Waalwijkse Muziekschool ontwikkelt zich steeds meer als streekschool Brochure Leder- en over MTS voor Schoenindustrie Sprang-Capelle VOORTAAN OOK GROEPSLESSEN VOOR ELEMENTAIR INSTRUMENTAAL ONDERWIJS the blue note OPLEIDING IN WAALWIJK Reserves in de strijd gegooid 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 MEI 1969 3 Jaarverslag deze week verschenen Uitbreiding Artisten voor de maand mei Tilburg Fa. Schuurmans Ensemble-spel Succes Samenvatting Vlijmen Woensdag, 14 mei, Wereldmissiedag van de Kinderen. Capelle WAALWIJK Aan het zojuist verschenen jaarverslag over 1968 van de Stichting Waalwijkse Muziekschool, ontlenen wij het volgende. In de loop van 1968 nam het aantal leerlingen toe van 811 tot 915 en steeg het wekelijks aantal gegeven klokuren van 145% tot 171%. Aan het einde van het jaar was het aantal leerlingen als volgt over de verschil lende vakken en instrumenten verdeeld: Algemene Muzikale Vorming (basisonderwijs) 550, blokfluit 138, piano 121, viool 27, accordeon 26, gitaar 23, orgel 10, dwarsfluit 6, hobo 4, cel lo 2 en solozang 2. Uit de specificatie van het aantal leerlingen en het aantal klokuren per gemeente, valt op te maken dat de school zich steeds verder ontwikkelt in de richting van een streek-muziekschool. Er werden in 1968 niet alleen lessen gegeven in Waalwijk, maar eveneens in Drunen, Heusden, Waspik, Sprang-Capelle en Kaatsheuvel. Vooralsnog bleven deze lessen voor het grootste gedeelte bepierkt tot het elementaire muziekonderwijs. De Waalwijkse Muziekschool werd begin 1965 opgericht. Per 1 mei van dat jaar werd met het ge ven van de eerste lessen begonnen. Het aantal leerlingen bedroeg toen 413, het wekelijks aantal klokuren 101%. Bij de oprichting waren er 16 leerkrachten (grotendeels in part-time functie) aan de school verbonden, tegen 21 op dit moment. Landelijk gezien vraagt de realisa tie van het muziekonderwijs voort durende zorg en aandacht. Er is de laatste jaren veel gaande over de voor- en nadelen van het instrumentale groepsonderwijs en het al of niet invoeren ervan. Door de enorme groei van het muziek schoolwezen en door de voortduren de kostenstijgingen, lopen de beno digde gemeentesubsidies op tot in de meeste gevallen ondraagbare hoogten. Daarbij zijn regelmatige verho gingen van de lesgelden, die in een bepaalde verhouding tot de al gemene kosten staan, onontkoom baar. Hiermede dreigt wederom 'n aantasting van de volksmuziek- schoolgedachte. Ter gemoetkoming aan deze situatie zal ook aan da Waalwijkse Muziekschool de struc tuur van het onderwijs enige wij zigingen ondergaan. Op basis van positief verlopen experimenten zal er, voorlopig op beperkte schaal en mede afhankelijk van het leerlin genaanbod, een begin gemaakt wor den met het invoeren van groeps lessen voor elementair instrumen taal onderwijs. Tevens zal 't musiceren in ensem bles en samenspeelgroepen meer gestimuleerd worden. Daarbij zal er sprake zijn van wij ziging en aanpassing van de lesgel den aan de provinciale normen, wat voor Waalwijk een legeldverhoging inhoudt. De AMV-cursus werd van 2 tot 3 jaar uitgebreid, waarbij in het 3e jaar de toepassing van het Orff-in- strumentariun een overheersende plaats zal innemen. De praktijk wijst uit, dat bijna 'alle leerlingen, die deA.M.V.-cursus voltooien, ver dergaan met instrumentaal onder-' wijs- Deelname aan blokfluitonder- wijs in groepsverband wordt in de meeste gevallen als een ideale ba sis voor een moeilijker instrument gezien. Opvallend is de grote be langstelling voor de piano: een in strument dat weliswaar een afge ronde individuele wijze van musice ren mogelijk maakt, maar de leer ling slechts weinig mogelijkheden tot deelname aan samenspeelgroe pen biedt. Daarom werd er in'1968 een.jOrff- klas voor pianisten ingericht. De er varingen hiermede zijn van dien aard, dat er plannen zijn voor ver dere uitbreiding in deze richting. De belangstelling voor viool, accordeon Muziek: TRIO 1NGEL De Franse striptease-danseressen MAGDA en BRIGITTE De Amerikaanse showzangeres VERO LOVE Een grote PARIS-SHOW Geopend van 20.00 uur tot 3.30 uur VEEIVfARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 en gitaar is naar verhouding heel behoorlijk te noemen. Deze instru menten bieden dan ook mogelijkhe den tot allerlei vormen van samen spel. Voor cello, dwarsfluit, klarinet hobo en trompet is het animo nog te gering. Voor een groot deel is dit te wijten aan relatief hoge aan- schaffingskosten. Voor de verdere uitbouw van de diverse samenspeel groepen heeft de school echter dringend behoefte aan leerlingen voor deze instrumenten. In januari 1968 wierd door de school een electronisch orgel aan geschaft. Het aantal orgelleerlingen neemt daardoor toe. Voor goed or gelspel wordt enkele jaren pianoles als de beste basis gezien. Het elec tronisch orgel is slechts een middel Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160-2929 om de leerlingen, die weten Vol te houden, uiteindelijk tot het kerkor gel te brengen. Zoals reeds eerder opgemerkt, zal het ensemble-spel meer dan voor heen gestimuleerd worden. Naar mate de mogelijkheden hiertoe ver ruimd worden zal deelname aan de een of andere vorm van samenspel meer en meer voor de leerlingen verplicht worden. Het belang van het onderling musiceren kan niet genoeg worden onderstreept. De leerlingen doen reeds jong de no dige ervaring op om te worden op geleid tot deelname aan amateuris tische muziekgezelschappen, ook buiten muziekschoolverband. Zo maakt een aantal leerlingen van de school reeds deel uit van 't Waal wij ks Symphonie-orkest en van het accordeonorkest Accordeola. De vele gegevens en informaties van het jaarverslag samenvattend, kan men stellen dat aan de doel stelling van de Stichting bevor dering van de muzikale vorming van de jeugd en bevordering van de amateuristische muziekbeoefe ning in zo ruim mogelijk verband op grond van de vele activiteiten van de school en het steeds toene mend aantal leerlingen, ruimschoots werd voldaan. Een woord van dank aan allen die het werk van de muziekschool in welke vorm dan ook hebben onder steund is hier zeker op zijn plaats. Met name wordt hierbij gedacht aan de subsidiërende instanties, waar van in de eerste plaats de gemeente Waalwijk, die met hun daadwerke lijke financiële steun de instandhou ding en verdere ontwikkeling van de muziekschool mogelijk hebben gemaakt. WAALWIJK Een dezer dagen bereikte ons een boekje, gewijd aan de M.T.S. voor de Leder- en Schoenindustrie in Waalwijk. In dit handige werkje vindt men iets over de lederindustrie in de tweede helft van de 20ste eeuw, over de funktie-ontwikkeling in de schoenindustrie en over het doel en inhoud van de opleiding van de MTS voor de leder- en schoen industrie. Nu het leerjaar weer bijna ten ëinde is, zullen ongetwijfeld verschillende middelbare scholieren interesse tonen voor deze Waalwijkse MTS. Over het doel en de inhoud belichten we dan ook enkele facetten. Ir, J. Roelofs Heyrmans, direkteur van de M.T.S., zegt over de school: Het doel van het onderwijs is 'n basisopleiding te geven aan jonge lieden, die zich dan daarna in de industrie, d.w.z. zowel in de leder en schoenindustrie zelf als in de toeleveringsbedrijven, welke deze beide industrieën bedienen, verder kunnen ontplooien in leidinggeven de en specialistische funkties. De beginfunkties van bezitters van het getuigschrift van de school kunnen dus liggen in de produktie- sector, d.w.z. dat zij na een zekere inwerktijd dikwijls beginnen als chef van de verschillende in de le der- en schoenindustrie voorkomen de produktieafdelingen, terwijl dit onderwijs ook een goede; voorberei ding vormt voor de meer specialis tische funkties op het gebied van de werkvoorbereiding, zoals deze b.v. bij de produktontwikkeling, de mo- delleerafdeling, het bedrijfsbureau, de kwaliteitszorg en de calculatie afdeling voorkomen. Na een be hoorlijke bedrijfservaring te hebben verkregen en verdergaande oplei dingen van meer specialistische aard te hebben gevolgd, kunnen zij, wan neer zij bovendien beschikken over de daarvoor noodzakelijke karakter eigenschappen, uitgroeien tot hoge re lijn- en/of staffunktionarissen en zelfs tot bedrijfsleider en zelfstan dig ondernemer toe. Ook bij de toe leveringsbedrijven staan, afhanke lijk van de soort produkten welke daar worden gemaakt, verschillende van de hierboven genoemde funk ties voor hen open of kunnen zij in sommige gevallen in de buitendienst worden geplaatst. Bovendien moet nog worden ver meld, dat dit onderwijs ook een be langrijke steun vormt voor hen, die zich op het gebied van de leder- en schoenhandel willen gaan bewegen, omdat deze opleiding hen in staat stelt de kwaliteit van de te in- en verkopen produkten te beoordelen en hen inzicht geeft in de vele fak- toren, welke deze kwaliteit kunnen beïnvloeden. Samenvattend kan men dus zeker zeggen, dat deze opleiding de leer lingen zo volledig mogelijk tracht voor te bereiden op de funktie(s), welke zij later in het bedrijfsleven zullen innemen. Dat maakt het vol gen van deze opleiding aantrekke lijk en dat nog des te meer, wan neer zij weten dat dit bedrijfsleven, dat wil zeggen de leder- en schoen industrie zelf en ook de vele toe leveringsbedrijven voor deze beide industrieën, zich zeer over de op neming van deze school in het MTO heeft verheugd, omdat 't van me ning is dat de gediplomeerden van deze school een belangrijke steun in hun bedrijf kunnen betekenen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Donderdag wedvlucht van De Zwaluw vanuit Chatelet, België. Inkorven woens dagavond van 18.00 tot 19.15 uur in Café Ant. Klerks. De PV De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Laon, Frankrijk, afstand 261 km. Los 6.30 uur, eerste duif 9.16.37, laatste prijsduif 9.32.37. De uitslag was als volgt' K. Kivit 1 4 7 9 55 59 87; H. van den Dungen 2 85; J. Oosterwaal 3 39; Van Lieshout-Parijs 5 8 26 35 68; H. v. d Wiel en Zn. 6 36 38 63; M. Herman 10 18 86 90; P. Vervenne 11; H. Zeeuwen 12 49 50 74; Heesbeen-Meesters 13 14 47 57 65 77; J. Dekkers 15 40; M. Li- bregts 16 20 61; Fr. van Bokhoven en Zn. 17 29 88 92; Th. van Esdonk 19 62 75; M. de Laat 21 44 56 58 84; L. Meesters 22 27 30 60; EI. de Vaan 23 72; Th. Stu- pers 24 93; G. A. v. d. Hout 25 34 81 91; J. v. d. Hout 28 67; M. van Dal 31; J. Zeeuwen 32; H. van Overdijk 33; T. van Engelen 37 64 80; J. Merkx 41 53 83 95; G. v. d. Hout 42; A. Dekkers 43 82; W. Franken 45 79; P. Wijkmans 46; J. van Engelen 48; M. Laros 51 71 78 89; J. V. d. Dungen 52 70; P. van Bers 54; M. Ni- cols 66 76; EI. Maas 69; W. van Bladel 73 96; J. de Vaan 94; L. Parijs 97; Junioren: Hanny v. d. Dungen 1 3; Garry v. d. Hout 2. Op zondag 11 mei hielde De Zwaluw een wedvlucht vanuit Soissons, Frankrijk. De uitslag was: EI. van Beijnen 1; A. de Vaan 2; Fr. van Bokhoven 3 5; Van Lies hout-Parijs 4; J. Kivit 6; J. Zeeuwen 7; M. Nicols 8 12; J. Merkx 9; T. van En- Voor de kinderen van Biafra en de Palestijnse vluchtelingen. Den Haag, Nationaal Bureau Pauselijke Missiewerken. Tot de laatste centime de jaarkas van 1968 opmaken, luidt een voorstel op de laatste algemene vergadering te Parijs van het internationaal Pauselijk Missiewerk van de Kinderen. Het voor stel wordt aanvaard. Er is nog f 62.350,— in kas. Het is de gebruikelijke reserve voor onverwachte noden die zich' aanmelden in do tijd tot de volgende bijeen komst. Maar de vergadering is van mening dat er geen kwader dagen zullen aanbreken dan de kinderen van Biafra en van de Palestijnse vluchtelingen reeds doormaken. „En daarom tot de laatste centime!", knikken de afgevaardigden uit Europa en Amerika instemmend. Het bedrag wordt verdeeld in 36.250,voor Biafra en 26.100,voor de vluchtelingen in het Midden-Oosten. Deze noodgebieden kregen naast deze bedragen reeds hun normale subsidies toegewezen. Voor West- en Oost-Nigeria was dat in 1968 ruim 450.000,Voor het Midden-Oosten f 225.000, Zo verliep de zinvolle bestemming van ruim zeven ton. Het Pauselijk Missiewerk van de Kinderen is werkzaam in 42 landen. Het hoofd bureau is te Parijs gevestigd, vanwaar jaarlijks zo'n 21 miljoen gulden wordt gedistribueerd voor leniging van acute noden, maar ook voor opbouwend werk dat op langere termijn aan de opgroeiende jeugd ten goede komt. Hieronder zijn allerhand kleine projecten op het terrein van de gezondheidszorg en onderwijs die door missionarissen ter hand worden genomen omdat de uitwerking van een algemene planning nog ontbreekt. Tevens gaan aanzienlijke bedragen naar insti tuten voor doven, stommen, melaatsen en andere minderbedeelden in de landen waar de regeringszorg zich nog niet tot hen kan uitstrekken. Nederland houdt op woensdag 14 mei, daags voor Hemelvaart, zijn Wereldmissie dag van de kinderen. Het motto luidt: Leef mee, deel mee. Allen die tot het welslagen van deze dag kunnen bijdragen, vragen wij om hun welwillende medewerking. Allereerst de ouders van onze kinderen. Mede van hen hangt af hoe wélgevuld het bekende spaarzakje zal zijn. De kinderen van Neder land ontdekken langs deze actie een stuk van de wereld, hun toekomstige, gemeenschappelijke wereld. En de kinderen die op de normale subsidies wachten en misschien de hand uitsteken naar de laatste reserves, zijn ermee gebaat Nationaal Bureau, Laan Copes van Cattenburch 127, Den Haag. Tel. 070-112343. Giro 8725, P.M.K., Den Haag. ANJER-COMITÉ De jaarlijkse Anjer collecte is voor het jaar 1969 gepland in de periode van 23 juni tot en met 6 juli. In verband daarmee zal het plaatselijk Anjercomité bijeenkomen voor een bespreking van de in het kader van deze collecte te ontwikkelen activi teiten op maandag 12 mei a.s. des avonds om 8 uur op het gemeente huis. De netto-opbrengst bedroeg vorig jaar in Sprang-Capelle 930,50. Op deze vergadering zal even eens aan de orde worden gesteld op welke wijze de ontvangen premies welke zijn toegekend in verband met het goede resultaat van de vo rige actie, zullen worden besteed. NAAR CONCOURS Het tamboerkorps van de fanfare „Sirena" zal op zaterdag 7 juni a.s. deelnemen aan het Nationaal Con- gelen 10; M. Libregts 11 15; Heesbeen- Meesters 13; P. Vervenne 14. WEDVLUCHT DE REISDUIF Donderdag (Hemelvaartsdag) wedvlucht van De Reisduif vanuit St. Chrislain, Bel gië. De duiven worden inge'korfd woens dagavond in Café H. Boom-v. d. Wiel. De PV De Reisduif hield een wedvlucht vanuit St. Quentin Frankrijk, afstand 247 km. Los 7 uur, eerste duif 9.39.27, laatste prijsduif 9.51.18. De uitslag was als volgt' N. van Dal 1; H. Kooien 2; H. Boom 3 43 49; W. van Ravensteijn jr. 4 58; C. I Jpelaar 5 17; J. v. d. Heuvel 6 22'46; E Koks 7 38 41; B. Herman 8 28 48; P Diepstraten 9 11 15 16 19 36 40 45 56; Th. van Overdijk 10; H. Berkelmans 12 2o -17 50, J. Enschot 13 33; M. Strengers 14, J. Wilhart 19 54; A. L. van Heivoort 20 57; W. van Ravensteijn sr. 21 37 42; C. v. d. Linden 23 31; R. de Vaan 24; P. van Dal 26 27 44; H. v. d. Ven 29 3-1 53; 'C. Berkelmans 30; B. Kuys 32; Koo- len-Kuys 35 59; W. v. d. Heuvel 39; J Boom 51; M. Klomp 55 61; R. Berkel- mans 60. De Keisduif hield ook een wedvlucht van- uit Noyon, Frankrijk. Eerste 15 prijzen: H. Kooien 1; H. v. d. Ven 2; W. van Ravensteijn 3; A. van Heivoort 4; J. v. d. Heuvel 5 7 10; J. Koks 6; N. van Dal 8; J. lElschot 9 13; P. Diepstraten 11; B. K. 12; Koolen-Kuys 14; H. Berkelmans 15. WIELRENNEN Zaterdag 10 mei j.l. namen drie renners van de Wielerclub De Zwaluw deel aan een klassieker voor 1-jarige amateurs in de Haarlemmermeerpolder. B. Alosery die dit seizoen voor het eerst bij de amateurs, goede successen boekte, deed het weer goed. Hij wist zich in een kopgroep te plaatsen van 14 renners, die in een hoog tempo haar voorsprong wisten te behou den. In de sprint werd B. Alosery 5e, Van Beijnen 34e en v. Helvoort 37e van de 110 vertrekkers over 120 km. Zondag namen de Zwaluw-leden deel aan de Ronde van Rosmalen, ditmaal hadden zij geen succes. Iedereen eindigde in het peloton. HERSENSCHUDDING Vlijmense Boys-speler G. de Wijs liep in de voetbalwedstrijd Berlicum - Vlijmense Boys 5 een hersenschudding op in een kopduel. Hij is in het ziekenhuis te Boxtel opgenomen. cours te Gent. De trommelaars be haalden vorig jaar, voor de eerste keer deelnemende aan een concours, de eerste prijs in de derde afdeling. Door dit succes aangemoedigd, zal men nu uitkomen in de tweede af deling. BRAND Donderdagmorgen tegen 12 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitgebroken brand in een oud schuurtje, gevuld met oud pa pier, bij de fam. A. Rottiné, Dijk- straat 7. Het gebouwtje brandde ge heel af. De brandweer die spoedig ter plaatse was, wist erger te voor komen. DAUWTRAPPEN Het fanfarekorps „Sirena" zal donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) des morgens om 5 uur het jaarlijk se evenement dauwtrappen in ere houden. De route zal zijn; Loonse- straat, Lage Zandschel, Wittedijk, Nieuwevaart, en door de Heistraat weer naar het clublokaal aan de Raadhuisstraat. PENOEMINGEN Door de Kerkeraad der Nederl. Herv. Kerk te Capelle zijn tot ou derlingen benoemd de heren S. Kruif en A. Spuybroek Jr. en tot diaken de heer A. A. v. d. Schans. Deze benoemingen zijn bedoeld als aanvulling in de werkzaamheden van de Kerkeraad aan de Zuidhol- landsedijk. KERKDIENSTEN Hemelvaartsdag 15 mei: Ned. Her vormde Kerk Sprang 9.30 uur Ds. G. Wursten. Ger. Kerk Sprang 9.30 uur Ds. F. Spoelstra. Ned. Herv. Kerk Capelle 9.30 uur Ds. Talsma, Den Haag. Ger. Kerk Capelle 9.30 uur Ds. W. F. v. Brussel, Dubbel dam. BIJSTAND IN HET PASTORAAT De eerwaarde heer Stolk, die zon- daig 10 mei j.l. zijn intrede deed als hulpprediker bij de Ned. Herv. Kerk te Babyloniënbroek, zal eveneens bijstand verlenen in het pastorale werk bij de Ned. Herv. Kerk te Sprang, wegens drukke werkzaam heden van Ds. G. Wursten. Beide kerken hebben daartoe een overeen komst gesloten. GOUDEN BRUILOFT Donderdag 15 mei hopen de ech telieden A. Wagemakers-de Ruiter, wonende Nieuwevaart 100, hun 50- jarig huwelijk te gedenken. Daarom zal er op vrijdag 16 mei in het cul turele centrum „Zidewinde" van 5 uur tot half 7 een receptie worden gehouden, waar het de gouden jubi larissen zeker niet aan belangstel ling zal ontbreken. De heer Wage- makers is in de gemeente een be kende persoonlijkheid. Hij was mede-oprichter en 35 jaar bestuurs lid van de onlangs opgeheven coö peratieve bakkerij „Ons Belang". Ook vervulde hij vele jaren de func tie van penningmeester van de vee verzekering en als hulp-agent voor de suikerfabriek had hij alom be kendheid bij de landbouwers in Sprang-Capelle en omgeving. FEEST-OONTACTAVAND NEO Afgelopen vrijdagavond hield de voetbalvereniging NEO een contact avond in het cultureel centrum 'Zide winde'. De avond was toegankelijk voor leden, donateurs en genodigden. Wegens omstandigheden kon de voor zitter niet op deze avond aanwezig zijn om deze avond officieel te ope nen, zodat de 'heer D. Vos deze taak op zich nam. In zijn openingswoord heette hij alle aanwezigen van harte welkom op deze contactavond. Waar na hij voor verdere verzorging van deze avond het overgaf aan het Duke City Sextet met zang van Bob Smit. De stemming zat er al gauw in, zodat het een zeer geslaagde avond was te noemen. Na afloop werd er nog een verloting gehouden met prachtige prijzen (hoofdprijs een fiets). Mogen wij ook van deze plaats allen, die aan deze avond hebben medegewerkt zeer hartelijk bedanken. NEO Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) neemt NEO deel met haar le en 2e elftal aan de serie wedstrijden, uitge schreven door de voetbalvereniging Rillandia uit Rilland Bath. Er nemen aan deze wedstrijden 5 verenigingen deel, n.l. Rillandia, N.S.V., Krabbe- dijke, Terneuzen en Sprang. De eer ste wedstrijd zal voor 't 2e elftal om 12.30 uur aanvangen en wel tegen Krabbedijk II. Het eerste elftal voet balt om 13.05 uur en wel tegen Ril landia I. Wij wensen beide elftallen zeer veel succes, en dat het voor allen een mooie sportmiddag mag worden. Vertrek per bus om 10.30 uur vanaf het voetbalterrein. Voor zaterdag 17 mei is speler Cor Groeneveld uitgenodigd om voor de 2 e maal deel te nemen aan selectie wedstrijden van de afd. Noord-Bra bant Zaterdagvoetbal. Deze wedstrijd zal gespeeld worden op. het terrein van H.N.C. te Capelle en wel tegen Wit-Zwart. Aanvang 4 uur. VOLLEYBAL Zoals reeds j.l. vrijdag in dit blad vermeld stond zal op Hemelvaarts dag 15 mei 1969 door de plaatselijke volleybalvereniging een toernooi voor dames en heren worden georganiseerd in de sporthal 'Zidewinde'. Aan dit toernooi nemen 5 herenteams deel, waaronder 3 kampioenen, n.l. Donar uit Heusden, gepromoveerd naar de le klasse NeVoBo, Automedon uit Tilburg, gepromoveerd naar de 2e klasse en Condor uit Kaatsheuvel ge promoveerd naar de 3e klasse, verder nog Niegovoc uit Goirle en de plaat selijke favoriet Explosie '67, beiden uitkomend in de 3e klasse. Bij de da mes nemen deel Automedon en Sarto uit Tilburg, de Schalmers uit Ensohot en 2 teams van Explosie '67. Deze teams komen uit in de le en 2e 'klasse NeVoBo. Dit toernooi zal een zeer spanned verloop hebben, daar er tus sen de teams 'bijna geen krachtsver schil bestaat. Aanvang van dit voor Sprang-Capelle nieuwe evenement 13 uur. DE LUCHTVAART De postduivenvereniging 'De Lucht vaart', alhier, hield afgelopen zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Max., afstand 315 km. De uitslag was als volgt: C. Blok 1 2 13 19 36 43; C. Treffers 3 4 21 33 40; B. v. Campen 5 25 39; A. v. Beek 6; A. Ramsteyn 7; A. Klootwijk 8 9 12; P. Rutters 10 31; B. Brok 11 27; P. Nieuwenhuizen 14 18; M. v. d. Galiën 15 32 48; Jac. Verduyn 16; C. de Cloe 17; Dick de- Jong 20 46; H. Vos 22 29; L. ten Berge 23; B. Pols 24; H. van Dam 26; A. Bakkeren 28 34; W. de Rooij 30; H. v. Campen jr. 35 42 50; B. v. Pelt 37 38; A. v. Iersel 41; A. de Jong 44 49; A. Tacto-r 45; J. v. Oos terhout 47. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) wordt een wedvlucht gehouden van uit St. Quentin afstand 238 km. en zondag 18 mei a.s. vanuit St. Denis, afstand 361. BILJARTTOERNOOI De uitslag van het biljarttoernooi van H.M.S. waren deze week als volgt: Bruggetje, Capelle - Efteling, Kaats heuvel 4-5 O.G., Kaatsheuvel - K.O.T., Elshout 2-7 KOT, Elshout - HMS 5 - 4 Deze week 12 mei (hedenavond) wordt gespeeld de 'belangrijke wed strijd tussen KTO, Kaatsheuvel en O.G. Waalwijk. VERGADERING V.V.D. Hedenavond wordt in hotel Ver- wiel, Marktplein te Waalwijk een openbare vergadering gehouden, waar het lid van de 2e Kamer, mr J. G. F. Schlingemann zal spreken over het onderwerp Ontwikkelingshulp. De vergadering begint om 8 uur. Be langstellenden zijn van harte welkom. Na afloop kunnen vragen worden ge steld. Na de pauze volgt een huis houdelijke vergadering.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3