|A T~ i waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK Er is verschil; ook in broodjes ¥ertotel 0. van Peer ontving koninklijk zilver Volgende week collecte voor de bejaardenreis Aktie provinciale VVV: Brabanders ontdekten Brabant heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! 40 JAAR IN DIENST BIJ DE AMSTEL DIT JAAR WORDT 6e LUSTRUM GEVIERD „DE BIEKORF" NPD-raadsleden van Unna komen vrijdag niet naar Waalwijk „Van den Brandt" in voorronde Europa- Cup tegen Ceulemans K.B.A. Zondag modeshow bij Memphis Gold A. Dalleu vierde 40-jarig jubileum bij N.V. Noord-Braband Zaterdagavond El Caso-disco bal in oude ziekenhuis Bloemen-expositie KNMTP - Waalwijk trok veel bekijks Veel attracties voorjaarskermis op Vredesplein Door direktie en personeel gehuldigd Biljartnieuws uit Waalwijk Soos L'Ecurie veranderde het interieur Langs de waren huizen Toeristisch pocket Voorspeelavonden Muziekschool Weddenschap DONDERDAGAVOND 17 APRIL 1969 92e JAARGANG No. 31 i/6 tcho Uitgever wnalwiiksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN 1100 Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" ZONDAGDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Aits: Dr. Hermans, tel. 250o Apotheek: Nijman, tel. 2084 TANDARTSENDIENSt (Zaterdag's) Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur Tandarts: E. L. Steens, Waalwijk WOND EN NACHTDIENST VOOR WIT gele- EN GROENE KRUIS Van 19 aPril 's morgens 12 uur tot 26 april 's morgens 8 uur: Zr. J. de Brouwer, Med. Centrum, Vredesplein 6, tel 2104 VERLOSKUNDIGE L.P M. Smeele, Prof. Nolenslaan 69 Spreekuur ieder dinsdag van kwart voor twee tot vier uur in het Me disch Centrum. Dinsdagsavonds aan huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. ZONDAGDIENST PASTORIËN van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: O. L. Vrouw, Burg. Ver- wielstraat 2, tel. 2790. N.H. KERK, WAALWIJK 10.00 uur v.m.: Ds. Ph. Kroes Bediening H. Doop. Plaatopname ge meentezang. N.H. KERK, BESOYEN 10-6.30 u.: Ds. N. den Oudsten uit Utrecht. Extra kollekte voor het verenigingsgebouw. N.H. KERK, BAARDWIJK 10.30 uur: Ds. J. J. Kooman. Kollekte voor 't Protestants Steun fonds in het zuiden. GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK 10.00 en 5.00 uur: Ds. J. Offers, Sittard PINKSTERGEMEENTE Parochiehuis (achter de Kombi) 2.30 uur n.m.: Evangelist W. v. Beek HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. Reeds 100 jaar LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 RATIFICATIE JUMELAGE WAALWIJK/UNNA De officiële ratificatie van de ju- melage tussen Waalwijk en Unna, een zaak die de gehele Waalwijkse bevolking aangaat, gebeurt a.s. vrij dagavond om half acht tijdens een buitengewone raadsvergadering. De vergadering in de raadszaal is voor iedereen toegankelijk. RIKCONCOURS WSC Vrijdagavond 18 april a.s. om 9 uur vangt de 6e ronde aan van het rikconcours van WSC in café De Korenbeurs, M. Brok. P.V. DE POSTDUIF WAALWIJK Zondag hield De Postduif 'n wed vlucht vanuit Vilvoorde. Eerste duif 8.49.7, laatste 10.1.22. De uitslag was: H.Pullens 1 9 45 82 1C-0 102 103 109; A, Schilders 2 14 77 89; Groeneveld 3 27 49 55 95; G. Schoemans 4 69 85; L. van Zon 5 80 113; G. van Hel- v°irt 6 36 67 114; Fr. Verhoeven 7; W. Snels 8 50 94 106; G. van Velt- noven 10 11 81; J. Merkx 12 88; J. de Jong 13; V. Smid 15 18 56; Dui- vekam 16; M. v. d. Heuvel 17 21 119; M. v. d. Griendt 19 64 99; H. Scha ter 20 117; L. v. d. Heuvel 22 35; v. Riel-de Louw 23 44 57 105; H. Lombarts 24; A. Bakkere 25 37 47; «.Avontuur 26; Adriaanse 28 30 60; L van Son 29; A. Biekens 31 42 46; G- van Bokhoven 32 107; A. Ver- Meer 33 91; J. j. Timmermans 34 54 J. van Beek 38 18; J. Korthout J. van Bladel 40 41; Fr. van Ger- yen 43; Th. de Ronde 48; G. van ™elen 51 59 68; A. Rekkers 52 115; ™r. Leijtens 53; G. de Man 61 70; A van Huiten 62 83 96; Duquesnoy f; P. Pullens 65 71 98; Th. Reuser m 76; J. Verhagen jr. 73; J. v. d. «eijdenberg 74; Joh. Verhagen sr. '5 86 P. de Laat 78; v. Onsenoort C. van Gelder 84 112; G. Strijk 87 92 101; A. van Mierlo 90; J. v. d Heuvel 93 97; G. Brokken 104 108; L Schoemans 111; H. Braat 116; P. van Huiten 118; Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN WAALWIJK Naar aUe waar schijnlijkheid komen morgenavond de vier NPD-raadsleden van Unna niet mee naar Waalwijk, waar dan de ratificatie van de jumelage tus sen Waalwijk en Unna plaatsvindt. De burgemeester van Unna heeft de raadsleden verzocht niet mee te gaan. Dit naar aanleiding van moei lijkheden, die vorige week rezen 'bij een bezoek van de gemeente raad van Osnabrück aan Haarlem. Hier bleven twee NPD-ers weg, na een protest in de Haarlemse raad. Burgemeester J. Teijssen laat het koud of de betrokken raadsleden wel dan niet naar Waalwijk ko men. Hij vindt dat men bij het aan gaan van een verbroedering tussen twee steden, niet moet kijken naar de politieke pluimage van de raads leden. Het "feest" zal er vrijdag en zaterdag niet te minder om zijn. Een van de twee sterkste drie bandenteams in Europa zal in ieder geval niet deelnemen aan de strijd om de Coupe d'Europe, die in juni in Barcelona wordt gespeeld. In de voorronde moet het biljartteam van Van den Brandt uit Waalwijk dit werd vorige week nationaal drie bandenkampioen na een zege op ERDC uit Breda uitkomen tegen het Belgische Kempische Biljart Akademies (KBA) van Raymond Ceulemans, dat vorig jaar de Euro pese beker won. De CEB, de Europese Biljartbond heeft 'het bestuur van Van den Brandt bericht, dat voor 4 mei 2 wedstrijden gespeeld moeten wor den tegen KBA uit Grobbendonk. De eerste wedstrijd moet in België worden gespeeld, terwijl de return op 3 en 4 mei in Waalwijk zal wor den gehouden. Het Belgische team bestaat uit de spelers Raymond Ceu lemans, die tegen Henny de Ruy- ter zal spelen, Mens Michel, die Ri- nie van Bracht ontmoet en De Jon ge en Smolders, die Cor en Wim Soeterboek aan de tafel zal vinden. Zondag 20 april staat Memphis Gold nog geheel in het teken van het 1-jarig bestaan. Tijdens deze soosavond n.l. wordt i.s.m. Sport- huis Fides te Waalwijk een mode show georganiseerd. Een 4-tal mannequins en 2 dress- men presenteren dan de nieuwste snufjes op het gebied van sport-, vrijetijds-, bad- en strandkleding. Inge, Marian, Ines, Sylvia, Nico en Karl zullen worden begeleid door ladyspeaker Mirjam. Het ligt in de bedoeling deze show te splitsen n.l. om 10 en om 11 uur. Daarbuiten draait natuurlijk de discotheek van Memphis Gold op volle toeren. Het cognacvat is geopend vanaf half 9. In besloten kring werd herdacht, dat de heer A. C. J. Dalleu op 15 april 1929 in dienst is getreden hij de N.V. Noord-Braband, Maatschap pij van verzekering op het Leven. De directie prees de energieke en loyale diensten van de heer Dalleu, wiens verschillende funkties steeds met zich hadden gebracht, dat hij vooraan moest staan in de vele ad ministratieve en organisatorische vernieuwingen, die in de laatste 20 jaar bij de maatschappij werden n- gevoerd. Op geestige wijze drukten de collega's van de heer Dalleu uit hoezeer zij de samenwerking met hem steeds aprecieerden. In zijn antwoord dankte de jubilaris, mede namens zijn vrouw, directie en col lega's voor de woorden van lof en voor de cadeaux, die deze woorden onderstreepten. Begin mei a.s. zal pater Laur. v. d. Sanden MSF, na een 7-jarig ver blijf in Argentinië, wederom van zijn arbeid komen uitrusten in zijn geboorteplaats Waalwijk. Het ligt in de bedoeling van enkele Waal wijkse jongeren om hem namens de jeugd van Waalwijk een bedrag in geld aan te bieden, teneinde hem in staat te stellen om zijn werk na deze rustperiode met des te meer animo wederom aan te vangen. Om dit bedrag bij elkaar te krij gen zal op zaterdag 19 april a.s. 'n discobal worden georganiseerd voör de jeugd van Waalwijk en omstre ken, genaamd El Caso, welke ge houden zal worden in het oude zie kenhuis aan de Grotestraat. Deze avond vangt aan om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 1,50. Zoals gezegd wordt de opbrengst ter beschikking gesteld voor pater Laur. v. d. Sanden. Deze is missio naris in José C. Paz, een voorstad van Buenos Aires, de hoofdstad van Argentinië. Pater Laur. v. d. San den zal het bedrag besteden- voor scholenbouw, bouw jeugdcentrum, enz. Ruim 1200 enthousiaste bezoekers heeft het bestuur van de afd Waal wijk e.o. van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde tijdens de 3 tentoonstellingsdagen van afgelo pen weekeinde in De Gecroonde Leersse mogen begroeten. De voorbereidingen voor een der gelijke artistiek bijzonder goed ver zorgde expositie, heeft het bestuur enorm veel tijd gekost, maar het resultaat heeft iedereen aangespro ken, gezien de vele complimenten die de bestuursleden tijdens en na de tentoonstelling hebben ontvan gen. Bijzonder veel medewerking heeft de vereniging gehad bij de opbouw van de tentoonstelling van de gemeente Waalwijk en van de leden. De afdeling heeft reeds véle nieuwe leden geboekt, anderen zegden inzending van het invulfor- mulier voor het lidmaatschap toe. Het bestuur hoopt dan ook van har te, dat de viering van het eerste lus trum zal resulteren in een behoor lijke groei van het ledental van de vereniging. Op liet Vredesplein wordt momen teel de laatste hand gelegd aan de opbouw van ruim 20 kermisattrak- ties, tenten en kramen. Morgen (vrijdag) start hier de voorjaars kermis die t.m. zondagavond wordt gehouden ten bate van het instru mentenfonds van de Harmonie St. Jan. Al zal deze voorjaarskermis niet de omvang hebben van de gro te zomerkermis, toch zullen jong en oud, die van het bonte kermis- vertier houden, aan hun trekken komen. Van de vele attrakties noemen we o.a. de autoscooters, het Lunapark, de paratrooper, de holy cranes, de zweefmolen, de baby-molen enz. Ter gelegenheid van de opening van de kermis zullen het Jacht hoornkorps Cornu Copiae en het Waalwijkse majorettengezelschap vrijdagavond na afloop van hun show op het Raadhuisplein voor de gasten uit Unna, een wandeling ma ken naar en om het kermisterrein. Als het weer meewerkt zal deze voorjaarskermis ongetwijfeld veel belangstelling trekken. WAALWIJK - De heer O. van Peer (60) heeft gisteren de ereme daille in de Orde van Oranje Nassau opgespeld gekregen. Burgemeester J. Teijssen ivas er voor naar de Kon. Lederfabriek „De Amstel" gekomen. Daar sprak hij woorden van geluk wens tot de heer Van Peer, woon achtig in Sprang-Capelle, die het feit herdacht dat hij 40 jaar op dit be drijf werkzaam was, de laatste jaren als baas op de afdeling stollen en slij pen. Burgemeester Teijssen haakte in op de woorden van gelukwens, die direc teur J. Gompen tevoren al had ge sproken. „Uw persoonlijkheid en toe wijdheid zijn er oorzaak van, dat u 'n voorname plaats bent gaan innemen in de kring van „Amstel''-medewer kers. Ik kan me goed voorstellen, dat de directie er behoefte aan had U in het licht van de schijnwerpers te plaatsen. Na de oorlog was U toch ook een van de medewerkers, die he: bedrijf weer een fundament voor de toekomst heeft gegeven". Directeur J. Gompen vertelde in zijn woord van gelukwens, dat het voor de directie steeds weer 'n ogen blik van vreugde en trots was een man met een groot aantal dienstjaren te kunnen huldigen. „Tussen U en het bedrijf is een zeldzaam hechte band gegroeid. In de afgelopen decennia is er ontzettend veel veranderd. Er is een hele nieuwe maatschappij ont staan. In gemeenschappelijke inspan ning hebben ook wij eraan meege werkt. Als bedrijf zijn wij U veel dank verschuldigd". Voor de heer v. In de competitie van het district Waalwijk van de KNBB is in klas se C4 een beslissingswedstrijd nood zakelijk geweest om uit te maken wie zich kampioen van de afdeling zou mogen noemen. De twee vier tallen waren Nooit Thuis en Ons Genoegen 3. Winnaar en kampioen werd Nooit Thuis, dat met 63 won. Vandaag en morgen vindt in ho tel-café-restaurant Henny de Ruy- ter de finale plaats van de over gangsklasse driebanden. Het belo ven spannende wedstrijden te wor den, gezien de kwaliteit van de deelnemers. Vrijdagavond vindt de prijsuitreiking plaats. Afgelopen weekend vond in Am sterdam de landelijke finale plaats om de sportperswisselbeker in Kras- napolsky. Een van de deelnemers was het lid van de Waalwijkse Jeugdbiljartclub L. van de Sanden. Hij wist in deze finalepoule een fraaie derde plaats te bereiken. Winnaar werd T. Honing, die ons tijdens de in Waalwijk gehouden jeugdkampioenschappen van Ne derland reeds zijn kwaliteiten ge toond had. Een fraaie prestatie ove rigens nog van L. van de Sanden, in dit sterke gezelschap om derde te eindigen. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Half juni gaan zo'n 350 Waalwijkse bejaarden een heel genoeglijke dag beleven. Dan wordt door het Comité Ouden van Dagen namelijk het jaarlijkse reisje, met cabaretvoorstelling en koffieta fel, gratis aan alle bejaarden aange boden. Het zal dit jaar de 30e keer zijn dat deze reis wordt gemaakt. Dat is mogelijk door de financiële mede werking van de inwoners van Waal wijk, De komende week wordt er huis-aan-huis gecollecteerd. Van deze collecte en de gemeentelijke subsidie moet het „dagje-uit" worden bekos tigd. Het is goed om even stil te staan bij het genot van deze bejaarden op die dag kunnen beleven. Een genot waaraan de Waalwijkse inwoners kunnen bijdragen door de collectant die aan de deur belt, niet met lege handen weg te sturen. Van Uw geld van het geld van alle inwoners van Waalwijk gaan 350 bejaarden een onvergetelijke dag beleven. De tocht voert de bejaarden dit jaar naar Boekei waar het 6e lustrum wordt gevierd. Er is een bijzonder fraaie route uitgestippeld. In het ge meenschapshuis in Boekei ontvangen de deelnemers enkele consumpties en treedt het cabaretgezelschap van de Gebr. Van Engelen op. Ieder jaar opnieuw weet dit gezelschap de be jaarden op een kostelijke manier te vermaken. De dag wordt besloten met een uitgebreide Brabantse koffieta fel. Terug in Waalwijk rijden de bus sen altijd nog even door het nieuwe gedeelte van de „schoenenstad". Peer had deze spreker de gouden me daille van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, het bijbehorende getuigschrift en het gebruikelijke ge schenk. Voor mevr. Van Peer waren er bloemen. De heer M. Wijma, produktiechef, onderstreepte ook nog eens de toewij ding en plichtsbetrachting, die de heer Van Peer in het bedrijf een ge heel eigen plaats hadden gegeven. „Uw leiding en voorbeeld is voor treffelijk. De liefde voor het leer en voor het bedrijf is U op het lijf ge schreven". Namens de afdelingsba zen en de Ondernemingsraad sprak de heer J. Pruyssers. Deze zei uit ei gen ervaring te kunnen putten als hij vertelde in de heer Van Peer een uit stekend chef en collega was geweest. Aan het slot van de plechtigheid dankte de heer Van Peer voor de on dervonden hulde. Het bestuur van soos l'Ecurie te Waalwijk heeft haar interieur, de paardestal, enige veranderingen doen, ondergaan. Men is er van uit gegaan, dat er van tijd tot tijd, ook wat betreft de inrichting van de zaal, iets nieuws te zien moet zijn, om e voorkomen dat de regelmatige bezoekers op het geheel uitgekeken raken. Met name rond de dansvloer is men er dan ook in geslaagd met wat fleurige dekoraties en licht- effekten het aanzien van de "stal" aanmerkelijk te verfraaien. Op de soosavond van a.s. zaterdag moet een en ander geheel gereed zijn. Deze avond zal verder een feeste lijk tintje krijgen, door het feit, dat het 300ste lid van dit seizoen wordt verwacht, aan wie dan enkele leuke verrassingen zullen worden over handigd. Verder wordt op die avond zoals gebruikelijk de l'Ecuristen- presentpot met deze week f 10,- uit geloot. Inmiddels is ook definitief bekend geworden, dat op zondag 18 mei a.s. de 3e l'Ecuristen-rallye ge houden wordt. De leden en andere belangstellenden, die dan als con troleur willen fungeren, worden verzocht zich bij het bestuur hier voor aan te melden. DEN BOSCH - De Brabanders kennen hun eigen provincie niet. Dat kan waarschijnlijk ook gezegd worden van de bewoners van de andere provincies, hetgeen overigens geen reden mag zijn de situatie te laten zo als die is. De provinciale VVV van Noord-Brabant heeft een actie op touw gezet die erop gericht is, de Brabanders beter wegwijs te maken in het vele dat de eigen provincie te bieden heeft aan vakantie- en recdeatie- mogelijkheden. Daarmee vervult zij tegelijkertijd een zeer nuttige sociale taak, want een goede recreatie van de eigen bevolking bevordert immers een goed leefklimaat in de eigen provincie. De actie kan bovendien wor den beschouwd als een antwoord op de bemoeienissen en investeringen van de overheid op het terrein van de recreatieve ontwikkeling van Bra bant. De actie is vanmorgen om 11 uur in de Bijenkorf te Eindhoven gestart. Ir. H. Steenbergen, lid van Gedepu teerde Staten, opent dan de toeristi sche presentatie ,,Uit Thuis in Bra bant". Die bestaat uit een speciaal voor dit doel ontworpen Brabantstand met balie, foto's, dia's en met een alles wetende VVV-informatrice. De Brabantstand blijft tot en met 26 april in de Bijenkorf. Daarna gaat zij op tournee langs de warenhuizen van vijf andere steden. In elke stad blijft de stand tien dagen. De dienst regeling is als volgt: 1 mei aankomst Tilburg; 13 mei in Breda; 29 mei in Den Bosch; 11 juni in Roosendaal, en 26 juni in Oss. De VVY's in die steden zorgen ervoor dat de toesris- tische presentatie muzikaal wordt be geleid. Ter ondersteuning van de hele ac tie heeft de provinciale VVV met sub sidie van het provinciebestuur een pocket uitgegeven, eveneens getiteld „Uit Thuis in Brabant". Daaraan hebben tien Brabantkenners meege werkt. Het boekje is verlucht met foto's'en tekeningen. Het is voor j 2,25 verkrijgbaar op de reizende Brabantstand, op de meeste VVV- kantoren in Brabant, en binnenkort ook in of via de boekhandel. Wie de pocket wil thuisbezorgd hebben, moet 2,65 overmaken op giro 1092118 Op dinsdagavond 22 april en op vrijdagavond 25 april zal er in de aula van de Waalwijkse Muziek school, Wilhelminastraat 4, 'n korte voorspeeloefening door leerlingen van de school gehouden worden. Op dinsdagavond zijn er een aan tal piano- en vioolleerlingen te be luisteren en zal een Orff-ensemble o.l.v. de directeur enkele werken ten gehore brengen. Op vrijdag avond zal een aantal piano- en gi taarleerlingen hun beste beentje voor zetten en zullen er enkele werken voor gitaarensemble te be luisteren zijn. Iedereen die belang stelt in het werk van de muziek school is van harte welkom. De toegang is vrij. Aanvang van beide avonden is om 19.30 uur precies. van de provinciale VVV te Eindho ven. De Provinciale VVV is er zó zeker van aai de Brabanders Brabant niet kennen (de vreemdelingen trouwens evenmin) dat zij met iedereen een weddenschap wil aangaan. Op de rei zende Brabantstand worden gratis folders uitgegeven met daarin tien testvragen. Wie ze goed beantwoordt, maakt kans op het winnen van een prijs van honderd gulden. De Ver. Blikfabrieken zullen hun fabrieken in Utrecht, Dordrecht en Krommenie sluiten, waarbij 900 werknemers betrokken zijn; 250 van hen kunnen op de fabriek in Leeuwarden worden geplaatst. In Kongo is een legervliegtuig in de Kongo-rivier gestort; 45 mili tairen en 3 bemanningsleden kwa men om. Dit jaar zullen 150 Nederlanders de oorlogsgraven in Indonesië en Thailand bezoeken. Bij een autobotsing nabij Abcoude zijn 2 inzittenden van de auto ver brand. In het Botlek-gebied bij Rotter dam, wordt de grootste vuilver- brandings-installatie van de wereld gebouwd, die 185 miljoen gulden gaat kosten. Een Amerikaans verkennings vliegtuig is door de Noord-Korea- nen neergeschoten waarbij 31 man in zee stortten en verdronken. Het vliegtuig was volgens Amerika ho ven neutraal gebied. Nederland won in Rotterdam in een vriendschappelijke wedstrijd met 2-0 van Tsjecho-Slowakije. De 2 doelpunten werden door Sjaak Roggeveen gemaakt. In de Nijmeegse universiteit werd een Indonesische minister door studenten belet een lezing te hou den. Professoren noemden dit op treden schandalig en fasistisch. Een dienstmeisje in Frankfurt, dat 5 jaar bij een Amerikaanse had gediend en door deze was mishan deld, kreeg van de rechtbank 90- duizend Mark als smartegeld toe gewezen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9