waaLwijkse en UnqstRAAtse couRant Raadhuisfeesten in gemeente Loon op Zand beloven veel bouwman brillen Uitgaan in het weekend Lido Bij Hollandia hebt U altijd werk Musis Sacrum Club El Paso OPEN OOG Roestelberg Romantica De Ster El Terreno Bronchiletten DR. C. KORTMANN OPENT VRIJDAG 25 APRIL NIEUW RAADHUIS Feesttent Winnetou en de Vlijmen Historische optocht en gïldefeesten hoogtepunten uit programma Ouden van Dagen Grandioos slot op Koninginnedag De brug over de rivier Kwai Verrukkelijk, vrouwelijk, verraderlijk Desperado's ogen van Dodende Ceylon King Kong Bemin je naaste, maar vergeet je vrouw niet Waspik DONDERDAGAVOND 6 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 11 De tcho VAD Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - In grote lijnen staat het feestprogramma rond de opening van het nieuwe gemeentehuis in Kaatsheuvel wel vast. Door het comité is er onder leiding van voorzitter W. Pepping hard gewerkt om alles rond te krijgen. Het belooft een grandioos feest te worden. Het zes dagen omvattende programma biedt voor iédere inwoner van de ge meente Loon op Zand wel wat. De festiviteiten spelen zich af in de tivee belangrijkste dorpskernen, Kaatsheuvel en Loon op Zand. De besprekin gen met de B.B.A. zijn in een dergelijk vergevorderd stadium, zodat ver wacht mag worden, dat voor eert goede en goedkope verbindingen tussen de dorpskernen - waartoe ook De Moer behoort - kan worden gezorgd. De Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, dr C. Kortmann, heeft zich bereid verklaard om op vrijdag 25 april het nieuwe raad huis officieel te openen. Op die dag wordt er op het plein voor het raad huis een feestelijke markt gehouden, waarbij de marktkooplieden voor tal van attracties zorgen. Ook zullen de marktkooplieden een geschenk aan bieden. De plaatselijke harmonieeën zullen 's avonds voor een vrolijk in termezzo zorgen. Een van de topdagen van het pro gramma is wel de zaterdag. Dan wordt er 'n grote historische optocht gehouden, die de toeschouwers vele uren zal boeien. De Kaatsheuvelse toneelregisseur Piet Borsten is druk bezig met het ontwerp van de stoet, waarin vele wagens meerijden die de historie van de gemeente uitbeelden, terwijl verder ook de gilden en een aantal harmonieën present zijn. Ter wijl deze optocht door de straten van' Kaatsheuvel trekt recipieert het ge meentebestuur in het nieuwe raad huis, dat verder alle dagen ter be zichtiging open staat. Op het braakliggende terrein aan de Huygensstraat op het voormalige terrein van de Schoenfabriek Vloe mans, dicht bij de Markt, staat al die feestdagen een grote tent opgesteld. Hier wordt op zaterdagavond een groot beatfeest gegeven, waaraan tal van bekende nationale en internatio nale groepen meewerken. Rond de tent staan verder een aantal kermis attracties opgesteld. Op deze zater dag zal er naar alle waarschijnlijk heid ook een voetbalwedstrijd op het Uno Animo-terrein worden gespeeld. De zondag (27 april) is de dag van de sportdemonstraties. Men zal dan kunnen genieten van gymnastiek-, SPECIAALZAAK handbal-, judo- en andere demonstra ties. Ook treden dan de muziekkorp sen op. In de feesttent is er 's avonds een showprogramma, waaraan popu laire Nederlandse artiesten mee zul len werken. Het comité hoopt de ko mende weken de artiesten definitief te kunnen contracteren. Het hoogte punt op deze zondag zal ongetwijfeld het kleurrijke gildefeest zijn, dat in Loon op Zand wordt gehouden, ge organiseerd door het gilde 'St. Am broses'. Hieraan zullen gildekorpsen uit geheel Brabant deelnemen. Voor de Nederlandse folklore zal zeker veel belangstelling bestaan. Ook de ouden van dagen uit de gemeente worden niet vergeten. Voor hen is speciaal de maandagmiddag gereserveerd. In de feesttent worden ze dan verrast op enkele versnaperin gen, terwijl zij verder kunnen genie ten van het optreden van enkele hu moristen, terwijl een orkest de oudjes zeker zal doen besluiten een dansje te maken. In dezelfde tent wordt 's avonds een concert gegeven met enkele koren en muziekgezelschap pen. Voor de jeugd is er dan een film in het Apollo-theater. Alle schoolkinderen van de ge meente Loon op Zand hebben dins dag 29 april een vrije dag. Die dag zullen ze bezig worden gehouden met diverse wedstrijden en volksspelen. Het programma hiervoor wordt voor bereid door de hoofden van de be trokken scholen. Dinsdagsavonds wordt er in het Cultureel Centrum in Loon op Zand een culturele avond georganiseerd. De Raadhuisfeesten worden grootse wijze besloten op Koningin nedag, woensdag 30 april. Op die morgen zullen de schoolkinderen een aubade brengen bij het raadhuis. Ver der staan er fiets- en bromfietsrally's op het programma, 's Middags wordt er op het DESK-veld een interge- O nv Bloch Stibbe op meentelijke voetbalwedstrijd gespeeld, met natuurlijk alle sterren van de 3 voetbalclubs. Behalve voetbal zijn er ook nog andere sportmanifestaties. De dag zal worden besloten met een groots vuurwerk op een terrein ach ter het raadhuis. Ook zal er nog een programma zijn in de feesttent. Wat de inhoud daarvan is staat echter nog niet vast. Het ligt verder in de bedoeling van het comité om ook de horeca bedrijven te adviseren in hun bedrij ven een programma te laten 'draaien'. De winkeliers bereiden enkele akties voor. Men is ook bezig met het ont werp van het fontein, dat het ge schenk van de burgerij moet worden. Hiervoor zal in maart een collecte worden gehouden. Maar over deze aktiviteiten lah er meer. Hoestdrank in tabletvorm. 1.~ Een bataljon Engelse krijgsgevan genen wordt door de Japanners in kamp 61 aan de Birma-spoorweg ge plaatst met de taak een brug te bou wen over de rivier De Kwai. Kamp commandant Saito eist, dat de offi cieren hetzelfde koeliewerk zullen doen als de manschappen; maar de Britse Kolonel Nicholson, met de be palingen van de Conventie van Ge- nève in de hand, komt hiertegenop. Saito laat nu de officieren opsluiten, Nicholson in een apart hokje, dat door de tropenzon ondragelijk wordt verhit. Zowel door onkunde van de Ja panse technische leiding als door sabotage van de Britse soldaten komt er van de bouw der brug weinig te recht. Tevergeefs neemt Saito zelf de leiding, tevergeefs probeert hij de lichamelijk verzwakte Nicholson over te halen door sommige eisen te laten vallen. Als eindelijk een Japanse feestdag hem de gelegenheid geeft hem met goed fatsoen een 'amnestie' te laten afkondigen, laat Saito de Britse officieren uit hun arrest ont slaan; zij zullen geen handenarbeid hoeven te verrichten. Als eindelijk de brug klaar is, waaraan honderden mensen maandenlang hébben ge zwoegd, ontploft het gevaarte, juist als er een trein over rijdt. Op een kasteelfeest bedringt Mar- ta, de vrouw van een beroemde pro fessor, zich aan de whisky. In lave loze toestand trekt zij de kelner Gio vanni bij zich in bed. Giovan ni is slechts tijdelijk in dienst van de kasteelvrouwe, maar deze beveelt hem gaarne aan bij een kennis die 'n butler zoekt. De kennis is Martha's professor. Giovanni komt aldus in dienst bij de vrouw die hem zo om- stuimig heeft omhelst. Dit is een van de vier scenes, waarin vier vrouwen hartstochtelijke avonturen beleven. De omgeving van het stadje Mira- mente wordt geteisterd door de des perado's van Cyrus, maar de inwo ners krijgen hulp van het Apachen- opperhoofd Winnetou en diens vriend, de prairiejager Old Firehand. Cyrus broer Billy zit gevangen in Miramonte wegens valsspelen en moord en Cyrus dreigt met bloedige wraak als Billy niet direct wordt los gelaten. Politiechef Mendoza vindt dat het recht zijn loop moet hebben, maar bij een deel van de inwoners overheerst de vrees. Professor Ferlach zoekt in opdracht van de regering van Ceylon naar 'n oude tempel, die na een aardbeving is verdwenen. Zijn dochter Helga be geleidt hem op deze reis. Vader en dochter Ieren de dierenvanger Larry Stone kennen, die met, zijn helper Hermann wilde dieren vangt voor de Europese dierentuinen. Als Helga in een van Larry's valkuilen terecht komt, wordt zij door hem gered. Er zijn ook nog anderen, die belang stel len in de tempel. De Italiaanse ar cheoloog Dr Rinaldi weet dat zich in de tempel een gouden Boeddha beeld bevindt met een reusachtige ro bijn, dat hem tot een rijk man zal maken. Daarmee wil hij de liefde winnen van de mooie nachtclubdan seres Kathy. Ook de Maharani is ge ïnteresseerd bij het vinden van de tempel. In de tempel moet zich het testament van haar man, de Maha- radjah, bevinden. Carl Denham, een filmproducer, heeft gehoord dat er ergens in de Stille Zuidzee een eiland is, waar zich heel vreemde dingen schijnen af te spelen. Hij chartert een schip en wil er met een actrice naar toe gaan om een grote film te maken. De ac trice laat echter op het laatste mo ment afweten, omdat het haar te ge vaarlijk is. Vlak voor het vertrek van de boot ontmoet Denham een meisje, dat hij de hoofdrol aanbiedt in zijn nieuwe film en het gezelschap ver trekt naar het onbekende eiland. Ann, het meisje, dat Denham mee genomen heeft, wordt door de in boorlingen ontvoerd om geofferd te worden aan hun god KING KONG. Denham en zijn mannen haasten zich naar het dorp om haar te bevrijden, maar te laat. Sven Gjeholm is een commercieel schrijver van Sex-boeken. Hij is zó bezeten van zijn werk, dat hij vol komen vergeet, dat sex ook in het werkelijke leven gepraktizeerd kan worden. Door een opdringerige pers en nieuwsgierige vrouwelijke 'fans', wordt Sven Gjeholm gedwongen zich in het buitenland te vestigen, om daar rustig te kunnen werken. Met zijn mooie levensgezellin Brit, gaat hij samen wonen in een klein Noor's dorp MaTboo'sen, waar men lamge slagen is over het feit, dat de be ruchte sex-schrijver het dorp wil be zoedelen met zijn aanwezigheid. Snel worden de jonge dochter en ieder vrouwelijk wezen in de sex-gevaarlij- ke leeftijd weggestopt en men is op het ergste voorbereid. Het dansprogramma van het Lido wordt zaterdagavond geopend met 't optreden van het Duke City Sextet met zang van Bob Smit. Zondagmid dag kunnen de tieners komen luiste ren naar The Mental Bats, terwijl er zondagavond The All Stars met zang van Frank Scott spelen. De jongerenclub El Paso, gevestigd in het Cultureel Centrum in Loon op Zand, organiseert zondagavond een neuzenbal met medewerking van het orkest Choice Quality. „IK BLIJF ALTIJD DE MINDERE MAN" Dezer dagen raakte ik in gesprek met een jongen van 19 jaar, die zijn dagelijks brood met hard werken moet verdienen. Hij had een aardige dosis kritiek op onze industriële maatschappij: „Ik heb niet zoveel hersens. Op scfiool kon ik niet mee. Er zit voor mij niets anders op dan mijn hele leven het laagste werk te doen; want ik kom nooit omhoog. Leren kan ik niet. Ik zat al met mijn 13 jaar op de fabriek. Daar heb ik voorlichting gehad. Die ouwe baasjes zouden het mij wel eens haarfijn vertellen. Ik heb een chef, die van mijn werk niets weetlaatst komt hij op me af; hij zou wel eens voordoen hoe ik het anders moest aanpakken, maar hij maakte er niets van; dan kun je lachen! Iedereen kan die chef wel opvre ten. Zon mannetje met een witte boord, die wél hersens heeft, die wél heeft mogen studeren. Hij verdient veel meer dan ik, alleen omdat hij een papiertje in zijn zak heeft. Hij meent, dat hij het heertje is en dat iedereen maar voor hem moet buigen. Maar hij kan 's Avonds werk ik vaak over. Ik spaar voor een brommer; als je de hele week hard gewerkt hebt, wil je in het weekend er wel eens op uit. Als ik na al dat werk dan thuis kom, val ik in een stoel, drink nog een bakje koffie en gaap nog wat naar de T.V., en dan naar bed, want 's morgens is het weer vroeg dag. Kun je begrijpen, dat je ons soort jongens nergens meer voor krijgt? We hebben nog niet eens tijd om de krant te lezen; trouwens die is ook veel te moeilijk voor ons. Wij weten toch wel heel goed wat we willen, maar we kunnen het niet gezegd krijgen; we kunnen ons niet uit drukken, dat hebben wij nooit geleerd. Ja, op de levensschool, daar hebben we nog iets van meegenomen; daar zou ik nog wel naar terug willen; maar net als je er de smaak van te pakken hebt, is het afgelopen. Wij voelen ons veel minder dan die andere jongelui, die letters gegeten hebben en toevallig wat meer hersens hebben dan wij. Nee, wij blijven altijd de mindere man; dat is altijd zo ge weest en dat verandert nooit. Ze sneeuwen ons onder en wij komen er niet aan te pas". Een hartekreet, die te denken geeft! Wie durft het aan om deze jongen - en met hem zijn collega's - een verstaanbaar eerlijk antwoord te geven L. VAN BERKEL De traditionele zondagmiddagbals in De Roestelberg blijven in trek. Dat bewijzen iedere week de vele jongens en meisjes die daar hun ontspanning zoeken. Zondagmiddag speelt er het Kaatsheuvelse orkest The Blue Birds. De fans van The Sound Specials kunnen hun favorieten komende za- tèrdagavond begroeten in bar-dan- cing 'Romantica'. Deze Tilburgse groep, die als amateurgroep op de platenmarkt lang niet slecht mee draait, is in de Langstraat bijzonder populair. Dancing De Ster in Nieuwkuijk brengt ook dit weekeinde weer top groepen. Het John Lamers Syndicate speelt hier zowel zaterdag- als zon dagavond. Zondagmiddag komt Rob Hoeke met zijn groep naar Nieuw kuijk. Deze topband zal trekpleiste' zijn. n enorme Als de jongens en meisjes uit de Langstraat von topgroepen willen ge nieten gaan ze vaak naar Kaatsheu vel waar in dancing El Terreno nog al eens topartiesten zijn te vinden. Zaterdagavond zijn dat The Motions. Zondagavond is er 'n discobal. Voor 14 februari staat een optreden van de befaamde groen Zen op het pro gramma. KNOTWILGENDAM Na de grote bliksemaktie van de verkoop van loten voor de jeugd carnaval, om in een dag 1200 loten aan de man te brengen en bijzon der is geslaagd, werkt de jeugd de ze week ook mee om de prijzenpot groter te maken. N'iet alleen voor de carnaval, maar ook voor de stich ting Jeugdbelangen om activiteiten als: Paasvqetbaltournooi, micro- korbaltournooi en het cultuurtour- nooi in de Paasvakantie te doen slagen. Het restant blijft beschik baar voor het jeugdwerk in de gro te vakantie. Met 1500 tamboerijn- tjes gaat de jeugd op pad om de loten te verkopen Voor de bejaar denavond stromen de deelneemfor- mulieren binnen. VOLLEYBAL EVER READY De belangrijke wedstrijd tegen EAVV werd uitgesteld. Ever Ready 2 speelde tegen Tamar en verloor na vier sets met 13. Dames 2 was weer goed op dreef tegen de kam pioenskandidaat De Velmer. Het werd een 2o overwinning. De 2e wedstrijd tegen Ovoco werd even eens met 2C- gewonnen, zodat zij weer stevig bovenaan staan. Programma voor de komende week: Zaterdag 8 febr. speelt Ever Ready 1 uit tegen De Zwaluwen in Almelo. Ever Ready 2 speelt eveneens uit en wel tegen VVC in Vught, aan vang 7 uur. BILJARTEN DISTR. DEN BOSCH Programma: klasse Cl poule A: St. JorisOBK; DVKPoedelvrees en DVS—NAO. Klasse C2 poule A: OBK 2Maas- kanters. Klasse C3 poule A: Poedel vrees 2Altijd Cadre Klasse C3 poule B: Limburgia—NAO 2. MAANDVERGADERING DE REISDUIF Zaterdag 8 februari houdt de post duivenvereniging De Reisduif haar maandvergadering in café H. Boom, aanvang 8' uur. Er staan enkele be langrijke punten op de agenda o.a. bekendmaking vliegprogramma. KPJ-CROSS Vertegenwoordigers van de KPJ afd. Waspik namen in Zundert deel aan een cycle-cross. Ruim 50 deel nemers streden op een lastig en zwaar parcours van 1500 m. Bij de junioren legden Huub van Etten en Huub Boons beslag op twee fraaie plaatsen in de eindrangschikking. Zii werden resp. 4e en 6e. Louis Biemans, eveneens uit Waspik, kwam uit bij de senioren en eiste een goede 8e plaats voor zich op. WASPIKSE BILJARTBOND Uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden in de competitie: Uit kijk 1N'GD 1 55; Fotsers 2Uit kijk 2 64; TDOFotsers 1 C-10; WK 1—KOT 2 3—7; Altijd Raak— WK 2 9—1: KOT 1—Altijd Raak 2 6—4; NGD 2—Vr. Kr. 1 0—10; Huidige stand: 1 Alt R. 119 p.; 2. Vr. Kr. 1 106 p.; 3. WK 1 102 p.; 4 KOT 2 98 p.; 5 Uitkijk 2 93 p.; 6 Fotsers 1 90 p.; 7 Alt. R 2 86 p.; 8 NGD 1 82 p.; 9 en 10 WK 2 en Uitkijk 1 81 p.; 11 Fotsers 2 80 p.; 12 Vr. Kr. 78 p.; 13 KOT 1 77 p.; 14 NGD 2 56 p.; 15 TDO 31 p. INT. VOGELTENTOONSTELLING Drie leden van de Waspikse ka narievereniging Vogellust namen in Rotterdam deel aan een int. wed strijd met als inzet de Europese titel De inzendingen van de heren P. Coesmans, A. Urselman en J. v. d. Ven werden met hoge cijfers ge waardeerd, maar in tegenstelling tot voricf jaar konden zij juist niet tot de Europese top doordringen. CAFÉS VRIJDAGS EN ZATER DAGS TOT 1 UUR GEOPEND De Waspikse cafés mogen voort aan op de vrijdag- en zaterdagavon den tot 1 uur 's nachts open blijven Hiertoe is geen politieverordening gewijzigd, maar de exploitanten van horecabedriiven kunnen tegen de geldende voorwaarden voor deze twee avonden van de week vergun ning aanvragen en verkrijgen tot verlenging van sluitingsuur tot 1 uur. De vergunning kan voor een langere of korte periode, variërend van een maand tot een jaar worden aangevraagd, voor elke zaak apart.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5