Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale afd. Sprang Capeile vierde 50 jarig bestaan Sint Nicolaas zondag door de Waalwijkse jeugd begroet Rijsoort kent in vriendschappelijke wedstrijd geen pardon niet SSC: 0-3 tLitno.dig.ing. Grote Pruikenstaw NE0 verliest in teleurstellende wedstrijd van 's-Heerjansdam SINT HOOPT VOLGENDE JMR EEN TOCHT DOOR DE GEHELE STAD TE MAKEN Toneelstuk 6 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 NOV. 1968 7 Afdeling neemt in Noord-Brabant belangrijke plaats in huldiging van 16 jubiSarissen KOPLOPER RKTVV te sterk voor Uno Aeismo: 1—0 baardwijk verloor au teleurstellende wedstrijd van Boei meer Goede resultaten atleten iV.C. Waalwijk Schakers Kunst en Kracht" meet tpelijk verhuizen m de etalage? SPRANG-CAPELLE - In het cultureel centrum 'Zidewinde' werd j.l. vrijdagavond in een feestelijke samenkomst het 50-jarig bestaan herdacht van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale in Capeile. De voorzitter der afdeling, de heer A. Metzke, opende op gebruikelijke wijze, waarna hij zei dat men in feeststemming bijeen was om het 50-jarig bestaan te herdenken. Blij en dankbaar dat deze mijlpaal bereikt mocht worden, even stilstaan en achteromzien naar de afgelegde weg, en dan past ons dankbaarheid dat er gedurende al die 50 jaren arbeiders geweest zijn die zich schaarden onder de vanen van de Chr. Vakbeweging. De vakbeweging bepleit samen werking door overleg om tot betere arbeidsverhoudingen te komen, 'en laat ons daarom gezamenlijk werken tot de opbouw van de Chr. vakbe weging in onze woonplaats. De voorzitter van het feestcomité, de heer Schiedon, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen. Het verheugt ons dat zovelen met hun vrouwen of verloofden zijn gekomen en dat er zoveel jongeren in ons midden zijn om samen te beluisteren hoe het vroeger was en wat het is geworden. ln het bijzonder richtte de spreker een woord van welkom tot de hoofd bestuurders Schotman en Weidenaar, ie afgevaardigden van de Chr. Be sturenbond Sprang-Capelle, oud hoofdbestuurder C. Braspenning en de vertegenwoordigers van het ge meentebestuur loco-burgemeester Jac. Vos. Hierna sprak de Bondsvoorzit ter Schotman een feestrede uit, en die de gelukwensen van het hoofdbestuur overbracht bij dit heugelijke feit om het 50-jarig bestaan in feestelijke stemming te vieren. Het is een be langrijke dag, een publieke manifes tatie om 50 jaar gewerkt te hebben in het maatschappelijk gebeuren. De afdeling Capeile heeft in Noord- Brabant een belangrijke plaats inge nomen. In 1918, na de eerste wereld oorlog opgericht met een klein groep je en vele tekortkomingen, maar ge steund door de volharding van de vrienden van het eerste uur bevestigd dat er een gouden draad loopt door de Chr. Vakbeweging, want God heeft mannen geschonken, die met opoffering dienden mede voor hun naasten. Niet alleen de strijd voor betere arbeidsverhoudingen, hoe be langrijk ook, wat het enige motief, maar de erkenning dat ook de arbei der Beelddrager Gods is. Wij ontkomen er niet aan dat er veel ten goede is veranderd, maar het streven naar een betere rechtsorde zal ons aller inspanning behoren te blij ven. Datgene wat bereikt is, mede ook door de welvaart, heeft er toe bijgedragen dat er dankbaarheid is, maar het ideaal van vroeger en nu blijft hetzelfde, bij alle samenwer king als Chr. Vakbeweging zelf ons standpunt bepalen. Vervolgens werden een 16-tal ju bilarissen gehuldigd welke leden meer dan 50, 40 en 25 jaar lid van de afdeling waren. Zij werden met hun vrouwen op het podium verzocht waar de heer Schotman hen in een hartelijke toespraak huldigde. Het was spreker een groot genoegen om zoveel jubilarissen in één samenkomst als deze te mogen huldigen. Het be kende gezegde 'trouw moet blijken' is bij U allen werkelijkheid geworden. Er zijn er velen als het niet naar hun zin gaat die geneidg zijn om te be danken, maar bij U is trouw duidelijk gebleken. Het is uitermate belangrijk dat ook de vrouwen hierin hebben meegewerkt. Namens het hoofdbe- Vol goede moed is Uno Animo aan de ontmoeting met de koploper RKTVV begonnen en een enthou siast spel heeft zich aan weerszijden ontwikkeld. In de achtste minuut werd vanuit een hoge voorzet het doelpunt gemaakt, door de linksbui ten van RKTVV; 10. Doelman Spapens van Uno liet de bal glip pen. Beide ploegen speelden gelijk tegen elkaar op. Na rust zou Uno het anders aan gaan pakken, doch na 10 minuten werd v. d. Lee van het veld ge stuurd. De scheidsrechter had een reden hiervoor, n.l. een poging tot natrap, welke echter te zwaar werd afgestrafd. Met 10 man speelde Uno verder. Alhoewel Uno sterker werd, kon het de RKTVV-achterhoede niet forceren. Een verhouding van een gelijk spel zou beter de sterkte van beide ploegen weergegeven hebben. Met een 01 stand moest Uno te vreden zijn. Verdere uitslagen: Uno Animo 2NO AD 3 5—2 Herlijn 3Uno Animo 4 20 stuur onze hartelijke gelukwensen, hopende dat men in die trouw zal blijven volharden. Hierna werden de gebruikelijke cadeau's en speldjes uitgereikt terwijl aan de dames een boeket bloemen werd overhandigd. De jubilarissen waren: D. Blom (50), A. Metzke, M. Wagemakers, C. Hoevenaars en J. Schiedon, 40 jaar lid, terwijl de volgende personen allen 25 jaar lid waren, t.w.: G. Treffers, P. Verduin, J. van Baard wijk, A. de Cloe, C. Mandemakers, W. Nieuwenhuizen, L. Metzke, A. Spierings, B. Spierings, H. Haver- hals en W. Haverhals. De heer Schie don sprak namens de jubilarissen en hun vrouwen een woord van dank voor de huldiging. De heer C. van Caem sprak namens de Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle en dankte voor de uitnodiging om deze feeste lijke samenkomst te mogen meema ken en sprak zijn gelukwensen uit aan de jubilerende afdeling, waarbij hij tevens de jubilarissen feliciteerde. Wij wensen U behouden vaart en strijd met ons mede om het werk van de Christelijke sociale beweging te kunnen voortzetten. Loco-burgemeester Jac. Vos bracht de gelukwensen van het gemeentebe stuur over. Het verheugde spreker dat hij deze avond op deze feestelijke samenkomst mocht spreken, want het was juist deze afdeling waar hem op In een slechte en sfeerloze wed strijd heeft het Baardwijk-elftal, op vier plaatsen gewijzigd, de eer moe. ten laten aan Boeimeer. De eerste werkelijke kansen waren voor Baardwijk, doch door gebrek aan afwerkers ontstonden geen doelpun. ten. Naarmate de wedstrijd vorder de, speelde deze zich af op 't mid denterrein, zodat er voor de weinige toeschouwers niet veel aantrekke lijks overbleef. Ondanks dat Baardwijk in de eer ste helft duidelijk Sterker was, kon den de geel-zwarten de meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. Na de rust wist Boeimeer van een ongelukkig moment in de Baard wijk-achterhoede gebruik te maken en de stand op 10 te brengen. Boeimeer kreeg nog enkele kansen, doch door zeer vakkundig ingrijpen wist Baardwijk-doelman v. Geenen erger te voorkomen. Toch kreeg Baardwijk kort voor afloop nog de kans om gelijk te maken, doch op mirakuleuze wijze wist de Boei- meerverdediging de inzet van Ber ry v. Cromvoirt uit het doel te hou den. Met Baardwijk in het offensief kwam het einde van deze teleur stellende wedstrijd. 17-jarige leeftijd de functie van se cretaris werd toevertrouwd. Dit was zijn eerste functie en zo zijn er velt op velerlei terrein des levens bijgeko men in de afgelopen 48 jaren. Spre ker haalde verscheidene herinnerin gen op uit die beginperiode der af deling. De ouderen die vanavond hier aan wezig zijn weten hiervan nog wel mee te spreken. Het was voor hem een voorrecht dat hij na bijna een halve eeuw in de gelegenheid was voor die zelfde afdeling een bezielend woord namens het gemeentebestuur te mo gen spreken en hij feliciteerde zowel de jubilarissen alsmede de afdeling bij dit gehouden feest. Moge de af deling nog veel zegenrijk werk in de toekomst in deze gemeente verrichten en gestalte geven. Na dit officiële gedeelte werd door het 's-Gravenmoers toneelgezelschap opgevoerd 'De lokroep van 't leven', een spel in drie bedrijven dat door deze amateurs op uitstekende wijze op de planken werd gebracht. De rol len werden goed vertolkt en met het spel wisten de toneelisten de aanwe zigen te boeien die het met aandacht volgden. Het was een drama dat zich afspeelde in de oorlogsjaren van mei 1940. Hierna sprak hoofdbestuurder Wei denaar een opwekkend slotwoord, waarna de voorzitter van het feest comité de heer J. Schiedon alle spre kers en de toneelvereniging en voorts allen die op enigerlei wijze hun me dewerking hadden verleend om deze feestvergadering te doen slagen een woord van bijzondere dank bracht waarin hij tevens de firma Rempt be trok voor het beschikbaar stellen van het meubilair op 't toneel. Hiermede was het slot gekomen en de Chr. Be drijfsgroepencentrale Capeile kan met voldoening terugzien op de vie ring van haar gouden jubileum. In verband met een inhaalprogram ma had SSC de vrije dag benut tot het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen Rijsoord. Of SSC met genoegen kan terugzien op deze wed strijd valt zeer te betwijfelen. De SSC'ers speelden zonder enige inzet en daaraan is ook de 0-3 nederlaag te wijten. Het spel dat hun tegenstander op de grasmat legde was veel enthou siaster. Vooral werden goede combi naties over de vleugels gegeven en dat leidde ertoe, dat de SSC-verdedi- ging meermalen in het nauw werd ge dreven. In de beginfase van deze strijd was er allereerst enig verkennen van el- kaars sterkte. Doch in de 6e minuut moest SSC de tegenstander een hoek schop toestaan, die echter gemakke lijk kon worden weggewerkt. Via een goede pass van Den Rooijen kreeg Viergever even later een goede kans om te scoren, doch het duurde alle maal te lang zodat deze kans verke ken was. SSC bleef iets meer in de aanval doch voor het doel lukte het maar niet. Rijsoord, dat ook enkele goede aanvallen opzette kon het eer ste doelpunt in de 16e minuut laten aantekenen. De bal kwam bij Dors man terecht en met een beheerst schot kon hij zijn club de leiding geven. Enkele minuten later dachten we v. d. Schans te zien scoren, nadat hij de bal goed kreeg toegespeeld van Van den Broek doch zijn schot ging naast. Het succes kwam weer aan de zijde van Rijsoord. Bij een Rijsoord- aanval ontstond er een fout in de SSC-verdediging en G. Bestebreurtje maakte daar handig gebruik van om de score tot 0 - 2 te brengen. Voor de rust kregen de SSC'ers nog wel kansen maar het lukte hen niet doel man Schouten te passeren. Na de rust viel SSC in de eerste minuten onstuimig aan maar wat men ook probeerde het lukte niet een te- genpunt te maken. Wel kon Rijsoord even later de score opvoeren tot 0-3. Nadat Rutten de bal keurig kreeg toegespeeld van Langendijk passeer de hij kundig enkele SSC'ers en met een goed gericht schot bracht hij de stand op 0 - 3. Deze achterstand prik kelde de SSC'ers toch wel enigszins. Men bracht meer vaart in hun aan vallen maar hun schoten gingen over of naast het doel. Faro miste zelfs een goede kans om, nadat hij de bal prachtig door Maton kreeg toege speeld, alleen voor Schouten staande deze opgelegde kans volledig te mis sen. Het bleef tot slot bij een fraai schot van Van der Schans en daar mede is alles wel gezegd van dit vriendschappelijk duel. Deze wed strijd heeft alleen waarde gehad om dat men nogeens goed de tekortko mingen heeft kunnen constateren. Arbiter Roozendaal behoorlijk. leidde dit duel In en om de haven heerste zon dagmiddag een zeer grote drukte. Na een jaar van afwezigheid deed St. Nicolaas zijn intrede in Waal wijk. Hartelijk werd hij hier be groet door de vele kinderen en hun ouders. Vooral dc kinderen zullen weer met spanning uitzien paar de morgen, dat de Sint ook bij hen s'ch een gulle gever heeft betoond. Op zijn tocht door de Grotestraat en bij aankomst op het Raadhuisplein werd hij stormachtig toegejuichd. Van dek tot roer gepavoiseerd voer het schip van de Sint „De Madrid" fe Waalwijkse haven binnen en meerde aan de kade af. Behulpzame handen van de zeeverkenners van de Andreas Zijlmansgroep hielpen de Sint van het dek op de wal en op zijn schimmel. Geflankeerd door 2 zwarte Pieten en een groot aantal knechten. Cornu Copiae en St. Cris- pijn zorgden tijdens de tocht naar liet Raadhuisplein voor veel vrolij ke klanken, afgestemd op het bin nenkort te vieren verjaardag van St. Nicolaas. Ter begeleiding waren ook de leden van de Waalwijkse po nyclub aanwezig. Ook het strooien van snoep werd niet vergeten. N? nog een kleine ronde gemaakt te hebben arriveerde de stoet op het Raadhuisplein, waar buiten de vele aanwezige kinderen ook burgemees ter J. Teijssen ter begroeting van de Sint aanwezig was. De belangrijkste wens van burgemeester J. Teijssen was, dat hij volgend jaar verwacht te. dot St. Nicolaas met één bezoek aan Waalwijk zou kunnen volstaan en niet zoals ook dit jaar no; het geval is volgende week Baardwijk gaat bezoeken. Sinterklaas zei het met eeze wens volkomen eens 'e zijn mede in verband met zijn toih r diukke werkzaamheden in de/e dagen. Tevens hoopte hij dat e.- vol gend jaar wel van een feestverurh- ting sprake zal kunnen zijn. Te-'ens vroeg hij de jeugd gebruik c ma ken van de vele ontspannings n vro lijkheden die Waalwijk biedt, war mee dan tevens baldadigheid, hoe wel deze in Waalwijk niet noemens waard i<\ nog meer beperkt kan worden. Voor de behandeling van de jeugdnota wenste hij het ge meentebestuur en de gemeenteraad alle succes toe. Deze nota zal in de eerstuumende raadsvergadering aan de orde komen en heeft tot doel de vele activiteiten ten behoeve van de jeugd nog een grotere basis te ge ven dan dat dit nu al het geval is. Vele Sinterklaasliedjes werden dooi de jeugd gezongen, hierbij geassis teerd door de als dirigenten optre dende zwarte Pieten. Verder be loofd St. Nicolaas op 1 december nog een bezoek te brengen aan het ziekenhuis, dat naar hem genoemd -s. a.s maandag 25 november, 8.30 uur in het Lido te Waalwijk Deze show wordt verzorgd door: KAPSALON JOLANDA VAN ENGELEN KAPSALON SIMONS te 's-Hertogenbosch In samenwerking met deze beide salons wordt in deze show kleding gepresenteerd van „Boutique Barbarella" en schoenen van Firma Termeer, beiden te Tilburg. Kaarten a f 2.50, incl. koffie complet verkrijgbaar bij bovengenoemde adressen. Bus vertrek om 8 uur vanaf Vredesplein gratis. Enkele atleten en atletes van Ac Waalwijk namen zondag j.l. deel aan de Lunette Cross te Vught. De ze cross gold tevens voor de Zuid- Nederlandse Cross Kampioenschap pen Maria Mahieu leverde 'n goede nrestatie, ze werd 3e bij de meisjes B lOC-O m in 4.01 sek. De overige uitslagen zijn als volgt: 8000 m he ren 37e B. Ketelaars, 44e P. v. d. Geld; 4000 m jongens A: F. van Dijk 27e; 1500 m dames A: A. Kete laar-Slot 10e; 2000 m jongens B: C. Broumels 14e, T. v. d. Geld 23e; 1 m jongens C: J Oversberg 20e. Tijdens wegwedstrijden te Gaan deren kwamen enkele atleten van AC Waalwijk tot de volgende resul taten: dames 1500 m: 3e A. Kete- lanr-Slot in 5,34, een nieuw Waal- wijks record; heren 10 km: 8e B. Ketelaar in 34.43, een nieuw Waal- v-'ijks record; jongens 5000 m: 8e G. van Esch in 20,06. WINST EN VERLIES VOOR WAALWIJKSE SCHAKERS Het tweede tiental van schaak vereniging „Langstraat" speelt in de derde klasse van de Noord-Brabant se Schaak Bond een rol van be tekenis. Zaterdag werd het Tilburg- se „Wolstad II" geklopt met de dui delijke cijfers 6% 3^. Met deze overwinning heeft „Langstraat II" zijn positie in de top van de rang lijst duidelijk verstevigd. De grote strijdlust die de spelers in deze wed strijd toonden, geeft goede hoop op een hoge eindklassering. „Langstraats" eerste tiental daar entegen maakt een moeilijk seizoen door. Na twee nederlagen in de eer ste competitiewedstrijden, werd za terdag ook de derde wedstrijd ver loren. In Tilburg moest „Langstraat I" met 5xfi4% zijn meerdere erken- nen in het toch niet hoog genoteer- de „Schavo I". Na deze nederlaag kan voor „Langstraat I" het hoogst bereikbare nog slechts zijn: behoud van het eerstè klasserschap. Uitslagen persoonlijk kampioen- schap van Waalwijk en omstreken. Eerste ronde: A. v. BladelR. Ekhart 01 W. GoedhartM. de Wit 10 M. GoudbergB. Reiber 10 Tweede ronde: f B. ReiberD. Pullens 10 f A. v. BladelW. Goedhart 01 M. de WitM. Goudberg 01 De gymnastiekzaal van de St. Cle- mensschool wordt momenteel ver bouwd en de accomodatie er van verbeterd. In verband hiermede moest de Gymnastiekver. Kunst en Kracht, die hierin al jarenlang haar oefeningen houdt, tijdelijk naar 'n ander lokaal verhuizen. Dankzij de medewerking van het Gemeentebestuur kan zij tijdelijk onderdak vinden in de voormalige Luxor bioscoop, hoek Putstraat. Het slopen van dit gebouw, dat voor af braak bestemd is, teneinde de ver keerssituatie ter plaatse t.e verbete ren, zal daartoe nog enige tijd wor den uitgesteld. Doordat opnieuw verlichting en verwarming in dit gebouw is aangebracht en er flinke schoonmaak is gehouden, is de vroe gere Luxor-zaal thans in een ge schikte gymnastieklokaal herscha pen. Willen alle leden en aspiranten van Kunst en Kracht er dus reke ning mee houden, dat alle lessen op dezelfde uren voortaan in de Luxor- zaal worden gehouden. Alleen de kleuterlessen van 's woensdagsmid dags worden in de zaal van café 't Vosje gegeven. Zaterdag is een roofoverval ge pleegd op 2 werknemers van de Hema te Rotterdam, die een aan zienlijke lading stalen, maar dit weer moesten achterlaten na een vechtpartij, waarbij een der rovers werd gearresteerd. Er zijn dit weekeinde 17 doden op de weg te betreuren, waarbij een in Steenbergen en een in Oos terhout. Na een sterke; start van NEO in de competitie is het duidelijk dat de tricolores met een inzinking te kam pen hebben. Dit blijkt weer uit het feit dat de laatste drie wedstrijden geen enkel winstpunt meer opgele verd hebben. Ook j.l. zaterdag kon NEO weer geen vuist maken, hoe wel het voor rust toch wel winst kansen beeft gehad, vooral Wim de Rooij, die duidelijk aan het terug komen is, heeft met lede ogen moe ten toezien hoe zijn schoten en kop ballen door de lat werden gekeerd of net naast gingen. Heerjansdam bezit een zeer goed elftal en zaterdag bleek nog eens overduidelijk dat het ten onrechte op de onderste helft van de ranglijst verblijft. Als om 2.45 uur de goed leidende arbiter laat aftrappen, gaat Heerjansdam ten aanval en sticht paniek in de NEO-achterhoede Langzaam kregen de tricolores ech ter vat op het spel en konden het vijandelijke deel nog onder druk zetten. Het was in deze periode dat Wim de Rooij zijn harde werken riet beloond zag, terwijl Piet Pau- lides uit een afgemeten voorzet van zijn broer Carel, vergat te scoren. Het was echter Heerjansdam dat ging doelpunten Een voorzet van links werd door de gehele NEO- defensie gemist en een geheel vrij staande rechtsbuiten kan ongehin derd en keihard raak schieten. Met cleze stand ging de rust in. Na rust is NEO niet meer gevaar lijk geweest. De voorhoede kwam niet tot combineren en bovendien werd er te zelfzuchtig gevoetbald. Na plm. 10 min. scoorde Heerjans dam zijn tweede doelpunt. Een vrije tiap even buiten het strafschopge bied werd naar rechts getikt en kei hard in de linkerbovenhoek inge- knald. NEO kwam nog even terug, maar Heerjansdam maakte aan aPe Sprangse illusies een eind door U3 te scoren. fantastische sortering horloges er voor U Overige uitslagen: BWR 1—NEO 2 NEO 3—Olympia 1 3—2 2—1 Naast onze topmerken Longines en Certina, en de alombekende PRISMA horloges bieden wij U een prima horloge aan van het duitse fabrikaat ADO RA; Chroom meisjes- en dameshorloges vanaf 46. Doublé meisjes- en dameshorloges vanaf 49.50 Chroom jongens- en herenhorloges vanaf 49.50 Doublé jongens- en herenhorloges vanaf 52. Allemaal schokvrij, 15. en 17-steens ankeruurwerk. 1 jaar Stassar-garantie, twee jaren gratis verzekerd tegen verlies en diefstal. JUWELIER Stationsstraat 88, Waalwijk tel. 3037 (04160)

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7