wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant Uitgaan in het weekend Sta&sar I Lido KBLTU Opbrengst Vastenaktie overschrijdt gevraagde f 30.000,- Garage Hamers toont nieuwste Fiat-modellen Musis Sacrum Apollo El Terreno Romantica Taxandria-Bar Roestelberg De Ster J. de Kort drong aan op goede introduktie enquête formulieren WAALWIJK J. K. Verhulst I noendervangers Iterenmodeadviseur DIT WEEKEINDE IN DE GECROONDE LEERSSE gto TIJDENS VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL DJango Kill Superseven calls Cairo In het web der ontucht Hercules tegen de Moloch City unier the Sea PRISMA v uw PRISMA horlogee Superman contra de Vampiersvrouwen De dood heeft geen sex Winnetou in de Dodenvallei Bloemvaasje P212 Denkt u zich eens eventjes in: dit ranke vaasje van juweliers- pleet met wat donkerrode rozen. Heel sfeervol! En u betaalt er slechts f 9,75 voor. Komt u gauw een kijkje nemen? Grotestraat 260 Waalwijk tel. 4681 Vragenlijst van enquête G.A.B. wordt doorgenomen Keersluis Oude Maasje Inspektie Domeinen Zo belangrijk is het overhemd Hockey DONDERDAGAVOND 17 APRIL 1969 92e JAARGANG No. 31 ZuiÓ6ü Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN An toon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Een kleine blanke bende, geleid door de wrede bandiet Oaks, over valt met de hulp van een aantal halfbloeden een goudtransport. Het goud wordt geroofd en de begelei ders worden vermoord. De halfbloe den willen het goud hierna delen, maar dan blijken de ware plannen van Oaks. Hij en de andere blanken openen het vuur op de halfbloeden. Na deze slachting nemen de blan ken al het goud, dat zij nu niet met de halfbloeden hoeven te delen, en gaan op weg naar de beschaafde wereld om van hun buit te kunnen genieten. Uit het Engelse laboratorium voor atoomonderzoek wordt het pas ge produceerde eerste monster van bal- tonium, een hoogst radio-aktief nieuw metaal, gestolen. Een inter nationale spionagebende wil dit monster voor veel geld aan de Rus sen zien te verkopen. Men monteert er een extra camera op. Al gauw volgt de ene verrassende en sensa tionele gebeurtenis op de andere en dit culmineert in de moord op Er- hard, de assistent van Dr. Balden, een atoomgeleerde, als Erhard niets vermoedend met de omstreden ca mera kart-rennen staat tq filmen. Elena Rossana, een lichtekooi van dure klasse, wordt vermoord ge vonden in haar flatwoning. Com missaris Espelkamp en zijn assis tent Fechtner beginnen het onder zoek en zij weten, dat zij voor een moeilijke opgave staan. Veel moor den op prostituées worden niet op gelost, omdat het aantal mogelijke daders te groot is. Zoeken in het millieu, waarin zo'n meisje heeft verkeerd ,is de enige mogelijkheid om aanknopingspunten te vinden en dus stuurt Espelkamp zijn man nen ut naar de buurten van het ple zier en de verdachte huizen van de grote havenstad. Het oude Mycene wordt verwoest door een aardbeving. Tijdens deze ramp komt ook de koning om het leven. Hij wordt opgevolgd door De- metra, zijn tweede vrouw, die een kind verwacht; misschien 'n troon opvolger. Medea, de dochter uit het eerste huwelijk van de koning, komt niet voor de troon in aanmerking. Geleid door de hogepriester Aste rion verlaten de overlevenden de verwoeste stad. Op de plaats waar Demetra het leven schenkt aan een zoon, wordt het nieuwe Mycene ge sticht. Een boeiende jeugdfilm. Bij het dorp Tregathion spoelt 'n lichaam aan; het gezicht van de do de is vertrokken van angst. Dorpe- 1) verfijnd model fraai bewerkte band 155.- 2) nouveauté met gesatineerde band en champagne-kleurige wijzerplaat 159.- Stationsstraat 88, Waalwijk Maandagmorgen gesloten lingen herkennen hem als de advo caat van Jill Tregellis, een mooi Amerikaans meisjes, dat in een na burig oud kasteel een hotel heeft ingericht. Kort na deze even sensa tionele als geheimzinnige gebeurte nis verdwijnt Jill Tregellis. Ben Harris, een jonge ingenieur, die sinds enige tijd een onderzoek in stelt naar de oorzaak van de bloed rode kleur, die de zee ter plaatse soms heeft, gaat haar zoeken samen met Harold Jones, een exentrieke schilder, die in Jills hotel logeert. Zij vinden in het kasteel een spoor van zeewater en wier en volgen dit. Zo komen zij al gauw terecht in 'n onderaardse grot, die in verbinding staat met de zee. Hier vinden zij ook een grote draaikolk. Als zij aan de rand gaan staan om in het water te kijken, brokkelt de steen onder hen af. Zij vallen in de draai kolk en worden door het water mee omlaag gezogen. Het is middernacht. In de gangen van een oud kasteel waait 'n grie zelig huilende wind. Op geheim zinnige wijze gaan de luiken van enkele ramen open, om de mum mies te laten zien van de vampier vrouwen. Tundra, de opperprieste res, vindt haar leven terug en mede haar schoonheid van weleer. Zij wekt ook haar onderdanen weer op, waaronder Zorina, haar koningin. Wat is de oorzaak van deze ver schrikkelijke heropstanding? De be zoekers van de film weten het aan het einde van de film. Dit verhaal gaat over Fritz Bulov, een man van middelbare leeftijd, die verliefd wordt op de mooie Lisa en met haar trouwt. De gevolgen van dit soort huwelijken zijn vaak dramatisch. Dit is zelfs erger dan gewoonlijk, omdat Franz Bulox hoofd is van de afdeling Narcotica in Hamburg. En Lisa, die met hem getrouwd is, is eens verwikkeld ge weest in de geheimzinnige "Shoeur- mann" zaak. Zijn zevende zintuig overtuigt de geharde en ervaring rijke Bulov van Lisa's onschuld. Na het huwelijk echter, begint hij daar sterk aan te twijfelen, zo nu en dan wordt het zelfs een obsessie voor hem. De weg van het Westen naar Ari zona voert door het woeste, onher bergzame Llano-Estacado gebergte. Deze onvruchtbare streek is het operait'ieterrein van de 'Gieren', 'n bende onscrupuleuze bandieten, die hun naam alle eer aan doen. Zij in filtreren niet alleen in velerlei vermommingen in voorbijtrek kende karavanen om deze op het meest gunstige moment te plunde ren, maar schrikken er ook niet voor terug de rechtmatige bezitters van de Llano Estacado, de Indianen der Schoschonen, stelselmatig uit te In de Kaatsheuvelse dancing El Terreno, waar organisator Jan de Kok nu reeds in de ban van de raadhuisfeesten is, kan men komen de zaterdagavond de bekende beat- group The Swinging Soul Machine bewonderen. Zondagavond is er 'n disco-bal. De fans van The Sound Specials zullen zaterdagavond zeker de weg naar Romantica bewandelen, waar deze Tilburgse groep dan optreedt. Ook op vrijdag en zondag is een be zoek aan de vernieuwde sfeervolle bar zeker de moeite waard. Ook zaterdagavond weer twee or kesten tijdens het "nachtbal" in het Lido. Tot 2 uur spelen er The All Stars met zang van Frank Scott en het Duke City Sextet met Bob Smit. Tieners komen zondagmiddag naar The Blues Collections. Zondagavond opnieuw The All Stars. Uw juwelier met het klokkenspel Dinsdags hele dag geopend Tieners en twens die zondagavond naar de bar van sporthal Taxandria gaan, kunnen daar dansen op de to nen van de allernieuwste platen. Zoals altijd is er volop show in de ze zaak. Op herhaald verzoek, zouden we kunnen zeggen, komen zondagmid dag beatgroep Popey in de zaal van de Roestelberg. Iedere week op nieuw komen vele honderden dans- enthousiasten naar deze uitspan ning. In dancing De Ster in Nieuwkuyk spelen zaterdagavond The Flying Rockers. Zondagavond wordt beat en soul gebracht door The Adven- gers, een opkomende groep, die al veel succes boekt. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Dinsdagmiddag behandelde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant en de nota inzake de plaats van de Kamers van Koophandel in de sociaal-economische orde. Het was met name de heer C. Appels die aandrong op meer kontakt met de ge meente. Speciaal doelde hij hierbij op de enquête die het gemeentebestuur onlangs onder het bedrijfsleven heeft gehouden. Naar zijn mening had men een belangrijk deel van deze geg evens rechtstreeks bij de Kamer kun nen verkrijgen. ■Ook later tijdens de vergadering kwam het 'enquête-probleem nogmaals ter sprake. De heer J. de Kort merkte op dat de fabrikanten tegenwoordig overstelpt worden met enquête-for mulieren. „Een goede introduktie hiervan is nodig, anders worden de vragen niet grondig beantwoord"De heer De Kort roerde dit probleem aan naar aanleiding van de opmer king die de heer Sauer maakte over het onderzoek dat het Gewestelijk Arbeids Bureau gaat instellen. De heer De Kort drong er ook op aan om de vragen, voor zover ze be trekking hebben op de schoenindus trie, samen te bekijken met de Fede ratie van Nederlandse Schoenfabri kanten. Van deze zijde was reeds meegedeeld dat men bet met sommige vragen niet eens was. De Kamer had besloten aan deze enquête mee te werken, zo deelde drs. Th. de Haan waarnemend secretaris mee, omdat de eigen documentatie niet meer op peil was. De vragenlijst die men inmiddels heeft ontvangen zal door de Commis sie Werkgelegenheid van de Kamer worden doorgenomen. De heer Jud. Timmermans, voorzitter, zei er op te rekenen dat de enquêteformulieren niet worden verzonden, voordat de bemerkingen van de Kamer bekend zijn. Ook de problemen rond het Oude Maasje kwamen dinsdagmiddag ter sprake. De heer Timmermans deelde mee dat de Kamer zich heeft uitge sproken voor het aanbrengen van een keersluis aan de monding van het Oude Maasje. Een Kamercommissie heeft de problemen grondig bestu deerd. Aanvankelijk had men zich te gen het aanbrengen van een keersluis gesteld. Gevreesd werd namelijk dat de water stand er de oorzaak van zou kunnen zijn, dat de sluis verschillende malen per jaar gesloten zou moeten worden. De juiste waterstand is inmiddels berekend en deze laat het aanbrengen van een keersluis toe. De heer Tim mermans deelde mee dat Ged. Staten en de betrokken gemeenten zich al eerder voor een keersluis hebben uit gesproken. Ook de schadeloosstelling van de bedrijven, die nadelige gevol gen ondervinden van het Haringvliet heeft terdege de aandacht. Er is door de Kamer een rapport opgesteld over de toekomstige knelpunten in het ge bied. De Kamer van Koophandel zal ook trachten het Land van Heusden en Altena onder de Inspectie van Do meinen in Helmond te krijgen. Door dat de inspectie Dordrecht is komen te vervallen zou dit gebied bij Goes gaan horen. Aangezien ook de In spectie Den Bosch binnenkort wordt opgeheven is Helmond de dichtstbij zijnde plaats. Tijdens de vergadering konden de leden ook kennis maken met de onlangs aangestelde export consulent, de heer G. M. van Vled- der. Tenslotte deelde voorzitter Tim mermans nog mee, dat ten gerieve van de groot telefoongebruikers er op 28 april en 6 mei voorlichting gege ven wordt over 't meest efficiënte ge bruik van telefoonautomaten. dat onze mode-speciaalzaak er even bij stil staat. Wat wenst U Een pastelkleur, een ander boordmodel, een streepdessin? Vanaf 13.90 Voor al die wensen naar een speciaalzaak waar meer is in het betere Heuvelstraat 133 Tilburg Tegenover Van Boxtel De afgelopen week heeft nog een stevige stoot gegeven aan de totaal opbrengst van de vastenaktie: par. H.H. Martelaren van Gorkum, Kaatsheuvel par. H. Barthelomeus, Waspik par. Maria Onbevl. Ontvangen, Waalwijk Bejaardenhuis Rosengaarde, Kaatsheuvel nagekomen bijdrage par. St. Antonius, Waalwijk nagekomen bijdrage par. H. Bernadette, Waalwijk nagekomen bijdrage Joproko, Waalwijk nagekomen bijdrage par. St. Jan, Waalwijk opbrengst cabaret-avond Loon op Zand giften 25,—, f 10,—, 750,—) 1.i 728,65 664,— 240,— 277,84 100,— 235,59 73,30 177,— .229,— 785,— Totaalopbrengst deze week 5.510,38 Aftrek wegens berekeningsfout St. Antoniushof 83, Blijft totaal deze week Eindtotaal vorige week Eindtotaal deze week 5.427,38 f 5.427,38 26.812,83 f 32.240,21 Dit formidabel resultaat is grotendeels te danken aan de inzet van velen uit de gemeenschap van het dekenaat Waalwijk. Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het komende weekeind organiseert Automobielbedrijf J. Hamers, off. Fiat-agent voor Waalwijk en omstreken een auto-show in de zaal van De Gecroonde Leersse in de Grotestraat te Waalwijk. Nieuw is de 124 Special ,die verder is aangepast en daardoor zeker in de belang stelling zal staan. Op de show zijn verder alle modellen, waaronder ook enkele bestelwagens en bedrijfsbusjes te bewonderen. Bij de 124 Special valt direkt de gewijzigde grill met vier koplampen op. Natuurlijk is ook het interieur aangepast en uitgebreid. Opvallend is het goede rijcomfort, de verfijnde afwerking en de uitstekende geluids installatie. Het interieur is luxe. Zo is het afsluitbare handschoenenkastje verlicht, is er op de cardantunnel een centraal geplaatst opbergvak, is er 'n uitstekende ventilatie; verder 3 as bakken, armsteunen, handgrepen, kle dinghaakjes etc. Een radio kan ge makkelijk worden ingebouwd. Deze middenklasser heeft een cy- linderinhoud van 1438 cc., een felle acceleratie en een hoge topsnelheid van meer dan 150 km. per uur. De wagen is uitgerust met vier schijfrem men van vacuüm servo bekrachtiging en remdrukregeling op de achterwie len. De vier versnellingen - pook - zijn volledig gesynchroniseerd. Als we even naar de kleine Fiat- produkten afdwalen zien we de 600 en de 850. Twee veel verkochte wa gens, waarvan dan vooral de 850 goed loopt. De Fiat 600 is voor zijn prijs een bijzonder praktische wagen, met een laag benzineverbruik, die toch altijd nog 110 km, per uur rijdt. Ook het interieur is praktisch. Aan alles is gedacht. En dan natuurlijk de prijs, 4256, - De 850 blijkt een goede vondst te zijn geweest. Een wagen die aan alle denkbare eisen van de automobiel-bezitter beant woordt. Voor de wat meer eisen „kleine wagen-bezitter" is er de 850-Special. Een sportwagen in het klein, die luxe is afgewerkt, met kuipstoeltjes. De wagen haalt een top van 135 km. per uur. De vering is aangepast aan deze grotere prestatie. De bredere wielen dragen bij aan een formidabele wegligging. Het sportieve houten stuurwiel geeft de wagen een extra cachet. Wie een fijne forse wagen verlangt denkt aan de Fiat 125, een 5-zitter die goed is voor 170 km. p. u. Het interieur is luxe afgewerkt en voor zien van allerlei nouveauté's. Wie 'n volwaardige sportwagen verlangt be wondert de 124 Sport Coupé. Een wagen die opvalt in zijn klasse door stijl en distinctie. Een wagen die in zijn totaliteit past in het beeld van de huidige moderne ontwikkeling. De wagen is een droom voor iedereen. Wie er meer van wil weten kan dit weekeinde op de show van Garage Hamers in de Gecroonde Leersse te recht. Het eerste herenelftal van de KMHC Waalwijk heeft j.l. zondag van Best en daarmee de (kleine) kans op het kampioenschap behou den. Een doelpunt van R. Petit voor de rust zette KMHC op winst, maar deze voorsprong werd door de mid- voor van de groen-zwarten teniet gedaan. In de tweede helft was Waalwijk veel sterker, doch dit overwicht werd slechts mager in punten uitgedrukt. Ruth. Lommerse was het, die Waalwijk aan het eni ge doelpunt na rust hielp. Dit was tevens de eindstand. A.s. zondag reizen de Waalwijkse dames en heren gezamenlijk naar Terneuzen op Zeeuws-Vlaanderen om Olympia te bekampen. Dit zal voor beide teams de laatste compe titiewedstrijd worden. Voor de da mes is deze wedstrijd van geen en kel belang meer, voor de heren wel en wel om 2 reden: de kleine kans op het kampioenschap dringt en de laatste wedstrijd zal gewonnen moe ten worden (Zwart-Wit moet uit tegen degradatiekandidaat DES en zal bij volle winst kampioen zijn). Bovendien zijn de Olympianen ook niet helemaal in veiligheid. De thuiswedstrijd in september won KMHC met 42. De aanvang in Terneuzen is: heren 14.30 uur, da mes 13.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1