waal wij kse en lanqstRaatse couRant Commissie Onderzoek Begroting pleit voor dén woningstichting in Waalwijk Stassar I I Totaal overzicht opbrengst van vastenaktie Dekenaat Waalwijk Uit tic Langstraat BETERE VOORLICHTING AAN DE BEVOLKING TEN ZEERSTE GEWENST Begroting wordt 1-7 mei behandeld Woningstichting Verlaging tarieven Woningbouw Voorlichting Sporthal Ij verfijnd model fraai.bewerkte band 155.- 2) nouveauté met gesatineerde band en champagne-kleurige •wijzerplaat 159.- v uw PRISMA horlogee Vlijmen E.D.C. werkt aan controle op prijsstop ONTVANGSTEN UITGAVEN Waspik Nieuwkuijk Opbrengst van Joproko-aktie DONDERDAGAVOND 24 APRIL 1969 92e JAARGANG No. 33 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 J3ureausj^jjrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" (Van onze verslaggever WAALWIJK - Deze week is het verslag van de commissie onder zoek begroting 1969" van de gemeente Waalwijk gereedgekomen. In deze commissie hadden zitting de heren A. Dercksen, A. Meys, C. van Mossel veld, P. Brouwer en L. Louwerse. De commissie schrijft met voldoening te hebben geconstateerd, dat de begroting sluitend is, op de kapitaalslasten na met betrekking tot de haven. De algemene indruk bestaat dat de in de begroting opgenomen ramingen reëel zijn en voor zover er sprake is van bezuinigingen deze verwezenlijkt kunnen worden. Zoals gebruikelijk wordt het colle ge een aantal vragen voorgelegd. Men vraagt de mogelijkheid te onderzoe ken om in hét voormalige badhuis ar chiefruimte onder te brengen, door de badhokjes uit te breken. Dit mede gezien er op korte termijn geen ver betering valt te verwachten ten aan zien van de huisvesting van de cen trale administratie. De commissie spreekt met lof over de wijze waarop het personeel van de centrale admini stratie het werk verricht. De commissie dringt er bij het col lege van B. en W. op aan, het bui tensporig grote aantal watertarieven (15 stuks) tot een redelijker aantal terug te brengen. Men vraagt verder het gebouw van het voormalige bad huis voor andere doeleinden geschikt te maken. De commissie is van oor deel dat - ondanks 't jaarlijkse ver lies - de onderhoudswerken in het zwembad uitgevoerd moeten worden. Het college wordt gevraagd de raad en de bewoners van de betref fende woningen tijdig op de hoogte te stellen van een eventuele verhoging van de vaste en/of variabele kosten voor de wijkverwarming in het plan Laageinde II. Voorts wordt het col lege in overweging gegeven om te be zien in hoeverre het mogelijk is om het grote woningbestand van de ge meente te combineren met dat van de woningbouwverenigingen. Hiertoe zou met medewerking van deze ver- enigingen één woningstichting ge vormd dienen te worden, welke via een bestuurszetel in te nemen door 'n wethouder, een bepaalde binding met de gemeente heeft en in welke stich ting de bewoners een bepaalde mate van inspraak zouden kunnen hebben. De jaarlijkse kosten van opruiming van de clandestiene vuilnisstortingen door de inwoners zijn te stellen op 4.000, - Gelet op de service die de gemeente gratis verleent ten aan zien van het ophalen van grof huis vuil, moet door een doeltreffende voorlichting aan het publiek, naar de mening van de commissie, aan deze toestand een einde gemaakt kunnen worden. Een eventueel strenger op treden moet naar hun mening in over weging genomen worden. De commissie acht het op zijn plaats als haar mening uit te spreken, dat van rijkswege aan het Stadsge west in enigerlei vorm een bijdrage wordt verleend in de aktiviteiten, die deze ontwikkeling om te komen tot een nauwere samenwerking tussen de bij het stadsgewest aangesloten gemeenten. De commissie onder schrijft het standpunt van B. en W. dat de kapitaalslasten met betrekking tot de haveninvesteringen niet meer op de boekwaarde van de betreffende industrieterreinen kunnen worden bij geschreven, maar geheel in de gewo ne dienst der 'begroting dienen te worden geraamd. Hoewel de commissie met genoegen constateert, dat de openbare nutsbe drijven batige saldi afwerpen, be treurt de commissie het, dat met het 00°P de financiële positie van de gemeente en het goedkeuringsbeleid van G.S. hierin geen aanleiding ge vonden kan worden op de tarieven vun de betreffende bedrijven te ver lagen. Men vraagt het college of het niet wenselijk is om de electriciteits- tarieven aan te passen aan die van de PNEM. De commissie deelt de bezorgdheid van het college ten aanzien van de vertraging in de uitgifte van de ha- venindustrietèrreinen en dringt er op aan alle mogelijkheden af te tasten om te dezer zake betere resultaten te verkrijgen. Naar het oordeel van de commissie is het verzadigingspunt ten aanzien van de bouw van flats bereikt; de sociale woningbouw in de lagere huurklassen dient met kracht te wor den bevorderd. Gelet op het grote percentage bejaarden zou de bouw van meer bejaardenwoningen ter hand moeten worden genomen. In de huren zou in daarvoor in aanmerking komende gevallen via de Algemene Bijstandwet een bijdrage moeten wor den verleend. Hieraan zou bekend heid moeten worden gegeven. „Heeft het college enig inzicht in de vraag, wanneer de overheidsbemoeiing ten aanzien van de toewijzing van wonin gen (voor zover deze géén eigendom der gemeente zijn) als geëindigd kan worden beschouwd? Kan het college inzicht verschaffen ten aanzien van het aantal woningen, dat als krot moet worden aangemerkt? Welke plannen bestaan er voor het saneren van deze krotten?", zo schrijft de commissie. De commissie is van mening, dat de informatie door het gemeentebe stuur aan de bewoners, in meer of mindere mate tekort schiet, gewezen wordt op de onbekendheid van de be volking ten aanzien van het beschik baar zijn van bejaardenwoningen, van de noodzaak om de reinigingsrechten te verhogen, zulks tegen de achter grond van de in de nota inzake het ophalen van huisvuil geschetste be zuiniging in de kosten door een toe gepaste systeemwijziging. Voorts ten aanzien van het houden van hearings voor de inwoners. In dit verband moge worden gewezen op het achterwege blijven van het contact, dat de gemeente zou opnemen met de commissie, gevormd uit de midden stand met betrekking tot de voorge nomen realisering van het cityplan. Kan het college voor wat dit laatste aangaat mededelen, wanneer een ge sprek met de bedoelde commissie kan plaatsvinden, ook al zouden de plan nen omtrent dit plan nog niet afge rond zijn. De commissie acht een spoedige totstandkoming van een planning van de in het bestemmingsplan Groene- woud Le bouwen winkel bijzonder ge wenst. Aangedrongen wordt ook op een betere huisvesting van de ge meentelijke diensten, met name die van de centrale administratie, de so ciale dienst, gemeentewerken en ge meente-secretarie. Men vraagt naar de visie ten aanzien van een centraal gebouw. Hoe is de visie van het col lege ten aanzien van de stichting van één centraal gebouw? De coördinatie van het personeelsbeleid ten aanzien van alle gemeentelijke diensten en be drijven acht de commissie van bijzon der belang, evenals een verbetering van de interne organisatie. Wat dit laatste aangaat verdient het naar de mening van de commissie aanbeveling om periodiek b.v. éénmaal per week coördinatie-besprekingen te beleggen niet alleen tussen dei diensthoofden, maar ook tussen de afdelingschefs en het leidinggevend personeel. Oók ten behoeve van de planning van werken op langere termijn wordt zulks van belang geaöht. Het spijt de commissie, dat de sporthal naar achteraf is gebleken, niet rendabel te exploiteren valt. Worden door het college voldoende activiteiten ontwikkeld om de sport hal te benutten voor bijzondere eve nementen (tentoonstellingen, sport en muziekuitvoeringen e.d.)? Toezicht op de naleving van het huurcontract met de pachter van het restaurant in verband met klachten inzake terrein- Stationsstraat 88, Waalwijk Maandagmorgen gesloten verontreinigingen acht de commissie gewenst. Valt reeds iets naders te zeggen over de toekomstige bestem ming van de huidige R.K. Bernadette- kerk, welke volgens de plannen bij de stichting van een nisnw kerkgebouw als sporthal zou worden benut? De commissie vindt de leegkomen de kantoren van de gemeentebedrij ven geschikt voor de ziekenvervoers- dienst. Tevens vraagt men wanneer deze dienst gaat funktioneren Men is ook van mening, dat de buitenge meenten tot een hoger bedrag zou den dienen te participeren in de kos ten van muziekonderwijs. Men dringt ook aan op één centrale kas voor alle diensten en bedrijven en voor de al gemene dienst. Tenslotte is de com missie benieuwd in welk stadium de plannen verkeren ten aanzien van de bouw van een kinderboerderij en een midgetgolfbaan. Men vraagt deze werken in de wintermaanden uit te voeren door de werklieden van ge meentewerken. De gemeentebegroting wordt op donderdag 1 mei en woens dag 7 mei behandeld. Om de controle op de prijsstop ef fectief te kunnen doorvoeren is de bezetting van de Economische Con trole Dienst tijdelijk verdubbeld, door overheveling van ambtenaren van an dere controlediensten. Op deze wijze hoopt de overheid binnen enkele maanden het prijsverloop in ons land in handen te hebben. Het uitvoeren van een totale con trole is onmogelijk, aangezien men hiervoor een legertje van ongeveer 500.000 ambtenaren nodig zou heb ben. Men beperkt zich daarom tot 't steekproefgewijs controleren, hetgeen door de verhogde aktiviteit van de E.C.D. 'n preventieve werking heeft. Tevens reageert de dienst uiteraard op binnengekomen klachten. Het feit, dat overtreders die een proces-verbaal krijgen in een openbare behandeling van hun zaak voor de politierechter uiteraard een zeer slechte reklame zien, heeft ook al een uitmuntende preventieve werking. V OETBALTOURNOOI 'De finalewedstrijden van het Paasvoet- baltournooi, die wegens het slechte weer waren afgelast, zijn afgelopen zaterdag ge speeld. Voor de vierde maal werd Aloysi- usschool uit Vlijmen bekerwinnaar. De te genstander, De Paletschool van de Vlied berg, gaf goed partij, maar de Vlijmense jeugd won met 3-2. Om de derde en vierde plaats speelde combinatie OLS- Woonwagenkamp tegen de Drunense Wil- helminaschool. iHier werd het eveneens 3 2. Bij het uitreiken van de prijzen wer den dankwoorden gesproken door wethou der Leermakers, wegens afwezigheid van burgemeester Schweitzer. De wethouder roemde de grote belangstelling van de jeugd en de ouders bij de wedstrijden. De heer Willemse werd dank gebracht voor de vijf jaren als organisator van het Paas- tournooi. Van het gemeentebestuur kreeg de heer Willemse een boekenbon. LANGSTRAATSE KRUISBOOG 50 JAAR In verband met het 50-jarig bestaans- feest van de Langstraatse Kruisboogbond, zal er in Café De Hut, Haarsteeg, kruis- boowgedstrijden worden gehouden. Het comité onder leiding van de beer W. van Engelen, v. d. Lee, W. Kok en B. v. d. Meijden, heeft een programma opgesteld. Een wedstrijd voor 4-tallen, klasse A en B en jeugd. Aan alle klasse is een per soonlijk kampioenschap verbonden plus al gemeen kampioen. Voor de persoonlijke kampioen en voor de kampioen van de viertallen is een beker geschonken door de NKB. Verder réserve-kampioen een schild en voor alle deelnemers een herin neringsmedaille. Het bestuur en comité houden van 14.00 tot 16.00 uur een recep tie in Café De Hut. Om 7 uur werdt een einde gemaakt aan het schieten, waarna groot bal, dat voor iedereen toegankelijk is. ZWEMBAD VLIJMEN Het gemeentebestuur heeft de opening van het zwembad vastgesteld op dinsdag 13 mei 1969 om 13.00 uur a) openings tijden buiten vakantieperiode van 13.00 tot 18.30 uur; b) tijdens vakantieperiode van 10.00 tot 18.30 uur; c) 's zaterdags van 10.00 tot 18.30 uur; d) zon- en feestdagen van 12.00 tot 18.00 uur. Zie verder ad vertentie elders in dit blad. WIELRENNEN De Vlijmense nieuweling P. Kuys werd afgelopen zondag winnaar van de ronde van Den Dungen. Dit is zijn tweede over winning in dit seizoen. Bij de amateurs werd W. Nicols 20e en wist dit seizoen eenmaal de bloemen in de wacht te sle pen. Alosery, voor het eerste jaar bij de amateurs, wist zich ook al in de prijzen te rijden. Afgelopen zondag in Den Dun gen had hij met pech te kampen. DAMMEN Maandag werd in Café Ant. Klerks de tweede ronde gehouden van het Damkam pioenschap groot Vlijmen. De uitslagen waren als volgt: le klas A: J. Manders - C. de Laat 2-0; J. van Hoften - C. Sips 0-2; le klasse B: Dillen - H. Brok 2-0; v. Oudheusden - A. de Groot 2-0; J. v. d. Griendt-R. Jonker 1-1; 2e klas: L. van Hoften - L. Pijnenburg 0-2; L. van Overdijk - J. v. d. Ven 2-0; H. de Waal -A. van Wijk 1-1; 3e klas: v. Steen- hoven-C. Thijssen 2-0; H. v. d. Lee- K. Scholts 0-2; S. Verstappen - J. van Overdijijk 1-1. VLIEDBERG-RALLY De vierde Vliedberg-rally werd een suc ces. 129 equipes namen er aan deel. Num mer 1 was burgemeester L. Schweitzer uit Vlijmen. In Café Onsenoort werden de prijzen uitgereikt. De uitslag was: 1. wis selbeker van de gemeenet Vlijmen plus beker en f 100, equipe Banken-Van Delft met 0 strafpunten; 2. beker en £75,- equipe Klerkts; 3. beker m f 50,- equipe v. Asten; 4. v. Beurden; 5. De Wijs; 6. Smulders; 7. Elshout; 8. Bronkhorst; 9. Zondag; 10. Verhulst. De poedelprijs ging naar equipe Roosendaal. De prijs meeste tijdstrafpunten ging naar equipe Jonathan- De Jong. par. St. Jan, Waalwijk 5.057,40 H. Bernadette, Waalwijk 4.719,64 H. Antonius, Waalwijk 4.511,35 Loon op Zand 4.179,- St. Jan, Kaatsheuvel 2.762,48 St. Jozef, Kaatsheuvel 2.600,50 St. Clemens, Waalwijk 1.798,74 H. Bartholomeus, Waspik 1.664,- H. Maria On'b. Ontv., Waalwijk 1.300,- H. Theresia, Waspik 864,65 H. Martelaren v. Gorcum, Kaath. 728,65 'De Moer 701,91 St. Nicolaasziekenhuis, Waalwijk 653,57 Rosengaarde, Kaatsheuvel 277,84 St. Antoniushof, Waalwijk 212,98 K.O.B. b.g.v. eucharistieviering 60,72 Joproko, Waalwijk 2.386,47 Totaal bruto 34.479,90 Onkosten Joproko-aktie Totaal netto opbrengst f 34.479,90 925,03 33.554,87 leven. Een genot waaraan de Nieuwkuykse inwoners kunnen bijdragen door de collec tant niet met lege handen weg te sturen. Er is een bijzonder fraaie route uitge stippeld. De dag zal besloten worden met een uitgebreide koffietafel. Afgehaald door de drumband van Nieuwkuyk hoopt men dan rond 10 uur terug te arriveren. 15-JARIG BESTAAN In het patronaatsgebouw herdacht zater dag de Korfbalvereniging Never Down haar 15-jarig bestaan. Er werden ter dezer gelegenheid films vertoond van sportwed strijden op De Hoge Heide. De muzikale omlijsting was in handen van Top IFine uit Den Haag. UITWISSELING De uitwisseling tussen de KPJ-ers van Heesch en Nieuwkuyk, Vlijmen, Haarsteeg en Herpt is een enorm succes geworden. Een gezelschap van 125 mensen heeft zich in het afgelopen weekeinde in Café De Ploeg uitstekend vermaakt op muziek van The Viscounts. BEJAARDENREIS In gehouden vergadering besloot het be jaardencomité ook dit jaar wederom met de Ouden van Dagen een reisje te maken. Half juni zal dit gebeuren plaatshebben. De reis zal per autobus geschieden. Er zal hiervoor een huis aan huis collecte wor den gehouden. Behalve de bijdrage van de oudjes, moet van deze collecte het „dagje uit" worden bekostigd. Het is goed om even stil te staan bij het genot van deze bejaarden die zij op die dag kunen be- JEUGDTOTO WASPIK Inzet f 849,70. le prijs A. Kerst, Spoor straat 15, Waspik. Geraden f 849,80 en ontvangt f 127,45. 2e prijs de Kaartclub Waspik, Marijke- laan 5, Waspik. Geraden f 849,99 en ont vangt f 84,98. 3e prijs L. van Seist, Burg. Meijerstraat 45, Sprang en P. Peters, v. d. Poelstraat 10, R'veer. Geraden f 850,- en ontvangt f 21,24. De prijzen kunnen tegen inleve ring van de conrtolestrook worden afge haald bij de heer P. Smits, Veerstraat 37. CONTACTAVOND NKV Het bestuur van de centrale NKV Was pik houdt voor haar leden met hun dames een contactavond op vrijdag 2 mei a.s. in de zaal van Café De Statie. Aanvang 8 uur precies. Aan het programma dat deze avond geboden gaat worden werken 70 jonge mensen uit Waspik mee. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk te Waspik, zondag 27 april: 9.30 en 18.30 uur: Ds. Baard uit Raamsdonksveer. WIJKVERPLEGING De wijkverpleging zal zaterdag 26 en zon dag 27 april in Waspik worden waarge nomen door Zr. Marina, tel. 370. MEDISCHE DIENST Zaterdag 26 en zondag 27 april zal dok ter R. F. Wijffels de dokterspraktijk in Waspik waarnemen, tel. 250. AFSCHEID DS. REBEL „Hartelijk dank voor de vriendschap en de grote samenwerking welke ik hier ge durende ruim 4% jaar heb mogen onder vinden. Ik zal de gemeente Waspik beslist niet^ meer uit mij gedachten kunnen we ren Dit waren de laatste woorden welke Ds. Rebel voor een overvolle Ned. Herv. Kerk sprak aan het einde van een af- soheidsdienst. Ds. Rebel vertrekt naar Drente waar hij te Elim een beroep heeft aangenomen. Een vijftal sprekers deden Ds. Rebel uitgeleide. Namens de classis Heusden en de kring Waalwijk sprak Ds. Heijboer uit 's Gravenmoer. Burgemeester H. C. Wolling dankte namens zijn echt genote nog speciaal mevr. Rebel-Vermaes voor haar werkzaamheden in het comité dat diverse collectes verzorgt. De heer Mes, ouderling van 's Grevelduin-Capelle, dankte Ds. Rebel voor diens consulenten- werk. Ouderling De 'Cloe van Waspik sprak namens de kerkeraad, de kerkvoog dij en de gemeente en belichtte de goede sfeer waarin de vele vergaderingen werden gehouden. Tenslotte aanhoorde men Ds. Baard uit Raamsdonksveer, oud studie- (gespecificeerd) Scholen: huishoudschool LTS ULO jongens ULO meisjes Mollercoïïege Levensschool Jongerencursus 31,30 20,95 175,- 150,- 395,57 90,- 42,60 Vormingsinst. jongvolw. 17,51 922,93 Parochies: H. Bernadette 50, H. Antonius 170,85 H. Clemens 50, St. Jan 409,60 Ziekenhuis 53,54 733,99 Akties: Fietsenrallye 80, - avond v. Helvoirt 140, - avond J. de Nijs 472,55 avond K.W.J. 37, - 729,55 Bruto totaal 2386,47 Uitgaven (onkosten krant en verdere onkosten) 925,03 Netto 1461,44 genoot van Ds. Rebel en toekomstig con sulent van de gemeente Waspik. ATAK VERGADERDE De Waspikse Volleybalclub Atak hield in de zaal van Café De Statie een alge mene ledenvergadering. Diverse activitei ten voor de komende maanden worden hier besproken. Atak zal o.m. inschrijven voor diverse tournooien. Op zondag 15 ju ni organiseert men zelf een tournooi. TOEZEGGING VAN BEROEP De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Waspik heeft een toezegging van be roep uitgebracht op Ds. Van Wijnen uit Goederede. DANSAVOND KPJ Op zaterdag 26 april organiseert de KPJ Waspik in De Statie een dansavond waar aan The Glying Stars hun medewerking zullen verlenen. Ook niet-leden zijn wel kom. Op die dag zal er ook een inzame ling van oud-papier worden gehouden. SOOS MON PLAISIR De Jeugdsoos Mon Plaisir houdt zaterdag 26 april van 19.30 tot 22.30 uur 'n avond vol plezier in het gemeenschapshuis in de Kerkstraat. The Bumble Bees zorgen voor de stemming. DUIVENSPORT De Reisduif, voornaamste uitslagen van St. Ghislain: M. Bax 1 4 24; J. Jongene- len 2 17; M. van Dongen 3; A. de Wit 5 18; Th. Gijsman 6 12 25; G. Kemmeren 7 20 22 23; Kuyten-Govaerts 8; N. Smits 9; A. Kuyten 10 21. PV Waspik, voornaamste uitslagen van NeuMlis: F. van Onzenoort 1 12 19 45;; H. Treffers 2 5 31; P. de Graauw 3 10 16 25 30 33 37; Faro 4 28; G. Kuyten 6; W. Donks 7 8 9 14 17 18 32. VOLLEYBAL De Waspikse volleybalvereniging Atak kreeg in de gemeenetlijke gymzaal hoog bezoek .Niemand minder dan het Til- burgse Tornado, dat in de competitie van de NeVoBo in de ere-divisie het roem ruchte Blokkeer versloeg en landskampi oen AMVJ het leven erg moeilijk maakte, speelde in Waspik een demonstratiewed strijd tegen Atak. De Tilburgers moesten even wennen aan de kleine zaal en kwa men met 2-0 achter. Zij wonnen ten slotte met 3-2.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9