Raad Drunen akkoord met bouwrijp maken noordelijk deel Vennen Oost NEO laat zich in eigen huis verrassen door Huizen: 0-3 WAAL WIJ K WSC haalt in spannende strijd volle winst bij Oirschot Vooruit Waalwijk overspeelt DES in tweede helft: 4-0 Sterk Wit-Zwart klopt Wilhelmina: 3-0 Zo vlogen de duiven RIOLERING in elshout in voorbereiding DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 OKTOBER 1968 Derde fase van Vennen Oost Algemene vooorzieningen of Diversen Voorlichtingsavond over „WinkelpEan Laageinde" Schoenfabriek Rouwmaat in Waal wijk dicht REX - Drunen staakt produktie orikntatierit voor Hockey Dames oppermachtig tegen Pelikaan 7—0 nr~;— De raad van Drunen, vrijdagavond in vergadering bijeen, nam zonder noemenswaardige debatten een groot aantal besluiten. Alleen het verzoek van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek om garantie voor be taling van rente en aflossing voor de door haar gedane geldlening was voor de heer Snoerepi aanleiding om B. en W. er op te wijzen dat het investeringsbeleid niet volgens schema zou verlopen. Bij de begroting werd door B. en W. een aantal punten genoemd voor investeringen in 1968 en van de volgorde werd behoorlijk afgeweken. Volgens de heer Snoeren moesten de bejaarden voorrang hebben op de Leeszaal. Burgemeester Stieger nam de heer Snoeren deze opmerking nogal kwalijk. Het was bij de aanbieding van het investeringsplan zeker niet de bedoeling van B. en W. geweest om de volgorde, zoals deze toevallig in dit stuk werden ge noemd aan te houden. De heer Van Lammeren en Mevr. Bosman wezen ook op de noodzaak van een goede bibliotheek en leeszaal voor de jeugd van Drunen. Het voorstel van B. en W. werd dan ook verder zopder commentaar aangenomen. Ook de heer Snoeren verklaarde zich voor. De realisering van het uitbreidings plan Vennen-Oost gaat in een zeer snel tempo. Op zaterdag 9 november zal door middel van een tentoonstel ling aan de bewoners van Drunen voorlichting worden gegeven over de ontwikkeling van dit plan, terwijl dan tevens de eerste woningen in dit plan zullen worden opgeleverd. Voor het bouwrijp maken van een groot gedeelte in noordelijke richting van dit plan werd de raad een crediet gevraagd van 876.000, - gulden. Dit is de derde keer in korte tijd dat B. en W. de raad om credieten vraagt voor bouwrijpmaken van gronden in Vennen-Oost. Op het stuk waarvoor nu een crediet werd gevraagd kunnen 320 woningen worden gebouwd. Door de Stichting Schoolbelangen werd aan B. en W. gevraagd mede werking te verlenen bij de bouw van een nieuwe lagere school in Vennen- Oost. De raad gaf hiervoor haar toe stemming. De héér Nass vroeg hoe het in de toekomst zou gaan met de twee centrumscholen. De heer Van Lammeren, voorzitter van de Stich ting Schoolbelangen, deelde mede dat samensmelting wordt overwogen. De raad verleende tevens zijn goedkeu ring aan de verkoop van gronden in Vennen-Oost. Het betrof hier grond aan particulieren voor de bouw van 38 woningen, een bungalow en aan de Stichting Woningbouw Drunen voor de bouw van 29 garages, f Vragen werden nog gesteld omtrent de kosten van bouwrijp maken van grond t.a.v. de begroting. De heer Horsten, directeur gemeentewerken, deelde mede dat bij deze derde fase de kosten ca. 10% boven de begro ting lagen. De voorzitter kondigde dan ook een herziening van de bouw grondprijzen aan. Een aantal bewoners van de Toren straat had, in verband met de uit breiding in Vennen-Oost, enkele me ters grond te koop gevraagd ter ver lening van hun achtertuinen. De heer v. d. Wiel pleitte hiervoor vergeefs. Het voldoen aan dit verzoek zou dus danig ingrijpen in de bestaande plan nen dat het onmogelijk leek hierin toe te stemmen. Volgens wethouder van Gorcom waren er bij de verzoe ken ook verschillende personen bij die er niet veel voor voelde grond bij te kopen. De raad besliste afwijzend op hei verzoek van de bewoners en nam het voorstel van B. en W. over. Het voorstel van B. en W. 124.600,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van een rijwielpad langs de Lipsstraat werd goedge keurd. Dit rijwielpad dat 3,60 meter breed zal worden zal komen te liggen aan de westelijke kant van de weg. Het rijwielpad is daarom zo breed ge nomen omdat men hier te maken heeft met twee stromen van verkeer, n.l. bij het begin en het einde der werktijd. Ook de verbreding van de Oultre- montweg, alsmede de verlicthing rond de nieuwe veiling werd goedgekeurd; kosten 100.320, - gulden. De heer v. d. Wiel yvees er in dit verband op dat het misschien beter was de ver lichting rond de veiling, n.l. 18 mas ten, iets minder te maken en de Oul- tremontweg iets verder te verlichten met bijplaatsing van enkele extra mas ten. Een uitvoerige gedachtewisseling over dit punt leverde de belofte op van de voorzitter dat zeer binnenkort een uitvoerig rapport over de verlich ting in diverse wijken in de gemeente aan de orde zal worden gesteld. Al gemeen is men er van doordrongen dat de verlichting in zijn geheel slecht is en op diverse punten zelfs onvol doende. Alle voorbereidingskosten voor de riolering van Elshout werd een be drag beschikbaar gesteld van 56.700 gulden. De voorbereiding omvat het maken van de tail meting in Elshout en het opstellen van een basis riole ringsplan voor Elshout. De opdracht voor het maken van dit rapport zal worden opgedragen aan het Ing. bu reau Van Kleef. De heer Fortuyn vroeg hoe het stond met de voorbe reidingen voor de riolering van de kom Drunen. De voorzitter deelde mede dat de plannen hiertoe gereed waren maar dat de financiering hier van een dusdanig kostbare zaak was dat men wacht op een extra subsidie voor dit werk. Bij de betrokken in stanties wordt inmiddels over deze subsidie aangedrongen B. en W. tua- ren er van overtuigd dat ook de rio lering van de Eindstraat en Grotestr. een urgente zaak was. Voor de ver bouwing van het gebouw van de oude telefooncentrale tot kantoorruimte werd 5500, - beschikbaar gesteld. Aan de Stichting Schoolbelangep werd een bedrag van 1425,- be schikbaar gesteld voor vakonderwijs lichamelijke oefening aan de 1VIAVO- school. Het pand Grotestraat 09 werd voor 20.000, - verkocht aan de heer«M. Lips. De heer Lips heeft plannen om ter plaatse een automu seum te stichten. De twee naastlig gende panden zijn reeds eigendom Het is voor de tricolores j.l. zater dag een bijzonder ongelukkige dag geworden. Niet aleen verloren zij onverdiend van landskampioen Hui zen, dat nu de eerste plaats van NEO heeft overgenomen, maar bo vendien moesten twee spelers we gens natrappen het veld verlaten. NEO keek na twee minuten spe len reeds tegen een 10 achter stand op. Dit doelpunt ontstond, om dat de deze middag zeer onfortuin lijk spelende doelman' Vos verrast werd door een terugspeelbal van Chr. v. d. Schans en de bal in het doel rolde. Sprang is dit doelpunt mentaal niet meer te boven geko men. Het is de verdere speeltijd voortdurend sterker geweest, maar de overtuiging om te winnen was er niet meer. Na ongeveer 15 min. viel het tweede doelpunt. Een ver schot tikte net voor de iets te vroeg gevallen doelman Vos op de grond en verdween in het doel. Huizen trok zich nu terug in de verdedi ging en viel slechts sporadisch aan. Een van die uitvallen bezorgde Hui. zen het derde doelpunt. Over links bouwde Huizen een aanval op, doel man Vos en de NEO-aphterhoede rekenden op een voorzet, maar wer den volkomen verrast door 't harde schot van de Huizen-linksbuiten. Na rust bestreed NEO het defen sief spel van de landskampioenen met het 4-3-3 systeem en deze tac tiek stichte veel verwarring in de Huizense defensie. Huizen ging ge- irriteerd voetballen en de scheld woorden die de tricolores naai* het hoofd geslingerd kregen en de ge raffineerde trappen en stompen die de NEO-lui moesten incasseren zijn niet te tellen. Hoewel het nooit goed te praten is, valt het toch wel te be grijpen dat twee NEO-spelers hun hoofd verloren en na verscheidene malen genomen te zijn, eigen rech ter gingen spelen en de trieste gang naar de kleedkamer moesten ma ken. f Een gedemoraliseerd NEO is hier- niet meer gevaarlijk geweest en men was blij toen de slecht leiden de scheidsrechter Langeler het ein de blies. Vrijdag a.s. houdt NEO haar jaar vergadering in de kantine. Aanvang 7.30 uur. Er is 'n uitgebreide agen da, o.a. bestuursverkiezing en ver kiezing kantinebeheerder, elftal commissie en cantinecommissie. van de heer Lips. De algemene ver ordening voor 't verkopen van bouw gronden werd dusdanig gewijzigd dat door lichtvaardige grondaankopen voor de gemeente geen renteverlies optreedt. Tevens zal de koper alles in het werk moeten stellen om de bouwvergunning zo spoedig mogelijk te verwerven. Maar tevens zal door de gemeente soepel moeten worden opgetreden. De heer Snoeren maakte enige bezwaren eji drong er op aan dat de gemeente goed toezicht hield dat werkelijk de koper met twee jaar aan het bouwen was. De voorzitter merkte in dit geval op dat men in de werkwijze van het dagelijks bestuur ook enig vertrouwen moest hebben, omdat anders werken onmogelijk werd. Tevens wees de voorzitter er op dat in sommige gevallen ook soe pel zal moeten worden behandeld. Het bestemmingsplan voor Elshout werd goedgekeurd als een eenvoudig hamerstuk. WAALWIJK - Op initiatief van het Nederlands Katholiek Onderne mers Verbond afd. Waalwijk wordt er woensdag 30 oktober a.s. een in formatie- en discussieavond gehou den, waarop het winkel plan Laagein de nader zal worden toegelicht. Voor de plaatselijke middenstanders een bijzonder interessante bijeenkomst. Tijdens deze voorlichtingsavond zal een inleiding worden gehouden over het stedebouwkundig aspect van het plan door de direkteur van gemeente werken, de heer J. Kobben. Vertegen woordigers van het Makelaarskantoor Stok zullen hierna een voordracht houden over o.a. de opzet, 't branche patroon, de bezetting en de huurprij zen van het centrum. Na de te houden inleidingen wordt er gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Mede gezien de ontwik kelingen met betrekking tot het city plan is deze informatiebijeenkomst van bijzonder belang voor het plaatse lijk midden- en kleinbedrijf. De avond wordt gehouden in Hotel „De Twee Kolommen en begint om 20.00 uur. In een spannend duel met over 't algemeen goed voetbal, heeft WSC een 54 overwinning behaald op deze tot nog toe de beste ploeg van de afdeling. Jammer is het voor de groen witten, niet over een te ster ke verdediging te beschikken, want hun aanvallers met diverse zeer goede schutters zijn heel wat mans. Deze WSC-zege heeft nog aan een zijden draad gehangen, ondanks de 39 voorsprong na pl.m. 30 minu ten. Doch de spanning zou r.og en kele malen terugkomen in deze doelpuntrijke wedstrijd. Om half drie trapte Thijs Berkel- mans voor WS Caf en na een klein WSC-offensief van enkele minuten, presenteerden de groen-witte aan vallers hun visitekaartje, door en kele malen oerhard en rakèlinigs naast te schieten van grote afstand. Maar het eerste succes was voor WSC, toen C. Schapendonk Th. Ber. keimans van een goede pass be diende, die niet faalde en de stand op 01 bracht. Dit was in de 14de minuut. Aan weerszijden werden daarna enkele comers onbenut ge laten, doch de groen-witten kwa men feller opzetten en de WSC-ver- dedigers moesten danig op hun qui- vive zijn. De 22e minuut werd Oir schot Vooruit noodlottig, toen een mistrap van een verdediger door Witteveen resoluut werd afgestraft; 02. Direct hierop moest doelman Pijnenburg van WSC de bal weg plukken voor de toestormende Frij- ters, waarbij beiden licht gebles seerd raakten. Heit spel ging snel op en neer met behoorlijk voetbal aan weerszijden en nadat Oirschot Vooruit een mooi kans gemist had, kreeg Sjef v. d. Steen op het mid denveld de bal, wrong zich door de groen-witte verdedigingslinie, waar door het leder bij Leo Pulles kwam, die van dichtbij 30 voor WSC liet aantekenen in de 33e minuut. Het leek nu voor WSC een bekeken zaak, doch de wedstrijd was nog lang niet gewonnen, wat dan ook bewaarheid werd. Zeven minuten voor rust loste schutter Frijters een hard schot van pl.m. 30 meter af stand, waarbij de bal onder de lat in 't WSC-doel plofte; 13. Slechts 3 minuten later wrong de Oirschot- Vooruit rechtsbinnen zich door de WSC-verdediging en zijn schot be tekende 23. Dat nu de wedstrijd volkomen open was en de spanning tot het maximum was teruggekeerd, was begrijpelijk, doch met 3-2 voor WSC werd gekeerd. In de 2de helft van de wedstrijd zou doelman De Mare 't WSC-doel verdedigen, want Pijnenburg kon door de dij-blessure niet meer ver der spelen. De groen-witten begon nen aan een fel offensief, om zo snel mogelijk de balans weer in evenwicht te brengen, doch dat werd door de WSC-middenlinie en ver dediging goed opgevangen en met goed middenveldwerk gingen de Waalwijkers ten aanval, dat tot re sultaat had dat Snels, na een mis greep van de groen-witte verdedi- WAALWIJK De schoenfabriek J. Rouwmaat in Waalwijk, die da- mes-sportschoeisel vervaardigt heeft besloten de produktie stop te zetten. Over een onslagregeling voor het circa 80 man tellende personeel is overleg gepleegd met de vakbonden. DRUNEN De Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten heeft vrijdag meegedeeld dat de directie van de NV Rex schoenfabriek v/h Gebr. Elshout in Drunen aan het personeel heeft bekendgemaakt dat de produktie wordt gestaakt. Be sprekingen zijn echter gaande over overneming van het bedrijf. De kans is zeer groot dat de werkne mers, die dit willen, in het bedrijf zullen kunnen blijven werken. gers, de bal via het been van de Oirschot Vooruit-r.back in het net schoot; 24. Wederom stond WSC op blijkbaar duidelijke winst, doch de actieve spelers van Oirschot ga ven zich nog niet gewonnen. Ander maal ontstond hoogspanning, want in de 14e minuut zond de gr.-witte linkshalf een laag schot, dat blijk baar doelman De Mare verraste, want hij reageerde niet; dat was 34. Met nog een redelijke uitslag voor ogen, gooide Oirschot Vooruit alle reserves in de strijd, doch toen 7 minuten voor tijd Witteveen tegen de lat schoot en Snels de bal in het lege doel kopte, was Oirschot Voor uit een geslagen ploeg. Toch kwam Oirschot 5 seconden voor tijd nog aan een 4e doelpunt (er werd niet meer afgetrapt). WSC won deze be langrijke inhaalwedstrijd van de zeer goede Oirschot Vooruit-ploeg, door 5 doelpunten te scoren, tegen de gastheren 4. Wij mogen deze overwinning zeker verdiend noe men, vooral door de bezetting van het middenveld na rust, waardoor de aanval steeds werd opgestuwd. GESLAAGD Voor het examen vakbekwaam heid Vestigingsbesluit Chemisch Wasbedrijf slaagde de heer B van den Berg uit Waalwijk. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL TE WAALWIJK Op donderdag 31 otkober om 8 u. s avonds wordt een ouderavond ge houden in de Openbare School te Waalwijk. Op deze avond wordt o.a. het woord gevoerd door de heer A. Adang (conrector van het Moller- college). De heer Adang zal spre ken over de mogelijkheden van voortgezet onderwijs na de lagere school Vanaf half acht is er gele genheid met het onderwijzend per soneel te spreken. MISDIENAARS UIT WAALWIJK Om 2 uur werd gestart van het Si Clemensplein door de misdie naars van alle parochies uit Waal wijk, onder leiding van kapelaan v. Dijk van de St. Clemensparochie. Door de akolieten van St. Clemens werden er diverse controleposten bezet, op welke posten de diverse opdrachten werden verstrekt. De rit welke bij goed weer werd verreden had een goed verloop en om kwart voor vier arriveerde de laatst^ deel nemer op zijn startplaats tèrüg. Na de rit volgde er een filmvoorstelling in het Gemeenschapshuis, waarna de prijsuitreiking zbu plaatsvinden, liet was de voorzitter van de ako lietenH de werd, die de winnaars tenslotte bekend maakte. Ie prijs met 5 strafpunten Nico Klerx; 2e prijs met 7 strafpunten Kees van Balkom; 3e prijs met 7 strafpunten Hans Kremer; 4e prijs met 8 strafpunten Emiel van Nu- nen; 5e prijs met 10 strafpunten Fr. Trimbach. De groepsprijs werd gewonnen door de parochie van Besoyen met gem. 13 strafpunten. Het is deze groep dus ook. die het volgende evenement zal moeten organiseren. Tot slot danken we nog iedereen die aan deze rit zijn medewerking heeft verleend. JUBILEUMTOTO BAARDWIJK Inzet f 1146,10. Ie prijs J Vloemans, Mr. Spren- ger van Eykstraat 2 en L. van de Steen, van Voortstraat 22. Géraden 1146,10. Zij ontvangen f 85,96. 2e prijs Mevr. Beerens. v. Voort straat 21. geraden f 1146,09. Zij ont vangt f 114,61. 3e prijs De Brouwer, Fr. v d. Puttenstraat 13, geraden f 1146,15 en P. Hommel, v. da Duinstraat 9, Sprang, geraden f 1146,05. Zij ont vangen ieder f 28,65. Reclames tot en met. woensdag bij J. Boelen. Jasmijnhof 5. Waalwijk. AGENDA Woensdag 7.45 uur: repetitie dames koor. Om 9.30 uur: repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. Na de nederlaag op eigen terrein tegen Des in het vorige seizoen is het eerste herenteam van Waalwijk er in geslaagd zich te revancheren. In de beginfase was Waalwijk sterk in het offensief. Dit werd slecht door 1 doelpunt uitgedrukt. P. van Helvoirt scoorde dat na 15 min. Des kwam ook in de aanval en het bleef tot de rust druk uitoefenen. De Waalwijkse defensie wankelde maar kwam er zonder kleerscheu ren af. Na de thee was er een geheel an der spelbeeld. De thuisclub domi neerde de gehele tweede helft. Het middenveld was voor Waalwijk. Door de talloze aanvallen konden doelpunten niet uitblijven. Na 10 min. gaf de Waalwijkse mid voor 'n pass in de ruimte en E. Knepflé was attent genoeg om met een klein tikje de stand op 20 te bren gen. Lommerse kreeg na 20 min. loon naar werken toen hij een aan val van links doeltreffend afrond de. De ploeg uit Kaatsheuvel vocht daarna niet meer. Men moest nog éénmaal buigen toen rechtsbuiten Knepflé na 27 min. 40 scoorde. Hoewel Waalwijk niet heftig meer aandrong bleef men tot het einde het heft in handen houden. Uitslagen: Heren: Waalwijk 3Cadetten 2 41 Were Di 6Waalwijk 4 30 Dames: Waalwijk 1Pelikaan 1 70 Tilburg 2Waalwijk 2 21 Waalwijk 3—DES 4 7—0 Jeugd: Breda cJongens a 02 Meisjes pMOP q 12 Meisjes qWaranda p 30 Meisjes rMeisjes s 20 In een uitstekend gespeelde wed strijd hebben de Waalwijkse dames een grote overwinning behaald op de dames uit Roosendaal. Na in het begin enkele gevaarlijke aanvallen van Pelikaan te hebben afgeslaan, begonnen de dames te bouwen aan een serie goed opgezette aanvallen. Na 5 minuten scoorde Ellis Berg mans uit een strafcorner haar eer ste doelpunt. Enkele minuten later was het al 20 door Carla Caste- léijn. N'a ongeveer 15 minuten gaf Henny de Kort weer een goede pass die door Ellis Bergmans werd afge rend: 30. De Waalwijkse voorhoe de bleef goed en snel spelen en El- lis Bergmans verrichtte haar hat trick: 40. Even voor de rust maak te carta Zeegers er 50 van. Na de hervatting ging Waalwijk fanatiek door en vocht om elke bal. De Roosendaalse dames kregen iets meer vat op het spel, maar konden niet verhinderen dat Carla Caste- leijn ongeveer een kwartier voor ti.id 60 liet aantekenen. Tot slot maakte Carla Zeegers na goed door zetten 70. Al met al een prima wedstrijd met goede perspectieven voor het vervolg van de competitie. DE POSTDUIF Kampioenschappen PV de Postduif Waalwijk 1968. Vitesse aangewezen: 1 J. Timmer mans, 2. Th. Groeneveld, 3 A. van Huiten, 4. Joh. Verhagen sr. 5. H. Pullens; Onaangewezen: 1. J. Timmermans. 2. Th. Groeneveld, 3. H. Pullens. 4. A. van Huiten, 5 Th. Reuser. Kampioen duif vitesse: 1 Th. Groe neveld, 2. Joh. Verhagen sr. 3. J. Verhagen jr. 4. W. Snels, 5. H. van Boxtel. Midden fond aangewezen: 1. Th. Groeneveld, 2. J. de Jong, 3. J. J. Timmermans, 4. H. Pullens, 5. L. van Son. Onaangewezen: 1. Th. Groeneveld, 2. L. van Son. 2. L. van Son, 3. J. Timmermans, 4. J. de Jong, 5. H. Pullens. Kampioen duif midden fond: 1. J. Timmermans, 2. Th. Groeneveld, 3. A. Snoeren, 4. W. Snels, 5. Jos van Bladel. Fond aangewezen: 1. Th. Groene veld, 2. J. Hamers, 3. A. Vermeer, Onaangewezen: 1. Th. Groeneveld, 2. A. Snoeren, 3. J. Hamers. Kampioen duif fond: 1. Th. Groe neveld, 2. Th. Groeneveld, 3. J. Ha mers. i Kampioen oud alle vluchten: Th. Groeneveld. Jonge duiven vitesse aangewezen: 1. Th. Groeneveld, 2. Jos van Bla del. 3. H. Knippels, 4 J. Verhagen jr. 5. W. Snels. Jonge vitesse onaangewezen: 1. Jos van Bladel, 2. Th. Groeneveld, 3. W. Snels, 4. A. Schilders, 5. A. Biekens. Kampioen duif vitesse jong: 1. F. Verhoeven, 2. J. Verhagen jr., 3. L. van Son, 4. Th. Groeneveld, 5. Jos van Bladel. Fond jonge aangewezen: 1. J. Tim mermans, 2. W. Snels, 3. Jos van Schaik. Fond jonge onaangewezen: 1. J. Timmermans, 2. W. Snels, 3. L. v. d. Heuvel. Duif kampioen fond jonge: 1. J. Timmermans, 2. Jos van Schaik, 3. W. Snels. Kampioenschap late jonge aange wezen: 1. Jos van Bladel, 2. A. Bie kens, 3. H. Schaefer. Late jonge onaangewezen: 1. Jos v. Bladel, 2. H. Schaefer, 3. A. Biekens Duif kampioen late jonge: 1. Jos v. Bladel, 2. Th. Reuser, 3. Jos van Bladel. Generaal kampioen aan- en onaan gewezen alle vluchten: 1. Th. Groe neveld, 2. J. J. Timmermans. Aan het Suez-kanaal is hevig gevochten. 15 Israëliërs werden ge dood. Olietanks en raffinaderijen van Egypte werden in brand ge schoten. In Suriname is een karteer-toe- stel van de KLM neergestort. Drie Nederlandse bemanningsleden wer den gedood, twee kwamen behou den neer. Dit weekeinde is het aantal do den in het verkeer 13; in de loop van vorige week bedroeg dit nog 8. Het Nederlandse leger zal 415 Duitse Leopardtanks aanschaffen ter vervanging van de verouderde Centuriontanks. Met de aanschaf is een bedrag gemoeid van 500 mil joen gulden. Bovendien zou de mu nitie nog eens 100 miljoen gaan kosten. Gedeputeerde Staten van Noord Brabant gaan in Amerika reclame maken voor vestigingen van indus trieën in Brabant o.a. worden ge noemd de gemeenten Tilburg, Et- ten-Leur, Oss. Cuyk, Bladel, Waal wijk b.v. is er niet bij. Dat Wit Zwart technisch tot de beste ploegen in de 4e klas behoort bewees het zaterdag tegen Wilhel mina. Met 30 moesten de Aalbur gers de vlag strijken. Duidelijk bleek dat Wit Zwart beschikt over een elftal waar het mee kan door dringen naar de 3e klas. Zo goed Wilhelmina het deed in de wedstrijd tegen Brakel zo wei nig bracht het er nu van terecht. Vooral aanvallend faalden de Aal burgers. Van de eerste minuut af nam Wit Zwart de teugels in han den en Wilhelmina moest zich in hoofdzaak tot verdedigen bepalen. In de 10e minuut was het raak toen rechtsbuiten Albert van Beek een pass benutte van linksbuiten Hans van Beek; hard schoot hij langs doelman Wij gers 10. In de 24e minuut snelde Hans van Beek al leen op Wij gers af maar de sterk spelende Wilhelm ina-doelman wierp zich op de bal. Zes minuten later een doorbraak van G. Dorresteijn, maai* zonder resultaat. Kort voor rust kwam de tweede goal. Johan Rosenbrand schoot de bal keihard op doel, het leer stuitte van de keeper terug het veld in en kwam voor de voeten van de toestormen de A. van Beek die beheerst scoor de: 2—0. Wilhelmina was na de rust ge vaarlijker maar verder dan een af gekeurd doelpunt van in 't Veld en een schot van rechtshalf Wij gers tegen de lat brachten de geelzwar ten het niet. Verdedigend deed de ploeg het goed, maar tegen het tel kens terugkomende Wit Zwart was het moeilijk overeind te blijven. Er kwamen gevaarlijke schoten van J. Rosenbrand, G. Dorresteijn en A. van Beek, maar dankzij knap werk van keeper Wij gers bleef het lang 20. Toch had het in de 28e minuut 30 kunnen zijn toen Dor resteijn alleen voor Wijgers ver scheen. Zijn schot miste op 'n haar na de roos. Enkele minuten voor 't einde slaagde Wit Zwart er in met een grandioos doelpunt van Johan Rosenbrand de veldmeerderheid duidelijk uit te drukken: 30. Het was een sportief duel, goed geleid door scheidsrechter van Vugt uit Oosterhout. COMITÉ KONINGINNEDAG BESOYEN Afgelopen vrijdagavond werd in het bejaardencentrum Samarja een filmavond aangeboden door het co. rtfité Koninginnedag Besoyen aan de, bejaarden en het verplegend per soneel. Tevens waren uitgenodigd het college van b. en w. van Waal wijk, terwijl zich verder nog tal van genodigden onder de toeschouwers bevonden in de grote ontvangstzaal van huize Samarja. De film is ge maakt door de heer Kwaasteniet en handelt over de koninginnedag-vie ring in Besoyen. Gefilmd werd het gehele verloop van de dag, zoals de jeugd dit beleefde Ook werd aan dacht besteed aan de centrale vie ring en met name de optocht. Het comité Besoyen. eveneens voltallig aanwezig, zorgde hiermede voor 'n leuke ontspanningsavond voor de bejaarden en genodigden, terwijl verder alle lof gaat naar huize Sa marja voor de zeer prettige ont vangst.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7