De Echo van het Zuiden Vocaal- en instrumentaalconcert in volle zaal van „Zidewinde" bijzonder geslaagd Raad van Waalwijk werkte agenda in nachtelijk uur snel af iw mening KAATSHEUVEL PROEF VAN OPHALEN HUISVUIL IN JANUARI OPNIEUW AAN DE ORDE Chr. Gemengde Zangver. „Looft den Heer" organiseerde dit muziekfestijn Muziekkorps „Leger des Heils" grote attractie Schitterende avond Gemeentewerken Sprang-CapeBle nam afscheid van Jan v. Gosterhout Capelle Sprang-Capelle Ballet Innerlijke rijkdom Vuilniswagen wordt voorzien van luidbel Voorzienende taak Loon op Zand 120 etage-woningen aan Europaplein Coöp. „Brabant" district Kaatsheuvel KNBB - Kaatsheuvel WAALWIJK Schoonheids specialiste Ingrid Rflarbert naar Waalwijk MAANDAG 4 NOVEMBER 1968 89e JAARGANG No. 89 Het door de Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer" j.l. zaterdagavond in Zidewindegeorganiseerde vocaal- en instrumentaal concert mag in alle opzichten uitstekend geslaagd heten. In alle opzichten, want niet alleen was de zaal stampvol en moesten enige tientallen lief hebbers afgewezen worden wegens plaatsgebrek, maar wat hier gebracht werd, zowel door de medewerkende koren, het muziekgezelschap van het Leger des Heils te Dordrecht, als door programma-leider en sprekers, alles tesamen was van dien aard, dat de zaal algemeen enthousiast mee leefde en spontaan mee zong en na elk nummer door langdurig en warm applaus blijk gaf van haar instemming met het gebodene. Na de inleidingsmars „Vul heel de wereld met muziek" door t Muziek korps van het Leger des Heils, onder leiding van kapelmeester G. A. van der Heijden, volgden de zangkoren, samen niet minder dan een 130-tal zangeressen en zangers, namelijk het Hervormd Kerkkoor van Baardwijk- Drunen, het Prot. Gemengd Koor van Vught-St. Michielsgestel, 't Gemengd Koor OKK uit Waspik en het orga niserende koor „Looft den Heer" uit Sprang, allen onder directie van diri gent P. Christ uit Tilburg en met uit stekende begeleiding van de pianist de heer Baest uit Tilburg, met het keurig uitgevoerde „Looft overal". De voorzitter van 'Looft den Heer', de heer P. van Vugt, sprak na in ge bed te zijn voorgegaan, een kort wel komstwoord, daarin hij in het bijzon der burgemeester M. van Prooijen, tevens beschermheer van de organi serende vereniging, mevrouw Van Prooijen en de heren wethouders Jac. Vos en F. Minnaard verwelkomde. Verder heette hij speciaal welkom de heer Nauta uit Breda, voorzitter van de afdeling Noord-Brabant van de Bond van Chr. Zang- en Oratorium verenigingen, die, zoals de voorzitter het uitdrukte, als goed generaal, nu zijn troepen parade hielden, natuur lijk niet ontbrak, en die wegens ziek te van de programmaleider voor deze avond, de heer Dekkers, diens plaats zou innemen. De heer Nauta kweet zich op zo innemende wijze van deze taak, en praatte de nummers op zo vlotte wijze aaneen, dat gezegd mag worden dat een en ander niet weinig heeft bijgedragen aan het welslagen van de avond. Het programma, dat vlot en keurig werd afgewerkt, bevatte naast zang en muziek van koren en korps, ook veel samenzang, waarbij de zaal zich niet onbetuigd liet, terwijl bij enkele door de koren uit te voeren liederen het refrein uit volle borst en met veel enthousiasme door de aanwezigen werd meegezongen. Begeleid met mu ziek van het Leger werd dit tot een massale en indrukwekkende zang, als „Het lied van den nieuwe hemel en de nieuwe aarde" van W. ter Burg en het „Glory Halleluja". De koren voerden onder meer uit: „U zij de glorie" en „Halleluja" van Handel en „Halleluja, lof zij het Lam" van H. J. Smit, welke nummers machtig mooi werden gezongen, terwijl het muziekkorps het prog ramma voor de pauze besloot met „Mars Vanguard" van Bearcroft en Getuigenismuziek van E. Bael. op te wijzen dat samen zingen een machtig middel is om de verbonden heid te gevoelen en tevens een vreug de is die innerlijk rijkdom verschaft. Bekenden en onbekenden waren hier met de medewerkende koren een in het genieten van zang en muziek. We hebben, aldus de burgemeester, sa men genoten van ernst en luim. In de ernst heeft het spr. bijzonder getrof fen dat men zich verbonden gevoelde met onze voorouders. We hebben daarin tot uitdrukking gebracht het geloof en de verwachting, die troost gegeven hebben in leven en sterven en in het toekomende. Wij leven in een tijd die moeizaam worsteld naar nieuwe vormen en waarin we juist dooi de moderne publiciteitsmedia worden meegesleurd en daarom is het toch heerlijk te genieten van wat de onderU on is van ons volksbestaan en van de basis der samenleving in Sprang-Capelle, de mensen die de verenigingen graag steunen en dat is de kracht der koren, die duidelijk aangeven wat moeilijk onder woorden te brengen is. We hebben ook geno ten van de luim en daarom w.'lde spr. als een slem uit de zaal ook zeggen blij te zijn dat het Leger hier tegen- wooid'.g is, voor het werk waarvan dat zij uit Christelijke overtuiging '.erreenten men dankbaar is. Ook van de medewerkende koren hebben we allen bijzonder genoten en de bur gemeester dankte speciaal de organi serende vereniging voor het vele werk dat zij zich voor deze avond hebben getroost en spr. was dankbaar en trots dat hij van zo'n vereniging be schermheer mag zijn. De voorzitter van Looft den Heer dankte tenslotte in de eerste plaats de heer Christ voor de algehele lei ding van deze avond 'en voor alles wat hij voor de maandenlange voor bereiding heeft gedaan en bood hem bloemen aan, evenals aan zijn 'assis tente', mevr. Van den Hoven-de Roon. Verder dankte hij de leden van de medewerkende koren en zei hij „goede wijn behoeft geen krans" de kapelmeester van het Leger met zijn mannen. De heer Nauta onderstreep te nog de woorden van de burgemees ter en wekte nog op de koren als werkend lid te gaan steunen. Met sa menzang van: „Wij willen U, o God, nu danken" werd de schitterend ver lopen avond besloten. Donderdagmiddag werd in de raads zaal op het gemeentehuis afscheid ge nomen van de gemeente-werkman Jan van Oosterhout in verband met zijn pensionering per 1 november. Hierbij ivaren tegenwoordig 't personeel van de buitendienst, de technische dienst, het secretarie personeel en het voltal lig college van burgemeester en wet houders. Burgemeester M. v. Prooijen sprak een welkomstwoord tot de aanwezi gen. „Nu het de laatste dag is dat U in dienst van de gemeente bent en na zoveel dienstjaren met pensioen mag gaan hebben wij gemeend U in tegen woordigheid van Uw vrouw 'n waar dig afscheid te geven, in de kring van Uw collega's en het overige voltallige gemeentepersoneel. Het is merkwaar dig als men zijn werk moet neerleg gen waarin men zo is opgegaan en men wil het niet gaarne missen omdat het inhoud heeft en zinvol is voor het dagelijks leven. Bij U is dit altijd zo geweest. In de vele jaren is gebleken dat U een kundig werkman was, het bleek dat U UW werk verstond. In Uw gehele leven hebt U slechts twee werkgevers gehad en dat tekent Uw karakter. U was een goede werker, ijverig en altijd voortreffelijk. Als mauusje-vau-alies had U altijd heel wat op te knappen, dikwijls minder prettige dingen, maar U deinsde ner gens voor terug. Daarom betreuren we het allen dat U de dienst gaat ver laten, het is het einde van Uw loop baan in de gemeente. Wij willen na mens het gemeentebestuur U harte lijk dankzeggen voor de goede dien sten aan Sprang-Capelle bewezen. Nog vele goede en prettige jaren sa men met Uw vrouw toegewenst", al dus de burgemeester, waarbij hij aan de heer Van Oosterhout een lederen portefeuille met inhoud aanbood. De directeur van gemeentewerken, de heer P. Drop, bracht dank namens het gehele personeel maar vooral na mens de collega's uit de buitendienst. „Jan, U hebt dikwijls in Uw werk bewondering afgedwongen en veel eerbied. Wij vinden het allen zeer jammer dat U weggaat, hartelijk dank voor de prettige samenwerking". Namens 't gehele personeel in dienst der gemeente bood de heer Drop een electrisch scheerapparaat en een elec- trische klok aan, terwijl aan mevrouw v. Oosterhout bloemen werden aan geboden. Hierna sprak de heer Van Ooster hout een dankwoord waarin hij allen betrok voor de vriendelijke woorden, de goede wensen, de gift en de ge schenken. zorgen. Hij confronteert de bezoekers met veel voorkomende slechte gewoonten, welke misdrijf of ongelukken in de hand werken. Hij wijst de jeugd op de gevaren, welke haar in de samenleving bedreigen. Hij vraagt de aandacht voor de verschrikkelijke gevolgen van het onverantwoord gebruik maken van de weg. Door middel van film en dia's wordt ed aandacht op deze zaken gevestigd. Een bezoek aan deze tentoon stelling zal zeker zijn nut hebben. BEEN GEBROKEN De jeugdspeler Paul Brocks van SSC heeft j.l. zaterdagmiddag tijdens een voet balwedstrijd tegen een jeugdelftal van WSC in Waalwijk een been gebroken, waarna hij werd opgenomen in het ziekenhuis, aldaar. R1KAVOND SUPPORTERSVERENIGING SSC Vrijdagavond a.s. zal door de supporters vereniging SSC de tweede rikavond in dit seizoen worden gehouden en wel in café P. Pruyssers, aan de Wendelnesseweg. UITBREIDING AULA De uitbreiding van de aula op de be graafplaats in de Heistraat is door het ge meentebestuur opgedragen aan de laagste inschrijver, de firma Hoefnagel voor een bedrag van 48.100,-. OLIEBOLLENDAG Door het gemeentebestuur is aan het jeugdkoor „De Rozenknopjes" vergunning verleend tot het houden van een oliebollen dag op 16 of 23 november a.s. zulks ter versteviging van de verenigingskas. TENTOONSTELLING RAAD EN DAAD Op maandagavond 11 november a.s. zal burgemeester M. van Prooijen in het cul tureel centrum „Zidewinde" om 8 uur de Rijkspolitietentoonstelling „Raad en Daad" openen. Deze tentoonstelling heeft ten doel de bewoners van de gemeenten, waar leden van het korps Rijkspolitie de politie-dienst verrichten een nadere voorlichting te geven omtrent dit korps. Uit de contacten met de doorsnee-burger is gebleken dat deze maar zeer weinig weet van de organisatie van de politie, de plaats van de politic in de ge meenschap, haar taken, haar bevoegdheden, haar mogelijkheden en haar middelen. Evenmin is men in het algemeen onbekend met de eisen welke aan een bekwaam po- litie-ambtenaar moeten worden gesteld om zijn taak naar behoren te kunnen vervullen. In de tentoonstelling 'Raad en Daad' wor den de bezoekers geconfronteerd met een opperwachtmeester postcommandant der rijkspolitie. Door middel van ongeveer 80 panelen, voorzien van speciale foto's of voorstellingen en tekst vertelt deze opper wachtmeester over zijn positie, zijn be voegdheden, de organisatie waartoe hij be hoort en over zijn dagelijkse ervaringen en Na de pauze kwam een meer vrij en vrolijk gedeelte aan de beurt. Ver schillende liederen, enkele getoonzet door de bekende radio-artiesten Mies en Lex Karsemeijer, w.o. „Vroeg in de morgen", „Het schipperinneke" en een Parafase over een Brabants volksliedje („Dat j;aat naar Den Bosch toe"), werden door de geza menlijke koren vlot e n rythmisch uit gevoerd, waarbij de ï:ang door de le den van 'Looft den Heer' en OKK fantastisch leuk werd uitgebeeld en waarbij enige goede- soli's gegeven werden. Zo zagen we een balletdans je van een drietal dames van OKK, het schippersleven door leden van Looft den Heer, waarbij door de zaal het „Varen, varen over de baren" luidkeels werd meegezongen en meer andere mooie uitbeeldingen. Dit alles werd zeer gewaardeerd door de stampvolle zaal, die een en a ncfer met langdurig applaus beloonde. De be geleiding was van de heer Eiaest, de man die men niet zag Nog eenmaal werd op verzoek her haald het „Glory, glory Halleluja", waarna de burgemeester de zaal toe sprak. De burgemeester begon met er (Van onze verslaggever WAALWIJK Behalve de behandeling van de nota inzake de wijk- verwarming in het plan Laageinde, had de gemeenteraad van Waalwijk donderdagavond nog een 28 punten tellende agenda af te werken. Zonder noemenswaardige discussie werden deze voorstellen in de nach telijke uren bijzonder vlot afgewerkt. Wel stond men nog even stil bij de kwestie van het ophalen van huisvuil. De heer Dercksen had hier het college schriftelijk vragen over gesteld, terwijl er ook een brief met dezelfde strekking van mevrouw W. Muyser-Moonen was binnenge komen. Speciaal het aanbieden van de grotere stukken huisvuil bleef voor de heer Dercksen een struikelblok. „Het is toch niet doenlijk dat de mensen op de uitkijk moeten staan tot de vuilniswagen komt. Trou wens, hoe kan men constateren dat er bijzondere omstandigheden gel den als er wel pakjes liggen?", zo vroeg de heer Dercksen. Ook de heer Brouwer verzocht het college naar een andere oplossing te zoe ken. Hierbij sloten ook de heren Smits, Louwerse en Westenburger zich aan. De heer Van Mosselveld voorzag geen grote besparing. „Waarom niet gelaten zoals het was?" Mej. mr. Van Doorn wees op het systeem dat in andere gemeenten gebruikt werd. Hier stond het extra huisvuil in plastic zakken naast de emmer. „Het college heeft hier duidelijk gestreefd om orde op zaken te stel len. De huisvuil-ophaaldienst ver diende reorganisatie. Nu wordt ook zoveel mogelijk het gebruik van emmers gestimuleerd. Hierdoor wordt een belangrijke besparing in rij dagen en manuren verkregen. Deze week is de 500ste vuilnisem mer uitgegeven", zei burgemeester Teijssen, die de portefeuille (ge meentewerken) van wethouder M. van Eijl waarnam. Deze laatste was wegens ziekte niet aanwezig. Om te voorkomen dat de inwoners van Waalwijk op de uitkijk voor de vuilniswagen moesten gaan staan, zal deze wagen met een luidbel worden uitgerust, zo vertelde de burgemeester. Hij wees er op dat de ontwikkeling nauwgezet zal worden gevolgd. Het gebruik van plastic zakken zou een middel kunnen zijn. Bij de algemene beschouwingen bij behandeling van de begroting, zal er van de zijde van het college nadere aandacht aan deze zaak wor den geschonken. De ontwikkeling wil men eerst even afwachten. On derzocht zal worden de mogelijk heden van verpakking en afvoer van grof huisvuil. De wagen zal met een bel worden uitgerust. „Het gaat hier om een voorzie nende taak van de overheid. Er moet hier sprake zijn van een verregaan de ambtenarij, dat kweekt een ver keerde mentaliteit bij de bewoners. De gemeente is immers de dienares se van de burgers", aldus de heer Dercksen, die graag wilde weten tot wanneer de proef zou duren. De heer Duyvelaar vond het on nodig dat sommige mensen een 2de emmer moesten aanschaffen, terwijl men er slechts enkele malen per jaar gebruik van maakt. „Om een dienende taak goed te kunnen .vervullen", zo zei burgem. Teijssen, „moet de organisatie per- fekt zijn. Daar wordt nu aan ge werkt. Overigens is het uitgeven van emmers geen winstgevende zaak voor de gemeente, omdat men als huur slechts 0.25 per week be taalt". De burgemeester verzekerde dat de huisvuil-kwestie in januari opnieuw op de agenda zal worden geplaatst. In een snel tempo werd vervol gens besloten om o.a. een krediet van 6425.beschikbaar te stellen voor de aankoop van verkeersbor den; 22.500,te voteren voor de aansluiting van het St. Nicolaas- ziekenhuis op het hogedruk gasnet; 8900,voor de aanleg van een 3- tal speelveldjes nabij de Noord straat. Verschillende raadsleden lie- BURGERLIJKE STAND Huwelijks-aangiften: J J M Vermeulen te Loon op Zand en C II A M Kuijpers te Loon op Zand; J H Vos te Wij c a en C Dekkers te Kaatsheu vel; A J M Kuijpers te Waalwijk en M Ne- rings te Kaatsheuvel; J W Weimar te Kaatsheuvel en 1 L Jansen te De Bilt. Huwelijken: W C Vugts te Sprang-Capelle en M J Vrin- ten te Loon op Zand; F J J C G Maiburg te Waalwijk en E J 1 M Huntjens te Loon op Zand^J J Vastré te Loon op Zand en L C M van Gooi te Loon op Zand; A N M Smolders te Waalwijk en H M P van Wan- rooij te Loon op Zand. Overleden: Pieternella G Oerlemans, 69 j. te Loon op Zand echtg. van W J Damen; Waltherus J IJpelaar, 77 jaar, te Loon op Zand echtg. van J M Opperman. ten bij dit laatste voorstel een in stemmend geluid horen. jOtttatsamBÊBÏËB^ÊBÈÊÊÊR Een aantal onderwijsvoorzienin gen ging zonder op- of aanmerkin gen onder de hamer door. Ook verg de het voorstel om te besluiten tot bouw van 120 etage-woningen op 't Europaplein (waarover we vorige week reeds schreven) weinig tijd. De heer Verhoeven verzocht aante kening, tegen dit voorstel te zijn. Hij oordeelde de huurprijs te hoog. Aan het slot van de vergadering spraken de raadsleden hun waar dering uit over de nota over het jeugdbeleid in Waalwijk. Om hier over niet in het nachtelijk uur te moeten discussiëren, stelde het col lege van B. en W. voor, deze goed verzorgde nota in de eerstvolgende vergadering te behandelen. Morgen, dinsdag, vindt de presi dentsverkiezing in Amerika plaats. Het zal een nek-aan-nek race wor den tussen Nixon en Humphrey. Johnson heeft vanaf vrijdag 1.1. de het stoppen van de bombardemen ten op Noord-Vietnam afgekon digd, wat door vrijwel de gehele wereld met vreugde is begroet. Woensdag beginnen de besprekin gen te Parijs tussen Amerika en Vietnam en 't bevrijdingsfront de Vietcong. Zuid-Vietnam weigert tot nu toe deel te nemen. In Italië zijn bij overstromingen 80 mensen omgekomen. Er is enorme schade aangericht. In Athene zijn heftige demonstra ties gehouden van tienduizenden tegen de militaire junta; dit ter gelegenheid van de begrafenis van de oud-premier Papandreoe. Dit weekeinde waren er 6 doden op de weg te betreuren, onder wie een dokter. In de loop van de vo rige week lieten 15 personen hun leven op de weg. JEUGDTOTO SSC De inzet van de jeugdtoto van SSC was deze week 427,30. De le prijs met de juist geraden inzet was voor D. v. Beek, Leliestraat 37, Drunen. Hij ontvangt 64,10. De 2e prijs met een geraden bedrag van 427,29 was voor J. Bakkers, Antonius- straat 119, Waalwijk. Hij ontvangt 42,73. De 3e prijs was voor F. Lagerwaard, Dr. Akkermansstr. 41 te Drunen en A. Pruys sers, Heistraat 214, alhier, met een geraden bedrag van resp. 427,29 en 427,40. Zij ontvangen elk 10,69. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Vrijdagmiddag te ongeveer 5 uur had in de Juffrouwsteeg, alhier, een ongeval plaats met dodelijke afloop. De 54-jarige schilder C. Molengraaf reed uit de toegangspoort van een sportveld direct de weg op. Hij werd gegrepen door een autobus van de fa. Maas, komende vanuit de richting Waspik, en kwam onder de bus terecht, met het noodlottig gevolg als boven vermeld. Wij len de heer Molengraaf was consul van de KNVB. De vereniging Wit-Zwart van wel ke vereniging hij ook consul was heeft voor de wedstrijd tegen Nivo Sparta als teken van rouw 1 minuut stilte in acht genomen. NIEUWE VOORZITTER „DE LUCHTVAART" De postduivenvereniging 'De Luchtvaart' heeft in een op zaterdagavond in café De Witte Brug gehouden vergadering de heer E. Haverhals tot nieuwe voorzitter gekozen, zulks in de plaats van de heer Klootwijk, die in verband met zijn gezondheidstoestand heeft bedankt. VOLKSUNIVERSITEIT Op donderdag 7 november a.s. komt mevr. Aafje van Gestel-Visser, voor drachtkunstenares en spreekvaardig- heidsdocente, de leden van de Volks universiteit helpen om hun spreek angst te overwinnen. Voor de pauze zal mevr. Van Gestel een inleiding houden over moderne methoden ten opzichte van de spreekvaardigheid. In het tweede deel zal er gelegenheid zijn enkele praktische oefeningen on der haar leiding door te nemen. De avond kan belangrijk zijn zowel voor de moeder die voorleest, de verkoop ster die zich vlot wil presenteren, de gespreksleider die wil samenvatten en voor alleen die in grote of kleine gezelschappen het woord moeten of willen voeren. Uit de belangstelling vcor deze avond zal blijken of er in januari-februari a.s. een cursus in spreekvaardigheid kan worden geor ganiseerd. GESLAAGD De heer M. W. J. Voogd, Gast huisstraat 66 te Kaatsheuvel, slaagde dezer dagen voor het examen Wis kunde M.O.-A, dat te 's-Gravenhage gehouden werd. In een tot de laatste plaats bezette zaal van „De Gildenbond" hield de CO-OP „Brabant", district Kaats heuvel, op maandag 28 oktober j.l. haar jaarlijkse feestelijke ledenbijeen komst. De voorzitter van het district Kaatsheuvel, de heer J. Beerens, kon in zijn openingswoord opnieuw mee delen dat 't met de CO-OP in Kaats heuvel, nog steeds crescendo gaat. Ook de ontwikkeling van CO-OP „Brabant", welke haar werkterrein heeft over heel midden- en west Bra bant is nog steeds zeer voorspoedig. De totale omzet van CO-OP „Bra bant" bedroeg in 1967 totaal 21 mil joen gulden, tegen ca. 18 miljoen 't jaar daarvoor. De verwachting is dat de omzet over het lopende jaar op nieuw belangrijk hoger wordt. Het district Kaatsheuvel is een van de „sterkste" districten van CO-OP „Brabant" met een totaal-omzet van ruim 3V£ miljoen gulden. De direk- teur van CO-OP „Brabant", de heer W. Broek, sprak over enkele zeer be langrijke zaken, zoals: de verticale prijsbinding, de broodprijzen, de Be lasting Toegevoegde Waarde. De heer Brock was van mening dat een eventueel verdwijnen van de ver ticale prijsbinding, wellicht voordelen voor de consumenten zou opleveren, maar vrijwel zeker ook grote gevaren zou inhouden. Wil de consument een prijs goed kunnen beoordelen dan dient hij te letten op kwaliteit en prijs. De heer Brock deed de toezag- ging dat CO-OP de prijzen, na het invoeren van de nieuwe omzetbelas ting (BTW) per 1 januari a.s. beslist niet meer zal verhogen dan strikt noodzakelijk is. De ledenbijeenkomst werd besloten met het spelen van het. gezellige Kienspel, waaraan cloor alle aanwezigen enthousiast werd meege daan. Wij zien geen reden het ingezon den stuk van F. N. te plaatsen, aan gezien de inhoud hiervan reeds dui delijk door onze redaktie is weerge geven in deze editie. DE REDAKTIE KON. NED. BILJARTBOND DISTRICT KAATSHEUVEL Dé vernoemenswaardigc prestaties» in klasse C II zijn deze week wel allereerst de 4,66 van Th. Kövers van D.J.S. die in 15 beurten zijn 77 car. vol maakte. M. Timmers speelde 3.04. A. Maas wist met 3.36 de eer voor 't Centrum te redden, in de ontmoeting Euphonia 2 - HGL 2 was het H. v. d. Velden die met 3.00 tot winst kwam. L. v. d. Velden met een zeer matig gemiddelde van 1.33 behaalde ook nog de volle winst. J. de Brouwer wist met 2 car. de baas te blijven over G. Damen. J. v. d. Linden wist met een keurige 3.04 de enige punt voor HGL te behalen. Poedel vrees bleef in eigen huis veruit de baas over HKS 2. Alleen L. Groenendaal moest met 1 car. de eer aan HKS laten. Zoals vorige week was het ook nu de jeug dige R. Netten die voor KTO de enige punt behaalde bij Ons Genoegen; L. Laros 3.88, J. v. Mierlo 3.86 en Th. Socterboek 2.96 speelden Ons Genoegen naar een 7-2 overwinning. De uitslagen: Poedelvrees 1 - HKS 2 7-2 Ons Genoegen 1 - KTO 2 7-2 Euphonia 2 HGL 2 6 3 DJS 1 - 't Centrum 1 7-2 In een matige wedstrijd wisten R. v. Din- teren (9.89) en C. Maas (2.50) de punten voor Brandaris in de wacht te slepen en P. van Boxtel (5.86) moest de eer redden voor KOT. NAS wist bij KTO winst te boeken door een goede 4.21 van A. de Leeuw en M. Fijneman (8.20)a Th. Netten jr. moest dat doen voor KTO met 5.54. Bij Euphonia ondervond G. Snoeren deze week, die moest toezien dat J. Kemmeren in 17 beurten de 182 vol maakte, met een gem. van 10.70. J. v. Kooy liet de schaal doorslaan met 4.88. M. v. Corstanje (6.51) zorgde voor de twee punten van HKS. KOT, in eigen huis, was beter op dreef dat ondervond de Efteling. J. Panis (9.11) en J. v. d. Kaa (8.94) waren goed op dreef, maar ook K. Kemmeren van de Efteling speelde een prima partij met maar liefst 5.15. Uitslagen le klas: Brandaris 1 - KOT 1 S - 2 KTO 1 - NAS 1 2-5 HKS 1 - Euphonia 1 2-5 KOT 1 - Efteling 1 5-2 Vrijdag komt een schoonheinds- specialiste van Ingrid Marbert, een zeer vooraanstaande en bekend schoonheidshuis, naar Waalwijk, ten einde bij Drogisterij Mioch een uit eenzetting te geven over alles wat de Nederlandse vrouw en meisje kan doen om haar uiterlijk niet alleen te verfraaien, maar ook op peil houden. In een behandeling in de zaak. als mede in de voorlichting welke geheel kosteloos is, wil men het gebru'.k van cosmetica, alsmede het reinigen en ontsmetten b.v. jeugdpuistjes behan delen. Gezien de produkten die in Neder land gebracht worden via een beken de huidarts, zal men spoedig ontdek ken, dat deze produkten inderdaad een genezende en verbeterde werking aan de huid geven. Vooral jeugdige raadt men aan een advies te vragen, daar buiten het gebruik van de cos metica ook op andere wijze aan ver betering der huid kan worden gedaan. Immers tobben vele jongeren met hun huid en geven vaak ondoordacht geld aan allerlei dingen uit, maar met enkele toch niet kostbare methodes kan een en ander vaak ook worden verholpen. Woensdag 7.45 uur: repetitie dames koor. Om 8.30 uur: mannenkoor in De Twee Kolommen. - Bij een hotel-brand in Tokio zijn 40 personen gedood en 43 ge wond. - Een bejaardenhuis in Valkens- waard heeft een verlies geboekt van 7 ton over 2 jaar; men schrijft dit toe aan de onderbezetting en te royaal beheer.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5