De Echo van het Zuiden Bloch&Stibbe maakt naastschoenen straks ook nylon-vilttapijt F. Smeets uit Kaatsheuvel bij 40 jarig dienstjubileum gehuldigd Sars' Snelbuffet heropende fraai verbouwde zaak KAATSHEUVEL Wisselconcert van St. Crispijn en Volksvlijt uit Waspik Verbreding van de economische basis Bij Hollandia hebt U beter werk NIEUW PSÜOÜKT VOOR WAALWIJKS BEDRIJF bijou ZATERDAG IN ZAAL „DE LINDEBOOM" Studie J. K. Verhulst Bedrijf wordt be langrijk verbouwd Ontruiming van montagehal PRISMA Meer woningen Schoenen op tapijt... V 2-5 5-2 5-2 0-7 Afscheid van Ds. R. Huizinga in Capelle DONDERDAGAVOND 6 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 11 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - In een deel van de bedrijfsgebouwen van de Schoen fabriek Block Siibbe N.V. zal in april worden gestart met de fabricage van Esconyl, een nylon-vilttapijt. Dit betekent 'n nieuwe werkgelegenheid in de toekomst voor enkele honderden arbeiders. Bovendien wordt door dit nieuwe bedrijf de economische basis van het concern Bloch Stibbe belangrijk verbreed. Hierdoor is mede de expansie verzekerd van de schoenfabriek, die over een bijzonder goed gevulde orderportefeuille be schikt. Esconyl wordt reeds geruime tijd gemaakt in de fabrieken van Schreiber Co. s.a. in Hoboken bij Antwerpen (België). De N.V. Bloch Stibbe is er in geslaagd een meerderheidsbelang in dit Belgische bedrijf te verkrijgen. Het bedrijf in Waalwijk wordt mo menteel belangrijk verbouwd. Een verbouwing, die zoals president-di- rekteur D. Stibbe dinsdagmiddag ver telde, zijn oorzaak vindt in de struc turele wijziging in het produktie- apparaat. Naast schoenen, wat het hoofdartikel blijft - Bloch Stibbe is immers de grootste schoenfabriek van Nederland - wordt gestart met de fabricage van een nylon-vilttapijt. De schoenfabriek beschikt over 'n goed gevulde orderportefeuille. In 't bedrijf in Waalwijk worden momen teel per dag zo'n 6- tot 8000 paar dames-, meisjes- en kinderschoenen gefabriceerd. In de vestiging in Den Bosch vervaardigt men dagelijks bij na 10.000 paar pantoffels en zomer- schoeisel. Het gebrek aan voldoende personeel is er de oorzaak van dat deze topproduktie nog niet opge voerd kan worden. De heer Stibbe vertelde dat zijn bedrijf behoefte heeft aan zeker nog 200 werknemers. Het is praktisch onmogelijk om een dergelijk groot aantal krachten te werven. Om de produktie op een zo hoog mogelijk peil te houden, werken ook andere Nederlandse en Italiaanse bedrijven voor Bloch Stibbe. Het concern omvat momenteel bijna 1100 werk nemers, waarvan er 710 in Waalwijk werken. De schoenfabricage wordt steeds rationeler opgezet. Dit betekent on dermeer een vrijkomen van bedrijfs ruimte. De direktie van Bloch Stibbe wilde deze ruimte opvullen met de fabricage van een kapitaal intensief produkt, om zo ook de po sitie van de schoenfabriek te verste vigen. De plannen hiervoor zijn ja ren in studie geweest en hebben er uiteindelijk toe geleid dat Bloch Stibbe een meerderheidsbelang heeft - verworven in de Belgische fabriek Schreider s.a., de producente van Es conyl, een nylon-vilttapijt, dat ook in Nederland een bijzonder gewild ar tikel is. De produktie hiervan zal in de fabriek in Waalwijk ter hand worden genomen. De hiervoor benodigde ap paratuur is niet aan tapijt gebonden, wat natuurlijke grote voordelen heeft. Oorspronkelijk wilde men in Waal wijk alleen de finishing van het pro dukt toepassen. Aangezien de Belgi sche fabriek echter met uitbreidings problemen te kampen had en Bloch Stibbe in Waalwijk een montage hal leeg kon maken werd besloten het gehele produkt te maken. De oude montagehal van het be drijf wordt hiervoor ontruimd en zal, geheel gescheiden van de schoenfa briek, dienst gaan doen voor de ta pijt fabriek. De montagebanden van de schoenfabriek verhuizen naar de eerste etage, waar een ruimte wordt bijgebouwd. Hierdoor zijn alle afde lingen van de schoenfabriek in de westelijke hoek van het bedrijf ge concentreerd, wat ook rationeler wer ken mogelijk maakt en tot een per- soneelsbesparing zal leiden, waar door de vraag naar arbeidskrachten wat zal kunnen afnemen. Met de produktie van Esconyl zal naar alle waarschijnlijkheid in april worden begonnen. In eerste instantie zullen hier 50 personeelsleden werk vinden, maar dit aantal zal jaarlijks met 50 tot 100 krachten toenemen. Maandag j.l. is de heer F. J. Smeets, wonende aan de Horst in Kaatsheuvel door de plaatselijke di rectie van Van Gend en Loos en zijn collega's gehuldigd. De heer Smeets is namelijk 40 jaar bij bovengenoem de onderneming als chauffeur-bestel ler' werkzaam geweest en het lag voor de hand dat men dit feit niet geruis loos voorbij liet gaan. De heer A. Vlak, directeur van 't plaatselijk agentschap, was daarom met een deputatie van zijn personeel maandag naar de woning van de ju bilaris gegaan om deze een verdien de hulde te bereiden. Hij was daarbij beslist niet karig met zijn woorden van lof en waardering voor de wijze waarop Frans zijn werk altijd in al die jaren had gedaan. In het bijzon der roemde de heer Vlak de manier waarop de jubilaris gedurende die tijd het contact tussen directie en personeel tot stand had gebracht en in stand had gehouden. Toen de heer Smeets op 3 februari 1929 bij Van Gend en Loos in Kaatsheuvel op 18- jarige leeftijd met zijn werkzaamhe den begon en daarmee de traditie van zijn vader voortzette, was dit tevens het begin van een grote verandering in de bedrijfsvoering van de onder neming, alsmede een vooruitgang voor de plaats Kaatsheuvel. In die eerste maanden van dat jaar 1929 vestigde Van Gend en Loos in Kaats heuvel namelijk een eigen kantoor en werd de eerste vrachtwagen van deze onderneming aldaar in dienst gesteld, die meteen door de nieuwe werkne mer Smeet werd bemand. De heer Vlak memoreerde, dat de jubilaris een van de weinigen is uit die begin periode, die nog in leven zijn, want ook bij dit feit stond spreker nog even stil omdat toevallig in de laatste jaren diverse van die oudere perso neelsleden door verschillende oorza ken zijn heengegaan. Direkteur Vlak wees tenslotte op de grote bekend heid, die de jubilaris in de afgelopen 40 jaar te Kaatsheuvel en omgeving had verworven en dat er vele spon tane reacties waren losgekomen bij het vernemen van zijn dienstjubileum. Hij bood namens de directie een ge schenk onder couvert aan en namens het personeel een gemakkelijke stoel en sigaren, terwijl mevrouw Smeets middels een boeket bloemen in de hulde van haar man werd betrokken. De huldiging, die maandag plaats vond, zal op donderdag 13 februari nog een verlengstuk krijgen, wanneer op het hoofdkantoor te Utrecht de gebruikelijke ontvangst van alle ju bilarissen wordt gehouden om ook daar in de bloemen te worden gezet. 1) verfijnd model fraai bewerkte band 155.- 2) nouveauté met gesatineerde band en champagne-kleurige wijzerplaat 159.- D. STIBBE Als er een volledige bezetting is, zal er in 2 of 3 ploegendienst worden gewerkt. De heer Stibbe hoopt als personeelsleden ondermeer Tilburgse textielarbeiders te kunnen werven. ,,Wil het personeelsgebrek in Waalwijk wórden opgelost, dan zul len er huizen moeten komen, goed kope woningen met een huurprijs die voor een arbeider te betalen is. Dan kunnen we personeel uit andere stre ken laten komen. Als er voldoende woningen zijn kan dat. Laat de werk nemers naar het bedrijf komen, maar I niet het bedrijf naar de'werknemers", is de mening van de heer Stibbe. Van de produktie van Schreiber Co. s.a. gaat 60% nu reeds naar j Nederland. De produktie van Esco- nyl in eigen land is hier dus een enorm voordeel voor. Men verwacht dat met de inschakeling van Bloch Stibbe de totale produktie met 30 - 50zal stijgen. Daarvoor zal ook ieder jaar 'n belangrijke investering nodig zijn. Om het bedrijf in Waal wijk van de grond te krijgen is een investering van 2,5 miljoen nodig ge weest. De exportmogelijkheden wor den ook aanmerkelijk groter door de relaties van het Bloch Stibbe-con- cern over de gehele wereld. Door de verbouwing van het be drijf van Bloch Stibbe gaan een aantal kantoren - ondermeer de personeelsafdeling en -administratie - naar de voorzijde van het gebouw aan de Nieuwstraat verhuizen. Ook zal het magazijn worden vergroot. Verder is in de fabriek in Drunen een gedeelte als magazijnruimte in gericht. Het bedrijf in Drunen is ver der uitsluitend 'n snij- en stikatelier. In de loop der jaren heeft Bloch Stibbe met de handelsnaam Hollan- dia een wereldnaam opgebouwd. Het merk Hollandia wordt momenteel echter nog alleen gebruikt voor pan toffels. De damesschoenen dragen de naam Ringo Bell en het gemakschoei sel komt als Helioform op de markt. Bloch Stibbe-schoenen die wellicht straks op Bloch Stibbe-vilttapijt zullen stappen Bloch Stibbe De Mulder-Vogem fabriek te Nieuw-Vennep is failliet ver klaard. 240 werknemers komen op straat. Uw juwelier met 't klokkenspel Grotestraat 260, Waalwijk Tel. 4681 uw PRISMA horloger President Nixon van de Verenig de Staten zal in maart een bezoek brengen aan verschillende hoofd steden in Europa. Er is een prijsverbod afgekondigd voor de Horeca-bedrijven en voor de autorijscholen. De Centrale Boerenleenbank te Eindhoven heeft met haar 600 vestigingen in 1968 een storm achtige ontwikkeling doorge maakt. Per maand werden 10.000 nieuwe privé-rekeningen geopend. Onder een grote belangstelling van zakenrelaties en genodigden heropen de vanmiddag Sars' Snelbuffet aan de Stationsstraat 40 te Waalwijk haar zaak. Het is een ultra-moderne zaak geworden, die aangepast is aan de eisen des tijds. Doordat de opper vlakte meer dan eehs zo groot is ge worden, heeft men het aantal zitjes ook belangrijk kunnen uitbreiden. Hierdoor kunnen velen een plaatsje vinden. Door gebruik te maken van een aantal verschillende tegeltjes is men er in geslaagd prachtig contras terende wanden te maken, hetgeen de zaak een bepaald cachet geeft. Het plafond harmonieert goed met de wanden. Het plafond is voorzien van een fraaie verlichting, waarbij vooral opvalt de indirecte verlichting aan de wanden. Naast de indirecte verlichting, heeft men ook een aantal dia's aangebracht, die de diverse ge zichten in Waalwijk in beeld brengen. Door deze ingrijpende verbouwing en vergroting heeft men ook meer werk ruimte gekregen hetgeen een nog vlottere service waarborgt dan voor heen al het geval was. Men heeft te vens de gelegenheid aangegrepen om het assortiment uit te breiden. Dit betreft dan vooral de verscheidenheid in belegde broodjes. Bovendien gaat men, vooral ten gerieve van de winkelende, dames, koffie met gebak serveren. Ook de keuken heeft een vernieuwing onder- RIKCONCOURS 1 Het gebeurt maar zelden, hoewel dit mooie kaartspel steeds nog inten sief wordt gespeeld, dat we in Kaats heuvel melding mochten maken van een rikconcours. Op zaterdag 8 febr. a.s. wordt namelijk in café L. Snoe ren in de parochie Berndijk 's avonds een wedstrijd in rikken gehouden, waarvoor naast vier geldprijzen nog diverse andere leuke prijzen beschik baar zijn gesteld. De deelname is voor iedereen open en liefhebbers zullen deze datum dus dienen te no teren. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren A. de Vries te Loon op Zand en P. Wijtenburg te Kaats heuvel worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Van zaterdagmiddag twaalf uur tot maandagmorgen 8 uur zal de prak tijk van dokter K. v. Tuijn te Kaats heuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru- bensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 u. tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie H.H. Mar telaren van Gorcuiïi, Erasstraat 6 te Kaatsheuvel, tel. 2517. BILJARTPROGRAMMA KNBB DISTRICT KAATSHEUVEL Klasse C 1, maandag 10 febr.: Efteling 1 - HKS 1 NAS 1 - HGL 1 Euphonia 1 - KOT 1 Dinsdag 11 febr.: Brandaris 1 - KTO 1 Klasse C II, maandag 10 febr.: HKS 2-DJS 1 KTO 2 - Euphonia 2 't Centrum 1 - Poedelvrees 1 HGL 2 - Ons Genoegen 1 Klasse C III, zaterdag 8 febr.: Ons Genoegen 2 - Brandaris 2 Maandag 10 febr.: KOT 2 - NAS 2 Poedelvrees 2 - Efteling 2 't Maoske 1 - Nooit Volleerd KLASSE C I Door de overwinning van NAS op KOT heeft NAS de leiding overge nomen en gaat nu met 1 punt voor op KOT. J. Damen had hier het zijne wel toe bijgedragen door met 5.50 gem. H. Snoeren ver achter zich te laten. M. Fijneman won met 5.65, j. v. d. Kaa (6.29) moest het voor KOT doen. H. v. Boxtel (5.47) en J. Pruissen zorgden voor winst van HGL. J. Kemmeren (5.60) liet voor de Efteling niet alles verloren gaan. C. Netten liet toch nog eens zien dat hij de kampioen hoofdklasse is en won met 'n gemiddelde van 16.25, die hiertegenover nog 'n gemiddelde van 10.81 wist te zetten met 'n hoog ste serie van 87. A. Snoeren (8.44) zoigde met Cóbi voor de winst van KTO. A. Voogd (4.82) redde de eer voor Euphonia. HKS zag de volle winst naar Loon op Zand gaan, daar Brandaris geen steek liet vallen en alle partijen in svinst omzette. Uitslagen le klas: KOT - NAS HGL - Efteling KTO - Euphonia HKS - Brandaris KLASSE C II De beste prestatie was deze week voor B. Jansen van 't Centrum. In 18 beurten speelde hij 98 car.; gem. 5.44 met een hoogst, serie van 25. Zijn broer Piet speelde 'n gem. van 4.68 en R. v. d. Velden (2.54). 't Centrum blijft geducht mee tellen als kampioenskandidaat. DJS behoudt de 2e plaats en is drie punten ingelopen op Poedelvrees 2, de leider. Th. Korvers speelde niet minder dan 'n gemiddelde van 3.68. Euphonia 2 heeft haar achtervolging gaan, uitgerust met de nieuwste snufjes. In de toekomst hoopt men het achter de keuken gelegen gedeel te bij de bestaande keuken te trekken om te komen tot een nog optimalere service aan de bezoekers. De ver bouwing geschiedde door de fa Gebr. van Heesch, terwijl de fa Van Wan- rooij de winkelbetimmering voor haar rekening nam. Het schilderwerk was in handen gegeven van de fa J. Dek kers, terwijl het sanitaire gedeelte aangelegd werd door de fa Vissers uit Waalwijk. Het aanleggen van de verlichting geschiedde door de fa. C. van Dongen uit Waalwijk. Zondagmiddag nam ds R. T. Hui- zinga afscheid van de Hervormde Gemeente te Capelle wegens vertrek naar Elspeet. Voor deze gelegenheid was het kerkgebouw geheel gevuld. Als af scheidspredikatie had de schei dende herder en leraar gekozen Je sa-* ja 53 vers 1 „Wie heeft onze predi king geloofd, en aan wie is de naam des Heeren geopenbaard. Na de pre diking zei Ds Huizinga dat het hem een genoegen was dat in deze bijzon dere dienst vele afgevaardigden en gnodigden aanwezig waren, alhoe wel er op zijn persoonlijk verzoek niet gesproken zou worden. Het was voor hem en zijn vrouw een voldoening allen te mogen be groeten, in de eerste plaats burge meester Van Prooijen met zijn echt genote, de beide wethouders Vos en Minnaard, en de gemeentesecretaris Zonneveld. Voorts collega's predi kanten uit de classis Heusden en de ring Waalwijk, afgevaardigden van andere kerken, zowel uit eigen ge meente als omliggende plaatsen. Eveneens afgevaardigden van het be jaardencentrum Achter de Hoven", waarbij ook de directrice mej. Van Sprang bij tegenwoordig was. Be stuursleden en personeel van de Christelijke school, van de Christe lijke Zangvereniging „Hallelujah", van de zondagschool, en de jeugd verenigingen, terwijl spreker zich ook richtte tot de kerkelijke colleges en allen dank bracht voor de goede sa menwerking. Moge een keur van ze geningen voor U allen, zowel eigen gezin als omgeving het deel zijn. Spreker wekt de gemeente op me de te werken tot instandhouding van het kerkelijke leven, stel Uw vertrou wen maar op Christus, dan zult U nooit teleurgesteld uitkomen, opdat ge door de poorten der hel niet over weldigd worde. Moge er zijn een geestelijk kerkelijk leven in deze plaats in de toekomst dat samenbindt tot heil en opbouw van de gémeente. Hierna zong de gemeente Psalm 121 vers 4 Ds Huizinga toe. Na de dienst was er voor de aanwe zigen in gebouw Elthato gelegenheid om met een handdruk afscheid te ne men van Ds en mevr. Huizinga, waar van zeer velen gébruik maakten. A.s. zondag hoopt Ds Huizinga te Elspeet zijn intrede te doen. Op zaterdag 8 februari zal de Waalwijkse Harmonie ,St. Crispijn' het bevriende korps uit Waspik ontvangen, voor het gezamenlijk verzorgen van een wisselconcert. Een en ander zal plaats hebben in de zaal van de heer J. Timmer mans, café De Lindeboom, St. An- toniusstraat in Waalwijk en aan vangen om 8 uur. Belangstellenden voor dit concert zijn van harte wel kom. Het programma voor de pauze wordt verzorgd door Volksvlijt en Volksvermaak uit Waspik en is als volgt samengesteld: 1. On the quar ter deck, mars Alford; 2. The Ex plorers, ouverture Peter Yorke arr Mellema; 3. Harp of Wales, G. Boe- dijn. a) Lively, b) Paraphrase, c) Scherze, d) Wast cante; 4. High road Impressions Pi Scheffer a) Co ach Ride in July, b) Ara Ambling Pad, c) Tam O'Shanter's Canter; 5. B.B. and C.F., mars Ord Hume. Harmonie St. Crispijn zal na de pauze de volgende nummers ten gehore brengen: 1. Gluck auf, mars J. Wichers; 2. Sinfonia Concertata, G. Donizetti arr. R. Clarisse; 3. Les Gais Troubadours, polka R. Cori- taun; 4. Le symphony le deel, C. Saint Saens arr. P. Stalmeyer; 5. Le Riant Maney, mars L. Combe. Eventuele muzikanten die in Waal wijk wonen en nog geen contact hebben met de Waalwijkse Harmo nie St Crispijn wordt aangeraden te komen luisteren naar dit concert, maar nogmaals iedere belangstel lende is van harte welkom ook weer ingezet door een 7-2 over winning op HKS 2. Koploper Poedelvrees kreeg het in eigen huis zwaar tegen HGL. P. van Wanrooi} won overtuigend met een gem. van 3.34. Uitslagen: Poedelvrees 2 - HGL 2 5-4 Euphonia 2 HKS 2 7-2 DJS 1 - KTO 2 8-1 Ons Gen1 - 't Centrum 1 2-7 GEWESTELIJKE KAMPIOENSCHAPPEN 2e KLASSE LIBRE Daar de heer P. Jansen van 't Cen trum in de kampioenschappen van 't district Kaatsheuvel promoveerde naar de le klas, zal de heer M. v. d. Linden van KTO het komende week einde in Driewegen (Zeeland) het district Kaatsheuvel vertegenwoordi gen op de Gewestelijke Kampioen schappen van Brabant - Zeeland. INSCHRIJVING De inschrijving voor de Persoon lijke Kampioenschappen le en 2e klas bandstoten en driebanden klein- biljart is heden opengesteld en sluit op dinsdag 12 febr. a.s. De inschrij vingen worden verwacht aan het 2e secretariaat, Fred. Hendrikpark 28, Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 13