Veel bouwplannen in Kaatsheuvel werden dit jaar werkelijkheid MK' Loon op Zand groeit naar modern woondorp Verschuuren Maak oudejaars-avond gezellig, Sprang-Capelle BETEKENIS ALS RECREATIE-GEMEENTE f*2)e gouden eeuw» wenst U een voorspoedig 1969 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 DECEMBER 1968 10 Brand Onderscheiding voor burgemeester v. Erp 40-jarig 1 priesterfeest Gemeentehuis VAN MIL Bonbons bestel een koude schotel bij Echo-kalender Vol kskersf zang avond in Antoniuskerk f' J 4 1 r CEZ» VAN MIL Bonbons Capelle UW ECHTE BAKKER VAN MIL Bonbons Vlijmen koop een fiets TOON AARTS KAATSHEUVEL De gehele gemeente Loon op Zand staat al jaren in het teken van de recreatie. Dat is met name het geval met Kaatsheuvel. Het voorbije jaar is de betekenis van deze plaats als recreatie-gemeente, nog meer uit de verf gekomen. Daarmee zijn niet alleen de inwoners, maar vooral ook het ge meentebestuur bijzonder blij; 1968 stond in Kaatsheuvel ook in het teken van de bouwplannen)Het nieuwe gemeentehuis werd onlangs betrokken, plannen zijn er voor een sporthal, le vensschool en jeugdgebouw. Het afgelopen jaar kreeg Kaats heuvel er een nieuwe camping bij aan de voet van het fraaie natuur gebied van de Loonse en Drunense Duinen. Daarmee werd de accomo- datie opnieuw uitgebreid en op een hoog niveau gebracht. Ook deze zo mer was er de recreatie tent, waar mee de werkgroep in 1967 was ge start. Ten behoeve van de kampeer ders worden in deze ruimte allerlei ontspanningsmogelijkheden gebo den. Jong en oud maken er 'n druk gebruik van. Toen de sirenes van de brand weer Kaatsheuvel deden opschrik ken, liep de bevolking niet tever geefs uit. Een zware brand teister de de bekende schoenfabriek Diana. De schade was groot; het gehele be drijf was praktisch in as gelegd of had zware waterschade. De produk- tie ondervond uiteraard nogal wat hinder, maar danzij 't doorzettings vermogen van de leiding en de werknemers, konden wij in de loop van het jaar alweer melden: „Diana uit de brand". Het eerste lustrum vierde 't jeugd gebouw De Kinkerpolder van de parochie St. Jozef. De jeugd vindt hier een welkom onderdak en dank zij de subsidies, kunnen hier nogal wat werkzaamheden worden ver richt. Het gemeentebestuur draagt de jeugd en daarmee 't jeugdwerk, een warm hart toe. In het bijzonder burgemeester L. van Erp, die voor zitter is van de katholieke jeugd raad in Nederland. Vanwege zijn verdiensten voor dit jeugdwerk in Nederland, werd bur gemeester Van Erp door kardinaal Tisserant in de Dom-kerk in Utrecht bevestigd als Ridder in de Orde van het H. Graf van Jeruzalem. De dorpsgemeenschap werd even opgeschrikt door het bericht op een vroege maandagmorgen, dat een Kaatsheuvelse bakkersvrouw was neergestoken. De dader was een ter plaatse in pension zijnde Turk, die door de politie snel werd gegrepen. Gelukkig bleek het slachtoffer bui ten gevaar te zijn. Er zit veel vaart achter de plan nen van het gemeenschapshuis De Werft, schreven wij. Het stichtings bestuur heeft zich terdege bij de bevolging geïnformeerd over de wensen en verlangens. Om tot in een stroomversnelling te komen van het gemeenschapsleven in Kaats heuvel, is een dergelijk gemeen- Burgemeester L. van Erp schapshuis onontbeerlijk. Vandaar die plannen die, zoals men hoopt, 't volgend jaar werkelijkheid gaan worden. De eerste Pinksterdag zal nog lang in het geheugen van pastoor P. van de Spijker blijven leven. Hij vierde toen zijn 40-jarig priester feest. Een jubileum, dat door de be woners van de parochie St. Jan tot een onvergetelijk dag werd ge maakt. Een feestcomité had er voor gezorgd dat de kerk prachtig was versierd. Later, tijdens een koffie tafel in De Efteling, kwamen de vele geschenken op tafel. Uit de vele toespraken bleek duidelijk de verdiensten van de pastoor, niet al leen voor zijn parochie, maar ook voor het plaatselijke verenigings leven en instellingen. De heer N. Steffen, direkteur van het Gemeentelijk Gasbedrijf dat overigens ook nauw samenwerkt met Sprang-Capelle vierde zijn 40-jarig dienstjubileum. De hulde die hem in De Efteling werd ge bracht, maakte duidelijk hoezeer men hem waardeert. Nog vers in 't geheugen ligt de Micro-show. Deze expositie voor de toeleveringsbedrij ven van de schoenindustrie werd 'n groot succes. Dit jaar was naast de schoenen in de strijd om de Coupe Micro, ook aandacht geschonken aan lederwaren. Tot slot dan het nieuwe gemeente huis, de trots van burgemeester L. van Erp, die als een vader over zijn eersteling, over het nieuwe raadhuis waakt. Met recht, want het nieuwe gemeentelijk hart mag er zijn. Een feestcomité is al druk doende de plannen voor te bereiden. Hoewel het personeel het nieuwe gebouw al ingebruik nam, zal de officiële ope ning, waarschijnlijk door de Com missaris van de Koningin, pas in april plaats vinden. Speclalltelten-^Qeótaurant 3£otel cUerivlel - c\Daalu}ljk Grotestraat 208 Telefoon 04160 - 2330 Hors d'Oeuvre riche Uitgebr. Russ. Eieren Russische Eieren Huzaren-salade Crab-Cocktail 8.50 p.p. 5.75 p. p. 3.75 p. p. 2.75 p. p. 6.50 p. p. Bestellingen tot uiterlijk 31 december 12 uur. J Bij dit oudejaarsnummer is zoals 4 gebruikelijk weer de nieuwe ka. lender 1969 gevoegd met de belangrijkste data van feestda gen, kermissen en markten. Eveneens komen er de voor naamste posttarieven (binnen land) op voor, welke heden gel dig zijn. We hebben vermeld dat m.i.v. 1 februari a.s. wijzigingen KUN NEN worden aangebracht. In middels is bekend geworden, dat voor binnenlands verkeer de brieven (ook voor Suriname, Ned. Antillen en E.E.G.-landen) het tarief per 1 februari 1969 is geworden t.m. 20 gram 25 cent. De briefkaarten zijn dan 20 cent: dubbele 40 cent. Het aanteken- recht is dan 100 cent en de bin nenlandse postwissel eveneens 100 cent. Met ingang van 1 januari 1969 zijn wijzigingen gekomen in het abonnementstarief - telefoonaan sluitingen, telex en telegraaf. De telegrammen kosten met ingang van 1 januari dus: 10 woorden of minder 300 ct. en voor elk woord meer 20 cent Door de werkgroep van de oecu menische raad Waalwijk, werd af gelopen donderdagavond in de An toniuskerk te Waalwijk-Zuid een volkskerstzangavond georganiseerd, die door een groot aantal belang stellenden werd bijgewoond. De heer J. v. Beurden leidde de bijeen komst in. Hij sprak over de ver deeldheid in de wereld en in de kerk. Er werden diverse kerstliederen gezongen onder leiding van de diri gent, de heer Dishoeck, terwijl de orgelbegeleiding in handen was van de heer v. Alphen, ondersteund door enkele trompettisten. Mevr. Hessel- berth-Timmermans hield een decla matie, terwijl solo gezongen werd door mevr. Veraa-Nijssen. Door het parochieel zangkoor werd het Ron deau der Herders gezongen en Jac queline de Rooy droeg het Timmer manskind van Gabriël Smit voor. Het kerkdorp Loon op Zand ont wikkelde zich het afgelopen jaar weer verder. Er werden tal van nieuwe plannen gesmeed, waarvan het belangrijkste misschien wel de bouw van een nieuw bejaardenhuis De Venloene genoemd kan worden. Achter en rond het huidige Gerla- chus Instituut komt 't nieuwe com plex te liggen dat een groot aantal bejaarden gaat huisvesten. Ook ko men er bejaardenwoningen, waarin de echtparen, die dat op prijs stel len, geheel zelfstandig kunnen blij ven wonen. Ook de woningbouw kreeg alle aandacht. Met veel vlagvertoon werd het eerste complex middenstands- woningen in het centrum van het dorp door burgemeester L. van Erp ingebruik genomen. Dat ingebruik nemen gold ook twee nieuwe super markten, die beide op dezelfde dag de eerste kopers toelieten. Het dorp raakte hierdoor verwikkeld in een supermarkten-oorlog, die echter, zo als in de meeste oorlogen, slechts één winnaar opleverde. De ander moest het onderspit delven. Men doet er van gemeentewege alles aan om de kern van het dorp zo modern mogelijk te maken. Dat betekent ook sanering van de dorps kern en het „plannen" van moderne gebouwen. Een daarvan werd het afgelopen jaar ingebruik genomen, namelijk de Boerenleenbank, 'n mo dern bankgebouw, waar men alle bankzaken kan afwikkelen. De gemeente Loon op Zand omvat twee kerkdorpen. Loon op Zand is daar het kleinste van, maar dit wil in het geheel niet zeggen dat 't dorp daardoor verwaarloosd wordt. In tegendeel, men tracht aan de wen sen van de bevolking tegemoet te komen. Dit jaar werden er twee hearings gehouden, die bij de be volking aansloegen. Op deze demo cratische weg hoopt men volgend jaar verder te gaan. Goedgekeurd werd de bouw van de 'Jori- no'-sporthal, die in 1969 werkelijkheid zal worden. B i t' Bejaardencentrum „De Venjoene' BURGERLIJKE STAND Huwelijks-aangiften: G. Kamerman en J. J. van Oosterhout. Huwelijken: F. S. van Dueren den Hollander en M. J. van Riel; A. J. Molcgraaf en A. de Rooij; W Sulsters en M. C. Wagemakers; L. A. van Pelt en A. C. L. Konings; L. van Bergeijk en A. Verduijn; C. Damen en C. N. H. M. van Assen. Overleden: D. C. Konings e.v. Rijken, 61 jaar; A. A. Krop, A. A. w.v. Nieuwenhuizen, 72 jaar. Vertrokken: G. T. van der Ploeg e.v. Middelkoop naar H. en L. Zwaluwe; M. J. van Riel e.v. van Dueren den Hollander, naar Wijnaart ca; A. de Rooij e.v. Molegraaf, naar Waalwijk; M. C. Wagemakers e.v. Sulsters, naar Waalwijk; A. Verduijn e,v. van Bergeijk, naar Eethen. KERKDIENSTEN dinsdag 31 december, oudjaar: Ned. Herv. Kerk Sprang, 7.30 uur Ds. G. Wursten. Ger. Kerk Sprang, 7.30 uur Candi- daat v. Krimpen uit Dordrecht. Ned. Herv. Kerk Capelle, 7.30 uur Ds. R. T. Huizinga. Ned. Herv. Kerk Zuidhollandsedijk, 7.30 uur dhr. Schoonderbeek uit Lunteren. woensdag 1 januari, neiuwjaars- dag: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 uur Ds. G. Wursten. Ger. Kerk Sprang, 9.30 uur Candi- daat v. Krimpen uit Dordrecht. Ned. Herv. Kerk Capelle, 9.30 uur Ds. R. T. Huizinga. Ned. Herv. Kerk Zuidhollandsedijk, 9.30 uur dhr. Schoonderbeek uit Lunteren. KERSTVOLKSZANGDIENST Dinsdagavond werd in het cultu reel centrum „Zidewinde" 'n Kerst- volkszangdienst gehouden, die in ale opzichten goed geslaagd is, zo wel wat betreft de belangstelling als de afwerking van het program ma. Er was veel samenzang, waar bij de heer P. Prop op het orgel be geleidde. De Christelijke Zangver eniging Looft den Heer' uit Sprang zong een viertal koornummers. Leden van de jeugdverenigingen verzorgden de Schriftlezing en de clamatie, terwijl het Kerstevangelie werd voox-gelezen door burgemees ter M. v. Prooijen. Ds. C. v. d. Vel de uit Oosterhout hield de medita tie over het onderwerp „Kerstfeest met een kerstbrood". In een gloed vol betoog wees spreker er op dat we met deze dagen van alles in huis hebben gehaald, zodat het feest kan beginnen, maar hebben we gedacht aan het Brood des levens, de kribbe van Bethlehem, want bij al die lek kernijen kunnen we niet leven. Om onze honger te stillen, zal het een levensbehoefte moeten zijn dat Je zus in huis gehaald wordt. Hij is 't water des levens en het kan een goed kerstfeest worden als ons ge loof in Hem is, die geboren is in de herberg in de stad van David. Met samenzang van „Dankt, dankt nu allen God", werd deze samen komst besloten. Onder de aanwezi gen merkten wij op, het voltallig gemeentebestuur met hun dames, verschillende gemeenteraadsleden, hoofden der scholen etc. SLOPING OUDE GEMEENTEHUIS Het oude voormalige gemeente huis in Sprang, staande in de Kerk straat, zal worden gesloopt, 't Werk is onlangs door 't gemeentebestuur opgedragen aan de firma Biemans te Waspik, welke dezer dagen met de afbraak is begonnen. Voor het drukke verkeer zal het een grote verbetering zijn als het pand is ver dwenen. OUDE SCHOOL HEISTRAAT Nu onlangs de nieuwe Christelij ke school in gebruik is genomen, zal de oude school in de Heistraat voorlopig dienst doen als repetitie lokalen en voor het houden van zondagschool. Het gemeentebestuur stelt de muziek, en zangverenigin gen in de gelegenheid hiervan ge bruik te maken voor een vergoe ding van licht en warmte. NIEUWE DIRIGENT De heer H. M. Geuzenbeuk, direc teur van de Christelijk Gemengde Zangvereniging „Hallelujah" in de Heistraat,, heeft met ingang van 1 januari a.s. ontslag genomen. Door het bestuur der vereniging is met ingang van 8 januari a.s. tot nieuwe directeur benoemd de heer A. Kruit wagen te Breda, welke inmiddels deze benoeming heeft aangenomen. NIE UW J AARSRECEPTIE Burgemeester en wethouders van Sprang-Capelle zullen hun Nieuw jaarsreceptie voor het personeel in gemeentedienst houden op donder dag 2 januari 's avonds om 8 uur in het cultureel centrum „Zidewinde". BENOEMING AANGENOMEN De heer J. Konings, die vorige week bij de verkiezing van notabe len in de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidhollandsedijk in de vacature van de heer H. Haverhals, die on langs ontslag nam, werd gekozen,' heeft deze benoeming, welke in be raad was gehouden, thans aangeno men. AFSCHEID Ds. HUIZINGA Naar we vernemen, zal Ds. R. T. Huizinga, Ned. Herv. Predikant in Capelle, welke een beroep heeft aangehomen naar de gemeente El- speet, op zondag 2 februari a.s. af- schied nemen te Capelle en op zon dag 9 februari d.a.v. intrede doen te Elspeet. Ds. Huizinga heeft ook ontslag genomen als consulent van de Hervormde gemeente te Besoijen met ingang van 1 januari a.s. In deze vacature is voorzien door de benoeming van Ds. Ph. Kroes te Waalwijk. O GESLAAGDE DUIVENSHOW VAN „DE LUCHTVAART" De kerstdagen waren dit jaar in café De Witte Brug, alhier, het domein van de ware duivenliefhebbers. De postduivenver eniging De Luchtvaart hield daar n.l. haar zeer goed geslaagde duivenshow. De leden van de Luchtvaart hadden ruim 200 dui ven tentoongesteld en daar waren duiven bij van, volgens de keurmeester, de heer Vellemons uit Maasdam, uitzonderlijke kwaliteit. Het was dan ook niet verwon derlijk, dat vele duivenliefhebbers uit de verre omtrek naar café De Witte Brug wa ren gekomen. Natuurlijk was op deze show ook een stand van het bekende kweeksta- tion 'Futural', eigenaar de heer Ten Berge. Ook deze inzending trok de nodige belang stelling. Vooral over de oude doffers die geshowd werden was de keurmeester zeer te spreken. Waf ook zeer de aandacht trok was de zeer verzorgde opzet van deze ten toonstelling. Door de duiven in meer mo derner kooien te showen kwamen de dui ven voor de liefhebber meer tot haar recht. Dit is zeer een grote vooruitgang vóór De Luchtvaart. Met deze tentoonstelling heeft het bestuur een grote eer behaald voor de vereniging. Wie men ook sprak, eenieder moest getuigen van een zeer goed opge zette en geslaagde show. Dit zal voor het bestuur zeer zeker een stimulans zijn om met nog mer ijver de belangen van de club in de toekomst te behartigen. Ook de oud voorzitter van de club, de heer Klootwijk, bracht in de middaguren nog een bezoek aan deze show. De uitslag was als volgt: Oude doffers: 1. H. v. Campen jr.; 2. H. van Campen sr:; 3. H. v. Campen sr.; 4. H. de Jong; 5. B. v. Pelt; 6 en 7. H. van Campen sr.; 8. H. van Campen jr.; 9. A. Bakkeren; 10. E. Haverhals. Jarige doffers: 1. H. v. Campen sr.; 2. C. Blok; 3. G. Treffers; 4. B. Pols; 5. B. van Pelt; 6. H. v. Campen sr. Jonge doffers: 1. H. de Jong; 2. G. Treffers; 3. P. Nieuwenhuizen; 4. H. van Campen sr.; 5. H. de Jong; 6. H. v. Cam pen jr.; 7 en 8. A. v. Oosterhout; 9. H. van Campen sr.; 10. H. van Campen jr.; 11 en 12. H. van Campen sr. Oude duivinnen: 1. Jac. Verduyn; 2. H. van Campen sr.; 3. H. Verduijn jr.; 4. A. Bakkeren; 5. H. van Campen sr. Jarige duivinnen: 1. H. v. Campen sr.; 2 en 3. G. Treffers; 4. H. Brok. Jonge duivinnen: 1. H. v. Campen sr.; 2. H. Verduyn jr.; 3. Jac. Verduyn; 4. B. van Pelt; 5. A. v. Iersel; 6. A. van Ooster hout; 7. H. Brok; 8. B. van Pelt; 9. C. Blok; 10. E. Haverhals. Late jonge: 1. B. Pols; 2. Q. Treffers. Tot schoonste duif van de tentoonstelling werd bekroond een duif van de heer H. v. Campen jr. M.A.C. MARIJKE De motorclub Marijke heeft op 2e Kerst dag, ondanks - de slechte weersomstandig heden, toch een geslaagde oriënteringsrit georganiseerd. De start en finish waren dit maal bij het Stationskoffichuis van de heer Pruijssers, aangezien in het clublokaal van Marijke, café De Witte Brug, een duiven- tentoonstelling werd gehouden. Reeds in de vroege morgenuren kwamen reeds telefoon tjes binnen of de rit toch wel zou doorgaan. Het bcstupr kon mededelen, dat men de rit nog eens terdege had nagereden en het bleek dat er geen enkele moeilijkheid was wat betreft de toestand van de wegen, wat een afgelasting zou rechtvaardigen. De slechte weersomstandigheden waren oor zaak, dat er natuurlijk minder rijders aan de start verschenen dan vorige jaren. Toch kon men nog 35 rijders inschrijven voor deze interessante rit. De heer Van Beek had met zijn secondanten deze rit uitge stippeld en naar later bleek was elke rij der vol lof over de opzet van deze rit. De uitslag was als volgt: 1. Van Gennep, Haarlem, 71 strafp.; 2. v. d. Geer, Eindhoven, 98; 3. M. Store- hout, Haarlem 108; 4. Wieri, Roosendaal, 128; 5. v. d. Rest, Haarlem, 146; 6. Van Bcrkel,.Tilburg, 151; 7. In 't Groen, Kaats heuvel, 180; 8. F. v. d. Meeren, Eindhoven, 195; 9. A. Wolfs, Hilvarenbeek, 216; 10. W. Dusee, Tilburg, 228 strafp. Na de prijsuitreiking werd dank gebracht aan allen die hadden meegereden, alsmede aan de véle dames en heren leden van de controle voor hun werkzaamheden. SUPPORTERSCLUB De oprichting van een supportersclub voor onze plaatselijke schaatsfavoriet Hans van Beek heeft een vastere vorm aange nomen. Op 10 januari a.s. zal in het Sta tionskoffiehuis van de heer Pruyssers een vergadering belegd worden om te komen tot de definitieve oprichting van een sup portersclub. Aanvang dezer bijeenkomst om 8 uur. KNOTWILGENDAM Nu de dagen van voorbereiding voor de karnaval 1969 aanbreken, heeft de karna- valsvereniging Knotwilgendam het een en ander bekendgemaakt. De hoofdschotel van de karnaval is de grote optocht op zondag. Hieraan kan worden deelgenomen in drie categorieën: a. individuelen; b. loopgroe pen (tenminste 6 personen); c. praalwagens (eerste prijs tenminste f. 350, - Aan de, jeugdoptocht kunnen alle kinderen van 6 tot 12 jaar deelnemen. Een eenvou dig kleedpartijtje of een 'opgetuigde' fiets zijn reeds voldoende om voor een van de 25 beschikbare geldprijzen in aanmerking te komen. Bovendien heeft ieder kind, dat aan de jeugdoptocht deelneemt, recht op een tractatie en een gratis toegangsbewijs voor de jeugdvoorstelling op dinsdag. Ook kan men deelnemen aan groepwedstrijden van tenminste 6 personen vanaf 16 jaar. VERGADERING COMMISSIE STREEKVERBETERING OOSTELIJKE LANGSTRAAT Tijdens een afsluitingsvergadering die van daag 30 dcc. in Hotel Prinsen werd ge houden, is een einde gekomen aan de pe riode waarin de Oostelijke Langstraat de bijzondere aandacht heeft gehad van zowel de Rijkslandbouw, als de Tuinbouwvoor- lichtingsdienst. Meer dan 10 jaar hebben deze voorlichtingsdiensten nauw samenge werkt met de streekverbeteringscommissie en de werkgroepen van Landbouw, Tuin bouw, de sociaal Agrarische- en de Huis houdelijke voorlichting. Tijdens deze verga dering komen de leden van de commissie, de werkgroepen met de adviseurs en de medewerkers van de voorlichtingsdiensten voor het laatst in dit verband bijeen. HULPDIENST IN OPRICHTING Een aantal enthousiaste mensen in het gebied tussen Waalwijk en Den Bosch is bezig met de oprichting van een Hulpdienst. Dit initiatief omvat de gemeenten Drunen (met Elshout), Vlijmen (met Haarsteeg), Nieuwkuijk (met Vliedberg) en waarschijn lijk Heusden (met Oudheusdcn, Herpt en Hedikhuizen). Men wil proberen eventuele bestaande vormen van hulpverlening onder te brengen in een groot gebied. Voorlopig zal de Hulpdienst gaan fun geren vanuit Abdij Mariënkroon" in Nieuw kuijk. Van de daar bestaande mogelijkhe den wil men gebruik maken voor de in richting van een centrale post. Hiermee wordt voorkomen dat men direct al genood zaakt is over te gaan tot het vormen van een stichting. Welke organisatievorm men zal kiezen is nog niet bekend. BLIJF FIT EN JONG, bij: Grotestraat 322, Waalwijk tel. 3613 Wij wensen klanten, vrien den en bekenden een gelukkig nieuwjaar.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 10