Aanvaardbare oplossing Verwarmingskwestie Hengelsportver. „Visscherslust" uit Waalwijk hield algemene jaarvergadering Gemeenteraad Sprang-Capelle vindt aanleg riolering urgente zaak Onderzoek VOLGEND JAAR WORDT 50-JARIG BESTAAN GEVIERD PRIORITEIT VERLENEN BOVEN OVERDEKT ZWEMBAD 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 NOV. 1968 3 Oplossing Verbetering Nieuwevaart- Wendefinesseweg-O Gemeenschappelijke vuilnisstortplaats Samenwerking met „Het Veerse Maas" en „De Brielse Maas" Andere agendapunten Opheffing commis sie schoolverzuim Bestuursverkiezing Jubileum (Vervolg van pag. 1) Later kwamen hier nog enkele be zwaren tegen, met name van de zijde van de heren Duyvelaar en Louwerse, doch de meeste raadsleden waren vóór deze enquête-vorm. „Terecht eisen de bewoners dat de technische installatie volwaardig is. Als deze echter in orde is moeten de redelijke kosten ook door de bewo ners gedragen worden. Ook de kra nen moeten werken, anders heeft een verdeling geen basis. Ik haak graag op de motie in. Of de installatie niet in orde is, valt zo niet te bezien, dat een deskundig bureau moeten onder zoeken. Hierbij zal ook de commissie van bijstand worden ingeschakeld. We moeten weten waar het warmte verlies vandaan komt. Als het verlies in de terreinleidingen boven de norm is, dan is er iets fout. De bewoners mogen hier beslist geen nadeel van ondervinden. Voor ons is het zaak om de mogelijkheden te bezien, of er een schade-claim ingediend kan wor den. Wanneer de installatie behoor lijk is zal een omslag over de bewo ners plaats moeten vinden. Aan een reële verhoging zal wel niet ontko men kunnen worden". De wethouder gaf toe dat de proef die door de dienst gemeentewerken op 13 april 1967 was verstuurd, on volledig was en de verwachting kon wekken, dat er te veel betaald was. Hij wees er op, dat er in Waalwijk verder geen wijkverwarming voor komt. In vergelijking met andere ge meenten valt het ook op, dat Waal wijk helemaal niet abnormaal hoog ligt met de prijzen. Naar aanleiding van de vele gebreken bij de installatie merkte de wethouder op dat er bij de dienst geen klachten binnengeko men zijn. De omschakeling van zware op de duurdere HBO II is een gevolg van de hinderwet. Er waren klachten van de bewoners binnengekomen over teveel aan roet en storende geluiden. G.S. had toen omschakeling verplicht gesteld. Dit gebeurt ook in de meeste andere gemeenten. Burgemeester Teijssen zei, zonder te treden in de overwegingen met mo tie Van Seters, konden instemmen Hiermee kwam het college toe aan alle wensen. De budgettaire gevolgen zullen dan na het onderzoek objec tief worden benaderd. In het termijn deelde de heer Meys mee, dat de moties geen aanval op t college van B. en W. waren. „Wij zijn van mening dat de hele affaire zwaar is aangekomen. Nu moeten er maat regelen getroffen worden, laat de naheffing over het afgelopen stook- seizoen achterwege. Burgemeester Teijssen antwoordde hier direkt op, dat er geen naheffing volgt. Het be sluit daartoe'zal straks eventueel door de raad genomen moeten worden. De heer Smits informeerde nog naar de kosten van het onderzoek. Hij vond het ook een vreemde zaak, dat een dergelijke installatie zonder bestek aangelegd kon worden. „Als er blindgevaren is op het departe ment, kunnen we dan deze heren niet voor de kosten op laten draaien?" Hij stelde ook voor de commissie van advies met twee bewoners uit te brei den. De burgemeester antwoordde hierop dat de gemeentewet dit niet toelaat. Enkele raadsleden wezen daarna nog op de gebrekkige vor ming. De heer Dercksen pleitte voor een wijkraad. In zijn slot-antwoord stelde wet houder Van den Hoven duidelijk, dat de kosten van het onderzoek en de eventuele noodzakelijke reparaties door de gemeente gedragen moeten worden. Zo kwam na een discussie van ruim 4,5 uur de oplossing voor deze wijkverwarmingskwestie uit de bus: een deskundig onderzoek, waar- 'na de gehele zaak opnieuw in de raad bekeken zal worden, met vaststelling van de tarieven. Een voor alle par tijen gunstige oplossing, die in een bijzonder vriendelijke stemming werd bereikt. De raadsleden hadden alle begrip voor de moeilijkheden van het college, terwijl B. en W. op haar beurt konden begrijpen dat de voor gestelde verhoging heftige protesten ontlokte. Hoezeer voor Sprang-Capelle de noodzakelijkheid van aanleg van een riolering algemeen urgent wordt geacht, bleek j.l. vrijdagavond wel in de openbare vergadering van de gemeenteraad, toen bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van een krediet voor het maken van een plan voor de bouw van een overdekt zwem bad, verschillende sprekers er op wezen, dat, hoe nuttig zij de ver betering van het zwembad vonden, toch meenden te moeten wijzen op de urgentie van een riolering. Ook de voorzitter, burgemeester M. van Prooijen, was van hetzelfde gevoelen. De heer Rijken vroeg of het col lege hier niet te hoog greep, want de riolering was z.i. urgenter. Bo vendien meende hij dat de burgerij voor het hoofd gestoten werd wan neer uitbreiding van het zwembad, vóór de aanleg van riolering zou gaan. Ook de heer Winkelman had er varen dat de riolering een punt van grote urgentie is. Het zwembad ver beteren kan wel een aantrekkelijk object zijn, maar de riolering komt, wat urgentie betreft, zeker op de eerste plaats. De heer Genuit wilde zich zeker niet tegen het voorstel uitspreken, maar hij vroeg zich ook af of men dit aan de ingezetenen kon verko pen. Hij meende dat de voorzitter mogelijk voor het plan wel eerder het benodigde geld zou kunnen los krijgen als voor de riolering, maar, vroeg hij, kan dan de riolering ook niet in fasen door de gemeente zelf worden uitgevoerd? De heer Heij wees ook op de ur gentie van de plannen en meende dat het toch wel een lange baange- schiedenis zou worden. Hij vroeg of de uitbreiding van het bestaande zwembad niet meer noodzakelijk is dan een overdekt zwembad en of de uitbreiding en het overdekte zwem bad niet gescheiden kunnen wor den. De heer De Vries verklaarde ook ten volle achter de opmerkingen van de heren Rijken en Winkelman te staan. De riolering moet priori teit hebben boven het zwembad. De heer Dekkers was 't ook eens met de vorige sprekers en vroeg de voorzitter wat hij zou doen als er geld voor was: eerst het zwembad, of de verbetering van de Nieuwe- vaart. Spreker was trots op wat de gemeente reeds bezit en dat achtte hij van groot belang, en hoe nuttig het ook zou zijn het plan uit te voe ren, op 't moment achtte ook hij andere plannen urgenter. De voorzitter meende dat de spre kers niet voldoende begrepen dat 't voorstel slechts het maken van een plan bevatte en men aan de uitvoe ring daarvan vooreerst niet toe is. Wanneer er straks een aantal plan nen gereed zullen zijn, zal er na tuurlijk een prioriteitenschema moe ten komen. Het allereerst nodige is zeker de riolering en als men wist wat daarvoor dit jaar gewerkt is, zou men er van overtuigd zijn dat ook het college van mening is dat de riolering moet voorgaan, maar die kost 6 miljoen en een eerste fase daarvan kost ook een miljoen, dus zullen we het zelf niet kunnen. Bij het gemeentebestuur staat ook bo venaan de uitvoering van het rio leringsplan. We moeten niet op een kaart spelen, zegt de burgemeester, opdat, als men geld kan krijgen, we er niet naast grijpen. De gedachte van de heer Heij van fasering zou er in kunnen zitten, maar wat be treft de zuiveringsinstallatie van 't zwembad, die op een zekere capaci teit is berekend, zou dit op moeilijk heden stuiten. De heer Dekkers meende dat de bedoeling van de sprekers was voor het college duidelijk te maken wat men urgenter achtte. De voorzitter meende dat de raad het voorstel verkeerd had begrepen, maar dat was z.i. niet zo, meende de heer Dekkers. Over de hoofden van de raad heen richtte de voorzitter zich tot de bevolking en zei, dat, als nu het plan wordt goedgekeurd, 't toch de eerste 2 a 3 jaar niet tot uitvoe ring zou kunnen komen en wat het zwaarst weegt ook het zwaarst zal wegen. 1 De heer Rijken meende dat de verbetering van de Nieuwevaart in werkverschaffing zou kunnen wor den uitgevoerd en het zwembad niet, maarde voorzitter zei dat uit voering in werkverschaffing niet is wat de heer Rijken bedoelt; het be tekent nu dat het bedrijfsleven ge legenheid gegeven wordt werken uit te voeren en dan bestaat de mo gelijkheid net zo goed voor 't zwem bad als voor verbetering van de Nieuwevaart. Het voorstel van B. en W. werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor 't ma ken van een plan tot reconstructie van de Nieuwevaart en de Wendel- nesseweg-Oost, lichtte de voorzitter het voorstel nader toe en zei dat het verstandig was om nu al een plan in grote lijnen te maken. Het be treft hier niet een definitief ont werp, maar een voorontwerp en be helst dus belangrijke voorarbeid. De heer Dekkers herinnerde de voorzitter aan een bij hem opgeko men plan uit het begin van zijn ambtsperiode, om de Nieuwevaart te verbreden. Daar was spreker toen niet erg voor. De weg is echter voor het drukke verkeer slecht gewor den, zodat het eigenlijk nu niet lan ger meer kan. Hij vraagt wat de ge dachte is: de vaart dempen en de Wendelnesseweg-Oost en West ver binden? De heer De Bie meent dat er met de ruilverkaveling nieuwe waterlo pen zullen komen, zodat de bestaan de waterloop dan geen dienst meer behoeft te doen. De heer Kuijsten meent dat het komende plan een ontsluiting kan worden van Capelle op de weg van Oosterhout, want als er geen weg ligt, krijgt men geen aansluiting, meent hij. De voorzitter zegt dat 't er vroe ger om ging de bestaande weg te verbreden. Als de ruilverkaveling komt, kan de sloot gemist worden. Daarom wil men nu met een plan komen, want de ruilverkaveling zal toch niet zo lang meer duren. Maar in het ruilverkavelingsplan wordt niet de weg verbreed. Als we een plan daartoe hebben, kan het ook voor de portefeuille van werkgele- genheidsobjecten in aanmerking ko men om subsidie te krijgen, want 't wordt een kostbare zaak. Spreker's gedachte was, de Nieuwevaart te dichten om een brede verkeersweg te kunnen maken voor de verbin ding met de Maasroute en de weg Oosterhout-Kaatsheuvel, waarvoor de aansluiting op papier reeds ge projecteerd is. Ook in het Rijkswe genplan is hiermee rekening gehou den. Het is wel toekomstmuziek, zegt de voorzitter, maar schept toch reeds een betere verbinding voor 't verkeer naar Tilburg. Besloten wordt zonder hoofdelij ke stemming een krediet van 8.500.- gulden te voteren voor het vervaar digen van het plan door de Kon. Heide-Mij. Ook het nog aan de agenda toe gevoegde punt: Voorstel tot gemeen schappelijke inrichting van 'n vuil nisstortplaats met de gemeente Was pik, lokte enige discussie uit. De voorzitter lichtte het voorstel nader toe en wees er op dat m enmet in gang van 1 januari a.s. beslist een andere plaats voor het storten van vuilnis moet hebben. De gemeente Waspik, waarmee men reeds lang contact over deze aangelegenheid heeft, zit met hetzelfde probleem. Op 60 meter van de grens van onze gemeente heeft de heer De Bont, Vaartje 94, leemputten voor 'n stort plaats van vuilnis, die voor de ge meenten Waspik en Sprang-Capelle voor 8 tot 10 jaar voldoende zijn. Het betekent echter dat een toe gangsweg moet worden aangelegd, wat met bijkomende voorzieningen 30.000,vergt, terwijl de jaarlijk se lasten op ruim 12.000,wor den geraamd. Met Waspik heeft men hierover overeenstemming be reikt, evenals over de verdeelsleu tel van de lasten, waarvoor het in wonertal werd genomen, waarvoor in totaal gevraagd wordt een kre diet te voteren van 19.000,—. De heer Rijken meent dat bij het ophalen van vuilnis soepelheid moet worden betracht, maar wijst er op dat op vele plaatsen vuil gestort wordt door mensen, die niet bij de reinigingsdienst zijn aangesloten. De heer De Vos las, dat ook be taald wordt door hen die het vuil nis zelf op de stortplaats brengen en zou dit gratis willen laten stor ten. De heer De Vries informeerde naar de juiste ligplaats en meende dat het Eendennest een geschikte plaats zou zijn en dan op een ande re plaats een ijsbaan aanleggen. De heer Dekkers vraagt of de startplaats eigendom blijft van de heer De Bont en hoe dit met de te genwoordige stortplaats zit en, zo vraagt hij, was er in eigen gemeen te geen gelegenheid te vinden. De heer Heij wees in dit verband op de uitgegane circulaire betref fende de hondenbelasting. Hij vraagt of het niet wenselijk is ook eens iets dergelijks te laten uitgaan over het aanschaffen van een tweede vuilnisemmer, want de tijd brengt mee dat steeds meer huisvuil be schikbaar is dat in teilen enz. naast de vuilnisemmer wordt geplaatst. De heer Kuijsten merkt op, dat gesproken is over urgentie, maar hij acht dit wel het meest urgent. Al was het misschien beter de stort plaats in eigen gemeente te hebben, moet men z.i. deze gelegenheid toch aangrijpen. Die zelf het vuilnis weg. WAALWIJK - Vorige week hield de H.S.V. Visscherslustuit Waalwijk de algejnene jaarvergadering. Voorzitter Jac. van Loon kon ruim 90 leden welkom heten, waaronder de ere-voorzitter, de heer Blom. De heer Van Loon dankte de leden, bestuursleden en de diverse comité's voor hun werkzaamheden belangeloos in het afgelopen jaar verricht. Ver volgens kreeg de secretaris de gelegenheid tot voorlezing der notulen van de vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen en met dank aan de steller werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek vervolgens dat het met de vereniging goed gaat niet alleen in mate rieel opzicht, maar ook in ledental en waterhuishouding. Een verheugend feit is de heer goede verstandhouding met de plaatselijke zustervereni gingen, waarbij het steeds duidelijker wordt dat dit niet alleen goed is maar ook nodig om de vele problemen op te lossen die er zijn, en waarvan er steeds meer bijkomen. Hier geldt het gezegde 'Eendracht maakt macht'. Uit 't jaarverslag van de penning meester bleek vervolgens dat ook de financiële zijde goed te noemen is. Er was een behoorlijk batig saldo, maar ook konden de bezittingen weer worden uitgebreid, waarvoor aan de penningmeester dank werd gebracht voor het door hem gevoerde beleid. Via de kascontrolecommissie werd hem decharge verleend, wat door de vergadering met applaus werd be groet. Uit de ingekomen en uitgegane stukken bleek dat er wederom een 5000 stuks pootsnoek was uitgezet, alsmede een 7000 stuks eenzomerige karper. Uit een schrijven van de O.V.B. bleek jammer genoeg dat de bestellingen voor levering van poot- vis niet geheel kon worden uitge voerd in verband met de grote vraag naar de diverse vissoorten die door de O.V.B. geleverd kunnen worden. Voorts bleek uit een ingekomen schrijven van visserij-inspectie te Utrecht dat op proef is schoonge maakt met chemische middelen, het wieltje in Besoyen, en dat dit een volledig succes is geworden. Ook bleek dat de huurovereenkomst met Dr. Verhoeven, aangaande de heer lijkheid wederom was aangevraagd, en dat de huurovereenkomst aan gaande het 'Stukske' en het gedeelte van het kanaal Drongelen-Den Bosch, brengen, zullen ook wel naar Was pik gaan of het vuil in een sloot gooien. De voorzitter merkt in de beant woording van de sprekers op, dat hier begonnen werd met het opha len van kleingoed en daarbij soe pelheid werd betracht; men neemt b.v. ook tuin vuil mee, maar dat al les moet niet te grote proporsies aannemen, want anders neemt men het niet meer mee. Als elke week veel teveel wordt neergezet, dan rqoet de dienst zeggen dat een twee de emmer moet worden genomen. Hij ziet niet in waarom wie 't vuil nis zelf stort, niet een klein bedrag zou kunnen betalen en de afstand naar Waspik vindt de burgemeester geen bezwaar. De ijsbaan is natuur schoon, zegt de voorzitter, en hij zou het jammer vinden als dat verloren zou gaan. De huidige stortplaats is ook geen eigendom van de gemeen te en het terrein zal wat worden ge ëgaliseerd, zodat het behoorlijk wordt opgeleverd. In eigen gemeen te zou mogelijk iets te vinden zijn, maar onder de huizen en ook geen eigendom van de gemeente. De put van de provincie zou hij er niet voor willen, ook met het oog op het feit dat vuilnisstortplaatsen dikwijls branden en bovendien zou het hier geschikt zijn voor recreatie. Men heeft wel uitgezien naar een stort plaats in de gemeente, maar daar toe geen kans gezien. De heer Dekkers meent dat het gemeentebestuur altijd in de toe komst moet kijken. Hij was ge schrokken dat na 1 januari a.s. geen stortplaats meer aanwezig is en meent dat men wel laat met dit plan komt. Hij wijst nog op de Tol steeg. De voorzitter zegt dat men al ja ren bezig is met het uitzien naar 'n nieuwe stortplaats en ook heeft men al vanaf het begin van dit jaar con tact hierover met Waspik en ook met het oog op de besparing van kosten, acht de voorzitter dit een goede oplossing, maar de heer Dek kers meende toch nog dat men te laat met dit plan was gekomen. De heer Winkelman wees nog op dq mogelijkheid in combinatie met andere gemeenten tot een vuilnis- vernietigingsplaats te komen. t)e voorzitter zei, dat hierover in stadsgewestverband gesproken is, maar dat eist grote finantiële offers, hpewel het toch binnen afzienbare tijd tot vuilnisverbranding zal moe ten komen. Het voorstel werd aan genomen. Na opening van de vergadering werden de notulen goedgekeurd en de ingekomen stukken aangenomen voor kennisgeving. Op voorstel van 't college van B. en W., het betrok ken hoofd der school en in overeen stemming met de betrokkene, werd met ingang van 1 januari a.s. op de meest eervolle wijze en onder dank zegging voor de als zodanig aan het onderwijs in de gemeente bewezen diensten, ontslag verleend als on derwijzeres aan de openbare lagere school, aan mevrouw W. Polder- vaart-Collee, zulks in verband met het teruggelopen aantal leerlingen. De heer De Vries meende dat de nieuwe school aan de Heistraat hier aan geen goed heeft gedaan, maar het feit ligt er en er is niets aan te doen. Hij ziet de toekomst voor de Capelse school donker in en is bang dat bij verdergaande achteruitgang slechts twee leerkrachten zal hou den. De heer Dekkers zei dat ontslag verlening op de meest eervolle wij ze wel het meeste is wat we kunnen doen. Mevr. Poldervaart was steeds werkzaam voor de school en daar om vindt hij het ontzettend jammer dat men moet zien dat de school langzaam ten onder gaat. Hij heeft het meeste respect voor de wijze waarop mevr. Poldervaart haar taak heeft opgenomen. Ook de voorzitter vond het bij zonder jammer dat het leerlingen tal was teruggelopen, maar het feit ligt er. Mevr. Poldervaart had haar werk uitstekend verricht, daarvan was het college overtuigd, wat blijkt uit het eervol ontslag en de dank die van het college uitgaat. Wethouder Vos merkte op, dat ook aan de nieuwe school het leer lingenaantal terugliep. Hij geloofde niet dat de leerlingen van de ene naar de andere waren overgeheveld. De voorzitter wees nog op het da lende geboortecijfer. Misschien zou een kleinere leerlingenschaal voor de toekomst nog iets kunnen bren gen. In verband met de inwerkingtre ding van de nieuwe Leerplichtwet per 1 januari a.s., zal het toezicht op de naleving van die wet niet meer aan een commissie, maar aan het college van B. en W. zijn opge dragen, die daartoe ambtenaren kan aanwijzen, waaronder een kortere procedure voor de bestrijding van het onwettig schoolverzuttn moge lijk wordt. Aan de leden van de commissie, de heren J. W. Genuit, H. J. Overweel, L. Poldervaart en P. v. d. Schans werd met ingang van 1 januari a.s. op de meest eer volle wijze ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de als zodanig bewezen diensten. Aan een vijftal personen werd ga rantie verleend als bedoeld in art. 63 van de Woningwet. Het voorstel tot het opnieuw nemen van een z.g. Voorbereidingsbesluit als bedoeld in art. 21 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, werd aangenomen, evenals het voorstel tot verkoop van grond aan de Woningstichting Spr.- Capelle. Aan de heren A. v. Baard wijk, D. Vos, M. P. Hoefnagel, L. Snijders, G. Boer en A. Hoefnagel werd op hun verzoek een perceel bouwgrond verkocht voor de bouw van woningen. Aan de Stichting Protestants Bejaarden-Centrum voor Sprang-Capelle en omstreken werd grond verkocht voor de bouw van een dienstencentrumflat en 31 be jaardenwoningen, wanneer, aldus de voorzitter, dit finantieel haalbaar zal zijn. Het zal een gebouw met 3 verdiepingen worden, met een lift en een en ander komt er bijzonder aardig uit te zien. Het gebouw be vat een dienstencentrum, recreatie zaal, kamers voort arts en verpleeg sters en een badhuis, bedoeld voor ouden van dagen uit de gemeente. De mogelijkheid bestaat dan ook, vanuit het hoofdgebouw voor eten van de bejaarden woningenbewoners te zorgen. De voorzitter acht 't ver heugend dat op deze wijze voor be tere verzorging van de bejaarden zal kunnen worden gekomen. Op vragen van de heren Heij en Genuit antwoordde de voorzitter, dat het hier betreft de grond van het oude kerkhof, die bij de heer Vos in de pacht was. Voor het aanschaffen van 'n nieu we manschappenwagen voor de brandweer werd 9.500,gevo teerd, terwijl tot slot de 16e 19e begrotingswijzigingen werden vast gesteld en een kleine correctie werd aangebracht in vroeger genomen raadsbesluiten, in verband met de voorwaarden in de bepalingen van garantiebesluiten. Hierna sluiting. voor de tijd van 6 jaar was goedge keurd door de Domeinen te Den Bosch. Hierna was aan de orde de mede delingen. Hieruit bleek ondermeer dat het met de federatie 'De Maas' zeer goed gaat. Zoals de zaken nu staan zullen er per 1 januari 1969, vergunningen uitgegeven kunnen worden voor de Bergse Maas. Moge lijk zal getracht worden om vergun ningen uit te geven voor twee hen gels, en de speciale hengenl. Boven dien zijn er vergaande besprekingen om tot samenwerking te komen o.a. met de federatie 'Het Veerse Meer' en de 'Brielse Maas' over de uitwis seling van vergunningen. Het bestuur stelde voor om de con tributie onveranderd te handhaven, wat door de vergadering met applaus werd begroet. Wel is het zo, aldus de voorzitter, dat er voor anderhalf jaar contributie betaald moet worden in verband met het omschakelen van het boekjaar. Wij hopen nu maar dat elk lid hieraan zijn volle medewerking kan verlenen, dan zal dit zeer zeker slagen, en is het bestuur en de ver eniging van een belangrijke zorg ver licht. Periodiek aftredend voor de roye- menscommissie waren de heren J. Sperber, secretaris, en R. de Ruyter, comm., zij werden herkozen. Be stuursverkiezing, periodiek aftredend waren de heren Jac. van Loon, voor zitter, C. van der Rijt, 2e secretaris, en H. de Bruine, le commissaris. Ook zij werden bij enkelvoudige can- didaatstelling herkozen, waarna de voorzitter dank uitbracht voor het door de vergadering in het gestelde vertrouwen. Hij hoopte dit ook in de komende zittingsperioden waar te kunnen maken, wat aldus de heer Van Loon, alleen maar kan geschie den met ieders hulp, en daadwerke lijke steun. Aangezien er voor het 50-jarig be staan op 1 juni 1969, een feestcom missie was gevormd, kreeg de voor zitter van deze commissie, de heer J. Sperber, het woord en kon deze de plannen onthullen. Door B. en W. is vergunning verleend om een toto te mogen houden, en wel van 1 januari 1969 tot en met 15 februari. De heer Sperber vroeg alle leden om hieraan hun volle medewerking te geven, om op deze manier het 50-jarig bestaan op waardige wijze te kunnen vieren. Voorts zal er 'n groot nationaal con cours worden georganiseerd. Ook komt er voor de jeugd van Waalwijk zeker iets uit de bus. Over de vervuiling van het kanaal Drongelen-Den Bosch kon de secreta ris mededelen dat hierover drukke be sprekingen gaan zijn. „Van alle mo gelijke instanties is ons verzekerd", aldus de secretaris, „dat het kanaal in orde kan komen, en zelfs moét komen, gezien de belangen die hier op het spel staan voor de recreatie in het algemeen, en voor de hengel sport in het bijzonder. Dat hieraan grote financiële problemen vast zit ten zal zonder meer duidelijk zijn. Hoe deze opgelost kunnen worden, is op dit ogenblik nog niet te zeggen, maar, zo vervolgde de secretaris, ik kan U verzekeren dat ook dit in orde zal komen, wat voor werk en moeite het ook zal kosten". Ook kon de vergadering zich ver enigen met het bestuursvoorstel, om op al de wateren de snoektijd eerst op 1 oktober open te stellen. Dit geldt zowel voor de speciale hengel als voor de spinner. Van de rond vraag werd door een groot aantal le den gebruik gemaakt, die daartoe hun vragen schriftelijk hadden ingediend bij het bestuur. Alle vragen konden door de voorzitter naar genoegen be antwoord worden. Waama de voor zitter de drukbezochte vergadering sloot.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3