wAAlwvjkse en UnqstRAAtse couRant bewoners laageinde rekenen Nota wijkverwarming zal onder grote belangstelling worden behandeld Stap over Uitgaan in het weekend Ere-kruis Pro Ecclesia et Pontiflce voor Waalwijkor J. Bergman Lido Bar Hertog Jan OP RAADSLEDEN óók op OPEN OOG OMEGA üusis Sacrum Hpollo El Torreno Romantica De Ster Taxandria-Bar Q DONDERDAGAVOND 31 OKTOBER 1968 89e JAARGANG No. 88 Voorstel tot bouw van 120 flatwonin gen op Europa-plein vanavond in de raad Zelfde als BSoemenoordplein Demonstratie modern zang onderwijs Gehreis- instituut te Waalwijk 2i~r G. BOTH Dodemans dollars voor Ringo Solo scliaakmat Marcheer of sterf inspecteur Hardesty F.B.I. Daar komen de Rus sen, daar komen ze aan Verdorven driften Het masker van Zorro De \;\n Zuióen Uitgever nraalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het belooft vanavond een interessante raadsvergade ring te worden. Op de agenda staan een groot aantal belangrijke voor stellen. De hoofdschotel zal ongetwijfeld de nota inzake de wijkverwar ming in het plan Laageinde zijn. Nu het antwoord van het college van B. en W. ook bij de bewoners bekend is, komen van deze zijde opnieuw grote bezwaren naar voren en is men over de houding van het college bijzonder teleurgesteld. De bewoners rekenen er op dat de raadsleden met hun bezwaren kunnen meegaan en het college alsnog vraagt een andere oplossing te zoeken. Men verwacht vanavond op de publieke tribune een groot aantal belangstellenden. Ook met betrekking tot de woning bouw komt er een belangrijk voorstel, namelijk tot het bouwen van 120 etage-woningwetwoningen in 't plan Laageinde I. In april van dit jaar be sloot de raad tot het beschikbaar stel len van de nodige kredieten voor de bouw van 120 etage-woningwetwo ningen in het bestemmingsplan 'Bloe- menoord'. Dit aantal woningwetwo ningen berustte op een toewijzing van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant voor het jaar 1968. Dit con tingent van 120 woningen mocht uit sluitend worden gebouwd volgens het bouwmontagesysteem „Rottinghuis". nv Bloch Stibbe Thans heeft de gemeente van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening vernomen, dat in deze gemeente ook in 1969 nog eenzelfde aantal van deze woningen kunnen worden gebouwd. Opgemerkt zij, dat Gedeputeerde Staten bij de toewijzing van woningwetwoningen alleen werken met een methode van jaarcontingenten, zodat bij de toewij zing van het eerste aantal van 120 etage-woningen nog niet bekend kon zijn, dat dit contingent later zou wor den verdubbeld. Eerst onlangs is het gemeentebe stuur medegedeeld, dat het Ministe rie reeds vanaf de aanvang van dit jaar de bouw van in totaal 240 van deze woningen in Waalwijk voor ogen had, zulks op grond van becij feringen ten aanzien van woningte korten en bevolkingsgroei van ge meente en streek, waarbij de sociaal- economische positie van de gemeente Waalwijk - ook tegen de achter grond van de Tweede Nota inzake de ruimtelijke ordening van Nederland, waarin Waalwijk voor bevolkingscon centratie is aangewezen - mede doorslaggevend is geweest. Naast het volkshuisvestingsmotief is de bouw van deze 120 woningen een exclusieve mogelijkheid om op 't Europaplein, dat ingevolge het be stemmingsplan Laageinde I voor eta- gebouw is gereserveerd en dat reeds vele jaren (met renteverliezen) op de realisering van zijn bestemming heeft moeten wachten, de bouw van de daar geplande hoogbouw te realise ren. Op het terrein van het Europa plein zullen dan worden opgericht 2 blokken van 36 woningen met in to taal 18 garages in de onderbouw en 1 blok van 48 woningen met 12 ga rages in de onderbouw, in totaal der halve 120 wooneenheden en 30 ga rages. Deze 120 woningen zullen van precies hetzelfde type zijn dan de in plan Bloemenoord te bouwen etage woningen. Er is een voorlopige ex ploitatie-opzet gemaakt en volgens deze opzet zal de huur van een wo ning ongeveer 180, - per maand bedragen, inclusief de vaste kosten, doch exclusief de stookkosten. De overige voorstellen op de agendadie wij maandag reeds publiceerden, zul len wel weinig commentaar van de zijde van de raad opleveren. De idee, dat de muzikale vorming behoort tot de algemene vorming van de mens is langzamerhand gemeen goed geworden. Ook in onderwijs kringen beseft men de absolute nood zaak om de school in de muzikale op voeding te betrekken. Op dit terrein bestaan echter nog veel misverstanden. Het ergste is wel, dat men denkt, dat de kinderen vol gegoten moeten worden met dorre theorie. Van het zingen komt dan niet veel meer terecht. Waar van jaar tot jaar gewerkt wordt volgens steeds weer andere 'inzichten' is als regel geen sprake van resultaat. Wil men met blijvend plezier dit vak geven, dan zal werken volgens een verant woorde methode noodzakelijk zijn. Verruiming van het liedrepertoire, inzicht in het gebruik van slaginstru menten en het hanteren van een goede methode, kortom de vorming van on derwijskrachten in muzikaal zowel als in methodisch/didaktisch opzicht, dit alles zal nuttig kunnen zijn, om de muzikale vorming bij het basisonder wijs op een beter niveau te brengen. In diverse plaatsen van het land or ganiseert het Gehrels-Instituut voor algemeen vormend muziekonderwijs, opleidingskursussen voor dit vak. Zo ook te Waalwijk op 5 november a.s. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie in dit nummer. DE KERK IN NEDERLAND Van zondagavond tot dinsdagavond ben ik in Noordwijkerhout ge weest. Daar was een intern beraad van bisschoppen en priesters over onze kerkgemeenschap. Het ging over allerlei knellende vraag stukken, waarmee bisschop en priester dagelijks te maken hebben. Kwesties als de vernieuwing van de zielzorg in onze veranderde tijd, ontkoppeling van priesterschap en celibaat, de encycliek „Hu- manae vitae", verhouding Nederland-Rome, verhouding bisschop pen-priesters. Zonder op al deze vraagstukken nader in te gaan, mag ik zeggen, dat het een weldadig samenzijn was, waarin men zich aan eikaars eerlijke inzet heeft opgetrokken, bisschoppen zowel als priesters Er zijn vele landen, die ons benijden om de móge lijkheid van zo'n beraad. Bisschoppen en priesters waren tesamen, vanuit dezelfde pastorale bewogenheid, in zorg om de hun toever trouwde mensen, zoekend naar een eigentijdse gestalte zaten met hun priesters aan dezelfde tafel en deelden in dezelfde zielzorg problemen, minder als excellenties 'en eminenties, meer als pastoors en voorgangers; echte zielzorgers, in wie de priesters zich herken den. En naast hen waren er ruim 160 priesters uit alle sektoren en geledingen vanuit het hele land, allen bekommerd om de zaak van de éne Heer, vanuit een positieve instelling en in een collegiale sfeer. Bisschoppen en priesters hebben bij elkaar ontdekt, dat ze niet alléén staan, dat ze elkaar hun vertrouwen durven schenken en dat ze samen op zoek zijn naar een vernieuwing van de Kerk van Nederland. We hadden er graag de Paus bij aanwezig gehad, dan had hij eens kunnenHet staat tegenwoordig stoer om een levensgroot vraagteken te zetten achter Kerk en Geloof. Noord- wijkerhout was temidden van dit alles een verfrissende verademing, een nieuw geluid, een nieuwe lente. En ik was blij een van de deel nemers te hebben mogen zijn. L. van Berkel Stationsstraat 34 Waalwijk ,tel. 04160-4087 S schermen. Een van de daders wordt door de rechter Clemens tot een be lachelijke lage geldboete veroordeeld. Een geheimzinnige, gemaskrdee rui ter in het zwart gekleed verschijnt nu om de gewelddadigheden van de gou verneur en zijn bende te wreken. Het grensgebied tussen Mexico en Texas wordt geterroriseerd door de bende van de gebroeders Perez. Er staat een prijs op hun hoofd en dit is een kolfje naar de hand van Ringo. Waar van El Paso tot San Antonio de Wet een prijs op iemands hoofd heeft gesteld, verschijnt vroeg of laat Ringo ten tonele. Snel als de weer licht barst zijn gouden pistool los. Ringo, de eenzame, is een „Premie jager". In het plaatsje Barrancos re kent Ringo met de laatste twee ge zochte Perez-bandieten af. De jong ste broer, Juanito, laat hij rustig gaan. Op het hoofd van Juanito is geen prijs gesteld en WAALWIJK - Maandagmorgen werd de heer E. J. Bergman uit Waal wijk voor zijn grote verdiensten voor de Gezinszorg De Langstraat en het Maatschappelijk Centrum in Waalwijk onderscheiden met het gouden ere-kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Deken P. Maessen reikte hem deze onderscheiding en de oorkonde uit. Over deze plechtigheid heeft U maan dag reeds kunnen lezen. Op de foto overhandigt Deken Maessen de heer bergman de oorkonde. Rechts mevrouw Bergman en naast haar een zoon aan het echtpaar. De van grootheidswaanzin machtswellust bezeten magnaat Alex ander heeft een krankzinnig plan ont worpen ten einde de gehele wereld te kunnen beheersen. Hij moet daar toe in het bezit zien te komen van het uiterst geheime BG-30 gas, het zogenaamde 'Wil-Gas'. Dit gas werd uitgevonden door de Landmacht van de Verenigde Staten. Bij een proefneming met het BG-30 gas, weet Alexander in het bezit te komen van een aanzienlijke dosis 'Wil-Gas'. Op het hoofdkwartier van de U.N.C.L.E. organisatie bespreekt Mr. Waverley het geval met zijn top agenten, Napoleon Solo en Illya Ku- rykin. Hij toont hen een film, die in het geheim gemaakt is tijdens de proefneming. Deze toont een man, die een verdacht koffertje draagt en zich op geheimzinnige wijze uit het gebouw, waar het gas is opgeslagen, uit de voeten maakt. Het enige an dere aanknopingspunt is een platte steen waarop vreemde tekens en het Romeinse cijfer 8 zijn gebeiteld. Deze steen is gevonden op de plaats van de diefstal. In de zomer van 1941 ontmoet 'n colonne Italiaanse soldaten, op weg naar het front in de Oekraïne, Duitse soldaten die Russische gevangenen meevoeren. Bazzocchi en Gabrielle hebben gezien dat een Russisch meis je een gewonde landgenoot wil ver bergen. Zij proberen haar te helpen, maar hun sergeant Amalfitano ont dekt de gevangene en laat hem fusi- leren. Inmiddels heeft de Italiaanse infan terie zich bij de Duitse troepen ge voegd. Russische partisanen, waar onder het meisje, zijn door de Duit sers gevangen genomen omdat ze 'n fabriek hebben opgeblazen. De Duit se commandant geeft de Italianen op dracht de Russen te fusilleren. Als bij afspraak wordt het meisje ge spaard en ze krijgt de gelegenheid te vluchten. In 1924 ontvangen de provinciale rechercheurs, Chip Hardesty, Sam Crandall en Harry Dakins, van het bijkantoor Knoxville opdracht, zich voor instructies te melden in Was hington, de hoofdzetel der Ameri kaanse Centrale Recherche. Er is een nieuwe directeur benoemd, J. Edgar Hoover, en deze kondigt een totale reorganisatie aan van het gehele Amerikaanse opsporingsapparaat. De Amerikaanse Centrale Recherche zal op zuiver wetensdhappelijke basis hervormd worden, personeel zal wor den uitgebreid en opgeleid, laborato- 'ria ingericht, om de strijd tegen de toenemens misdaad met succes te kunnen voeren. Door een verkeerde manoeuvre loopt een Russische onderzeeër op 'n zandbank vlak bij het eiland Cliuces- ter van de Amerikaanse staat New England. Een groepje matrozen, on der leiding van luitenant Rozanov gaat er op uit op een motorboot te vinden die hen vlot kan trekken. De eerste Amerikanen die ze tegenko men zijn de New Yorkse toneelschrij ver Whittaker en zijn gezin, die in hun zomerhuisje vakantie houden. Rozanov laat de jonge matroos Kol- chin achter als bewaker en de man nen gaan met Whittaker's auto naar het dorp. Daar kruisen ze toevallig het pad van de plaatselijke postkan toorhoudster, die vóór ze wordt ge kneveld en vastgebonden, kans ziet Miss Foss, de telefoniste toe te roe pen, dat de Russen zijn geland. Deze waarschuwt de politiechef, die eerst weinig van het verhaal gelooft, maar dan ontdekt dat het hele eiland al in staat van paniek verkeert. Verner Vade is ondanks het feit, dat hij de tachtig al gepasseerd is, een succesrijk zakenman. Door zijn inzicht en hardheid is hij miljonnair geworden, maar hij heeft in zijn leven ook ontelbare vijanden gemaakt. Er is in Vade's huis eigenlijk maar één persoon, die naar het schijnt goed met Vade overweg kan. Dat is de jonge zeer aantrekkelijke dienstbode, die voor veel geld met hem naar bed gaat, doch ook zeer intieme relaties onderhoudt met een excentrieke neef van Vade, die ook in het huis een onderdak heeft gevonden. Een golf van terreur breekt in Ca lif ornië los; de Pistoleros doden een danseres en verwonden een Ameri kaanse officier, die haar wilde be- In de Kaatsheuvelse danssoos El Terreno is ook zaterdagavond weer een topband te vinden. Dan speelt er „Short '66", die men ook reeds in verschillende tienerprogramma's van radio en TV heeft kunnen beluiste ren. Zondagavond is er een disco-bal. The Sound Specials, het populaire Tilburgse orkest, blijft 'in'. Voor de liefhebbers is de groep zaterdagavond te vinden in bar-dancing Romantica. Het Duke City Sextet met zang van Bob Smit zal zaterdagavond on getwijfeld weer veel belangstelling trekken in het Lido. Wie zondagmid dag wil dansen, kan dat doen op de tonen van The Ceders. The Alle Stars besluiten zondagmiddag dit dansfes- tijn. De liefhebbers van beat en dat zijn er heel wat, kunnen zaterdag in De Ster in Nieuwkuijk dansen met The Flying Rockers. Zondagavond speelt hier The Sound Specials. Zowel vrijdag, zaterdag als zondag is er in bar Hertog Jan een groot tafelvoetbaltoernooi. In de zaal is er vrijdag een Brabantse avond, zater dag draait Soos Mephis Gold. De tieners kunnen zondagmiddag tijdens een tienerparty terecht. Een groot disco-bal is er zondagavond. In de bar van sporhal Taxandria is vrijdagavond een dansparty met 'borrelgamituur'. Zowel zaterdag als zondag kan men op de allernieuwste platen dansen, die worden gedraaid door de gebroeders Moonen, beter bekend als Radio Arwimo.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13