De Echo van het Zuiden Em, de Vries 50 jaar modeleur bij Ivo van Haren's schoenfabrieken 1 WAALWIJK F. Timmermans uit Kaatsheuvel ontving koninklijke onderscheiding Speculaas Duidelijke voorlichting over winkelcentrum in plan Laageinde Bij Hollandia hebt U alti'd werk heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! VERWIEL 1868 1968 15 WINKELS EN TORENFLAT Veel belangstelling van plaatselijke middenstanders De opzet Woningen SCHITTERENDE LOOPBAAN MET GOUD ONDERSTREEPT 'i Huurprijs Supermarket Burgem. L. van Erp verrast met een taart 40 JAAR WERKZAAM BIJ EDAH - LEVENSMIDDELENBEDRIJF tandartsendienst recept 1868 „DE BIEKORF" LUXE BAKKERIJ OUDERAVOND VOOR HET ZORGENKIND Kerkhof Baardwijk Avond- en nacht dienst van Wit-Gele- en Groene Kruis in Waalwijk Waterschap vergaderde in Waalwijk J. A, Wenken ing. direkteur van Sociale Werkplaats PONDERDAGAVOND 31 OKTOBER 1968 89e JAARGANG No. 88 WAALWIJK Woensdagavond vond in de bovenzaal van Hotel „De Twee Kolommen" een voorlichtingsavond plaats over het nieuw te creëren winkelcentrum in het plan „Laageinde". De avond werd inge leid door de heer Stok van het makelaarskantoor Stok, die buiten de aanwezige middenstanders en eventuele gegadigden kon begroeten na mens het gemeentebestuur Burgemeester J. Teijssen en de Directeur Gemeentewerken, de heer J. Kobben. Ook was aanwezig de ontwerper van het plan, architekt Mekel. De heer Stok stelde in zijn openings woord, dat de zaak nu concreet begint te worden en dat er daarom ook nu behoefte bestaat aan een zekere mate van inspraak van de genen, die van plan zijn zich ter zijner tijd aldaar te vestigen. Deze vorm van voorlichting is gekozen, zo zei de heer Stok, om de gegadig den uit Waalwijk een zo optimale kans te geven als mogelijk is om zich te oriënteren. Na dit korte inleidende woord, gaf hij de heer Kob ben gelegenheid de ligging nader te preciseren. De heer Kobben stelde, dat men er niet onderuit komt om de plaats Waalwijk in een aantal wijken on der te verdelen. Daardoor komt ook automatisch tot de slotsom, dat plan „Laageinde" een wijk genoemd kan worden. Allereerst moet men dan van het te creëren City-plan uit gaan, dat globaal genomen de hoek Mr. van Coothstraat-Grotestraat en Stationsstraat omvat. Naast de func tie van hoofdcentrum voor alle be woners, heeft dit centrum ook zeker een secundaire taak als wijkcen trum. Wat het nu in plan Laageinde I en II te vestigen winkelcentrum be treft, kan men opmerken, dat dit in de toekomst daarbij gerekend plan „De Hoef", welke 600 wonin gen zal omvatten een gebied be treft vanaf ihet Vredesplein in oos telijke richting tot aan het Zuider afwateringskanaal. In het hart van dit gebied, gelegen tussen aan de noordzijde de Groen van Prinsterer- laan, aan de oostzijde de Van Lo- venlaan en aan de zuidzijde de Dr. Kuyperlaan, komt het winkelcen trum. Architekt Mekel behandelde daar na het winkelcentrum zelf. Deze be gon met te stellen, dat in plan Laag einde bijna alle woningen gereali seerd zijn. Op het snijpunt van twee grote lanen, n.l. de Groen vanPrin- stererlaan en de Van Lovenlaan komt het winkelcentrum, dat een globale oppervlakte zal gaan heb ben van ongeveer 7500 m-'. Voor de realisering van dit winkelcentrum is het verder noodzakelijk dat een gedeelte van de in noord-zuid rich ting liggende gracht aan de noord zijde gedempt wordt. Er zijn in dit winkelplan drie gedeelten geprojek- teerd, waar de woningen boven de winkels zullen uitkomen. Bovendien zal op de noord-oost-zijde van het plan een torenflat van zes verdie pingen verrijzen. De zuidzijde wordt in beslag genomen door een blok winkels, die allen voorzien zullen zijn van een droge onderdoorgang voor het publiek. Zuidwestelijk is een bankgebouw geprojekteerd en eveneens een kiosk, die te gebrui ken zou zijn als disco-bar. De oos telijke kant wordt in beslag geno men door twee supermarkets, waar van de meest noordelijke gelegen supermarket door middel van lui fels verbonden zal zijn met de inde noordelijke hoek igeprojekteerde to renflat. Westelijk vindt men dan de toegang tot het binnenterrein, be stemd als toegang voor de aan de noordzijde drie-lagengalerij met on der winkels en garages; tevens is dit dan de toegang voor de bevoor rading van de winkels. Aan de ach terzijde is eveneens plaats voor ber ging. Kleine boutiques zullen de winkels verfraaien aan de zuidzijde; alles met een droge onderdoorgang voor het winkelend publiek. Hier aan de zuidzijde direct aangrenzend vindt men een parkeergelegenheid voor zo'n 50 auto's en eveneens par keergelegenheid voor bromfietsen en fietsen. Dit terrein zal direct aan de Dr. Kuyperlaan grenzen en als zodanig ook bereikbaar zijn. Woensdag 30 oktober had in Ho tel Verwiel Verwiel de huldiging plaats van de heer E. de Vries, ont- werper/modeleur bij Ivo van Ha ren's Schoenfabrieken N.V. De heer De Vries, die op zijn 13e verjaardag zijn loopbaan bij de toenmalige fa. Jar. Oomens, vierde op die dag zijn 50-jarig jubileum. De oudste directeur van het be drijf, de heer A. J. de Munnik, me moreerde in zijn toespreak het be rm van de samenwerking met de N.V. van Haren, die dateert van 40 jaar geleden Die samenwerking is sindsdien steeds verbeterd, doordat de jubilaris, die zijn vak prima ver slond, de voor die tijd revolutionai re produktie. en afzetmethoden van de eminente oprichter wijlen de heer Ivo van Haren juist aanvoelde en voor de kwaliteit van zijn werk bijzonder werd geïnspireerd door de toenmalige directeur de heer Oomens. De heer De Vries heeft de kans gehad zich uit te leven in zijn werk en heeft daarvan een optimaal gebruik gemaakt. De heer De Mun nik besloot z'n toespraak met woor den van dank en felicitaties voor de heer De Vries en zijn familie. Een cadeau onder couvert en een fraai coeket bloemen voor mevrouw De vries hebben deze woorden nog 'ns benadrukt. Burgemeester J. Teijssen sprak £ijn waardering uit voor hetgeen de heer De Vries in al die jaren heeft gepresteerd. „U hebt zich", aldus de burgemeester, „niet alleen 'n plaats n de schoenindustrie verworven, maar tevens in een groot concern, waardoor uw verantwoordelijkheid met gering was. Dat u daarnaast op een bijzondere wijze leiding geeft ?rn de stikkerij en snijderij moet nog met ere vermeld worden.". Burgemeester Teijssen vond het daarom een aangename taak om na mens Hare Majesteit de Koningin hem voor zijn verdiensten de ere medaille in goud, verbonden aan de wrde van Oranje Nassau te mogen c-pspelen, met welk feit hij hem van harte gelukwenste Namens het personeel van de fa briek Oomens sprak de heer J. van Loon, bedrijfsleider. In zijn toe spraak roemde hij de prettige om- pang en de steun die de heer De Vries altijd en iedereen heeft wil- len geven. Het was dan ook geen moeite geweest om van het perso neel een prachtig cadeau bij elkaar l 1 u ze drie slaapkamers, een ruime ka mer en een balcon zullen bevatten. Een benzine- en quickservicestation zal aan de noordwestzij de nog een plaats krijgen. De oppervlakten van de winkels kunnen uiteenlopen van 80 tot 150 m-, naargelang de behoef te van de huurder. In principe zijn 15 winkelunits geprojekteerd. De heer Stok behandelde daarna de branchemogelijkheden. Een wijk centrum, zo stelde hij, dient een zo gevarieerd mogelijk assortiment te kunnen bieden. Wij moeten dan ook waken voor doublures. Ook van be lang is dit voor de verhuurder. Een nauwkeurig branohe-patroon zal moeten worden vastgesteld. Twee in eenzelfde branche is dus niet moge lijk. Hieruit volgt, dat er een keuze gemaakt zal moeten worden, waar bij de voorkeur uitgaat naar gega digden uit Waalwijk. Gekozen zal worden bovendien die huurder, die het sterkst is. Dit is namelijk een essentieel onderdeel, dat de kracht uitmaakt van het winkelcentrum. Hierna werden de aanwezigen, die in groten getale waren opgekomen, in de gelegenheid gesteld tot het stellen van vragen. BS dv Bloch Stibbe O O Mogelijkheden tot uitbreiding van parkeergelegenheid kan men dan nog vinden ten zuiden van de Dr. Kuyperlaan. Zeer belangrijk is het besloten karakter dat dit centrum zal gaan vormen. Over de wonin gen valt nog weinig concreets te zeggen. Vast staat echter wel, dat De heer De Vries ontvangt uit han den van burgemeester Teijssen de gouden ere-medaille O.N. te k'ijgen t.w. een nieuwe fiets. Na het uitbrengen van een toast op de jubilaris sprak de heer De Vries een dankwoord. Hij toonde zich verheugd en dankbaar voor de verleende koninklijke onderschei ding. Hij vond ook dat het niet al leen zijn eigen inspanning is ge weest, die tot dit jubileum heeft geleid. De prettige sfeer en de gce. de geest van samenwerking hebben Hierbij kon natuurlijk niet ont komen worden aan de huurprijs. Per m- zal deze 85.tot 95. per jaar gaan bedragen, waarbij na 1 januari 1969 nog rekening gehou den moet \vorden met een mogelij ke verhoging in de bouwkosten, wat betreft de BTW. Men hoopt tegen het eind van dit jaar met de bouw van dit winkelcentrum een aanvang te kunnen nemen. De woningen zul len een huurprijs per maand moe ten gaan opbrengen van 160. exclusief stookkosten. Voor de win kels zijn nog geen contacten gelegd met de mogelijke gegadigden. Voor de bedrijfssektoren, die in de winkels een plaats zouden krijgen, is gedacht aan: een banketbakkerij, slagerij, vishandel, levensmiddelen zaak, kapperszaak, drogisterij, slij terij, textielzaak, schoenwinkel, win kel dn huishoudelijke artikelen, verfhandel, radio, en TV-zaak, rij wielhandel, wasserette, lunchroom en eventueel een apotheek. Alter natieven zijn nog een ijzerwaren- zaak en een brandstoffenhandel. Geen plaats is er voor alle genoem de banohes. De combinatie van een of meerdere genoemde branches is echter niet uitgesloten. In de ene supermarket zal zich gaan vestigen „De Spar", terwijl dit voor de andere supermarket nog niet definitief is. In dit stadium kan ook nog niets definitiefs gezegd worden over de naam van de gega digde die de garage annex benzine en quickservicestation zal gaan be trekken. Het geplande bankgebouw zal gaan bezet worden door een vesti ging van de Amro-bank, terwijl ves tiging van een andere bank in een van de units ook niet tot de onmo gelijkheden gerekend moet worden. Vele vragen werden nog gesteld en beantwoord, naargelang dit binnen de mogelijkheden lag. De mogelijke gegadigden kunnen zich na de uit voerige informatie op deze voorlich tingsavond gaan beraden en een mogelijke vestiging overwegen. - Er zijn in september in ons land veel minder huizen gebouwd dan 't vorig jaar. - Er komen nieuwe series postze gels met een foto van H.M. de Koningin. Burgemeester L. van Erp van Loon op Zand werd woensdagmorgen in zijn kamer ten gemeentehuize verrast door het bezoek van een hostess van de Felicitatiedienst. De verrassing was echter nog groter voor de bur gervader, toen de charmante bezoek ster hem namens deze dienst een doos - versierd met een bloem - bevattende een grote taart overhan digde. Dit gulle gebaar van de 11 jaar oude „Felicitatiedienst" hield ver band met het feit, dat woensdag in Amsterdam het 500.000-ste geschen kenpakket aan een aanstaand bruidje werd overhandigd. Dit heugelijke ge beuren heeft de felicitatiedienst niet onopgemerkt willen laten voorbijgaan in de gemeenten, van wie zij via de de afd. burgerlijke stand haar gege vens ontvangt. Daarom werden de burgemeesters van de 170 grootste gemeenten van Nederland een taart aangeboden. De hostess van de feli citatiedienst, die natuurlijk een uit eenzetting gaf van de reden van haar bezoek, zorgde voor een charmante overhandiging van de feesttaart aan de burgemeester, die op zijn beurt dankte \oor deze bijzonder leuke at tentie. - De interland-wedstrijd driebanden tussen België en Nederland is door België met 18-14 gewonnen. - Het luister- en kijkgeld wordt in ons land gebracht van 54 op 75 gulden. Wie alleen een radio be zit betaalt 24, - Doven zijn geheel vrijgesteld. Voor auto-ra dio's hoeft niets te worden be taald. - H.M. de Koningin heeft in Am sterdam dinsdag de IJ-tunnel geopend. - De presidents-verkiezingen in Amerika worden op de TV uitge zonden op 5 en 6 november. De uitzendingen beginen om 11 uur en zullen tot 5 uur duren. - Bankrovers in Londen hebben 1 miljoen gulden uit een bank-auto gestolen. - In Den Haag zijn bij een juwelier voor 100.000,- aan juwelen gestolen. - In Praag hebben op de dag ter herdenking van 't 50-jarig bestaan van Tsjecho-Slowakije tienduizen den openlijk gedemonstreerd tegen de Russen. Zij riepen leuzen als 'de Russen weg', 'Dubcek ja, Bresjnef neen'. De Russen grepen niet in. - De Eerste Kamer heeft ook het jaarsalaris van 40.000, - voor de leden van de Tweede Kamer goedgekeurd. KAATSHEUVEL - IndeEDAH- familie was het woensdag feest. In „De Efteling" werd toen de heer F. Timmermans gehuldigd, die 40 jaar bij dit levensmiddelenbedrijf in dienst is. Meer dan 25 jaar is de heer Tim mermans al bedrijfsleider van het hiertoe belangrijk bijgedragen. Dit EDAH-filiaal in Kaatsheuvel. Uit handen van burgemeester L. v. Erp ontving de jubilaris de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Van Erp wees in zijn toespraak op het belang van goed funktionerende middenstandsbedrij- ven in een gemeente. Hij prees de heer Timmermans voor zijn werk bij dit levensmiddelenbedrijf. EDAH- directeur Ed Hettema onderstreepte de woorden van de burgemeester. Hij overhandigde hem een geschenk on der coucert en een gouden horloge. Ook verraste hij de jubilaris met de gouden speld en oorkonde van de Kon. Ned. Maatschappij van Nijver- gold voor de vroegere als voor de huidige directie. Bij de officiële huldiging waren aanwezig de voltallige directie van Ivo van Haren N.V., alsmede de twee dochters van wijlen de heer Oomens, waar de heer De Vries z'n loopbaan startte en een aantal per- soneelsafgevaardigden en collega's van betrokkene. Na dev officiële plechtigheid volg de een zeer druk bezochte receptie van het totale personeel van de fa briek Oomens, alsmede een groot aantal vertegenwoordigers van de andere produktiebedrijven. Het gro te aantal bloemstukken en cadeaus en de prettige sfeer bij deze fees telijke gebeurtenis moeten deze dag voor de jubilaris bijzonder hebben aangesproken. Burgemeester L. v. Erp speldt de heer Timmermans de zilveren medaille op heid en Handel. Een drukbezochte receptie was het besluit van deze feestdag. ZONDAGDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. Oerlemans, tel. 2650 Apotheek: Nijman, tel. 2084 (Zaterdag) Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur: Tandarts: E. L. Steens, Waalwijk ZONDAGDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS Zaterdag 12.00 Uur tot maandag morgen 8 uur. Zr. A. Fuikschot, Mr. van Cooth- straat 52, tel. 3185. ZONDAGDIENST PASTORIëN van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: St. Jan, Grotestraat 285, tel. 2181 N.H. KERK WAALWIJK 10.00 uur v.m.: Ds. Ph. Kroes 6.30 uur n.m.: Ds. Ph. Kroes N.H. KERK BESOYEN 10 uur: Ds. C. Baart, R'veer Viering H. Avondmaal 3.45 uur: Avondmaalsviering in Samarja. F.30 uur: Ds. R. Huizinga, Capelle Dankzegging H Avondmaal WOENSDAG 6 NOV. 7.30 uur: Ds. Hovius, Dordrecht. Dankstond voor gewas en arbeid. Extra kollekte voor de kerkvoogdij. N.H. KERK BAARDWIJK 11 uur: Ds. G. Heezinga, Vught. Kollekte Algemeen Kerkewerk GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK 10 en 5 uur: Ds. D. Kronemeijer, Leiden. PINKSTERGEMEENTE Kloosterweg 62. Waalwijk Evangelist W. A. van Beek Evangelist Johan de Ronde Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN Reeds 100 jaar Grotestraat 309 Waalwijk - Tel. 2617 POSTZEGELVERENIGING Elk 2e donderdag van de maand is er een clubbijeenkomst in café- iestaurant „De Heibloem". GEGUND Door de gemeente Waspik is ge gund aan Aannemingsbedrijf en Handelsmaatschappij v. d. Elshout en de Bont N.V. te Waalwijk, het maken van wegverharding en rio lering met bijkomende werken in het bestemmingsplan Waspik-noord 3e fase, voor de totaalprijs van f 302.000, GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bos sleutels; gouden me daille; een klein zwart en een klein bruin hondje; beige kinderschoentje blauw sportshirt; herenbril; twee wit-zwarte poezen; twee kinderpor- temonneetjes met inhoud; zwarte lederen dameshandschoen, porte monnee met inhoud Verloren: kinderfietsje; gouden schakelarmband; twee zwartbonte pony's; donkerblauwe damestrui; een airdale terrier; zilveren arm band;- beige kinderschoentje; dou blé damespolshorloge; lederen bood schappentas met nortemonnee met inhoud; knipbeursje; gehaakte lede ren handschoen; .handzaag; dames portemonnee met knipsluiting; een zwarte portemonnee; beige dames tas met inhoud; een wit kinder schoentje en een zwarte regenbroek Dinsdag 5 november a.s. zal in de Gildenbond te Kaatsheuvel een al gemene ledenvergadering plaatsvin den van de Oudervereniging „Voor het Zorgenkind" afd. Langstraat. De heer Keizer, lid van het hoofdbe stuur. zal een inleiding houden over het onderwerp „Problemen rond de opvoeding en het onderwijs van het zeer moeilijk leende kind". Deze le zing zal geïllustreerd worden met enkele films. De heer Keizer is hoofd van een BLO-school in Til burg en heeft dus de nodige erva ring op dit gebied. Al de leden en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze bijeenkomst, welke om acht uur zal aanvangen. NCVB - WAALWIJK Op 22 oktober hield de NCVB afd. Waalwijk e.o. haar maandelijk se vergadering Spreker was de heer Brunklaus uit Herpt met als onder werp „Het leven van Maarten Lu ther. Het was een interessante le zing. afgewisseld met dia's. De vol gende vergadering hoopt te spreken mevr. Jonkers-Tiemensma uit Bre da. De leden gaan ook op excursie op 14 november. Deelname is nog mogelijk. Men kan zich opgeven bij mevr. G de Hoop-Ekelmans, tel. 04160-2976. WAALWIJK Om misverstanden uit te sluiten willen wij er, naar aanleiding van ons artikel over de reorganisatie van het kerkhof in Baardwijk, nog eens op wijzen dat er alleen dan graven geruimd wor den, als er plaatsgebrek is of sprake van ernstige verwaarlozing. De rechten die voor een kindergraf be rekend worden zijn miniem: er zal ten eenmalig bedrag van f 15,ge vraagd worden voor lo jaar. Daar bij komen dan de gebruikelijke re gistratiekosten. WAALWIJK De besturen van 't Wit Gele Kruis en het Groene Kruis ;n Waalwijk hebben besloten vanaf 1 november 'n gezamenlijke avond en nachtdienst in te voeren. Dit ge beurde tot nu toe reeds in de week einden. De nieuwe regeling waarvan het publiek overigens weinig zal merken betekent dat gedurende één week, van zaterdagmorgen tot en met vrijdagnacht in de andere week, één zuster dienst heeft. Zij neemt dan alle meldingen uit ge heel Waalwijk voor haar rekening. In de rubriek „Agenda" in De Echo van het Zuiden zal iedere donder dag worden meegedeeld welke zus ter voor de komende week dienst heeft en onder welk telefoonnum mer zij te bereiken is. 's Morgens vanaf 8 uur lopen de meldingen uiteraard weer via het Medisch Centrum op het Vredesplein. Dinsdagavond werd in Hotel Ver wiel een vergadering gehouden van het Waterschap „De buiten- en bin- nenpolder van Waalwijk". De agen da gaf geen moeilijkheden. Wegens pe Jodieke aftreding vond een ver kiezing plaats van een lid van het dagelijks bestuur. Daar er geen nieuwe candidaten waren gesteld, werd de heer J. van Huiten voor 'n periode van 6 jaar herkozen. Het voorstel om de 3e Zeine, ten wes ten van de Kloosterweg, in verband met het uitbreidingsplan „Zand- donk", aan de gemeente Waalwijk te verkopen ondervond geen moei lijkheden Alle overige punten wer den vlot afgehandeld en werden ook als zodanig aangenomen. Door burgemeester en wethou ders van Waalwijk is met ingang van 1 november 1968 benoemd tot directeur van de gemeentelijke so ciale werkplaats de heer J. A. Vren. l-:en, ing. te Tilburg. De heer Vrenken is in 1921 gebo ren te Tilburg. Hij is in het bezit van de diploma's HBS-A en Hogere Textielschool. De heer Vrenken is jaren lang werkzaam geweest in 't particuliere bedrijfsleven. De door hem daar verworven ervaring maakt hem bijzonder geschikt voor' de functie van directeur van de ge meentelijke sociale -werkplaats te Vaal wijk. RIKCONCOURS BV OOG De stand van het rikconcours van de BV OOG na de 2e ronden in ca fé J. Hoevenaar, is als volgt: 1. J. Wagemakers 311 pnt.; Mevr. van Veldhoven-Bergmans 293; Jac. Hoevenaar 280; Mevr. van Geenen 253; B Treffers 229; Mevr. v. Veld hoven 224; A. Smolders 223; P. van Geenen sr. 222; Mevr. Hoevenaar 220; A. van Veldhoven 216. Er zijn twee ronden gespeeld. De genen die een ronde gemist hebben dingen nog mee naar de hoofdprijs, een complete opvouwbare fiets, en andere prijzen. Op vrijdag 1 nov. en 8 nov. wordt er nog gespeeld.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 21