De tcho van het Zuiden Joke Braspenning ontving leerlinge stikkerij-opleiding als beste VAS-horloge Silver Kitty uit Kaatsheuvel internationaal kampioen fel Raad van Waalwijk vergadert donderdag Maatregelen ophalen van huisvuil blijven gehandhaafd Inventarisatie van kerkhof parochie St. Clemens j. van Helvoirt DIREKTEUR J. DE KOST: „BEDRIJFSTAK IS KERNDEZOND" RlNCO MLwMwfó m^dlMIÏROL dn ZceMvrij,. NIEUWE GRAFRECHTEN Cursiste ©p bedrijf Schoenfabriek A. J. de Kort donder dag gehuldigd Opleiding Kerngezond \)Cb(WvdJlQMV^ (hfydb Waalwijk MAATOivArO ^Q^JIOmAjWIcL' Mei ambitie werken Onderzoek wijst uit met dienstverlening P.T.Tn is het maar droef gesteld Nieuwkuijk GEMEENTEBESTUUR WAALWIJK Antwoord op vragen raadslid A. Dercksen Souplesse Voor plattegrond is medewerking nabestaanden nodig internationaal centrum voor transportexpeditie, douane, opslag en distributie APPELS WAALWIJK N.V MAANDAG 28 OKTOBER 1968 89e JAARGANG No. 87 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vol trots ontving Joke Braspenning donderdagavond het VAS-horloge, de beloning die ieder jaar wordt toegekend aan de beste leerling in Nederland van de stikkerij-opleiding van de VAS. Deze pres tatie liet de direktie van schoenfabriek A. J. de Kort, waar Joke werkt, niet ongemerkt voorbij gaan. Men had een feestelijke bijeenkomst belegd in de hal van het bedrijf. Hier kreeg het gelukkigste stikstertje en haar collega's alle lof toegezwaaid. Uit de woorden van drs. Flei- scheur, de direkleur van de VAS, Meek dat er door alle leerlingen van de stikkerij-opleiding hard was gewerkt om met zo goed mogelijke resultaten uit de bus te komen. Bij dit groepje waren een paar „ras- paardjes". Gedurende het hele cur susjaar was er een nek-aan-nek ra- ee tussen Joke Braspenning en Nel lie de Peffer. In de eindspurt bleek mej. Braspenning in de roos te heb ben geschoten. Met een gemiddelde van 8,92 bleek zij de beste leerlinge. Met klein verschil (een banddikte, zoals de heer Fleisscheur het uitdrukte) had zij Nellie de Peffer verslagen die een gemiddelde van 8,86 haalde. Het prachtige resultaat was niet alleen een felicitatie waard aan het adres van de kampioene maar ook aan haar ouders en de direktie van de Schoenfabriek A. J. de Kort. „Juist het bedrijf moet een goed klimaat scheppen voor de cursisten. Pan is ook de overgang van de klas naar het bedrijf niet zo groot. Ik hoop dat dit horloge er toe bij zal dragen, dat je bij de tijd blijft", zo sprak drs. Fleisscheur. Namens het stikkerij-klasje bood een van de meisjes bloemen aan. Bij deze felicitatie bleek ook di recteur J. de Kort niet achter Hij complimenteerde ook Nellie de Pef fer, die met zo'n gering verschil was verslagen. Als blijk van waar dering bood hij haar een ring aan. Direkteur De Kort wees er op, dat de resultaten nooit behaald zouden zijn, als de cursus in het bedrijf niet zo goed door mevrouw De Groot was opgezet. „Onder uw leiding viel ook reeds 3 jaar geleden dit VAS-horloge in ons bedrijf. Nu U wegens familie omstandigheden ons bedrijf gaat verlaten willen we u daar graag voor danken. Uw vertrek is ook 'n verlies voor de VAS, want door uw opzet van de cursus in ons bedrijf, heeft u ook een impuls gegeven aan opleidingen elders", aldus de heer De Kort, die als blijk van waarde ring mevrouw De Groot een fraai boeket bloemen aanbood. Direkteur J. de Kort was ver heugd. dat de Nederlandse schoen- industrie weer eens in een goed dag licht stond. „Dat komt niet zo vaak voor, maar ik wil hierbij nog eens duidelijk stellen, dat de Nederland se schoenindustrie beslist geen ver loren zaak is. De bedrijfstak is kerngezond en de mogelijkheden zijn groot. Natuurlijk ondervinden we veel concurrentie van landen als Italië, Duitsland en Frankrijk, waar ze ook wel schoenen kunnen maken". „De resultaten die jullie vandaag behaald hebben", zo sprak de heer De Kort tot de meisjes, „moeten jul lie aangrijpen en ze overbrengen op iedereen die in de stikkerij werkt. Dit bedrijfsonderdeel is uitermate belangrijk voor de schoen. Door het werk met ambitie te doen kunnen goede schoenen worden afgeleverd, zodat we kunnen concurreren". Joke Braspenning met het VAS-horloge, samen met haar ouders. Op de te Charleroi in België gehouden internationale hondententoonstel ling behaalde de zilvergrijze dwergpoedel, Silver Kitty van de Molenvliét, eigenaresse mevr. Beekmans-Lommers uit Kaatsheuvel, de kwalificatie kampioen C.A.C. en C.A.C.I.B. Door dit resultaat is deze hond interna tionaal en Belgisch kampioen geworden. Niet onvermeld mag blijven, dat Silver Kitty nu twaalf nationale en internationale kampioenschappen, en vier reserve nationale en internationale kampioenschappen op z'n naam heeft staan. Loeffstraat 35 Tel. 4157 Direkteur J. de Kort: .Nederlandse industrie kan concurreren". De heer De Kort wees er op dat er vaak geklaagd wordt dat aan de produkten van de Nederlandse schoenindustrie veel schoonheids foutjes kleven. Ook aan de ambitie van de werknemers mankeert wel eens iets. In andere landen wordt er met meer ambitie gewerkt, daar door worden ontegenzeggelijk bete re resultaten geboekt. Als Neder landse industrie zijn we echter niet bang. Als we ons best doen, kunnen we concurreren", aldus de heer de Kort, die zei de toekomst hoopvol tegemoet te zien. P.T.T. heeft de hand in eigen boe zem gestoken en is wel een beetje geschrokken. Op last van de hoog ste P.T.T.-instanties is er een lan delijke steekproef gehouden en wel in de eerste week van oktober. Hierbij is aan het daglicht gekomen dat het met de dienstverlening van P.T.T. maar droef gesteld is, overi-' gens iets dat veel particulieren reeds lang wisten. P.T.T. is tot de ontdekking geko men dat bijvoorbeeld de verwerking van de post in het weekeinde een moeilijke zaak is, die zeker niet naar bevrediging functioneert. Niet minder dan 14 tot 16% van de vrij dags geposte briefpost komt pas de volgende week dinsdag op de plaats van bestemming aan, althans wan neer de bezorgers de post in de juiste brievenbus werpen. Normaal zou deze briefpost van vrijdag de volgende morgen, dus zaterdagmor gen besteld moeten worden. Aanvankelijk meende P.T.T. dat dit probleem alleen speelde in het dichtbevolkte westen van ons land, maar de steekproef heeft aange toond dat het ook in de rest van 't land niet veel beter is. Eenen ander heeft er toe geleid dat P.T.T. heeft besloten aan minis ter Bakker van Verkeer en Water staat te verzoeken akkoord te gaan met het niet doorgaan van de voor genomen afschaffing van de tweede bestelling, die per 1 februari 1969 zou vervallen. P.T.T. ziet in, dat dit het dienstbetoon tot ver beneden 't minimum zou brengen. MOEDERDAG-VIERING In de bcjaardensoos van het Nieuwkuijk- se patronaat hield de KVO, afdeling Nieuw kuijk, de traditionele moederdag-viering. Het grootste gedeelte van de avond werd besteed aan de beantwoording van vragen over actuele godsdienstige problemen. Het forum werd gevormd door pastoor Van Mill en Pater Bartholomeus van Mariënkroon, alhier. PRIJSUITREIKING Zaterdagavond werd in café „De Vlied berg" de prijsuitreiking gehouden van het door FC „Vliedberg" gehouden nederlaag- toernooi. Slechts eenmaal overigens behoef- i de de organiserende vereniging de eer aan j een tegenstander te laten. Vandaar ook dat de prijs aan deze overwinnaars 'Jeugdboys' I van Vliedberg, door voorzitter L. Pijnen burg kan worden uitgereikt. j VOLTOOIING RUILVERKAVELING I Alle wegen en waterlopen van het in to taal 8870 ha. grote verkavelingsgebied zijn aangebracht en daarmee zijn de meest ka pitale intensieve werkzaamheden voorbij. Ook is de 4400 ha. gereed. Mogelijk volgt I dan ook dit jaar nog de aanbesteding van de complexen '64 en '66. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder dag 31 oktober 1968 om half 8 ten stadhuize. Punt envan behandeling: 1. Vaststelling van de notulen van de op 30 september 1968 gehou den openbare vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Nota inzake de wijk ver war ming in het plan Laageinde. 4. Voorstel tot vaststelling van de verordening opslag gas-, huisbrand en stookolie. 5. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van het pand Besoijense- straat 31. 6. Voorstel tot verandering van een straatnaam nabij de 2e Zeine- oost. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 7.425,voor de aankoop van verkeersborden. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 22.500,voor de aansluiting van het St. Nicolaas- ziekenhuis op het hogedrukgasnet 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 8.900,voor de aanleg van een drietal speelter- reintjes in het bestemmingsplan W aalwij k-noord. 10. Voorstel tot wijziging bestem ming kredieten ten behoeve van de aankoop van machines voor de Ge- meenielijke Sociale Werkplaats. 11. Voorstel tot het innemen van een standpunt met betrekking tot de schadevergoedingseis als gevolg van de uittreding uit 't Welstands- district Oost-Brabant. 12. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 4.860, voor het vervoer van leerlingen van (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Naar aanleiding van de vragen die het gemeenteraads lid de heer A. Dercksen over het op halen van huisvuil aan het college van B. en W. heeft gesteld, heeft het college deze week uitvoerig geant woord. In dit antwoord-schrijven wordt gesteld, dat van de door de ge meente in het verleden ten opzichte van het ophalen van huisvuil betoon de welwillendhend misbruik is ge maakt, door allerlei soorten vuil in pakken te binden en langs de straat te zetten. In het kader van het streven naar bezuiniging is opdracht gegeven de vuilnisophaaldienst zo efficiënt mo gelijk te organiseren. Tot nu toe moest naast de twee vuilnisauto's elke dag nog één vrachtauto met chauf feur en één belader de route volgen voor het ophalen van de pakken en pakketten (4 rijdagen en 8 manda gen). Nu dit niet meer plaats vindt, wordt een grote besparing verkregen ten opzichte van het oude systeem, (thans 1 rijdag en 2 mandagen). Bo vendien is de nu te rijden route kor ter geworden. Bij het vroegere sys teem moesten alle straten worden af gereden; thans alleen de straten waar voor kaarten voor het ophalen van grof vuil door de bewoners zijn inge zonden. Daarnaast is sinds de invoe ring van de nieuwe maatregelen het aantal uitgegeven uniforme vuilnis emmers.met ca. 400 toegenomen, ter wijl het aantal aanvragen voor nieu we emmers blijft stijgen. Dit laatste heeft weer een toename van de op brengst van reinigingsrechten tot ge volg. B. en W. schrijven verder dat de door de heer Dercksen genoemde fac tor van de „administratieve romp slomp" praktisch kan worden ver waarloosd. Tot slot schrijft het col lege dat men wel genegen is de be trokken dienst te verzoeken in 'bij zondere omstandigheden (ziekte, ou den van dagen e.d.) de nodige sou plesse te betonen. Gezien de ervaring in het verleden is men echter genood zaakt de verordening onverzwakt te handhaven, mede gezien ter bevorde ring van de nodige efficiency van de dienst. de ter plaatse gevestigde b.l.o.-scho- len. 13. Voorstel tot verlening van medewerking en beschikbaarstelling van een krediet van 1.058,voor de aanschaffing van 15 leerlingen sets ten behoeve van de St. Cle- mensschool, Baardwij ksestraat 44. 14. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van f 2.744, voor de inrichting van een hand vaardigheidslokaal ten behoeve van de Mavo-school „St. Michaëu", Ha- dewyehstraat 4. 15. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 1.194, voor de aanschaffing van benodigd heden voor het onderwijs in 't vak tekenen ten behoeve van de Mavo- school „St. Michaël", Hadewych- straat 4. 16. Voorstel tot. beschikbaarstel ling van een krediet van 769, voor de aanschaffing van leer. en hulpmiddelen ten behoeve van het onderwijs in het vak aardrijkskun de aan de Mavo-school „St. Micha el", Hadewychstraat 4. 17. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 5.015, voor de aanschaffing van school- meubilair en van leer- en hulpmid delen ten behoeve van het onder- wijs in het vak handvaardigheid, aan de Mavo-school „Maria Konin- I gin", Taxandriaweg 7. i 18. Voorstel tot verkoop van de woningwetwoning Pastoor Kuypers. straat 12 aan W. Pontvuyst. 19. Voorstel tot de bouw van 120 woningwetwoningen in het kader van het contingent 1969. 20. Voorstel tot wijziging van de raadsbesluiten van 20 juni 1966 en 28 maart 1968 inzake uitgifte van industrieterrein aan Van Hengel en De Pater N.V. te Dordrecht. 21. Voorstel tot vaststelling van een gewijzigde verordening op de heffing van haven- en kadegeld. '22. Voorstel tot wijziging van de statuten van de Stichting Waalwijk, se Muziekschool. 23. Voorstel tot het intrekken van het besluit van 27 januari 1966 tot verkoop van 6 bouwterreinen in plan Meerdijk aan N.V. C. W. Süos te Waalwijk. 24. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourantovereenkomst met het Stadsgewest Waalwijk. 25. Nota inzake het jeugdbeleid. B. en W. stellen voor, deze nota in de eerstvolgende vergadering aan de orde te stellen. 26. Voorstel tot vaststelling van diverse rechtspositieregelingen voor het gemeentepersoneel en vaststel ling tegemoetkoming in bovenmati ge ziektekosten aan gepensioneer den. 27. Wijziging begroting. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het kerkbestuur van de parochie St. Clemens (Baard wijk) is met een reorganisatie van het parochiekerkhof bezig. Men wil tot een inventarisatie van de graven komen, om zo een juiste vaststelling van de grafrechten te verkrijgen. Men hoopt dat het kerkhof zo voor iedereen zijn grote waarde zal kunnen blijven behouden. Het kerkbestuur heeft verder de verzekering gekregen dat er van gemeentewege voorlopig geen plannen bestaan om een weg door het kerkhof te trekken. Momenteel zijn er veel graven, waarvan men niet weet wie de nabe staanden zijn of hoelang het graf er al is. Voor de 850 graven gelden ver schillende toezeggingen met betrek king lot de grafrechten. Om tot een meer uniforme regeling te komen zal alles worden hierzien. De grafrechten werden in de St. Clemens-parochie door oud-pastoor Van den Brekel in augustus 1943 in gevoerd. De rechten werden monde ling gegeven voor 25 jaar. Dat bete kent dat ook nu verschillende graf rechten uit de eerste jaren gaan ver vallen. Alle toezeggingen die in de loop van de jaren aan de nabestaanden zijn NIEUWE CONTAINERDIENST Waalwijk—Schotland/ N. Engeland. Voor stukgoederen en partijladingen met eigen containers en in samenwerking met EURO- FREIGHT LTD., een der meest belangrijke en uitste kend georganiseerde expeditie-onderneming in Enge land. Tweemaal per week WaalwijkGlasgow v.v. Croupage en distributie van goederen op het continent is de taak van Appels. In Engeland en Schotland neemt Eurofreight deze dienstverleningen voor haar rekening. Door vastgestelde afvaarten kunt U Uw goederenver voer exakt plannen. Vraagt Appels om meer bijzonderheden. Altenaweg 8 - Waalwijk TEL. 04160-4031* gedaan, blijven gehandhaafd. De nieuwe grafrechten - waarbij ver schil in klasse volledig is opgeheven - worden steeds voor 10 jaar gege ven. Voor die 10 jaar is een totaal bedrag van 60, - verschuldigd, waarin zijn begrepen de grafrechten en het algemeen onderhoud van het kerkhof. Voor kindergraven wordt 15,- per jaar gevraagd. Het on derhoud van kruisen en zerken blijft ten laste van de nabestaanden. Alle nieuwe overeenkomsten zullen door het kerkbestuur op een kontrakt met de familie worden vastgelegd. Voor een blijvende en goede gang van zaken in de toekomst heeft het kerk bestuur een plattegrond aangelegd. Deze kan echter pas worden afgerond als alle naspeuringen zijn voltooid. Daarbij heeft men de medewerking van de nabestaanden nodig. Sommige namen en data zijn in de loop van de jaren onduidelijk of hele maal onleesbaar geworden, bij andere graven is iedere aanduiding verdwe nen. Maar ook daar kunnen nog rech ten op rusten. Aan alle parochianen is een vragenlijst gestuurd. Iedereen die nadere inlichtingen over het kerk hof wenst, kan iedere maandagavond van 7.30-9.00 uur terecht bij het kerkbestuur, dat dan zitting houdt in het gebouw naast de pastorie. Om 'n snelle afwerking te bespoedigen ver zoekt het kerkbestuur de eventueel aanwezige documentatie, zoals bid prentjes etc. mee te nemen. Er zullen alleen dan graven wor den ontruimd als er helemaal geen na bestaanden zijn komen opdagen. Men probeert echter alle belanghebbenden te achterhalen, zodat men tot een goede inventarisatie van het kerkhof kan komen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9