i. Smits „Nu de tering naar de nering zetten" Raad Waalwijk donderdag begonnen met behandeling begroting Zondagavond 8 uur in Waalwijk dodenherdenking WAALWIJK Er is verschil; ook in broodjes! IrTertotel Puroj El Terreno heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! houdt Lido De Ster Romantica Roestelberg Taxandria-Bar BLOEMSTUK VOOR BURGEMEESTER J. TEIJSSEN 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 MEI 1969 19 Kosten haven project drastisch beperken Sociale werkplaats Verwarming in Laageinde blijft langer branden Boerenpartij Centrum- en City plan Partij v. d. Arbeid P. Brouwer GEMEENTE WERKEN/ GEMEENTE BEDRIJVEN Haven Alternatief Capelle tandartsendienst Jeugdbonden. „DE BIEKORF" smetteloos v«r De heer J. Smits, sprekend namens de C.D.U., hield de volgende alge mene beschouwing: Begin mei, terwijl reeds 1/3 van het jaar verstreken is, beginnen wij met de begrotingsbehandeling 1969. Een voor mij onverteerbare zaak, waaraan ik niet langer mijn medewerking meer wil verlenen. Ik ver wacht dan ook de begrotingsbehandeling van 1970 uiterlijk medio de cember 1969. De budgettaire positie van de gemeente is zeer slecht. Als gemeente bestuur dienen we ons echter heel goed te realiseren dat deze van de inwoners ook niet zo rooskleurig is. En dat ook deze belastingbronnen eenmaal uitgeput raken. De abnormale zwaardere lasten, onze inwo ners van Waalwijk opgelegd in de afgelopen jaren, zijn niet langer meer verantwoord en niet langer te dragen. De grens is bereikt. Wij hebben recreatie en voorzieningen, zoals geen enkele gemeente in de omtrek heeft. Daar kunnen wij trots op zijn. Maar de onderhouds kosten hiervan zijn onbetaalbaar geworden, laat staan om deze uit te breiden. Het gemeentebestuur zal de tering naar de nering moeten zetten. Uw regelmatig terugkerende mo tivering, als stok achter de deur, dat de ministers op binnenlandse zaken en financiën hogere eisen zullen gaan stellen aan het gemeentelijk belastinggebied, willen wij in aan merking komen voor een eventuele toekenning van een aanvullende uitkering van het gemeentefonds, vindt bij mij geen weerklank meer. Het is verder onjuist om mini mum-normen te stellen, waaraan 't gemeentelijk belastinggebied moet voldoen. De behoeften worden voor een belangrijk gedeelte bepaald door het beleid. Het eigenaardige doet zich voor, dat de overheid ener zijds bedrijven beboet voor prijs verhogingen, zij zelf als predikster van de leer drastische verhogingen door overheidsinstanties stimuleert en sanctioneert; dat is meten met twee maten. Uw voorstel om de straatbelasting, reinigingsrechten en de opcenten op de personele belas ting met 10% te verhogen, zal door mij dan ook niet worden gesteund. U zult ons nieuwe bezuinigheids- voorstellen moeten doen toekomen. Er zullen bepaalde projecten in la tere stadia uitgevoerd moeten wor den. Gelukkig beschikt Nederland thans over diverse goed geoutilleer de werkplaatsen. Voor het verkrij gen van loonopdrachten is men ech ter meestal afhankelijk van de ak- tiviteiten van de bedrijfsleider en direkteur. In vele werkplaatsen wor den vaak dezelfde werkzaamheden verricht, waarvoor kostbare machi nes nodig zijn die meestal slechts periodiek gebruikt worden, terwijl het aanleren van diverse handelin gen veel tijd vergt. Verdient het daarom geen aanbeveling om in de regiovergaderingen afspraken te maken betreffende taakverdeling per bedrijf van de werkzaamheden waardoor een zekere specialisatie kan ontstaan? Het aantrekken van loonopdrachten kan dan ook veel efficiënter centraal gebeuren en verdeeld worden over de diverse bedrijfstakken, naargelang aard en opleiding van de werknemers en technische bedrijfsuitrusting van de werkplaats. Hierdoor zou tijd en geld bespaard kunnen worden. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Ramingen voor verlening van pe riodieke en incidentele bijstand lijkt mij te optimistisch. Steeds meer ge zinnen kunnen door de steeds stij gende kosten van levensonderhoud niet meer rondkomen. De lasten zijn de afgelopen jaren voor velen on draaglijk geworden. De lonen heb ben geen gelijke tred gehouden met de stijging van de lasten. Geduren de de afgelopen jaren zijn de hef fingen door de gemeente agnormaal en overtrokken gevoerd, velen zul len daardoor een beroep moeten doen op de sociale dienst, 't Wordt een ongezonde wisselwerking. VERKEER Met betrekking tot de verkeers planning ben ik verheugd met het onlangs uitgebrachte rapport om trent de verkeersstructuur in Waal wijk en aangrenzende gebieden. Ho pelijk wordt spoedig met de eerste fase van uitvoering een begin ge maakt. WONINGBEDRIJF Er dient meer bekendheid te wor den gegeven aan de mogelijkheid van het kopen van gemeentewonin gen. Wij moeten trachten het ge meentelijk woningbestand zo klein mogelijk te houden. Ook zullen wij de woningbouwverenigingen hierop nadrukkelijk moeten wijzen. Ook een van hun eerste taken moet zijn het eigen woningbezit te bevorde ren. Verder zullen er veel meer wo ningen gebouw moeten worden voor alleenstaanden en bejaarden, niet als aparte woonblokken, maar als onderdeel van de normale rij- woningbouw, zodat zij opgenomen blijven tussen de opgroeiende ge zinnen. GRONDBEDRIJF Hoewel regeren betekent vooruit- (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De raad van de gemeente Waalwijk is donderdag avond begonnen met de behandeling van de gemeentebegroting 1969. Voor de aanvang van de vergadering feliciteerde de nestor van de raad, de heer G. Duyvelaar, de burgemeester met diens benoeming tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Burgemeester Teijssen, die onder luid applaus was binnengetreden vond op zijn tafel een bijzonder fraai bloemstuk dat de raad hem aanbood. Zichtbaar getroffen dankte de heer Teijssen voor deze hulde. Wethouder C. P. van den Hoven deelde mee, dat het college woensdag besloten had de verwarming in plan Laageinde nog niet af te sluiten. Het minder goede weer had hun tot deze stap gebracht. Naar alle waarschijn lijkheid gaat de kraan op 15 mei dicht, om dan weer op 15 september open te gaan. Met algemene stemmen besloot de raad de nota inzake de plaats van de woningcorporaties niet m de algemene beschouwingen te be trekken maar in de vergadering van eind mei te behandelen, Alle fraktievoorzitters en leiders van de één-mans groeperingen 'hiel den donderdagavond een algemene beschouwing. Elders in dit blad vindt U de letterlijke tekst van de heren Meijs (Katholieke Unie), Van Seters (Werknemersfraktie), Dercksen (Prof Chr. Fraktie) en J. Smits (CDU). De vertegenwoordiger van de Boe renpartij, de heer Van Noye, drong aan op een herwaardering van de gronden aan de haven, opdat de ter reinen dan gemakkelijker te verkopen zijn. Ook schetste hij enkele proble men die de ruilverkaveling met zich meebrengt. Spreker vroeg het college te bewerkstelligen dat in het woon gebied plan Zanddonk voornamelijk arbeiderswoningen zouden worden gebouwd. Nutteloos rijden van de zien, zijn de investeringen, gedaan in het grondbedrijf, veel te hoog. Hierdoor ontstaat een heel groot renteverlies. Alternatief: langer wachten met de aankoop van gron den en het aanleggen van de beno digde kunstwerken is dringend noodzakelijk. De rente-bijschrijving op de boekwaarde van de gronden, bedraagt thans reeds IV2 miljoen gulden. Deze gronden worden hier door op den duur onverkoopbaar. HAVEN EN INDUSTRIETERREIN Rente-bijschrijving is hier niet meer verantwoord; zijn wij reëel, dan zullen wij deze gronden moeten herwaarderen en wel naar beneden, temeer nog daar de ondergrond hier zeer slecht is, waardoor extra kosten noodzakelijk zijn voor de funderingen. Deze gronden zullen we zo spoedig mogelijk moeten pro beren te verkopen en wel voor de vestiging van de droge industrieën. dienst gemeentewerken zou volgens hem kunnen worden voorkomen, als men ten behoeve van deze dienst en kele garages zou bouwen ten zuiden van de spoorlijn. De heer Van Noye ging verder nog kort in op enkele al gemene zaken. Het P.v.d.A.-lid A. Louwerse drong er bij het gemeentebestuur op aan om het vormen van wijkcomité's te be spoedigen. Hij informeerde of het niqt mogelijk was, de normen van de sociale dienst openbaar te maken. Nadat de heer Louwerse nog even de belastingverhogingskwestie had aan gehaald, informeerde hij hoe het met de aanbesteding van het slachthuis stond. De heer P. Brouwer - die als lid van de begrotingscommissie uiteraard niet veel wensen meer had - haalde drie punten aan. Hij pleitte voor meer wedstrijden in de wintermaan den in de sporthal. Verder drong hij aan op een stichting uit de burgerij, die een instruktiebad tracht te ver wezenlijken. De heer Brouwer drong bij het college verder aan op een wat efficiënter vervoermiddel dan de fiets, voor de gemeentébode. Gezien de vele werkzaamheden van de bode, vindt hij dat volkomen verantwoord. Het college van B. en W. antwoordt woensdag, daarna krijgt de raad weer het woord en zullen de belasting voorstellen worden behandeld. Hoe staat het nu werkelijk met het city-plan, waardoor 't centrum van Waalwijk een nieuw hart zal krijgen? Verschillende keren is ons meegedeeld dat het geheel financi eel „rond" was en er zich voldoen de gegadigden zouden hebben aan gemeld. Voor de middenstanders in Waalwijk is het een benauwde si tuatie. Kunnen zij het nog wel gaan verbouwen? Hoe zal de nieuwe si tuatie worden? Komen hun panden d.an niet geïsoleerd te liggen? Het gemeentebestuur zal zo spoe dig mogelijk middels een openbare hearing hen volledig op de hoogte dienen te stellen. Zal er nog wel voldoende belangstelling bestaan voor de vorming van verhuur van de panden in het centrum? Het to tale investeringsbedrag in het cen trum bedraagt thans 3T4 miljoen gulden. Rente-bijschrijving lijkt mij ook hier gevaarlijk worden. LAAGEINDE Geïnvesteerd 2,1 miljoen gulden. Aangezien deze gronden bestemd zijn voor woningwetbouw en de uit eindelijke grondprijs hiervoor wordt vastgesteld door het ministerie van volkshuisvesting, is rente-bijschrij ving niet verantwoord. MEERDIJK Geïnvesteerd 6,17 miljoen gulden. Herverkaveling van de percelen lijkt mij hier de enige oplossing om de bouwaktiviteiten van particulie ren te stimuleren. Resumerend mo gen wij stellen, dat in verschillende gevallen rente-bijschrijving niet meer verantwoord is, zodat de ge hele beraming niet in overeenstem ming is met de werkelijkheid. En de gehele begroting betreffende het grondbedrijf sterk overtrokkken ge flatteerd en niet reëel meer is. SLACHTHUIS Het doet mij veel genoegen te kunnen constateren dat hier thans 'n nuchter en zakelijk beleid wordt gevoerd, hetgeen voor het gemeen tebestuur een belangrijke zorg min der is. Voorzichtig dient men echter te zijn met nieuwe investeringen i.v.m. aanpassing aan de E.E.G.-nor- men. Ik geloof niet meer in export door kleine regionale bedrijven, want daarvoor is nodig een groot modern gespecialiseerd en goed ge outilleerd bedrijf. CENTRALE VERWARMING Gezien de moeilijkheden in de af gelopen jaren, met wijkverwarming en blokverwarming, zullen wij zo veel mogelijk moeten trachten de nieuwe woningen te doen voor zien van individuele verwarming. Dan weet de eigenaar van de wo ning en de bewoner waar hij aan toe is. De personeelsbezetting van de dienst gemeentewerken bedroeg in 1968 35 ambtenaren in maandsala ris en 96 op maandloon. In totaal dus 131. Dit jaar zullen 129 perso neelsleden bij deze dienst werk zaam zijn. Gemeentebedrijven heeft een technische staf van 15 leden, een administratieve van 3 en 35 werknemers. De personeelsbezet ting in beide diensten lijkt mij erg hoog. Zou het niet voordeliger zijn om diverse werkzaamheden aan derden uit te besteden. Wij willen teveel zelf doen b.v. het onderhoud en aanleg van de hele plantsoen dienst zou gemakkelijk uit te be steden zijn. Ik moge u verzoeken men gegevens te verstrekken over deze personeelsbezetting in 5 ge lijksoortige gemeenten. SPORTPARK De totale lasten zijn ontstellend hoog. En zullen steeds hoger wor den. Alhoewel door u college de verzekering werd gegeven dat een sluitende exploitatie van de sport hal mogelijk was, blijkt nu het te gendeel. Een nadelig saldö van f 23.025,-, hoe groot schat uw colle ge het totale verlies over de ko mende drie jaren. Het grote zorgenkind van de ge- pieente. Tot en met 1968 heeft het ha venpro jekt investeringen gevergd van ruim 15,5 miljoen gulden. De kapitaalslasten voor het jaar 1969 zijn ruim 1 miljoen gulden. Zoals ik reeds eerder heb gezegd, is het niet juist deze steeds stijgende las ten volledig te verdisconteren in de grondprijs, want dan raken we deze gronden nimmer meer kwijt. De verdere kosten voor de instand houding van dit projekt bedragen volgens de ramingen in 1969 f IG'3.200,-. Hiertegenover bedroe gen de inkomsten 1968 f 8.500,- en de raming van de inkomsten over 1969 zijn slechts een bedrag van f 20.000,-. Reeds jarenlang heb ik als enige in deze gemeenteraad gewaarschuwd voor de gevolgen van een te kleine opzet van de haven. Daarom heb ik ook steeds geweigerd mijn goedkeu ring en medewerking te willen ver lenen aan de diversen raadsbeslui ten die betrekking hebben op boven genoemd havenprojekt. Mijn voor stel vóór de aanleg van een schuts- sluis was, om deze te verbreden en wel zodanig dat grote schepen, die de Bergse Maas bevaren, via de sluis de haven in kunnen komen. Maar mijn stem vond geen weer klank. Een sluis met een capaciteit van slechts 1000 ton heeft geen le venskansen. Als binnenkort het Deltaplan gereed is en het waterpeil op de Bergse Maas vrij constant zal zijn, waardor de schutssluis voor een belangrijk gedeelte overbodig zijn, waardoor de schutssluis voor grotere schepen deze drempel kun nen passeren. Daarbij komt ook nog dat wij niet kunnen concureren tegen de gemeente Oss en Cuyk, de Kern gemeenten met allerlei fassiliteiten en betere bouwgrond. Het is niet juist om nu zomaar te stellen, wij kunnen deze kapitaalslasten niet dragen en doen dan maar een be roep op de overheid, en gaan ge woon verder met andere resicodra- gende projekten als b.v. een cul tureel centrum. Wij -zullen zelf zo spoedig moge lijk met alternatief moeten komen, en wel: a. Stoppen met verdere investerin gen. b. De gronden langs de haven op een kaderstrook van 50 mtr, diep te na, zo spoedig mogelijk trach ten te verkopen, t.b.v. vestigin gen van droge industrieën, tegen normale concurrerende grondprij zen. c. Sluiswachter direkt op.non-aktief stellen, en iemand op de gemeen- tewerf belasten met het bedienen van de sluis. De vertrektijden van de uitvarende schepen zijn uiter aard bekend. Het is toch een belachelijke situatie dat wij twee sluiswachters hebben, salaris f 42.00G',- met 2 dienstwonin gen om gemiddeld twee scheepjes per dag binnen te laten, die per dag slechts f 40,- opbrengen, terwijl naast het renteverlies en afschrij vingen van ruim 1 miljoen gulden per jaar, nog jaarlijks onderhoud- kosten staan van ruim f 60.000,-. Voor de haven is hier slechts nog een reëele mogelijkheid, een water- sportcentrum, wel een dure. In de exploitatieopzet van het havenge bied is een bedrag van f 100.000,- opgeno'men voor reklame en pro- pagandakosten. Waarom wordt hier praktisch geen gebruik van ge maakt. We staan voor een zeer moeilij ke periode en gezamelijk zullen we een uitweg moeten vinden. Bijzon der veel is er door het gemeentebe stuur in de afgelopen jaren periode tot stand gebracht. Waalwijk is 'n prettige plaats om in te wonen, de stad heeft velerlei voorzieningen op alle terrein. De samenwerking over het afgelopen jaar was bijzonder prettig en vruchtbaar, hiervoor mijn erkentelijkheid. Ik wens u college veel wijsheid en inzicht toe. - De regering heeft een wetsont werp op het stakingsrecht inge diend. BEJAARDEN BILJARTEN Zaterdagmiddag om 2 uur spelen 2 bejaardenteams n.l. een uit Waal wijk en een uit Kaatsheuvel een bil- jardwedstrijd in café De Witte Brug. Deze wedstrijd is georganiseerd door de biljartvereniging H.M.S. De be jaarden uit Waalwijk tellen met hun zessen 408 jaar en het Kaatsheuvelse zestal telt tezamen 439 jaar. P.V. „DE LUCHTVAART" Op Koninginnedag organiseerde de postduivenvereniging „De Lucht vaart" een wedvlucht vanuit Vilvoor de, afstand 94 km. De uitslag was als volgt: G. Treffers 1 2 3 10 11 25; A. Klootwijk 4 5 9 15 l9;A. v. Ooster hout 6 7 8 20 27 28 40; B. Pols 12 22 31; C. Blok 13 18 24 38; P. Nieuwenhuizen 14; J. Nieuwenhui- zen 16 47; P. Netten 17; L. ten Ber ge 21 45; W. de Rooij 23 35 36; A. Ramsteijn 26; A. Bakkeren 29 30; C. de Cloe 32 33 37; Jac. Verduijn 34 41; B. van Campen 39; L. Vos 42; H. Brok 44; E. Haveihals 46. BASKETBALL WSC Vrijdag' 2 mei speelt WSC een oefenwedstrijd tegen een team van het Dr. Mollercollege. Deze wed strijd wordt gespeeld in de Taxan- driahaf en begint om 8 uur. Dege nen, die het volgend seizoen willen basketballen, kunnen nu komen kij ken om een indruk te krijgen van deze pas opgerichte basketball-afde ling. Eventueel kunnen zij zich op geven als lid. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS De jaarlijkse Dodenhedenking zal dit jaar plaats hebben op zondag 4 mei a.s. om 8 uur bij het oorlogs monument aan de Burg. Moonen- laan. In tegenstelling met andere jaren, zal er dus dit jaar geen stille tocht worden gehouden en worden de leden van de afd. Waalwijk dus verzocht om vóór 8 uur bij het oor logsmonument aanwezig te zijn. Evenals vooragande jaren zal ook dit jaar een (sobere) herdenkings plechtigheid worden gehouden bij 't oorlogsmonument aan de Burg. Moonenlaan. Het doel van de plechtigheid is te getuigen van het diepe respect jegens degenen die met hun leven de vrijheid hebben verworven die wij thans nog beleven. Eenieder die de bestaande vrijheid op de juiste wijze waardeert wordt uitgenodigd bovenge noemde plechtigheid bij te wonen, welke op zondag 4 mei a.s. om 20.00 uur precies een aanvang zal nemen. Aan de plechtigheid, welke door de VVV-Waalwijk is voorbereid, zal medewerking wor den verleend door enkele leden van de Waalwijkse harmonie „St. Crispijn', de Liedertafel „Oefening en Vermaak" en door de heer P. van de Griendt. Van 19.45 uur tot 20.00 uur zullen in alle kerkgebouwen te Waalwijk de klokken worden geluid. ZONDAGDIENST artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. van Lennep, tel. 2950 Apotheek: Nijman, tel. 2084 (Zaterdag's) Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur Tandarts: A. Wooning, Kaatsheuvel AVOND EN NACHTDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS Van 3 mei 's morgens 12 uur tot 10 mei 's morgens 8 uur: Zr. A. Bos, Burg. v. d. Klokkenlaan 99, tel. 4774. VERLOSKUNDIGE L. P M. Smeele, Prof. Nolenslaan 69 Spreekuur ieder dinsdag van kwart voor twee tot vier uur in het Me disch Centrum. Dinsdagsavonds aan huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. ZONDAGDIENST PASTORIËN van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: St. Jan, Grotestraat 285, tel. 2181 N.H. KERK, WAALWIJK 10.00 uur v.m.: Ds. Ph. Kroes N.H. KERK, BESOYEN 10 uur: Ds. H. Smit, Bilthoven. Viering H. Avondmaal 6.30 u.: Ds. P. v. Galen, Klundert Dankzegging H. Avondmaal Extra kollekte voor de Herv. Ger. N.H. KERK, BAARDWIJK 10.30 uur: Ds. J. J. Kooman. GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK 10 en 5 uur: Drs. J. v. d. Berg, Ermelo. PINKSTERGEMEENTE Parochiehuis (achter de Kombi) 2.30 uur n-m.: Evangelist W. v. Beek HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp 'aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. Reeds 100 jaar LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 DEPÓT CORDèS-VERF Afgelopen maandag is in Waal wijk een depót ten behoeve van verfwaren geopend. Cordis-verf is de naam van dit depót, dat geves tigd is aan het Laageinde 93. Win keliers en schilders kunnen hier te recht voor de diverse soorten verf. Het pand is zeer ruim van opzet en de verfwaren zijn zeer overzichte lijk opgesteld, jzodat |de cliënten zeer snel hun keuze kunnen maken. Rekken langs de wanden en over het gehele gebouw verspreid waar borgen een goede indeling. Door deze vestiging is het mogelijk dat de reeds genoemde personen snel kunnen beschikken, over de nodige soorten verf Sikkens. WEDVLUCHT CC WAALWIJK Zondag j.l. hield de PV CC Waal wijk 'n wedvlucht vanuit St. Quen- tin. De uitslag was als volgt: J. Mulder 1 5 8 12 16 21 26 27 29; A. Snoeren 3 4 6 17 18 24 31 32; Maas 2; L. Kemmeren 7 15 33 34; C. Pullens 9 10 11 19 22 25 28 30; J. van Daalen 13 14 23; v. Weideren 20 37; v. Heumen 35 36. Op Koninginnedag hield de PV CC Waalwijk een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De uitslag was als volgt: A. Snoeren 1 7; L. Mulder 2 8 10 11 16; v. Weideren 4 5 12 13; C. Pul lens 3 6; J. van Daalen 9 14 15. TOP-VOLLEYBAL IN WAALWIJK Zaterdagavond 3 mei a.s. zal de Waspikse volleybalclub Atak een demonstratiewedstrijd spelen tegen het Tilburgse Tornado in de Taxan- driahal te Waalwijk. Aanvang 7 u. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 041 60 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN WAALWIJKSE SUCCESSEN OP PROV. ACCORDEONCONCOURS Te Helmond heeft op 27 april j.l. het provinciaal accordeonsolisten- concours plaats gehad. We hebben de uitslag in ons vorig nummer al vermeld. Wij verzuimden te ver melden dat rnej. Antoinette van Wanrooij, lid van de Waalwijkse Accordeonver. Accordeola, in de af deling IV maar liefst 78 pnt. wist te behalen. Zij werd hiermede eer ste en kampioene van Noord-Bra bant. Voorwaar een pracht succes. SOOS MEMPHIS GOLD Sociëteit Memphis Gold heeft 'n druk weekend voor de boeg. Op uit nodiging van het KMHC-bestuur verzorgt de vroedschap a.s. zater dagavond 3 mei met de complete discotheek een groots opgezet hoc keybal in het hockeypaviljoen aan de Olympiaweg. Zondagmiddag zal op de terreinen van KMHc 'n ge- kombineerde hockey-voetbalwed- strijd worden gespeeld tussen elf tallen van de Waalwijkse hockey club en leden van Memphis Gold. De aanvang is om half drie. Na af loop is er een thé-dansant in het paviljoen. Zondagavond volgt dan tot slot van dit hockeyweekend een groot bal in het home van Goldinoss di Memmos. Het vat is daartoe open om half negen. De fans van Bob Smit en het Duke City Sextet kunnen zaterdagavond in het Lido terecht. Zondagavond spelen hier The All Stars met zang van Frank Scott. In verband met de Dodenherdenking begint dit dans- festijn pas om 9 uur. De befaamde groep van Rob Hoe- ke komt zaterdagavond naar Kaats heuvel om daar in Dancing El Ter reno op te treden. Zondagavond is er een disco-bal. Volgende week zal de Engelse topband The Ivev's ongetwij feld dé attractie zijn. Hun plaat 'May be to morrow' staat 'hoog genoteerd. The Flying Rockers blijken nog steeds een grote trekpleister te zijn. Het orkest speelt zaterdagavond in De Ster in Nieuwkuijk. Zondagmid dag komen hier twee (bekende groe pen Shocking Bare en The Swinging Soul Machine. Zondagavond tot slot de groep van John Lamers. De omschakeling op soulmuziek heeft het orkest Graduate nieuwe glans gegeven. Zaterdagavond speelt Graduate in Romantica en natuurlijk is daar ook zanger Iwan Rock bij aanwezig. De dansparty's op zondagmiddag in de Roestelberg zijn telkens weer opnieuw een succes. Deze week kan men daar het Kaatsheuvelse orkest The Interval bewonderen. In de bar van sporthal Taxandria is zaterdagavond een disco-bal. Zon dag treedt hier het dans- en show- orkest Semie op. Zowel voor jong als oud een trekpleister voor een gezellig avondje uit.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3