De Echo van het Zuiden WAALWIJK Er is verschil; ook -1 in broodjesf Wkniur heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! Middenstand en horecabedrijven steunen VVV-Waalwijk te weining VVV-Waalwijk gaat universele geschenkenbonnen uitgeven Dinsdag Taekwon-do karate demonstraties in Waalwijk Oude sieraden Filmavond DIT JAAR BOOTTOCHTEN NAAR DE BIESBOSCH VANUIT WAALWIJK Jac van Haar en de juwelier die blijvende luxe betaalbaar maakt zondagdienst artsen tandartsendienst Aanvullingsagenda gemeenteraads vergadering Van „horen zeggen" „ondervinden" „DE BIEKORF" Dit weekeinde in de sporthal Waal wij kse badminton kampioenschappen Goed verzorgd jaar verslag van VVV- Waalwijk Hotelcapaciteit Tal van mogelijk heden met deze bon Evenementen kalender Culturele manifestaties Excursies 2000 inlichtingen DONDERDAGAVOND 27 FEBRUARI 1969 92e JAARGANG No. 17 Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Aits: Dr. Hermans, tel. 250o Apotheek: Pollmann, tel. 2012 (Zaterdag's) Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur Tandarts. A. v. d. Wiel, Waalwijk AVOND EN NACHTDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS Van 1 maart 's morgens 12 uur tot 8 maart 's morgens 8 uur: Zr. C. v. d. Geld, St. Jansplein 23, tel. 4068 VERLOSKUNDIGE L. P. M. Smeele, Prof. Nolenslaan 69 Spreekuur ieder dinsdag van kwart voor twee tot vier uur in het Me disch Centrum. Dinsdagsavonds aan huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. ZONDAGDIENST PASTORIËN van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: St. Jan, Grotestraat 285, tel. 2181 N.H. KERK, WAALWIJK 10 u.: Ds. v. d. Made (Rtd) 3e Lijdenszondag. N.H. KERK, BESOYEN 10-2.30 u.: Ds. S. Gerssen, Utrecht Extra kollekte v. h. wereld-diaco- naat. Reeds 100 jaar LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 Aanvullingsagenda voor de open bare vergadering van de raad van de gemeente Waalwijk, te houden op donderdag 27 februari 1969, te 19.30 uur, ten stadhuize. 25. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 2.600,— voor het treffen van voorzienin gen aan het pand Generaal de la Reystraat 13; 26. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 13.500, voor de her-inrichting van het kantoorgebouw van de Centrale Administratie der Gemeentebe drijven; 27: Voorstel tot 't aangaan van 'n re- keningcourantovereenkomst met de Stichting Katholieke Levens- school voor Jongens te Waalwijk. BEOTWWW»" JUBILEUMTOTO BV OOG Wegens de carnaval is de inzet aan de lage kant geweest. We ver wachten dan ook deze week een hogere inzet. De afgelopen week was er f 158,40 ingezet. Geraden mevrouw Bergmans f 159,50 en ont vangt f 23,76. H. van Gulik, v. Beur denstraat 36, Kaatsheuvel. Geraden f 160,- en ontvangt f 15,84. A. v. d. Assem, Berndijksesrtaat 35a, Kaats heuvel. Geraden f 160,30 en ont vangt f 7,92. RIKCONCOURS wSC Vrijdagavond 28 februari a.s. wordt de 4e ronde gespeeld van het WSC- rikconcours. Aanvang 9.00 uur in Café "De Korenbeurs", M. Brok. r» SOOS MEMPHIS GOLD Memphis Gold draait in de maand maart iedere zaterdagavond. Te be ginnen a.s. zaterdag 1 maart, wan- dus niet van kent u Dat alleen zou de moeite waard kunnen zijn om eens te komen praten. Timtur met zijn eigen Timtur-werkklassificatie met daarbij een speciale prestatiebeloning voor de jeugd. Wij verwachten u dinsdag 4 maart 's avonds van 6.00 tot 8.00 uur. Mr. v. Coothstraat 2 Waalwijk, afd. personeelszaken. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 -2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN heer de finales zullen worden ge speeld van de onlangs gehouden wedstrijden tafelvoetbal. Voor de ze finales kwamen 10 personen in aanmerking. De wedstrijden zullen door loting bekend gemaakt wor den. Het afgelopen weekend wer den tijdens de soosavond bowling- wedstrijden georganiseerd. Vanwe ge de grote belangstelling konden de finales niet dezelfde avond ge speeld worden. Deze worden nu ge houden tijdens de soosavond van zaterdag 8 maart a.s. Geboorten: Jasperdina J J C dv J van der Lin den-van Helden; Cornells J A zv C H Beerens-van Oers; Nicole M M dv M A M Bergmans-Knepflé; Hen- drikus L C zv C J Klijsen-Rlerx; Ger- dina A M dv F J M van Helvoirt- Scheffers; Cornelia B dv N C van Ommeren-Vermaas; Johanna P H dv G P van Veldhoven-Hoevenaar; Paulus J P zv T P Klaassen-Boer- acker; Gerrit zv G Boer-Hoefnagel te Sprang-Capelle; Caspar W zv W Molenaar-Wensemius; Martinus W J zv W P van Wanrooij-de Munnilc; Je roen A F zv A F A H Bergmans- Vefhagen; Antonius A zv A Smits van Oorschot te Sprang-Capelle. Overleden: Francina M van der Sanden, 73 j. te Drunen; Maria P van Dalen, 66 j. wed. C A Kooien en A C van den Berg te Loon op Zand; Waltherus F P Teurlings, 76 j. echtg. M J A Rom- bouts; Cornelia Coomans, 65 j. wed. C Nieuwenhuizen. Huwelijken: J M de Man, 22 j. en C J M Tref fers ,20 j. beiden te Waalwijk. Huwelijks-aangiften: L M Zijlmans, 23 j. en M E Pen- nings, 21 j. beiden te Waalwijk; F E van Munster, 25 j. te Loon op Zand en S M de Jong, 20 j. te Waalwijk. Ingekomen: B PolatJi van Hengelo; A L Pols en echtg. van Sprang-Capelle; A J A van Iersel van Nijmegen; T M Kwan ten en echtg. van Loon op Zand; M van Dijk en gezin van Vlaardingen; H G Dekkers en echtg. van 's-Bosch; J T M Maes en gezin van Heerlen; CTMvd Hurk van St. Michiels gestel; G Groenendijk en gezin van Haarlem; J R Smits en gezin van Heusden. Vertrokken: W H Custers naar Weert; W A Wil- ke en gezin naar BennebroekG Col- lee naar Spanje; C L Schapendonk en echtg. naar 'Drunen; J N A v d Giesen en echtg. naar H I Ambacht; E H C M Langemeijer naar Nijme gen; J J Bordes naar Tilburg; LAW van Cromvoirt naar 's-Bosch; P A v. Ark naar Rheden. DE PRIJSPOLITIEK De minister De Block (prijzen), Roolvink (lonen) en Schut (huren) deelden gisteravond rond midder nacht mee: - de huurverhoging wordt niet uit gesteld; - de uitkeringen krachtens de ar beidsongeschiktheidsverzekering (WAO) stijgen per 1 januari met 4 procent; - de kinderbijslag zal per 1 april, volgens het normale automatische systeem met rond 3 percent stij gen; - een groot aantal prijsmaatregelen is in voorbereiding, maar 'n prijs- stop wordt voorlopig „achter de hand gehouden" als uiterste red middel; - een wetsontwerp is in de maak om 'het bedrijfsleven eventueel te kun nen verplichten vooraf prijsverho gingen te melden; - als de Stichting van de Arbeid verhoging van het minimumloon wil, zal de regering daar welwil lend tegenover staan; - de tarieven van specialisten wor den aan een onderzoek onderwor pen. Op 1 en 2 maart a.s. zal er in de Taxandria-sporthal wederom fel ge streden worden om de titel van Waalwijks badminton kampioen, zowel bij junioren als senioren. De ze keer is de concurrentie voor de huidige kampioenen groter dan ooit. Dit komt vooral door de zeer grote toename van leden voor deze tak van sport; inmiddels is Waalwijk reeds drie verenigingen rijk, met name Flying Shuttle Team, Jong Ambon en High Speed. Laatstgenoemde vereniging heeft de organisatie voor dit tweedaagse tournooi op zich genomen. Naar 't aantal inschrijvingen te oordelen zal het 'n druk en sterk bezet tour nooi worden, waarbij men ongetwij feld zeer spannende partijen te zien zal krijgen. De kampioen bij de he ren S. Latuheru zal op zijn hoede moeten zijn voor de sterk spelende A. van Heeswijk, maar ook voor enkele newcomers, die misschien wel eens voor verrassingen kunnen Zorgen. Bij de dames zal E. Janssen alles moeten geven om de snel op geklommen A. Dirksen achter zich te kunnen houden. Veel spannende momenten zullen er ongetwijfeld I ook bij zijn bij de dubbelspelen, waar verschillende dubbels 'n kans op de hoogste plaats hebben. Bij de junioren is T. Leijtens sterk favoriet bij de jongens, terwijl de meisjes met open vizier zullen moe ten strijden, want hier is de onder linge sterkte zeer gering. In ieder geval zullen er aantrek kelijke wedstrijden te zien zijn voor de badminton-liefhebbers. Alle toe schouwers hebben vrij toegang voor deze kampioenschappen, waarvan de aanvangstijden zijn: Zaterdag 1 maart van 17.00 tot 22.00 uur en zondag 2 maart van 10.00 tot 17.00 uur. De finalepartijen zullen 's zon dags om ongeveer 13.00 uur begin nen. SOOS L'ECURIE Soos l'Ecurie draait deze maand weer op zondag en wel om te be ginnen op zondagavond 2 maart. De staldeuren gaan deze avond weer om 8 uur open voor leden en intro- duceés. De wekelijks terugkerende l'Ecuristen-presentpot bedraagt de ze wee kf 30,- en wordt alleen on der de aanwezigen leden verloot. POSTDUIVENVERENIGING C C. WAALWIJK De Postduivenver. C.C. Waalwijk houdt a.s. zaterdag 1 maart 'n le denvergadering, aanvangstijd 20.30 uur in Café 't Vosje. Er wordt een dringend verzoek gedaan aan alle leden bij deze vergadering aanwe zig te zijn, vanwege het prikken voor de hokcoördinatie, die voor het vliegen binnen moeten zijn. Verder zijn er nog zeer belangrijke punten, die dan afgehandeld kunnen wor den. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Dat het toerisme steeds meer een zaak wordt om professioneel aan te pakken wordt ook in Waalwijk duidelijk. De V.V.V. Waalwijk, die vorig jaar reeds besloot de zaken op een andere leest te schoeien gaat het toeristische jaar 1969 in met een vaste kracht - hetzij nog voor een halve dag - die vanuit het VVV informatiekantoor aan het St. Jansplein haar werk verricht. Dit jaar zal er ook een toeristische folder over Waalwijk en direkte omgeving verschijnen. Naar dergelijk documen tatiemateriaal is alom in den lande grote vraag. Een vraag waaraan, door het ontbreken van goede folders, bijna niet kon worden voldaan. Dit alles deelde woensdagmiddag VVV-voorzitter J. de Kort mee, toen hij het jaar verslag over 1968 bij de pers introduceerde. De VVV-nieuwe stijl heeft vorig jaar een grote aktie gehouden onder het Waalurijkse bedrijfsleven. Hoewel de aktie goed was voorbereid en aan alle details aandacht was geschonken kon de penningmeester niet meer dan f 2500, - incasseren. De grootste teleurstelling voor het VVV-bestuur noemde de heer De Kort de slechte medewerking van de middenstand en de horeca-bedrijven. Slechts 38% van de giften kwam uit deze sectoren. De horecabedrijven en midden standszaken die de VVV financieel steunen zijn alleen maar te vinden in het centrum van Waalwijk. Al de overige zaken laten het - voor het merendeel - afweten. Een bijzonder teleurstellende gang van zaken voor een vereniging die zich juist inspant voor, het toeristisch welzijn van een gemeente. Men hoopt dit jaar door de ge- schenkenbonnen-aktie (waaroveT el ders meer) opnieuw de interesse bij een groot aantal zaken in Waalwijk voor de VVV op te wékken. Overi gens staan er voor dit jaar nog meer zaken op het programma. Secretaris drs Th. de Haan vertelde dat men in de maanden juli en augustus vanuit Waalwijk 'boottochten naar de Bies bosch kan maken. Iedere dag zal er dan vanuit de haven een plezierboot naar dit natuurgebied varen. Zoals in tal van gemeenten is ook in Waalwijk de hotelcapaciteit niet erg groot. Voorzitter De Kort vindt het zowel voor de industrie als het toerisme van belang dat er een goed - middenklas - hotel 'bijkomt. Ver der is er een grote vraag naar pen sion-adressen. Pensionhouders die WAALWIJK - Vorig jaar heeft de VVV-Waalwijk 'n studie gemaakt van de mogelijkheden om te Waalwijk een universele geschenkenbon te in troduceren. De universele geschen kenbon zal bij gebleken voldqende belangstelling van de zijde van het midden- en kleinbedrijf te Waalwijk door de VVV worden uitgegeven en inwisselbaar zijn tegen elk gewenst artikel van een bepaalde, op de bon aangegeven, waarde in een winkel waar deze bon kan worden verzilverd. De VVV treedt hierbij niet uitslui tend op als verkoopkantoor, doch te vens als clearingshouse' voor de ge kochte en bestede bonnen. De universele geschenkenbon zal voornamelijk van betekenis zijn met betrekking tot 't geven van geschen ken ter gelegenheid van jubilea. De onbekendheid met persoonlijke smaak van de jubilaris zal dan immers vaak een handicap vormen een geschikt cadeau voor de jubilaris (esse) te vin den, tevens aangepast aan het te be steden bedrag. De bon kan in prin cipe in alle gewenste coupures wor den uitgegeven^ De mogelijkheid om ontvangen geschenkbonnen om te wisselen in kleinere coupures zal vanzelfsprekend bestaan. De algemene gesöhenkenbon heeft verschillende eigenschappen, welke haar bijzondere aantrekkelijk maken, zowel voor de ontvanger als voor de gever en voor de ontvanger zijn o.a. de hier 'bedoelde gesöhenkenbon kan te allen tijde naar eigen keuze worden besteed; het voorkomt de noodzaak een gekregen cadeau te ruilen; de ge schenkenbon is 'bij vele bedrijven, ver tegenwoordigende een grote verschei denheid van branches, inwisselbaar. De voordelen voor de deelnemende bedrijven zijn: 1. Aanzienlijk minder ruilen van ge schenken; 2. Grote publiciteit door o.a.: a. advertenties in dagbladen; b. verspreiding van folders, vermel dende de namen der deelnemende bedrijven c. 'direct-mail' campagne gericht op 'bedrijven, verenigingen en parti culieren. De VVV Waalwijk hoopt spoedig mei de uitgifte van de universele geschen kenbonnen te kunnen starten om ook op deze wijze het belang van het plaatselijk detailhandelsapparaat te kunnen dienen. Besprekingen hier over met de betreffende plaatselijke verenigingen zullen spoedig worden geopend. zich bij de VVV aanmelden kunnen praktisch zeker zijn van 'n vol 'huis'. In het jaarverslag van de WV- Waalwijk gaat secretaris De Haan eerst dieper in op de betekenis van het internationale toerisme. Daarin maakt hij er ook gewag van dat het Nederland als goedkoopste eiland niet meer bestaat. Dat het toerisme ook op de arbeidsmarkt doorwerkt wordt duidelijk ails men weet dat de werkgelegenheid het sterkste stijgt in de sector van dienstverlenende be drijven. Het toerisme in Midden- en Noor delijk Brabant kan een zonnige toe komst hébben. De Loonse en Drunen- se Duinen, een recreatiegébied van ruim 1350 ha. biedt alle gelegenheid voor de natuurliefhebber en de droge recreant. De natte recreant vindt in de Brabantse Biesbosch en langs de rivieren die het Land van Heusden en Altena omgeven unieke gelegenheden tot ontspanning. Dan is in ontwik keling het nationaal recreatiepark De Biesbosch. In het verslag komen ook de vele aktiviteiten van de VVV Waalwijk in het afgelopen jaar naar voren. Met een tekenwedstrijd voor de jeugd werd de opening van het nieuwe VVV-kantoor gevierd. Dan was er de - teleurstellende - donateursaktie. In samenwerking met de Sportraad Waalwijk is verder gezocht naar een coördinatie van de sport alsmede an dere evenementen in Waalwijk. Zo werd een evenementen-kalender ge opend, waarin alle sportwedstrijden en culturele en toeristische evene menten konden worden vastgelegd. Alle evenementen die geregistreerd zijn zal door de VVV ruime publici teit worden gegeven. Ook dit jaar is er weer een evenementenkalender. Gedurende het winterseizoen uit de VVV haar 'hoofdtaak in de ver spreiding van gegevens inzake cultu rele manifestaties te Waalwijk en om geving. Met de Stadsschuowburg te Tilburg en het Brabants Orkest zijn hierover contacten opgenomen. De, vooral gedurende de wintermaan den, onvoldoende bezetting van het inlichtingenkantoor betekent een ern stige belemmering voor de uitoefe ning van deze taak. De VVV is van mening dat aan het geven van be kendheid omtrent culturele uitvoerin gen alsmede aan het stimuleren van belangstelling voor deze uitvoeringen een voorname plaats binnen het ge heel van haar activiteiten moet wor den toegekend. Zij hoopt en vertouwt dat de financiële mogelijkheden in het jaar 1969 voldoende zullen zijn WAALWIJK Dinsdag 4 maart zal men in Waalwijk kennis kun nen maken met de Japanse sport Taekwon-do, super karate. In zaal Van Helvoirt aan de Putstraat wor den dan demonstraties gehouden, waaraan o.a. de kampioen van Ne derland Ad. van Emmerik deel neemt. Dankzij het NTS sportjour naal hebben velen in ons land voor de eerste maal kennis gemaakt met de fascinerende Koreaanse bewe- gings- en zelfverdedigingssport, die de laatste jaren zowel in de Ver enigde Staten als in Europa in een verbluffend tempo veld wint. Toch ligt de bakermat van dit soepel en flitsend vechtspel in één dér meest afgelegen en afgesloten landen van het Verre Oosten, nl. in Korea dat in vroeger tijden, en'met recht, het kluizenaarskoninkrijk werd ge noemd. De geschiedenis van het Taekwon- Do is uiterst merkwaardig. Het wordt door de voorzitter van de Nederlandse Taekwon-Do Associatie Drs. A. Th. Alkema, een gloednieu we sport genoemd, die eeuwen oud is. In zijn huidige vorm is deze sport een vinding van na de Twee de Wereldoorlog, een schepping van de Koreaanse kunstenaar, oud-am bassadeur en oud-generaal, de heer Coi-Hong Hi. De combinatie van kwaliteiten die deze merkwaardige man bezit is typerend voor de cul turen van het Verre Oosten waar kunstzinnigheid en krijgshaftigheid vaker en gemakkelijker samengaan dan bij ons, en geen van beide iemand behoeven te verhinderen 'n goed diplomaat te zijn. Anderzijds gaat deze sport uit van de eeuwenoude technieken van on gewapende zelfverdediging, die al in de vroege middeleeuwen in de bergstreken van Korea weren ont wikkeld. A.s. dinsdag zal men zich in Waalwijk een goede indruk van dit felle en flitsende spel kunnen vormen. Tot de deelnemers behoren uiteraard de beste beoefenaren uit Zuid-Nederland. De organisatie van deze demon stratie wordt, onder verantwoorde lijkheid van de NTA, verzorgd door de heer Pardoel, directeur van de Sportschool Pardoel te Oss en on vermoeid pionier van de Oosterse sporten judo en Taekwon-Do in Brabant en ver daarbuiten. om aan deze taak ruime aandacht te kunnen geven. De belangstelling voor excursies naar schoen- en lederbedrijven was ook in 1968 groot. De vele aanvragen voor rondleidingen welke veelal gepaard zouden worden aan een bezoek aan het Nationaal museum voor de schoen-, leder- en lederwarenindus- trie hebben VVV doen besluiten de beantwoording der aanvragen en de administratieve afhandeling van de organisatie in handen te nemen. Een aantal bedrijven heeft zich met deze handelwijze akkoord verklaard, zodat in 1969 de VVV als centrale voor excursies in de Waalwijkse schoen en lederbedrijven zal fungeren. Er is een nauw kontakt tussen de VVV's van Heusden, Drunen, Kaats heuvel en Waalwijk. Dit jaar zal e> gestreefd worden naar een gezamen lijke organisatie van toeristische at tracties. Hierbij wordt gedacht aan 'n toeristische wandel-, fiets- en auto route door het natuurgebied van de Loonse en Drunense Duinen. Vorig jaar zijn er door het inlichtingenkan toor Waalwijk meer dan 2000 inlich tingen verstrekt. Men verwacht dit jaar nog een belangrijke stijging. Erf stukjes worden meestal niet meer gedragen omdat ze hopeloos ouderwets lijken. Vaak kan er door een kleine verandering weer een fijn te dragen sieraad van gemaakt worden. Zoals bekend, worden de exclusieve sieraden in eigen atelier vervaardigd en ont worpen door onze goud smeden, in bezit van meesterteken. Komt U eens praten bij: Juw«ll»r«bedrlil N.V. Brabantpltln 11 Br «da (Van onze verslaggever) WAALWIJK Vorig jaar heeft de afdeling Waalwijk van het Verbond voor Veilig Verkeer een nieuw bestuur gekregen, dat zich had voor genomen de komende jaren tal van aktiviteiten te ont plooien. Eén daarvan was de ledenwerfaktie, die verschil lende nieuwe leden opleverde. Voor deze leden en alle ver dere belangstellenden organi seert het Verbond voor Veilig Verkeer a.s. maandag 'n film avond. Dat gebeurt in de zaal van De Gecroonde Leersse aan de Grotestraat. Er staan interes sante films op 't programma. Naast instructieve films wor den er ook sportfilms ver toond. Een gang naar De Ge croonde Leersse is dan ook zeker de moeite waard. De filmavond begint om '8 uur en is gratis toegankelijk. Verder krijgen alle aanwezigen onder de pauze gratis een kop koffie aangeboden. Het filmprogramma omvat ondermeer 'n film voor auto mobilisten, die de verschillen de rij methoden belicht en te vens het gedrag op de auto snelwegen laat zien. Dan is er een film over verkeersbri- gadiertjes, een in Waalwijk veel besproken onderwerp. Veel belangstelling zal er on getwijfeld ook uitgaan naar de film over de 24-uurs race van Le Mans, terwijl er ver der nog een sportfilm over rij den in de bergen wordt ver toond.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1