lit* MEIIIIIIIG Leonardus A en B winnaars van geslaagd toernooi iEen heitje voor een karweitje maar een knaak voor 'n taak Zo vlogen de duiven KAATSHEUVEL St. Willibrordus in Kaatsheuvel gaat 85 jubilarissen huldigen NEO kon Spakenburg titel- kansen niet meer ontnemen WAALWIJK PAASVOETBALTOERNOOI IN KAATSHEUVEL 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 APRIL 1969 fi Spannende finale trok veel bekijks PaasvoNey bal- toernooi LTS— Waal wijk geslaagd Ontspanningslokaal voor bejaarden in Baardwijk Zondag in Nieuw- kuijk Vliedberg- rally Waalwijk Sprang-Capelle ,De Duinzangertjes' uit Drunen winnen songfestival WAALWIJK Het paasvoetbaltoernooi voor de lagere scholen uit de gemeente Loon op Zand op de sportvelden van DESK in ,,De Efteling", dat donderdag werd voortgezet en beëindigd, is in alle opzichten een succes geworden. Het beeld dat het sportveldencomplex op deze tweede dag te zien gaf was een getrouwe copy met dat van de dag tevoren, met dit verschil echter, dat er ook van de zijde dér volwassenen belangrijk meer belangstelling voor dit evenement was. Het ging er soms spanned toe in de diverse ontmoetingen en bij deze sportieve aktiviteiten bleek vooral het nemen van een strafschop steeds weer een sensatie te zijn, waarbij de toe kijkende jeugdige supporters massaal het speeldveld overstroomden om de afloop van het te voltrekken vonnis van dichtbij te kunnen gadeslaan. Ook aan kwalitatief vrij goed voetbal heeft donderdag niet ontbroken. Na afloop van de beide finales schaarden alle dertien elftallen met hun leiders zich keurig in het gelid voor de prijsuitreiking, waarvoor bur gemeester L. van Erp persoonlijk aan wezig was om zich hiermee te belas ten. Het speet hem dat nog niet alle scholen de beschikking hadden over voldoende gymnastiekaccommodatie, maar het gemeentebestuur was druk in de weer om hierin te voorzien o.a. met de realisering van een sporthal te Kaatsheuvel en een sportzaal in Loon op Zand. Hij spoorde de jongens aan om voor een gezonde lichamelijke ontwikkeling zich intussen aan te sluiten bij de plaatselijke sportvereni gingen. De heer L. Hornman prees de spor tieve inzet van de deelnemende ploe gen. Hij dantke, tevens namens zijn medeorganisator, de heer N. Kers- sens, het gemeentebestuur voor de verleende financiële steun de scheids rechters, ,,De Efteling" en de voet balvereniging DESK voor de verleen de medewerking. De uitslagen van de resterende voorwedstrijden, die in de voormid dag werden afgewerkt, waren: Openbare school De Moer - Loon op Zand B, 0 - 2. St. Jan C - Maria B, 4-0. Loon op Zand B - Chr. school 1-0; Maria C - Openbare school L. Zand- schel, 1 - 3 St. Jan B - Leonardus B, 1-1; O.L. De Moer- Chr. school, 1-0. In poule A moest St. Jan A van de wisselbeker afstand doen, die thans, voor een jaar in het ibezit komt van Leonardus A. De uitslagen waren hier: Om de eerste en de tweede plaats, Leonardus A - St. Jan A, 3-0; De afdeling Kaatsheuvel van „St. Willibrordus" houdt op vrijdag 18 april 's avonds om 8 uur in de Gil denbond haar jaarvergadering. Vol gens het dagelijks bestuur, dat mo menteel bestaat uit J. Grootswagers, voorzitter; mej. van Boxtel, secre taresse en Verharen, penningmees ter, zal deze vergadering een bijzon der feestelijk karakter hebben, omdat hierbij twee belangrijke gebeurtenis sen aan de orde zullen komen. Op de eerste plaats zal aandacht besteed worden aan 'het feit dat de bond 25 jaar geleden in april 1944 werd heropgericht. Daarnaast de huldiging van maar liefst 85 jubila rissen, die resp. 25-, 40-, 50- en 60 jaar lid van de bond zijn. In verband met het uitgebreide feest programma, zal de vergadering zelf Onder zeer slechte weersomstan digheden heeft NEO niet kunnen verhinderen dat Spakenburg de kans op 't kampioenschap in eigen hand heeft gehouden. NEO trapte af met de wind in de rug. De tricolores traden aan met twee invallers. Arie Schiedon ver ving P. Paulides en P. Nieuwen- huizen kwam voor T. Vugts in het veld en zij deden dit uitstekend. Na een zenuwachtige start was het NEO dat de eerste kansen kreeg, al leverden deze geen resultaten op. Na 10 min. was het Spakenburg dat treuzelen van v. d. Schans af- starfte. 10. Sprang werd gevaar lijker en was zeker niet de mindere om de 7e en 8e plaats: Maria C- Chr. school 2-0; 9e plaats: Maria B. om de 3e en de 4e plaats, Maria A - Loon op Zand A, 4-0. Leonardus B maakte het succes voor deze school compleet door in poule B eveneens op de eerste plaats te eindigen. Hier was de einduitslag: om de le en 2e plaats: Leonardus B- St. Jan C, 3- 0; om de 3e en de 4e plaats: St. Jan B-Loon op Zand B, 1-0; om de 5e en 6e plaats: O.L. Zandschel - O.L. De Moer, 6-0; KUNST EN KRACHT 1919 Aan de selectiewedstrijden voor de samenstelling van een keurploeg junioren en aspiranten voor de Kring Tilburg hebben 4 meisjes en 2 jongens van Kunst en Kracht al hier deelgenomen. Allen wisten zich een plaats in deze keurploeg te veroveren. Bij de meisjes waren dit Wilma Barendregt, Jo Broeders, Els Couwenberg en Maria Stokwiel- der; bij de jongens Leo van Gelder en Ad de Vaan. AC WAALWIJK Tijdens baan-estafettewedstrijden te Uden werden door atleten van AC Waalwijk zeer goede prestaties ge leverd. De zeer goed bezette wed strijden werden georganiseerd door AV De Keien. De meisjes A B-ploeg van Ac Waalwijk won na 'n mooie strijd de 4x 1&0 meter estafette in 53,3 sec., een nieuw Waalwijks re cord. Deze meisjes waren Nelly en Willy Demmers, Truus van Helvoirt en Maria Mahieu. De jongens A B-ploeg van AC Waalwijk werd 8e in 51,3 sec. over de 4x 100 meter. Deze ploeg bestond uit C. Broumels, G. van Esch, T. v. d. Geld en J. Schapendonk. Het was jammer dat de heren van AC Waal wijk op de 4x 400 meter werden ge diskwalificeerd door een foutieve wissel. VROUWENBEWEGING N.K.V. Op woensdag 16 april houdt de NKV afd. Waalwijk een ledenver gadering waarbij mevr. Verbeek is uitgenodigd om te spreken over het onderwerp: 'Het Zorgenkind'. Deze avond zal worden' gehouden in de Teresiaschool, aanvang 8 uur, waar iedereen welkom is. Onder de pauze is er een verloting. zo kort mogelijk worden gehouden. Hierin zullen o.a. de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester worden vastgesteld en het vérslag van de kascontrolecommissie. Voor de be stuursverkiezing zijn aftredend de heren A. Damen en Jac. Goedhart, beiden herkiesbaar en mej. J. van Boxtel, die zich niet meer beschik baar stelt. Er worden drie nieuwe kandidaten gesteld. Na de huldiging van de jubilarissen door hoofdbe stuurder Ed. van Hilst, zal deze een korte spreekbeurt houden over een aktueel onderwerp. Na de sluiting van het officiële gedeelte, komt het feestelijke met o.a. gratis verloting voor de dames, maar ook prijzen voor de heren, muzikale omlijsting met 'n mogelijkheid tot dansen, afgewisseld met nog vele an dere attracties. maar enkele fraaie scoringskansen werden gemist. Spakenburg deed dit echter niet, want een voorzet van rechts kon de blauwwitte links buiten ongehinderd inschieten. Voor rust wist Piet Paulides de achterstand nog te verkleinen tot 2—1. Na de rust moest NEO tegen de aanwakkerende storm op spelen en het werd zelfs zo erg dat doeltrap pen zelfs niet meer buiten 't straf schopgebied kwamen. Twee ballen verdwenen zelfs in het IJsselmeer. Gesteund door deze wind dreef de thuisclub NEO geheel terug en na een kwartier scoorde de midvoor 31 en even later kwam het zelfs nog op 41. Uitslag van het Paasvolleybaltour- nooi van de LTS-Waalwijk e.o., ge houden op 10 april j.l. in de Taxan- dria-sporthal te Waalwijk. In de af deling A werden de prijzen als volgt behaald: le prijs Parttime- school Tilburg (tevens in het bezit van de wisselbeker, beschikbaar ge steld door de heer H. F. van Ber- kum); 2e prijs LTS, Waalwijk; 3e prijs le Chr. LTS, Gordelweg (A); 4e prijs 2e Techn. School Don Bos- co (A) de laatsten beide uit Rotter dam. In de B-afdeling gingen de prijzen naar: R.K. Techn. School, Ooster hout; 2e Techn. School, Don Bosco (B) Rotterdam; Chr. LTS Gorin- chem; LTS, Waalwijk. Dankzij aller medewerking werd het een zeer ge slaagd tournooi. INBRAAK In de nacht van zaterdag op zon dag is op twee plaatsen ingebroken, t.w. in het clubpaviljoen van de v.v. Baardwijk en de hockeyclub KMHC Enkele dingen worden vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. AANRIJDING Op de kruising Vondelstraat-Pot- gietersstraat vond een aanrijding plaats tussen 2 personenauto's waar bij sprake was van geen voorrang verlenen. Een persoon werd naar het ziekenhuis vervoerd voor nader onderzoek. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: tweeling wandelwagen; Schotse colly; gebit; ijzeren plaat; polsbandje en bruine hond. Verloren: vulpen; parapluie, jon genspolshorloge, leren tas met inh.; 3 knipbeurzen met inh.; armband; registratiebewijs; etui met inh.; zwarte regenbroek; verzekeringsbe wijs bromfiets. KYNOLOGIE Op zondag 31 maart te Luxem bourg waren het de volgende re sultaten: Bedlington-Terriers: Char ming Ambassador Quito, reu, kam pioen. Ilja v. Weiendaal, teef, kam pioen. Dwergpoedel Wit: Lady Arlette of the White Jewels, teef, res. kampi oen. Eigenaar: H. Blom. On paasmaandag te Leeuwarden. Bedlington-Terriers: Charming Am bassador Quito, reu, kampioen. Ilja van Weiendaal, teef, 1 uitmuntend. Eigenaar: Hr. en Mevr. v. d. Loo. Dwergpoedels Wit: Lady Arlette of the White Jewels ,teef, res. kampi oen. Eigenaar H. Blom. Davie v. d. Molenvliet, reu, 1 uit muntend. Eigenaar mevr. v. Bokho- ven-v. d. Broek. White Sanscho van Erikshof, uit muntend. Eigenaar Th. Bruurmijn. TENTOONSTELLING THEO VAN DELFT Wij herinneren eraan dat de ten toonstelling van schilderijen van Theo van Delft in het Schoen- en Ledermuseum te Waalwijk de ge hele maand april voor het publiek geopend blijft. Donderdagmiddag hadden vele be jaarden aan de oproep gehoor ge geven om in het Gemeenschapshuis bijeen te komen voor een bespre king om te komen voor enkele mid dagen ontspanning in eigen paro chie. De voorzitter van de plaatse lijke Bond van Bejaarden, de heer W. Klijn, sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen en zette op duidelijke wijze uijteen waarvoor deze bijeenkomst was belegd. Ook de adviseur, Pastoor Vos, gaf zijn visie dat er voor zijn parochia nen wel iets gedaan moest worden om hier in het centrum van Baard wijk daarvoor wat beschikbaar te stellen. Na een zeer geanimeerde gedachtenwisseling door de aanwe zigen kwam men overeen om dins dag 15 april bijeen te komen in het zaaltje naast de pastorie, dat voor deze gelegenheid in orde zal wor den gemaakt en dan bijzonder ge schikt is voor gezellige bijeenkom sten op allerlei gebied. Er is ook gelegenheid om koffie te serveren en de Bond van Be jaarden zal alles in het werk stel len om de bejaarden een gezellige middag in de week te bezorgen. Er worden dinsdagmiddag 15 april om half twee vele bejaarden verwacht in het zaaltje naast de pastorie. 9 Slowaken zijn na de voetbal wedstrijd AjaxSpartak niet naar hun land teruggekeerd. Twee er van hebben asyl gevraagd. In Irak zijn vrijdag weer 4 men sen opgehangen, verdacht van spio nage. Een Hagenaar is zaterdagnacht met zijn auto door de geopende Brienenoordbrug in Rotterdam ge reden en 25 meter naar beneden gestort. Het bij hem in de wagen zittend meisje wist uit de wagen te springen en kon worden gered. Een TIP voor de PIT Ongeveer een week geleden bezochten 4 argeloze jeugdleiders het met "Open Jeugdwerk" betitelde instituut "De Pit". De verwachtingen waren hoog gespannen, want hier zouden ons de ogen geopend worden, hier zouden wij concreet zien hoe de jeugd opgevangen moet worden. Wij waren reeds vroeg op pad gegaan, té vroeg, want de deur was (op een flink gat na) nog gesloten. Wij namen daarojn de toevlucht tot het hotel „De Twee Ko lommen" van waaruit wij een mooi pano rama hadden op de toestromende jeugd. Hieruit mochten wij als eerste conclusie trekken, dat "de Pit" inderdaad in een behoefte voorziet. De manier waarop, zou den we zodirect mogen beleven. Het ver- trouwen- in de juistheid hiervan werd al min of meer aangepast door de wilde kre ten die van ver ons oor bereikten. Niette min hielden wij moed en we vertrokken rond half negen zonder een spier van ons gezicht te vertrekken. Het zou moeilijk zijn hierin te volharden. De hal die wij be traden had, dankzij de baldadige inventi- teit van de bezoekende jeugd, sinds de oprichting waarschijnlijk veel van haar glorie verloren. Evenals de voordeur was de hardbard-betimmering onder het ge- beuk van de zich in vrijheid vermakende jeugd bezweken en vertoonde grote scheu ren en gaten met daartussen het adoreren de opschrift "Rolling Stones". Dit kon ons echter niet weerhouden toch de gang te betreden. Met moeite baanden we ons een weg door de groepjes jongens en meisjes, die zich langs de muren hadden opgesteld en ons met grote ogen nakeken, als zorg den wij voor een grote afwisseling. Deze eerste indruk, die wij kregen van "de Pit", deed ons besluiten onze jassen nog maar even aan te houden. Nog steeds gejast en gedast dus betraden wij de bar. Nadat onze ogen wat aan het duister ge wend waren, ontwaarden wij een zwijgende massa jongens en meisjes, die vergeefs 'n mogelijkheid zochten om zich te verma ken. Aan de bar zat een aantal jongelui met afwezige blik hun cola te nuttigen, een tweetal stoere knapen had beslag ge legd op het tafelvoetbal, terwijl de rest van de ongeveer 50 jongelui hun tijd zat uit te zitten met in hun ogen de typische blik van iemand, die in z'n eentje in de stationsrestauratie op de trein zit te wach ten. Met het kinderlijk vertrouwen, dat deze groep jongelui zat uit te blazen van de vermoeienissen, opgedaan in de ande re lokaliteiten van "de Pit", namen wij het besluit, aldaar de toestand te gaan verkennen. Welaan, wij liepen de gang in en con stateerden, dat de situatie aldaar sinds onze binnenkomst nog niet was gewijzigd. Wij besloten achterin de gang te beginnen. In het eerste lokaaltje dat we betraden stond een mini-racebaan opgesteld, die om een of andere duistere reden niet gebruikt mocht worden door de jeugd, wat wel jammer was, want hier zouden zich min stens 4 jongelui kunnen vermaken, het geen een niet te onderschatten aantal is, nietwaar! Doch niet getreurd: er was nog veel meer te beleven, zo dachten wij, en gingen welgemoed verder. In het volgende lokaal stond een t.v.-toestel. De geneugten van dit apparaat kon slechts een 5-tal jongelui verleiden zich hier te nestelen en daar ook wij met een dergelijke wijze van vrijetijds besteding reeds bekend zijn, liepen we maar weer door. Vlak naast de t.v.-kamer waren, wederom twéé stóére jongelui slechts, aan het biljarten. Daar de ruimte beperkt en het vermaak gering was, be sloten we het tegenoverliggend tafeltennis- lokaal maar te gaan bezichtigen. Ook hier gold, evenals bij het tafelvoetbal en het biljart, 't recht van de sterkste. Er was slechts plaats voor twee. Onze teleurstelling begon duidelijker vormen aan te nemen en toen bovendien de discobar en de z.g. boys-room gesloten bleken te zijn, vertrokken wij, nog juist twee zwaaiende benen van een zich ver makende jongeman aan een stang in de hal ontwijkende, diep teleurgesteld het met "Open Jeugdwerk" betitelde instituut "de Pit". "De Pit" pretendeert, als Open Jeugd werk, de jeugd op te. vangen. De moge lijkheden daartoe zijn dermate ontoerei kend, dat het geheel een averechtse uit werking heeft. Pit, sluit Uw deur en open die pas weer wanneer erachter voldoende mogelijkheden geboden worden tot gezond samen bezig zijn, met als belangrijke bijkomstigheid 'n behoorlijke staf leiders en leidsters, die de mogelijkheid tot het gelden van het recht van de sterkste reduceert tot nul. Martin van Leeuwen Ton Bakkers Gerard van Eeuwijk Gerrit van Heeswijk Onder auspiciën van De Hunen- rijders heeft de Stichting: „Garcia Morino" ten bate van Rowans, ver kenners en welpen, KMG en zwa luwen op zondag 20 april a.s. een Vliedberg-rally georganiseerd. De baten komen de Stichting ten goede voor de bouw van een blokhut. Door de volle medewerking van de gemeente, ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van de parochies Nieuwkuyk en Vliedberg hoopt men ongeveer mei met de bouw te kunnen starten. Alle autorijders worden aange spoord om op zondag 20 april mee te doen. Men bezorgt zichzelf een prettige middag en steunt het goe de doel. De rit heeft een lengte van 65 km en moet gereden worden met een snelheid van 24 km per uur. Het startbureau is in café Vliedberg. De prijsuitreiking vindt plaats in café Onsenooord. Het inschrijfgeld bedraagt 10.Er zijn prachtige prijzen te winnen. Bovendien ook mooie prijzen voor de 30en, 40e, 50e enz. geklasseerde equipe. Op zaterdag 12 april trokken alle leden van de vier padvind(st)- ersorganisatie, samenwerkend in Scouting Nederland, er weer op uit om de vernieuwde aktie '"n heitje voor een karweitje" met veel en thousiasme aan te pakken. Het huis- aan-huis-werk vervalt dit jaar meer om plaats te maken voor grote pro jecten, die per plaats zoveel moge lijk gezamenlijk worden georgani seerd. Er komen onder meer spelen, wedstrijden, shows, demonstraties, wagenspelen, markten en kinder- WEDVLUCHT KPV De KPV te Kaatsheuvel vloog van uit Vilvoorde met 559 duiven. De eerste 100 prijzen waren als volgt: W. Oomens 1 83 90; J. Damen 2 19 24; Chr. van Wanrooij 3; H. van Helvoirt 4 5; G. Lichtvoet 6 74 100; W. Pijnenburg 7 50; H. Robben 8 22 29; J. van Beers 9; H. v. d. Hoven 10; A.'de Bie 11 99; J. M. Damen 12; J. Lichtvoet 13; M. van Boxtel 14; N. Damen 15 73; G. Schrauwers 16 43 52 53 56; J. van Beers 17 26 35; L. van Geel 18 57 63 92; M. Voogd 20 32; J. Laros 21 72; A. Pijnenburg 23 39 59; W. Snaphaan 25 49; L. v. d. Ven 27; J. P. Brou wers 28 30 69; J. van Heeswijk 31 44; Sj. Pijnenburg 33; J. Molenschot 34 36 67 80; J. Cornelissen 37 81; J. Jansen 38 75 87; J. Voogd 40 84 89; W. Jansen 41; A. v. Nieuw- stad 42; G. v. d. Linden 45; J. Kern- meren 46; Fr. v. d. Linden 47 58; L. v. d. Wouw 48 66 79 85; L. Em mers 51 65; P. Emmers 54; J. Da men 55; Fr. Dingemans 60 71 77; M. de Vries 61 62 94; Gebr. Peijnen- burg 64; J. v. d. Linden 68; W. v. d. Ven 70; A. van Es 76; A. Brouwers 78; W. van Heijst 82; J. Vesters 86; A. Vaerman 88 98; C. Schaafstra 91; J. v. d. Wouw 93; A. van Gorp 95; M. Ligtvoet 96; M. Lensvelt 97. DUIVENVER. CC WAALWIJK De pas opgerichte duivenvereni- ging CC Waalwijk opende zondag j.l. hef nieuwe vliegseizoen. Een enthousiaste opkomst van duiven- liefhebbers duelleerde met hun zus tervereniging cC Kaatsheuvel-West. Buiten alle verwachtingen om, wer den door de jonge vereniging mooie en grote prestaties geleverd. De uit slagen waren als volgt: L. Kemmeren 1 17 23 28 33; A. Snoeren 2 9 11 19 22 24 31; G. Maas v. Weideren 6; C. Pullens 7 13 32 35; 3 25; v. Heumen 4 8 10 16 21; J. Mulder 5 12 14 15 18 20 27 29 30 34; G. Kuys 26; H. Leijtens 36. Op vrijdag 18 april 1969 organi seert de zaalsportvereniging „Zide- winde" te Sprang-Capelle demonstra tiewedstrijden voor de sporten judo, badminton en tafeltennis. Aan de judodemonstratie nemen de eigen jeugdleden en 'n Tilburgs team deel. De badmintondemonstratie wordt verzorgd door de Waalwijkse kampioenen en de tafeltennisdemon- stratie door de Brabantse kampioenen uit Breda. Alle belangstellenden wor den uitgenodigd te 20.00 uur in de sporthal te Sprang-Capelle aanwezig te zijn. Het Drunens kinderkoor de Duin zangertjes nam zaterdag j.l. deel aan het Songfestival, georganiseerd door het Kinderkoor Irene in Mill. Het koor behaalde daar de eerste prijs met lof der jury met 205 pnt. Gezongen werd: 1. Boven in de berkenboom van J. v. d. Brink. 2. De roep van de toren van Hansen. De jury bestond uit de heren Krane en De Jong, die zeer streng beoor deelden. De eerste prijs met lof be stond uit een fraaie beker. Dit suc ces is vooral toe te schrijven aan dirigent Jo Manders, die ook door de jury werd gecomplimenteerd, omdat hij ondanks zijn handicap deze kinderen zo goed onder com mando heeft. De Duinzangertjes was oorspron kelijk een koortje van de Wilhel- minasohool, maar door de vele aan vragen is het bestuur er toe over gegaan om ook van andere scholen kinderen als leden aan te nemen. Het koortje bestaat op het moment uit 120 leden, waarvan er plm. 80 aan het Songfestival deelnamen. Zaterdag 3 mei gaan de Duinzan gertjes in Hilversum hun kans wa gen op een Songfestival van de AV RO, waardoor ze ook later op de radio te beluisteren zijn. kermissen voor en door de jeugd zodat de gehele actie daardoor be- j ter dan ooit een onderdeel van scou ting kan zijn. Zoals gebruikelijk gaan 'de deel nemende jongens en meisjes in uni form en voorzien van een werk boekje op "karwei". Bij iedereen waar wordt gebeld, wordt een ze gel afgegeven, onverschillig of een karweitje wordt gedaan of niet, zo dat niemand een tweede keer las tig gevallen kan worden. De "faei- tj es-actie", mede opgezet tot ont plooiing van initiatief en zelfwerk zaamheid, is juist hierdoor de laat ste jaren belangrijk in stijl vooruit gegaan. Een groot deel van het ver diende geld komt overigens direct ten goede aan de deelnemende groe pen. Diverse karweitjes onder het motto: "En heitje voor een karweitje, maar een knaak voor een taak". De schoonmaaktijd geeft ruim schoots gelegenheid voor het uit voeren van alle mogelijke karwei tjes of misschien zelfs karweien. Het publiek wordt echter verzocht de op te dragen werkzaamheden aan te passen aan de leeftijd van de welp, kabouter, gids, padvind ster of verkenner. De jongens en meisjes gaan zoveel mogelijk in tweetallen op stap. Een lijst van de meest voorko mende kleine karweitjes ziet er als volgt uit: afwassen, auto wassen, boodschappen doen, fiets schoonma ken, gras maaien, houthakken, ka chels schoonmaken, kattebak ver schonen, schuur schoonmaken, kle den of matten kloppen, ramen ze men, spatbord lakken, stoep schoon maken, struiken en bomen oprui men, takken afzagen, tuinmeubelen verven, tuin wieden, tuinschutting verven, zilver of koper poetsen, enz. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116. tel. 4432 of 4433. Secretariaat: Weth. Smolders- straat 22, tel. 4238. „MOEDERS VOOR MOEDERS" van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt. le Zeine 22, tel. 4026 KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK CENTRUM Parochie St. Clemens en H. Berna- dette, Maatschappelijk Werkster A. C. M. Hoffmans, Bureau: Grotestraat 244a tel. 04160 - 2882. Spreekuur St. Cle- mensparochie, Loeffstraat 54: woensdag 9-10 uur. Spreekuur H. Bernadette in de kleuterschool Hummeloord, maan dag van 6.30 - 7.30 uur, tel. 4588. Parochie St Jan en O.L. Vreuw, Maatschappelijk Werkster M. A. M. Hoffmans, Bureau: Grotestraat 244a tel. 04160 - 2882. Spreekuur in Be- soijen in de Bernadetteschool, Burg. Verwielstraat 2a, woensdag van 2-3 uur. Parochie St. Antonius, Maatschappelijk Werker F. J. v. d. Stoop, Bureau: Grotestraat 244a, tel. 04160 - 2882. Spreekuur Mulo- school, Hadewychstraat, dinsdag van 2-3 uur, tel. 3412. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: REGIONALE STICHTING KATH GEZINSZORG LANGSTRAAT e<>. Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens. Hertog Janpark 9 tel. 2963. vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 -12.30 Uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, ^^tteinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2-3 en van 7-8 uur. Wilhelminastraat 4, tel. 3890. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT. WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand. Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik, Soc. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 244a (voormalig Zusterklooster J. M. J) Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 1900 tot 20.30 uur. STICHTING PROT. CHR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N.B. Soc. Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Odysseuslaan 27, Eindhoven, tel. 040-35275. Spreekuur: le donderdag van de maand in de Ireneschool, Molen straat, Waalwijk n.m. van 19-00 tot 20.00 uur. Boodschappen voor mej. Volkers worden in de Ireneschool aange nomen. Secretariaat: W. Cox, Weth. Smol- dersstraat 22, tel. 4238, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 26