Koninklijke onderscheidingen voor 3 jubilarisen bij Vissers Wegenbouw Boerenleenbank Loon op Zand -De Moer hield jaarvergadering Raad Sprang-Capelle maakte excursie in eigen gemeente SSC nam Zaterdag moderne terreinverlichting ingebruilc KAATSHEUVEL NU mogelijkheid tot spelen van lichtwedstrijden DE ECHO YAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG JUNI 1969 li Burgem. Stieger reikte onderschei dingen zaterdag uit "DE WERFT" TIJDELIJK IN OUDE GEMEENTEHUIS? Viertal gereed gekomen projekten werd bezocht li Ontwikkeling Zater dagvoetba I Loterij Baardwijk üraairscentrum feest in hotel royal in drunen De heren C. Klomp, uitvoerder, A. van Son, voorman en G. van Weert, grondwerker, vierden zaterdag bij de Fa. Vissers, Wegenbouw en Aan nemersbedrijf in Drunen, hun 40-jarig dienstjubilea. Dit feit werd zater dagmorgen in Hotel Royal op intieme wijze gevierd. Hierbij waren tegen woordig de jubilarissen met hun echtgenotes, de directie van Vissers We genbouw, enkele stafleden en burgemeester Stieger. Burgemeester Stieger 'kwam op deze huldigingsbijeenkomst mededeling doen van het feit dat de drie jubilarissen bij gelegenheid van dit 40-jarig dienstverband waren onderscheiden met de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer C. Klomp (63) in zilver en de heren G. van Weert (56) en A. van Son (69) in brons. Bij deze gelegenheid, waarbij burgemeester Mr. Stieger wees op de belangrijkheid van zulk een lang dienstverband, belichtte spreker ook de Fa. Vissers Wegenbouw, die in Drunen op de Fa. Lips na de grootste onderneming is met niet minder dan 500 werk nemers. f/H Burgemeester mr. H. Stieger met de 3 jubifarissen bij Vissers' Wegen bouw N.V. in Drunen. Zij ontvingen een koninklijke onderscheiding. Vanaf haar oprichting af is de Fa. Vissers in Drunen gevestigd geweest en al heeft 'het op vele punten zijn werkzaamheden buiten de gemeente, toch heeft het nauwe banden met Drunen. Dit jaar bestaat de Fa. Vis sers Wegenbouw 110 jaar. Drie ge neraties van de familie Vissers voer den over dit bedrijf de directie en de vierde generatie spreekt reeds een woordje mee. Burgemeester Stieger wees bij deze gelegenheid ook nog eens extra op de betekenis van dit grote bedrijf mede in verband met het feit dat Drunen in vele gevallen ver eenzelvigd wordt met de Fa. Lips. Naast dit grote bedrijf dat van zeer grote betekenis is geweest voor de groei en ontwikkeling van Drunen, mag men de andere bedrijven en met name de betekenis van een onderne ming als Vissers Wegenbouw niet onderschatten. Uiteraard kon burge meester Stieger, zo hij zelf toegaf, weinig vertellen over het werk van de drie jubilarissen. Het feit dat zij ech ter 40 jaar onafgebroken in dienst zijn gebleven bij de Fa. Vissers wees er reeds op dat zij bijzonder goede en trouwe werkers zijn geweest en te vens dat het bij de firma goed werken is. Met een tikje trots kon burgemees ter Stieger constateren dat alle drie de jubilarissen Drunenaren waren, waaruit nog eens duidelijk naar vo ren kwamen de nauwe banden welke er tussen Drunen en de Fa. Vissers bestaan. Het verheugde burgemeester Stieger ook te kunen mededelen Jat het H.M. de Koningin had behaagd de jubila rissen koninklijk te onderscheiden. Hiermede werd hun 40 jaar trouwe dienst erkend en beloond, terwijl te vens in deze onderscheiding de ver diensten van de jubilarissen werden erkend. De heer Vissers sr. belichtte in een kort huldigingswoord het werk en de verdiensten van alle drie de jubilaris sen. Hij wees er bijzonder op dat 'n zaak alleen maar blijft bestaan en kan groeien en bloeien als het be schikt over een kern van goede en plichtsgetrouwe medewerkers op alle niveau's. De drie jubilarissen zijn door hun werk soms misschien onbe wust een voorbeeld voor de jongeren. Zij zijn nog werkers uit de oude gar de, die geleerd hebben wat werken is, In zaal Vermeulen heeft de jaarver gadering van de Boerenleenbank voor Loon op Zand en De Moer plaatsge had. De voorzitter de heer A. v. d. Loo opende de vergadering en liet even de voornaamste punten van het afgelopen jaar de revue passeren. De privé-rekeningen bij deze bank zijn toegenomen door de salarisbetalingen via de bank. Ook is toegenomen het gebruik van spaarvormen met hoge rente. De crediet verlening en be drijf sfinanciëring heeft dit jaar een hoogtepunt bereikt. De dienstverle ning is in de loop van het jaar ver der uitgebreid dat tot gevolg had dat ook het personeel is uitgebreid. De rente opbrengsten stegen even eens door de sterke stijging van de uitleningen. De toeneming van de be drijfskosten heeft de aandacht van 't bestuur. Kortom het bestuur was uitermate tevreden over 't jaar 1968. Hij dankte dan ook de kassier met zijn staf voor de wijze waarop zij de bankhelangen hebben behartigd. De stichting spaarbank is toegenomen met plm. 1 miljoen gulden. Rekening Courant met plm. 200.000 gulden. De bank deposito's namen met plm. 60.000 gulden toe. De voorschotten waren dit jaar iets hoger en de kre dieten in rekening courant iets lager dan vorig jaar. Het aantal leden be draagt per 1 januari 220; Aantal spaarrekeningen nu 2798, het aantal voorschotten 238 en het aantal reke ningen-courant met inbegrip van pri- vérekeningen 362, tegen vorig jaar 278. In de vergadering zijn bij acclamatie benoemd de heer Th. Brabers uit Loon op Zand als lid van het bestuur en de heer A. van Beek uit De Moer als lid van de raad van toezicht Op het einde van de vergadering heeft de heer W. A. M. Verhoeven uit Moergestel een uitvoerige causerie gehouden over de moderne bedrijfs- aanpassing. Voor een modern bedrijf is altijd nog, aldus de heer Verhoeven een bedrag van 2^2 tot 3 ton nodig. De vraag is of dit op 'n gemengd bedrij f zoals we die hier iin destreek kennen, opgebracht kan worden. Bedrijven die bestaan en welke met een handigheid omgebouwd of gere organiseerd kunnen worden is 't niet zo hoog, maar ook dit vergt een zwa re investering. In elk geval dient een derde deel voor eigen rekening ge nomen te worden, terwijl het andere voor een of ander fonds van de Boe renleenbank, de Boerenbond kan ge nomen. De vergadering van de Boe renleenbank is dit keer goed bezocht. De Moer heeft dit keer bijzonder veel leden meegebracht. Dit was aldus de voorzitter een verdienstelijk punt. De winstverdeling zijnde een bedrag van plm. 800 gulden is verdeeld, onder de standsorganisaties en haar afde lingen, t.w. de KAB, EHBO, KPJ, Boerinnebond, Rijvereniging, Bond van Bejaarden e.d. en die hun werk doen met liefde en toewijding. De heer Vissers wenste de drie jubi larissen geluk met dit dienstjubileum en tevens ook met de koninklijke on derscheiding. Alle drie de jubilaris sen kregen nog de gouden medaille van de vereniging van Wegenbouwers terwijl de dames in de hulde werden betrokken met bloemen. Inhakend op de woorden van burgemeester Stieger met betrekking tot de nauwe relaties, welke bestaan tussen de gemeente en de firma, sprak de heer Vissers de \hoop uit dat deze zou blijven bestaan. De heer Vissers prees de voortvarend heid van 't gemeentebestuur ten aan zien van de uitbreidingen en voorzie ningen om van Drunen een aantrek kelijke woongemeente te maken en hij sprak de hoop uit, dat de Fa. Vissers er straten en wegen mocht aanleggen om aldus ook mede te werken aan de verdere groei en bloei van Drunen. De huldiging welke een zeer hartelijk en intiem karakter droeg liep uit in een gezellig samenzijn waarop nog verschillende belevenissen uit de ja ren veertig werden opgehaald in een ongedwongen en gezellig gesprek. Voordat de vergadering van de ge meenteraad van Loon op Zand don derdagavond tegen middernacht ge sloten werd, kwam er nog een voor stel ter tafel om het voormalige ge meentehuis aan de Hoofdstraat tijde lijk geschikt te maken voor een aan tal activiteiten van de Stichting De Werft. Het bestuur van deze Stich ting, dat zoals bekend voornemens is het voormalige patronaat aan de Hoofdstraat om te bouwen tot ge-/ meenschapshuis, is aan het zoeken naar een nieuwe structuur voor haar werk. Gedacht wordt aan een onder brenging van haar activiteiten, open bare leeszaal en bibliotheek, in de nieuw te bouwen sporthal. Burge meester gaf op deze plannen een toe- liohting. Een en ander zou dan in houden, dat de bouw van de sporthal met die activiteiten zou moeten wor den gecombineerd. De mogelijkheden daartoe is men nog aan het onderzoe ken en hoopt men later bekend te ma ken. Vrijdagavond brachten de leden van de raad der gemeente Sprang- Capelle, onder leiding van burge meester M. van Prooijen, een be zoek aan een viertal gereedgekomen projecten in de gemeente. Het be trof allereerst de geheel gerestau reerde standaardmolen te Sprang. De heer Korpershoek van Monu mentenzorg, onder wiens leiding de restauratie van de uit 1747 dateren de molen werd uitgevoerd en aan nemer Beijk, wachtten het gezel schap ter plaatse op en gaven uit voerige explicatie van de omvang rijke restauratie, die de molen weer in prima staat heeft gebracht. Burgemeester Van Prooijen bracht de heer Korpershoek hartelijk dank voor de verleende bijstand in deze aan het gemeentebestuur en sprak er zijn blijdschap over uit dat de molen nu weer voor een aantal ja ren als monument voor ons dorp is behouden en deze avond kon wor den gedemonstreerd. In verband met de windstilte kwam hiervan echter niet veel terecht. De molen, die oorspronkelijk on der Vrijhoeve gestaan heeft en ei gendom was van de familie Heij- mans, is eerst later naar Sprang verplaatst en is nog een van de wei nige standaardmolens in ons land. De gemeente heeft aan de molen reeds heel wat uitgegeven. Na de Burgemeester Van Prooijen tijdens zijn toespraak (foto boven) en de officiële ingebruik name van de niwinnaars (foto onder) tijdens de uitreiking van de prijzen aan de euwe licht-installatie bij v.v. SSC. SPRANG-CAPELLE - Onderzeer grote belangstelling nam SSC zater dagavond de moderne terreinverlich ting ingebruik. De kantine was bijna te klein om alle genodigden 'n plaats je te geven, toen de voorzitter van SSC, de heer Van der Mast, zijn be groetingswoord aanving. "Ik heb veel gezegd over het licht van SSC, hoe het tot stand kwam, hoe het gefinan- cieerd werd, en ongetwijfeld is er nog veel meer over te zeggen, want deze dag en ik zou willen noemen staat geheel in het teken van 'het licht', want u ziet de mooie prijzenkast ach ter de bar die deze week ook gereed kwam, de kast is eveneens verlicht en de vele prijzen hebben er 'n waar dige plaats gekregen. Ik zou ook nog willen zeggen dat we eveneens nu ge luid hebben op alle sportvelden om dat we echter tegelijk enige luidspre kers hebben aangebracht, maar deze zullen hedenavond nog niet ingebruik zijn, omdat het binnenwerk der luid sprekers volgende week ingebouwd kan worden. Ik zou alle SSC-ers ertoe willen aan zetten ook voor de toekomst mede te willen waken dat het 'licht' bij onze vereniging blijft branden, en dan be doel ik niet al het licht waarover ik hedenavond heb gesproken, want dat is technisch bezien door een simpele beweging aan een knop aan en uit te draaien, maar als wij er niet geza menlijk voor waken, en zoiets zal niet altijd eenvoudig zijn, als het licht wat ik nu bedoel in de vereniging uitgaat, niet eenvoudig meer aan te zetten zal zijn. Ik besef als voorzitter van een grote vereniging heel goed, dat het voor ons als bestuursleden ook voor de toekomst niet eenvoudiger zal worden om een grote vereniging te runnen. Er gaat veel gebeuren in de sport en in het verenigingsleven, ook in onze voetbalsport. Volgend seizoen zal er 'n le klas zaterdagamateurcomp. ge vormd worden, bestaande uit de vier best geplaatste na afloop van het sei zoen 1969-1970 van elk der vijf af deling", aldus voorzitter v. d. Mast in zijn toespraak. Alvorens daarna het woord te geven aan burgemeester Van Prooijen werd allereerst het Woord gevoerd door de heer Jonker, bestuurslid van de keu zecommissie van het zaterdagvoetbal, die vergezeld was van trainer Sterk. De heer Jonker sprak zijn gelukwen sen uit aan de vereniging SSC bij de ingebruikname van deze moderne ver lichtingsaccommodatie. Het zaterdag- voetbal gaat volgend seizoen 'n grote ontwikkeling tegemoet en noemde het een lofwaardig streven van SSC om dan gereed te zijn voor de grote slag. Van al hetgeen hier thans verricht is blijkt wel duidelijk de grote activiteit van het bestuur, maar ook van een aktief gemeentebestuur. De heer Jon ker hoopte dat leze verlichting zijn vruchten zal afwerpen voor de ver eniging SSC. Hierna sprak burgemeester v. Prooij en een kort woord. Hij prees even eens de grote aktiviteit die het be stuur van SSC ontwikkelt. Gelet op deze activiteit kan het niet anders of ook 't bestuur der gemeente Sprang- Capelle is dan bereid om haar volle dige medewerking te verlenen bij de plannen die de vereniging heeft. De burgemeester was er van overtuigd, dat de jeugd bij SSC zeer goed wordt opgevangen. En nu zal men de ont wikkeling die gaat komen nog beter kunnen uitbuiten. Uit alles wat nu hier gereed gekomen is blijkt welk 'n grote clubliefde er bij SSC leeft. Met deze clubliefde is er iets groots tot stand gebracht. Het gemeentebestuur is daar terecht trots op. Een nieuwe mijlpaal is aangebroken voor de ver eniging. Burgemeester Van Prooijen deelde daarna mede, dat vrijdagavond ten overstaan van notaris Mr. Knoop de trekking is verricht van de verlo ting. Met spanning zult u afgewacht heb ben op welk lotnummer de> prijs is gevallen. Burgemeester v. Prooijen deelde mede dat op lotnr. 1369 de le prijs, zijnde een DAF-auto, was ge vallen. De gelukkige prijswinnaar bleek te zijn de heer Groenenberg uit Rijswijk (ZH) Deze kon daarna zijn prijswinnend lot tonen en de DAF- auto zijn eigendom noemen. De 2e prijs, zijnde 'n vol-automatisohe was machine was gevallen op lotnr. 3093 en hiervan was de gelukkige prijswin naar de heer Rosenbrand uit 's-Gra- venmoer. Ook hij toonde zijn prijs winnend lot en kon de prijs in ont vangst nemen. De heer Van der Mast dankte daarna zowel de heer Jonker en burgemeester Van Prooijen voor de waarderende woorden gericht aan het adres van de vereniging en ver zocht allen mee te gaan naar 't hoofd- veld om de voetbalwedstrijd tegen TSC bij te wonen. BAARDWIJK SPEELT DONDER DAG TEGEN STERK TEAM VAN VLIEGBASIS GILZE-RIJEN Donderdagavond 5 juni om 7 uur speelt de v.v. Baardwijk met een nieuwe samenstelling, die volgens trainer J. v. d. Heuvel eerst in oe fenwedstrijden terdege „uitgetest" moet worden, tegen 't Luchtmacht- elftal van de Vliegbasis Gilze-Rijen, o.l.v. de sergeant-coach G. v. Esch. De opstelling van het team van de Vliegbasis is als volgt: Doel: De Boer (Vitesse 2). Achter: Groen (SVW), Taal (Hol land Sport 3), Wiskamp (Wasse naar). Midden: Langenhuizen (Noad-B), Kemper (DWS/A 3), Smit (Spar ta 3). Voor: v. Esch (O. Off. team Gilze- Rijen), v. d. Haar (Tubantia), Al- berda (Ajax 3), Wasbeek (Over maas). Reserves: v. d. Plas (ODC), Hoe- tink (Almaar/Z 3), Weggemans (Wijsters), v. Dishuizen (Feijen- oord 4). aankoop voor 4100.werd er in 1957 voor 13.000,en nu voor 55.000,aan gerestaureerd, waar van rijk en provincie voor 40% en 25% in de kosten bijdragen. Burge meester Van Prooijen noemde het een kostbaar monument en de moei te waard er zoveel geld voor uit te geven. Het is nu wel zaak dat de molen goed wordt onderhouden. Burgemeester Van Prooijen be trok ook de aannemer, dhr. Beijk, in z'n dankwoord en had veel waar dering en lof voor het gepresteerde werk. Voor de ondervonden mede werking van de heer Korpershoek was burgemeester Van Prooijen zeer erkentelijk en als dank bood hij hem namens het gemeentebestuur een geschenk aan. De heer Korpershoek dankte bur gemeester Van Prooijen en even eens de gemeente-architect, de heer Drop, voor de ontvangen medewer king en sprak er zijn blijdschap over uit dat de gemeente deze mo len heeft aangekocht en bood daar mee zijn gelukwensen aan. De molen verkeert thans weer in uitstekende staat. Het gezelschap bezichtigde de uitgevoerde restau ratie met veel belangstelling en liet zich uitvoerig inlichten betreffende het verrichte werk, waardoor men enig inzicht kreeg van de omvang rijkheid van het werk. Veel hout werk werd geheel vernieuwd; zo werd in de molen een nieuwe balk uit één stuk geplaatst van 70 cm. in het vierkant bij een lengte van 4 meter. Alleen deze vernieuwing be wijst dat een en ander alleen door vakmensen kan worden uitgevoerd. Het ware te wensen dat nu nog een passende bestemming voor dit mo nument kon worden gevonden. Hierna vertrok 't gezelschap naar een te Vrijhoeve aangelegd speel terrein voor de jeugd, waarvan reeds een druk gebruik wordt ge maakt. Op een daartoe geëigend terrein zijn enige ongevaarlije in strumenten geplaatst, als schom mels, draaiton, klimrekken enz., ter wijl ook een flinke geplaveide rol- schaatsbaan is aangelegd, zodat de jeugd zich hier naar hartelust kan vermaken. De raad was dankbaar voor wat hier is gepresteerd. Ook in andere delen van de gemeente zul len in de toekomst dergelijke speel velden worden aangelegd. Vervolgens werd de aula op de begraafplaats aan de Heistraat be zocht, die de noodzakelijke uitbrei ding onderging. De aula biedt thans plaats voor 150 personen, terwijl 'n ruime keuken met volledige inrich ting ten dienste staat en ook een eetkamer, garderobe enz. worden aangebracht, zodat de ingezetenen nu van een in alle opzichten uit stekende aula bij begrafenissen ge bruik kunnen maken, wat in deze tijd van voor begrafenissen onge schikte behuizing van groot belang kan worden geacht. Ter zijner tijd zullen ook voor de aula op de be graafplaats aan de Tilburgseweg dezelfde voorzieningen worden ge troffen. Als laatste project werd een be zoek gebracht aan het verbouwde pand Nieuwevaart 1, waarin het Kraamcentrum zal worden geves tigd. Hét monumentale gebouw heeft een grondige restauratie en her indeling ondergaan. Woon- en slaap kamers voor directrice en adjunct leidster met keukens, douches enz. zijn verrezen terwijl voor 'n 6-tal kraamverzorgsters eveneens mooie kamertjes met gezamenlijke keuken zijn ondergebracht. Daarnaast bevat het gebouw nog noodzakelijke rui me vertrekken als instructiekamer enz., zodat het kraamcentrum nu uitstekend gaat worden gehuisvest. Burgemeester Van Prooijen bracht de heren Drop en Roomer van ge meentewerken, die de plannen maakten en uitwerkten, hartelijk dank en sprak de hoop uit dat het gebouw dienstig zal mogen zijn voor het doel waarvoor het werd ver bouwd: in het belang van de ge meente. Nadat het gezelschap een verfrissing was aangeboden, vertrok de raad weer naar het gemeente huis, waar om 9 uur de raadsver gadering aanving, waarvan verslag elders in dit nummer. LOON OP ZAND -KAATSHEUVEL INZAMELINGSACTIE VAN HET NED. ROODE KRUIS Landelijk wordt de inzamelings actie voor het Roode Kruis gehou den. Zowel radio als TV zijn inge schakeld om ook nu weer een be roep te doen op de bevolking om bij te dragen voor de bijzondere ac ties van het Nederl. Roode Kruis. Ook de afdeling Loon op Zand Kaatsheuvel wil zeker niet achter blijven, vandaar dat op het einde van deze week weer zakjes zullen worden thuisbezorgd en ook weer door het Roode Kruis zullen wor den opgehaald. Deze jaarlijkse cam pagne zal ook weer bijdragen voor leniging van de grote noden in de wereld. Zo pas hebben velen in de gemeente hun bloed gegeven als donor, liefst 358 flessen zijn toen afgestaan. Dit is een respectabel aantal voor deze kleine afdeling, maar dat is lang niet genoeg, want het Roode Kruis heeft steeds geld nodig. Eveneens zijn weer drie zie ken uit de gemeente met de boot tocht van het Ned. Roode Kruis mee geweest, dat voor hen een evene ment is geweest. Deze mensen zijn allen dankbaar, maar er moet ook geld voor zijn. Juist daarom wordt er nu de zakjesactie gehouden. La ten we hopen, dat spontaan gege ven wordt, hierdoor helpt men het Roode Kruis helpen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3