wAaLwijkse en LanqstRaatse couRant Uitgebreid feestprogramma Loon op Zand en Kaatsheuvel Verbond voor Veilig Verkeer hield jaarvergadering Sportluis Fides Memphis Gold toonde in soos bad-strandmode bouwman brillen PROGRAMMA viering Koninginnedag woensdag 30 aprii te Waalwijk ROND OPENING RAADHUIS AFDELING SPRANG-CAPELLE VIERING I JARIG BESTAAN SOCIËTEIT 11 Jac van Haaren de juwelier die blijvende luxe betaalbaar maakt Zaterdag grootse historische optocht Voetbal Loon op Zand Prachtige gouden granaatringen Andere werelddelen worden steeds meer vakantie-trekpleis ters Sport- en vrijetijds- kleding Centraal Oranje-Comité „Koninginnedag" Besoijen „Trouw aan Oranje" „Oranje Boven" Baardwijk steekt allen op 30 april de vlag uit! „Het Zorgenkind" organiseert algem. vergadering Middenstandsbeurs dit weekeinde in Gecroonde Leersse' De DONDERDAGAVOND 24 APRIL 1969 92e JAARGANG No. 33 uióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN An toon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - De inwoners van Loon op Zand, De Moer en Kaatsheuvel vieren de komende week feest. Een comité Stichting Raad huisfeesten heeft rond de opening van het nieuwe raadhuis in Kaatsheuvel een uitgebreid feestprogramma vastgesteld. De hoogtepunten hiervan, waarvoor ongetwijfeld uit heel de streek belangstelling bestaat, laten we hieronder volgen. Het nieuwe raadhuis wordt vrijdag middag om 4 uur door dr C. Kort maan, de commissaris van de Konin gin in de provincie Noord-Brabant, geopend. Vrijdag is er ook een feest- markt. De brandweer geeft zaterdag morgen 'n demonstratie op de markt. De gehele iveek is er verder een brandweertentoonstelling in de ka zerne. Hoogtepunt van deze feestvie ring is ongetiuijfeld de grote histori sche optocht die zaterdagmiddag door de straten vcm Kaatsheuvel trekt. 's-Avonds is er een receptie op het gemeentehuis. Dan wordt ook het ca deau van het stadsgewest aangebo den. De zondag staat in liet teken van het gildefeest. Er is dan een gilde- optocht in Loon op Zand. In de stoet trekt ook een deel van de historische optocht mee. 'Op het feestterrein aan de Klokkenlaan zijn verschillende de monstraties. Ook is er een tentoon stelling van gilde-zilver en gilde- vaandels in het Cultureel Centrum. De bejaarden uit de gemeente worden niet vergeten, 's Maandagsmiddags is de feesttent voor hen. Het Kaatsheu vels Jeugdkoor en 'het Hevinka Trio treden dan op. Verder is er gelegen heid tot het maken van een dansje. De schooljeugd viert dinsdag haar feest. Er zijn dan diverse wedstrijden, waarvan de organisatie hij de school hoofden berust. In de tent treedt het Theater Hakes Spokes op. De laatste dag van de feestelijkhe den, woensdag 30 april (Koninginne dag) brengt de schooljeugd 's mor gens een aubade. De sportliefhebbers kunnen woensdagmiddag om 2 uur genieten van 't voetlbaltreffen tussen „Loon op Zand" en „Waalwijk". De elftallen zijn samengesteld uit spelers van RKC, RWB, Baardwijk en WSC (Waalwijk) en DESK, Uno Animo en Berndijk (Loon op Zand). De wed strijd wordt gespeeld op het DESK- terrein in De Efteling. Om 9 uur is er tot besluit een groot vuurwerk. Iedere avond is er ook volop amu sement in de feesttent. Zaterdag een top-ibeat-avond met optreden van de orkesten 'Set MoNy', Moody Cec en „Euson and Stax". Zondagavond een showprogramma voor jong en oud met medewerking van o.a. het Cock tail Trio, Imca Marina, Trio Frans Kamp, De Alpen Echo's en Gaston Huysmans (Pièrre van Ostade). Dinsdagavond treed in de feesttent 't befaamde orkest The Free op, onge twijfeld een trekpliester voor ieder een die van beat en soul houdt. Wie van wat rustigere maar toch eigentijdsemuziek wil genieten moet dinsdagavond beslist naar het Cultureel Centrum in Loon op Zand gaan, waar dan Boudewijn de Groot met zijn orkest optreedt. Woensdag avond kan men in de feesttent genie ten van het optreden van het Ameri kaanse neger-trio The Ebonnies die worden begeleid door Connection. Al met al een uitgebreid feestprogram ma waaraan velen genoegen zullen beleven. 200 JAAR VAN DER VELDEN De gebroeders Antoon, Zeger, Jos, Pieter, Marinus en Harry v. d. Vel den - alias Fiets - zijn op vrijdag 25 april gezamenlijk 200 jaar werk zaam bij de N.V. G. van Lier, schoen fabriek, alhier. Een hechte band is gegroeid tussen deze familie en de firma, waarin met groot plezier het werk op dit bedrijf is verricht. Dit feit zal ongetwijfeld de aandacht krij gen. Maandag hield de afd. Sprang-Ca- pelle van het Verbond voor Veilig Verkeer in het Cultureel Centrum Zidewinde haar jaarvergadering on der leiding van de voorzitter, de heer J. Been, adjudant der Rijks politie, alhier. Deze opende de sa menkomst met een woord van wel kom, hopende dat het ©en vrucht bare vergadering mocht worden. Na voorlezing der notulen, die werden goedgekeurd bracht de secretaris, fie heer J. A. Braat een uitvoerig jaarverslag uit waarin de vele acti viteiten die in het afgelopen jaar werden verrcht werden genoemd. Het ledental bedraagt 140. Ook in 1968 werd een jeugdverkeersexa- men georganiseerd. Er deden 5 lage re scholen aan mee met 133 leer lingen, waarvan 4 scholieren de aantekening "Cum-laude" kregen. Aan het verzwaarde verkeersexa- men namen deel de ULO-school met 7 leerlingen waarvan er 3 het diploma behaalden en de huishoud school met 54 leerlingen waarvan slechts 13 meisjes het diploma be haalden, doch hierbij dient opge merkt te worden dat de leerlingen van deze school niet voorbereid wa ren. Overigens blijkt dat hoe ouder de leerlingen worden hoe slechter de resultaten zijp hetgeen een beden kelijk verschijnsel is. De ogentest- wagen was twee dagen in de ge beente, terwijl door de rijkspolitie de fietsen van alle leerlingen der 5 lagere scholen werden geïnspec teerd. De ouders werden in kennis gesteld van de gebreken die de fiet sen vertoonden met het verzoek om dat te verhelpen, deze actie is zeer goed geslaagd. Voorts werd 'n ver- keersavond georganiseerd in Zide winde voor de leden en overige be langstellenden. Het programma op die avond was buitengewoon aan trekkelijk en oogstte veel succes. De voorzitter bracht de secretaris dank voor zijn uitvoerig verslag, waarna de penningmeester de heer De Vries een financieel overzicht gaf, waaruit bleek dat de kas sloot met batig saldo. De heer H. Bouman bracht na mens de kascommissie verslag uit en constateerde dat alles keurig in orde was bevonden. Zowel de pen ningmeester als de commissie werd dank gebracht voor hun arbeid. Tot commissieleden voor 1969 werden benoemd de heren H. Bouman en wethouder Jac. Vos. Bij de gehou den bestuursverkiezing werden de aftredende heren J. Been en H. Bosch met algemene stemmen her kozen en namen beiden hun her benoemingen aan. Besloten werd om te trachten maandelijks een circulaire uit te geven met het plaatselijk politie nieuws en zo mogelijk gemeente- nieuws wanneer er straten worden afgesloten, enz., dit alles in het be lang van het veilig verkeer. Tevens zal weer een propaganda-avond in Zidewinde worden georganiseerd met een feestelijk gezellig karakter om zodoende ook bij de rijpere jeugd belangstelling voor het werk van het veilig verkeer te doen ont staan. Na de rondvraag dankte de voorzitter voor de opkomst en de geanimeerde bespreking en wenste allen wel thuis. U kunt nu bij ons (door rechtstreekse import) de nieuwste modellen granaat- ringen of andere steen kopen tegen ongekend lage prijzen. Een kleine greep richtprijzen uit onze zeer grote kollektie: van 45.nu voor 27.50 van 70.— nu voor 47.50 van 115.— nu voor 75. van 225.nu voor 150. Deze unieke prijzen gelden o.a. ook voor gouden arm banden, broches, hangers en colliers. Komt u zich maar overtuigen bij: J Juwtlltrsbtdrljl N.V. Brabantpltin 11 Brada Het reisje langs de Rijn, het voor oorlogse summum van vakantie genot, is nu reeds verworden tot een tripje voor de weekends. Zochten onze ou ders hun vakantiedoelen net even buiten Neerlands grenzen, terwijl overigens het grootste deel van de Nederlandse bevolking binnen de grenzen bleef, of helemaal geen va kantie had, tegenwoordig heeft ieder een vakantie en trekt men in de va kantie verder mee. Werden het kort na de oorlog eerst onze buurlanden, Zwitserland en Oostenrijk, betrekkelijk snel kwamen ook daarna Italië en Spanje in de gunst. Inmiddels zijn er velen die nog veel verder wegtrekken in de vakan tie. Joegoslavië, Bulgarije, Grieken land, Israël en Noord-Afrika zijn al ,,in". De moderne mens wil steeds verder van buis, want de wereld wordt door de goede en snelle ver bindingen steeds kleiner, dus bestaat de mogelijkheid om zelfs voor korte tijd eens op bezoek te gaan in geheel vreemde landen en volkomen andere mensen te leren kennen. Op de luchtvaartconferentie te Du blin, is zelfs kortgeleden gesteld door 'n deskundige in de burgerluchtvaart, dat het toekomstbeeld voor de lucht vaart is, het vakantie-vervoer o.a. naar andere werelddelen, waafbij voor de bevolking van Europa bij voorbeeld Latijns-Amerika, Afrika en Azië aantrekkelijke vakantiegebieden zouden worden. Verwacht wordt dat de vakantiegangers en weekenders van de toekomst niet minder dan on geveer 60 procent van het totale per sonenvervoer van de burgerluchtvaart van morgen zullen gaan uitmaken. Hierbij zullen ook groepen in het ge ding zijn, die nu op dit gebied nog weinig meetellen, zoals scholieren en bejaarden op vakantie. Afgelopen zondag stond Sociëteit Memphis Gold nog geheel in het te ken van het 1-jarig bestaan. Tijdens deze soosavond werd in verband hiermee door de vroedschap een modeshow georganiseerd in samen werking met Sporthuis Fides te Waalwijk. Rond 10 uur, toen de vele Memphis Gold-leden zich van een plaats verzekerd hadden, toonden Inez, Marjan, Karl, Inge, Netty en Nico tegen een zeer toepasselijk de cor, de nieuwste kreaties voor de komende zomerseizoen. Zij presen teerden deze op een vlotte, onge dwongen manier. Bij deze show werd de nadruk gelegd op de bad- en strandensem- bles. Hierbij baseert zich momenteel de mode op de zgn. semi-kini, de diep uitgesneden V-hals bij de bikini en de kombinaties met bijpassende badjassen. De favoriete kleuren voor het komende seizoen zijn: rose, zacht oranje, groen en bleu, terwijl de gesp-garniteuur ook een bijzon dere plaats in gaat nemen. Vele Zweedse ontwerpen waren te bewonderen, waarbij de bouclé- stof de voorkeur geniet. Leady-spea- ker Mirjam praatte de vele kreaties op een charmante wijze aaneen. Vele modellen werden gekombi- neerd met bijpassende badtassen, pruiken en zonnebrillen, welke be schikbaar gesteld werden door Fa. Van Os-Van Buren. Evenals bij de dames was ook bij de heren eenzelfde modelijn van zwemkleding te konstateren, waar de lange pijpen de grote blikvanger waren. Opvallend was verder de geraffineerde effen groene bikini van Inge, waarbij vooral de uitge sneden V-hals en gesp-garnituur de aandacht kregen. Verder werden voor het voetlicht gebracht de sport- en vrijetijdskle- ding, waarbij het accent gelegd werd op de modieuze modellen. Ook namen de zeiljack's, badstof strand- jurkjes en bijpassend schoeisel een aparte plaats in. Tot slot werd een ruim assortirent tennisjurkjes, rok jes, blouses en trainingspakken ge showd, uiteraard gekompleteerd met rackets en tennisschoenen. De rotan-strandstoelen werd beschik- baat gesteld door Fa. Possemis. Na afloop werd door de vroed schap van Memphis Gold een har telijk dankwoord gesproken tot de 6 mannequins en dressmen, die me de door hun medewerking deze show tot een groot succes hadden gemaakt. Deze dankwoorden wer den onderstreept met de aanbieding van champagne, cognac, bouquetten anjers en cadeaubonnen, als blijk van waardering. Dit alles mede na mens Sporthuis Fides. De vroed schap is voornemens om de komen de maand i.s.m. enkele vooraan staande Waalwijkse kapsalons een kapshow te organiseren. 10.30 u. 9.00 uur 10.00 uur 10.30 uur 13.45 uur 14.15 uur 14.30 uur 20.30 uur 21.15 uur Huldigingsbijeenkomst op het Raadhuisplein: 1. Vlaggendéfilé met rondgang over het piein. 2. Toespraak door de Edelachtbare Heer Burgemeester J. L. P. M. Teijssen. 3. Wilhelmus, uit te voeren door Harmonie „St. Crispijn" ORANJEVERENIGING Tractatie voor de kinderen van de kleuterscholen. Tractatie voor de bejaarden. Aubade op het Raadhuisplein. Vertrek van de kinderoptocht naar het feestterrein, voorafge gaan door de Jeugddrumband en het majorettenkorps, met daarna om ca. 15.00 uur de prijsuitreiking door de jury. 40 prijzen ter waarde van 150,plus iedere deelneemster of deelnemer aan de optocht een tractatie. Start oriëntatie-rit voor alle jongens en meisjes vanaf de 5e klas tot en met de leeftijd van 14 jaar, vertrek schoolplein Grotestraat nabij oude jongensschool. Prijsuitreiking om 19.00 uur in de patronaatszaal van de oude jongensschool Grotestraat. 25 prijzen ter waarde van 100, Aanvang der kinderspelen voor de kinderen van de 1e tot en met de 4e klas op het feestterrein. Na afloop prijsuitreiking. 40 prijzen ter waarde van 150,Daarna tractatie aan alle kinderen die met de kinderspelen hebben meegedaan. Avondmars door de stadswijk Besoyen door de Koninklijke Harmonie St. Crispijn, begeleid door iedereen die daaraan wenst mee te doen. iedere deelnemer of deelneemster ont vangt een lampion. Route: Startplaats N.H. Kerk aan de Haven alwaar ook de lampions zullen worden uitgereikt. Daarna Grotestraat - West einde - Besoyensestraat - v. Berckenrodelaan - Liefrinckstraat- Besoyensestraat - Ontbinding café Van Heemskerk aan de Overweg. Filmvertoning in 't Willem van Oranje College aan de Floris V- laan voor de ouders. ORANJEVERENIGING WAALWIJK-ZUID H. Mis voor de oorlogsslachtoffers. Aubade op het Raadhuisplein. Kinderspelen voor jongens en meisjes van de 1e tot en met de 4e klas op het sportterrein en speelplaats van de ULO- school ingang Hadewychstraat. Fietstocht voor jongens en meisjes van de 5e en de 6e klas. Start en finish bij café „De Lindeboom", J. Timmermans. Lampionnen-optocht voor kleuterscholen en 1e en 2e klas, jongens en meisjes. Met muzikale begeleiding van de drum band „Cornu Copiae". De lampionnen kunnen afgehaald wor den op de speelplaats van de Aloysiusschool, ingang Hugo Verrieststraat. Groot Oranje-bal in café „De Lindeboom", J. Timmermans. Alle kinderen van de kleuter- en lagere scholen zullen voor de diverse gebeurtenissen deelnemerskaarten ontvangen op de scholen. ORANJEVERENIGING 10.30 u. Aubade op het Raadhuisplein. 14.00 uur Kinderspelen op het terrein nabij de kleuterschool aan de Heermanslaan. 17.00 uur Fietsrally voor kinderen van 13 tot en met 16 jaar. Start bij de kleuterschool aan de Heermanslaan. 20.00 uur Oranje-bal voor jong en oud in het Gemeenschapshuis in Baardwijk. Vriendelijk verzoek van de gezamenlijke Oranjeverenigingen van Waal wijk aan alle inwoners: 7.45 uur 10.30 uur 14.00 uur 14.00 uur 19.00 uur 20.00 uur speciaalzaak 's Maandags voormiddag gesloten WAALWIJK De Oudervereniging 'Voor 't Zorgenkind" afd. De Lang straat, organiseert een algemene le denvergadering op maandag 28 april om 8 uur in Hotel Royal te Drunen. Behalve de jaarverslagen staat er ook een bestuursverkiezing op het programma. Verder is er een dis cussie. In kleine groepjes worden de diverse punten doorgesproken, waarna er een samenvatting volgt. De discussiepunten zijn: Hoe besteedt uw kind z'n vrije tijd en heeft u nog wensen op dit ge bied? Hoe ziet u de toekomst van uw kind? De Oudervereniging in de Langstraat bestaat nu een goed jaar, wat betekent ze voor u, wat ver wacht u er nog meer van? Zoekt u zelf eens punten op waar we de vol gende keer over kunnen praten. De beurs, die een aantal midden standers vorig jaar in het Gemeen schapshuis in Baardwijk organiseer de, krijgt dit jaar toch nog vervolg. Op vrijdag 25, zaterdag 26 en zon dag 27 april namelijk brengen 11 middenstanders uit Waalwijk hun produkten bijeen in de grote zaal van De Gecroonde Leersse aan de Grotestraat. De voor dit doel samenwerkende middenstanders hebben 'n zo groot mogelijke diversiteit in het pakket aanbiedingen nagestreefd. De deel nemende firma's brengen bloemen, camping-artikelen, textiel, bakkerij - produkten, foto en film, muziek, rijwielen, hobby-artikelen, meube len en talloze aanverwante zaken.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 15