Internationale conferentie van Stahl Chemical Industrie N.V. WASPIK bouwman brillen Zaterdag opnieuw degradatie strijd tussen UNA en RKC KAATSHEUVEL Jongeren uit weer Waalwijk e.o. gaan „Grasduinen" Internationale motorcross op Waalcircuit Zaltbommel Schoenrallij-comité Kaatsheuvel draait op volle toeren OM 0 UUR OP SPORTPARK IN SCHIJNDEL internationaal centrum voor| transport,expeditie, douane, opslag en distributie THEMA DIT JAAR; „MEDEZEGGENSCHAP" OP TWEEDE PINKSTERDAG 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 22 MEI 1969 11 Doel van conferentie Discussies APPELS WAALWIJK NV Altenaweg 8 - Waalwijk TEL. 04160-4031* Wit Zwart «f®zef Mahieu naar jeugdwedstrijd Grasduin-tocht op 29 juni iedereen is welkom Voor-inschrijving is overweldigend WAALWIJK - Zoals eens in de twee iaar gebruikelijk, werd in de week van 5 to 10 mei door Stahl Chemi cal Industries N.V. te Waalwijk weer een internationale technische conferentie georganiseerd. Behalve door de direktie en de technical sa les managers van het Waalwijkse bedrijf, werd aan deze conferentie deelgenomen door een grote groep technische verkopers, allen gespeci aliseerde ledertechnici. Deze leder technici zijn alle in dienst van Stahl Chemical Industries N.V. te Waal wijk, maar wonen in het algemeen in bet land of in het gebied waar zij werkzaam zijn. De groep ledertechnici, die aan de ze confrentie deelnam, was dan ook afkomstig uit Engeland, Spanje, Duitsland, Frankrijk, Italië, Oosten rijk, Joego-SIaivië, Griekenland, Por tugal en Nederland. Als afgevaar digde Van het moederbedrijf in de Verenigde Staten, was aanwezig, de heer Joseph Ossoff, vioe-president. Zoals steeds, had ook deze confe rentie 't doel de nieuwste ontwikke lingen op het gebied van lederfinish- es te bespreken en te introduceren, een onderlinge uitwisseling Van er varingen tot stand te brengen, enz. Inleiding tot de dagelijkse techni sche discussies waren lezingen, ge houden door een aantal ledertech nici uit verschillende delen van Eu ropa, die telkens op hun beurt een door hen gevolgde finishmethodiek, de speciale in hun gebied verlangde afwerkingen en afwerkingen op- speciale ledersoorten belichtten. Er werd een bijzonder interessant o- verzicht verkregen van de in de ver schillende gebieden en landen in de lederindustrie voorkomende diver siteit ten aanzien, van de wensen ,die bij de lederindustrie met be trekking tot het afwerken van leder leven. Het zrware programma van deze conferentie-week werd onderbroken door een bijzonder interesstnte ex cursie naar de nieuwe DAF Auto mobielfabriek in Born, waar men de komplete produktie van de DAF personenauto's onder deskundige uitleg kon gadeslaan. Tijdens de conferentie werd door alle deelnemers zeer geanimeerd en constructief aan de discussie deel genomen en er kwamen dan ook zeer veel uitstekende ideeën en in teressante methoden ter tafel, b.v. op het gebied van afwerkingen op basis van polyvinylchloride voor meubel- en autobeikledingsleder, urethane finishes voor lakleder, compact afwerkmethoden, impreg- neringen en dergelijke. 0 Deze in alle opzichten zeer ge slaagde internationale conferentie voor Stahl ledertechnici werd op uit stekende wijze verzorgd en geleid door de heer G. H. de Kwaasteniet, technical sales, manager van Stahl chemical Industries N.V., te Waal wijk. SPECIAALZAAK 's Maandags voormiddag gesloten Zaerdgmiddag om 5 uur zullen op he sportpak te Sshijndel de teams vanUNA en RKC elkaar in 'n twee de extra wedstrijd ontmoeten om definitief te gaan uitmaken welke vereniging zal moeten degraderen naar de tweede klasse. Het eerste duel endogde afgelopen zondag zelfs na verlenging in 0-0, orschoon RKC vooral in de tweede helft fel in de aanval was geweest en zelfs de paal UNA te hulp moest komen. Opnieuw verwachten wij een wedstrijd waarin beide elftallen qua inzet tot het uiterste zullen gaan. De vraag waar beide teams zaterdag in die tweede extra krachtinspan- V V GOUDEN BRUILOFT Maakten we vorige week mélding van twee gouden bruiloften in Kaats heuvel, we hebben daarbij een derde 50-jarig huwelijksfeest over 't hoofd gezien. Dinsdag 13 mei vierde name lijk ook het echtpaar J. van Dongen- Mutsaerts hun gouden bruiloft. Dat geschiedde met een plechtige eucha ristieviering in de St. Jozefkerk, ge leid door Pastoor Simkens. De dag werd feestelijk gevierd in café-res taurant De Steenbakker, waar 's mid dags een bijzonder druk bezochte re ceptie werd géhouden. De buurtbewo ners van de St. Jozefstraat, waar het gouden paar al heel wat jaartjes woont, hadden voor een passende versiering gezorgd. Een groot buurt feest bleef achterwege wegens de ge zondheidstoestand van de echtgenoot. Graag bieden wij het gouden paar on ze excuses aan, wegens de te late melding van dit heugelijke feit. Daar bij ook onze gelukwensen voor dii unieke huwelijks-jubileum. DUIVENSPORT De KPV vloog met 309 duiven van uit St. Quentin, op donderdag 15 mei j.l. wind z.w. De prijzen zijn: C. de Bont 1 31 84; H. van Helvoirt 2 13 24 28; M. Voogd 3 75; M. van Boxtel 4 41 52 54 56 59 60 61 63 69 73 77 83 85 98 103; H. Hessel- mans 5; J. Damen 6 101; Gebr. Pij nenburg 7 15 53 65 95; M. Sulsters 8 9 79; H. de Man 10 17 51 55 68; J. van Dongen 11 74; W. Hamers 12 81; A. Voermans 14; J. van Beers 16 46; L v. d. Ven 18 34 89; G. Ligt- voet 19 25 26 71; J. P. Brouwers 20 35 72 78 94; A. van Es 21 48; Jac. Vloemans 22; Th. van Riel 23; Fr. v. d. Assem 27 44; Sj. Pijnen burg 29 42; L. van Geel 30 37 40 43 64 87; A. de Bie 32 47 57 100; J. Cornelissen 33 102; J. van Riel 36; Jac. Kemmeren 38; G. Grootswagers 39; J. Ligtvoet 45 92 96; B. van Heesch 49; P. Emmers 50; A. Pij nenburg 58 62 91 93; W. v. Heijst 66 88; A. van Gorp 67; M. Lens- veld 70; W. Damen 76 80; J. van Dongen 82; M. Ligtvoet 85; J. van Beers 90; Fr. Krol 97; J. Laros 99. De KPV Vlioog met 640 duiven van uit St. Denis op zondag 13 mei j.l. wind n.w. De eerste 100 prijzen zijn: Jac. Kemmeren 1 78; A. van Gorp 2 25 38; M. Voogd 3 86; J. Voogd 4 16 91 93; Fr. Krol 5 92; Fr. Dinge- mans 6 29 42 53; A. de Bie 7; L. v. Geel 8; J. v. Beers 9 67; G. Schraau- wers 10; H. van Helvoirt 11 27 32 49 76; J. Ligtvoet 12 31 57 71 80; J. Vesters 13 50; A. Pijnenburg 14 56 64 73; G. Grootswagers 15; B. van Heesch 17; W. Jansen 18 83; Gebr. Pijnenburg 19 88; M. v. Box tel 20 36 39 82 98; H. Hesselman 21 90 100; W. v. d. Ven 22 59; M. de Vries 23 37 45 69 75; J. van 'Heeswijk 24 30 47A. van Boxtel 26 44 68; W. Kemmeren 28 35; H. Robben 33 72 96; Th. van Riel 34 65 97; H. van Nieuwstadt 40; G. Ligtvoet 41; N. Damen 43 54; W. Snaphaan 46; J. Cornellissen 47; Jac Molenschot 51; L. van de Wouw 52 79; A. van Es 55 62 81; J. v. Don gen 58; H. Severijns 60 61; J. van Riel 63; Fr. v. d. Linden 66; A. Voermans 70; D. de Jong 74; H. de Man 77 84; B. v. d. Lee 85; W. van Heijst 87; A. van Es 89; M. Ververs 94; Chr. van Wanrooij 95; Sj. Pij nenburg 99. ning dat uiterste ligt kon wel eens heel belangrijk worden. Hoe komen zowel de spelers van UNA als RKC mentaal aan de start? Zijn zij in staat opnieuw zich volledig te ge ven in een Igrote temposlag? Wij zijn ervan overtuigd, dat de spelers van RKC deze week egenlijk niet meer mentaal hoeven te worden op geladen. Ze zijn geladen zondag Van Schijndel teruggekeerd met de vaste wil zaterdag op hetzelfde sportpark te trachten een gunstige beslissing voor RKc en Waalwijk te bereiken. RKC moet winnen want bij een on- foelist duel geldt hét doelgemidelde van de competitie en dat is van UNA 'beter als van RKC. Het RKC-bestuur doet voor zater dag een dringend beroep op al haar supporters RKC in Schijndel op massale wijze van haar 'morele steun te voorzien. We hopen echt op een ouderwets legioen dat als één man achter RKC 1 zal staan. Die echte steun langs de lijn is za terdag harder dan ooit nodig. Daar om rijden, er zaterdagmiddag weer extra bussen voor de jeugd. De ju nioren en pupillen kunnen tot vrij dagavond 9 uur kaartjes halen voor deze bussen bij D'hr. H. v. d. Geld, Crispijnstraat 73 tegen betaling van fl. 0,75. We rekenen erop dat ervoor de jeugd zeker verschillende bussen moeten worden ingeschkeld. Voorverkoop U kunt de drukte aan de kassa,s in Schijndel voorkomen door U zich reeds in Waalwijk van een plaats bewijs te voorzien. Kaartjes kunnen worden gehaald bij Dhr. A. v. d. Ho ven, Putstraat 62 zowel op donder dag- als vrijdagavond van 6 tot 8 u. Wij wensen de spelers van RKC veel sterkte in deze enorm belang rijke ontmoeting. Als Vrouwe Fortu- na hun dit keer eens niet in de steek laat is de 'kans zeker reëel aanwe zig dat 't eerste klassersdhap wordt geprolongeerd. LEIDSTER EN RAKKERS GEÏNSTALLEERD Tijdens een eucharistieviering in de Theresiakerk te Waspik-Boven heeft Akka van Irsel van de St. Servatiusgroep van Jong Nederland haar medeleidster Flanea D. Bie- mans geïnstalleerd. Tijdens een contactavond met de ouders van de rakkers welke hierna volgde wer den de volgende rakkers geïnstal leerd: Peter v.d. Velden, John Ver schuren, Frans de Bont, Sjaak Ver schuren, Antoon Smits, Mari Smits, Riny Smits, Kees Brouwers, Bert Simons, Bert Gommers, Johan van Strien en. Hans van Eersel. Jan Meys moest wegens ziekte verstek laten gaan. Rector Servatius en pater Gu- liëlmus, leiders en leidsters van KMG en Jong Nederland woonden de plechtigheden bij. Met dans, mu ziek, zang, voordracht en spel werd de avond gevuld. VISCONCOURS VOOR DE JEUGD Het buurtcomité „Tussen Kanaal en Speer" organiseert op zaterdag 31 mei een groots viscocours voor alle Waspikse jongens en meisjes van 5 t/m 8 jaar. Ook liefhebbers uit andere plaatsen zijn welkom, aan het visrij'ke Kanaaltje in Waspik. Er zullen fantastische prijzen te win nen zijn in de leeftijdsgroepen 5 t/m 12 jaar en 13 t/m 18 jaar. Viskoning is 'hij of zij die de meeste centime ters vis heeft weten te verschalken. Tevens zal er een mooie prijs wor den verloot onder alle deelnemers. Terwijl er bovendien om de tijd wat door te komen nog een kleine trac- tatie zal zijn. Men kan zich opgeven bij de heer A.C. IJpelaar, Juliana- straat 3 of bij mej. H. Vermeeren, Margrietstraat 1 door het inschrijf geld van f. 1,— te voldoen en naam adres en leeftijd op te geven. De jongens en meisjes moeten zaterdag 31 mei om half negen op de speel plaats van de Jacintaschool aanwe zig zijn. Om half 12 is daar ook de prijsuitreiking. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Waspik, zondag 2p mei, 9 uur en 18.30 ds. Kroes uit Waalwijk. WIJKVERPLEGING Het aanstaande weekeinde zal de wijkdienst van de Wit Gele Kruis verenigingen worden waargenomen door zuster van Elten uit Hank, tel. 01622-390. MEDISCHE DIENST Zaterdag 24 en zondag 25 mei aan staande zal dokter Gerlach uit C'a- pelle de doktersdienst in Waspik waarnemen. Tel. 350. met klinkende reputatie onder con tract Zowel bij de aspiranten en nieuwelingen: als bij de amateurs blijkt ook deze editie van de strijd om de Grote Prijs van Waspik weer erg in trek. Een der trekpleisters is W.im Prinsen uit Hank die na zijn overwinning in Raamsdonksveer ook graag in Waspik een greep naar de bloemen zal doen omdat beide coursen meetellen voor het Bies- bosch klassement. Dan zijn al vast gelegd de Amsterdammers B. Jan boers en Louis Westrus die in het huidige seizoen al bijzonder goede uislagen maakten. De Waspikse ren ner Frans de Bondt zal in de ronde 'van Waspik zijn debiuut maken als nieuweling. Door zijn leeftijd zal hij vanaf juni als aspirant zijn afgedaan Aannemersbedrijf De Koning uit Genderen heeft voor de ronde van Waspik met een hele ploeg inge schreven JEUGDTOERNOOI De voetbalvereniging White Boys organiseert op zaterdag 24 mei a.s. een voetbaltoernooi voor pupillen. Ook een team van „Waspik" 'zal hieraan deelnemen. De B-jeugd Van Waspik gaaf die dag naar een toer nooi van Veerse Boys. Op 26 mei, tweede Pinksterdag neemt de A- jeugd van Waspik deel aan een toer. mooi, eveneens door Veerse Boys georganiseerd. In de bekereompitie heeft Wit- Zwart het tot nu toe uitstekend ge daan. Zaterdagmiddag krijgen de Sprang-Capellenaren bezoek van L.R.C. uit Leerdam. L.R.C. blijkt o- ver een sterke ploeg te beschikken. De Leerdammers stuurden de der deklasser Oranje-Wit uit Dordrecht met een 2-0 nederlaag; naar huis. Waarschijnlijk kan Wit-Zwar t op volle sterkte aantreden. De toe schouwers wacht een spannende wedstrijd. De ontmoeting 'begint om 4 uur. EXCLUSIEVE PONY-SHOW Het bestuur van Waspi'ks pony club De Kleine Hoefjes heeft voor het grote ponycocours van 1 juni aansaande een heel bijzondere at tractie voor het publiek. Men heeft n.l. een groot aantal bezitters van zeldzame raspony's bereid gevonden in Waspik op het concours een gran diose show ten beste te geven. Naast de 350 paorden van de 13 deelne mende verenigingen zullen nu de volgende bekende rassen vertegen woordigd zijn: Belgische paarden, Gelderse paarden, Arabieren, Welsh, secties A,B en K, Hackney's, New Forrest, 'Haflinger, Shetlandse en Franse volbloed, Trackener, IJsland se en Lip Zaner, Fjorden paarden en Connemara pony's. Deze uitzon derlijke selecties zijn dus op 1 juni in Waspik, op het grote concours dat mee telt voor het kampioenschap van de kring, in een unieke show te bewonderen. RONDE VAN WASPIK De organisatoren van de ronde van Waspik op zondag 8 juni a.s. hebben al een groot aantal renners WAALWIJK - Jozef Mahieu van AC Waalwijk werd door het district Zuid van de KNAU uitgenodigd om deel te nemen aan internationale jeugdwedstrijden te Beek (L.). Tij dens deze wedstrijden, genaamd Cop- pe de l'Amitie, komt Mahieu uit op de 1000 meter. Ben Ketelaar van AC Waalwijk wist tijdens 30 km wedstrijden te Krom menie een nieuw Waalwijks record te vestigen. Hij plaatste zich als 24e in 1.58.9, hetwelk een mooi resultaat betekend, gezien de sterke deelname. Tijdens jeugdwedstrijden te Vught, georganiseerd door Prins Hendrik, werden door de allerjeugdigste atle ten van AC Waalwijk mooie resulta ten geleverd. Maria Demmers wist na een spannende strijd bij de meisjes D (11 en 12 jaar) verspringen, be slag te leggen op de eerste plaats met een sprong van 3,93 m, een nieuw j Waalwijks record. De ander presta- i ties mochten er ook zijn, getuige on derstaande uitslagen. Pupillen 60 m P. Ketelaar 12,2; Fi- naje 60 m meisjes D 4 M. Demmers 9,7, 6 A. v. d. Lee 10.0; Finale 60 m jongens D: 4e B. Demmers 9,4; 5e Fr. Sebregts 9,4; Versprin gen jongens C: 8e J. Demmefs 4,33 m; verspringen meisjes D: le M. Demmers 3,93; 10e A. v. d. Lee 3,04 m. 19 L. de Brouwer 2.78 m; 20e L. Kouwenberg 2,71. Verspringen jongens D: 4e Fr. Sebregts 4,13 m; 11e Timmermans 3,74 m; 13e A. Massuger 3,68 m; 14e B. Demmers 3,67 m; 16e J. de Brouwer 3,59 m. Op 2e Pinksterdag zullen op het snelle uiterwaardencircuit te Zalt bommel gelegen aan de Waal, de motoren weer ronken. De Motor sportvereniging „De Waal" organi seert dan voor de 21e maal de tra ditionele internationale motercross. Het actieve bestuur is er opnieuw in geslaagd een zeersterk rennersveld bij elkaar te brengen en... natuurlijk ontbreken de zijspanraces niet. Bij de solorijders brengt de M.S.V. „De Waal" vrijweide complete K.N. M.V. stal aan de start. Namen als Frans Sigmans, die vo rige week in Rheden op magistrale wijze winnaar werd, Jo Lammere, uit Sschijnldel, winnaar van het vo rig jaar, Pierre Karsemakers, die de afgelopen maanden met succes aa.n verschillende motorcrossen in Ame rika heeft deelgenomen spreken boekdelen. Daarbij komt nog de snelle opkomende Roessink, die in de strijd om het Nederlands'katm- pioenschap op de eerste plaats staat, H. Driessen; de gebroeders van Heugten enz. Zij zullen het moe ten opnemen tegen de wereldkam pioen Torsten Hallman uit Zweden en diens landgenoot Steffen Envist; Als alles volgens plan verloopt zullen op zondag 29 juni talrijke jongeren, gepakt en gezakt met rugzakken en muziekinstrumenten, de vrije natuur intrekken ter gelegenheid van de 4e Grasduintocht"De verwachtingen van deze jaarlijkse terugkerende wan deltocht zijn hooggespannen, gezien de geweldige deelname van de voor gaande keren en de steeds groter wordende interesse onder de jeugd, gezamenlijk iets te ondernemen en te bereiken. Het afgelopen jaar "graasden" liefst 115 jongeren door de duinen naar de Biezenmortel bij Udenhout. De or ganisatoren rekenen nu op een nóg grotere deelname, gezien de vele aan meldingen die reeds zijn binnengeko men. Zij weten uit ervaring hoe boei end en leuk het is deze Grasduintocht mee te maken, die verwezenlijkt kan worden mede dankzij een 15-tal ge spreksleiders. Zonder deze leider zou het houden van deze tocht beslist on mogelijk zijn. Sinds enige weken be spreken zij het gespreksthema, dat dit jaar aan de orde komt nj. "mede zeggenschap". Naast gesprekken die onderweg ge voeld' worden, zal het zeker niet ont breken aan gezelligheid. Opdrachten worden gegeven, die 's avonds tijdens een grandioos feest, moeten worden uitgevoerd. Liedjes worden onderweg gecomponeerd en sketches worden "ingestuurd" om 's avonds voor het voetlicht te brengen. Dit zijn maar enkele van de vele onderdelen die door de deelnemers zelf moeten wor den vervuld. Eenieder, ongeacht gezindte, van 17 jaar en ouder kan aan deze 4e Gras duintocht op zondag 29 juni deelne men. Het inschrijfgeld is gesteld op 4,- p.p. en f 7,95 per "koppel". Verdere bijzonderheden worden bin nenkort nog verstrekt via de pers, af fiches en een groots opgezette re clame-campagne. Wie echter verzekerd wil zijn van 'n "goede plaats" kan zich natuurlijk nu al, Zoals reeds velen vóór hen, opge ven bij Aalmoezenier L. van Berkel, Markt 4a, tel. 3716 of bij een van de redactieleden van de Grasduiners. Tot ziens op zondag 29 juni. de kampioen van Tjecho-Blowakije Frantisek Stanik en, Emil Kazde, de twee toprijders uit België Gaston Ralier en Jos Vermeeren, de Engel sen J. Pease en R. Hughes en de Duitser Alfred Hulsman. De spectaculaire zijspanraces, waarvoor alleen al duizende naar 'het 180C' meter lange circuit, dat tien duizend toeschouwers op de hoge dijk een overzichtelijk beeld van de gehele wedstrijd biedt, komen, zul len dit jaar nóg feller zijn dan voor heen. Immers Broer Dirkx, de kam pioen van Nederland en DE 'grote favoriet, krijgt geduchte concurren tie van de Zweden Kuno Maknquist, winnaar van het vorig jaar en zijn landgenoot Teddy Strömberg, de Belgen de Kort en Uytendale, de Zwitser Max Morf, maar niet in de minste plaats van de steeds beter rijdende Bredanaren B. Snijder en B. v. d. Goorbergh. Om het programma te volmaken krijgen de toeschouwers ook nog ,n junioren race 500 c.c. waarin een dertigtal renners, met J. v. Beek als favoriet, elkaar de zege zullen be twisten. Da wedstrijden vangen om twee uur KAATSHEUVEL - De laatste lood jes wegen het zwaarst. Het Schoen rally-Comité draait op volle toeren. Weldra is het 31 mei op welke da tum om 20.01 uur s'avonds de eerste twee deelnemers „weggeschoten" zullen worden, op het parkeerter rein achter de Huishoudschool aan de van Heeswijkstraat te Kaatsheu vel. De edelachtbare heer Burgemee ster van Erp is bereid gevonden om het sartschot te lossen. De voorinschrijvingen zijn over weldigend en het belooft wederom iets groots te worden. Vanwege het te verwachten enor me aantal deelnemers, worden voor zorgsmaatregelen genomen om al les in goede orde te laten verlopen. De deelnemers worden daarom ver zocht hun auto's Vóór en na de rally te parkeren op de daarvoor aanwe zige genummerde vakken op het parkeerterrein achter de Huishoud school. Deze nummers komen over een met de te verstrekken startnum mers. Hierop wordt nauwlettend toegezien, zulks op straffe van 30 strafpunten per equipe. Men kan er van verzekerd zijn, dat de Schoenrally 1969 tot in de perfectie georganiseerd wordt, met goedkeuring van de R.A.C.-Zuid. Als sportcommissaris wordt door de RA.C.-Zuid afgevaardigd de Weled. Heer J. v. d. Udenhout uit ,s-Bosch. Zoals bekend is, wordt er gereden in een A- en B-klasse en telt de A- klasse 'mee voor 'het kampioenchap oriëntatie-klase van de R.A.C.-Zuid. Er wordt gereden op het eglement N'RB uitgave 1968 met aanvullingen. Buiten de door de Automobielclub Kaatheuvel beschikbaar gestelde bekers en waardevolle luxe prijzen, werden 'door het Gemeente-bestuur van Loonopzand/Kaatsheuvel en door V.V.V.-Kaatsheuvel bedragen beschikbaar gesteld voor aankoop van bekers en verdere sportprijz'en. De schoenindustrie heeft zich even min onbetuigd gelaten en zijn er een 'groot aantal paren schoenen als prijzen beschikbaar gesteld. Tevens zijn er diverse automerken-prijzen e verdienen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 13