wAAlwijkse en UnqstRAAtse cotiRant Raad Sprang-Capelle discussieerde over weigering bouwvergunning K.Wijnands - J.vd.Vliet wonnen zaterdagi„Schoen-rally 1969" H.S.V. „Visscherslust" vierde gouden jubileum zaterdag met receptie VOORSTEL B. EN W. ONOER PROTEST GOEDGEKEURD 160 DEELNEMERS UITJEEL NET LAND VOORZITTER FEESTCOMITÉ J. SPERBER LID VAN VERDIENSTEN Subsidêe-regeling maatschappelijk werk goedgekeurd Subsidie-regeling I^Jaatsciiappelijk werk D§sc-jockeys bij Memphis Gold deden hun best Bouwgrond Weth. J. v. Heeswijk sprak namens gemeentebestuur Lid van verdiensten Hesigelconcours WSC organiseerde pupillen- en „C"- junioren-toernooi A.C. Kaatsheuvel organiseert nu 3 ritten per jaar Geslaagd toernooi volleyballers „Quos Egos" in Drunen Schoolhaneibal ge meente Loon ®p Zand start zaterdag MAANDAG 2 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 44 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN An toon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" De raad van Sprang-Capelle besteelde vrijdagavond bizondere belang stelling aan een voorstel van B. en W. tot ongegrond-verklaring van het op grond van artikel 51 van de Woningwet door de heer H. van Oversteeg, Oosteind 64, ingediende beroepschrift. De voorzitter, burgemeester Van Prooijen, lichtte het voorstel breed voerig toe, waarom de bouwvergunning werd geweigerd tot uitbreiding van de machinefabriek. Het College kon niet anders dan voorstellen het beroepschrift ongegrond te ver Haren, omdat het in strijd is met het bestemmingsplan. De heer Van Oversteeg tast in zijn beroepschrift niet de feitelijk aan de beslissing ten grondslag liggende weigeringsgrond aan, maar als gevolg van de weigering acht hij zich ernstig in zijn belangen ge schaad nu de fabrieksuitbreiding niet mogelijk is. Het perceel waarop hij de uitbreiding wil realiseren, is n.l. gelegen in het tracee dat werd gepland voor de rijksweg GorinchemTilburg. De heer De Bie vroeg of bedoeld tracee hetzelfde is dat aanvankelijk werd gedacht, of dat het werd ver anderd, waarop de voorzitter ant woordde dat het tracee hetzelfde is als in 1964 werd gepland. De ge meente had de weg graag over de Eikendijk laten lopen, omdat het Oosteind nu in tweeën gesplitst wordt en dan ook minder eigen dommen behoefden te worden aan gekocht. Maar om verkeers-techni- sche redenen was zulks niet moge lijk. Het tracee is dus thans vast gesteld zoals Rijkswaterstaat het wenste. De heer Kuijsten betreurde het eveneens dat de vergunning aan de heer v. Oversteeg moest worden geweigerd en meende te weten dat hij nu naar Rijkswaterstaat zal gaan, die hem al hadden aangeraden grond te kopen van zijn buurman, maar dat is niet een zaak voor de heer v. Oversteeg, die zelf bouw grond bezit. De heer Kuijsten wist te vertellen dat de weg indertijd gepland was op foto's van vóór 7 jaar, waarop het terrein nog een boomgaard was en er staat sinds 1962 al een fabriek. De voorzitter kon daarop geen antwoord geven, maar kon wel meedelen dat dhr. v. Oversteeg in 1965 bij de wijzi ging van het uitbreidingsplan geen enkel bezwaar heeft ingediend. De heer Kuijsten meende dat de inge zetenen niet weten waarover het dan eigenlijk gaat. Wanneer de be trokkenen persoonlijk werden aan geschreven, zou men wel bezwaren hebben ingediend, maar de voorzit ter zei dat bij wijzigingen van een uitbreidingsplan iedere boer komt kijken en dat de publicatie van wij ziging van een uitbreidingsplan niet goed zou zijn, was volgens de voor zitter zeker niet waar, want het wordt in verschillende bladen aan gekondigd. De heer Heij vraagt of de mogelijkheid zou bestaan het tra cee alsnog wat te verleggen, maar de voorzitter zette uiteen dat zulks niet mogelijk is, mede in verband met de aansluiting op de te Waal wijk geplande weg. De heer Win kelman informeerde nog hoeveel meter grond de heer v. Oversteeg nodig heeft voor de uitbreiding, dat op verboden grond ligt, wat volgens de voorzitter niet zoveel zou zijn, maar de heer Kuijsten meende dat van de bestaande fabriek de opslag plaats zelfs zou moeten verdwijnen. Nadat de voorzitter de openbare vergadering had geschorst, zette hij aan de hand van kaarten de situatie ter plaatse uiteen. Na heropening deelde de voorzitter op een opmer king uit de raad om tegen 't voor stel te stemmen, mede, dat hij bij verwerping genoodzaakt zou zijn 't raadsbesluit ter vernietiging voor te dragen. Na enige discussie werd op voorstel van de heer Kuijsten 'be sloten het voorstel onder protest goed te keuren en in een schrijven namens de raad de betrokken in stanties alsnog te verzoeken het tra cee te verschuiven. Bij punt 8 van de agenda: Voor stel tot subsidiëring van plaatselij ke en/of regionale instellingen voor gezinsverzorging en gezinshulp, gaf de voorzitter nog een breedvoerige toelichting en zei dat nu de protes tantse gezinsverzorging in een re gionale stichting is ondergebracht evenals de r.k., de bestaande veror dening tamelijk sumier is. Men had veel waardering voor de door ker kelijk en particulier initiatief ont plooide activiteiten op dit gebied, die zonder subsidie niet zijn uit te voeren, maar de finantiële positie van de gemeente laat geen ongeli miteerde stijging van het gemeen telijk subsidie toe, waarom een Uni term beleid nodig is. Er is nu een commissie in het leven geroepen van de gemeenten in de Langstraat om over de toepassing van de Bij standswet te adviseren. In een ver ordening zijn voorwaarden opgeno men dat de stichtingen voor hun be grotingen en rekeningen goedkeu ring van B. en W. behoeven en ook voor uitbreiding van het personeel, dit om te voorkomen dat gezinsver zorgsters op dagen geen werk zou den hebben. Gerekend wordt op één gezinsverzorgster op 1000 inwoners. Het gemeentebestuur zal dus in deze beslissen na advies van de commis sie uit de gemeentebesturen in de Langstraat. De stichtingen kunnen zich hiermede verenigen. Op een opmerking uit de raad zegt de voorzitter, dat de uitkerin gen die de gemeente krijgt uit het Gemeentefonds een samengestelde uitkering is en het fonds niet van het rijk is, maar een colleftief be lastinggebied van de gemeente zelf. Als dus meer uitgegeven wordt voor sociale zorg, kan men dit niet meer voor andere zaken uitgeven. Hoe zeer het gemeentebestuur begrip en waardering heeft voor gezinszorg, moet een en ander toch een beetje aan banden worden gelegd. De heer Winkelman vroeg of de goedkeuring voor uitbreiding van personeel door de raad moet worden beslist of door B. en W., waarop de voorzitter ant woordde dat de commissie het ge meentebestuur hierin adviseert en op een betreffende vraag van dhr. Kuijsten zei de voorzitter, dat de kwestie in iedere gemeenteraad van de Langstraat aan de orde komt. Bij het volgende punt: Voorstel tot subsidiëring van plaatselijke en/ of regionaal maatschappelijk werk, dat vrijwel een gelijke strekking heeft, zei de voorzitter in zijn toe lichting, dat de gemeenten ook daarbij een vinger in de pap moeten hebben. Wanneer er naast de prot. en r.k. stichtingen ook een neutrale stichting komt, zou de verordening daaraan moeten worden aangepast. De heer Winkelman vroeg wat de inmateriële hulp van de maatschap pelijk werker inhoud. De voorzitter noemde daarbij huwelijksmoeilijk heden en moeilijke en gehandicapte kinderen, waarop de heer Winkel man meende dat dit tot de taak van de predikanten hoorde, maar de voorzitter zei dat de praktijk ge leerd heeft dat daarvoor toch wel vakkundig opgeleide personen no dig zijn, wil de zaak goed functio neren. Bij deze gevallen moeten de mensen de vrijheid hebben te kie zen tussen hulp van kerkelijke of particuliere instanties, dan wel van de gemeente. Beide voorstellen van B. en W. werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Goedgekeurd werd vervolgens 'n overeenkomst met de gemeente Loon op Zand tot wijziging van de overeenkomst betreffende de gas levering. Tot nu toe kreeg Sprang- Capelle 1 cent per m3 boven de 100.000 m3 afname. Bij de nieuwe overeenkomst ontvangt de gemeen te 5.per aansluiting. De ge meente wilde toch liever de ver goeding gekoppeld zien aan het ver bruik, waarom werd overeengeko men dat over 5 jaar de regeling zal worden herzien. Hierbij deelde de voorzitter nog mede dat door het gasbedrijf een enquête zal worden ingesteld bij de ingezetenen van Ho- gevaart en Nieuwevaart voor even tuele aansluiting op het gasnet. Op een vraag van de heer Kuijsten zei De 6 discqjockeys afgelopen za terdagavond in „Memphis Gold streden om een plaats in de finale, hebben het zwaar te verduren ge had; Toen rond 9 uur presentator Har ry v. d. Meydenberg de jury had verwelkomd werd door loting de volgorde van deelname vastgesteld. Tot middernacht hebben ze hun beste beentje voorgezet, om de vele zwarte schijven zo goed mogelijk aan elkaar te praten. Hierbij werd o.m. gelet op uitspraak, repertoire kennis, originaliteit en technische vaardigheid. Rond half 1 maakte de jury, bestaande uit Gerard de Vries, Piet van Zanten, Frans de Kok en Harry Putter de uitslag bekend. Drie disqjockeys zullen overgaan naar de finale, welke a.s. zaterdag avond 7 juni in „Le Moulin" in Dru ilen worden gehouden. Dit waren: John Lindsy, free-lance d.j. uit Waalwijk, Hans van Leuven van de Eontry-club uit Oirschot en Harry Hens van Memphis Gold uit Waal wijk. De uiteindelijke winnaar wacht behalve de vele geschenken een op treden voor de radio. Gerard de Vries heeft de winnaar aangeboden geheel zelf een muziekprogramma te presenteren van 1 uur voor radio Veronica. de voorzitteer, dat de gemeente met de nieuwe regeling niet slechter is. Bouwgrond werd verkocht aan de heren L. v. Vliet te Waalwijk en J. C. Vos te Capelle. De heer Winkel man wees daarbij op het verschil in prijs, waarop de voorzitter zei dat de kosten van bouwrijpmaken in 't oude en nieuwe uitbreidingsplan verschillen. Toch is men nu bezig de kosten opnieuw te berekenen. De overige punten van de agenda die in ons vorig nummer werden op genomen, gingen zonder op- of aan merkingen onder de hamer door. De heren De Vos en Van der Ma de waren wegens ziekte afwezig. De voorzitter voegde nog een punt aan de agenda toe, n.l. een voorstel van B. en W. om de heer Rijnders tot tweede plaatsvervangend ge meente-secretaris te benoemen. In handen van de voorzitter legde de heer Rijnders de vereiste eden af. WAALWIJK Ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de Waal- wijkse Hengelsport vereniging „Visscherslust" recipieerde het bestuur zaterdagmiddag in^ zaal De Gecroonde Leersse. Velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt het bestuur bun gelukwensen aan te bie ten. De zaai was herschapen in een ware bloemenzee en vooral ook het feestcomité mag eer hebben van naar werk betgeen dan ook nog ge- s tal te kreeg door bet benoemen van de voorzitter van het feestcomité de heer J. Sperber, tot lid van verdienste van „Visscherslust". Een van de eersten, die Visschers lust zijn gelukwensen kwam aanbie den was de heer J. van Heeswijk, locoburgemeester en wethouder van sportzaken. Allereerst verontschul digde hij burgemeester Teijssen, die door plotselinge omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Hier, zo ging de heer van Heeswijk verder, is vandaag een vereniging aan het ju bileren en dit mag toch zeker wel een speciaal jubileum genoemd wor den. We leven in een jachtige tijd en ik dacht toch wel te kunnen stel len, dat hoe jachtiger de tijd wordt, des te meer betekenis krijgt uw ver eniging. Hierdoor zal de vereniging ook steeds meer leden weten aan te trekken, een aantal, dat nu reeds meer dan 1300 bedraagt. U beoefent een sport, die de mens terugbrengt 'naar de natuur. Niet alleen gaan mensen uit zichzelf zich bezighou den met deze vorm van sport, maar ook wordt zij voorgeschreven door doktoren zodat men toch zonder eni ge overdrijving kan zeggen, dat zeJfs de wetenschap het belang van de hengelsport onderkent. Ik wens U dan ook met het bereiken van deze mijlpaal veel geluk en ik hoop, dat de vereniging nog in lengte van ja ren zal mogen bijdragen tot ont spanning op vissersgebied. De voorzitter van „Visscherslust", de heer Jac. van Loon, dankte de heer J. van Heeswijk voor zijn woor den en hoopte, dat de goede ver standhouding tussen de vereniging en het gemeentebestuur zou mogen blijven voortduren. Namens de Organisatie ter Verbe tering van de Binnenvisserij Voerde de secretaris, de heer A. H. Zumker het woord. Hij vond het een bijzon der voorrecht de vereniging te kun nen feliciteren met het bereiken van deze mijlpaal. 50 jaar geleden zijn er een aantal vooruitstrevende lie den geweest. Naast de organisatie was nodig viswater en beheer over datzelfde viswater. In 1919 leefden de gedachten over organisatie en viswater nog niet zo, als nu. Ik dacht verder, dat de vereniging zich ge lukkig mocht prijzen, gevestigd te zijn in Waalwijk, waar de overheid ten volle haar medewerking ver leent. Hij wenste de vereniging veel geluk met het jubileum en wenste verder nog vele jaren in voorspoed toe. Namens de Algemene Hengelaars- bond bood de heer van Overbeek zijn hartelijke gelukwensen aan. „Visscherslust" mag een voorbeel dige vereniging genoemd worden. Fr zijn nooit moeilijkheden. Hij bracht verder nog in 'herinne ring de prettige briefwisseling tus sen de Bond en Visscherslust. Als geschenk bood hij een beker aan, evenals dit voor hem de heer van Heeswijk namens het gemeentebe stuur had gedaan. Als volslagen verrassing deelde voorzitter van Loon aan de heer J. Speiber mee, dat het bestuur una niem besloten had hem te benoemen tot lid van verdienste wegens het vele, zeer vele werk, dat hij in vele jaren voor de vereniging verricht heeft. De heer van Loon speldde hem de gouden medaille op. Hierna ontving de heer Sperber nog een stoffelijk blijk voor al zijn werk. In zijn dankwoord zei de heer Sper ber, dat het hem was overvallen. Hij kaatste dank terug op zijn mede- feestcomitéleden. Wij zijn vergroeid met de vereniging en wij moeten de jongeren stimuleren tot activiteiten opdat Visscherslust moge bloeien. Onder de vele belangstellenden, die hun gelukwensen kwamen aan bieden merkten we o.a. op: pastoor Meeuwisse uit Drunen, de Federatie van Visverenigingen, d'e Tilburgse Hengelsportvereniging, RKC, de op richters: J. v. Bokhoven, T. Vughts en J. Remie, de visvereniging van Baardwijk, Waalwijk en Besoyen, Fuiloog en Kaatsheuvel I, RWB, WSC, de Eerste Waalwijkse Kana rievereniging, pater Wiegers MSC uit Kaatsheuvel en vele leden. Op zaterdag 14 juni zal er ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan een 'groot internationaaf hengel- concours georganiseerd worden op de nieuwe binnenhaven te Waal wijk. Er zijn een honderdtal prijzen te verdienen. De hoofdprijs is 'n te levisietoestel. Zaterdag en zondag organiseerde WSC het jaarlijkse tournooi voor pupillen en C-junioren. Bij de pu pillen werd Taxandria uit Oister- wij1' winnaar en bij de C-junioren werd zondag WSC eerste. De uitslagen waren als volgt: Pupillen-tournooi NEOZwaluw VFC 11, Nieuw- kuykTaxandria 04, Baardwijk— NEO 05, WSCNieuwkuyk 10, NEO—Vlij mense Boys 2—0, Nieuw kuyk— Wilhelmina '26 0—3, Baard wijkVlijmense Boys 0—2, WSC— Wilhelmina '26 1—3, Zwaluw VFC —Vlijmense Boys 20, Taxandria— Wilhelmina '26 10, Zwaluw VFC— Baardwijk 3—0, Taxandria—WSC 0—0. Om de 3e en 4e plaats: Zwaluw VFC Wilhelmina '26 50. Om de le en 2e plaats: Taxandria NEO 3—2 1. Taxandria, Oisterwijk, 2. NEO, Sprang, 3. Zwaluw VFC, Vught, 4. Wilhelmina '26, Wijk en Aalburg, 5. WSC, Waalwijk, 6. Vlijmense Boys, 7. Nieuwkuyk, 8. Baardwijk. C - ju nior en-tournooi RWBNieuwkuyk 11, RKC Vlijmense Boys 01, Baardwijk Er was zaterdagavond een goed ge organiseerde grote bedrijvigheid o.p 't terrein achter de Huishoudschool aan de Van Heeswijkstraat te Kaatsheu vel, waar wethouder J. Smulders om één minuut over acht het startsein gaf voor de eerste twee deelnemende equipes aan de achtste 'Schoen-rally' een oriëntatierit van ca. 110 km in A- en B-klasse. De belangstelling voor dit jaarlijkse sportevenement, dat meetelt voor het kampioenschap van RAC-zuid en door de organise rende AC Kaatsheuvel met grote nauwkeurigheid voortreffelijk was voorbereid, was ook nu weer bijzon der groot. Dat bleek ook bij het start bureau in café-restaurant De Steen bakker, waar zich nog vele liefheb bers te elfder ure als deelnemer lie ten inschrijven en tenslotte 50 equi pes voor de A-klasse 'en 113 voor de B-klasse geboekt werden, die vrijwel uit het gehele land waren komen op dagen. Eens temeer bleek dus, dat de 'Schoen-rally' zich nog steeds in een grote populariteit mag verheugen. Enerzijds kan dit, zoals ook nu weer, worden toegeschreven aan de zeer at- traktieve rit, anderzijds aan de niet minder aantrekkelijke prijzentafel, waarvoor de AC Kaatsheuvel steeds weet te zorgen. Vooral deze laatste bood ditmaal 'n overweldigende aan blik met z'n 36 merkenprijzen en on geveer 100 andere prijzen in de vorm van huishoudelijke-, luxe- en ver- bruiksartikelen, waarop voorzitter A. van Oversteeg met trots kon wijzen. De organiserende vereniging had na afloop voor de deelnemers nog een prettige en vooral leerzame bijkom stigheid in petto. Aan de hand van de routebeschrijving werd de rit in De Steenbakker namelijk nog eens Gisterenmorgen om 19 uur openden burgemeester H. Stieger het volley- baltournooi georganiseerd door VC Quos Ego. Hij zei dat dit in zijn ogen een gigantische vorm had aangeno men en wenste alle aanwezigen een zeer sportieve dag en het bestuur van Quos Ego veel succes. De uitslag der wedstrijden in diverse klassen zijn: Heren Hoofdovergangsklasse: 1. Were Di (Gemert) wisselbeker Sportraad; 2. NKS; 3. Olympus. Heren le klasse: 1. Aristos; 2. Xen on; 3, Meteoor. Heren 2e klasse: 1. Tovo; 2. Aristos; 3. DVS. Heren 3e klasse: 1. Condor; 2. HVS; 3. Ani ma. Jongens junioren: 1. Olympus; 2. LVC I; 3. LVC II. Jongens aspiran ten: 1 Fighters; 2LVC; 3 Ever Rea dy. Dames overgangsklasse: 1. NKS; 2. MOC 17; 3. SVV. Dames le klas se: 1. Semper Avanti; 2. Ever Ready 3. SVV. Dames 2e klasse: 1. SVV; 2. De Velmer; 3. Waterland. Dames 3e klasse: 1. Nuvo; 2. Hera; 3. West Side. Meisjes junioren A: 1. LVC 1; 2. Set Up; 3. OJC. Meisjes junioren B: 1. LVC II; 2. OSD; 3. Quos Ego. Meisjes aspiranten: 1. Fighters; 2. Set Up; 3. Favorita. De finales vonden om 17.00 uur plaats, daarna reikte wethouder Van Gorcum de prijzen uit en werd ver der de avond gezellig doorgebracht in Hotel Royal. RWB 2—2, Waspik—RKC 2—0, RWB—WSC 0—5, RKDVC—RKC 1—4, Baardwijk—WSC 0—2, Was pikRKDVC 20, Nieuwkuyk WSC 01, RKDVCVlijmense B. 1—2, Nieuwkuyk—Baardwijk 40, Vlijmense BoysWaspik 02. Om de 3e en 4e plaats: Vlijmense BoysNieuwkuyk 10. Om de le en 2e plaats: WSCWas pik 22. WSC wint door strafschop pen. 1 WSC, 2. Waspik, 3. Vlijmense Bos 4. Nieuwkuyk, 5. RKC, 6. RWB, 7. Baardwijk, 8. RKDVC. overgedaan, zodat iedereen eens kon ziien op welke punten men gefaald had of beter gezegd, in de uitgezette vallen getrapt was. Natuurlijk zullen zij na dit college de volgende keer toch weer bij de neus worden genomen, want op het gebied van oriëntatieritten raakt men nooit uitgestudeerd. Dit wordt nóg eens duidelijk geïllustreerd door het be hoorlijk kwantum strafpunten, dat zelfs de best'geplaatste van de cate gorie geroutineerden ditmaal kreeg aangemeten. Rest nog te vermelden, dat de AC Kaatsheuvel besloten heeft naast de 'Schoen-rally' nog een tweetal jaar lijkse ritten in haar programma op te nemen, namelijk de onlangs tijdens de raadhuisfeesten gehouden rit in 't voorjaar en de eertijds zo populaire 'Sprookjesrit' in het najaar. De uitslag van de 'Schoen-rally' was A-klasse: 1. IC. Wijnands-J. v. d. Vliet, Sittard 196 strapnt.; 2. F. Hes- seling-H. v. Zeeland, Oss, 198 straf- pnt.; 3. P. Meeuwissen-M. van Loon, Made, 265 strafpnt.; 4. J. Peskens- G. de Wijs, Drunen, 284 strafpnt.; 5. P. Rayman-mevr. Rayman, Den Bosch, 300 strafpnt.; 6. A. Zwaaf- S. Zwaaf, Amersfoort, 320 strafpnt.; 7. A. Alhers-H. Albers, Oosterhout, 323 strafpnt.; 8. C. StokkermansJC. van Gils, Kaatsheuvel, 372 strafpnt.; 9. R. Rommers-J. Aussems, Meers- sen, 377 strafpnt.; 10. J. Teunisse- F. van Hooff, Eindhoven, 379 straf pnt. B-klasse: 1. L. Moonen-A. Vissers, Udenhout, 427 strafpnt.; 2. P. van Bokhoven-F. van Zeist, Kaatsheuvel, 431 strafpnt.; 3. M. van Asperen- mej. M. v. Boxtel, Vught, 450 straf pnt.; 4. J. de Coo-J. Aats, Waalwijk, 466 pnt.; 5. A. Havermans-H. Kroe- zer, Zundert, 479 strafpnt.; 6. J. van Asten-mevr. v. Asten, Waalwijk, 479 strafpnt.; 7. F. Koolen-M. v. d. Wes- telaken, Den Dungen, 498 strafpnt.; 8. C. Smans-mej. van Nieuwstadt, Kaatsheuvel 506 strafpnt.; 9. de heer en mevr. G. Zondag, Rosmalen, 524 strafpnt.; 10. Hendriks-Sohoonus, Vught, 539 strafpnt. De handbalvereniging DESK houdt zich weer ijverig bezig met de voor bereidingen voor 't jaarlijkse school- handbaltournooi, het zesde in succes sie. Dit sportevenement, waarnaar de schooljeugd van de hele gemeente Loon ap Zand weer reikhalzend uit ziet, zal zich afspelen op zaterdag 7 juni en evenals voorheen op het Prins Mauritsplein. De deelname aan dit tournooi is dit jaar groter dan ooit tevoren. Ms ar liefst 38 teams zullen elkaar on de vijf speelvelden de erepalm betwis ten. Hiervan zijn er 14 uit de lagere meisjesscholen en 15 van de jongens scholen, welke beide groenen over 3 poules zijn verdeeld. Daarnaast ko men nog 5 meisjesnloegen var de Huishoudschool en Uloschool tegen elkaar uit en 4 iongensteams van de Ulo- en Levensschool. Tn totaal st->an er 84 wedstrijden op het programma, weermee 's middags om 1 uur gestart wordt en die men rond zes uur afge werkt hoopt te hébben. Na afloop zal burgemeester L. van Erp de prijzen Uitreiken, want het ge meentebestuur heeft ook nu weer blijk van baar belangstelling gegeven door twee nieuwe wisselbekers voor de lagere scholen beschikbaar te stel len. De trofeeën van het vorig iaar kwamen namelijk definitief in de Drij- zenkast terecht van de Openbare School te De Moer en de jongens school St. Jan te Kaatsheuvel. Het team dat het beste eindresultaat hoekt in de groep Huishoud-, Ulo- en Levensschool, komt in het bezit van de wisselbeker, beschikbaar gesteld door het Ned. Handbal Verbond afd. West-Brabant, waarvan vorig jaar de Levensschool winnaar werd.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1