Grandioos feest bij 40-jarige voetbalvereniging «Waspik» Raad Waalwijk vergadert donderdag PastoorE.Rietra uit Kaatsheuvel vierde 40-jarig priesterfeest Jeugdbiljartclub Waalwijk organiseert nationaal toernooi »Van Beens Bokaal« DE SPORTTOT.O BURGEMEESTER WELLING„LEVENSKRACHTIGE EN BLOEIENDE VERENIGING" PAROCHIANEN BIEDEN AUTO AAN Vlag op de nieuwe boerenleenbank in Drunen Vlijmen Opening centrale verwarming- installatiebureau Auto als geschenk Eerste voorronde disc-jockey wedstrijd soos l'Ecurie DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 27 MEI 1969 KNVB-bestuur bracht hulde Ook ere-metaal van Brabantse Bond Dankwoord Reünie Wedstrijden op 7 en 8 juni in jeugd- biljart centrum Waalwijk In het Pinksterweekeinde zijn de voetbalfeesten van Waspik, die vol gende week hun vervolg zullen krijgen, ingezet op grandiose wijze. Het gemeentebestuur van Waspik zorgde voor een passende ouverture door de jubilerende vereniging op het gemeentehuis te ontvangen. Het feestcomité, onder voorzitterschap van de heer N. Smits, waarin voorts de heren A. Kools, J. Both, S. Selders, B. Kuyten, H. de Wit en P. Smits ijverden, verdient alle lof voor de manier waarop zij het 40- jarig jubileum van de vereniging luister hebben bijgezet. Het feest- vertoon gold bovendien de heer N. v. d. Rijken, mede-oprichter en 40 jaar voorzitter, en secretaris W. Baaten, eveneens oprichter en meer dan 25 jaar secretaris van de club. Beide heren zullen nu hun plaats in het bestuur aan andere krachten gaan afstaan. De v.v. Waspik vierde het afgelopen weekeinde haar 40-jarig bestaan. Zaterdagmiddag ontving het gemeentebestuur ten stadhuize het bestuur van de jubilerende voetbalvereniging. Op de foto ziet men het moment waarop burgemeester H. Welling de jubilarissen toespreekt en feliciteert. De eerste feestrede kwam bij mon de van burgemeester H. C. Welling. Als wij nu de balans opmaken, al dus de heer Welling, dan mogen we constateren dat u niet alleen een prachtig bestuur hebt, maar tevens een levenskrachtige, bloeiende voet balvereniging, vooral in de jeugd afdeling. Ik ben daar erg blij mee, want er wordt in Waspik nog te weinig voor de jeugd gedaan. Na mens het gemeentebestuur wens ik u van harte geluk, daarbij de hoop uitsprekend dat het uw vereniging in de toekomst goed zal blijven gaan. U hebt nu uw rustplaats ge vonden op de Elzenhage, maar wen sen zullen er nog wel zijn. Dat is ook nodig om actief te blijven. Ik hoop dat de verstandhouding straks met uw nieuw bestuur minstens even goed zal zijn als thans, want alleen dan is er een basis voor een vruchtbaar samengaan. Probeer ook de zelfwerkzaamheid onder de le den te stimuleren, want met de handen ineen zal er komen wat er nodig is. Als attentie bood de burgemees ter hierop een fraaie beker aan, naar goeddunken van he bestuur te bestemmen. En zich meer bijzon der tot de heren v. d. Rijken en Baaten richtend: U hebt beiden de vereniging als bestuurders gediend en haar door moeilijke perioden heen gedreven. De leden moesten wel voort, omdat u er als het ware met de stok achter stond. U hebt uw doel bereikt: een vereniging waar pit in zit. Mijn vurige wens blijft echter nog één sportvereni ging te zien verrijzen als overkoe pelend orgaan van alle sportvereni- De raad van de gemeente Waal wijk komt donderdag a.s. in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Nota inzake plaats en taak van de Woningcorporaties. 4. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de openstel ling van het bureau van de burger- lijek stand. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 46.456.voor de aankoop van een laadkistenauto ten behoeve van de dienst gemeen tewerken. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 159.000. voor de reconstructie van de Baard- wijksestraat. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 62.000.voor de reconstructie van de Putstraat en Grotestraat. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 38.975.voor de reconstructie van het laagspan- ningshoofdkabelnet en de bouw van een transformatorstation. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 1.479.voor de bouw van een toilet bij 't zwem bad Het Hoefsven. 10. Voorstel tot 3e wijziging van de Legesverordening 1967. 11. Voorstel tot onbewoonbaarver- klaring van de woning le Zeine 9c. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 1.428.voor het aanschaffen van enige bandre corders met geluidsbanden voor 't talenonderwijs aan de 'St. Michaël- mavo-school, Hadewychstraat 4. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 2.527.voor het treffen van voorzieningen aan de directeurskamer en de leraren- kamer van de St. Michaëhmavo- school. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling Van een krediet van 26.719.voor de uitbreiding van de rijwielberging bij de nutsschool voor mavo, Taxan- driaweg 4. 15. Voorstel tot aankoop van het pand le Zeine 23 van A. A. Hurk- mans. 16. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen in het plan Meerdijk, aan Bouwbedrijf Bakker Arkel N.V. te Arkel. 17. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten zuiden van het Laag einde aan A. J. C. van Bekhoven, F. W. van Ravenstein en J. A. G. Pig- gen. 18. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten zuiden van de Fries landstraat aan de firma H. A. Kap- teijns te Gemonde. 19. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen langs de 'Sprangseweg, aan de provincie Noord-Brabant. 20 Voorstel tot verkoop van een bouwterrein, gelegen ten zuiden van de Lijsterbesstraat aan M. C. Scha pendonk. 21. Voorstel tot verkoop van het pand Pastoor Kuypersstraat 18 aan H. A. M. Schomaker. 22. Mededeling inzake verkoop van grond aan VSM N'.V. 23. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van industrieterrein, gelegen ten oosten van de Prof. Zeemanweg aan K van der Hijden. 24. Voorstel tot het aangaan van een huurovereenkomst met de Neder landse Spoorwegen. 25. Voorstel tot vaststelling van een Algemeen Kasgeldbesluit 1969. 26. Voorstel tot vaststelling van de le wijziging van 't Algemeen Amb tenarenreglement Waalwijk. 27. Voorstel tot vaststelling van een regeling inzake indienstneming op arbeidsovereenkomst naar burger lijk recht van bijzóndere groepen Van -ambtenaren. 23. Voorstel tot vaststelling van de 2e wijziging van de begroting 1969 van de gemeentelijke sociale dienst. 29. Wijziging begroting. gingen in Waspik. Ik breng u dank voor het werk dat u 40 jaar lang deed. U stimuleerde het jeugdvoet bal en bevorderde daarmee de fy sieke toestand van de Waspikse jeugd. Ik vind het prettig dat u niet alle contacten met de vereniging hebt laten varen en dat u de jeugd afdeling onder uw hoede gaat ne men. Moge het u gegeven zijn dit nog lang te blijven doen. Het KNVB-bestuur liet zich op deze bijeenkomst vertegenwoordigen door Ir. Brokx, die het een voor- reet noemde hier in Waspik de fe licitaties van de bond te mogen uit spreken, vooral om dit te mogen doen in het gemeentehuis. Spr. zei o.m.: er is inzicht, moed en door zettingsvermogen voor nodig om 'n vereniging 40 jaar in stand te hou den. Wordt een elftal kampioen, dan is dat een verdienste van de spelers. Bij degradatie echter wordt de schuld in de schoenen van het bestuur geschoven. Er komt echter meer kijken. Waarom immers on dervindt u vandaag zo veel belang stelling? Omdat U in een tijd dat actieve en passieve recreatie alleen een taak van het particulier initia tief was, dat door u werd verstaan. Veertig jaar hebt u veel zorgen ge dragen en de club uitstekend geleid. U bracht de jeugd de geest van sportiviteit bij, nodig voor hun la- J ter maatschappelijk leven. De KNVB is u daarvoor dankbaar en erkentelijk. Ik mag u dank ook bij deze de bondsvlag, een Neder landse driekleur met het wapen van de KNVB en de clubkleuren van Waspik, aanbieden. Moge zij getuige zijn van een lange reeks goede suc cessen. Een bijzonder feit is het, dat meerdere personen vanaf de oprich ting de vereniging hebben gediend. Dat de voetbal zich in zo'n grote be langstelling mag verheugen is mede aan u te danken, aan mensen die hun vrije tijd inzetten voor de jeugd. De heer Brokx onderstreepte zijn woorden van waardering door de heer N. v. d. Rijken de zilveren bondsspeld op te steken, om in de persoon van de voorzitter ook heel de vereniging te decoreren. Nadat burgemeester Welling een heildronk had uitgebracht, leverde de voorzitter van de Brabantse Bond, de heer Hopster, npddels een onderhoudende toespraak, een aaA- deel in de feestvreugde. „Wat bent u hier in Waspik toch bevoorrecht te wonen in een plaats waar de overheid zoveel belagnstelling toont vooi^. en zoveel steun verleent aan de voetbalclub. Blij ben ik dat u de vorming van uw leden serieus hebt genomen en niet alleen oog had voor de techniek van het voet bal; dat uw vereniging zoveel ju nioren telt; dat u zich zo hebt in gezet t.b.v. de vrijetijdsbesteding. Maar vervelend vind ik het dat u, heren v. d. Rijken en Baaten, het als een winstpunt wil gaan zien. Blijf nog wat jonge man, tot u een jaartje ouder bent. Over tien jaar zal de huldiging geweldig zijn. Ter versiering van de bestuurskamer bood spreker een Delftsblauw bord aan. De heer Baaten werd door dhr. Hopster onderscheiden met de speld van de Brab. Bond, waarbij, aldus de heer Hopster, wij zeer bijzonder selectief te werk gaan en nauwkeu rig afwegen aan wie deze onder scheiding mag worden uitgereikt. U bent nu echt de persoon die dit ere metaal verdient. Uw secretariaat was steeds voorbeeldig in orde. Mo ge u deze onderscheiing nog vele jaren dragen. De heer v. d. Rijken zei in zijn dankwoord dat deze dag voor hem en voor de heer Baaten lang een plezierige herinnering zal blijven. We deden ons werk niet om dank te oogsten, maar omdat we 't graag deden. Bij de rijpende jeugd blijkt de invloed van een clubbestuur vaak groter dan dat van de ouders. Daarom is het fijn werk, dat we nooit met tegenzin deden. Ik wens de nieuwe bestuursleden toe dat zij er evenveel genoegen in mogen be leven als wij. Ik wil nog graag bij de jongens van de club betrokken blijven als voorzitter van de jeugd commissie. Veertig jaren leiding geven is niet zo lang, aldus de heer v. d. Rijken, als je dit maar niet alleen hoeft te doen. We hebben in onze vereniging een aantal goede commissies, die zelfstandig werken. Nooit treden zij op de voorgrond, maar zij verzetten veel werk. Ik wil hem en zijn mede bestuursleden graag danken voor dit samenspel, speciaal ook de heer Baaten. Ik ben blij dat hij door de Bond in de hulde werd betrokken. Dank bracht spreker ook aan 't ge meentebestuur voor het goede sa menspel en voor de ontvangst, om dat juist daaruit voor de buitenwe reld blijkt dat de verhoudingen goed zijn. Dank ook aan de vertegen woordigers van de KNVB en de Bra bantse Bond. De receptie, die later op de dag in café Montens plaats vond, groei de uit tot een ware reünie. Vele strijders, ook van het eerste elftal uit 1929, haalden hier herinneringen op. Gelukwensen brachten ook pas toor L. Roovers, rector Servatius, diverse organisaties uit de plaats en Door de voorzitter van de Boe renleenbank te Drunen werd vrij dagmiddag om drie uur de vlag gehesen. De aannemer, de heer Pen- nings verwelkomde allen en zei zeer verheugd te zijn, dat het werk reeds zover gevorderd was, anders wordt de vlag in de nok aangebracht, maar daar bij dit gebouw geen nok aan te pas komt, hebben we eerst het dak maar zo ver klaargemaakt, aldus de heer Pennings. Na een trek aan het touw ging de vlag omhoog en wapperde hij zeer trots op dit fraaie gebouw. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de ar chitecten Van Huiten, Schiks en Ver hagen. Verder de heer Van Erp, wet houder en de kassier der Boerenleenr bank. Architect Verhagen en aanne mer Pennings spraken de hoop uit voor de bouwvakkersvakantie klaar te zijn. Tot op heden is alles nog vol gens plenning verlopen. In een zeer snel tempo is gewerkt, aangezien men in oktober aan dit gebouw is begon nen en begin augustus de officiële opening zal plaatsvinden. De werk lieden ontvingen van de Boerenleen bank een attentie vanwege het hijsen van de vlag. Zaterdag 24 mei werd om 3 uur aan de Grote Kerk te Vlijmen de nieuwe zaak van de Gebr. Li- bregts geopend door de heer Kurt Vyth uit Amsterdam. Deze sprak in zijn openingswoord, dat hij met groot genoegen de nieuwe zaak was komen openen en noemde het fraaie gebouw een sieraad voor Vlijmen. Het fraai opgetrokken gebouw, be staande uit twee woongedeelten met kantoor en werkplaats en pakhuis, was in handen van architect A. Li bregts, een broer van de gebroeders Libregts die een extra compliment ten gehoor kreeg. Het werk werd uitgevoerd door de firma Janssen uit Vlijmen, het schilderwerk was van M. Meesters te Vlijmen. In een gloedvolle toespraak over handigde spreker Kurt Vyth het complex aan de gebroeders Libregts en wenste hen veel succes toe. Hierna kwamen veel zakenlieden uit de omtrek en vele vooraan staande personen en H.H. geeste lijken uit Vlijmen gelukwensen, waaronder ook burg. Schweit zer. Ook waren er enkele sportver enigingen waar de gebroders Li bregts lid van zijn present. Zeer (veel bloemen sierden de zaak nog wat fleuriger op. Een fraaie aanwinst voor Vlijmen en de Grote Kerk. De jubilerende pastoor E. Rietra kreeg ook tijdens de drukbezochte recep tie vele cadeaus aangeboden. Pastoor E. Rietra van de parochie H.H. Martelaren van Gorcum te Kaatsheuvel heeft op Tweede Pinksterdag onder grote belangstelling zijn 40-jarig priesterfeest gevierd. De festiviteiten rond dit jubileum werden 's morgens geopend met een plechtige Eucharistieviering, waarbij de ju bilerende parochieherder werd geassi steerd door deken P. Maessen uit Waalwijk en kapelaan G. van Dijk. Deken Maessen, verzorgde daarbij de feestpredikatie. Het ruim honderd leden tellende zangkoor, samengesteld uit het parochieel koor, het dameskoor 'en twee kinderkoren uit de pa rochie, voerde onder leiding van Piet Sins op zeer verdienstelijke wijze de Missa Boneventura van Jan Vermulst uit. Broeder Cornelis van het missiehuis St. Antonius en de heer Rikkers zorgden tijdens deze dienst voor de instrumentale begeleiding. Na afloop van de plechtige Mis kivam de harmonie St. Jan de pastoor haar gelukwensen aanbieden middels een klinkende serenade en bij monde van voorzitter JBisselink. De huldiging van pastoor Rietra vond 's middags plaats in het missiehuis St. Antonius, waar hij eerst namens het uitvoerend comité en de parochi anen werd toegesproken door voor zitter, kapelaan Van Dijk. "Een priesterjubileum vieren", aldus deze, "is een zaak, waarin de strijdende ge meenschap der kerk nog altijd schik heeft. Een spotvogel heeft het laatst zelf durven bestaan om de katholieke kerk te definieren als een instituut tot het vieren van priesterjubilea. Dat betékent voor mij dat de priester in de kerk altijd nog een figuur is die we niet kunnen missen". Spreker wilde, hoewel pastoor Rietra ook veel geijverd heeft voor de re creatie, vooral de nadruk leggen op WAALWIJK Op zaterdag 7 en zondag 8 juni zal door de Jeugd Biljart Club Waalwijk het toernooi om de „Van Beem-Bokaal" worden georganiseerd. Het zal een Neder landBelgië-ontmoeting worden, waaraan van beide landen door 7 spelers zal worden deelgenomen. De „Van Beem-Bokaal" is genoemd naar wijlen de heer van Beem, dé grote stimulator van het jeugd bil jart in Nederland. Ook heeft hij be moeienissen gehad met het jeugd biljart in België en Duitsland. Meer dan 10 jaren heeft hij zich de grote inspirator getoond. Het toernooi wordt dit jaar voor de eerste keer gehouden en het is voor de jonge Jeugd Biljart Club Waalwijk een grote eer deze wed strijden te mogen organiseren. Dit is wel een bewijs, dat Waalwijk zeer de aandacht trekt in den lande en met dit toernooi hoopt men dit nog eens te onderstrepen. De deelne mers hebben een leeftijd, die vari eert yan 12 tot 18 jaar. Het zijn ieder in hun afdeling de nationale kampioenen van hoofdklasse tot en met zesde klasse. Jammer genoeg vele verenigingen tot uit de verre omtrek. Burgemeester L. v. Erp van Loon op Zand, oud-burgemeester van Waspik, zorgde hier voor een nieuw hoogtepunt door zijn niet ge ringe talenten in een feestrede aan te wenden. Geëscorteerd door de junioren van Waspik, bracht de harmonie een klinkende serenade, waarbij de voorzitter van het korps, de heer H. v. Dongen, hartelijke woorden uitwisselde met de voor zitter van de jubilerende vereni ging. Dat de feestklanken 's avonds nog lang na dreunden, laat zich begrij pen. Zaterdag a.s. volgt in 't kader van de festiviteiten een sportdag voor de jeugd en een cabaretavond voor de oudere leden. Dan zullen de heren v. d. Rijken en Baaten door de club worden gehuldigd, al dus 't voorbeeldig uitgevoerde pro grammablad. zijn er geen Waalwijkse spelers bij. De wedstrijden, die zullen worden gespeeld in het Jeugd Biljart Cen trum, behorende tot het complex van het voormalige oude ziekenhuis worden zaterdagmiddag om 2.30 u. officieel geopend door burgemees ter J. Teijssen. Iedere speler speelt twee partijen. De arbitrage zal wor den verzorgd door leden van Jeugd Biljart Clu'b Waalwijk. Alle wed strijden worden gespeeld in het spelsoort libre. De mogelijkheid be staat, dat na afloop van de wedstrij den op zaterdag een sportfilm van de NSF. Zondag beginnen de wedstrijden om 13.00 uur. Rond 17.30 zal de prijsuitreiking plaatsvinden in het bijzijn van 't dagelijks bestuur van de KNBB en door mevr. van Beem. De deelnemers van Nederlandse zij de zijn: Hoofdklasse: J. Blankenstijn, Am sterdam, le klas: E. la Fèbre, Den Helder, 2e klas: C. Kaper, Den Hel der, 3e klas: H. Peters, Nijmegen, 4e klas: N. Derks, Schimmert, 5e klas: H. Stevens, Valkenswaard, 6e klas: A. Meertens, Veendam. De namen van de Belgische deel nemers zijn nog niet bekend, wel die van twee bekende Belgische of ficials, namelijk de heren M. de Greve, nationaal voorzitter van het Jeugdcomité van de KBBB en A. Lejeune uit Verviers. r TwenteFeijenoord 2 Telstar—MVV 3 Holland Sport—DWS 1 VolendamPSV 3 DOS—AZ '67 3 For t./ Sitt.GV AV 3 SpartaGo Ahead 1 NEC—NAC 3 Veendam—HVC 3 Helmond Sp.Elinkwijk 1 EindhovenHaarlem 2 Blauw iWt—SVV 2 Willem II—Vitesse 1 diens priesterleven en waarvan deze er 37 jaar lang zonder vooroordelen en zonder reserves de Kaatslieuvelse gemeensdhap heeft -doorkruist en meegedaan aan elke goede zaak, mits men hem als katholiek en als priester aanvaardde. Een huldiging in woord was volgens de heer Van Dijk wel aardig, maar het zou niet volledig zijn als er niet een geschenk Volgde, dat het meeleven en de belangstelling van allen tastbaar maakte. Er was daarom veel enthousiasme ge werkt en gepraat om het bedrag in te zamelen om dit geschenk te kun nen realiseren. Het prettige resultaat was, dat de wens van de pastoor, nu eindelijk na al die jaren van ervaring eens een echte auto te hebben, in ver vulling was gegaan en hij namens al len die dit cadeau hebben bijeen ge bracht een fraaie Volvo kon aanbie den. Spreker liet vervolgens 'n twee tal kleine parochianen de sleutels van deze auto offreren en besloot z'n toespraak om pastoor Rietra en juf frouw Anna, zijn rechterhand, nog vele goede jaren toe te wensen met vele prettige ritjes in het cadeau. Nadat het parochieel zangkoor o.l.v. de heer Piet Sins vervolgens de pries tercantate van L. Dobbelsteen had uitgevoerd volgde een zeer druk be zochte receptie, waarbij tallozen uit de gehele Kaatsheuvelse gemeenschap van de gelegenheid gebruik maakten om de pastoor met zijn jubileum ge luk te wensen. Tijdens deze receptie memoreerde de heer S. de Cock, vice- voorzitter van het Natuurpark De Ef- teling, de enorme verdiensten van de heer Rietra als grondlegger van dit recreatieoord in het algemeen belang en De Efteling in het bijzonder. De waardering hiervoor had de Stichting gestalte gegeven door een gift voor 't aangeboden jubileumgeschenk aan haar ere-voorzitter. De bijdragen voor dit cadeau waren daarnaast op de eerste plaats gele verd door de parochie-gemeenschap van Berndijk, alsmede het Algemeen Verbond Ondernemers Bouwnijver heid, afd. Langstraat, waarvan pas toor Rietra geestelijk adviseur is, fa milie, vrienden en kennissen. Gisteravond zijn bij soos '1 Ecurie de discjockey wedstrijden van de 3 soosen 1' Ecurie, le Moulin en Mem phis Gold begonnen. In deze voor ronde zijn door een deskundige ju ry de beste 6 aangewezen voor de halve finale. Dit waren: Hans van Leuven van „Bouby Club" te Oir- sehot, Paul van den Heykant van Scarivari te Dongen, Theo Pennings van Satisfaction, Rosmalen, Harry Hens, Memphis Gold, Waalwijk, Jan van der Linden en Jan van Lier. Deze zes komen a.s. zaterdag tegen elkaar uit in de halve finale bij soos Memphis Gold te Waalwijk. De belangstelling was groot. Er wa ren bijna 300 fans en belangstellen den bij de voorronde in l'Ecurie fianwezig.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 23