wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRant Openbare leeszaal en bibliotheek in Drunen gaat 7 juni open De Hoge Braken in Drunen wordt in najaar officieël heropend Discjockey-wedstrijd van Memphis Gold en Le L'Ecurie, OPEN OOG jg TWEEDE PINKSTERDAG VOORRONDE BIJ L'ECURIE IN WAALWIJK ONDERGEBRACHT IN DE HOGE BRAKEN Bevolking vroeg al jaren om een bibliotheek nu 2 voor 18.95 Deelnemers uit alle Brabantse sociëteiten Leeszaal is gratis Open-dag Drunen Deelnemers Jury Presentatie Prijs f 50.000.— Staatsloterij in Waalwijk gevallen DONDERDAGAVOND 22 MEI 1969 92e JAARGANG No. 41 het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever DRUNEN - In een snel groeiende gemeente als Drunen (11.000 inwo ners). moeten vanzelfsprekend nogal wat voorzieningen getroffen worden die van algemeen belang zijn. De be volking wil in eigen woonplaats dat gene vinden waaraan het behoefte heeft. Dat is ook het streven van het gemeentebestuur, dat een zo breed mogelijk patroon van voorzieningen wil. Een daarvan komt nu gereed, na melijk de openbare leeszaal en biblio theek. Burgemeester mr. H. Stieger opent op zaterdag 7 juni de nieuwe bibliotheek, die is ondergebracht in de voormalige voorzaal van De Hoge Braken aan de Stationsstraat. De bevolking van Drunen roept al geruime tijd om een bibliotheek. Wie boeken wil "lenen" moest daarvoor naar Waalwijk of De Vliedberg (Vlij men). Er is in Drunen wel 'n paro chie-bibliotheek, maar daar vindt men nu niet direkt de grootst mogelijke sortering moderne werken. Een goede bibliotheek is er wel bij de N.V. Lips, doch hiervan kunnen uitsluitend de personeelsleden gebruik maken. De plannen om tot een nieuwe biblio theek-leeszaal te komen bestaan er dan ook al lang. Ruim vijf jaar geleden, zo vertelde ons voorzitter J. van Aken, ging de eerste subsidie-aanvrage de deur uit. De bevoegde instanties konder hier eohter niet hun goedkeuring aan hechten. Men dacht toen aan 'n ge heel nieuw gebouw, waarin leeszaal en bibliotheek kon worden onderge bracht. De kosten om dit te verwezen lijken waren eohter te hoog. Toen de gemeente Drunen vorig jaar het gemeenschapshuis aankocht en bekend werd dat dit gelbouw ver bouwd moest worden, leek daar de oplossing voor een apenbare biblio theek en leeszaal te liggen. De raad stelde een gedeelte van het gebouw dan ook voor dit doel beschikbaar. Daarmee kreeg de Stichting Openba re Bibliotheek en Leeszaal Drunen nieuwe levenskansen. Er werd een voorlopige begroting opgesteld die 'n exploitatietekort zal vertonen van ongeveer f 40.000,- per jaar. Dank zij een gemeentelijke subsidie zal de stichting echter kunnen blijven draai en. Veel dank is men ook het kerk bestuur verschuldigd. Dit stelde zich garant voor een lening en aflossing. De Stichting moest immers een be gin kapitaal hebben, wilde men kun nen starten. De Drunense Stichting huurt de ruimte in de Hoge Braken van de ge meente. Met de dagelijkse leiding wordt edhter de Provinciale Noord- Brabantse Bibliotheek Centrale in Tilburg belast. Deze instelling zorgt er voor dat een vakkundige bibliothe caresse met de leiding wordt belast en dat er steeds voldoende en nieuwe boeken aanwezig zijn. Zo bestaat er een boeken-rüilsysteem binnen de Provinciale Stichting. Voorzitter Van Aken hoopt dat iede re Drunenaar van de nieuwe biblio theek en leeszaal gebruik gaat maken. Aangezien het gebouw in de onmid dellijke omgeving van het bejaarden centrum St. Jacöbushof ligt, rekent de heer Van Aken er ook op dat veel bejaarden de nieuwe bïblotheek gaan bezoeken. Speciaal de leeszaal, die voor iedereen gratis toegankelijk is, zal bij de oudjes wel een trekpleister zijn. Het gebouw is 's maandags, swoensdag en vrijdags geopend. Spe ciaal voor de jeugd is er op woens dagmiddag een voorlees-uurtje. De jeugd vindt in de bibliotheek ook een eigen afdeling waar 4000 jeugd boeken staan. Voor de volwassenen zijn er dan nog eens 7000 boeken. De leeszaal biedt de mogelijkheid tot het lezen van vele dag-nieuws en weekbladen, tijdschriften, weten- Een beeld uit de openbare leeszaal en bibliotheek in Drunen, die men mo menteel aan het inrichten is. De officiële opening is op zaterdag 7 juni. schappelijke uitgaven, enz. Het ligt in de bedoeling dat de parochie-biblio theek geleidelijk aan in deze open bare bibliotheek zal worden opgeno- Het gebouw is leuk ingericht. De af delingen zijn overzichtelijk opgesteld, zodat iedereen snel vindt wat men wil hebben. Een balie in het midden van de zaal biedt de bibliothecaresse een overzicht door het gehele gebouw. Voor haar is er bovendien nog een afzonderlijk kantoor. De heer Van Aken rekent op een 500 tot 600 le den, die op iedere openingsdag boe ken komen lenen. Het lidmaatschap behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Volwassenen betalen 6,50 per jaar, kinderen en bejaarden 2,50 per jaar. Men kan zich nu reeds op geven bij de heer R. van Wijlen, Ju- lianastraat 15 in Drunen, tel. 2809. Op zondag 8 juni, daags na de offici ële opening, wordt er "open-huis" gehouden en kan iedereen met de nieuwe Drunense bibliotheek en lees zaal kennis komen maken. FRAAIE TUINSTOEL met houten armleggers en prima vering. Bekleed met sterke streepstof in fleurige kleuren SOOS LE MOULIN De liefhebbers van folk- en blues muziek kunnen vrijdagavond 23 mei in Club Le Moulin in Drunen terecht. Dan speelt daar een groep gevormd uit soosleden. Zoals gebruikelijk bij deze muziek wordt er Indiase thee geschonken. Met de Pinksterdagen is Le Moulin dicht. Tweede Pinksterdag organiseert men immers samen met de Waalwijkse soosen l'Ecurie en Memphis Gold een disc-jockeywed strijd. De eerste voorronde is maan dagavond bij l'Ecurie. De finale is op 7 juni in Club Le Moulin. NIEUW VOETBALCLUB FC DRUNEN Het bestuur van de KNVB heeft tot het bondsvefband van de KNVB de vereniging FC Drunen te Drunen toegelaten. Secretaris is de heer J. v. d. Voorst, Prinses Irenestraat 16 in Drunen. FC Drunen kan dus in sep tember in de nieuwe competitie uit komen. SiiiSSSSSiw kSSssBSïi Dit is het gemeenschapshuis De Hoge Braken aan de Stationsstraat in Drunen dat in 't najaar feestelijk wordt heropend (Van onze verslaggever) DRUNEN - Van de Hoge Braken-nieuwe stijl wordt, zoals men elders kan lezen, op zaterdag 7 juni het eer ste gedeelte officieel ingebruik genomen. Dan gaat de openbare leeszaal en bibliotheek die in het voorste ge deelte is gevestigd open. Men is inmiddels druk doende de overige gedeelten van dit gemeenschapshuis te ver bouwen. Burgemeester mr. H. Stieger vertelde ons dat de officiële (her)opening dit najaar zal plaatsvinden. Voor bijna driehonder duizend gulden kocht 't gemeen tebestuur vorig jaar De Hoge Braken aan. Het afge lopen jaar is met de restauratie van het gebouw begon nen. Zo is een geheel nieuwe centrale verwarming aan gelegd en krijgt de grote zaal, die met balcon plaats biedt aan 478 personen, nieuwe stoelen. Het geheel wordt zo gemoderniseerd, dat de Hoge Braken een aan trekkelijk gemeenschapshuis wordt. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur, in overleg met de exploitant, in het najaar ook weer met bioscoop-voorstellingen te starten, dan echter uitslui tend op zondagmiddag en -avond. Hierdoor blijft de zaal zowel op vrijdag als zaterdag voor de verenigingen beschikbaar. Drunen telt zo'n 20 verenigingen die regel matig gebruik van De Hoge Braken maken. De gang van zaken in De Hoge Braken wordt geleid door het gemeentebestuur, die de uitgifte van de zaal etc. in eigen hand houdt. Uit de raad is een beheers commissie gevormd, die b. en w. adviseren ten aan zien van het beheer. Voor de verenigingen is er een contact-ambtenaar, de heer Portier, die de lopende za ken regelt. "We stellen de zaal alleen beschikbaar voor aktiviteiten van onze plaatselijke verenigingen, voor het houden van toneel, zang, muziekavonden, wedstrijden, etc. Het blijft een Drunense aangelegenheid, daarvoor is het een gemeenschapshuis"vertelt burgemeester H. Stieger. Uit de periode dat de Hoge Braken eigendom is van het gemeentebestuur blijkt duidelijk, dat er van de zaal een druk gebruik gemaakt wordt. De behoefte in Dru nen voor een dergelijk complex is er dan ook. Met recht wordt straks aan de officiële opening een feestelijk tin- tje gegeven. ANDERS DENKEN Ter illustratie, dat topfunctionarissen uit onze eigen naaste omgeving positief bezig zijn met de humanisering van de werksituatie, plaatsen wij deze en volgende keer een fragment van een artikel uit een perso neelsblad, waarin een directeur Van een Waalwijks bedrijf als lid van een ondernemingsraad zijn visie geeft over inspraak en democratie, waarbij het gaat om een andersoortig denken: "Ik ga er van uit, dat wij op weg zijn naar een andere maatschappij, sociaal gezien. Daarvoor moet het denken van veie mensen óm. Het moet zo worden, dat wij principieel uitgaan van het standpunt, dat ons heil, geluk, welvaart niet verkregen kan worden ten koste van of zelfs onder anderen. Wij moeten tegelijkertijd het geluk van anderen beogen. Niet alleen aan jezelf denken en bij groepen of bonden alleen samen werken, omdat het tegen een outgroep gaat. Idealistisch? Nee, realis tisch. Ik vind niet, dat je slechts bent als je anders denkt, maar alleen maar verstandig. Je moet niet zo denken omdat het zo mooi is en zo edel, maar gewoon omdat je gezond verstand het zegt. Twee gedachten bepalen mijn kijk op de verhouding: personeel-onder- neming. Punt I: dat is de humanisering van de werksituatie, ledereen moet gelegenheid krijgen om zich ook binnen de muren van het be drijf te ontplooien. Net zo goed als buiten die muren. Je brengt ten slotte een derde deel van je werkend leven in de bank door. Jonge en niet alleen jonge mensen, die bij ons, of het doet er niet toe waar, werken, moeten als mens meetellen. Als het hem toegewezen werk hem niet ligt, of hem niet bevredigt, moet hij dat rustig kunnen zeggen, en dan moet de leiding proberen daar iets aan te doen. Punt II: de samenleving moet zo worden ingericht, dat bij ieder soort beleid invloed komt van de mensen, die de gevolgen van dat beleid ondervinden. En dat geldt overal. In gezin, op de scholen, in de Kerk, in het bedrijf, in verenigingen. Wij praten allemaal druk over democratie en we zullen het veelal ook goed bedoelen. Maar doen we genoeg? Ik vind, dat ware democratie delegatie vereist. Inspraak is haast een modewoord. Maar die inspraak moet aan de voet van de onderneming beginnen. In elk bedrijf kennen we allemaal mensen, die in verenigingen of organisaties op bekwame wijze leidende functies vervullen. Die moe ten toch ook in het bedrijf, waar zij werken, kunnen meepraten. Mondige mensen moeten die mogelijkheid toch krijgen. Even over de ondernemingsraad. Naar mijn oordeel moet ik die raad in bepaalde beleidsbeslissingen en ik bedoel dan niet verlening van een groot krediet of verzorgen van een emissie geraadpleegd wor den en moet de hamer pas vallen na overleg met de O.R." Bedrijfsapostolaat Waalwijk e.o. Markt 4a, Waalwijk WAALWIJK - Enige tijd geleden is door club Le Moulin uit Drunen het initiatief genomen om i.s.m. de Waalwijkse soosen l'Ecurie en Memphis Gold een disc-jockeywedstrijd te organiseren. Na vele voorbereidingen heeft men de organisatie, vooral betreffende jury en deelnemers, uitste kend rond gekregen. Alle soosen en discoclubs uit de om geving zijn benaderd om hun disc- jockey's te interesseren voor deze wedstrijd, die ook vooral is georgani seerd om de onderlinge vriendschap pelijke banden tussen de soosen te verstevigenDe wedstrijd omvat drie ronden en wordt op drie avonden bij de verschillende organiserende soosen gehouden. De voorronde is op Twee de Pinksterdag bij soos l'Ecurie, waar dan de 6 beste disc-jockey's door 'n deskundige jury worden aangewezen voor de halve finale. Deze halve fina le wordt op zaterdag 31 mei gehou den bij Memphis Gold, dan worden de 3 finalisten aangewezen. De finale vindt plaats op zaterdag 7 juni bij Club Le Moulin in Drunen. Er hebben 11 disc-jockey's definitief voor deelname ingeschreven, te we ten Theo Pennings (Satisfaction uit Rosmalen); Wim van Oyen (Can Can Haarsteeg); Frank Pullens (Full House, Tilburg)Paul v. d. Heykant (Scarivari, Dongen); Bert Boer (Bric a Brac, Den Bosch), Hans v. Leuven (Bonky Club, Oirschot); Martin van Delft (Le Moulin, Drunen); Harry Hens (Memphis Gold, Waalwijk) Frans Dumoulin (TEcurie, Waalwijk) en verder de freelance disc-jookey's John Lindy y Jan van Lier uit Waal wijk. p Er zijn diverse bekende personen uit de muziekwereld en pers bereid ge vonden om zitting te nemen in de ju ry. Voor de voorronden bij TEcurie zijn dit: Theo Stokkink (KRO) de heer W. Veibruggen (theaterbureau Tilburg), de heer P. van der Zanden (Platenhandel Dankers, Tilburg) en namens de pers de heer H. Putter (redacteur Brabants Dagblad). Tijdens de halve finale bij Memphis Gold bestaat de jury uit: de heer Ge rard de Vries (Radio Veronica), de heer W. Verbruggen, de heer Frans de Kok (orkestleider/musicus te Til burg) en de heer H. Putter.. Voor de finale is de jury als volgt samengesteld: Gerard de Vries van Radio Veronica; W. Veibruggen, mej Ans van Aarle (Platenhandel Dan kers, Tilburg) en de heer Peter Gons (redacteur De Echo van het Zuiden). Voor de presentatie heeft de voorma lige disc-jockey van TEcurie, Frans van den Hoven, zijn medewerking toegezegd. Voor de 3 best geklasseer- den zijn leuke prijzen beschikbaar, w.o. een beker voor de winnaar. Ver der ontvangt elke deelnemer een aar dig herinneringsgeschenk. WAALWIJK - Een prijs van f. 50.000,- uit de Staatsloterij is in Waalwijk gevallen. Het betreft hier lot nr 39148 dat door Staatsloterij- debitante E. M. Spitters-Geerligs, Beatrixstraat 8 in Waalwijk is ver kocht. Het is nog niet bekend wie de gelukkige eigenaar van dit for tuinlijk lot is.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1