wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Het carnavalsfeest in In Loon op Zand zorgen de verenigingen voor 4 feestdagen Waspikse Maoneblusserkes zijn dit jaar zeer aktief 'I Voor jong en oud attractief carnavalsprogramma in Drunen Carnaval in Brabant X Optocht belooft Zondagmiddag groot succes te worden Naar alle gelegen heden Populair Zondagmiddag kinderopfochf in Kaatsheuvel Grootse jeugd carnavalsoptocht zondag in Waspik i f DONDERDAGAVOND 13 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 13 De tcho vad het Zuióen Uitgever 'Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten jHoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Heel Waalwijk viert dit jaar carnaval met Prins (Van onze leuter-schrijver) WAALWIJK Na de voorbereidingstijd, die loopt vanaf de 11/11, zal dan aanslaande zaterdag het carnavalsfeest in alle hevigheid los barsten De vele carnavalsverenigingen hebben hun beste beentje voorgezet. Men is in Waalwijk met veel animo van start gegaan. Dit comité heeft, de nodige activiteiten ontplooid en hopelijk zal dit zijn vruchten lijdens de carnaval afwerpen. Men is nu aan de laatste af werking van de wagens bezig, opdat men een prijs in de wacht zal kunnen slepen tijdens de optocht die a.s. zondag door een gedeelte van Waalwijk gehouden zal worden. Tegelijkertijd met de opening van fyet carnavalsseizoen werd de instal latie van Prins Carnaval verricht. Het was in café-restaurant Molen vliet, dat de voorzitter van het car navalscomité Waalwijk, Prins Jul I plechtig, zoals het hoort, iristalleer- de als Prins van Waalwijk. Tevens mogen wij dit. zien als een heuglijk feit, omdat voor de eerste keer in de geschiedenis van Waalwijk car naval centraal geregeld en gevierd wordt. Nadat dan zaterdag de eerste aan zet tot de carnaval zal zijn gegeven in de diverse gelegenheden, komt zoals reeds opgemerkt, zondag de grotedag. De carnavalsoptocht be looft een groots gebeuren te wor den, dat zijn hoogtepunt vindt in de overhandiging van de sleutels van de stad voor drie dagen door burg. J. Teijssèn aan Prins Jul I. Tevens zullen dan ook de prijzen bekend worden gemaakt voor de beste wagens. Na dit min of méér officiële ge deelte begint dan de dolle feestpret. Prins Carnaval met zijn narren en narinrien en verdere aanhang zal zoveel, mogelijk gelegenheden be zoeken pm door zijn komst mede uiting te geven van een sfeer van verbondenheid met de Waalwijkse bevolking, waarvan men in de afge lopen) jar en zoveel steun van heeft ondervonden wat de financiële kant van de zaak betreft. En waar Prins Carnaval met zijn gevolg ook komt, de gezellige sfeer, die er al hangt zal ndg meer toenemen. En dat is toch uiteindelijk de bedoeling van carnayal: een gezellig feest voor iedereën. Bovendien valt hst niet te ont kennen en dit is een verheugend teken, dat carnaval in Waalwijk meer aan populariteit begint te winnen. Carnaval is er in Waalwijk, ook in de voorbije jaren, wel ge weest, maar de buitenwereld merk te daar weinig van, omdat het car navalsfeest zich afspeelde in beslo ten kring. De laatste jaren treedt men steeds meer naar buiten tot de vreugde van de gehele bevolking, die vooral wat betreft de optocht in groten getale van hun aanwezigheid blijk geeft. We verwachten de ko mende jaren dat een en ander nog zal groeien en dat we op een gege ven ogenblik in Waalwijk één groots en massaal carnavalsfeest zullen kunnen beleven. Waalwijk is er rijp voor en aan het carnavals comité zal het niet liggen, dat met steun van de bevolking dit gereali seerd zal kunnen worden. Evenals vorige jaren zal er in Kaatsheuvel op carnavalszondag, mits er voldoende animo is, een op tocht worden gehouden. Het orga niserende comité zal in samenwer king met de VVV Kaatsheuvel voor wagens, groepen en enkelingen eni ge fraaie prijzen beschikbaar stel len. Voorts zullen de deelnemende kinderen een traktatie ontvangen. Plet is de bedoeling dat in verschil lende wijken o.a. Kaatsheuvel-Oost, Kaatsheuvel-Centrum en Kaatsheu vel-West met de nieuwe wijk Pan- nehoef carnavaleske groepen wor den gevormd en wagens worden ge bouwd. De contactadressen voor de ze optocht zijn: Kaatsheuvel-Oost, de heer J. Trimbach, Willem II- straat 1; Kaatsheuvel-Centrum, de heer A. van Gastel, Hoofdstraat 41; Kaatsheuvel-West en Pannehoef, de heer A. Klerks. Ferdinand Bolplein 4 én Kaatsheuvel-Berkdijk en Pan nehoef II en III, de heer Joh. van Hilst, Sweensstraat 68. Op deze adressen kan men alle nadere ge gevens verkrijgen. Ook dit jaar staat Loon op Zand in het teken van de dolle vier da gen tijdens de carnaval. In het Cul tureel Centrum wordt carnaval ge vierd voor de jeugd n.l. door de Stichting Jeugdbelangen. Zaterdag is er een grote optocht met muzika le medewerking van de Karrebla- zers, waarna traktatie voor de deel nemers (sters). 's Avonds gecostu- meerd bal voor boven de 16 jaar. Hier spelen de bekende Reflections. Een Weinstube, met maar liefst vier bars verhoogt de gezelligheid. Zondag 8 uur: carnavalsbal voor hen die tussen de 18 en 80 jaar zijn met medewerking van de Reflections. Maandag: Intiem samenzijn in de Weinstube. Dinsdag 8 uur: bal boven de 21 jaar Op het hoofdkwartier van het Waspikse Maoneblusserslaand, of meer concreet, ro.:d de residentie van jeugdprins Bartje den Eerste, heerst al weer lange tijd een enorme activiteit en bedrijvigheid. Het comité Jeugdcarnaval in Waspik bereidt dan ook weer een grandioos feest voor de Ma neblusserkes voor. Het weet zich hierbij gesteund door acht enthousiast werkende buurtverenigingen die op hun beurt weer een grote stimulans vinden in het geweldig plezier dat de jeugd van Waspik telkens weer beleefd aan het carnavalsfeest. In een fleurige, bijzonder goed verzorgde karrenevalskraant is er naast de prinselijke proclemaosie o.m. het lijvig programma voor de drie dagen opgenomen. De zondag staat jn het teken van de kinderop tocht, die met een 25-tal wagens kan wedijveren met elke andere kinder - karnaval. N'aast drumband en har monie van Waspik heeft men zich verzekerd van de medewerking van nog eens 100 muzikanten en/of tambours. De jeugdprins Bartje I, Jan Stokman, Spoorstraat 17, de hofheren, de raad van elf en de dansmarietjes zijn allen weer in 'n nieuw costuum gestoken. De optocht vertrekt óm half twee vanaf de Vaarkant te Waspik-Boven Rond half drie zal de jeugdprins bij de jongensschool worden geïnstal leerd, waarna de optocht naar het Vaartje, plan Noord en vervolgens via de Kerkstraat, Julianastraat en Stationslaan weer naar de School straat trekt. Na het bekendmaken van de prijzen zal hier de stoet ont bonden worden Om organisatori sche redenen was het niet mogelijk de Benedenkerkstraat aan te doen. Deze wijk komt volgend jaar weer aan de beurt. Zondag en maandag avond zijn er van half acht tot half elf carnavalsbals te Waspik-Boven. Dinsdagavond in het gemeenschaps huis in de Kerkstraat. Medewerking verlenen The Same en de Symp- tooms. Voor de kinderen van 4 t.m. 12 jaar is er 's maandags middags om 2 uur een filmvoorstelling in Waspik-Boven, terwijl er op dins dagmiddag eveneens om 2 uur 'n jeugdvariété is in de Kerkstraat. Voor de bejaarden is er op donder dag 13 februari in het gemeen schapshuis te Waspik-Boven 'n car navalsavond. Hier zal de leut om half acht losbarsten met de bijzondere top-band The Mental Bats. Hier zal Prins Naoris den Irste zijn intocht houden in 't Laand der Theebuiken met Raod van Elf en staf van hofdames. Om 23.30 uur: Démasqué. De Veteranen van Uno Animo hebben een carnavalsfeest opgezet in zaal Concordia op zaterdag 15 fe bruari. Dit geldt voor de hele Uno Animo-gemeenschap. Op dit gecos- tumeerd bal spelen The Flying Stars. Dit feest is georganiseerd met de bevriende relatie van de Vete ranen met de Personeelsvereniging van de Ned. Spoorwegen van Til burg, waarmede zij lang goede be trekkingen onderhouden. Bij Concordia de Harmonie is het ook drie dagen uitbundig feest. Zaterdagmiddag van 12 tot 3 uur matinee voor jong en oud, gra tis entree. Zondag 16 februari om half acht optreden van het bekende TV en Radiosterretje Conny Vink, ondef de klanken van het Midnight Kwartet, dat het vorig jaar zo bij zonder is aangeslagen. Maandag 17 febr. groot gecostumeerd bal (cos- tumering verplicht). Ook hier weer het Midnight Kwartet. Dinsdag avond 18 februari half zeven van de harmonie Concordia geheel gecostumeerd door het dorp met fakkels verlicht. Iedereen n^ag hier aan meedoen en zich aansluiten, waarna een groots bal zal worden gehouden in zaal Concordia, waar we niemand minder zullen ontmoe ten dan Willy Alberti. Een carna valsfeest niet alleen voor de jonge garde maar ook zal gezorgd wor den dat de ouderen aan hun trek ken komen. Bij Harmonie Sophia is het tradi tionele programma weer: Zaterdag avond 15 februari gratis bal voor de jeugd van Loon op Zand. Zondag 16 februari zal de Prins Konharsof II met zijn hofkapel en hofdames, ge volgd door de Raad van Elf, een bezoek brengen om 12 uur aan het Bejaardenpension St. Gerlachus, om vandaar zich naar Kaatsheuvel te begeven om de man in de orde van het Vetleer te begroeten, de burge meester. Om half een is er een kin dercarnavalsbal, waar ieder kind, onder toezicht van ouderen welkom is. Zondagavond om 8.11 uur wordt in Sophia's zaal de Prins ontvangen met Raad van Elf, Hofdames en Ka pel. Maandag 17 februari groot ge costumeerd bal en dinsdag 18 fe bruari eveneens bal. Hier zal om 11.11 uur Prins Konharsof II af scheid nemen van het feest om be graven te worden. De muziek hier wordt verzorgd door de Hofkapel en het SKO-orkest. In Drunen is het programma van 1969 veel belovend. Zoals andere jaren wordt er 's zondags 'n grootse optocht georganiseerd, waaraan 17 wagens en groepen deelnemen. Het programma voor deze dag is: Zondag 16 februari: 13.00 uur: Aan komst Prins Dwerg III bij café P. Klerkx. De Prins zal hier worden ontvangen door zijn Raad van Elf, Hofkapel en Carnavalsgroepen. Na een welkomswoord, trekt de stoet, die zich in de Lipsstraat heeft opge steld-, naar het Gemeentehuis. De volgorde van de stoet is: 1. Pony club; 2. Drumband Harmonie Dru nen; 3. Bejaardenhuis; 4. Hultene- zen; 4a. Hultenezen II; 5. De Stro pers; 6. De Vrolijke Kaarters; 7. Buurt zonder Naam; 8. Mestaards; 9. ONA; 10. Haaikneuters I; 14. Haaikneuters II; 12. Tokavers I; 13. Pottekijkers; 14. Tokavers II; 15. Uitslovers; 16. Hofkapel; 17. Prins en gevolg. De te volgen route is: Lipsstraat, Grotestraat, Burg, Steinbachstraat, Wilhelminastraat, Julianastraat, Pr. Bernhardstraat, Stationsstraat en Raadhuisplein. Hier zal de Prins op het .gemeentehuis worden ontvan gen door de burgemeester en zal de sleutel worden overhandigd. Na de ze ontvangst stelt de stoet zich weer in bovengenoemde volgorde op en trekt verder door Grotestraat, Klei nestraat, Eindstraat, Grotestraat, Burg. v. d. Heij denstraat, Linde straat, Burg. Snelsstraat, Dr. Akker mansstraat, Plataanplein, Horten siastraat, Kastanjelaan naar Bar Dominique, waar de stoet ontbon den wordt. Tijdens deze tocht zul len de deelnemende groepen be oordeeld worden door een jury 19.30 - 23.00 uur: Cafébezoek door Prins en gevolg (Raad van Elf en Hofkapel). Maandag 17 februari: Dit jaar zal de kindercarnaval ongeveer verlo pen als vorig jaar. Daar er geen 1700 kinderen tegelijk in de Hoge Bra ken kunnen, zijn er in de voormid dag drie filmvoorstellingen. De kip deren zullen in groepen verdeeld s-HERTOGENBOSCH: Zondag 16 februari 1969: 12.11 uur Aankomst Prins Carnaval op station, korte rijtoer dooi de stad, waarbij ontvangst stadhuis. lo.55 uur Onthulling standbeeld Boer Knillis. Maandag 17 februari 1969: 14.55 uur Van Veldekade: vertrek grote carnavalsoptocht door het centrum van de stad. Dinsdag 18 februari 1969: 14.55 uur Station: vertrek kinderoptocht door het centrum. 24.00 uur Plechtige begrafenis Boer Knillis (Marktplein). BREDA: Zaterdag 15 februari 1969: 15.11 uur Aankomst Prins Driekus op Stationsplein. Tocht naar de Grote Markt, overhandiging sleutel op bordes van het stadhuis. Zondag 16 februari 1969: 14.00 uur Kinderoptocht. 16.0C uur Drooglegging op Ginnekenmarkt. Maandag 17 februari 1969: 14.30 uur Start grote optocht. Dinsdag 18 februari 1969: 20.00 uur Verbranding Kiske en Wiske. TILBURG: Vrijdag 14 februari 1969: 20.15 uur Stadschouwburg: Carnavalsprogramma m.m.v. Zwarte Lola, Ria Valk, De Wama's, Sjakie Schram, Kees Schilperoort enz. Zaterdag 15 februari 1969: 14.15 uur N.S -station: Intocht van de Prins en zijn gevolg. 15.45 uur Onthulling van de Kruikenzeiker. Zondag 16 februari 1969: 13 30 uur Grote carnavalsoptocht door het centrum van Tilburg. 17.00 uur Ontbinding van de stoet. Maardag 17 februari 1969: Carnaval kindermiddag, Rest. Sportpark Bridge, Cen trum Tilburg. Dinsdag 18 februari 1969: 23.45 uur Aankamst van de Prins op het Heuvelplein. 24.00 uur Groot vuurwerk op het Heuvelplein en sluiting car naval 1969. O 4> O 0 f worden zoals op de folders die op de scholen zijn uitgedeeld wordt aangegeven. Deze voorstellingen zijn od 9, 10 en 11 uur. Na elke voor stelling wordt er een traktatie uit gereikt. 14.00 uur: Kinderoptocht. Hieraan mogen deelnemen alle schoolgaande kinderen mits zij gecostumeerd zijn. Na afloop is er in de Hoge Braken de prijsuitreiking. Deze is alleen toegankelijk voor de deelnemende kinderen die zich van te voren op gegeven hebben. De deelnemers Stellen zich om 13.3C' uur op in de Dr. Akkermansstraat. Vertrek om 14.00 uur. De te volgen route is: Plataanplein, Olmstraat, Jac. v. d. Meij denstraat, Schoolstraat, Wilhel minastraat, Jul. van Stolbergstraat, Am. van Solmsstraat, Pr. Maurits- straat, Pr. Bernhardstraat, Stations straat tot Hoge Braken. Hier zal de Prins de prijs" uitreiken. Iedere groep zal een prijs ontvangen. Deze optocht zal muzikaal worden opge luisterd door de Hofkapel, Most aards en Drumband SHJ. Na de op tocht zal de Prins zijn jaarlijks be zoek brengen aan de bewoners van Jacobushof. 18.30-23.00 uur: Cafébezoek door de Prins en gevolg. Ook de groepen zullen de diverse openbare gelegen heden bezoeken, hoewel niet in 'n vast schema. Dinsdag 18 februari: Voor deze dag staat er nieuws op het programma. En wel een tienerbal. Dit bal is be doeld voor de jeugd die te oud is voor de kinderoptocht en te jong voor de late avonduren. Van 2 tot 5 uur is er daarom in de zaal van café Elshout prima muziek voor de ze jeugd. Ook de Prins zal een be zoek aan dit bal brengen. Verder zal de Prins met Gevolg de inmid dels traditionele bezoeken aan Be- jaardensoos en Overzeese Gebieds delen (Giersbergen en Duinrand) brengen. 19.00-23.00 uur: Cafébezoek door de Prins en Gevolg. Deze avond zullen de groepen ook zeker weer niet thuis blijven. 23.00 uur: Sluiting Carnaval 1969.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9