Uitgaan met Nieuwjaarsdag Frater Angelico in Loon op Zand overleden föusis Sacrum Apollo Roesfelberg De Ster El Terreno Bar Hertog Jan Taxandria-Bar KAATSHEUVEL WAALWIJK 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 DECEMBER 1968 15 Waspik Loon op Zand Muzikale talenten Afscheid van de school Kampioenschap kader-klasse Drunen Oplossing kerstpuzzle WAALWIJK Kersttoespraak Koningin Juliana Korte berichten Dankbetuiging bromfietsen Mutsaers kinderwagen woning bankstel ZO GEZEGD, ZO GEDAAN De Castagniers, drie broers en een zuster, vormen een eensgezinde en schilderachtige familie. Allen bezit ten het opvliegende karakter en de rode haren van de Castagniers en al len - behalve natuurlijk broer Hen ri, die pastoor is - hebben wel iets met de scheepvaart te maken. Jean- Baptiste is vuurtorenwachter, André ontwerpt en bedenkt scheepsmodellen voor de scheepswerven van de mach tige en opvliegende Louis-Philippe Fourchaume en Charlotte helpt - hoewel hierbij enigszins gehinderd door haar huwelijk met de verschrik kelijke wijnboer Scipion - haar broer André naar vermogen met zijn nautische experimenten. ELVIS IN ACAPULCO Mike Windgren arriveert in de mondaine badplaats Acapulco als schipper op een motorjacht. Mike is dit tragische voorval nog steeds niet te boven cn is daarom uit Ame rika weggegaan. Janie Harkins, de 16-jarige dochter van de eigenaar van het jacht, laat Mike duidelijk merken, dat zij verliefd op hem is, maar hij beschouwt haar nog als een kind. Zo'n kind is het echter toch ook weer niet, dat het haar gelukt bij haar vader gedaan te krijgen, dat de ze Mike ontslaat dood, die hun lot zal zijn, als de stuwdam in aanbouw voltooid zal zijn en het oerwoud overspoeld zal wor den door het water der rivier. DE 12 VEROORDEELDEN Op de zoor zon overgoten binnen plaats van een zwaar bewaakte ge vangenis in Zuid-Engeland wordt Majoor Reisman geconfronteerd met de 12 veroordeelden. Dit zijn de mannen waarover de gemeenschap 't lot heeft uitgesproken: De Dood straf. Dit ook de mannen die door Reisman opgeleid moeten worden voor een gevaarlijke missie achter de Nazi-linies, vlak vóór D-Day. Wan neer zij het er goed afbrengen zal hun gratie verleend worden. De mannen voelen niets voor elkaar. Het enige dat hen bindt, is dat zij allen ter dood zijn veroordeeld TARZAN TREKT NAAR INDIA Op dringend verzoek van prinses Kamara, vliegt Tarzan van Afrika naar de oerwouden van Mysore in India, waar zijn oude vriend, de Ma- haradjah op sterven ligt. Deze heeft een laatste wens voor hij sterft. Hij wil, dat de laatste grote kudde oli fanten van India, die in zijn gebied een toevluchtsoord hadden gevonden, gered worden van een verdrinkings- M. VAN DONGEN OVERLEDEN Zaterdag j.l. vond in de St. Bartholo- meuskerk te Waspik de solemnele uitvaart plaats van de heer M. van Dongen, oud-lid van de Prov. Staten van Noord-Brabant, oud-wethouder van Waspik en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De overledene vervulde tevens diverse bestuursfuncties in plaatselijke verenigingen en organisaties, alsook van buiten Waspik. Als bestuurslid van de harmonie Volksvlijt en Volksver maak begeleidde deze hem op zijn laatste gang. Het muziekkorps voerde tijdens de H. Mis een tweetal koralen uit. De heer van Dongen bereikte de leeftijd van 77 jaar. Hij ruste in vrede. HERWONNEN LEVENSKRACHT Herwonnen Levenskracht, dat een afde ling is van het N.K.V.. heeft onlangs laten verkocht in Loon op Zand en De Moer. De trekking is gehouden op j.l. 18 dec. In Loon op Zand en De Moer vielen resp. 3 en 1 pr.: 17399, 17418, 17497 en 29627. De opbrengst is voor de zieken, die allen hartelijk danken voor hun medewerking. KERSTVIERING De kerstviering in de parochiekerk is dit jaar bijzonder muzikaal gevierd. Hieraan hebben diverse personen en verenigingen medegewerkt. Het koperkwartet o.l.v. Hans Klerks bracht twee werken van G. Gabrieli en begeleidde verschillende liederen met gemengd koor en alle aanwezigen in de kerk. Het mannenkoor en dameskoor stond o.l.v. de heer L. van Loosdrecht; het orgel werd bespeeld door Ria Leltz. Trompettist was Anton Klerks en hoboïst H. van Veld hoven. De volkszang werd geleid door Fra ter Cunibert. Onder de viering spraken kapelaan Veldman en pastoor Simons een gebed uit. Dat van de pastoor was 'n kerst wens voor iedereen in het teken van vrede, jeugd en ouden van dagen. Tot besluit her dacht hij Frater Angelico, die van de Loon- se mensen 'zingende mensen' had gemaakt. Het lied Gloria, dat een bewerking was van Frater Angelico, met gem. koor cn koper kwartet werd nog gezongen. NIEUWJAARSCONCERT Voor alle inwoners van Loon op Zand geeft de Kon. Harmonie Sophia's Vereeni- ging op zaterdag 4 januari a.s. een Nieuw jaarsconcert. Op het programma dat zal worden uitgevoerd in het cultureel centrum om 8 uur, staan 'de Eerste Symphonie' van Cam. Saint Saens en 'Les Préludes' van Franz List. Het nieuwe jaar wordt op de Roes- telberg ingezet met het optreden van een bekende topband. Woensdagmid dag spelen hier The Shuffles, waar bij we zouden willen zeggen, goede wijn behceft geen krans. ment in het Lido. 's-Avond is de zaal beschikbaar voor alle fans - en dat zijn er heel wat - van The All Stars, die ook nu zanger Frank Scott mee brengen. Ieder jaar opnieuw blijkt hoe ge zellig de nieuwjaarsbals in bar-dan- cing Romantica zijn. 1969 wordt hier leven ingeblazen door het in dé Lang straat zo populaire ensemble The Sound Specials. Na het succesvolle optreden van de topbands, vorige week, in de Kaatsheuvelse dancing El Terreno kan men hier woensdagavond terecht voor het discobal, waar dan de aller nieuwste platen worden gedraaid. De Wavo's uit Kaatsheuvel bren gen woensdagmiddag volop amuse- Dancing De Ster in Nieuwkuijk brengt een grandioos nieuwjaarsbal. 's-Middags komen er The Shoes, bij elke tiener en twen bekend. Hun op treden wordt afgewisseld met leuke platen die worden gedraaid door de disc-jockey van Radio Caroline. 's-Avonds speelt in De Ster het John Lamers Syndicate. In bar-dancing Hertog Jan worden woensdagmiddag gezellige platen ge draaid. Oude hits worden hierbij af gewisseld met de allernieuwste. Woensdagavond draait hier soos Memphis Gold. I Radio Arwimo zorgt er voor dat er ook op nieuwjaarsdag volop sfeer hangt in de bar van sporthal Taxan- dria. Frater M. Angelico, i.d.w. Theo P. M. van Puijenbroek, werd geboren op 6 de cember te Tilburg 1910. Na zijn opleiding o~> de kweekschool te Goirle trad hij in de Congregatie der Fraters van Tilburg in '27. Hier behaalde hij zijn diploma's voor on derwijzer cn was achtereenvolgens werk zaam op de scholen van Eindhoven (1930- 1933), 's-Hertogenbosch (1933 - 1949) en Loon op Zand (1949 - 1968). Een bijzondere eigenschap van deze sym pathieke frater was de gulle hartelijkheid van deze evenwichtige man, welke door 'n fijne beschaving en vriendelijke optreden aller harte heeft weten te winnen op elke plaats waar hij werkzaam was. Zijn muzikale talenten vereende hij met zijn opvocdingscapaciteiten. In Den Bosch was hij dirigent van het fraterskoor. Ook dirigeerde hij het gevangeniskoor te Den Bcsch en vooral in Loon op Zand was hij de inspirator van en voor het muziekleven. Zijn grootste succes vierde hij met zijn Jeugdkoor in Loon, dat bij elke voorkomen de gelegenheid het vocale deel bracht. Dit was zijn levenswerk, doch wegens overbe lasting moest hij dit enige jaren geleden opgeven. Gelukkig bestaat het nog wel, maar in een andere vorm. „Zijn" jongens vormen nog een hechte band, in een zgn. reisclub. Zijn muzikale opleiding was bij de Bos sche organist P. Horman voor orgellessen en compositieleer. Als componist heeft fra ter Angelico veel werken en werkjes ge maakt voor eigen koortje en voor de H. diensten, alsook voor iedereen die er om vroeg, voor welke gebeurtenis dan ook. Veel arrangementen heeft hij gemaakt voor het plaatselijk kerkkoor. Bij de zuster op het St. Gerlachusklooster was hij organist en in de parochiekerk fungeerde frater An gelico als hulp-organist. Het afscheid van de lagere school was voor hem een zwaar offer, dat echter ver band hield met zijn steeds erger wordende ziekte, welke zich in 1966 reeds aandiende. Twee operaties in het Ac. Ziekenhuis te Utrecht konden geen verbetering brengen en in juli van dit jaar fnoest de frater de finitief zijn school vaarwel zeggen. Dit af scheid was indrukwekkend. Hier heeft het dorp deze man hulde gebracht voor alles wat hij in die tijd heeft gedaan. Zijn ziekte verergerde steeds dat op de vooravond met kerstmis resulteerde in een rustig overlij den. Zaterdag om 2 uur had de plechtige be grafenis en uitvaart van de zeer gevierde frater Angelico plaats. Voorafgegaan vanaf het fraterhuis door Harmonie en Drum band van Sophia met omfloerst vaandel trok de stoet naar de kerk onder de tonen van de drums en dodenmars. De lijkwagen werd gevolgd door de enige broer van de frater met zijn echtgenote en kinderen, alle confraters van het huis St. Eligius te Loon op Zand en alle fraters die de overledene van om 'en nabij hebben meegemaakt cn ge kend. Het bestuur van de congregatie der fraters en de onderwijskrachten van de Loon op Zandse lagere school voor basis onderwijs, alsook de zo pas Loon op Zand LOON OP ZAND - Een bemind onderwijzer en opvoeder der man- 1 nelijke jeugd is juist voor het feest van kerstmis overleden. Frater An gelico, die iedereen in het dorp kende omdat hij de kinderen van de eerste klas van de lagere school voorbereidde op de eerst H. Communie. De eerste grondslag voor school en leven van de jongens werd door hem gelegd op een hem bijzonder eigen wijze. Hij heeft zijn naam: Angelico, de engelachtige, waardig gedragen en zal in de Loonse gemeenschap niet licht vergeten worden. Op muzikaal gebied is hij onsterfelijk geworden en heeft velen aan zich weten te binden. verlaten hebbende fraters Hyacinthus en Piacidus. Jongens van het eertijds door frater Angelico zo bekend zijnde jongens koortje, het kerkkoor en het dameskoor en vele vrienden en bekenden volgden de baar om de amicale zingende frater te begelei den op zijn laatste tocht. Na de kerkelijkedienst vertrokken de confraters en vele Loonse vrienden met de familie en de overledene naar Vught, om aldaar op het kerkhof van de fraters op 'Huize Steenweijk' plechtig te worden be graven. DOKTERSDIENST Op nieuwjaarsdag zijn de dokters diensten als volgt: De praktijk van de doktoren P. Wij- tenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand zal worden waargenomen door dokter R. Raay- maakers, Hoofdstraat 68a, Kaats heuvel, tel. 04167-2050. De dienst van dokter H. Winkelman te Sprang zal op 31 december en op 1 januari worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, telef. 04167 - 2006. Dokter Van Tuijn neemt op deze beide dagen voor bevallingen tevens waar voor verloskundige M. v. Vler ken te Kaatsheuvel. Tijdens 't week einde heeft dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2550, tefvens dienst voor R. Raaymaakers en A. de Vries. Zater dag en zondag neemt dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, telef. 04167-2350, de praktijk waar voor K. van Tuijn. Verloskundige M. van Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, telefoon 04167-3666, heeft zaterdag en zon dag dienst. PASTOR IEDIENST Op nieuwjaarsdag kan men zich van 's middags 12 u. tot 's nachts 12 u. voor geestelijke bijstand vervoegen op de pastorie van de parochie H. H. Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6, Kaatsheuvel, tel. 04167-2517. Op zondag 5 jan. kan men op de zelfde tijd hiervoor terecht op de pas torie van de parochie St. Jan, Hoofd straat 34, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2515. GOUDEN BRUILOFT Op dinsdag 7 januari a.s. hoopt het echtpaar C. vap Eulem (73) en J. van Eulem-van den Houdt (71), wonende aan de Peperstraat nr. 9, zijn gouden bruiloft te vieren. De a.s. gouden bruidegom, afkomstig uit Til burg, knoopte tijdens de mobilisatie jaren relaties aan met zijn in Kaats heuvel geboren en getogen vrouw en begon enkele jaren na zijn huwelijk met de exploitatie van 'n bescheiden groente- cn fruithandel op zijn tegen woordige woonadres. Hun huwelijk werd gezegend met 2 zoons en twee dochters. Met de hulp van deze laat- sten en de oudste zoon wisten Kees en Jans door hard werken hun zaak na de laatste oorlog belangrijk uit te breiden en aan de eisen des tijds te doen aanpassen. En ook nu is Kees actief door o.a. het inkopen van de bedrijfswaar nog steeds voor z'n re kening te nemen. De betrekkelijke kleine gemeen schap van de Peperstraat heeft de nodige voerbereidingen getroffen voor de viering van deze gouden bruiloft, die 's norgens om tien uur zal worden ingezet met een plechtige Eucharistieviering in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, ge- volgd door een receptie van half drie tot vier uur in hotel Smit, Peperstr. 25, dat voor deze dag ook het feest- adres is. K.N.B.B. DISTRICT KAATSHEUVEL Finale pers. kamp. 2e klas Deze wedstrijden gespeeld in café Van Wanrooij en georganiseerd door biljartvereniging H.K.S., hadden een vlot en sportief verloop. Dictricts- voorzitter J. v. d. Kaa dankte café houder Van Wanrooij voor het goede materiaal, de organiserende vereni ging H.K.S. voor de abritrage en de spelers voor hun sportiviteit. De avond werd besloten met een ge zellig samenzijn. De uitslag was als volgt: P. Jansen ('t Centrum) 5.40 14 M. v. d. Linden (KTO) 4.47 10 A. Maas ('t Centrum) 3.96 10 J. Damen (NAS) 3.80 10 A. de Leeuw (NAS) 3.84 8 A. Snoeren (HKS) 3.95 6 L. Laros (Ons. Gen.) 3.45 6 B. Jansen ('t Centrum) 341 4 L. v. Mierlo (Ons Gen.) 3.28 4 Hoogste serie: P. Jansen met 48. Hoogste alg. gem.: P. Jansen, 5.40. Hoogste partijgem.: P. Jansen, 7.14. Vorig weekend werden in het ca fé bij de heer L. van Cromvoirt de wedstrijden gespeeld voor de ka derklasse in het district Waalwijk van de KNBB. Na afloop reikte de heqr C. v. d. Sanden de prijzen uit. Namens BV Nooit Volleerd sprak de heer Diepstraten. De heer L. v. Cromvoirt bood de kampioen een cadeau aan en de overige deelne mers een rokertje. Een woord van dank namens de spelers sprak de heer Vink. De uitslag was: B. van Cromvoirt 2400 98 157 24.48 11 L. van Cromvoirt 2265 56 345 40.44 10 M. van Asten 1056 104 93 10.15 5 W. Vink 1065 147 45 7.24 4 A. van Munster 1059 154 53 6.87 0 Hoogste serie: L. van Cromvoirt 345. Hoogste partijgem.: L. van Crom voirt: 57.14. KERSTAKTIE L.T.S. Evenals voorgaande jaren heeft ook dit jaar weer, voor de 10e maal nu, een kerstaktie van de leerlin- j gen van de L.T.S. een groot succes 1 opgeleverd. De leerlingen hadden weer een mooi kerststukje gemaakt l en een kollekte werd gehouden, waarvoor fruit werd gekocht. Dinsdag jl. werd alles in het zie kenhuis gebracht. In de hal werd het gezelschap bestaande uit de di recteur met enkele leraren en 10 leerlingen ontvangen en toegespro ken door de direkteur dr. Verhoe ven en de directrice van het zie kenhuis. Deze zei vooral, dat de jongens met deze daad veel vreug de bij de patiënten brachten en hij hoopte dat dit elk jaar zou plaats vinden. Daarna vond de rondgang plaats en mochten de jongens de patiënten zelf verrassen. Daarbij konden zij bij het overhandigen de blijdschap zien. Ook de zieken die buiten Waalwijk verpleegd worden mochten van deze aktie profiteren. GOUDEN BRUILOFT Zoals wij reeds eerder berichtten, zullen op 3 januari a.s. de heer en mevrouw L. H. J. Lambooy-v. Mee- teren met hun zes kinderen en 18 kleinkinderen in hotel Royal" te Drunen, op feestelijke wijze de dag herdenken waarop zij vijftig jaar geleden in de echt werden verbon den. De heer Lambooy (72) werd als zoon van een schipper geboren te Veghel; zijn vrouw (76) is af komstig uit Herwijnen. Na het vervullen van zijn militai re dienstplicht, trad hij als brug wachter in dienst bij Rijkswater staat. Als zodanig stond hij achter eenvolgens te Aarle-Rixtel en Beek en Donk, welke standplaats hij in 1922 verwisselde met Drunen, waar hij werd benoemd tot kantonnier en werd belast met het toezicht op het in het kanton Drunen gelegen gedeelte van het Afwateringskanaal 's-Hertogenbosch-Drongelen met bij. behorende bruggen en verdere kunstwerken, alsmede de rijkswe gen. Zo trok de jubilaris als vrij gezel naar het grote Rijks wachthuis bij ouderen beter bekend als „De Keet" op de Drunense dijk, offi cieel Zeedijk genaamd. Het washier dat hij zijn vrouw, die aanvankelijk zijn huishouding verzorgde, leerde kennen. De bij de woning staande schuren deden hem reeds spoedig besluiten daarin een boerderij te stichten, waarin hij thans nog vol ledig opgaat. Gelet on de vele rela ties die het gouden paar zich in de loop der jaren heeft weten te ver werven en de grootse wijze waarop het actieve buurtcomité de feeste lijkheden heeft gebaseerd, zal het hen op 3 januari stellig niet aan be langstelling ontbreken. De buurtbewoners hebben hier voor een heel programma samenge steld: om 15.00 uur trekken ze met z'n aller) met begeleiding van een buürtharmonie naar Hotel „Royal", waar een kinderkoor zal zingen en een cade.au aanbieden; van 16.00 tot 17.30 uur zullen de kinderen getrac- tèerd wurden en 's avonds om 20.00 uur is er voor de buurtbewoners 'n gecostumeerd bal in de pas als soos ingerichte molen. NOG EEN GOUDEN BRUILOFT Op dinsdag 11 februari viert het echtpaar Brok-v. Schijndel in de Ja cobus van de Meydenstraat ook hun gouden huwelijksfeest. Ten bate hiervan is zaterdag 28 december j.l. een goed geslaagde balavond gege- ven in café M. v. d. Geit, dat voor het comité een goed steuntje in de rug is geworden. De opkomst was bijzonder groot en men heeft ook 1 waar voor zijn geld gekregne, want onder leiding van de Boerenkapel „De Dorstvlegels", is dit een zeer l gezellige avond geweest en voor herhaling vatbaar. HARMONIE DRUNEN Zaterdag 16 januari a.s. zijn er in i Drunen kampioenschapwedstrijden van de R.K. Bond voor de le-, 2e-, 3e- en 4e afdeling muziekgezelschap pen. Dit vindt plaats in de Hoge Braken. COMMISSIE CARNAVAL Vrijdag 27 december had Com missie Carnaval wederom vergade ring, nu met afgevaardigden van groepen en Raad van Elf. Het ge huwdenbal, liefst in boerenkiel, zal 11 januari in Hotel „Royal" worden gehouden. Dinsdagmiddags met Car naval is er een tienerbal bij de Gez. Elshout van 14.0017.00 uur. Ook is besloten dit jaar reclame wagens in de optocht mee te laten trekken. Men kan zich hiervoor op geven bij de secretaris G. v. Gor cum, Stationsstraat 3. Ook worden daar de ideeën voor de optocht in gewacht, liefst zo spoedig mogelijk, met het oog op het klaarmaken van de programma's en het vaststellen van de prijzen. Ook hebben zich nog verschillende leden van groepen be schikbaar gesteld voor het rondgaan met donateurskaarten. OPLOSSING KRUISWOORD PUZZEL Horizontaal: 1. teder, 5. priem, 9. sol, 10. natie, 12. rok, 14. p.e., 15. koekenpan, 16. a.m.; 18. acre, 20. rente, 21. avro, 23. eg, 24. la, 26. hagedis, 30. ge sprek, 33. adem, 34. etsen, 36. etna, 37. enge, 38. aam, 39. prei, 40. elbe, 41. karig, 43. ergo, 45. geoloog, 47. kroniek, 49. om, 51. ik, 52. liga, 55. bloes, 58. egge, 60. en, 61. bruinisse, 62. el, 63. nee, 65. irene, 66. l.s.k., 68. elise, 69. engte. Verticaal: 1. to, 2. elke, 3. energie, 4. rage, 5. pint, 6. repelen, 7. erna, 8. m.o., 9. sec, 11. tent, 13. kar, 14. pacha, 17. mokka, 19. regenboog, 22. vertering, 25. ed, 25. as, 27. adele, 28. engel, 29. staag, 30. gemik, 31. peren, 32. enige, 35. sar, 40. egale, 41. kombuis, 42. grissen, 44. oksel, 46. o.o., 48. o.k., 50. zone, 53. inn, 54. abel, 56. lire, 57. eine, 58. eelt, 59. gek, 64. ee, 67. se. - In de eerste drie kwartalen van 1968 heeft de Nederlandse in dustrie royaal 48 miljard gulden omgezet tegen 44,6 miljard in de zelfde periode van het vorig jaar. Dit betekent een stijging van 8,5 percent. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Üitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 -8.00 uur. worden in de Irenesc'nool aange nomen. Secretariaat: W. Cox. Weth. Smol- dersstraat 22, tel. 4238. Waalwijk. GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon. Westeinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331. ..MOEDERS VOOR MOEDERS" van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22. tel. 4026 REGION A LF STICHTING KATH GEZINSZORG LANGSTRAAT e-o. Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens. Hertog Janpark 9 tel. 2963. „Mede betrokken te zijn, mede ac tief te zijn bij de lotsbestemming van onze aarde, dat is de heel nuchtere en vooral heel ernstige uitdaging die Kerstmis ons opnieuw brengt. Het lijkt me, dat we die beantwoorden, als we de uitdaging van de zó snel veranderde wereld en van de aanstor mende toekomst aanvaarden", aldus zei koningin Juliana woensdag in haar kerstrede, die via de radio werd uitgezonden. De koningin wees erop, dat tijdens het kerstfeest de gelegenheid bestaat even tot stilte te komen. Dan ziet men onder meer de beelden die er de tekenen van zijn, dat wij leven tussen stuiptrekkingen van een oude tijd en barensweeën van een nieuwe. Daarbij zien we „enerzijds toUonze ontzetting nog telkens 't barbarendom - dich terbij of veraf - waar het mensdom nog maar niet bovenuit lijkt te kun nen komen". - De banken moeten het crediet aan bedrijven en particulieren met in gang van 1 januari beperken. - In Gouda is een kostganger dood gestoken door een zoon van de verhuurster. - In Laken (B.) werden bij een auto ongeluk 7 mensen gedood. - De Israëli's hebben een aanval ge daan op een vliegveld van Beiroet de hoofdstal van Libanon, als ver gelding van de aanslag op een passagiersvliegtuig in Athene. Er werden 14 vliegtuigen vernield. - Voor de voetbal-toto zijn reeds 110 meldingen binnen met 13 goed. - Vannacht heeft een felle brand op het Rembrandtsplein in Amster dam enkele hotels en restaurants in de as gelegd. - De Amerikaanse maanreizigers Frank Borman, James Lovell en Wiliam Anders zijn veilig op de 'goede aarde' teruggekeerd van 't grootste avontuur in de geschie denis van de mensheid. Zij beëin digden een adembenemende ont dekkingstocht van zes dagen, die hen 384.000 kilometer van de aarde 10 keer rond de maan voer de. De landing geschiedde perfect op 5 km. van de plaats, waar het vliegdekschip en slechts 300 m. van de berekende plaats. Uit heel de wereld kwamen geluk wensen. - Na Prins Hugo, de man van prin ses Irene, zijn nu ook zijn vader, Prins Xavier du Bourbon Parma, z'n vrouw en dochters door de Spaanse regering uitgewezen. - In tegenwoordigheid van 1100 ge gadigden is de zoon van Prinses Beatrix en Prins Claus, Johan Friso met gro-te plechtigheid in de Utrechtse Dom gedoopt door ds Kater. HARMONIE „ST. JAN" Baardwijk Zalig nieuwjaar aan al onze begunstigers, leden en aspiranten. Het gezamenlijk personeel van de Schoenfabriek F. J. OOSTERWAAL N.V. te Kaatsheuvel, brengt har telijk dank voor de goed verzorgde kerstgave, die het ook dit jaar weer mocht ontvangen. Het wenst de directie en hunne gezinnen een voor spoedig 1969. Kaatsheuvel, 31 dec. 1968. TE KOOP Zündapp, Puch, Sparta, Batavus, EEG. v. d. Duinstraat 52 Sprang-Capelle. TE KOOP in zeer goede staat; kleur blauw. Poelruitstraat 28, Waalwijk Van particulier te koop: in goede staat zijnde gebouwd in 1958, met grote tuin, dicht bij centrum Kaatsheuvel. Brieven onder nr. 6725 aan Bureau Jan Tuerlings, Kaatsheuvel. TE KOOP met brede armleuningen; skai bekleed. Poelruitstraat 10 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 15