wAaLwijkse en lanqstRAAtse couRAnt Drs D. Schouten - Waalwijk - benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau Défilé in Waalwijk trok veel deelnemers en bekijks bouwman brillen Het Groene Kruis afd. Sprang-Capelle hield jaarvergadering Ere-medaille O.N. in goud voor J. v. Loon uit Drunen bij BHSACaEMTEIN] 60 jaar Hoendervangers OPEN OOG RUYS&CO KONINGINNEDAG GEVIERD KANTOORHOUDER VAN DE PTT GROTE VERDIENSTEN OP ONDERWIJS-GEBIED VOOR BABY'S HUIDJE VLIEG MET AJAX MEE NAAR MADRID Reserveer Uw plaats v.a. f250-, Bijna 20 jaar direk teur van het Willem van Oranjecollege Onderwijs Politiek Erkenning Besoijen Zuid en Baardwijk Jubileum-aanbiedingen van de „betere" herenmode HOENDERVANGERS Herenmode-adviseur Veel verdiensten op maatschappelijk terrein in Drunen Aktieve rol VRIJDAG 2 MEI 1969 92e JAARGANG No. 35 VA n Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p: kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) 4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Een man wiens verdiensten op onderwijs-niveau bij zonder groot zijn, drs. D. Schoute>n uit Waalwijk, werd dinsdagmorgen op het Willem van Oranje College in het zonnetje gezet. Tijdens een huldi ging waarbij ook alle leerlingen aanwezig waren deelde burgemeester J. Teijssen de heer Schouten mee, dat hij was benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Een onderscheiding die hern ten deel viel van wege zijn verdiensten voor het Willem van Oranje College, waarvan hij 20 jaar direkteur was en zijn werkzaamheden op onderwijsgebied. In zijn toespraak ging burgemees ter Teijssen even in op de beweging die momenteel ook het onderwijs meemaakt. Wanordelijkheden op deze school lijken me niet mogelijk, omdat op de school nog steeds de per soon Schouten zijn sporen achterlaat. Over u mijnheer Schouten wil ik het nu vanmorgen eens hebben", zei bur gemeester Teijssen. Hij schetste de periode dat drs. Schouten het Willem van Oranje College - een protes tante middelbare school - in Waal wijk heeft geleid. „Toen u in 1949 hier kwam was u voor een omvangrijke taak geplaatst. U werd direkteur van een middelbare school die een grote regio omvat. Die school heeft u bij de ouders gebracht. Toen er op 1 september 1949 werd gestart telde het Willem van Oranje College 48 leerlingen, nu zijn er dan ruim 500. Die snelle groei hield ook een uitbouw van de school in. Er kwam een HBS B afdeling bij en la ter een Middelbare Meisjesschool". „Niet alleen als direkteur van het Willem van Oranje College zette u zich voor het onderwijs in, maar ook door bestuursfunkties in andere schoolbesturen te vervullen". Burge meester Teijssen dacht hierbij aan het voorzitterschap van de heer Schouten van de Christelijke BLO in Waalwijk en de Prot. Chr. Vereniging voor La ger Onderwijs. Ook van die scholen was de heer Schouten een dagelijks stimulator. Ook op maatschappelijk en kerke lijk terrein heeft de heer Schouten zich meermalen begeven. Zo is hij voorzitter van de provinciale Prot. Chr. Vereniging voor Pedagogische Zorg in Noord-Brabant, voorzitter van de Stichting De Crokus in Ee- then en van het Comité Evangelisatie in Den Bosch. Ook de Stichting Prot. Jeugdcentrum De Meerpaal in Waal wijk heeft lange tijd de steun van de heer Schouten genoten. Drs. D. Schouten is ook in de po litiek geen onbekende. Laatst kwam hij nog in het nieuws als lid van de centrumgroep van de C.H.U. Hij is van de Christelijk Historische Unie,, hoofdbestuurslid en lid van de Unie- Raad. Verder is de heer Schouten voorzitter van de Prot. Chr. Fraktie in de Prov. Staten. „Een man met bijzonder grote liefde voor 't Oranje huis. Daarom doet het mij juist zo veel plezier, dat ik u kan meedelen dat H.M. de Koningin u heeft be noemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau", aldus burgemeester Teijssen, die drs. Schouten vervol gens deze hoge onderscheiding op speldde. In zijn dankwoord zei Drs. Schou ten deze morgen bijzonder verrast te zijn, dat hem deze hulde werd be reid. Hij had niet vermoed toen hij 's-morgens naar school reed, waar hij nog enkele uren per week les geeft, dat hem dergelijke hulde ten deel zou vallen. „Mijn dank voor deze bijzon dere erkenning. Ik ben er echt trots op. Mijn belangstelling is altijd ge weest en heeft behalve het onderwijs ook altijd uitgegaan naar de politiek. Mijn werk in Waalwijk heb ik altijd met plezier gedaan', aldus Drs. Schouten. WAALWIJK In een stralende zon heeft op Koninginnedag in Waal wijk de huldigingsbijeenkomst op het Raadhuisplein plaatsgehad. Ve le groepen en verenigingen hebben het défilé luister bijgezet, terwijl ook de muziek niet ontbrak, getuige de aanwezigheid van Harmonie St. Crispijn en het Jachthoornkorps Cornu Copiae. De bijeenkomst kreeg nog een speciaal cachet vanwege het feit, dat burgemeester J. Teijssen de eer te beurt was gevallen, benoemd te zijn geworden tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. V Burgemeester Teijssen zei in zijn toespraak tot de vele aanwezigen, dat die aanwezigheid een uiting is van de feestvreugde van de dag. Het is niet zozeer een traditie, maar meer nog de blijdschap vanwege de verjaardag van Hare Majesteit Ko ningin Juliana. Deze dag mag dan ook wel gezien worden als 't hoog tepunt vn het jaar. Een driewerf hoera besloot zijn toespraak. Loco-burgemeester J. van Hees- wijk zei, hoewel niet gebruikelijk, deze gelegenheid aangegrepen te hebben om in het openbaar burge meester Teijssen te feliciteren met de benoeming tot Ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw. Ge durende al die jaren heeft burge meester Teijssen veel voor onze stad betekent en dat is daarom dat wij met vreugde hebben kennis genomen van de benoeming. Ook burgemeester Teijssen viel 'n drie werf hoera ten deel. Tot slot van de huldigingsbijeenkomst werd het Wilhelmus ten gehore gebracht door Harmonie St. Crispijn. De verschillende Waalwijkse Oran jeverenigingen hebben een druk en programma gebracht. In Be- soyen werden de kinderen en de bejaarden met een traktatie verrast, 's Middags werden op het feestter rein aan het Hertog Janpark wed strijden georganiseerd, waarbij mu zikale assistentie werd verleend /door de Jeugddrumband Ons Ge noegen en het majorettenkorps. Tij dens de middag vond ook 'n zeer geslaagde oriëntatierit plaats voor de oudere jeugd, 's Avonds maakte Harmonie St. Crispijn een wande ling door het stadsdeel Besoyen, terwijl de ouders van de kinderen in het Willem van Oranje College een film aangeboden kregen. In Waalwijk-zuid wérden voor de jeugd kinderspelen georganiseerd op het sportterrein en de speel plaats van de St. Michaël-ULO. In de middaguren werd ook een fiets tocht verreden, 's Avonds was er 'n lampionnenoptocht, muzikaal bege. leid door het Jachthoornkorps Cor nu Copiae. Een groot oranjebal in zaal De Lindeboom besloot deze ge slaagde feestdag. In Baardwijk wer den eveneens kinderspelen georga niseerd, die een groot succes wer den. Al met al was het van de ver schillende Oranjeverenigingen een zeer geslaagd program. Drs D. Schouten Nadat de voorzitter van het school bestuur, de heer W. van Dijk (bur gemeester van Wijk en Aalburg) zijn gelukwensen had uitgesproken deed dat ook de heer C. P. van den Hoven. Hij nodigde alle aanwezigen uit in de muziekzaal van de school het glas op de feesteling te heffen. De rector dr. C. Blokland bood namens de hele schoolgemeenschap zijn gelukwensen aan. Ook voor de leerlingen was het feest. Voor hen werd het dinsdag 'n extra vrije dag. speciaalzaak 's Maandags voormiddag gesloten Iedereen kan mee feesten; elke koper krijgt een leuk kado Overhemden wit, bleu, beige, D.O.F. versterkt o 2 voor 25. sportshirts, mode-strepen en ruitjes Polo-pull's fully-fashionned, div. mode-kleuren Shetland-pull met kontrast of kabel Badstof pull, ronde hals of kabel 14.90 Badstof sokken z paar voor KOOPJES IN HET „BETERE" Heuvelstraat 133, TILBURG Parkeren voor de deur. 15.90 17.90 24.90 12.90 5.— Maandagavond kwam de afdeling Sprang-Capelle van het Groene Kruis in het wijkgebouw aan de Juliana- laan in jaarvergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter, burge meester M. van Prooijen. De belang stelling was niet groot en in zijn wel komstwoord zei de voorzitter dan ook dat hij het betreurde dat niet meer dere leden van hun belangstelling voor het werk der vereniging blijk ga ven. Het jaar dat achter ons ligt is een belangrijk jaar geweest voor de be volking. De accomodatie van 't wijk gebouw is belangrijk verbeterd, en werd, evenals de woningen van de zusters, van centrale verwarming voorzien. Spreker heette nog harte lijk welkom zuster Van Noort, welke de provinciale vereniging van 'het Groene Kruis vertegenwoordigde, alsmede ook zuster Bakker en haar assistente welke een lezing zou hou den over de Ivoorkust. De secretaris, de heer R. P: van Drongelen, bracht een uitvoerig jaar verslag uit. Het aantal -bezoeken der wijkverpleegsters bedroeg 3738, w.o. 161 bezoeken voor t.b.c. en 57 voor reuma. Het bezoek aan het bureau was 581 kleuters en zuigelingen. De bejaardenzorg heeft ook alle aan dacht van het bestuur, ruim 500 be zoeken werden door de- zusters ver richt. Hij drong er bij de leden op aan op medewerking wat betreft het tij dig terugbrengen van artikelen uit 't magazijn die niet meer gebruikt wor den. Het ledental bedraagt ruim 1300. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn keurig verslag en drong aan op medewerking tot uitbreiding van het ledental ook in verband met de inkomsten der vereniging, speciaal werd hierbij de aandacht gevestigd op de jonggehuwden. De heer H. Mi- chaël gaf een financieel overzicht waaruit bleek dat er een batig saldo was, tevens werd de begroting van in komsten en uitgaven voor 1969 vast gesteld. De heer Sterrenburg verklaarde na mens de controle-commissie dat boe ken en bescheiden in orde waren be vonden. Tot leden der commissie voor 1969 werden benoemd de heren J. W. Genuit en wethouder Jac. Vos. De aftredende bestuursleden dr. H. Winkelman, mevr. Van der Laan en de heer R. P. van Drongelen werden herkozen. De binnenkort te houden Emma- bloemcollecte maakt nog een punt van bespreking uit, waarna zuster Bakker gelegenheid kreeg haar lezing te houden over haar werk aan de Ivoorkust waar zij twee jaar werk zaam mocht zijn in verband met de ontwikkelingshulp. OVER VRIJHEID GESPROKEN Op 5 mei vieren wij al 24 jaar lang onze nationale bevrijdingsdag. En daags tevoren is het 's avonds een paar minuten stil om hen te gedenken, die met hun leven de prijs voor de vrijheid betaald hebben. Over vrijheid gesproken: dezer dagen vertelde een staffunctionaris van een groot bedrijf: ,,Als ik morgen zou beginnen om in mijn be leid te handelen volgens de beginselen van mijn levensovertuiging, dan kon ik overmorgen de tent sluiten. Jullie mooie theorieën van rechtvaardigheid, eerlijkheid en respect voor je medemens komen niet te pas in een harde wereld van bussiness, waar het gaat om het recht van de sterkste. Of je wilt of niet, je hele omgeving dwingt je om je tanden te laten zien". Over vrijheid gesproken Met het grootste gemak kun je hiernaast de werknemer in dezelfde geest aan het woord laten: ,,Als je niet mee schreeuwt, dan word je versleten voor een buitenbeentjeje wordt uit de groep gestoten en belachelijk gemaakt. Het zit er niet in om voor je mening uit te komen"Over vrijheid gesproken We zitten blijkbaar in een leef- 'en werkverband, waarin je van bui tenaf de spelregels krijgt opgelegd. Je kunt je daaraan niet onge straft onttrekken, zelfs niet al zou je het willen. Heel mooi uitge drukt, zou je kunnen zeggen: we leven in een gebroken maatschap pij. We moeten bouwen op puinhopen met brokstukken, die we iedere dag elkaar aanreiken. We zitten geboeid in een kooi, en we staan bij elkaar op wacht. Niemand kan de dans ontspringen, of hij staat morgen op straat. We staan met z'n allen onder een onge schreven wet, die ons verplicht beneden onze stand" en „maat" te leven. Niemand heeft schone handen, hij niet maar ik ook niet; Moeten we dan de strijdbijl voor vrijheid maar neerleggen? Moeten we vrede nemen met de situatie, waarin we doen wat we niet willen? Wie wil met ons 'n volgende keer op zoek gaan naar 'n aanvaardbaar antwoord? L. VAN BERKEL, Markt 4a, tel. 3716 (Van onze verslaggever) DRUNEN In het postkantoor van Drunen was dinsdagmorgen een niet alledaags gezelschap aanwezig, om daar de heer J. van Loon, kan toorhouder van de PTT in Drunen te komen complimenteren. De heer E. Koster, regionaal Inspecteur van de PTT kwam de heer Van Loon, die onlangs 40 jaar in dienst was bij de PTT, de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitreiken. De heer Koster, die nog even het 40-jarig jubileum van de heer Van Loon aanhaalde, dat vorige maand is gevierd, noemde het geen alle daagse zaak dat iemand een ko ninklijke onderscheiding krijgt. Te meer niet omdat deze in PTT-krin- gen nu niet zo vaak verleend wor den. Dat brengt het onderscheiden karakter van deze onderscheidingen nu eenmaal met zich mee aldus de heer Koster, die vervolgens 'n brief voorlas van de Direkteur-Generaal van de PTT. Deze maakte hierin melding van het feit dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Van Loon te onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het was de heer Bockstael, direk teur van het kantoor Waalwijk, waaronder Drunen ressorteert, die de heer Van Loon de onderscheiding opspeldde. Voor mevrouw Van Loon had hij een fraai bloemstuk. Ook burgemeester mr. H. Stieger kwam zijn gelukwensen met deze koninklijke onderscheiding aanbie den. „Als er feest is in de PTT- familie, dan is dat ook in Drunen. U bent hier een populair ingeze tene. Op een bijzonder verantwoor delijke wijze verricht u uw taak. Het PTT-apparaat funktioneert in Drunen goed en dat is mede dankzij uw toedoen. Ook in de gemeenschap vervult u een aktieve rol". Burgemeester Stieger wees hier bij op de talrijke funkties die de heer Van Loon met name in de mu ziekwereld vervult. Hij is o.m. di- J. van Loon rigent van de Fanfare van Elshout. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Van Loon op de ingeslaigen weg zal voortgaan. Inspekteur Koster wees nog op de dienende taak van de PTT. „De wetenschap dat we hier in Drunen iemand hebben, die de zaken uit stekend behartigt, dat doet ons goed. Daarom zijn we trots op u. U heeft steeds alle begrip voor de zaak en bent een verdienstelijk me dewerker, met zeer veel persoon lijke verdiensten op het vlak van de muziek". De heer Koster bood tot slot namens het PTT-bedrijf de draagmedaille in goud aan. Voor de hulde hem deze morgen betoond, dankte de heer Van Lo'on met en kele welgekozen woorden. Voor de PTT-familie Drunen was er daarna een feestje bij de Gez. Elshout. WAALWIJK, Grotestraat 226, Tel. 04160-4282 TILBURG, Spoorlaan 420, Tel. 04250-31070

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5