenden de gelegenheid te geven om het gebouw te bezichtigen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. AI met al is de nieuwe school op een feestelijke wijze officieel in gebruik genomen, waarop allen met genoegen terug kunnen zien. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Bij de bewoners van het plan Laageinde leeft de kwestie van de plotselinge verhoging van de wijkverwarmingstarieven nog steeds. Men tracht het gemeentebestuur te bewegen deze verho ging ongedaan te maken. Zoals bekend, wordt de kwestie in de raads vergadering van 31 oktober a.s. opnieuw door het college van B. en W. aan de orde gesteld. Dan ook zullen de resultaten van de studie bekend zijn, die er over deze wijkverwarming is gemaakt. Het aktie-comité van het plan Laageinde, dat de belangen van de betrokken bewoners behartigt, heeft aan alle raadsleden een brief ge schreven. Dit schrijven luidt als volgt: „Hooggeachte raadsleden, Naar aanleiding van onze protest brief van 29-9-1968, ondertekend door de voltallige bevolking van de 230 woningwetwoningen, betreffen de de bedoelde prijsverhoging van de stookkosten etc., waarop in de raadsvergadering van woensdag 30- 9-1968 door diverse raadsleden is gereageerd als: teleurstellend foutief beleid moeilijk te dragen verzwaring verwarring stichtende suggesties eis van terugneming van het voor stel zo niet, dan het recht in ei gen handen nemen overheidsfou- ten een tekort schieten in des kundigheid spijtig vinden van in het verleden meegewerkt te heb ben beschamend en immoreel niet aan de verhoging te willen mee werken de gemeente moet de konsekwenties voor 100% aanvaar den voor de raad een kwalijke zaak dit besluit te hebben genomen lasten van deze kinderziekten met dit systeem volledig voor reke ning van de gemeente wij wisten niet hoe deze zaak zou uitpakken, wilden wij graag het volgende on der Uw aandacht brengen: Dat wij het met deze uitspraken, welke door diverse "fracties ten ge hore zijn gebracht, wel eens, maar er daarom nog niet mee gebaat zijn. Het moet met deze zaak geen spel zijn van mooie woorden met in het achterhoofd de eerstvolgende ver kiezingen of met ditzelfde argu ment proberen als fractie elkaar de loef af te steken, nee het moet een zaak van vóór of tegen deze dras tische verhoging zijn, onverschillig van welke partij of gezindte deze raadsleden zijn, zodat iedere bewo ner van Waalwijk weet waar hij of zij aan toe is en dat hij of zij weet aan welk raadslid of welke partij men straks zijn stem zal kunnen geven. Ieder van ons weet wat voor mooie uitspraken en goede bedoe lingen deze raadsleden (niet één uitgezonderd) enkele dagen voor de verkiezingen bij iedere bewoner door de brievenbus binnen laten rollen. Nu geven wij al deze goed belovende raadsleden een volledige opdracht, n.l. om als vertegenwoor diger van het Waalwijkse volk, dus ook van ons in plan Laageinde, deze drastische verhoging volledig van ons af te wenden. Wij keuren het op dit tijdstip ten zeerste af dat nu een raadslid de nieuwe voorschrif ten van de vuilnisophaaldienst, via tijdschriften etc., te lijf gaat. Boven bedoeld raadslid moet niet trachten om op de raadsvergadering van 31- 10-1968 de voor ons zo zeer belang rijke zaak van de verwarmingskos- ten in het huisvuil te laten verzin ken. Met dit alles verlangen wij, en hebben daarbij ook het volste ver trouwen in het merendeel der raads leden, dat deze gehele kwestie in 't reine gebracht wordt, tot volle te vredenheid van de bewoners der 230 woningwetwoningen in plan Laageinde. Verders zijn wij er van overtuigd dat op 31-10-1968 de belangstelling op de publieke tribune van bewo ners, die allen op een gunstig ant woord wachten, aanzienlijk zal zijn. Het Actie-comité van plan Laageinde. Correspondentie-adres Prof. Treubstraat 20." De dames van de Boerinnenbond afd. Loon op Zand hebben donder dagavond hun jaarlijkse Moederdag gevierd. De avondmis in de parochie kerk, opgedragen door pastoor Si mons was voor dit doel. Na de Mis gingen allen naar Zaal Vermeulen, om daar dit feest te vieren. Mevr. Vermeulen-van Dongen opende als voorzitster de avond en heette pater Van Dijk hartelijk welkom. Zij zette het doel van deze avond uiteen en vond de causerie die Pater van Dijk zou gaan houden zeer op zijn plaats in deze huidige maatschappij, waarin veel devoties gaan vervlakken. Pater van Dijk belichtte de bis schoppelijke brief van vorige week over de Mariaverering bijzonder mooi toe. Maria raakt in de verwarring op de achtergrond.' In het geloof heeft Maria een bijzondere betekenis ge kregen. Zij heeft het dichtst bij Hem gestaan van alle mensen, daarom is zij de gelovige zelf bij uitstek. Over de Ontbevlekte Ontvangenis en de maagdelijke geboorte van Jezus uit Maria heeft Pater van Dijk gespro ken op een zeer bevattelijke manier. Eveneens sprak hij over de Moeder van God, die het model is van de Kerk in de orde van geloof, de liefde en volmaakte eenheid met Christus. BENOEMING Onze oud-dorpsgenoot de heer A. van der Schans, momenteel procuratiehouder van de Raiffeisenbank 'Monnikendam en Omstreken' is met ingang van 1 januari '68 benoemd tot beheerder van de Raiffeisen bank te Waalwijk. BEROEP AANGENOMEN De beroepen predikant door de kerkera den van de Geref. Kerken in Sprang en Waalwijk Ds F. Poelstra uit Bleiswijk heeft het beroep naar deze gemeenten aangeno men. J.l. woensdag bracht hij met zijn echtgenote een bezoek aan de gemeente ter kennismaking met kerkeraad en gemeente. In het kerkgebouw werd 's-avonds een be groetingsbijeenkomst gehouden waarin de gemeenteleden de gelegenheid hadden om met Ds en mevr. Spoelstra kennis te ma ken. Sinds het vertrek van Ds Barkema naar Elburg d.d. 25 augustus j.l. was dit het eerste beroep dat door de kerkeraden werd uitgebracht hetgeen dus al gelijk succes heeft opgeleverd. BENOEMING KOSTER Bij de Geref. "Kerk in Sprang is tot kos ter benoemd de heer P. Treffers, die hier mede de heer Klaassen opvolgt die onlangs onze gemeente heeft verlaten. WINTERSERIE-WANDELTOCHTEN Door de wandelsportvereniging „Er op Uit" worden ook in dit winterseizoen weer winterserie - wandeltochten georganiseerd, waaraan door iedereen vanaf de leeftijd van 8 jaar kan worden deelgenomen. De toch ten zullen steeds worden gehouden op een zaterdagmiddag over afstanden van 10 en ca. 20 kilometer. De eerste tocht wordt a.s. zaterdagmiddag gehouden waarvoor men kan starten vanaf 1 uur n.m. bij café W. Kuis in de Raadhuisstraat. SPREEKBEURT In de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidhol- landsedijk zal a.s. donderdagavond 24 okt. om half 8 's avonds Ds J. Catsburg uit St. Maartensdijk een spreekbeurt vervullen. VOLLEYBAL Afgelopen zaterdag is het herenteam van Explosie '67 er niet in geslaagd met winst naar huis terug te keren. Integendeel, de setstanden 15-9 en 15-3 tonen aan, dat met grote cijfers werd verloren van Niegovoc. De eerste set werd goed ingezet en men kwam met 4-1 voor te staan, maar toen kwam de algehele inzinking. De verdediging ving de ballen niet goed op en er kon zo doende geen enkele aanval opgebouwd wor den. Liet de verdediging zien, dat het toch echt niet aan hen lag, dat er zo slechts ge speeld werd, dan was de aanval weer die faalde. Alles bij elkaar was het een zeer slechts spelend team. Laten we hopen, dat dit slechts een tijdelijke inzinking is ge weest en dat het team op 9 november a.s. kan tonen, wat het werkelijk waard is. De tegenstander op die datum is Automedon 2 en gezien het resultaat van het vorig sei zoen kan dit een zeer spannende en mooie wedstrijd worden. Het tweede damesteam, dat voor het eerste aan de competitie meedoet heeft za terdag eveneens verloren, maar hier was 't niet het spel, maar de zenuwen die de oor zaak waren. Er werd door de dames goed gespeeld, doch het team kwam wedstrijd- ervaring tekort en verloor met 15-4 en 15-3. JEUGDTOTO De inzet van 17 okt. j.l. was 511,40. De eerste prijs met het juist geraden be drag gaat naar B. de Jong, Vooreinde 38 te Waalwijk. De 2e prijs met geraden be drag 511,48 gaat naar S. Beuk, Thor- beckeweg 355 te Dordrecht en de 3e prijs met een geraden bedrag van 511,31 naar R. van Oosterhout, Hogevaart 1, alhier. NUTSAVOND De maatschappij tot nut van 't Algemeen, departement De Langstraat, houdt heden avond de eerste nutsavond in hotel Verwiel te Waalwijk. Als spreker zal optreden de heer Wim Hornman, journalist en auteur, kenner van Zuid-Amerika als geen ander. Zijn lezing van deze avond luidt: Guerilla in Latijns Amerika. Aanvang 8 uur. ST. NICOLAASFEEST De besturenbond van het NVV zal ook dit jaar weer een St. Nicolaasfeest organi seren voor de kinderen van haar leden. Dit zal geschieden op 30 november a.s. en wel in het cultureel centrum 'Zidewinde'. In Loon op Zand is de Mariaver ering altijd op een hoog pijl geweest en dat is zij nog. Maria zal bij de be middeling van genade een bijzondere rol vervullen. En hier vanuit gaande heeft de christen een echte voorlief de voor Maria gekregen, getuige de vele Mariapelgrimsoorden. Een en ander bracht de pater in verbinding met de oecumene en uitingen van de votie. „Het is nu van belang het leven te blijven leiden zoals de goede ge lovige dat gewend is te doen. Besef eigenlijk wel, dat er iets aan de hand is dat thans nieuwe bewoordingen gaat krijgen. We moeten er begrip voor op kunnen brengen", aldus de pater, „om het verleden verleden te laten en het nieuwere ook dankbaar te aanvaarden, nu de Kerk in beroe ring is". De toekomst is voor de jonge pries ters niet gemakkelijk en daarom deed hij een beroep op de aanwezigen te bidden voor priesterroepingen onder de voorspraak van Maria. De rest van de avond werd gevuld met een voor lichting door mej. Beljaars over de economische huishoudelijke voorlich ting. Ook was er gelegenheid zich op te geven voor de cursus „Moestuin en Diepvries". VERTREK NAAR DE MISSIE Op Missiezondag hebben de plaatselijke missionarissen hun hart eens kunnen uit storten aan de inwoners, want juist op deze dag hebben weer twee Loonse priesters af scheid genomen voor een aantal jaren om hun werk in de missielanden (ontwikkelings landen) te gaan voortzetten. Pater van der Steen spoorde aan om naast de geldelijke steun van de parochianen en het Par. Mis sie Centrum nog goed te blijven bidden, want dat is nu nog even hard nodig. Op een vertrouwvol thuisfront moet gerekend kunnen worden, nu de omstandigheden in de oude missiegebieden geheel veranderd zijn. De opkomst naar zelfstandigheid geeft vele moeilijkheden voor de missionarissen en zeker als deze blanken zijn. Pater van der Steen vertrok in oktober 1931 reeds naar Uganda en is nu aan zijn vijfde vertrek toe. Zondag 27 oktober a.s. zal hij weer vertrekken naar zijn parochie. Pater Brands vertrok zaterdag 19 oktober weer naar Frans Cameroen. Zijn overheid gaf hem telegrafisch bericht, zodat hij vrij plotseling moest afreizen. Een afscheid zo als deze had gedacht is onmogelijk geweest. Beide paters lieten hun blijk van waarde ring niet onder stoelen of banken steken, want zij hebben allen hartelijk bedankt, die op enigerlei wijze hen helpen bij het mis siewerk. Deze twee paters hebben ongeveer 4 maanden hun vakantie in en om Loon op Zand doorgebracht. Hun zij weer een vruchtbaar parochiewerk toegewenst. SCHUTTERIJ VAN ST. HUBERTUS De schutterij van het gewerengilde St. Hubertus hebben zondag in een onderlinge kampioensverschieting hun schietseizoen ge sloten. Ook werd hieraan een prijsverschie- ting gehouden. De uitslag is als volgt: le kampioen opgelegd geweer: J. J. Aarts; 2e kampioen opgelegd: W. v. d. Broek; le kampioen vrije hand geweer: A. v. d. Broek; 2e kampioen vrije hand: W. v. d. Broek. Personeel opgelegd: 1. J. Bruurmijn; 2. C. Ebbing; 3. W. v. d. Broek; 4. A. Bink; 5. A. v. d. Broek. Personeel vrije hand: 1. A. v. d. Broek; 2. W. v. d. Broek; 3. W. v. d. Broek jr.; 4. C. Ebbing; 5. J. J. Aarts. Al bij al een waardig besluit van het sei zoen, dat er wezen mag, want St Hubertus heeft weer heel wat prijzen bij elkaar ge schoten dit jaar. PAROCHIËLE CONTACTAVOND In het kader van de parochiële contact avonden en de gesprekken daaraan verbon den wordt a.s. dinsdag 22 oktober een avond gehouden voor de 113 gezinnen van de Kloosterstraat, Oranjeplein en Bunga lowpark. Op woensdag 23 okt. eveneens voor de 122 gezinnen van Land van Kleef, Molenstraat, Moleneind, Finantie, Kasteel laan, Udenhoutseweg, Klokkenlaan (einde), Immerzeelstraat en Baden Powellaan. Beide avonden zijn in het Cultureel Cen trum en beginnen om 8.15 uur. - In Hengelo zijn bij een verkeers ongeval 2 mensen gedood en een zwaar gewond. Bij Zevenbergen zijn 'n moeder en dochtertje dood gereden. Voorts waren er nog 'n 10-tal ongelukken op de weg. - Toen Mgr. Bluyssen uit Rome in Den Bosch terugkeerde werd hij voor het paleis door een grote me nigte begroet en gehuldigd. De bisschop bleef wel een half uur tussen de juichende menigte. Bin nen wachtte hem een schat van bloemen en geschenken, ook van vele pastoors uit het bisdom. - Tien jaar met aftrek heeft de pro cureur-generaal bij het Bossche Hof geëist tegen de Handelse nertsfokker Jan J. M. H. H. wordt er van verdacht zijn vrouw te hebben willen vermoor den door haar een met parathion vergiftigde sinaasappel te geven. De procureur-generaal wilde het vonnis van Bossche rechtbank - vrijspraak - vernietigd zien. De officier van justitie had eerder 13 jaar en 4 maanden geëist.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3