wAaLwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Schoen-rally omvat dit jaar alleen avond-oriëntatie-rit Kon. Julianasciiooi afscheid 3 leden in Capeile nam ondercommissie Inhalen op zebra's kost veel mensenlevens inhalen bij zebra's verboden MENING AUTOVERZEKERINGEN Eerste wedstrijden op skeelers succes Langstraatse rijders Groot badmintontoernooi van F.S.T. in Sporthal „JAAP EDEN" ORGANISEERT BINNENKORT RETURN OP ZATERDAG 31 MEI Organisatie-bureau verwacht zeker 200 deelnemers Comité Prijzen Elshout Wil Schuwer uit Waalwijk kwam goed voor de dag Ruim 230 deel nemers komen naar sporthal Waalwijk Waalwijkse judoka's kwamen goed voor de dag DONDERDAGAVOND 24 APRIL 1969 92e JAARGANG No. 33 Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 van het Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" KAATSHEUVEL Zaterdag 31 mei wordt de jaarlijkse Schoen-rally georganiseerd door de A.C. Kaatsheuvel. In tegenstelling tot andere jaren zal dit jaar alleen een avond-oriëntatie-rit verreden worden, dit vanwege organisatorische omstandigheden. Volgend jaar zal beslist weer een poging worden gedaan de kaartleesritten te doen verrijden in de A- en B-klasse, tegelijkertijd met de nu te houden oriëntatierit in de C-klasse. Vorig jaar waren er 200 deelnemende equipes. Ook dit jaar denkt het comité dit aantal weer te halen, want reeds nu zijn ve le voor-inschrijvingen binnen. De nu te houden avond-oriëntatie- rit zal een lengte hebben van on geveer 110 km in de A- en B-klasse en zal plaatsvinden in de wijde om geving van Kaatsheuvel. De gemid delde snelheid waarmee gereden zal gaan worden bedraagt 30 km per uur. 31 mei is om 20.01 uur in de A- en B-klasse de start. Voor alle deelnemers geldt, dat de start is op het parkeerterrein achter de huis houdschool aan de Van Heeswijk- straat te Kaatsheuvel. Het staf bureau is gevestigd in café-restau rant De Steenbakker, welk onge veer 100 meter van de startplaats is gelegen. Iedereen kan deze keer meedoen. De inschrijving kan uitsluitend ge schieden per aangetekend schrijven, onder bij sluiting van het inschrijf geld aan: voor A- en B-klasse, Se- kretariaat Schoenrally, Langendijk 26 te Kaatsheuvel, tel. 04167-3556. Het inschrijfgeld bedraagt voor de A-klasse, de klasse der geroutineer- den f 15,voor de B-klasse, de klasse voor de minder-geroutineer- den eveneens f 15,en voor deel name als clubteam, ten hoogste 5 en tenminste 3 deelnemers f 25, De leden van de Automobiel Club Kaatsheuvel genieten f 2,50 reduk- tie. Het reglement kan desgewenst aangevraagd worden bij het Sekre- tariaat. Gereden wordt op het Na tionaal reglement Betrouwbaar- heidsritten, uitgave 1968 met aan vulling. Dit reglement is wat het systeem betreft gelijk aan het regle ment van de Kon. N'ed. Motor Ver eniging. Voor-inschrijving is moge lijk tot 28 mei; daarna aan de start, maar dan wel met een verhoging van f 2,50 in beide klassen. Automobiel Club Zuid. Voor de drie best geklasseerde equipes, zowel in de A-klasse als in de B-klasse wor den bekers beschikbaar gesteld voor bestuurders en navigators. Tevens zijn er speciale prijzen voor de best- geklasseerde ACK-equipes. Boven dien zijn er prijzen voor de best- geklasseerde dames-equipes. Het comité van de Automobiel Club Kaatsheuvel heeft voor dit jaar dus weer een interessante rit samengesteld. Het bestuur achter deze organisatie bestaat uit voorzit ter A. van Oversteeg, secretaris, J. Bergmans, penningmeester, J. Moo- nen en als commissarissen L. Ver vers en W. Musters. Het comité Schoenrally bestaat uit: A. van Oversteeg, L. Ververs, A. van Gas tel, W. Musters, H. van Nieuwfadt en J. Bergmans. Deze comité-leden zijn tevens de genen die zorg dragen voor het uit zetten van de rit. Bij de rit op 31 mei zal de heer J. van den Uden- hout namens de sportcommissie van de RAC-Zuid aanwezig zijn. Al met al belooft de rit van dit jaar weer een groot succes te worden. Wat de organisatie betreft, is alles geregeld en de georganiseerde evenementen van de laatste jaren staan er borg voor, dat het dit jaar weer het ge val zal zijn. Voor de winnaar is beschikbaar de wisselbeker Schoenrally. In de A-klasse telt de rit mee voor het kampioenschap van de Regionale Woensdagavond, 16 april, hield de openbare lagere school, Kon. Juliana- school, een goed geslaagde ouder avond. Van 7 tot 8 uur bestond er gelegenheid voor de ouders om met het onderwijzend personeel van ge dachten te wisselen omtrent de vor deringen van de leerlingen. Van deze gelegenheid werd een druk gebruik gemaakt. Tevens werd gedurende dit uur ook een druk gebruik gemaakt van de handwerk-stand van gemaakte handwerken onder leiding van mej. Oerlemans en mevr. Poldervaart. Het was in één woord af en een dankwoord aan Mej. Oerlemans en mevr. Poldervaart is dan ook wel ver diend. De huishoudelijke vergadering ving aan om 8 uur. In verband met bijzondere omstandigheden stond de ze vergadering onder leiding van het hoofd der school, de heer L. Polder vaart. Hij deelde mede, dat de voor zitter der Oudercommissie, de heer Rosenbrand door omstandigheden zijn functie van voorzitter had neer gelegd. Het inhalen bij zebra's begint de laatste tijd hand over hand toe te ne men en daarmee' het gevaar voor ern- stige ongelukken. Zo werden door dergelijke inhaalmanoeuvres en ook door het niet tijdig stoppen in één ]aar 22 mensen gedood. Het zijn met name de bromfietsers, die zich regel matig aan overtreding van deze ver bodsbepaling schuldig maken. Ge- den de preventieve taak van het Ver bond voor Veilig Verkeer zal in de komende twee maanden 'n actie wor den gevoerd om het rijdendepu bliek nog eens duidelijk op dit ver bod en op de gevaren die bij overtre ding kunnen ontstaan, te wijzen. Gebleken is, dat zeer velen niet op de hoogte zijn van deze verbodsbepa ling, die geldt voor alle bestuurders - dus ook voor fietsers en bromfiet- en die luidt: „Links en rechts inhalen is verboden, wanneer het in in halen voertuig stilstaat voor een voetgangersoversteekplaats, of deze angzaam nadert". Als eten voetgan- die op een zebrapad wil gaan oversteken ziet, dat een (bestuurder z'jn snelheid vermindert om voor hem te gaan stoppen, moet hij er namelijk ®P kunnen rekenen, dat een andere stuurder hem niet alsnog in gevaar krengen door het eerste voertuig te halen. Het Verbond adviseert in ?Jn voorlichting dan ook om bij na ging van een voetgangersoversteek- P aats tijdig snelheid te minderendit e als waarschuwing voor het ach- er°pkomende verkeer. Een ander Pun' is, dat inhaalmanoeuvres bij ze- v bra's nog al eens worden uitgelokt door sommige automobilisten. Bedoeld worden de automobilisten, die ten opzichte van voetgangers, die zidh nog op het trotoir bevinden, stoppen. De kans is n.l. groot, dat aohterrijdende bestuurders op deze stopmanoeuvre niet voorbereid zijn en daardoor niet tijdig, tot stilstand ko men of genoodzaakt worden langs de stoppende auto te rijden. Goede staat van onderhoud en zichtbaarheid van de zebra's zijn ui teraard 'n eerste vereiste om de èpel- regels in acht te kunnen nemen. Het Verbond doet daarom een dringend beroep op de gemeentebesturen om aan het onderhoud en de zichtbaar heid van de zebrapaden de nodige aandacht te besteden. De heer Rosenbrand heeft veel ge daan voor onze school en wij zijn hem daar zeer erkentelijk voor. Ik kom daar later in deze vergadering nog op terug. Na een welkomstwoord tot de vele ouders heette spreker ook wel kom wethouder Minnaard, die het ge meentebestuur vertegenwoordigde. In het kort ging spr. nog even in op een eventuele dependance van de school aan de Nieuwevaart. Veel kan ik daarover thans nog niet mededelen, omdat deze zaak thans in bestudering is bij het gemeentebestuur. Dat zovele ouders aanwezig zijn stemt de oudercommissie zowel als het onderwijzend personeel tot blijd schap. Veelal horen wij de' volgende dag de reacties van de kinderen, over het bezoek der ouders aan deze tot le zing van het financieel verslag. Hier uit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo. Bij monde van de heer H. de Jong bracht de kascontrole commissie verslag uit over haar be vindingen van de controle. De heer De Jong bracht dank aan mevr. Pol dervaart voor maar zeer overzichte lijk werk, en keurige opstelling van de jaarstukken. Uit alles is ons gebleken, dat veel zorg aan dit verslag is besteed en de commissie dankt haar danook voor dit verslag. De voorzitter dankte de kas- commissie voor haar werk en ook mevr. Poldervaart voor haar aandeel in dit financieel verslag. Tot nieuwe leden van de kascontrolecommissie werden benoemd de heren Sanders en Van der Schans. De voorzitter stelde aan de orde de verkiezing van drie nieuwe leden der oudercommissie. De voorzitter der oudercommissie heeft gemeend zijn functie ter beschikking te moeten stellen in verband met fa milie-omstandigheden. De heer Ro senbrand heeft veel voor onze school gedaan, ondanks zijn drukke werk zaamheden. Ik denk hierbij aan de schoolreisjes. Om de kinderen naar het vakantie-oord te brengen stond de heer Rosenbrand steeds gereed. En voor dit alles wilde hij nimmer van enige vergoeding weten. Dit was trouwens bij allen die hun auto ter beschikking stelden het geval. Mevr. van de Werken is ook aftredend en niet herkiesbaar omdat zij geen kin deren meer op de school heeft. Ook haar dank ik voor het vele werk, dat zij in het belang van onze school heeft gedaan. Mevr. Florijn heeft be dankt wegens vertrek naar elders. De drie scheidende oudercommissde-le- den werd een leuke attentie aange boden door de Oudercommissie. Thans dienen er, aldus de voorzitter, drie vacatures te worden aangevuld. Tot nieuwe leden der oudercommissie werden vervolgens benoemd Mevr. de Rooij, Mevr. de Peffer en de heer J. Waarts. De vergadering stelde voorts nog vast de bijdrage voor het ouder fonds te brengen op 2,50. Tot be sluit van deze ouderavond hield de voorzitter een grote lezing over een bezoek aan Roemenië. DE SPITTERS A GO GO Wij zijn min of rneer vertrouwd met het principe van: Wie de bal kaatst moet hem terug verwachten. Anders gezegd: Wij waren ons wel bewust dat onze aanval op „de Pit" met een tegenaanval beantwoord zou worden. Maar wie beschrijft onze verwondering toen wij die op déze manier gekonkretiseerd zagen. Er wordt n.l. boudweg gesteld dat er .voor „deze jeugd" (welke vra gen wij ons af?) niets gebeurde in Waalwijk. Deze vergissing kunnen wij de schrijver nog wel vergeven, temeer omdat hij even menselijk is als alle vergissingen die gemaakt worden uit onwetendheid, maar als daar nog bijkomt dat de schrijver dit óns onder meer in de schoenen meent te moeten schuiven, dan is er nog maar één konklusie op zijn plaats hiervoor: hier is sprake van een domme zet ins blaue hinein. Driemaal heeft de schrijver ge tracht telefonisch met ons (voor hem onbekenden) in kontakt te ko men. Toen dit niet vlug genoeg lukte, nam hij de toevlucht tot een volledig misplaatste persoonlijke en niets met de zaak uitstaande slag onder de gordel die als enig effect beoogde de publieke opinie voor zich te winnen. Nee, geachte schrijver, geachte voorzitter Werkgroep de Pit, als U uw ontmoetingscentrum wilt verde digen, dan moet U dat eerlijk doen en terzake en niet óneerlij k en per soonlijk. Martin van Leeuwen Ton Bakkers Gerard van Eeuwijk Gerrit van Heeswijk De premies gaan OMHOOG ONS ANTWOORD UW KEUZE 50% NO-CLAIMKORTING Bij schade slechts 20% verval van de korting NIEUWWAARDE-clausule le jaar H Ook speciale tarieven voor Particulieren - Ambtenaren. UITSLAGEN BILJARTEN Klasse A: Ons Genoegen 1, Waalwijk 38,66 pnt.OOG 1, Waalwijk 37,38 pnt. Hoogste serie: J. Passier 85. Hoog ste partij gemiddelde: J. Passier 10,59 Klasse C: DJS 1, Kaatsheuvel 35,20 pnt. HBS 2, Waalwijk 38,13 pnt.; Ons Vermaak 2, Waalwijk 35,88 pnt.— DJS 2, Kaatsheuvel 34,58 pnt.; Ons Genoegen 2, Waalwijk 40,00 pnt KNA, Waalwijk 35,86 pnt. Hoogste serie C. van Dongen, HBS 17. Hoog ste partijgem.: J. Timmermans, KNA 2,87. Stand klasse A: 't Zwaantje 40,— 100,— Ons Genoegen 38,66 95,13 OOG 1 37,38 94,64 EBC 1 36,97 90,46 Hoogste serie: 145 P. v. d. Loo, DES Haarsteeg. Hoogste partijgem.: P. v. d. Loo, DES Haarsteeg 50. Klasse B: De Maaskanters 40,100, O. Genoegen 2 40,— 100,— Keesje 39,15 98,15 Brandaris 1 37,83 89,42 Hoogste serie: Vink Zwaanïje 108. Hoogste partijgem.: Vink 17.50. Klasse C: NAO 2 BSV 3 Centraal 2 Brandaris 2 Hoogste" serie: HBS. Hoogste partijgem.: mermans KNA 2,87. 132,80 101,60 101,13 99,96 111,62 97,08 112,20 135,30 W. TIMMERMANS EN ZONEN MAKELAARS IN ASSURANTIËN GROTESTRAAT 341, WAALWIJK Inlichtingen: G. van Berkel, Mr. van Houtenstraat. 4 tel. W. Remmers, van Lovenlaan 18 - tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21 - tel. 3292 2626 39,75 39,38 38,95 38,95 17 C. 99,07 96,03 97,15 96,77 van 114,81 114,79 113,40 114,20 Dongen, J. Tim- Zaterdag j.l. zijn in het Amster damse Bos (t.o. de bosbaan-tribune) de eerste wedstrijden gehouden op 'skeelers', schaatsen waarbij de ijzers zijn vervangen door 3 wieltjes. De Hardrijdersclub 'Amsterdam' bracht als organisatrice van het evenement bekende schaats-cracks op het asfalt, zoals Henk Portengen, Jan Derksen jr., Nico Klaassen, Jos Geysel en de dames Beb Geijssen, Nel Kohier én Greet Donker. Voor de Brabantse ploeg, geformeerd door 'Jaap Eden' uit Haarsteeg startten o.m. Wim van Heijst, Bas Lamoen, Tiny vd. Berk en Bart van Son (Haarsteeg), Hans van Beek (Sprang-Capelle), Wim v. Sambeek (Drunen) en Wil Schuwer (Waalwijk). Zowel bij de dames als bij de he ren was de baanlengte 200 meter. El ke rijder kwam in twee manches uit tegen dezelfde tegenstander, de to- taaltijd was bepalend voor de eind rangschikking. Bij de dames won Nel Kohier met een totaaltijd van 52.2 sec. over tweemaal 200 meter. Twee de werd Beb Geijssen (54.4), gevolgd door de meisjes Donker en Lorenta. Bij de heren werden twee maal 12 rit ten verreden. De starttijd was daarbij uitermate spannend. De Brabantse cracks Bas Lamoen en Wim v. Heijst wonnen elk één rit van hun snelle Amsterdamse tegenstanders. De to taaltijd van 40 seooude(!) over 2 rit ten bracht tenslotte Henk Portengen met een-tiende seconde voorsprong op Bas Lamoen op de eerste plaats. Van Heijst wist zijn tegenstander WAALWIJK - In aansluiting op het vorig jaar zo goed geslaagde toer nooi heeft de Waalwijkse badminton vereniging F.S.T. ook dit jaar weer een dergelijke badmintonmanifestatie georganiseerd. De wedstrijden zullen op zaterdag 26 en zondag 27 april a.s. in de Taxandriahal te Waalwijk ivorden gespeeld. Ofschoon het aan tal deelnemers reeds vorig jaar zeer groot was, wordt dit deze keer nog ruimschoots overtroffen. In een A-, B- en een C-junioren klasse zullen ruim 230 deelnemers elkaar om de hoogste eer gaan bestrijden. De organisatoren zijn erin geslaagd om naast de beste spelers van haar eigen vereniging en de beide andere Waalwijkse clubs Jong Ambon en High Speed, de sterkste spelers uit de Bossche Badminton Federatie aan te trekken. In aanmerking genomen dat 'het eerste team van F.S.T. het afgelopen seizoen met groot machts vertoon naar de hogste klasse van de B.B.F. promoveerde en de krachten van de topspelers van de drie plaat selijke verenigingen niet ver uiteen lopen, moeten de kansen van de Waalwijkse deelnemers niet worden onderschat, al zullen zij op sterke te genstand van de talrijke spelers van buiten Waalwijk moeten rekenen. In de klasse C-junioren liggen de kansen vrijwel open, al wordt met be langstelling uitgezien naar de presta ties van enkele Waalwijkse junioren, dich zich in de kompetitie, waaraan zij voor het eerst deelnamen, hijzon der goed hebben geweerd. De wed strijden die op allebei de dagen voor het publiek vrij toegankelijk zijn, zul len op zaterdag om 10 uur en op zon dag om 9 uur aanvangen. Al met al zal er, gezien de kwaliteit der inschrijvingen, twee dagen van goed badminton te genieten zijn. eveneens met een-tiende sec. verschil achter zich te houden, terwijl de 15- jarige Wil Schuwer met 2 rit-over- winningen verrassénd 5e werd. De Brabantse rijders wonnen 7 van de 12 dubbele ritten en daarmee de ploegenprijs. Het klassement van de snelste rit-tijden leverde dezelfde volgofde op: 1. Henk Portengen- (19.6 sec. over 200 meter); 2. Bas Lamoen (19.7); 3. Wim van Heijst (20 sec.); 4. Jan Derksen (20 sec.) en 5. Wil Schuwer (20.9 sec.). Voor-, tijdens- en na de wedstrij den is er door de aanwezige sport verslaggevers, trainers en schaatsen rijders druk gediscussieerd over het nut van „skeeler" bij de zomer-trai- ning en de waarde van bet nieuwe sport-artikel voor iedereen die van schaatsen houdt en ook fit wil blijven als er geen ijs is. In beide gevallen waren de conclusies vrij positief. Voor de hardrijders vraagt de „skee ler" de inzet van hetzelfde „spieren pakket" dat hij op het ijs gebruikt, bovendien versterkt hij zijn enkels en komt er meer dynamiek (aktie) in zijn droog-training. Als spel en sport-cm fit-te-blijven is „skeeleren" bijzonder plezierig. Dat werd ter plaatse be vestigd door 'n grootvader met klein zoon en talloze jongelui die vroegen of zij ook eens op de rolletjes moch ten staan. De eerste echte wedstrij den zijn al evenzeer voor herhaling vatbaar omdat zij o.m. doer de hoge snelheden zeker ook voor de toe schouwer spektaculair zijn. De aktie- ve sohaatsclub „Jaan Eden" onder zoekt de mogelijkheden om binnen- j kort in de Langstraat een return te organiseren. Met rijders als Lamoen, Van Heijst, v. d. Berk en Van Beek acht de club het mogelijk met succes een aanval te doen op het snelheids record op skeeler. Zondagmiddag vond in de Maas landsporthal te Oss het eerste Jo van Buul-Judotournooi plaats, waar aan onze Waalwijkse senioren mee deden, met de heren A. van der Aa, lichtgewicht, L. v. Veldhoven, half- midden, J. van Ham, lialf-zwaar en H. van Mook, zwaar.' Res. H. Ver- wiel. De tegenstand bestond uit zes tien judoteam, maar toch sloegen de Waalwijkse judoka's door tot"de fi nale met resp. 37-5, 46-10, 50-0, 37-7, In de finale kwamen zij uit tegen het zwaar verstrekt Helmond-team en wel met de heren v. d. Pol en De Clercq beiden bekend in de Europe se judowereld. In de finale, die bij zonder spannend was, moesten de Waalwijkse judoka's zich gewonnen geven en wel met 0-28, maar zij konden toch met een fraaie tweede prijs naar huis gaan. 1

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5