wAAlwijkse en UnqstRAAtse coup&nt SSC neemt zaterdag moderne verlichtings-installatie ingebruik Stassar Schoolbestuur in Berndijk wil een gymnastiekzaal Stoere RTINAO J. K. Verhulst v. m Aardbeienmandjes met slagroom Zondag groots pony-concours en rassenshow in Waspik Ajax toonde zijn kwaliteit maar AC Milan was duidelijk beter UCHTWEDSTRIJD TEGEN T.S.C. RAAD LOON OP ZANÜ VERGADERT VANAVOND Banket hakkar IJ van Mil Burg. v. Prooyen reikt zaterdag prijzen loterij uit Object kost f 25.000»— Loterij Wedstrijd tegen TSC PRISMA J. Boogers Kersen-vlaai Een subsidie-rege ling voor gezins zorg Subsidie-regeling Rosagaerde ZOMERFRIS T.V. besteedt vrijdag aandacht aan deze show Hoogtepunt il. Boogers Limburgse vlaai Gaslevering aan Sprang-Capelle DONDERDAGAVOND 29 MEI 1969 92e JAARGANG No. 43 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Hoofdredakteur JAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" SPRANG-CAPELLE - In het SSC-sportpark aan de Bernhardstraat zulten zaterdagavond de vlaggen feestelijk wapperen als om 20.00 uur SSC een wedstrijd speelt tegen TSC uit Oosterhout, waarvan de tweede speelhelft met kunstlicht. De uitbreiding van de sportaccommodatie met een lichtinstallatie werd gerealiseerd binnen twee jaar na aplevering van de riante kleedgelegenheden, kantine, enz., welke op 1 juli 1967 op een feestelijke wijze ingebruik werden gesteld. Beide terreinen van SSC '55 zijn nu van een lichtinstallatie voorzien, namelijk het hoofdveld met 6 mas ten en het tweede veld met 4 masten. Het hoofdveld is bedoeld voor het regelmatig spelen van lichtwedstrij- aen in de winterperiode. Ongetwij feld zullen de sportrelaties en oefen wedstrijden voor SSC de komende zondag-amateurverenigingen verrui men, omdat men nu regelmatig door de week 's avonds kan spelen. Het tweede veld waarop ook intensief ge traind moet worden heeft vier ver schillende verlichtingsmogelijkheden. Deze wisselmogelijkheid is speciaal gekozen omda'; hierdoor de mogelijk heid verkregen is de trainingen regel matig te spreiden, waardoor het veld juist door die trainingen zo weinig mogelijk belast wordt, omdat ook op dit veld wedstrijden moeten plaats vinden. Een en ander is voorzien van het nieuwste lichtsysteem voor sport velden van Philips Nederland N.V., zijnde de sinds kort ontwikkelde Floodlight-armaturen voorzien van Kwikjodidelampen HPI-2000 Watt en 190.000 Lume per armatuur, pre cies dezelfde uitvoering zoals de lichtinstallatie op één der sportvelden op het KNVB-Sportcentrum in Zeist. De levering der armaturen etc. en het electrisch gedeelte werd geheel ver zorgd door de plaatselijke firma H. Raamsteijn, welke firma haar gedeel te op een uitzonderlijke wijze ver zorgde. Deze verlichtings-installatie kost al leen al een materialen een bedrag van 25.000,-, waarvoor van de gemeen te Sprang-Capelle een renteloos voor schot verkregen werd van 10.000,-, terwijl het overige bedrag verkregen werd door akties e.d. door het ver enigingsbestuur ondernomen met me dewerking van de leden en sympati- santen. De hoofdaktie hiervoor was wel de loterij die een groot succes werd dankzij de medewerking van 'n groot gedeelte der leden, maar vooral oük dankzij de uitzonderlijk mede werking van de heren A. Klootwijk, Ant. Vos en W. Verduin, welke ge zamenlijk met enige jeugdleden, w.o. Woutje de Jong, ongeveer 2.500 lo ten aan de man brachten. De trekking hiervan 'zal eveneens a.s. zaterdagavond plaatsvinden. De prij zen worden door burgemeester M. v. Prooijen aan de gewonnen winnaars ter beschikking gesteld, mits de win naars aanwezig kunnen zijn. De prij zen bestaan o.a. uit: le prijs DAF- Personenwagen; 2e prijs 'n ERRES Wasautomaat. Er zal zaterdagavond in het sport park van SSC een feestelijke stem ming zijn, terwijl men waarschijnlijk verzekerd kan zijn van een goede voetbalwedstrijd, omdat TSC tot de laatste competitiedag een grote kans hebber was voor het kampioenschap der le klasse amateurvoetbal, en SSC in hun formatie enige nieuwe spelers kan toevoegen. De plaatselijke drum band Marijke zal hieraan luister bij zetten, door in de pauze der wedstrijd om 20.45 uur een show te brengen, eveneens met hun majoretten. Het aktieve bestuur van SSC '55 ver dient een felicitatie, temeer omdat de laatste jaren op hun sportpark veel gerealiseerd werd. Dit dankzij de ak tieve zelfwerkzaamheid van de ver eniging en sympatiserenden. SSC '55 staat zaterdag nog meer in het teken van "het licht", omdat inmiddels in de kantine een zeer ruime prijzenkast gereed is gekomen, zodat ook de vele prijzen waarover de vereniging be schikt vanaf nu een eigen plaats gaan krijgen. Mochten er leden of oudleden van SDO en Sparta zijn, die nog prijzen thuis hébben, gelieve zo vriendelijk te zijn deze de komende dagen aan het bestuur van SSC '55 te overhandi gen. Wie dus zaterdag van een op goed peil staande voetbalwedstrijd bij kunstlicht wil genieten, moet zeker naar SSC in Sprang-Capelle gaan kijken. 1) Internationale allure - waterdicht - incabloc - onbreekbare veer - moderne wijzerplaat doublé 119.- edelstaal 125.- 2) gouden herenhorloge, fraaie wijzerplaat 365.- STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Maandagmorgen gesloten UW WARME BAKKER Loef f straat 89 - Tel. 2985 In de vergadering van de gemeenteraad van Loon op Zand, die heden avond gehouden wordt, zal deze gevraagd worden medewerking te ver lenen aan het verzoek van het bestuur der Katholieke Stichting tot Be vordering van het Katholiek Onderwijs in de parochie van de H.H. Marte laren van Gorcum te Kaatsheuvel voor de bouw van een gymnastiekzaal in Berndijk. De beide scholen aldaar beschikken niet over de nodige ac commodatie voor het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening. Met in totaal 13 klassen zal een goede bezetting van de zaal kunnen wor den verkregen. Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit tot aanschaffing van een boekhoudmachine voor het gasbedrijf. De gemeente Loon op Zand maakt voor haar administratie gebruik van het computercentrum van de gemeente Tilburg. B. en W. stellen de raad nu voor een overeenkomst aan te gaan met de gemeente Tilburg, waarin de dienstverlening ten behoeve van de kleinverbruiks- administratie voor gaslevering wordt geregeld. De raad zal ook een beslissing nemen op het verzoek van de heer A. Smits uit Locm op Zand om schadevergoe ding voor een ongeval, dat deze het vorig jaar in de wijk Pannehoe f' had De Stoere Tijd: kleine felle autootjes, double brested pakken, de nieuwste plaat van de Stones. DeStoereTijd: Argonaut 220, de nieuwste uurwerkjes van Certina. Certina u weet wel, die pietepeuterige Zwitsers die elk (èlk) horloge zo'n 350 maal controleren. Stoere taal? Elke Certina horloger zal't graag beamen, v.a.129,- Uw juwelier met het klokkenspel GROTESTRAAT 260, WAALWIJK, TEL. 4681 Dinsdag hele dag geopend ZIE ONZE VADERDAG-ETALAGES waar hij met zijn bromfiets van de weg was geraakt. Volgens de assura deuren is de gemeente hiervoor niet aansprakelijk. Een nieuw onderzoek heeft uitgewezen, dat de heer Smits wel degelijk van de situatie ter plaat se op de hoogte moet zijn geweest, omdat hij regelmatig op bezoek komt bij twee zonen, die in deze wijk wo nen. Voorgesteld wordt afwijzend op het verzoek te beschikken. De gebr. Van der Velden, eigenaars van de voormalige fabriekshal van Massive N.V. aan de Hoofdstraat, waarin een Supermarkt zal worden gevestigd, hebben gevraagd 'n stukje grond te mogen huren teneinde de inrit naar het parkeerterrein, gelegen achter de toekomstige winkel, zo ruim en goed mogelijk te maken. De heeT C. de Jong uit De Moer wil bij zijn woning aan de Zijlstraat een tweede bijgebouw plaatsen met een vloerop pervlak van 50 m2, hetgeen B. en W. hebben afgewezen omdat reeds een hijgebouw met een oppervlakte van 96 m2 aanwezig is, terwijl het be staande bestemmingsplan maar één gebouw met een oppervlakte van 25 m2 toelaat. De heer De Jong heeft hiertegen beroep aangetekend. De raad wordt geadviseerd dit af te wij zen. B. en W. erkennen met waardering, dat de door het kerkelijk en particu lier initiatief ontplooide activiteiten op het gébied van gezinsverzorging en gezinshulp zich hebben ontwikkeld tot een vorm van maatschappelijk werk, welke in het totaal van wel zijnsvoorzieningen nauwelijk® zijn weg te denken, daar deze een be langrijk middel tot behartiging van 't algemeen belang uitmaken. In deze gemeente zijn twee regionale stich tingen voor gezinsverzorging en ge zinshulp werkzaam, t.w. de Katho lieke Stichting Gezinszorg Langstraat e.o. en de Protestantse Interkerkelij ke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging De Lang straat, deze laatste sinds 1 januari 1969 en die een verzoek om subsidie in de kosten heeft ingediend. B. en W. zijn van mening dat de subsidie aan de Katholieke Stichting geconti nueerd dient te worden en aan de nieuwe Protestantse Stichting subsi die dient te worden verleend. Voor 1969 zijn de door deze gemeente te verlenen subsidies als volgt geraamd: de Katholieke Instelling 55.245,- en de Protestantse Christelijke Instel ling 3.300,-. Een van de uitgangs punten op basis waarvan een subsidie wordt toegekend is, dat deze als een bestuurlijk subsidie dient te worden aangemerkt en dat het geheel aan voorwaarden daarop dient te worden afgestemd. Besprekingen over veran dering van de subsidieregeling heb ben tot heden een onbevredigend re sultaat gehad. Daarbij werden in be schouwing genomen een toelaatbare jaarlijkse stijging van de uitgaven van de Stichtingen en derhalve van het gemeentelijk subsidie; de aan de sub sidieregeling te verbinden voorwaar den; verlening van bijstand via de ABW. B. en W. stellen de raad nu voor een nieuwe verordening voot de subsidiëring vast te stellen, in wer king tredend op 1 januari 1969, al le vóór deze datum verleende subsi- diën in te trekken en voorshands niet in te gaan op bet verzoek van de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsver zorging De Langstraat om het niet door rijks- en gemeentesubsidie ge dekte tekort eveneens te subsidiëren. Reeds geruime tijd verkeert de Stich ting Rosagaerde in zodanige liquidi teitsmoeilijkheden, dat tot nu toe steeds de mogelijkheden ontbroken hebben de in de aanvangsfase van de exploitatie opgelopen huurschuld aan de gemeente te voldoen. B. en W. GROTESTRAAT 234, WAALWIJK - TELEFOON 2312 „Jong van jaren ontbreekt het on ze Waspikse ponyclub „De Kleine Hoefjes" beslist niet aan initiatief en durf. Op 1 juni a.s. gaat de club een. concours organiseren waarop maar liefst 325 deelneemsters en deelnemers zullen verschijnen, uit vele plaatsen van Brabant", zo zegt burgemeester Welling in zijn voor woord van de omvangrijke program magids van het op handen zijnde pony-concours. Het gemeentebestuur stelde verder een prijs beschikbaar voor die ver eniging welke met de best verzorgde pony,s zal komen. Ook van vele za ken en particulieren kreeg de ver eniging de nodige en ook verdiende medewerking voor de organisatie van dit grote evenement. Er zijn 30 ringen ingedeeld om alles tijdig te kunnen afwerken. Naast de dres- suurnummers zijn er wedstrijden in springen in diverse categorieën, een spannen Shetland-, tuigpony's en kruislingen. De wedstrijden welke op een terrein tussen de Parallel weg en de Stadhoudersdijk zullen plaats vinden vangen aan om 10 uur. Om 2 uur is de officiële opening door de burgemeester voorafgegaan door een parade. Om half vier komt er een nieuw hoogtepunt waarvoor zelfs de T.V. aandacht heeft. Een 14-tal unieke pony-rassen zullen hier nl. in een grandiose show bij elkaar worden UW WARME BAKKER Loeffstraat 89 - Tel. 2985 met gesorteerd fruit hebben zich, in voortdurend overleg met de stichting, beraden over een afdoende oplossing voor deze reeds jaren slepende kwestie. Dit heeft ten slotte geleid tot een oplossing in de ze zin, dat de stichting de huurachter stand voldoet uit de middelen van 'n geldlening, die de gemeente zal ver strekken. Deze geldlening bedraagt 82.875,- Deze constructie heeft voor de stichting het voordeel, dat zij thans in de gelegenheid wordt gesteld de huurschuld onmiddellijk te vol doen zonder dat daarvoor direct li quiditeiten nodig zijn. Dit neemt niet weg, dat de stichting uit haar norma le jaarlijkse exploitatie-inkomsten ge durende dertig jaren jaarlijks 'n be drag voor rente 'en aflossing op de verstrekte geldlening zal moeten af zonderen. De agenda bevat tenslotte nog een voorstel tot wijziging van de gasleve ringsovereenkomst met de gemeente Sprang-Capelle, omdat na de om schakeling van mijngas op aardgas 'n bepaling dat Loon op Zand aan Sprang-Capelle een bedrag van één. cent zal uitkeren voor de afname van elke kubieke meter gas, welke een hoeveelheid van 100.000 kubieke me ter te boven gaat, alle betekenis ver loren heeft. Bij wijze van overgans- regeling zal daarom aan Sprang-Ca pelle gedurende vijf jaren jaarlijks per aansluiting een bedrag van 5,- kunnen worden uitgekeerd, waarna 'n definitieve regeling kan worden op gesteld. gebracht. In het programma Toeris tische Tips zal de T.V. a.s. vrijdag op Ned. 2 om even over zeven aan deze bijzonder unieke show aan dacht schenken. Het concours van .zondag telt mee voor het kampioen schap van de kring. Deelnemers ko men dan ook uit alle plaatsen van de omtrek. De organiserende ver eniging, nu ruim twee jaar oud, neemt deel met twee achttallen, 'n viertal en bovendien aan een aantal springwedstrijden en aan individu ele dressuur. Ook bij de eenspannen is Waspik vertegenwoordigd. Tij dens dit concours zal tevens de trek king worden verricht van de grote verloting die momenteel loopt en waarvan de hoofdprijs een berijd bare pony is. (Van onze verslaggever) De droom van Ajax is uit. Het is woensdagavond in Madrid echter geen nachtmerrie geworden. In de fi nale van het Europa-Cup tournooi gingen de Ajacieden eervol ten onder tegen een subliem spelend AC Milan. Het komend Europa-Cup seizoen zul len we het zonder Ajax moeien doen. Hun plaats wordt nu ingenomen door landskampioen Feijenoord. De 250 miljoen kijkers die de boei ende wedstrijd op de televisie volg den hebben geen slechte indruk van Ajax gekregen. De Amsterdammers speelden een beslist goed voetbal spelletje. Naar gelang de wedstrijd vorderde kwam duidelijker vast te staan dat de Italiaanse miljoenenclub AC Milan van wereldklasse is. Trai ner Rinus Michels en voorzitter Jaap van Praag verklaarden dan ook na afloop in de Ajex-kleedkamer, ivaar beslist geen begrafenisstemming heer ste: "Milan speelde subliem. Hiervan verliezen is geen schande. We hebben er veel van geleerd. Over een jaar zijn we er echter weer bij". We hopen van harte dat Ajax er over een jaar weer bij is. De hoofdsteden lij'ke ploeg heeft 'de wereld" er dit jaar opgewezen dat ook Nederland in het voetbalwereldje zijn rol uitste kend kan mee spelen. Voor de statistici: de Europa-Cup fi nale die voor 70.000 toeschouwers in 'het Madrileense Estadio Bernaibeu werd gespeeld verloor Ajax met 4-1 van AC Milan. De Italianen namen na 7 minuten de leiding toen Prati inkopte. Nog voor rust zorgde dezelf de Prati voor 0 - 2. Na de hervatting kwam Ajax terug. Vasovic benutte 'n strafséhop: 1-2. De hoop, die er toen in véél Nederlandse harten leef de werd de grond in geschoten door Sormani1 3. Prati zorgde tenslot te nog voor een hattrick en bepaalde de eindstand op 1 - 4 voor AC Milan "Het werd geen overwinning, doch uw inzet had ons aller bewondering", zo luidt de inhoudt van een telegram dat Minister dr. Marga Klompé naar Madrid zond. De tekst geeft de ge dachte weer van veel Nederlandse sportliefhebbers. Ajax toonde zijn kwaliteit, maar tegen dit AC Milan is niet te spelen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1