WAALWIJK Grote belangstelling voor woning bouw in plannen Vennen Oost Boerenleenbank opi ent nieuw kantoor in Was pik-Boven Sportweekeinde in Waalwijk van Andreas Zijlmans-groep raad drunen keurde nota straatverlichting goed oendervangers Toernooi van veteranen RKC DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 MEI 1969 i MIJN BRIL....? van Zïï TXLS-^-tiJr natuurlijk «Jeugdbiljarten Waalwijk en Nijme gen deelden de punten Heb* U ook zo'n zin in zon? Plantsoenen in dorpen worden ergerlijk vernield Woensdagmiddag door burgemeester H. C. Welling t Je ziet dat Stassar een fijne collectie monturen heeft. Ik heb niet lang gezocht en voel mij er prettig mee uitzien! Vind je ook niet? Bovendien de service is uitstekend! Stationsstraat 88, Waalwijk Tel. 3037 (04160) Maandagmorgen GESLOTEN BASKETBALL Vrijdag 23 mei a.s. speelt WSC we derom een oefenwedstrijd en wel tegen SVH. Deze wisten in Heus- den WSC te verslaan met 46-35, zo dat het hopelijk talrijke publiek 'n interessante wedstrijd te zijn krijgt. Het jeugdige team van SVH speelde verrassend goed en werd door WSC volkomen onderschat. De Waalwijk- se basketballers zullen daarom al les in het werk stellen om deze wedstrijd te winnen, wat zeker tot de mogelijkheid behoort. Aanvang 20.00 uur in de Taxandria-sporthal. AGENDA Woensdag kwart voor acht: repeti tie dameskoor. Half tien :repetitie mannenkoor in De Twee Kolommen. De veteranen van RKC, die afge lopen zaterdag een veteranentour- nooi organiseerden kunnen terug zien op een goed geslaagd tournooi. De verenigingen hebben zich ten volie gegeven op een sportieve ma nier, om zo hoog mogelijk te eindi gen, dat ook wel de moeite waard was, met het zien van de prijzen die er beschikbaar waren. Vanaf deze plaats nog een woord van dank aan de heren van de EH BO en de scheidsrechters, die deze middag met de organisatie hiervan •tot een goed einde hebben gebracht. De uitslag was als volgt: 1. Baardwijk; 2. Berighem Sport; 3. RKSVA; 4. RWB; 5. RKC; 6. Right 'Oh, 7. RKDVC; 8. Vlijmense Boys. De loterij die er aan verbonden was zijn de volgende nummers uitgeloot, geel 6117, 6048, 7350, 4817; wit 7596, 7040, 7547, 7744, 7602. De prijzen zijn af te halen bij W. Herman, Fr. v. ei. Puttenstraat 3, Waalwijk. Afgelopen zaterdagmiddag 17 mei, vond de return plaats van de bil- jartoiitmoetingen tussen de jeugd- biljartclubs van Waalwijk en Nij megen in Waalwijk. Het tournooi werd geopend door de heer C. v. d. Sanden, die de deelnemers alle suc ces toewenste. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop mede in het oog gehouden die kleine winst van Waal wijk in Nijmegen (10-6). Alvorens de laatste wedstrijden een aanvang namen werd aangezeten aan een welvoorziene koffietafel. J. Passier draaide een aantal korte films1 over het biljarten en wel speciaal drie banden. -Toen. de kruitdamp na de laatste partijen, er werd op twee biljarts gespeeld!, was opgetrokken, bleek JBC Waalwijk een zeer ver dienstelijk gelijkspel (8-8) behaald te hebben. Uit handen van de heer Alberda, voorzitter van de Jeugd commissie Nijmegen en tevens lid van de Ned. JCK, mocht JCBW de "Stad Nijmegen-Waalwijk Wissel beker" in ontvangst nemen. Het tournooi werd gesloten door de heer C. v. d. Sanden, die de deelnemers dankte voor hun sportieve deelna me en de vele belangstellenden voor hun aanwezigheid. De uitslagen Wa ren als volgt: De kolommen zijn resp.: te halen punten; behaalde punten, beurten; hoogste serie; gemiddeld. Ie ronde: J. Waarts 29 29 24 6 1,20 H. Jansen 22 19 24 4 0,71 B. Northo 27 23 24 4 0,95 E. Hnitendorf 16 16 24 6 0.66 2e rende: K. van de Sanden 25 25 18 7 1,38 H. Hubert 15 8 18 4 0.44 H. van de Gouw 31 25 24 4 1.00 A. Forlech 26 26 24 4 1.04 3e ronde: J. Heilerscheid 32 32 23 5 1,39 O. Albers 28 23 23 3 1.00 C. Sleenhof 21 18 29 3 0.62 A. Grotenboer 13 13 29 3 0.44 4e ronde: C. Kuvs 20 20 41 4 0,48 N. Pruyssen 12 6 9 3 0,66 P Wecrmeijer 44 32 41 6 0,78 P. Bremeis 11 11 9 4 1,22 Er is volop zonnige mannen mode, b.v. een pull-polo of coll-pull van astralon vanaf 29.75. Kleurige jack's met tricot rand v.a. 29.75. Sport - shirts in nieuwe zomerkleu- ren. Pull's, jack's en strand- sets van badstof, tientallen modellen en kleuren. Zomerpetten en hoeden. Door specialisatie meer keus. Nog steeds Jubileum-aanbie dingen en elke koper 'n kado. Heuvelstraat 133 Tilburg Tegenover Van Boxtel De raad der gemeente Drunen was vrijdagavond in openbare vergade ring bijeen ten gemeentehuize. Als eerste punt kreeg de raad een schrijven onder ogen van het raadslid Snoeren waarin deze wees op de ergerlijke toestanden welke er heersen op het gebied van vernieling van parken 'en plantsoenen door de jeugd. De heer Snoeren staafde zijn stelling met een aantal voorbeelden en wees er op dat hier een taak licht voor de ouders en het onderwijzend personeel om de jeugd te wijzen op het feit dat iets dergelijks niet is toegestaan. De heer Snoeren vond het erg dat het gemeentebestuur dat zoveel werk laat verrichten en zoveel geld besteedt aan de plantsoenen, moet ondervinden dat dit soms zonder meer vernield wordt. Odk de Iheer van Lammeren onder schreef de woorden van de heer Snoe ren op alle gebied. De vernielingen grenzen soms aan puur vandalisme. De heer Nass wees er op dat hij al eerder over deze zaak had gesprokten en steeds had gewezen op de nood zakelijkheid om in iedere wijk vol doende speelgelegenheid te hebben voor de jeugd. De voorzitter was het met de brief schrijver eens. De plantsoenen wor den door velen nog gezien als een be zit van de gemeente maar men dient zich er van bewust te zijn dat het 'n gemeenschappelijk Ibezit is dat ieder een moet ontzien. Spreker vond het juist dat deze zaak nu eens in de openbaarheid kwam. Er was echter weinig positiefs aan te doen dan een ieder te doordringen van het fèit dat parken en plantsoenen moeten wor den ontzien. Met betrekking tot de speelweiden werd ter vergadering 'n inventaris opgemaakt waaruit bleek dat iedere wijk een speelgelegenheid heeft. Ook de politie houdt op eten en ander nauwlettend toezicht. Het verwonderde de heer v. d. Wiel dat juist in de goedkopere sector de prijzen wel zijn gestegen, terwijl juist in de duurdere sector zoals bungalow- bouw de prijzen gelijk zijn gebleven. Spr. was van mening dat, indien er een stijging moest plaats vinden deze over de gehele linie moest geschieden. De heer Horsten, directeur gemeente werken wees er op dat speciaal bij de woningwetwoningen in 't verleden de grond onder de kostprijs moest wor den verkocht. Dit is bij de laatste maatregel van de minister niet 'het ge val, vandaar o.a. de stijging bij de woningwetwoningen !en niet bij de bungalowbouw. De 'heren v. d. Wiel en Brok vonden het maar een moeilijk te verteren zaak, juist in de sector waar men het best kan betalen is er geen verhoging toegepast. In totaal werden in de diverse uit breidingsplannen voor de normaal geldende prijzen 113 percelen grond verkocht voor nieuwbouw. De voor zitter wees er op dat dit niet beteken de dat nu weer extra 1113 woningen onderhanden zouden worden geno men. Op verschillende percelen moe ten premiewoningen komen en de re alisering zal nog wel even op zich laten wachten. Grond werd gekocht van de heer N. de Wit, hoek Bosscheweg-Lipsstraat, voor een prijs van 25.- per m2. Voor aanleg van parkeerterreinen na bij Giersbergen werd van J. v. Hei voort 7000 m2 grond gekocht voor de prijs van 1.50 per m2. Met de aanleg zal spoedig worden begonnen. Tevens wil men elders een parkeer verbod invoeren. Het parkeren aan de Duinweg moet zoveel mogelijk wor den voorkomen. De raad 'krijgt op deze vergadering de eerder beloofde straatverlichtings nota aangeboden. In deze nota geeft B en W een duidelijk overzicht van de uit te voeren werken naar volgorde van belangrijkheid terwijl er tevens een nota v. d. beleidsrichting is. Men was er van doordrongen dat de ver lichting slecht was. De nota wil een leidraad zijn en de voorzitter wees er op dat elk onderdeel straks nog bij de kredietaanvrage in de raad zal ko men en apart zal worden 'bekeken. De heer Snoeren sprak er zijn ver wondering over uit dat in de nota ook de Torenstraat is genoemd. Hij noem de dit de best verlichte straat die ze ker geen verbetering behoeft. De heer v. d. Wiel vroeg speciaal aandacht voor de Duinweg Vooral het eerste gedeelte dat ook gaat functioneren als aanvoerweg voor Vennen Oost. De heer van Lammeren wees er op dat de lichtsterkte in dè woonwijken te Zwak was. De heer Horsten ant woordde dat de Torenstraat inder daad de best verlichte straat is, maai bij de nieuwe verlichting misschien de minste. Voor de Duinweg zal het voorai een kwestie van financiën zijn. Hier moet nl. ook nog kabel worden gelegd. T.a.v. de lichtsterkte zal een en ander worden onderzocht. Ook de verlichting op het Raadhuisplein zal worden herzien. De voorzitter zei dat een en ander in fasen zal moeten ge beuren. Een en ander wordt t.z.t. af zonderlijk in de raad behandeld. De raad verklaarde zich in principe ak koord. Het keurde ook goed de aanschaf van een tweede centraal antenne sys teem in Vennen Oost. Krediet 32000 gulden. Bijdrage abonnees 350. - voor 10 jaar. De heer Horsten gaf 'n korte uiteenzetting. In Vennen Oost zullen ongeveer 4 centrale antennes komen. De heer Nass gaf het ge meentebestuur in overweging ook de oudere wijken een centraal sys teem in te voeren. De voorzitter zei toe een onderzoek te zullen doen. Voor de uitvoering van dit om vangrijke werk werd een krediet ge vraagd van 751.800.-. Het betreft het rioleren van de Eindstraat, Grote straat, Kleinestraat en een gedeelte van de Bosscheweg alsmede het aan brengen van nieuwe verlichting en gedeeltelijke vernieuwing trottoirs. Het werk wordt in fasten uitgevoerd. Ook werd aandacht geschonken aan de riolering in Elshout. Goedkeuring werd verleend voor de stichting van een kleuterschool in Vennen Oost. De aanleg van een speelterrein in Elhout, kosten 4500. Een aantal nieuwe straatnamen in Braken West werd goedgekeurd. Goedkeuring was er ook voor het ga rant blijven voor rente en aflossing voor een aantal aspirantbouwers en de nieuwe subsidieregeling voor het gezinszorgwerk. Van mei t.m. september zullen op Helemaal met de boot naar Londen voor een regenjas? OnzinNiet nodig Mode van ver - dicht bij huis... WAALWIJK verzoek van de gezamenlijke hotel- café- en cafetariahouders de slui tingsuren niet zijn 24 uur maar 1 uur. In het verleden werd door de voor zitter de ontheffingsregeling voor de weekeinden soepel toegepast.. Nu ech ter de sluitingstijd op 1 uur is ge steld houdt dit niet in dat nogmaals verlenging wordt gegeven. Dit ge beurt alleen voor feesten enz. De nieuwbouw van de Boerenleenbank die woensdag in Waspik wordt geopend. Een bijzonder fraai bankgebouw van de Boerenleenbank aan de Car- melietenstraat te Waspik Boven zal woensdag 21 mei officieel worden geopend. Burgemeester Welling zal zich om 2 uur 's middags hiermee be lasten nadat het bestuur van de Boe renleenbanken te Waspik met geno digden in café Het Nieuwe Centrum bijeen zijn geweest. Van 8 tot 9 uur 's avonds is er in het bankgebouw 'n receptie en kan ook het publiek het trotse bezit komen bewonderen. De schooljeugd wordt middels een trac- tatie bij de feestvreugde betrokken. Al 7 jaar had de Boerenleenbank in Waspik-Boven een noodonderko- men en in die tijd is wel gebleken dat er grote behoefte aan een eigen ves tiging in dit kerkdorp bestaat. Zij zal zeker aan de gehele gemeenschap bij zonder veel gemakken bieden. Men kan er voor alle bankzaken terecht Het bestuur van de plaatselijke Boe renleenbank verleent hiermee een uit gebreide service. De openstellings uren zijn dagelijks van 9 tot 12.30 en van 14 tot 15.0 uur. Bovendien vrijdags van 18 tot 20 uur. Kantoor houder Mureau uit Raamsdonk gaat hier als beheerder optreden. Het nieuwe kantoor is een ontwerp van het architectenbureau Oomes- Bogaert te Breda en werd gebouwd door aannemersbedrijf C. Fitters te Waspik. Het ademt een uiterst vrien delijke sfeer en voldoet aan alle eisen die men tegenwoordig aan een mo derne bank kan stellen. Het heeft 'n frontbreedte van 15 meter maar geeft door de glazen voorpui en door het feit dat de ruimte binnen practiscn niet door wanden wordt onderbroken - De Apollo 10 is gisteren de ruim te ingeschoten en koerst nu met een snelheid van 40.000 km per uur naar de maan. Alles verloopt tot nu toe geheel naar wens. een veel ruimere indruk. Het glas aan de voorkant wordt wel fraai onder broken door wit metalen banden. De zwart houten kap doet het bijzonder goed, terwijl ook de entree ruim en vriendelijk aandoet. In het bestem mingsplan is naast deze entree een nieuwe doorbraak naar de Carmelie- tenstraat gepland, waardoor het ge bouw aan deze zijde de nodige ruim te blijft houden. Ook het interieur is keurig afgewerkt waarin de nieuwste snufjes op het gebied van ventilatie, verlichting en verwerkt materiaal als suwide, natuursteen en stoffering zijn aangebracht. Naast de grote kantoorruimte bevat het gebouw o.m. nog 2 andere vertrekken voor even tuele besprekingen. Voor Waspik-Bo ven mag men het initiatief van het plaatselijk bestuur beslist gelukkig noemen. LENTE TOTO Inzet 1002,40 le prijs A. Kleijn, Kapelstraat 23, Elshout, L. v. d. Lee, Putstraat 52, Waalwijk èn L. Bras, K. v. d. Sande- straat, Werkendam. Zij hebben ge raden f 1002,40 en ontvangen ieder f 41,70. 2e prijs Jac. van Delft, Baardwijk- sestraat 29 en J. de Werd, Prof. Nol lenslaan 40 beiden te Waalwijk. Ge raden f 1002,41 en ontvangen ieder f 37,50. 3e prijs J. Heeffer, Canadesestr. 29, Waalwijk. Geraden f IOG'2,35 en ontvangt f 50,-. De prijzen kunnen word'en afge haald woensdagavond a.s. tussen 6 en S uur bij J. Timmermans, Mgr. Prinsenstraat 16, Waalwijk. De In- validenbond dankt alle deelnemers -hartelijk voor hun bijdrage. AANRIJDING Op het 'kruispunt Grotestraat-Kruis straat vond vrijdagavond een on geval plaats waarbij een vrachtwa gen en een personenauto waren be trokken. De vrachtwagen reed in westelijke richting over het kruis punt in de richting van het West- einde. Vanaf de brug over de Pro vinciale weg naderde een personen auto met volle snelheid, t'en einde de Besoyenisestraat in te rijden. De personenwagen kwam onder de vrachtwagen en was total-loss. De inzittende, aan wie Dr. De Blois eerste hulp verleende, liepen slechts lichte Verwondingen op. PUPILLENSPORTDAG R.W.B. Doordat op 7 juni in Waalwijk de Avondvierdaagse wordt gelopen en er ook RWB-pupillen aan meedoen, gaat de sportdag niet door. Deze zal nu gehouden worden, een week la ter op zaterdag 14 juni. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: zwarte portemonnee met inh.; herenborlo'ge; witte poes; bos sleutels; verzekeringsplaatje brom fiets; gouden tientje; jongensporte- 'monnee met inh.; blauwe jack; por temonnee met inh.; verzekerings plaatje bromfiets; portemonnee; jongens overall; bruine portemon nee: rode kralen ketting; zieken fondsboekje; verzekeringsbewijs v. bromfiets; dameshorloge; rode step; zwembroek; kaart oogarts; kinder fietsje; rood driewielertje; bruine portemonnee; portefeuille met o.a. rijbewijs; rode portemonnee; dou blé dameshorloge; zwarte poedel. Gevonden: daimesvest; bos sleutels; damesvest; damesportemonnee; por temonnee; Schotse Colly; donker bruine jack; hond; zwarte herenpa- rapluie; herenhandschoen; lap ja- ponsiof; f ietssleuteltjes; gouden kin derringetje. JEUGDTOTO BADMINTONCLUB Inzet f 438,60. Ie prijs Mevr. Em mers, J. van Riebeeckstraat 8a en J. v. a. Heuvel beiden uit Waalwijk. Ieder ontvangt f 32,90. 2e prijs f 43,86 T. de Bont, Prof. Nolenslaan 63, Waalwijk. 3e prijs f 21,93 A. Knapen, Aker straat 114, Hoensbroek. Prijzen 'kunnen na woensdag 21 mei s.s. worden afgehaald bij P. Emmers, Jan van Riebeeckstraat 8a, alhier. C'ontrolekaart meebrengen. WSC PUPILLEN-NIEUWS De WSC A- en B-pupillen hebben zaterdag j.l. deelgenomen aan de pupillentourniooien, uitgeschreven door de v.v. Zwaluw VFC te Vught. In de A-afdeling waren de resulta ten maar povertjes. In de B-afdeling was dat 'anders, daar wisten de jon gens van WSC hun poule-wedstrij den tegen Tongelre, Schijndtel en Dongen, resp. met 4-0, 4-0 en nog eens 11-0 te winnen. De finale om de le prijs (beker) ging tussen de organiserende vereniging Zwaluw VFC en de WSC-pupillen. Ook hier bewezen de jonge WSC-ers hun kracht en wonnen deze finale met 4—0. Pupillenprogramma voor woensdag 21 mei a.s.: WSc aRKDVC A2, aanvang 6.45 uur; RKB bi—WSC bl aanvang 6.30 uur; Baardwijk c WSC c, aanvang 6.15 uur. In de C- afdeling is WSC bij gelijkspel of winst kampioen van hun afdeling. WAALWIJK De jubilerende An dreas Zijlmans Groep organiseerde het afgelopen weekeinde twee sport dagen op het sportcomplex Elzen- hoven. De uitslagen van de diverse wedstrijden zijn: 1. Pater Chanelgroep Den Bosch; 2. Jan de Rooy Sprang-Capelie; 3. St. Jan, Elshout; 4. Kardinaal La Vigerie-troep, Boxtel; 5. Andreas Zijlmans Groep, Waalwijk; 6. Alfred N'dbel, Drunen; 7. St. Clemens, uit Waalwijk-Baardwijk; 8. St. Adria- nus, Hilvarembeeik; 9. Garcia More no, Vlijmen; 10. Mgr. Bekkersgilde, Waalwijk. Het voetbaltournooi werd gewon nen door Alfred Nobel uit Drunen en het handbaltournooi door St. Adrianus, Hilvarenbeek Verdere uitslagen luiden: Springen: 1 Panters Alfred Nobel- groep, Drunen; 2. Arenden, Pater Chanelgroep, Den Bosch; 3. Koe koeken, Andreas Zijlmans Groep, Waalwijk. Hordeloop; 1. Havikken, St. Jan, E'lsnout; 2. Eekhoorns, Jan de Rooy groep, Sprang-CapeHe; 3. Panters, Alfred Nobeligroep, Drunen. Kogelstoten: 1. Zeemeeuwen, St. Adrianus uit Hilvarenbeek; 2. Be vers, St. Adrianus uit Hilvarenbeek; 3. Panters, Alfred; Nobelgroep, Dru nen. Verspringen: 1 .Eekhoorns, Jan de Rooygroep, Sprang-CapeHe; 2. Ha vikken, St. Jan, Elshout; 3. Aren den, Pater Chanelgroep, Den Bosch; Hoogspringen: 1. Houtduiven, St. Clemens, Baardwijk; 2. Vendel 1, Mgi. Bekkers, Waalwijk; 3. Aren den, Pater Chanelgroep, Den Bosch. Lange afstand: 1. Koekoeken, An dreas Zijlmansgroep, Waalwijk; 2. Havikken, St. Jan, Elshout; 3. Aren den, St. Clemens, Baardwijk. Persoonlijke records: sprint: 1. J. Klomp, Alfred N'obelgroep, Drunen, 10,9 sec. Horenloop: Blommers, Al fred Nobelgroep, Drunen 15,6 sec. Kogelstoten: Blommers, Alfred N'o belgroep, Drunen 10,50 meter. Verspringen: W. Pruijssers, Jan de Rooygroep, 'Sprang-Capelie 4,25 m. Hoogspringen; J. Klom, Alfred No belgroep, Drunen, 1,45 meter. Lange afstand: J. v. d. Broek, Mgr. Bekkersgilde Waalwijk 4 min. 33 sec.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 25