WAALWIJK KAATSHEUVEL iats l 1 fiets! g J I Sprang-Capelle en Waspik nemen één vuilnisstortplaats ingebruik VERS VAN DE PERS A»-"* fnpraktischl 1 geschenk Modeshow tijdens soos-avond „Memphis Gold" sloeg aan DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 NOV. 1968 „Kunst en Kracht" viert in februari 50-jarig bestaan ST ceciliafeestbaardwi.sk Heropening van juwelier Tausch aan de Grotestraat Heropening Drogisterij Pullens-Appels aan het Bloemenoord- plein Eerste flatwoning complex Troel!- strapark in Waalwijk als modelwoning ingericht Verhoging reinigingsrechten in Waspik nu niet nodig Gnderwsjs- vergoeding Vogeltentoonstelling van „De Sijs" in Kaatsheuvel geslaagd Uitslag loterij Vogelvereniging „De Sijs" Kaatsheuvel Hoofdprijs: 69; 1. 17759; 2. 3281; 3. 7869; 4. 95; 5. 17390; 6. 7002; 7. 6629; 8. 19295; 9. 16016; 10. 7739; 11. 4514; 12. 16095; 13. 17015; 14. 9501; 15. 10884; 16. 7513; 17. 4103; 18. 14147; 19. 17035; 20. 11561; 21. 15074; 22. 14193; 23. 17402; 24. 15604; 25. 14942; 26. 8672; 27. 17687; 28. 17495; 29. 187; 30. 4224; 31. 2927; 32. 12572; 33. 15774; 34. 12802; 35.17056; 36. 13169; 37. 10539; 38. 697; 39. 15261; 40. 3247; 41. 8994; 42. 2625; 43. 12719; 44. 7613; 45. 12971; 46. 1723; 47. 18443; 48. 1631; 49. 13225 1 u heeft hij ons 1 t^eus genoeg! g A. A. FARO Rijwielhandel wsmm Hypotheken P. H. Jansen GESLAAGD Aan de Service Training School, georganiseerd onder leiding van de Chrysler Outboard Corporation, slaagden te Nijmegen de heren P. F. van Onzenoort en J. H. Nieuwen- huizen van „NION"' Watersport te Raamsdonksveer, voor het diploma Service-Monteur. Op 4 februari 1969 herdenkt de R.K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" Baardwijk, haar 50-ja- rig bestaan. Omdit op waardige wij ze te kunnen vieren, is er 'n feest comité opgericht, welke voor deze gelegenheid enkele festiviteiten zal organiseren. Ook een jubileum-toto staat op 't program, welke zeer binnenkort zal worden gehouden, 't Bestuur hoopt dat heel Waalwijk hieraan mee zal willen doen. De toto bestaat uit 26 letters van het alfabet en is hori zontaal genummerd van 1 t/m 26. Elk kruisje dat U invult kost 10 ct. Bij 5 kruisjes 1 gratis, bij invulling van 10 of meer kruisjes, 2 gratis. De toto werd goedgekeurd door B. en W. bij schrijven van 19-8-1968 nr. 4112. EXCURSIE VAN DE N.C.V.B. afd. Waalwijk en Omstreken De N.C.V.B. maakte op donder dag 14 november een excursie naar de schoenfabriek Jac. Bergmans in Waalwijk. Een 40-tal dames was voor deze middag aanwezig bij de fabriek. Het was zeer interessant om te zien uit welk materiaal een schoen vervaardigd kan worden en welk groot aantal bewerking er no dig zijn om tot het eindprodukt te komen. In alle afdelingen was men spontaan bereid om het werk te la ten zien. Het is duidelijk gebleken dat er voor de industrie uit de eigen woon plaats zeker belangstelling bestaat. Wellicht kan ook mettertijd een an dere industrie de aandacht van de N.C.V.B. trekken. FONDUNION MIDDEN BRABANT Zoals reeds eerder werd bekend gemaakt, zal op 8 december 1968 door de Fondunion Midden Brabant een tentoonstelling worden georga niseerd, welke zal worden opgeno men in de Brabantse Kampioenen dag. Inschrijving vóór 28 november. De leden, die meer als vier dui ven inzenden, heben bovendien gra tis toegang tot de Brabantse kam pioenendag. De duiven moeten worden inge zet op zaterdag 7 december van 11 tot 13.00 uur, terwijl ze omstreeks 5 uur kunnen worden afgehaald. Officiële uitslag van de kampioenschappen 1968 Oude duiven. Aangewezen 1. A. Trommelen, Dongen; 2. M. v. Boxtel, Kaatsheuvel; 3. Jac. Koe nen, Dongen; 4. Th. Groeneveld, Waalwijk; 5. H. v. Helvoirt, Kaats heuvel. Onaangewezen 1. M. v. Boxtel, Kaatsheuvel; 2. A. Trommelen, Dongen; 3. Jac. Koe nen, Dongen; 4. W. Laros, Dongen; 5. L. v. Geel, Kaatsheuvel. Duif kampioenschap M. van Boxtel. Jonge duiven. Aangewezen 1. Th. Groeneveld, Waalwijk; 2. Vebro, Dongen; 3. M. Lensvelt, Kaatsheuvel; 4. J. Ooms, Dongen; 5. J. v. d. Zande, Dongen. Onaangewezen 1. L. Suiker, Dongen; 2. L. van Geel, Kaatsheuvel; 3. Vebro, Don gen; 4. Th. Groeneveld, Waalwijk; 5. W. Snels, Waalwijk. Duifkampioenschap J. Ooms. Generaal kampioen M. v. Boxtel, Kaatsheuvel, Th. Groenveld, Waalwijk, A. Trommelen, Dongen. De leden van het kerkkooi van de St. Clemensparochie (Baardwijk) gaan woensdag a.s. het St. Cc cina feest vieren. Dat gebeurt mot eer uitstapje en een diner 's avoids m restaurant Duinrand in Drunen. Op deze dag zullen ook vier jubilaris sen worden gehuldigd. Dat zijn de heren A. Maas (40), P. van Brun- schot (25) H. Pullens (25) cn W. v. d Mee (25) De huldiging V'.ndt plaats in de pastorie van de Cle mensparochie. J1ERV. GEMEENTE BESOYEN Door de kerkeraad is een beroep uitgebracht op Ds. G. J. Rebel van Waspik. De beroepen predikant hoopt met zijn vrouw dinsdag 19 november a.s. een bezoek aan de gemeente te brengen, 's Avonds om 7 uur is er een samenkomst in de Chr. Kleuterschool, Hollands Steeg je, waar dan gelegenheid is om kennis te maken met de beroepen predikant. - I VERKOOPDAGEN HERVORMDE VROUWENVER. BESOYEN Vrijdag 22 en zaterdag 23 novem ber hoopt de vrouwenvereniging haar jaarlijkse verkoopdagen te houden in het gebouw in de Be- soijensestraat 3. Er is een uitgebrei de keuze uit de gemaakte goederen Verder zijn er luxe artikelen en diverse attracties. De dames hopen op veel kopers. De opbrengst k imt ten goede aan de kerkvoogdij, d:e voor grote uitgaven staat. Het ge bouw is vrijdags open van 3 tot 5 uur en 7 tot 10 uur. Zaterdag van 3 tot 5 uur en 6 tot 10 uur. Afgelopen week en wel op dinsdag voor zakenrelaties en woensdag voor het publiek heropende de heer Tausch zijn juwelierszaak aan de Grotestraat. De zaak heeft een grote uitbreiding ondergaan en is in ver gelijking met vroeger eens zo groot geworden. Doordat de verkoopruim te meer uitgebreid is, is er nu ruim te geschapen voor de pleetafdeling, Eveneens is een klokkenwand aan wezig, waarop de cliënt alle uur werken van zijn gading kan vinden. Niet alleen de pleetafdeling, maar ook de afdeling goud en zilver heb ben een verandering en uitbreiding ondergaan, zodat men de cliënt een ruim assortiment kan aanbieden. Alles is gehouden in lichte kleuren en doet verrassend modern aan. Donkere houtsoorten completeren 't 'geheel. De etalage heeft ook een verandering ondergaan in die zin, dat het voor de aspirantkopers en kijkers nu mogelijk gemaakt is een totaaloverzicht te hebben van het geen te koop is. Het ontwerp was van de heer R. Gloudemans uit Den Bosch. De Fa. Dekkers verzorgde het schilderwerk en de Fa. van Huiten de winkelbe timmering. De verlichting werd aangelegd door de Fa. Zeegers, ter wijl de Fa. Coppens de verbouw van het pand voor haar rekening ram. Zonder officiële activiteiten heeft mevr. Pu llens-Appels haar drogis terij aan het Bloemenoordplein her opend. Ruim tweeëneenhalf jaar ge leden werd deze zaak geopend en de verkoop heeft zo'n hoge vlucht genomen, dat nu reeds tot een dras tische uitbreiding diende worden u\ ergegaan. Voor de uitbreiding bedroeg de oppervlakte zo'n 55 m2, terwijl de oppervlakte nu verdubbeld is. Door deze uitbreiding werd ook het as sortiment danig vergroot. Naast ba byartikelen, luxe artikelen en cos metica, heeft men ook een grote verkooD van kaarsen. Men is hierin ruim gesorteerd. Het kopen van kaarsen is op het ogenblik zeer mo dern en geldt als "in". De Fa. Kra mer droeg zorg voor de uitbreiding terwijl de Fa. A. van Hilst de win kelbetimmering uitvoerde. De ver lichting werd aangelegd door de Fa. van Dongen. JUBILEUMTOTO BAARDWIJK Inzet f 1405,20. Ie prijs T. Evers, Putstraat 72 en J. Verduyn, Molenvlietstraat 3 bei den te Waalwijk. Geraden f 1405,20 en ontvangen ieder f 105,39. 2e prijs J. Slaats, Hoekeinde 1 te Waalwijk. Geraden f 1405,21 en ont vangt f 140,52. 3e prijs geraden f 1405,17 en f 1405,23: A. v. d. Hoven, Kleine straat 40, Drunen. C. Pullens, Hoog- einde 26, Waalwijk en B. v. d. Aa, Loeffstraat 70, Waalwijk. Zij ont vangen ieder f 23,42. De totocommissie van Baardwijk dankt allen die aan het welslagen van deze toto hebben meegewerkt. AANRIJDINGEN Donderdag vond er een aanrijding plaats op de kruising Wilhelmina- straat-Bernhardstraat tussen 'n per sonenauto bestuurd door A. M. D. te Waalwijk en een bromfietser ge naamd J. S. te Veen. De aanrijding ontstond doordat de bestuurster van de auto naar links de Bernhard- straat in wilde rijden op het mo ment dat de bromfietser haar auto aan de linkerzijde voorbij reed. De bromfietser bekwam een pijnlijke rechtervoet. Beide voertuigen wer den licht beschadigd. Op de kruising Langstraatweg- Kruisstraat vond vrijdag een aan rijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door R. W. H. H. te Breda. H. reed vanaf de Kruisstraat de Langstraatweg over en verleen de geen voorrang aan de over de Langstraatweg naderende personen auto, bestuurd door G. P. B. te Ooo- terhout Beide voertuigen werd°n zwaar beschadigd en moesten wor den weggesleept. De bestuurder R werd licht gewond en kon na dj< r een ter plaatse aanwezige EHBO- ster te zijn behandelde naar hui? werden vervoerd. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: 5 drempels, bruine hf- renhandschoen; hond zwart wit; kalfvaars; damespolshorloge; pees rood wit; bruine kinderhandschoen; halsbandje; kinderschoentje; bark- biljet; zwart hondje; sleutel drie- wielig houten kinderstepje. Verloren: herenpolshorloge Pnsm\, herenpoishorloge Prisma; hreuhaud- schoen; militaire pukkel; zakagenda kentekenoewijs van auto; doublé slavenarmband; rijzweepje; spe-.v- goedbeertje; verzekeringsbewijs van bromfiets; bruine sjaal; bruin por temonnee met inh.; gouden di'ues- armband kleine chakeltjes; wil re genjas en sjaal; Pumatas in houden de voetbalkleding RKC. AGENDA Dinsdag 21.00 uur: vergadering be stuur Liederentafel Oefening en Vermaak ni De Twee Kolommen. Woendag 745 uur: repetitie dames koor. 9.30 uur mannenkoor in De Twee Kolommen. Avond- en nachtdienst Wit Gele en Groene Kruis tot zaterdagmor gen 8.00 uur: Zr. C. v. d. Bosch, Burg. v d. Klokkenlaan 95, Tel. 4823, Waalwijk. BEKENDMAKING De leden van de schilderclub De Broma's, worden verzocht niet don derdag-, maar vrijdagavond om 7 u. te komen, in verband met gebruik van de zaal door „Jong Nederland". De jongens van vrijdagavond hoe ven dus niet te komen. JAARVERGADERING DISTRICT WAALWIJK KNBB De jaarvergadering van het dis trict Waalwijk van de KNBB wordt a.s. woensdag 27 november gehou den in het clublokaal van de BV BVO, café H. v. d. Heuvel, Olym- piaweg 18 in Waalwijk. Op de agen da staat o.m. een bestuursverkie zing. Voorzitter Fr. van de Gouw en secretaris-wedstrijdleider C. van de Sanden zijn herkiesbaar. Vice-voor- zitter H. de Ruyter stelt zich niet herkiesbaar. Voor deze functie stelt het bestuur de heer A. Verhoeven van de BV 't. Zwaantje kandidaat. Ook komt de begroting, de vergoe ding voor de wedstrijdleiding op de jaarvergadering van de KNBB aan de orde. WAALWIJK Zondagmiddag kon men kennis maken met de eerste galerij woning in Waalwijk. Aan het Mr. Troelstrapark 'n naam die »u nog weinig zal zeggen nabij de Ambrosiusweg verrijzen twee blokken van 40 galerijwoningen. Het eerste complex komt rond de jaarwisseling gereed. Op de eerste etage werd het afgelopen weekein de de eerste modelwoning openge steld. De 80 etage-woningen zijn van de Woningbouwvereniging Baardwijk' die met dit complex een nieuw wo ningtype in Waalwijk introduceert. Het flatgebouw met 5 woonlagen is voorzien van een liftinstallatie, vuilnisstortkoker en twee trappen huizen. Alle woningen zijn voor zien van centrale verwarming. De huizen hebben een grote woon kamer (bijna 28 m2), drie slaapka mers, keuken, douchecel, terwijl de toekomstige bewoners in de onder bouw een ruime berging vinden De Fa. Muskens uit Kaatsheuvel heeft de modelwoning op de eerste etage smaakvol ingericht. Deze mo del woring staat voor belangstellen den open op zondagmiddag en op woensdagavond en verder volgens afspraak: tel. 04167-2319, na 18.00 uur: 04168-657. De heer Caspers, secretaris van de Woningbouwvereniging .Baard wijk', verwacht de eerste 40 won-o gen snel verhuurd te hebben. Nu reeds zijn er verschillende toon wezen. Temeer omdat alle 113 wo ningen in het Groenewoud inmid- cels zijn uitgegeven. Het Bureau Huisvesting van de gemeent- ver strekt alle inlichtingen ov-.»- deze luxe flatwoningen. De gemeenten Sprang-Capelle en Waspik zullen met ingang van 1 januari een gemeenschappelijke vuilnisstortplaats aan 't Vaartje te Waspik in gebruik gaan nemen. Er is in deze overeenstemming bereikt met de heer P. de Bont, achter wiens boerderij enkele putten liggen die voor dit doel zullen worden ge bruikt. Zij zullen 25.000 m' gecom primeerd huisvuil kunnen bevatten, genoeg om beide gemeenten voor 8 tot 10 jaar uit de nood te helpen. De gezamenlijke oplossing van dit probleem met de gemeente Sprang- Capelle is voor Waspik financieel bijzonder aantrekkelijk. Weliswaar zou de stortplaats bij gebruik door Waspik alleen een tiental jaren lan ger als zodanig kunnen fungeren, maar het zou tevens betekenen dat de toch al hoge reinigingsrechten in Waspik met 30% zouden moeten worden verhoogd. De jaarlijkse lasten zouden in dat geval n.l. ƒ4.000.meer gaan be dragen. Ook voor de eigenaar van het perceel zou een periode van 18 tot 20 jaar niet bijster aantrekkelijk zijn. De kostenverdeling tussen bei de gemeenten zal zijn gebaseerd op het aantal inwoners. Deze verdeel sleutel betekent in feite dat de ge meente Waspik ongeveer 1/3 en de gemeente Sprang-Capelle ongeveer 2/3 van de kosten zal bedragen. De jaarlijkse lasten voor Waspik zul len in dit geval zelfs iets lager zijn dan nu het geval is. Het belang van beide gemeenten wordt hier in ho ge mate gediend. Na enkele infor maties van de heer A. Kools, werd het voorstel dan ook met instem ming aangenomen. Na een amendement van de heer H. de Bont, kreeg ook een wijziging van de politieverordening het fiat van de raad. B. en W. stelden voor het lopend verscharen van vee na 8 uur 's zaterdags en op zon- en feestdagen te verbieden, dit naar aanleiding van een gerechtvaardig de wens van de bevolking, aldus de vooi'zitter. De heren De Bont en Kamp achtten een verbod vanaf 8 uur economisch niet verantwoord, gezien de vele kleine percelen. Een gedeeltelijk afgegrazen wei levert geruime tijd moeilijkheden op, al dus sprekers. Wel konden zij, en met hen de overige raadsleden, ac- coord gaan met een verbod dat om 12 uur zou ingaan. Aldus werd be sloten. Gebaseerd op een vergoeding per lokaal van 1200.en een bedrag per leerling van 22.werden de exploitatievergoedingen van de bei de kleuterscholen over 1967 defini tief vastgesteld. Door een grotere vloeroppervlakte gelden de drie lo kalen van de kleuterschool aan de Bernhardstraat bij deze berekening voor 4V2 lokaal. Ook de exploitatie van de drie lagere scholen werden voor 1967 vastgesteld. Voor de ka tholieke jongensscholen, alsmede voor de katholieke meisjesschool bedroeg de vergoeding per leerling over 1967 ƒ70.Omdat de Chr. lagere school, gezien 't gering aan tal leerlingen, in bijzondere omstan digheden verkeert, werd door de minister voor deze school een ver goeding van 91,25 vastgesteld. Een bedrag van 4279,27 stelde de raad nog beschikbaar voor het aanschaf fen van ontwikkelingsmateriaal door de St. Theresiakleuterschool. Tijdens de soosavond van j.l. za terdagavond hebben de modebewus te leden en introducees van Mem phis Gold in Waalwijk genoten van een in alle opzichten geslaagde mo deshow. De vroedschap van Mem phis Gold, die wel van experimen ten houdt, mag liieruit concluderen, dat deze modeshow zeker voor her haling vatbaar is. Rond 10 uur, toen de soos tot in alle hoeken gevuld was, presenteer den vier mannequins het eerste ge deelte van deze show, welke geor ganiseerd was in samenwerking met Modehuis Scholten-Suisse in Waal wijk. Het exclusieve schoeisel werd beschikbaar gesteld door Fa. Ivo van Haren N.V. Het tweede gedeel te volgde rond 11 uur. Selma, Elly, Jolanda en Herma brachten op een ongedwongen, vlotte manier de he dendaagse mode ten tonele. Lady speaker Mirjam praatte onder het gehoor van toepasselijke „back-ge- ound music" op een stijlvolle wijze de vele creaties aan elkaar. Er was veel zwart-wit en rood zwart combinaties, veeal gegarneerd met glinsterend materiaal en bij passende lieslaarzen en schoentjes met reflecterende fournituren, de grote modelijn van vandaag en mor gen. Een door de Parijse couturier Jacques Esterel ontworpen broek- pak oogstte veel bijval van de vele aanwezigen. Na afloop dankte een bestuurslid van Memphis Gold de mannequins voor hun bijzonder sympthatieke wijze van presentatie en bood hen mede namens Modehuis Scholten- Suisse bloemen aan als blijk van waardering. De heer Lombarts bood namens Fa. Ivo van Haren aan de mannequins ieder een paar schoe nen aan naar eigen keuze, een ges te die erg gewaardeerd werd. Met deze modeshow hoopt de vroedschap van Memphis Gold hun mode-minded leden en introducees een genoegen te hebben gedaan. Over de bowlingfinales van zaterdag komen we uitvoerig terug. UITVAART P. VAN GULIIC Zaterdagmorgen heeft in de pa rochie St. Jan te Kaatsheuvel de uit vaart en begrafenis plaats gehad van de heer P. van Gulik, die in de nacht van woensdag op donderdag j.l. ten gevolge van een auto-ongeluk om het leven kwam. Wijlen P. van Gulik was in het muziekleven te Kaatsheuvel en omstreken een zeer bekende persoon lijkheid. Hij had een grote liefde voor de blaasmuziek en in het bij zonder voor „zijn" harmonie St. Jan, waarvan hij in 1923 mede-oprichter was. Zeer begaafd muzikant als hij v/as, was hij hiervan een der steun pilaren, terwijl hij nooit verstek zou laten gaan op de wekelijkse repetitie. V/egens zijn grote verdiensten voor St. Jan, waarvan hij vice-voorzitter en gedurende een aantal jaren onder directeur was, werd de heer Van Gu lik vijf jaar geleden bij zijn 40-jarig lidmaatschap van deze vereniging on derscheiden met de ere-medaille van Oranje Nassau. Na de plechtige mis van requiem, op gedragen door pastoor P. van de Spijker, begeleidde St. Jan zijn trouw medelid onder het spelen van treur muziek naar zijn laatste rustplaats, waar voorzitter J. Bisselink enkele woorden aan zijn nagedachtenis wijd de. ST. NICOLAAS BEZOCHT KAATSHEUVEL Zondag heeft St. Nicolaas met z'n Zwarte Pieten een bezoek aan Kaats heuvel gebracht. Vanuit het missie huis „St. Antonius" maakte hij op z'n trouwe schimmel een tocht door het centrum van Kaatsheuvel, waarbij hij begeleid werd door de muziekge zelschappen „Eupronia", „St. Jan", de drumband van de Kaatsheuvelse gymnastiekvereniging, verkeersbriga- diertjes en de ponyclub van de mane ge uit „De Efteling". Voor het ge bouw van Openbare Werken werd de goedheilig man ontvangen en toege sproken door burgemeester L. v. Erp, die er o.a. z'n spijt over uitsprak dat het nieuwe gemeentehuis nog niet zo ver gereed was om de Sint daar te verwelkomen, maar het volgende jaar zal dit zeker het geval zijn. De in grote getale aanwezige jeugd liet zich niet onbetuigd om Sinterklaas toe te zingen, waarbij de harmonie Apollo voor de begeleiding zorgde. Gepasseerde vrijdag, zaterdag en zondag heeft de vogelvereniging ,,De Sijs" in de Gildenbond weer haar jaarlijkse tentoonstelling gehouden. Dank zij een prachtige opbouw en 'n uitstekende organisatie van het be stuur is deze show een klinkend suc ces geworden en hebben de vogellief hebbers kunnen genieten van de fraaie dieren die hier geëxposeerd werden, waarvan in totaal 400 kleur- kanaries en 250 parkieten, tropen 'en bastaarden aanwezig waren. De opkomst was vrijdagavond me teen bijzonder groot, ook zaterdag viel het bezoek, ondanks het koude weer niet tegen, terwijl zondag van een topdag gesproken kon worden. Naar schatting zullen zo ongeveer 2.000 bezoekers aanwezig zijn ge weest. Ook burgemeester L. v. Erp luisterde de show met z'n tegenwoor digheid op en sprak z'n waardering uit over de hele opzet. Aan deze ten toonstelling was tevens een loterij verbonden, waarvan de opbrengst strekte tot de aanschaf van een in validewagentje - op de show aan wezig - ten behoeve van 'n Kaats heuvelse gehandicapte. Ook dit on derdeel werd een volledig succes, want alle beschikbare loten gingen van de hand. De jury kwam bij de keuring tot de volgende uitslag: Kampioen stammen: L. Elshout met rose-ivoor. Reserve-kampioen stammen: A. Wij- gerde met kneu x kanarie. Kampioen enkeling: L. Elshout met rose-ivoor. Reserve-kampioen enkeling: L. Els hout met rose-ivoor. Kampioen tropen: A. Wijgerde met kneu x kanarie. Reserve-kampioen tropen: A. Wij gerde met kneu-kanarie. Kampioen parkieten: A. Wagemakers met valkparkiet. Kampioen jeugdafdeling: A. v. Dijk met goud-bruin. Reserve-kampioen jeugdafdeling: T. Soeterboek met oranje-rose isabel. Ie prijs derby: jeuglid A. van Dijk. Kampioen bastaardsijs: A. v. Gom- pel. - Een dronken automobilist heeft bij Badhoevedorp een hoofdagent van politie doodgereden. - In Hilversum heeft een vader zijn zoontje van 2 jaar gewurgd om hem een ellendige toekomst te be sparen. Ronald Johnston: „Maar 's morgens de rode kerel" Tijdens een vliegende orkaan strandt er een schip op Bravo Key, het eiland waarop Joe Lennard, Amerikaans journalist en zijn visgids Moses bi vakkeren. De overlevenden wekken de indruk Cubanen te zijn, op weg naar Cuba om het Castro-bewind om ver te werpen. Langzamerhand blijkt echter dat er maar enkele anti-Castro mensen onder hen zitten. Deze zijn feitelijk door de kapitein, een geest driftig Castro-aanhanger, als gijze laars meegenomen, maar zelf denken ze de opstand tegen Gastro te bevor deren. Als Joe Lennard deze situatie eenmaal door heeft, is het gedaan met de ongestoorde vrede in de para dijselijke natuur van dit eiland. Hij zet alles op alles om de 'repatriëring' te voorkomen Arthur la Beau: ,,Zeg maar dag met je voetje" Richard Blarney wordt ten onrechte ter dood veroordeeld voor twee moor den op vrouwen. Later wordt dit om gezet in levenslang. Hij belandt in het gevangenisziekenhuis gebroken van alle doorstane ellende. Inmiddels is bij hem een vermoeden omtrent de werkelijke dader gerezen: Bob Busk, bijgenaamd The Biscuit, die in een obscuur straatje in oud-Londen woont. Blarney neemt nu zelf het heft in han den, ontsnapt in pyjama en gaat per taxi op weg naar Rusks woning. Hij wapent zich met een breekijzer om Rusk te doden maar als hij met ge weld zich toegang heeft verschaft tot diens flatje, treft hij daar een lege woning aan, met alleen een divan waarop het lijk van een naakt ge wurgd meisje. De fatale kringloop lijkt gesloten Donald Gordon: „Noodlotsvlucht naar Moskou De verhouding Engeland - Rusland wordt gespannen, als de Sowjets aan kondigen, dat zij een raket op Hyde Park in Londen zullen laten landen als symbool van de Sowjet-opper- macht over het westen, tenzij de Engelsen erin slagen een dergelijk projectiel op het Rode Plein in Mos kou te doen neerkomen Grote op schudding in R.A.F.-kringen, maar er wordt een vlucht naar Moskou on dernomen, met alle daaraan verbon den gevolgen. Een frappant en zeer spannend siën- ce-fiction gegeven, maar dat vóóral zijn grote betekenis krijgt door het diep menselijke karakter, dat de au teur eraan heeft gegeven en waarin óók de romantiek een rol speelt. Deze boeken zijn uitgegeven door de Zuid-Hollandse Uitgevers Maat schappij Den Haag. Grotestraat 15, Waalwijk Telefoon 04160 - 2484 Op nieuwbouw en be staande panden 80 a 90 procent. Ook 2e hypo theken beschikbaar. Financiering van auto's e.d. Persoonlijke lenin gen enz. Verzekeringen op elk gebied. Makelaar in assurantiën Dr. Ariënsstr. 5, Tilbnrg Telefoon 04250-20036 b.g.g. 73917

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6