v.v. „Waspik" nam afscheid van voorzitter N. v.d. Rijken en secretaris W. Baaten Gebruik snelle treinen heeft in Nederland weinig zin 'Poedelvrees1 won geslaagd toernooi van biljartver. HMS-Gapelle Sprang-Capelle KAATSHEUVEL SCHALMSTERS en STANZERS STRAALTIJDPERK OOK VOOR TREINEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JUNI 1969 In ons land te veel stopplaatsen In ons land Kwaliteit Pater v. Deutekom heeft buitenboord motor nodig De Echo van het Zuiden voorlichtingsavond demonstratie met HAARVERZORGING en het gebruik van POLY HAARCOSMETICA Verenigde Schoenmachine Maatschappij De voetbalvereniging Waspik gaat een nieuwe periode tegemoet. Met een grandioos cabaret van het confetti-gezelschap uit Den Bosch eb den de laatste feestklanken van de viering van het 40-jarig bestaan van de vereniging weg en werd een periode afgesloten. De voetbalclub nam afscheid van haar voorzitter N. v. d. Rijken, die vanaf de oprich ting van de vereniging deze functie vervulde en deed ook de secreta ris-penningmeester de heer W. Baaten uitgeleide. Ook een der mede oprichters van V.V. Waspik, vervulde de heer Baaten ruim 25 jaar deze dubbele functie. Bij het afscheid in de zaal van „De Statie" waren ook burgemeester Welling en de beide wethouders v. d. Broek en v. Don gen tegenwoordig. Voordat het feestcomité ophield te bestaan, sprak de voorzitter, de heer N. Smits, zijn dank uit aan 't adres van de gemeente Waspik voor de indrukwekkende wijze waarop zij de vereniging en de bondsoffi- cials vorige week officieel heeft ont vangen en gecomplimenteerd. Dank ook bracht de heer Smits aan de KNVB en de afdeling Brabant voor de toegekende onderscheidingen en de fraaie geschenken. En tot de scheidende bestuursleden: u hebt steeds getracht het gezicht van de club, zoals u het noemde, correct en ongeschonden te houden. U beiden zorgden voor de juiste en goede re laties met de overheden en u hebt uw stempel gedrukt op onze vereniging. Dankzij de medewer king van zo heel velen, kon 't feest comité een waardig feest organise ren en zijn wij nu in staat enkele waardige cadeaus aan te dragen. Voor de heer v. d. Rijken was er 'n leren fauteuil, voor de heer Baaten een gouden zegelring. Hun echtge noten kregen bloemen aangeboden. De heren Smits en De Graauw wer den door de heer N. Smits voor de leden ten voorbeeld gesteld. We gens hun 40-jarig lidmaatschap ont vingen ook zij een presentje. De heer C. Fitters, bestuurslid van de club, bracht dank aan de scheidende jubilarissen voor alles wat zij in de afgelopen 40 jaar zo spontaan voor de vereniging ver richtten. Er ontstaat, aldus de heer Fitters, nu wel een heel grote leem te. Wij, als medebestuursleden, mochten ons gelukkig prijzen te midden van u beiden ons aandeel tje in het bestuursbeleid te hebben mogen bijdragen. Wij zijn er ons wel van bewust dat er in de toe komst meer activiteit van ons zal moeten uitgaan om uw en onze club het aanzien te laten behouden, wat zij voornamelijk door u beiden heeft verworven. Als wij met ons nieuwe bestuur, dat straks zal worden ge formeerd, dit kunnen bereiken, dan geven wij u daarmee het mooiste cadeau wat voor u denkbaar is, daar zijn we van overtuigd. We zullen ons uiterste best doen op dit punt niet te degraderen. Aan het slot van zijn toespraak bombardeerde de heer Fitters alle vier de jubilarissen tot ere-leden van de club. Gelukwensen werden ook nog uit gesproken door de heer A. Kools, voorzitter van de supportersclub. Wij meenden, aldus de heer Kools, bij deze gelegenheid de naam sup porter-ondersteuner eens extra te moeten accentueren. Blijkens een overgeleverd gedicht, waarin ver haald wordt hoe men een bal naai de uit acht leren stroken, ligt de oorsprong van het voetbalspel in China. Wij hebben de Chinese zui nigheid niet betracht en willen u bij deze een geluidsinstallatie in ei gendom overdragen. Deze appara tuur zal uw accommodatie op Elzen- hage completer maken. Ik spreek hierbij de hoop uit dat elk lid zich zal inzetten om uw organisatie even eens completer te maken en de sfeer en de communicatie in uw prachtige vereniging te verhogen. Your sup porters will support you! De heer N. v. d. Rijken richtte tenslotte een welgemeend dank woord voor al het huldebetoon dat hem en zijn secretaris was toege zwaaid. Ik zal mij blijven inzetten voor de jeugd, aldus de heer v. d. Rijken. Ik zie de toekomst voor de vereniging beslist niet somber in. Als ik zie wat u de laatste weken allemaal tot stand hebt gebracht zonder uw voorzitter en secretaris, dan hebt u ons echt niet meer no dig. Hartelijke dank bracht spreker aan het feestcomité dat zo heel veel en dat alles tot in de kleinste de tails zo perfect organiseerde. Eerder op de dag beleefden de pupillen en junioren van de vereni ging een bijzonder prettige sport dag. Met alle mogelijke onderdelen van diverse sporten wisten de lei ders hun knapen een volle dag te verpozen in diverse wedstrijd-ver banden. De drumband van de har monie vergezelde de blauwwitte schare 's morgens naar Elzenhage. PV NOOIT GEDACHT De Postduivenvereniging Nooit Ge dacht hield j.l. zaterdag een wed vlucht van Chatres waarbij de prijzen als volgt werden behaald: D. van Os 1 4 26; A. Nieuwenhui- zen 2 39; A. Spierings 3; F. Tactor 5 16; G. Rozenbrand 6 14 20 23 25; A. Tactor 7; P. Blom 8 9; C. Broeks 10 28; J. IJpelaar 11 19 31; J. Ster renburg 12 22; H. Spuybroeg 13 29; D. Smits 15; H. Dekkers 17; P. Me ter 18 32; A. Leeggangers 21 35 40; W. Nieuwenhuizen 24 42; D. v. d. Schans 27; A. Willemsz 30; A. Hei blom 33 41; J. Kramer 34 43; C. v. Leent 36 44; M. Neten 37; C. Ver hagen 38; Alb. van Zeist 45. A.s. donderdagavond tussen 7 uur en half negen inmanden voor Orleans. AVONDVIERDAAGSE Morgenavond begint voor de elfde maal in onze gemeente de Avondvier daagse waaraan kan worden deelge nomen door iedereen vanaf de leeftijd van 8 jaar en ouder. De te wandelen afstanden bedragen voor personen tot In vele landen stelt men alles in in het werk om tot de bouw van treinen te komen, die grote snelheden kunnen rijden. Op deze wijze ho pen de spoorwegen te kunnen concurreren met de luchtvaart. Steeds sneller is het devies en in veel landen heeft men wat dat be treft al aardige resultaten bereikt. In Engeland is men bezig met de ontwikkeling van een „straaltrein", die een snelheid van 214 kilometer per uur zou kunnen bereiken. Deze straalaandrijving zal worden gerealiseerd door een reeks gasturbines in de locomotief. Voor de ontwikkeling van dit pro ject is ongeveer tien miljoen pond sterling nodig, terwijl men verwacht over twee jaar het prototype van de ze trein klaar te hebben. Na een tijdperk van proefnemingen en het aanbrengen van eventuele verbete ringen zou met de serie-productie kunnen worden begonnen. Deskun digen verwachten, dat in 1974 der gelijke treinen met straalaandrijving in Engeland zullen rijden, waarbij men uiteraard het plan koestert, de ze treinen in te zetten op de lange trajecten, zoals die van zuid naar noord e.d. Natuurlijk vergen treinen van 'n dergelijk type,-dat zo grote snelhe den kan halen extra voorzieningen. Zo zullen de rijtuigen van deze trein vervaardigd worden van een lichte metaalalliage. Voorts krijgen ze air conditioning en dubbele ramen om het lawaai buiten te houden. In ver band met de veiligheid, zal er een continu-verbinding tussen de trein bestuurder en een controlecentrum bestaan, waardoor dit centrum voortdurend op de hoogte is van de positie en de snelheid van de trein. Dit streven in het buitenland, om te komen tot treinen die steeds gro tere snelheden kunnen maken, heeft echter voor ons land weinig zin. In Nederland liggen de bevolkingscen tra en daarmee de stopplaatsen voor een treinverbinding dermate dicht bij elkaar, dat het gebruik van der gelijke treinen weinig zin heeft. Voordat zo'n trein op topsnelheid is, moet al weer worden afgeremd, om dat de volgende stopplaats al nabij komt. Daarnaast zouden in ons land voor treinen die zo'n snelheid moe ten rijden, aparte banen moeten worden aangelegd met alle hoge kosten van dien. Wat deze ontwikkeling naar meer snelheid betreft zullen de Neder landse Spoorwegen het niet zoeken in snellere treinen, maar in andere kwaliteiten van het spoorwegma teriaal, zoals een snelle accelleratie, hoge frekwentie van de verbindin gen en korte stoptijden. Slechts op die manier zal in een klein land als het onze, de tijdsduur van treinverbindingen kunnen wor den bekort. In het buitenland, waar tussen twee stopplaatsen een aan zienlijke grotere afstand ligt is dit heel anders. In vergelijk met het buitenland wordt er in ons land al leen maar „geboemeld". en met 12 jaar 10 km per avond en vanaf 13 jaar 15 km per avond. Tot en met hedenavond bestaat nog de mogelijkheid om vóór in te schrijven, hetgeen voor de deelnemers zelf goedkoper is en voor de organisato ren eenvoudiger zodat niet alles op de eerste avond nog ingeschreven moet worden. PLATTELANDSVROUWEN De afd. Sprang-Capelle van de Plat telandsvrouwen maakte j.l. donder dagmiddag een excursie naar Oister- wijk. Daar werd een bezoek gebracht aan de Volkshogeschool waar de da mes in diverse groepen werden rond geleid, en vervolgens werden ontvan gen met een heerlijk kopje thee met koek. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de Pottenbakkerij "De Pottenbakker" van de heer H. Potter. Hier stond een gehele collectie ten toongesteld wat er in dit bedrijf ver vaardigd werd, terwijl natuurlijk ook een rondgang door de bakkerij werd gemaakt, zodat de dames konden zien hoe een vaas wórdt vervaardigd. Diverse dames hebben hier ook een artikel gekocht ter herinnering aan deze fraaie excursie, welke zeer ze ker goed geslaagd is. OR AN JE VER. JULIANA Vrijdag 30 mei hield de Oranjever eniging Juliana haar jaarvergadering in 't gebouw van de Ohr. Volksbond. Aanwezig waren het bestuur en een 5-tal leden. Na het openingswoord van de voorzitter G. Vos, kwamen de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester aan de orde. Na een dankwoord aan beide sprekers, had de bestuursverkiezing plaats. In de vacatures van beide bestuursleden de heren Steffens en De Jonge werden gekozen de dames Versteeg en Van Nunen. Om een voltallig bestuur te krijgen werden de heren C. Mayers en P. van Dongen Jan. gekozen, die hun benoemingen allen aanvaarden. Daar secretaris v. Tiggeleit meende te moeten bedanken voor deze functie werd in de vacature benoemd mevr. v. Nunen. Verder werd er besloten de jaarlijkse tocht Ouden van Dagen te houden op 1 juli a.s. Na de rond vraag werd een consumptie gebruikt en dankte de voorzitter de aanwezi gen en in het bijzonder de scheiden de bestuursleden en hoopte dat er bij de komende ledenvergadering meer belangstelling zal zijn. KERKDIENST In de kerk van de Geref. Gemeente aan de Julianalaan hoopt a.s. dins dagavond half acht in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. Venema van Zwijndrecht. NEO Zaterdag jl. speelde het 2e en 3e elftal van N'eo op het nederlaag- tournooi te Raamsdonksveer. Het 3e elftal moest om twee uur aantreden tegen Raamsdonk 3. Voor rust nam Neo een 1o voorsprong maar na de rust werd er van hun kant zeer slecht gespeeld en werd de eind stand 32 voor Raamsdonk 3. Het 2e elftal kwam om 4 uur in het veld tegen, het 2e elftal van de gastheren en met prima voetbal be haalde Neo hier een 60 overwin ning. Voor en na de rust werd er 3 maal gescoord. Een prima wed strijd met voor Neo een grote kans op de eerste prijs in dit tournooi. Dezer dagen kwam de in Kaatsheu vel geboren pater A. J. van Deute kom, missionaris van de Heilige Fa milie in het Bisdom Kalimantan op Borneo, voor een korte vakantie te rug naar Nederland. Pater van Deu tekom missioneert al 23 jaar in Bor neo en kompt al die tijd met 'n groot vervoersprobleem. In het zeer water rijk gebied in de buurt van Tarakan is de prauw het aangewezen vervoers middel. Tot nog toe werd deze prauw met de hand geroeid over afstanden van soms 50 km per dag. Langzaam aan begint echter voor pater van Deu- dekom de last der jaren mee te tel len en wordt het een te zware belas ting. Een buitenboordmotor zou de meest interessante oplossing zijn. Een van de manieren waarop "de supporters" van pater van Deute kom de voor de aanschaf benodigde fondsen bij elkaar te krijgen, is het organiseren van 'n groot rikconcours op 6 en 13 juni 's avonds om 8 uur in het Missiecentrum (MSC) aan de Bredaseweg te Tilburg. Voor het aan schaffen van een buitenboordmotor van ongeveer 30 PK met een pakket reserves-onderdelen is ca. 3.000, - nodig. Men mag bijna niet verwach ten, dat deze som door het rikcon cours bij elkaar gébracht zal worden, en daarom wordt een beroep op de lezers van ons blad gedaan. In de hoop dat u nog niet murw bent van de vele verzoeken om een bijdrage volgt hier het gironummer: 1110849, Paters van de H. Familie, Nieuwe Tilburgseweg 109, Goirle, onder ver- melding van "bbm v. Deutekom". Het door de BV HMS georganiseerd tournooi werd j.l. vrijdagavond be sloten met een wedstrijd driebanden tussen Henny de Ruyter en W. Soe- terboek, welke na zeer verdienstelijk spel in 'n overwinning eindigde voor W. Soeterboek. De partij anker kader tussen L. van Cromvoirt en B. van Cromvoirt werd een overwinning voor eerstgenoemde. Voor de aanvang van deze wedstrijden vond allereerst de prijsuitreiking plaats. De voorzitter sprak van BV HMS, de heer L. ten Berge, sprak zijn grote voldoening uit over het spannend en sportief verloop van deze wedstrijden. Hij dankte alle deelnemende verenigingen voor hun grote bijdrage aan dit zo succesrijkvol verloop van de wedstrijden. Ook de heer en mevr. De Ruyter mochten woorden van dank ontvan gen. De wedstrijdleider van dit tour- noói, de heer Van Peer, dankte alle leden die hun aandeel hadden gege ven bij deze wedstrijden. Speciaal de heer W. Konings werd genoemd voor het vele werk, dat door hem was ver- ridht. De heer Van Leest, lid van het hoofdbestuur van de KNBB, roemde de grote aktiviteiten van bestuur en spelers. Men kan zijn bijdrage eventueel ook in een enveloppe doen en afgeven bij de heer A. van Es, Crispijnstraat 8 te Kaatsheuvel. Bedenk dat er door de missionarissen veel en goed werk wordt verricht en dat zij onze steun verdienen. Namens het district De Langstraat voerde de heer Fr. v. d. Gouw het woord. Spreker bracht HMS dank voor het vele werk, dat men had ge daan om dit tournooi zulk een vlot verloop te doen hebben. De wedstrijd leider van het district De Langstraat, de heer C. v. d. Sande, roemde even eens de grote aktiviteiten die de BV HMS ontplooit. Namens het jeugd- biljart dankte de heer Smits HMS voor datgene wat zij voor de jeugd- biljarters doet. De organisatie van 'n jeugdwedstrijd in dit. tournooi had men zeer juist gezien. Tot slot sprak de heer Vermeulen woorden van dank aan het adres van het bestuur van HMS voor datgene wat gedaan was voor meer bejaarden biljarters. Winnaar is geworden de BV Poedel vrees uit Kaatsheuvel. Aan de voor zitter van deze vereniging werd de beker uitgereikt, beschikbaar gesteld door 't gemeentebestuur van Sprang- Capelle en de le prijs die eveneens bestond uit een fraaie beker. HMS kan met zeer veel genoegen terug zien op dit tournooi. De heer de Ruy ter zorgde er steeds voor dat al het materiaal in beste conditie was. Uit alles is j.l. vrijdagavond wél gebleken dat HMS een zeer goede naam heeft in de biljartwereld. De eindstand was als volgt: 1 en kampioen Poedelvrees, Kaats heuvel; 2. 't Centrum, Loon op Zand 3. BSV, Waalwijk; 4. Nooit Thais, Waalwijk; 5. HBS, Waalwijk; 6. KOT, Elshout. DANKBETUIGING Hiermede breng ik mijn hartelijke dank aan de Firma A. en J. de Kort en mede het perso neel voor het couvert en de cadeaus, die ik bij mijn afscheid wegens mijn pensionering mocht ontvangen. G. Klerks-v. d. Broek en kinderen. De plaatselijke- en streekbelangen, bet meest gelezen in Op dinsdag 10 juni a.s. zal in Hotel De Twee Kolommen te Waalwijk een worden gehouden over Een der specialisten van Poly Haarcosmetica zal, waar nodig, een toelichting geven op de Dia-Show: POLY HAARCOSMETICA IN WOORD EN BEELD. Toegangskaarten gratis verkrijgbaar bij: DROGISTERIJ Oranjeplein ZEGERS Tel. 04160-2878 (UNITED SHOE MACHINERY COMPANY) N.V. In onze fabricage-afdeling te Herpt kunnen wij plaatsen: U kunt zich dagelijks, behalve op zaterdag, persoonlijk melden van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur aan ons adres Grotestraat 1, Herpt, of telefonisch aan onze afdeling Personeelszaken, voor het maken van een afspraak. Ons telefoonnummer in Herpt is: 04162-345 WAALWIJK, TAXANDRIAWEG, POSTBUS 57, TELEFOON: 04160-2631/3041

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 4