Stichting Reformatorische Publicatie wenst nieuw landelijk dagblad Uit do Lang Sprang-Capelle KAATSHEUVEL een TYPISTE ZONDER SPORT EN T.V.-PROGRAMMA'S s zonnig woonhuis Gemeente Loon op Zand DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 APRIL 1969 8 Donoravond bracht 359 flessen bloed op KLAPBAND VEROORZAAKTE VEEL SCHADE Vlijmen Nieuwkuijk Verwant „REDDINGS ACTIES" Venetië zakt langzaam weg in het water Drunen V.W. de Luxe Daf 600 Kinderwagen bankstel Aquarium Te koop: Zoek administratief werk T.V. 59 cm. De Echo van het Zuiden Gemeente Loon op Zand Hotel-Café-Bar „Belleiable" Gemeente Loon op Zand 50-JARIG BESTAAN HOUT- EN BOUWBEWERKERS Vrijdagavond kwam de afdeling Capele van de Nederlandse Christe lijke Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid in 't cul tureel centrum „Zidewinde" in fees telijke vergadering bijeen ter her denking van het 50-jarig bestaan der afdeling. De samenkomst, welke goed bezocht was (er waren ruim 200 personen), werd door de voor zitter, de heer G. de Rooij, op ge bruikelijke wijze geopend, waarna hij de leden met hun dames harte lijk verwelkomde en er zijn verheu ging over uitsprak dat deze feeste lijke samenkomst zo druk bezocht was. In het bijzonder richtte hij 'n woord van welkom tot de districts bestuurder, de heer O verdijk, als mede tot burgemeester M. v. Prooij- en en tot wethouder Jac. Vos met zijn echtgenote. Tevens was het hem een genoegen welkom te mogen he ten de afgevaardigden van de Chris telijke Besturenbond Sprang-Capel le en van de zusterorganisaties te Sprang en van de bouwvakarbeiders der plaatselijke afdeling van het N.V.V. Spreker zei dat men dankbaar mag zijn bij het bereiken van deze mijlpaal, waarbij hij stilstaat bij de pioniers van het eerste uur, de op richters der afdeling, waarvan hij met name noemde: wijlen Piet Faro, die in de beginperiode veel voor de afdeling heeft gedaan. Na de moei lijke oorlogsjaren werd de afdeling weer heropgericht en telt thans 118 leden. Hij wenste allen een genoeg lijke avond en gaf daarna het woord aan de districtsbestuurder, de heer A. Overdijk. De heer Overdijk bracht z'n dank namens het hoofdbestuur over voor de uitnodiging bij deze feestavond aanwezig te mogen zijn. In deze feeststemming zag spreker de afde ling als een der belangrijkste steun pilaren van de bond, bestuurd door matrozen als van een schip, varen de met een goed kompas, een 50-tal jarenlang met moeite, vreugde en verdriet. Spreker zei dat het nu de taak is te werken aan een nieuwe koers naar een nieuwe mijlpaal. De Christelijke vakbeweging is niet meer weg te denken in het maat schappelijk bestel; laten we het al les zien als een Zegen uit Gods hand. U hebt allen uw beste krach ten voor het werk der Christelijke vakbeweging hier ter plaatse gege ven, moge ook in de toekomst deze arbeid voortgang vinden. Namens het Bondsbestuur felici teerde hij de afdeling bij dit 50- I jarig bestaan en overhandigde de voorzitter een enveloppe met inhoud voor de feestviering. i Burgemeester Van Prooijen fell- i citeerde namens het gemeentebe stuur de afdeling met dit gouden feest, waarvan het bestuur thans be staat uit krachtige mensen, zodat men de ouderdom van 50 jaren niet j zou aanzien. Dit is echter een geluk kig verschijnsel als de ouderen hun werk moeten neerleggen dat jonge krachten klaar staan dit belangrij- I ke werk over te nemen, uit te dra gen en voort te bouwen in saam horigheid onder de kruisbannier. De burgemeester wees er dan ook op dat er heel wat is veranderd in deze 50 jaren. In 1919 kwam de nieuwe Arbeidswet tot stand; dat was het begin van de sociale voorzieningen, die zo sterk gepropageerd waren door wijlen minister Talma. Dank zij de vakbeweging hebben we ge kregen de norm van het collectief handelen, wat er toe heeft bijgedra gen tot betere arbeidsverhoudingen en zedelijke verheffing. De vakbe weging is de oefenschool voor de leden in de solidariteit en strijd om In de grote zaal van de Gildenbond te Kaatsheuvel heeft afgelopen week end de bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis van de afdeling Loon op Zand-Kaatsheuvel plaatsge had. Ook nu weer was de avond een groot suecces. Spontaan zijn de do nors gekomen om hun bloed af te staan voor de evenmens in nood. Veel bloed heeft het Roode Kruis nodig en deze afdeling heeft haar beste zijde getoond. In Loon op Zand zijn 79 personen opgeroepen, waarvan er 65 opkwamen; in Kaatsheuvel 381, waarvan 294 bloed gaven zodat in to taal 359 flessen bloed aan het Roode Kruis te Amsterdam konden worden gezonden. Vorig jaar waren 363 fles- fen het resultaat. Het werk dat het Roode Kruis in deze afdeling verricht is veelvijdig, want naast de laatste donor-avond wordt veel werk gedaan door de da mes van de welfaredienst voor ziken en ouden van dagen in de betreffende bejaardencentra van de gemeente en bij de thuisverplegende ouden van da gen en zieken. Het werk van de lec- tuuractie verloopt goed, maar er moet echter nog meer lectuur op de goede plaats komen dat in de bestaande lec- tuurhuisjes kan worden gedaan. het dagelijks bestaan. De mensen van de vakbeweging vervullen be langrijke bestuursfuncties in het maatschappelijk leven. Er is nog veel te doen op sociaal terrein; moge de afdeling nog vele jaren onder Gods Zegen dit werk blijven verrichten. De heer C. v. Caem feliciteerde de afdeling bij dit feest namens de gehele Christelijke vakbeweging van Sprang-Capelle. Hij achtte het zich een voorrecht dat hij als afge vaardigde van de Christelijke Be sturenbond Sprang-Capelle zulks mocht doen, daar hij vroeger met de oprichters dezer afdeling veel heeft mogen samenwerken. Toen was hij nog jong maar nu merkte hij dat hij oud begint te worden. Het is een verblijdend verschijnsel dat God toen in die tijd mannen geschonken heeft die met liefde en opoffering,' mede voor hun naasten, de strijd aanbonden. Er wachten ons nog grote taken, zowel in plaatselijke afdelingen als gemeentelijke aange legenheden. Spreker zeide verheugd te zijn dat 'n man als Roolvink vmr de Christelijke vakbeweging minis ter is geworden; het strekt ons tot eer. Het ideaal van vroeger en nu is hetzelfde gebleven, bij alle arbeid voor betere sociale voorwaarden zelf als Christelijke vakbeweging 't standpunt bepalen. De gevoerde strijd is niet tevergeefs geweest, het was en is nu nog Gods opdracht. Hij wenste de afdeling in het ver dere werk voor sociale gerechtig heid Gods trouw en zegen toe. De voorzitter dankte alle sprekers voor hun goede woorden en wen sen, waarna de heer Overdijk met dankgebed de samenkomst beëin digde, waarna men nog een tijdje gezellig bijeen bleef bij een roker tje en een glaasje, terwijl nog een verloting werd gehouden ter dek king van de gemaakte onkosten. HEROPENING TANKSTATION Zaterdagmorgen werd om 10 uur het Quick Service- en Tankstation in de Van der Duinstraat 93, voor heen van de heer H. de Bie, door de heer Ad Beer ens uit Waalwijk officieel heropend. De drumband van de harmonie Marijke trok voor deze gelegenheid door het dorp, ge volgd door een aantal reclame-wa gens en vele belangstellenden. Toen de stoet bij het tankstation, dat keu rig is verbouwd en aan 'n feestelijke aanblik gaf, was gearriveerd, sprak loco-burgemeester Jac. Vos een. kort maar geestig woord tot de nieuwe ondernemer, de heer Beerens, waar in hij er op attendeerde dat de tankstations zeer belangrijk zijn langs de weg voor de automobilis ten. Namens het gemeentebestuur wenst hij de heer Beerens veel suc ces toe met deze nieuwe onderne ming, hopende dat veler ogen ge richt mochten worden op het tank station. Hierna werd door de heer Vos n vlag gehesen, waarmee het tank station officieel was heropend. Vervolgens verenigden de geno digden en familieleden zich in de grote garage om hun gelukwensen aan te bieden. Zaterdagmorgen had in de Julia- nalaan een ongeluk plaats, waarbij veel materiële schade werd aange richt. Een tractor met zandgrijper van de firma v. W., kreeg een klap band, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en de machine van de weg afgleed tegen een geparkeerde auto van de heer v. d. S., waarbij de auto grotendeels werd vermorzeld. De auto van v. d. S. werd weer tegen een daarachter geparkeerde auto gedrukt, waar door ook aan deze auto schade ont stond. Tevens werd ook nog een lichtmast flink geknakt. Zowel Rijks- als Verkeerspolitie waren spoedig ter plaatse voor een onderzoek. Gelukkig is het bij dit ongeluk alleen bij materiële schade gebleven en heeft niemand lichame lijk letsel opgelopen. P.V. NOOIT GEDACHT De Postduivenvereniging Nooit Gedacht heeft j.l. zaterdag een wed vlucht gehouden vanaf Vilvoorde, waarbij de volgende resultaten wer den behaald: Fr. Tactor 1, 5, 29, 65; J. IJpelaar 2, 7, 28, 60, 62, 67; D. van Os 3, 4, 11, 13, 35, 38, 51; G. Rozenbrand 6, 59; A. v. Campen 8; J. Kramer 9, 55; C. Broeks 10, 30, 56; Joh. Ster renburg 12; H. Dekkers 14, 33; A. van Tiggelen 15, 46; A. Nieuwen- huizen 17, 41; A. Willems 18, 32, 63; A. Heijblom 16, 26, 27, 42, 53; A. Leeggangers 19, 23, 31, 71; J. Meter 21, 61, 68; D. v. d. Schans 20, 25, 34; P. Blom 22, 54, 58; E. Braspenning 24, 66, 69; H. Spuibroek 36, 39; A. Tactor 37, 49, 57; J. Sterrenburg 40; C. Verhagen 43, 45; W. Nieuwen- huizen 44; D. Smits 47,52; A. J. Op- horst 48; G. Leens 50; A. van der Schans 64; P. Meter 70. De eerste overduif was van H. de Jong. A.s. vrijdagavond is het tussen 7 uur en half negen inkorven van de duiven voor een wedvlucht van Moeskroen. Tevens is het op deze avond de laatste gelegenheid om zich op te geven voor derby Noyon jonge duiven. KRUISBOOGSPORT ROZENJACHT Op de banen van het kruisbooggezel schap Rozenjacht, gevestigd in café P. En gelen, werd het jaarlijks koningschieten gehouden. Na een spannende 6trijd werd de jeugdschutter J. Kievits met 137 pnt. en 30 pijlen kampioen. 2de werd W. van Engelen 136 pnt.; 3. P. van Engelen 130 pnt.; 4. J. v. d. Hagen 128 pnt.; 5. J. van Beijnen 126 pnt.; 6. Jan de Laat 120 pnt.; 7. A. van Vught 118 pnt.; 8. Fr. Smits 117 pnt.: 9. De Groot 114 pnt.; 10. C. de Gouw 110 pnt.; 11 P. Engelen 106 pnt.; 12. H. v. d. Gouw 97 pnt. Meest achter eenvolgende rozen: J. de Laat 6 stuks. Prijs meeste vieren: .Jozef van Beijnen 20 stuks. Prijs meeste drieën: H. v. d. Gouw 24 st. Na afloop werd de koning door de voor zitter gehuldigd en naast het koningskruis werd hij nog in de bloemetjes gezet. De avond werd besloten met een gezellig sa menzijn met de nodige hapjes. FEESTAVOND BILJARTBOND Op vrijdag 25 april zal in café Ant. Klerks een feestavond worden gehouden van de biljartverenigingen Groot Vlijmen, waarbij de dames eveneens zijn uitgeno digd. Aanvang 8 uur. HULDIGING Vrijdag 18 april werd in café 't Centrum de biljartvereniging 't Gentrum 2 gehul digd, inverband met het kampioenschap van klasse B Groot Vlijmen. Vele geluk wensen kwamen binnen en ook de zuster verenigingen waren present om de kam pioen geluk te wensen. BIJEENKOMST K.V.B. Vrijdag j.l. werd een bijeenkomst ge houden van de Katholieke Vrouwen Bond, in café Ant. Klerks. Vertegenwoordigd wa ren de KVB uit Cromvoirt, Helvoirt en Vlijmen. Deze bijeenkomst had tot doel voor meer samenwerking. Op deze bijeen komst was pastoor Van Sinnen uit Vlij men vertegenwoordigd, die deze bijeen komst op hoge prijs stelde. De avond werd omlijst door de Serone's. DAMMEN Maandagavond 19.30 uur worden de damwedstrijden om het kampioenschap van Groot Vlijmen voortgezet. KRUISBOOGSPORT WILLEM TELL Op de banen van het kruisbooggezel schap Willem Teil, gevestigd in café H. Boom-v. d. Wiel, werd het jaarlijks ko ningschieten gehouden. Na een spannende strijd tussen de koning 1968 B. v. d. Meij- den en H. Verhagen, werd laatstgenoemde koning. B. v. d. Meijden werd 2e en Kop pens 3e. Na afloop werd de koning ge- hu'diad door de voorzitter van Willem Teil en werd het koningskruis opgespeld. Na afloop bleven allen nog gezellig bijeen. WEDVLUCHT DE REISDUIF De Postduivenvereniging De Reisduif hield een wedvlucht vanuit Neufvilles België, af stand 151 km, les 8 uur, eerste duif 10.01.46. Eerste 15 prijzen waren a's volgt: H. Boom 1; H. Berkelmans 2; Koo cn- Kuys 3; P. van Dal 4 9; Th. van Overdijk 5; C. ITpelaar 6; J. Koks 7; J. v. d. Heu vel 8: C. van Delft 10; C. Berkelmans 11; M. Strengers 12; A. v. d. Heuvel 13; R. Berkelmans 14; W. van Ravensteijn 15. WEDVLUCHT DE ZWALUW De Postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Geldenaken De uit slag was: M. Nico's 16 9; Th. Stupers 2 3 20; W. van Bladel 4; J. v. d. Dungen 5 13; M. Libregts 7 23; A. van Heivoort 8 16 18; L. Parijs 10 19; M. Laros 11 14; H. Parijs 12; Th. van Esdonk 15 22; Van Lieshout-Parijs 17; M. de Laat 21. HANDENARBEIDLESSEN Iedere maandagavond zullen handenar- beidlessen in het noodschooltje aan de Past. Smoldersstraat worden gegeven. Ge start wordt met een les in het vervaardi gen van wandkleden. Ook staat het maken van poppen op het programma. Gaat de cursus goed, dan wordt deze uitgebreid met weven en bitakken. ZIEKENTRIDUUM Het Wit Gele Kruis alhieT heeft wederom een ziekentriduum georganiseerd naar de wonderbare moeder van Elshout. Het tri duüm wordt gehouden op 6, 7 en 8 mei. Om deze heilzame dagen onder bescher ming van de wonderbare moeder moge lijk te maken, vraagt van ieder van ons een persoonlijke inzet en offer, hetzij in de vorm van aktieve dienstbaarheid, hetzij van een materiële bijdrage. Wie aan dit tri duüm wil delnemen kan zich melden bij de wijkzuster van het Wit Gele Kruis. Het comité zorgt voor vervoer, zodat de deel nemers en deelneemsters iedere morgen om 10 uur in Elshout zijn en 's middags om half vijf weer thuisgebracht worden. Er zal hiervoor een huis aan huis collecte ge houden worden. INSTUIF Het initiatief om in het Nieuwkuykse patronaat een instuif voor 13-, 14- en 15- jarigen te houden, blijkt een grandioos succes te zijn. De eerste avond werd der mate druk bezocht dat de leiding onmid dellijk besloot opnieuw een instuifavond voor dezelfde leeftijdsgroepen te organi seren. ZWALUWEN DE LANGSTRAAT Zaterdag 19 en zondag 20 april traden de zwaluwen van Waspik-Boven als gast vrouw op van alle zwaluwen van district De Langstraat. Groepen uit Nieuwkuyk, Elshout, Haarsteeg en Vlijmen zullen hier neerstrijken om een weekend door te bren gen in het gemeenschapshuis. Op het pro gramma staat o.m. een amusementsavond. - In Eindhoven heeft een man be kend 31 inbraken te hebben ge pleegd, voor totaal 100.000, - die hij aan vakanties in Italië en Spanje besteedde. - Alexander Doebsek (47) is afge zet als leider van de Tsjech o-Slo- waakse communistische partij. De centrale commissie heeft deze functie donderdag overgedragen aan de leider van de Slowaakse communisten, dr. Gustav Husak (55). Josef Smrkofsky heeft zijn zetel in de topleiding van de par tij, het presidium, verloren. Dit presidium zelf is van 21 ze tels op 11 teruggebracht. Van de oorspronkelijke 21 leden zijn er 9 overgebleven, onder andere Doeb sek, die in de topleiding zijn zetel behoudt - In Duitsland is het disconto ver hoogd van 3 tot 4% SPRANG-CAPELLE - In het ge bouw van de gereformeerde gemeente te Sprang-Capelle hield donderdag avond de stichting reformatorische publikatie een voorlichtingsbijeen komst, waarvoor maar weinig belang stelling bleek te bestaan. Na een kor te preek van ds C. Mulder uit Poort vliet, gaf administrateur V e enen- daal uit Driebergen een uiteenzetting over het doel van de stichting. Zij wil zo spoedig mogelijk zien te komen tot het oprichten van een christelijk landelijk dagblad. Volgens de heer Veenendaal heb ben velen zich reeds opgegeven als abonnee. Zodra men beschikt over 'n bedrag van 500.000 gulden en een abonnementenaantal van 20.000 kan met de uitgave van het dagblad wor den begonnen. Bij dit aantal rekent men op een jaarlijkse opbrengst van één 1.750.000 gulden en een kosten- cijfer van 1.500.000 gulden. Het aantal abonnees hoopt men in de loop der jaren te kunnen vergroten tot 50- duizend. Het nieuwe dagblad, dat sterk ver want zal zijn aan de staatkundig ge reformeerde partij, wil ook met regio nale edities gaan werken. Radio^ en teevee-programma's en sportnieuws zullen niet worden opgenomen. Ook geen zaterdagsport. Het bestuur van de stichting meent dat sport geen nieuwswaarde heeft en dat het opne men van sportverslagen leidt tot sportverdwazing en tot een laakbare belangstelling voor het wereldse. De redactie van het dagblad, die onder een raad van toezicht komt te staan, zal een strakke lijn hebben te volgen ten aanzien van Schrift en Be lijdenis, zo zei de heer Veenendaal. Hij verweet de christelijke dagbladen Trouw en De Rotterdammer dat zij het woord van God in hun redectio- nele kolommen niet meer centraal stellen. Er worden in deze kranten dingen gepropageerd die in strijd zijn met hetgeen in de Bijbel staat, meen de hij. De heer Veenendaal zei voorts dat de reformatorische christelijke pers- stichting Koers - die ook met een eigen blad wil komen - veel verwar ring heeft gesticht onder hen die zich reeds als abonnee of propagandist opgaven voor het te verschijnen dag blad. Besprekingen over een samen gaan met Koers zijn op niets uitge lopen omdat er te grote principiële verschillen bleken te bestaan tussen beide stichtingen. Koers wil wèl ra dio- en teevee-programma' s en zater dagsport gaan opnemen. Reeds jaren klinken er alarme rende kreten met betrekking tot een van de mooiste steden ter we reld, Venetië. Langzaam maar zeker zou deze schone stad wegzakken in het water van de lagunen langs de Adriatische Zee, waar zij eens als unieke schepping eeuwenlang in al haar schoonheid heeft geschitterd. Natuurlijk hebben de alarmkre ten geleid tot akties en onderzoe kingen, om te komen tot redding van de stad. De resultaten van het onderzoek zijn niet bepaald bemoe digend. Ten eerste is het stijgen van het waterpeil in de Adriatische Zee een factor die sterk meewerkt aan het onder water verdwijnen van Vene tië. Dat is een natuurlijk verschijn sel, doordat er aan de polen veel ijs smelt door het stijgen van de ge middelde temperaturen daar. Dit stijgen van het zeepeil treffen we ook in andere zeeën aan. Dat is dus De KPJ Kaatsheuvel vloog met 438 duiven vanuit Ghislain, afstand 160 km. De eerste 100 prijswinnaars waren: M. de Vries 1 31 54 60 77 88; v Riel 2 3 43 72; S. v. d. Ven 4 96' M. van Boxtel 5 11 12 20 33 7s' J. Molenschot 6 38; Fr. v. d. Linden 7 19 27; Gebr. Pijnenburg 8 40 65 69; Chr. van Wanrooij 9 85 92 94- M. Voogd 10 55; van Beers 13 57; H. Robben 14 46 61 67; A. van Gorp 15; J. Damen 16 42; van Beers 17 26 36; Fr. Dingenmans 18; A. Voermans 21 99; G. Sc'iauweis 22 39 58 82; A. Pijnenburg 23 41; M. Lensveld 24 51; H. Severijns 25 48; J. v. Wanrooij 28; A. v. d. Ho ven 29 32 91; W. Jansen 31a 35; M. Sulsters 30 80; J. Pijnenburg 34 71 97; A. van Es 37 98; J. Vesters 44 47J. Jansen 45 62; J. Voogd 49; A. Brouwers 50; A. de Bie 52; L. v. Geel 53; A. v. Gorp 56 71; J. Laros 59; W. Emmers 63; H. van Helvoirt 64; W. Oomens 66; J. P. Brouwers 68 73 95; J. van Dongen 70 84; J. v. d. Wouw 74 79; J. van Bavel 76 100; J. Lichtvoet 81; A. van Boxtel 73 93; S. v. d. Lee 86; W. v. Heijst 87; J. van Wanrooij 89. S.H.J. Bij de examens aan het einde van een twee en half jaar durende cursus welke te Tilburg is gegeven, onder auspiciën van de Nederlandse Katho lieke Gymnastiekbond, slaagden voor volledig bevoegd verenigingsleidster de dames A. Kouwenberg en M. van Zoom, beiden lid van S.H.J. in Dru nen. Op zondag 27 april wordteen competitiewedstrijd gehouden tegen OSS-VOLO uit Den Bosch. een factor waar weinig aan te doen valt. De andere factoren die mee werken aan de ondergang van Ve netië zijn echter allen terug te voe ren tot menselijke aktiviteiten, zo dat gezegd mag worden dat de men sen Venetië zelf vermoorden. An derzij ds betekent het echter ook, dat de mogelijkheid zou bestaan dat aan die aktiviteiten een einde kwam, waardoor Venetië misschien zou kunnen worden gespaard. Deze ruïneuze menselijke aktivi teiten zijn: de uitbreiding van het havengebied en vestiging van indus trie en het aanboren van aardgas in deze omgeving. TE KOOP type 1962; een zeer goede en gave wagen. leuk vakantiewagentje; tegen elk aannemelijk bod. zo goed als nieuw. Te bevragen: v.fWielesteinstraat 14 (flats Baardwijk) Waalwijk TE KOOP met tuin. Blijvend vrij uit zicht. Indeling: kamer, keuken, w.c., douche, 3 slaapkamers, vaste wastafel. Prijs op aanvraag. Vondelstraat 59, Waalwijk TE KOOP QUEEN ANNE in prima staat. Mr. Ruys de Beerenbrouck- straat 3, Waalwijk BANDRECORDER Gecombineerde TELEVISIE-RADIO- PICK-UP TAFEL TRAPLOPER roeden stel WECKFLESSEN Te bevragen: H. Kleijsen Pater v. d. Elzenstraat 17 Waalwijk In bezit van Type-machine. Tel. 04163 -3292 TE KOOP met klein defect. Tegen elk aannemelijke prijs. Adres: Rozenstraat 25 Kaatsheuvel De plaatse lij ke en streekbelangen, het meest gelezen in Ter gemeentesecretarie van Loon op Zand (gemeen tehuis te Kaatsheuvel) kan worden geplaatst: Eisen: tenminste het diploma Ulo, alsmede enige jaren kan toorervaring. Aanstelling: in de rang van typiste of typiste A, afhankelijk van opleiding en ervaring. Salaris: typiste: min. ƒ351,max. ƒ592,per maand, typiste A: min. 524,max. 727,—- per maand. Bovenstaande bedragen zijn exclusief 6% vakantie toelage. De premie A.O.W./A.W.W. komt voor reke ning van de gemeente Loon op Zand. Voor minder jarigen geldt een jeugdaftrekregeling. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toe passing. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad, te richten aan de burgemeester van Loon op Zand te Kaatsheuvel. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van de gemeente Loon op Zand brengen ter openbare kennis, dat in ver band met de officiële opening van het nieuwe raad huis van de gemeente te Kaatsheuvel op vrijdag 25 april a.s. de weekmarkt te Kaatsheuvel zal worden gehouden in het gedeelte van de Huygensstraat, ge legen. achter het raadhuis en het voorste gedeelte van de Berndijksestraat, en wel van 15.00 uur tot 20.00 uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Van Erp, burgemeester Van Nieuwstadt, secretaris. 2 BILJARTS Marktstraat 19, Kaatsheuvel tel. 04167 -2306 Zalen beschikbaar voor feesten en partijen Apart dansvloertje met disco-muziek Geopend tot 's nachts 1 uur Prijs op aanvrage. Aan de inwoners van de gemeente Loon op Zand. In het kader van de raadhuisfeesten zal in Kaatsheu vel op zaterdag 26 april 1969 en in Loon op Zand op zondag 27 april 1969 een optocht worden gehouden. In KAATSHEUVEL zal de optocht worden gevormd op het meest oostelijke aan de Europaweg gelegen parkeerterrein van het natuurpark „De Efteling Het vertrek is bepaald op 14.00 uur. De route is als volgt: Europaweg - Parklaan - v. Heeswijkstraat - Gast huisstraat - Markt - Huygensstraat - Berndijksestr. - Sweensstraat - Antoniusstraat - Hoofdstraat - Markt, waarna ontbinding van de stoet in de Vossenbergse- laan. In LOON OP ZAND zal de optocht worden gevormd in de Venloonstraat en van daaruit vertrekken te 13.00 uur. De route is als volgt: Venloonstraat - v. Hornestraat - Strieckenlaan - Ger' lachusstraat - v. Grevenbrouckstraat - v. Salm-Saim- straat, waarna ontbinding in de Willibrordusstraat. Het gemeentebestuur verzoekt u de doorgang van de stoet niet te belemmeren, door te bevorderen dat vanaf een half uur vóór de doortocht van de (stoet tot en met de tijd van doortrekken van de loptoent geen motor- of andere voertuigen aan beide zijden van genoemde straten worden geparkeerd. Wij verzoeken u de aanwijzigignen, te geven door of vanwege de rijkspolitie, stipt op te volgen. Kaatsheuvel, 17 april 1969. Burgemeester en Wethouders van Loon op Zand, L. M. J. van Erp. De secretaris, M. H. J. v. Nieuwstad

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 26