waalwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend Ipollo Romantica Bar Hertog Jan Taxandria-Bar ampe x ampe Discussie-nota intergemeentelijk structuurplan in januari gereed Musis Sacrum Lido Ei Terreno De Ster Roestelberg OPEN OOG RAAD STADSGEWEST WAALWIJK VERGADERT WOENSDAG Drs. Samson sprak over: „Het antwoord van de ondernemers op de uitdaging van de nieuwe tijd" Discussie DONDERDAGAVOND 12 DECEMBER 1968 89e JAARGANG No. 100 Demonen in tunnels Sexy De nieuwe avonturen van Dik Trom Naakt en verdoemd Erotiek onder vier ogen Stormbrigade „Anzio" Bn de greep van de gele slang Korte berichten 'n Ooed adres» 'n Uniek adres» i in Tilburg: Onderzoek van grote waarde Onderzoek Eindfase Gegevens Voor leden NKOV Mentaliteits verandering Laatste berichten De rcho vAn het Zuióen (Jitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) f 0,32 p. mnd. (1,30 10 ct inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, teL 04167-2002 Telegram-adres „ECHO* Tijdens werkzaamheden bij een sta tion van de Londense ondergrondse vinden werklieden schedels en been deren van bovenmenselijke schepse len. Dr. Roney en zijn assistente Bar bara Judd van het Nicklin Instituut stellen een onderzoek in. De ontdek king van een vreemd projectiel diep in de aarde brengt Prof. Quatermass ten tonele. Deze ontdekt dat de plaats van de opgravingen herinneringen bewaart aan demonen die daar hon derden jaren geleden leefden. Met de hulp van het leger verschaft men zich toegang tot het projectiel, waarna verschrikkelijke gebeurtenissen el kaar snel opvolgen, als de demonen trachten te beletten dat Professor Quatermass de geheimen der aarde doorgrondt. In deze film heeft een onderzoek plaats om de stelling te bewijzen dat een man weerloos staat tegenover 'n vrouw met sex. Hiervoor gaat een 2- tal mannen op stap, die de diverse night-clubs gaan bezoeken. In de film wordt de bezoeker meegenomen naar alle belangrijke floorshows door de gehele wereld. Men ziet enorme va- riëténummers met sex doorweven. Uitgevoerd door wereldberoemde ar tiesten, waarin tevens uitverkiezing van „Mis Sex". Het verhaal begint als de familie Elswater verhuist naar het rustige dorp, waar Dip Trom woont. Dik sluit al spoedig vriendschap met Elly, het blinde dochtertje van de Elswa- ters. Enkele dagen later vertelt de meester over Professor Donkers, een bekende oogspecialist, die al meer malen blinde mensen genezen heeft, 's Avonds schrijft Dik een brief aan professor Donkers, waarin hij hem vraagt Nelly beter te maken. De hele klas is bereid het geld, dat gespaard is voor een schoolreisje, hiervoor af te staan en het kapitale bedrag van 37,50 aan de professor te betalen. De brief wordt gepost. De volgende dag besluiten Dik, Jan Vos en Pietje van Dril eens te gaan proeven van de appeltjes van boer Beurts. Onder dit proeven nadert de boer met een lading hagel en belooft de jongens, dit in hun kuiten te schieten als ze niet onmiddellijk met hem mee gaan naar de veldwachter. Maar Dik zou Dik niet zijn als hij Geurts niet wist te verschalken. 1938. Japan en China voeren oor log in Mandsjoerije, waar de Chinese communisten de door de Japanners gestichte satelietstaat Mandsjoekwo voortdurend aanvallen. Een vracht auto brengt door de eenzame woeste nij een gorep jonge vrouwen naar een steppenstadje achter het front, vrou wen die niets te verliezen hebben en die, zoals dat heet „de stemming van de soldaten op peil moeten houden". Deze meisjes van plezier moeten vol gens de bepalingen vaste uren ter be schikking zijn, resp. van soldaten, on derofficieren en officieren. Anna, een gescheiden vrouw leeft alleen met haar 2 kinderen. Zij werkt als danslerares in een theater, waar zij naast anderen ook Erika onder richt geeft. Anna is een rijpe vrouw met de wensen en verlangens van een rijpe vrouw. In haar eenzaamheid en haar gevoel verlaten te zijn verzucht zij: „Ik geloof dat ik maar moet gaan breien, misschien wollen broeken". „Maar ze rose" ontwoord haar vrien din Monika. Van dat breien komt niet veel, wel van het „rose" leven. Na de landing der Amerikanen bij Salerno worden de Duitsers plaatse lijk teruggedrongen, maar op diverse punten handhaven zij zich nog. Het plaatsje San Corrade hebben zij ech ter moeten ontruimen en dat is alleen daarom belangrijk, omdat zij daar hun politieke gevangenen hebben moeten achterlaten. En één van hen, „II Pelligrino" (De Pelgrim), is van groot belang, omdat hij het verzet in Noord-Italië leidt. Er is de Duitsers alles aan gelegen om deze verzetlei- der weer in hun macht te hebben en zij besluiten derhalve om aan een hunner beste mannen, Kapitein Stro bel, opdracht te geven in de Ameri kaanse linies binnen te dringen en hem gevangen te nemen of te doden. Kaapstad en omgeving wordt ge terroriseerd door een bende die zich „De Gele Slangen" noemt. Verhoe ven, een rijk industrieel, meldt bij de politie de moord op zijn bureauchef, eveneens een slachtoffer der bende. Daar verzekert men hem, dat alles wat mogelijk is, gedaan zal worden om de bende onschadelijk te maken. De assistent-hoofdcommissaris, San ders, doet de belofte niet te zullen rusten voor de bende opgerold is. Specials' Voor zondagmiddag 'n top attractie: de befaamde groep 'The Motions'. De wekelijkse dansavonden op za terdag in bar-dancing Romantica zijn steeds een groot succes. Deze week zal daar ongetwijfeld het Tilburgse orkest The Sound Specials toe bij dragen. Wie vrijdagavond de tienerpro gramma's op de televisie volgt zal daar de beatgroup '1850' ontdekken. Dit orkest kan men zaterdagavond bewonderen in de Kaatsheuvelse dan cing El Terreno, waar '1850' dan op treedt. Zondagavond is er een disco bal. Dancing De Ster in Nieuwkuijk brengt tegenwoordig tiener-program ma's die klinken als een klok. Zater dagavond speelt hier 'The Flying Rockers', zondagavond 'The Sound De fans van Bob Smit en iedereen die de nieuwe plaat van deze zanger en het Duke City Sextet wil beluis teren vinden deze groep zaterdag in het Lido. Voor de tieners speelt hier zondagmiddag The Rowdies, terwijl zondagavond Frank Scott en The All Stars in het Lido te vinden zijn. Het Kaatsheuvelse orkest The Blue Birds heeft bij de tieners in de Lang straat een vertrouwde naam. Zondag middag kan men de groep ontmoeten in de zaal van de Roestelberg. In dancing Hertog Jan wordt vrij dag een „WSC-bal" gehouden, dat overigens ook voor niet-leden van de ze voetbalclub toegankelijk is. Zater dagavond speelt hier het ensemble The Interval. Soos Memphis Gold is zondagavond in de zaal te vinden. Ook dit weekeinde zorgt Radio Arwimo er in de bar van sporthal Taxandria er weer voor dat de dans- lustigen de beste plaatjes voorgescho teld krijgen. Gezien de belangstelling is dan steeds opnieuw een succes. - Op West-Irian hebben zich 750 rebellen aan 't Indonesische leger overgegeven. - Op 18 december zal een vracht schip volgeladen met alle moge lijke goederen (3700 ton) van Amsterdam naar Biafra vertrek ken. - Minister Lardinois van Landbouw heeft van de EEG-commissie ver lof gekregen 3000 ton koelhuis- boter tegen lage prijs op de markt te brengen. - De Europa-Cupwedstrijden tussen Ajax en Benfica hebben plaats op 12 en 19 februari. De eerste wed strijd wordt gespeeld in Amster dam; de tweede in Lissabon. Een eventueel noodzakelijke beslis singswedstrijd zal zijn op 3 maart te Parijs. - In Den Bosch zijn 2 Turkse gast arbeiders gestikt door walm uit een petroleumkacheltje. - Het wegvervoer van vrachtauto's door Duitsland heeft een nieuwe belasting bijgekregen, wat Neder land ongeveer 25 miljoen gulden gaat kosten. nmvaeicnaiB KWALITEIT stofknopen, plisseren, ges pen, ajouren, ceintuurs, r«- I pareren, borduren, verma- ken, inkorten enz. g enz. enz. VAKWERK jersey japonnen en pakjes, I jumpers, rokken, blouses, nylons, shawls, pantalons, Heuvelstraat 14 4 (Van onze verslaggever WAALWIJK - De gewestelijke raad van het stadsgewest Waalwijk komt woensdag 18 december op het gemeentehuis van Waalwijk in een openbare vergadering bijeen. Dan zal ondermeer besproken worden, de stand van zaken bij de voorbereiding van het intergemeentelijk structuur plan van het stadsgewest. Ook staan er twee rapporten op de agenda inzake de ontwikkelingen in het stadsgewest en inzake de ontwikkeling van het voortgezet onderwijs in het stadsgewest. De gemeenschappelijke regeling van het stadsgewest trad op 5 oktober 1966 in werking. Twee maanden later installeerde dr C. Kortmaan, commis saris van de Koningin in Noord-Bra bant de gewestelijk raad. Zoals het dagelijks bestuur schrijft heeft het stadsbestuur tot doel: de vaststelling en begeleiding van een intergemeen telijk structuurplan voor het gebied van de betrokken gemeenten én het bevorderen van verdere samenwer king en het voorbereiden van maat regelen ter behartiging van gemeen schappelijke belangen op die terrei nen, welke door de gewestelijke raad worden aangewezen. In februari van het vorig jaar be sloot het Bureau voor sociaal-geogra fisch en bestuurskundig onderzoek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten opdracht te geven tot het doen verrichten van een structuur onderzoek ter voorbereiding van het intergemeentelijk structuurplan. De discussie-nota hierover zal in febru ari a.s. aan het dagelijks bestuur van het stadsgewest worden aangeboden. In de maanden daaropvolgend zal de gewestelijke raad kennis kunnen ne men van de conceptnota. De nota zal daarna definitief door de gewestelij ke raad moeten worden vastgesteld. Het onderzoek van het Bureau heeft zich niet alleen beperkt tot het verkrijgen van die inzichten, welke nodig zijn voor het opstellen van een structuurschets, doch zal tevens de bouwstenen leveren voor het hele scala van economische, sociale, maat schappelijke en culturele ontwikkelin gen in de samenleving. Deze bouw stenen zullen ook voor de afzonder lijke gemeenten van betekenis zijn. Het onderzoek, ingesteld ter voorbe reiding van het internationale struc tuurplan, kan in het algemeen ook als grondslag dienen voor op dat plan gebaseerde gemeentelijke bestem mingsplannen. Het onderzoek van het bureau ver keert thans in een eindfase. De visie, welke de samenstellers van de con ceptnota zich eigen maken, is mede gebaseerd op een groot aantal gege vens en informaties, welke reeds ver zameld en geordend zijn. De gege vens zijn ontleend aan ter inzage ver strekte bestemmingsplannen van de gemeenten, alsmede aan de nota's en de rapporten welke over een of meer aspecten van de gemeenten of het ge west de laatste tien jaren zijn ver schenen. Tot de gegevens behoren ook de rapporten, welke door het secretariaat van het stadsgewest wer den opgesteld. Met name zijn in dit verband te vermelden een nota inzake de ontwikkeling van de tuinbouw in het gewest en een rapport bevattende gegevens met betrekking tot 't voort gezet onderwijs in het stadsgewest Waalwijk. Ter beschikking is voorts een ver slag in cijfers over de loop van de bevolking, de woningontwikkeling, het gebruik van de bodem e.d. Daar naast zijn er nog enkele deelrappor ten door het dagelijks bestuur van 't stadsgewest uitgebracht, welke zijde lings van belang zijn voor het struc tuurplan. Van betekenis zijn ook de informaties, verkregen uit de hea rings met de colleges van B. en W., de raadsleden en een groep van z.g. sleutelfiguren uit de gemeenten en die welke voortvloeien uit besprekin gen met instanties, zoals de provin ciale planologische dienst en het economisch technologisch instituut in deze provincie. Van niet gering nut is tevens ge weest het groot aantal gegevens, dat door middel van een enquette werd verkregen in de gemeenten van het stadsgewest. Deze omvangrijke en quête was nodig gebleken, omdat de uitkomsten van de bevolkingstelling 1960 in min of meer mate afwijken van de werkelijke cijfers in 1968. De discussie-nota zal in januari het dagelijks bestuur bereiken. JONGERENMISVIERING cls. ZONDAG BERNADETTE-KERK HALF EEN Jonge mensen raken steeds minder vertrouwd met vanzelfsprekend heden uit het verleden. Met de dag wordt bij hen de vraag knellen- der: wat heb ik er aan om zondags naar de kerk te gacrn Wat schiet ik er mee op Wat mis ik als ik thuis blijf De vraag naar de zin en betekenis van Kerk en Christendom komt steeds scherper naar boven. Men wil in de kerkelijke samenkomst het leven van alledag herkennen en omgekeerd. Wat in het kerkgebouw gebeurt, mag niet los staan van wat in de wereld gebeurt. Iemand zei het eens heel duidelijk aldus: De agenda van de wereld moet de agenda van de Kerk zijn De jongerenmis van a.s. zondag poogt een experiment in deze richting te zijn. We proberen aan te sluiten bij wat er gaande is in de wereld, waarover de krant dagelijks vertelt. In de étalages vol allerlei vernieuwingen en veranderingen willen we zoeken naar die hoopvolle tekens voor de wereld van morgen, waar toe Christus als inspirerend voorbeeld moed en vertrouwen toezegt. De opbouw van deze jongerenviering zal sterk afwijken van het vertrouwde schema van de zondagsmis. In grote lijnen kunnen we de volgende onderdelen onderscheiden: - Wat is er in onze wereld aan de hand - Ons daadwerkelijk antwoord (in de vorm van een collecte voor een schip met kerststaven naar Biafra). - Viering van onze verbondenheid in Christus, in het teken van brood. - Besluit met gebeden en zending. Heel deze dienst is voorbereid in samenspraak met een twintigtal werkende en studerende jongelui. De uitvoering wordt verzorgd door jongeren en priesters samen. Met muziek en zang van band en koor wordt gezorgd voor een toepasselijke omlijsting. Deze jon gerenmis is een interparochieel gebeuren en is als zodanig bedoeld voor alle jongelui van heel Waalwijk. De leiding berust bij kapelaan J. Smits, Burg. Smeelelaan 68, kapelaan C. Vermelis, Dr. Schaep- manlaan 28, en ondergetekende. Bij hen worden graag na afloop reakties ingewacht. L. VAN BERKEL, Markt 4a. WAALWIJK Dinsdagavond werd in Hotel Verwiel te Waalwijk een hearing georganiseerd door het Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond. Onderwerp was: Het antwoord van de ondernemers op de uitdaging van de nieuwe tijd. Als inleider trad op de heer Drs. K. A. L. M. Samson, directeur van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. De voorzitter, de heer Lardinois heette alle aanwezi gen en in het bijzonder de heer SamsOn en een afvaardiging uit Heus- den, van harte welkom, waarna hij direct het woord gaf aan de heer Samson. Deze stelde dat het te behandelen onderwerp breed van opzet was en dat hij daarom een keuze had ge maakt met als onderwerp: van pro- duktieeconomie naar afzeteconomie. Mede aan de hand van een uitspraak van Ir. Otten („Wie aan de top staat, hoort het moeilijk te hebben") Toch vroeg hij zich af of het nu moeilijker is dan vroeger. Het komt momenteel niet alleen meer neer op het kennen van de artikelen. Er heeft een verschuiving plaats gevonden. De ondernemer laat zich leiden door hetgeen hij weet over zijn afzetmarkt De heer Samson gaf in het kort nog even de historie aan. Van ambacht naar machines is een grote stap geweest, die geleid heeft tot een produktievergroting. Hier door konden de prijzen dalen en bereikte men een grotere klanten kring. Verder gaf hij aan wat er nu veranderd is. Met name is er meer overheidsinvloed gekomen, hetgeen vooral na de oorlog geleid heeft tot een grotere stabiliteit. Ook de positie van de leiding en het per soneel heeft een verandering onder gaan. Wat de winst betreft: er is 'n streven merkbaar naar een meer continue winst. De consument heeft meer te verteren dan vroeger. Er is een grotere koopkracht gekomen, die gelijkmatiger gespreid is. De consument is ook meer mobiel Er valt ook een mentaliteitsver andering te bespeuren in die zin dat men een overheersing krijgt van genotszin. De consument denkt ruim b.v. t.a.v. afbetaling. Niet alleen koopt de consument omdat hij het goed direct nodig heeft. Met al de ze faktoren moet de zakenman re kening houden. Een aantal vaste gegevens waarmede de zakenman werkt werden door de heer Samson met name genoemd, zoals: het ver kooppunt, kernassortiment, ex- en interieur, naamvoering en het ad vertentiethema. Hij vroeg zich ver der ook af of het in Waalwijk ook eens de moeite waard zou zijn zich af te vragen of men in zijn be drijf bepaalde "segmenten" voor bepaalde groepen inrichtte. Spre kend over de winkels bracht de heer Samson nog het volgende naar vo ren: modern ingerichte winkels zijn het beste "afweermiddel" tegen de supermarkets. Bovendien dient de ondernemer iets van zijn cliënten af te weten. Heel voornaam was het feit dat alle zaken zich alles een geheel weten te presenteren naast een afzonderlijk optreden. Door middel van een aantal cijfers en voorbeelden illustreerde de heer Samson zijn betoog en gaf verschil lende mogelijkheden o.a. een onder nemersenquête aan om tot een be paald "imago" te komen. Na afloop van de inleiding wer den door de aanwezige ondernemers vele punten naar voren gebracht, die dienden als discussiepunt. Ver schillende zaken kregen een ruime aandacht. Op de hearing bleek wel, dat er in ondernemerskringen een ruime aandacht bestaat voor de pro blemen waar men mee te kampen heeft In Hoogezand is uit een hulppost kantoor 10.000 gulden gestolen, en in Rotterdam is voor 27.000 gulden aan geld in sieraden bij 'n particulier gestolen. De dader is gearresteerd en heeft bekend. De huurverhoging van 6% voor woningen die met rijkssteun zijn gebouwd gaat in op 1 april 1969.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13