wAALwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Waalwijkse Muziekschool telt 900 leerlingen uit de gehele Langstraat Bouwdag in zaterdag 9 Drunen op november UW MKÏÏÏC ISO GOLDEN OMEGA U «w»eet goed: miljoen lijden honger Steunt deze week de Anti Honger Aktie Stap óók over op OPEN OOG 3 JAAR GELEDEN OPGERICHT OPLEVERING EERSTE COMPLEX WONINGEN IR PLAN VENNEN-OOST internationaal centrum voor transport,expeditie, douane, opslag en distributie Kleuren voor schoenen en lederenkleding vastgesteld DONDERDAGAVOND 24 OKTOBER 1968 89e JAARGANG No. 86 Samenwerking met lagere scholen Gezamenlijk musiceren SVS uzsekgezeïschap G. BOTH I APPELS WAALWIJK NV Altenaweg 8 - Waalwijk TEL. 04160-4031* r Pater Hanekamp sprak voor leden Vrouwenbeweging NKV afd. Waalwijk Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Drogisterij Ml OCH De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement P week (0,30+ 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt (3,65 10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO' De Waalwijkse Muziekschool, die ruim 3 jaar geleden werd opgericht telt aan het begin van het nieuwe schooljaar 915 leerlingen, als volgt over de verschillende vakken ver deeld: Algemene Muzikale Vorming (basisonderwijs) 550, blokfluit 138, Piano 121, viool 27, accordeon 26, gitaar 23, orgel 10, dwarsfluit 6, kla rinet 6, hobo 4, sello 2. solozang 2. Er zijn 21 leerkrachten aan de school verbonden, die, om het aan. tal leerlingen te verwerken, geza menlijk per week 171 klokuren les geven. De meeste lessen worden in het hoofdgebouw, Wilhelminastraat 4 te Waalwijk, gegeven. Het onder wijs voor Algemene Muzikale Vor ming (AMV) en voor blokfluit in groepsverband is echter gedecentra liseerd in de volgende omliggende gemeenten: Drunen, Sprang-Capel- le. Kaatsheuvel en Waspik. Binnen, kort zal eveneens de organisatie van het muziekonderwijs te Heusden ter hand worden genomen, zodat de mu ziekschool met haar activiteiten de gehele Langstraat zal bestrijken. Van groot belang wordt de sa menwerking met de lagere scholen geacht, vooral met betrekking tot het basisonderwijs. Hoewel er zeer goede activiteiten te bespeuren zijn, laat de muzikale vorming op de la. £cre scholen over 't algemeen nog al te wensen over. De AMV-lessen ,n muziekschoolverband en de mu zieklessen op de lagere school zou den aanzienlijk aan inhoud winnen, wanneer er sprake kon zijn van een betere coördinatie In verband daar mee zal binnenkort wederom begon nen worden met een applicatie-cur sus Algemene Muzikale Vorming voor leerkrachten van het lager on derwijs. Evenals het vorig jaar wordt de ze cursus gegeven door mej. M. de Wijs (lerares AMV en ORFF aan de Waalwijkse Muziekschool), waarbij veel aandacht zal worden besteed ran de modernere muziekpaedago- gische inzichten, o.a. met toepassing van het ORFF-instrumentarium. Wat de instrumentale vakken van de muziekschool betreft, zal er meer aandacht worden besteed aan de programmering van de leerstof (gradenexamens en zal het geza menlijk musiceren van de leerlin gen geactiveerd worden (ensembles en samenspeelgroepen). Hoewel mu. ziekbeoefening een prachtige vorm van vrijetijdsbesteding is, moet de noodzakelijke vormende waar- :e ervan niet onderschat worden. Wil muziek werkelijke voldoening verschaffen, dan moet de beoefening ervan goed gebeuren. Hiermee wordt het accent van pure recreatie wat meer verschoven naar het tra ditionele onderwijs. Om beter inzicht te verkrijgen in j de vorderingen van de leerlingen, I zal er om de 3 jaar een eenvoudig examen afgenomen worden ter ver werving van graad A, graad B of graad O. Een proeve van bekwaam heid, die er ook op is gericht het animo van de leerlingen te stimule ren. De gradenexamens, waarmede deze herfst een begin zal worden gemaakt, zullen dan ook in 'n over eenkomstige sfeer worden gehou den. Eveneens is er een begin gë- maakt met het vormen van ensem bles en samenspeelgroepen, waarbij de leiding van de muziekschool als ideaal voor ogen staat, dat iedere leerling naast de individuele instru mentale les één keer per week aan de één of andere vorm van gemeen schappelijk musiceren kan deelne men. Op deze wijze kunnen de leer lingen tevens worden opgeleid tot deelname aan amateuristische mu ziekgezelschappen. Een aantal leer lingen van de muziekschool maakt reeds deel uit van het Waalwijks Symphonie orkest en van het ac cordeon-orkest Accordeola. Beide gezelschappen houden wekelijks re petities in de aula van de muziek school. Op woensdagavond 11 december is er een openbare uitvoering ge pland in de aula van het Willem van Oranje College, die uitsluitend ral worden verzorgd door leerlin gen van de Waalwijkse Muziek school. Men zal zich bij die gelegen heid op de hoogte kunnen stellen van de verschillende muzikale ac tiviteiten van de leerlingen van de school en het spreekt daarbij vanzelf, dat iedereen van harte wel kom is. Stationsstraat 34 Waalwijk .tel. 04160-4087 (Van onze verslaggever) DRUNEN Een zondagswandelaar die toevallig terecht komt in het ge bied ten zuiden van de Grolestraat en zijn weg zoekt over het voorma lige Sempke, kan daar de laatste tijd van de ene verbazing in de an dere vallen. In een tempo, dat voor Drunen uniek is, groeit daar een complete nieuwe wijk. In het vol gende week verschijnende eerste exemplaar van Drunens Contakt kan men daar over lezen. Een jaar geleden kon gemeld wor den, dat een aanvang was gemaakt met de aanleg van wegen en riole ringen, thans zijn de eerste wonin. gen gei'eed gekomen. Op zaterdag 9 november a.s. zal de firma Pep ping uit Kaatsheuvel de eerste ze ven woningen opleveren. Dit feit laat men niet ongemerkt voorbij gaan. Om te beginnen zal de burgemees ter van Drunen op 9 november of ficieel de sleutels uitreiken aan de eerste nieuwe bewoners in de wijk Vennen-Oost. Vervolgens zal een eerste boom geplant worden. Rond elf uur gaat de firma Lips bij een volgend contingent woningen een begin maken met het monteren der compleet voorgefabriceerde alumi nium gevels en bovendien zal die zelfde ochtend 'n expositie geopend worden die betrekking heeft op al de bouwaktiviteiten in de nieuwe wijk. Deze expositie is zaterdagmiddag 9 november en zondag 10 november voor het publiek gratis toegankelijk De bezoekers wordt een beeld ge geven van wat er allemaal in Ven nen-Oost te koop is aan woningen.. Hoe de kaarten staan ten aanzien van huurpanden, scholen, winkels, etc, en welke overige wetenswaar digheden aan de orde zijn of nog zullen komen. De expositie wordt ingericht in een ter plaatse aanwe zige bouwkeet, terwijl door tech nisch gemeentepersoneel toelichting gegeven zal worden ou bouwkundig zowel als op waterbouwkundig ge bied. Geachte Redaktie, Toegegeven dat er niets in de wereld volmaakt is, dat er voor de bezwaren van de oppositie zeker wel wat te zeggen is, spreek ik er toch mijn vol doening over uit, dat het wetje in zake huurbelasting de eindstreep ge haald heeft. De minister heeft heel wat water in de wijn moeten doen, maar hij blijft in 't zadel en kan ver deiDe tijd is te bewogen om, tenzij in uiterste noodzaak, een ministerie of eventueel een regering, op het ogenblik in ernstige verlegenheid te brengen. Het onderhavige woning vraagstuk ligt trouwens, geloof ik, niet zo eenvoudig en het is de vraag of het iemand mogelijk is een betere oplossing ,op tafel te leggen. Het lijkt mij, dat de weg nu ook meer open is, om financieel zwakkere wo ningzoekenden, die onmachtig zijn de gestelde huurprijs te betalen, tijdens^ de duur van die onmacht financiële hulp uit de publieke kas te verlenen. Blijkens de pers is door het gemeente bestuur van Den Haag een stap in die richting gedaan. Ik hoop dat meer dere gemeenten hierin zullen volgen. Met dank voor de verleende plaats ruimte. Abonnee nv Bloch Stibbe Voor de vergadering van de Vrou wenbeweging NKV afd. Waalwijk was uitgenodigd Pater II. Ilane- kamp uit Oss, die zou spreken over „Mens en bedrijf" Na het voorle zen van de notulen van de vorige vergadering gaf de voorzitster het woord aan de inleider, In het kort kwam zijn causerie hierop neer dat de wereld op alle mogelijke manieren verandert, ook door de industrie. We staan nog maar aan het begin van de automa tisering die steeds meer het werk van de mens gaat overnemen. De Pater lichtte dit met enkele voor beelden uit de praktijk toe, om het duidelijk te maken. Dit brengt ook met zich mee, dat vele arbeiders zich moeten omschakelen. De op groeiende jeugd zal met deze ge dachte van omschakeling geheel vertrouwd moeten raken, omdat onze snel ontwikkelende wereld dit vraagt. De veranderingen in het be. arijfsleven hebben gevolgen voor ons allemaal. Verder kwam aan de orde: de roep om medezeggenschap in het bedrijf en het probleem van de vrije tijdsbesteding. Iedere mens zoekt op eigen wijze gelukkig te le ven en anderen gelukkig te maken en zou dat niet kunnen door een voudige dienstbaarheid. Na de pau ze was er een levendige discussie. Verder werd gesteld door de voor zitster dat de kaartavond maande lijks bij voldoende deelname zal ge handhaafd blijven, dat 'n gespreks groep in de afdeling nog niet ver werkelijkt kan worden dit jaar bij gebrek aan voldoende deelname en werd het voorstel van de St. Nico- iaasviering voor de volgende maand door de vergadering aangenomen. Spaarvormen (evt. te combineren) hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Prèmie Spaarplan. Postbus 51. Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. WINDBUILEN Het woordenboek leert ons dat een windbuil een snoever is, iemand die met veel nutteloze schijnbewegingen zich opblaast als een kikker, om vervolgens futloos leeg te lopen. Hij is dan weer tot de ware proporties teruggekeerd. Dergelijke figuren ontmoet je overal; in het bedrijfsleven, in de ambtelijke wereld, de kerkelijke en de zaken wereld. Zij blazen hoog van de toren, van de ivoren toren waarin ze zich opsluiten, wars van alle vooruitgang en initiatief. Ze roemen hun verouderde egelstelling: de jonge op nieuw leven beluste Kerk moet zich in godsnaam rustig houden; de ontwikkelingslanden moe ten eerst hun heilige koeien maar eens slachten, de computer is een godsgeklaagd onding en herscholingscursussen vinden zij verloren tijd. Vroeger ging toch ook alles goed. Waarom al die nieuwe fratsenZij stellen zich gerust achter hun oude jenever van Oud- Gastel tot Oude-Pekela, kloppen hun vrienden van weleer op de schouder, en gniffelen dat die nieuwlichters voor hun part hun kop kunnen stuklopen. Ze zijn niet van plan één hand uit te steken. Ze hebben geen tijd. Het gaat hen goed, vinden zij. En mocht vooruit gang winst boeken, dan kunnen ze altijd nog tegen de draad in wer ken. En dat doen ze dan ook naar hartelust. Ze blazen zich op, en zien met leedvermaak hoe de Kerk struikelt, het kantoor aanmod dert, de fabriek handengraait. Ze hebben niet in de gaten dat zij in feite de spelbrekers zijn, Eén troost rest de goedwillende De kikker wordt dikker; de kater komt later. En dan kan hij bewapend met de nodige zelfkennis, overtuigd van zijn onvolkomenheden, maar met de nodige dosis goede wil, begin nen, beginnen en steeds weer beginnen. Albert Megens IN 'T GRIJS VERLEDEN UW PASPOORT JOKT nnvaardde men grijze haren. Tegenwoordig borstelt U slechts drie minuten met onze Marchal- borstel met een weinig Crème Mar- chal, waardoor de natuurlijke haar kleur metéén terugkomt. Gratis folder bij: Wilhelminastraat 19, Waalwijk Tel. 04160-3071 Elke vrouw kan er jaren jonger uit zien. Onze Marchal rimpelcorrector doet ogenblikkelijk alle rimpels en kraaiepootjes verdwijnen. Flesje voor maandenlang gebruik: 8,75 Onlangs vond in Rome het 18e MODEUROP congres plaats. Hierbij waren de volgende, bij Modeurop aangesloten, nationale organisaties ver tegenwoordigd: België (Comité Beige de Modeurop), Denemarken (Dansk Skomoderad), Duitsland (Modeausschuss Schuhe), Engeland (British Lea ther Fashion Council), Finland (Kenka-ja Nahka Alan Muotineuvosto), b rankrijk (Conseil National du Cuir), Nederland (Modecentrum voor de Schoen- en Lederbranche), Ierland (Irish Footwaer Fashion Council), Italië (Unione Nazionale Industria Conciaria), Noorwegen (Skoradet), Oostenrijk (Modereferat der österss. Schuhindustrie), Portugal (Grémio Nacional dos Industrials de Calqado), Spanje (Sindicato Nacional de la Piel), Zweden (Skobranschradet), Zwitserland (Schweiz. Leder-Moderat) én Intershoe (Internationale organisatie van onafhankelijke schoendetail handel). Mode-experts van de organisaties, die zich bezig houden met de coör dinatie van de modekleuren voor tex tiel en kleding, gaven een toelichting op het kleur en pro gramma voor het seizoen herfstjwinter 1969/'70. In afzonderlijke beraadslagingen heb ben daarna de studiecommissie voor de lederen kleding en het comité van deskundigen voor de ledermode hun adviezen samengesteld. Deze adviezen door het congres als volgt aangeno men: I. KLEUREN VOOR SCHOENEN EN LEDEREN ACCESSOIRES, SEIZOEN HERFST/WINTER 1969/70 1. Voor dames: a. nieuwe modekleuren Mink nerstbruine tint Antiloop neutraal beige-bruin Beaujolais (alleen voor glad leder) diep wijnrood Chinchilla middengrijs Anthraciet donkergrijs b. gehandhaafde kleuren Brandy (alleen voor glad leder) voorjaar/zomer 1969 Espresso, herfst/winter 1968/'69 Chianti (alleen voor glad leder) herfst/winter 1968/'69 Oceaan (alleen voor glad leder) voorjaar/zomer 1969 Djerba, voorjaar/zomer 1969, speci aal aanbevolen voor laarzen en hand schoenen. 2. Voor heren: nieuwe modekleuren: Gaucho (alleen voor glad leder) diep en glanzend roestbruin Mink nertsbruine tint Beaujolais (alleen voor glad leder) diep wijnrood Pampas volle bronskleur II. KLEUREN VOOR LEDEREN KLEDING HERFST/WINTER 1969/70 1. Voor dames: a. nieuwe modekleuren: Grafiet (nappa) blauw getint don kergrijs Platina grijs (nappa en suède) licht, neutraal grijs Medoc (nappa) midden bordeaux rood Terra-Cotta (suède) steenrood Mastic (nappa) licht beige, genre 'off-white' b. andere kleuren: Lapis Lazuli (nappa en suède) voor jaar/zomer 1969 Donker sparregroen (suède). 2. Voor heren: a. nieuwe modekleuren: Grafiet (nappa) blauw getint donkergrijs Platina grijs (nappa en suède) licht, neutraal grijs Terra-Cotta (suède) steenrood Nutria (nappa) een otter-bruine tint Mastic (nappa) licht beige, genre 'off-white'. b. gehandhaafde kleuren: Lapis Lazuli voorjaar/zomer 1969, thans ook voor nappa.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9