waaLwijkse en UnqstRaatse couRant Televisie-musicus Frans de Kok opent platenzaak in Waalwijk Ook dit jaar in november Micro-show in Kaatsheuvel bouwman brillen Raad van Waspik kocht grond voor bouw van winkelgalerij Vanal vrijdag schilderijen- expostie in Schoenmuseum een fiets TOON AARTS EUROVISIE-SONGFESTIVAL EN GRAND GALA HOOGTEPUNTEN VOOR ORKESTLEIDER HISTORISCHE STAP: VORMING DORPSKERN WERKEN VAN JONGE KUNSTENAARS UIT WAALWIJK EN DE STREEK Frans de Kok „deed" o.a. Rudi Carell- en Corrie Brokken show Bij Vara-t.v. Hoogtepunten Ook volgend seizoen op het scherm Blijf fit en jong (Gemeentebestuur ziet in galerij graag Waspikse midenstanders 20 deelnemers voor collectie van 60 doeken Tot 15 augustus Historische stap Nederland drinkt de meeste frisdran ken in heel Europa Fa. Schuurmans DONDERDAGAVOND 19 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 49 De ucho VAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractad verten ties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) TILBURG - Heel televisie-kijkend Nederland herinnert zich nog de grandiose finale van het Eurovisie Songfestival in Madrid. Triomfantelijk stond daar winnares Lenny Kuhr met haar muzikale begeleider: dirigent Frans de Kok uit Tilburg. In de muziekwereld is Frans de Kok een begrip. Trouwens, wie de afgelopen zeven jaar de show- en amusementsprogram ma's van de VARA-televisie heeft gevolgd - zoals de Rudi Carellshow, Corrie Brokkenshow, Mies en Scene - heeft steeds opnieuw kennis ge maakt met Frans de Kok die van al die programma's de muzikale leiding had. Deze bekwame musicus opent vrijdag 11 juli een grammofoonpla ten zaak in Waalwijk. Sinds enkele jaren heeft Frans de Kok platenzaken in Tilburg en Eindhoven. Daarbij komt nu ook Waalwijk. Het pand Grotestraat 209 - nabij De Echo - zal worden ver bouwd tot een disco-speciaalzaak, met een brede sortering platen. En kele duizenden zwart schijven, van zwaar klassiek tot ritme and blues, zijn er in voorraad. In de zaak, met een verkoopruimte van 75 m2 komt een platenbar voor het lichtere gen re en achterin een klassieke afde ling met afzonderlijke luisterplaat sen. De bekende platenspecialist en disc-jockey Hans Kivits gaat samen met zijn jonge echtgenote, de zaak in Waalwijk „runnen". Frans de Kok zet zijn filiaal in Waalwijk op dezelfde basis op als zijn fraaie zaak in de Heuvelstraat in Tilburg. „Een platenspeciaalzaak betekent de cliënt goed adviseren en uitstekende service bieden. Dat kan alleen als je goed, vakkundig personeel hebt en natuurlijk een uitgebreide sor tering van vele duizenden platen. In elk genre zijn we ruim gesorteerd. In de pop-sector is het zaak snel de toppers beschikbaar te hebben om voortdurend bij te blijven hebben we een speciale inkoper in dienst." zo vertelde ons Frans de Kok die er naar streeft om zijn zaak in Waal wijk tot een echte speciaalzaak te maken. We schreven al, wie in de televi siewereld aan een „muzikale lei der" denkt zegt Frans de Kok (44). De Tilburgse platenhandelaar zit nu al bijna 25 jaar in de muziek. Op jeugdige leeftijd trok hij meer dan 15 jaar Europa door als orkest musi cus. Hij speelde in tal van - toen- dertij d - bekende ensembles, zoals o.a. John Critall. In die groepen leerde Frans de Kok zich tot een all round musicus te ontplooien. Hij bespeelt dan ook verschillende in strumenten. Aan het trekken en reizen kwam in 1957 een gedeeltelijk einde toen hij zich in Loosdrecht vestigde en ging arrangeren voor Jos Cleber, Dolf van de Linden, de orkesten De Ramblers, Skyliners enz. Vijf jaar later trok de VARA-tv hem aan waar hij de supervisie kreeg over alles wat met lichte muziek te ma ken had. Tot en met het nu afgelo pen seizoen verzorgde hij o.a. de Ru di Carell Shows (won Gouden Roos van Montreux) de Doris (Tom Man- ders) uitvoeringen, de Corrie Brok ken shows, Mies en Scene, „zo is het toevallig...". Voor het tienerpro gramma Fanclub had hij de gehele verantwoording. Die supervisie bij de televisie be tekende het maken van opnamen, dirigeren, het schrijven van arran gementen, het optreden als pro ducer etc. Hoogtepunten heeft Frans de Kok veel gekend. In 1965 leidde hij het Grand Gala du Disque waar aan toen 40 artiesten meededen, waaronder Vera Lyn en Lucille Star Dit jaar was het dus het Eurovisie Songfestival. Verder verzorgde hij bij bijzondere gelegenheden uit voeringen voor leden van het ko ninklijk huis. Kortom bij alles waar top-muziek aan te pas kwam, was Frans de Kok nodig. Steeds stelde hij daarbij een eigen orkest samen, dat qua bezetting varieerde van 6 tot 50 peronen. Grammofoonplaten maakte hij ondermeer met Boude- wijn de Groot, Liesbeth List, Trea Dobbs en vele anderen. Het afgelopen seizoen verzorgde Frans de Kok in het totaal 52 tele visieprogramma's. Dat is enorm veel als men weet dat sommige uitzen dingen een voorbereiding van enke le weken vragen. Dit alles wgs niet meer te combineren met het werk dat de grammofoonplatenzaken in Tilburg en Eindhoven met zich mee brengen. Onlangs brak hij dan ook - gedeeltelijk - met de VARA-tv. Frans de Kok blijft los tv mede werker. Nu reeds komen de aan biedingen binnen voor shows van 't volgende seizoen. „Teveel kunnen het er niet worden. Ik moet wel se lecteren. Maar natuurlijk blijf ik regelmatig tv-werk doen. Verder moet ik er natuurlijk met het Euro visie Songfestival, dat volgend jaar in Nederland wordt gehouden, weer bij zijn. Mijn grootste aandacht gaat echter uit naar de platenzaken en daarbij is nu ook Waalwijk" zegt Frans de Kok die zijn muzikale ken nis ten dienste zal stellen van de Waalwij kse bevolking. Koop speciaalzaak 's Maandags voormiddag gesloten KAATSHEUVEL - Evenals in no vember 1968 zal dit jaar weer de Micro-Show voor Schoen- en Leder- war enindustrie worden gehouden te Kaatsheuvel, en wel van woensdag 26 t.m. zaterdag 29 november 1969. Daarbij dient vermeld, dat op donder dag- en vrijdagavond de beurs tot 10 uur 's avonds geopend zal zijn, ter wijl de overige dagen de beurs om 18.00 uur sluit. De resultaten 1968 zijn zéér gun stig te noemen, zodat door het be stuur wordt verwadht, dat én van de zijde der deelnemers én van de zijde der bezoekers weer een grote belang stelling zal bestaan. Door een ver vroegde inschrijving, welke thans nog in volle gang is, is reeds mede te de len, dat deze verwachtingen stellig zullen uitkomen, daar oo>k nu reeds van nieuwe deelnemers sprake is. Natuurlijk zullen er verschuivingen plaatsvinden in de lijst van deelne mers, zoals trouwens ieder jaar, doch WASPIK - Nadat de raad van Waspik geruime tijd achter gesloten deuren had beraadslaagd over de aankoop van grond voor de bouw van een winkelgalerij, plaatste de heer A. Kools zijn kanttekeningen met betrekking tot dit voorstel, nadat de vergadering haar openbaar karakter weer had herkregen. De heer Kools vroeg zich af, of de tijd er wel rijp voor was een dergelijk project nu te gaan verwezenlijken en drong aan op temporisering. Het aantal consumenten achtte spr. te laag en pleitte daarom voor woningbouw in de directe omgeving van de te stichten galerij. Nieuwe vestigingspunten zijn momenteel nog niet zo noodzakelijk. bij Telefoon 3613 Grotestraat 322, Waalwijk We zouden er slechts plaatselijke ondernemers door moeten offeren. De becijfering van de grondprijs, aldus nog steeds de heer Kools, is wat al te simplistisch. We zouden de verwachtingswaarde van derge lijke gronden kunnen uitsluiten. Tenslotte mis ik een onderzoek door de plaatselijke middenstand naar de mogelijkheden voor dit win kelcentrum. Burgemeester Welling antwoord de hierop dat er van temporiseren WAALWIJK Vanaf vrijdagmiddag 4 uur, wanneer de officiële ope ning plaatsvindt, zal het publiek in het Schoenmuseum te Waalwijk kunnen genieten van een schilderijententoonstelling. De organisatie is in handen van de stichting Schoenmuseum. Het is voor de tweede keer, dat er in het museum een tentoonstelling georganiseerd wordt. De eerste keer betrof het een tentoonstelling, bedoeld als hommage aan de overleden Waalwijkse schilder Theo van Delft. Lenny Kuhr, winnares van het Eurovisie-songfestival In Madrid met dirigent Frans de Kok, de man die in Waalwijk een platenzaak opent. De nu open te stellen tentoonstel ling wil niet alleen kansen geven aan jonge veelbelovende kunste naars uit Waalwijk, maar ook uit de naaste omgeving. Een oproep, die uitgegaan is naar de potentiële ge gadigden om in aanmerking te ko men voor een paats, heeft nogal wat reacties opgeleverd en vele hebben dan ook deze kans met beide handen aangegrepen. Er zullen zo'n 20 deel nemers zijn en de totale collectie bevat een 60 doeken. De verschil lende werken zijn zeer gevarieerd. Ook is er een variatie voor wat be treft de kunstenaars, die komen uit het beroepsmatige en anderdeels uit het amateurisme. Er is veel aanleg bij de jongeren en de organisatoren zouden dan ook iedereen aan willen sporen, die in de gelegenheid is, een bezoek te brengen. Het is wel zo, dat vele Waal wij kers nog wat museumschuw genoemd kunnen worden, maar ho pelijk is dit nu niet het geval. Om de mensen en niet alleen uit Waal wijk wat meer museumbewust te maken hoopt men in de nabije toe komst nog meerdere exposities te kunnen organiseren. De tentoonstelling zal duren van vrijdag tot 15 augustus. De openings uren zijn gedurende alle weekda gen van 10 - 12 en van 2 - 5 uur. Op zondag van 2-5 uur. De ten toonstelling is in de bovenzalen van het Schoenmuseum aan de Grote straat. De deelnemers zijn: A. Mi- chielse, Oosterhout, M. Stroom. Waalwijk, N. v. Dongen, Waalwijk, Ch. Bergmans, Waalwijk, S. Para- bir, Dongen, E. van Nunen, Waal wijk, Th. van Lier, Amsterdam, Jac. Bergmans jr. Amsterdam, A. Somer, Waalwijk, M. Ligtvoet, Waalwijk, H. Schrauwers, Waalwijk, A. Lan- gerwerf, Waspik, R. van Huiten, Waalwijk, G. Vennix, Tilburg, G. van de Wiel, Waalwijk, J. Verwiel, Waalwijk, M. Bergmans, Waalwijk, T. Gravelijn, Waalwijk, W. Klijn en B. Hens, Waalwijk. geen sprake kan zijn. Wij als col lege van B. en W. hebben slechts uw besluiten uit te voeren. Het is kopen of niet kopen. Wat de wo ningbouw betreft, dat hebt u zelf in handen. U maakt uit waar ge bouwd gaat worden, dat is volledig uw bevoegdheid en taak. De ver wachtingswaarde bij aankoop van grond uitsluiten, daar ontkom je niet aan. Zo gauw als gronden in een bestemmingsplan zijn opgeno men, verandert daardoor alleen al de waarde op staande voet. Midden standers offeren is ook zeker onze bedoeling niet. Wij willen slechts aan de bevolking geven wat ze mag eisen: behoorlijke voorzieningen. Niets zou ons liever zijn dan dat een groot deel van de galerij door plaat selijke middenstanders zou worden bezet. Maar graag ook enkele vreemde branches. En waarom zou den onze eigen mensen niet kunnen opbrengen wat mensen van buiten wèl kunnen riskeren? Kunnen wij als plaats, op een gegeven moment niet bieden wat wordt gevraagd, dan trekt de consument naar bui ten. De middenstand heeft destijds wel een onderzoek laten instellen, maar de uitkomst nooit aan de ge meente kenbaar gemaakt. Het col lege heeft aan deze zaak heus niet licht getild. Uiteindelijk werd het voorstel zonder stemming aangenomen, het geen burgemeester Welling een his torische stap noemde: de vorming van een dorpskern in een plaats die tot voor enkele decennia nog een langgerekte streep was. Het voor stel houdt in: de aankoop van 1900 vierkante meter grond tegen 'n prijs van 45.000,van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente alhier. Het bedrag is berekend naar een grondprijs van ƒ22,— per m2, ter wijl voor vermogensschade over 'n bedrag van 3200,overeenstem ming werd bereikt. Het makelaars kantoor De Koepel N.V. te Breda wil de galerij verwezenlijken. Be stek en tekeningen werden reeds goedgekeurd; de premie voor de bo venwoningen is aangevraagd. De kerkvoogdij wil de aankoop som aan de gemeente in leen ver strekken tegen de lage rente van 6%%, een burgerzinlening, aldus de voorzitter. Instellingen voor maatschappelijk de algemene tendens is toch, dat de Micro-Show het aantal vierkante me ters van 1968 zeker zal halen. De ge richtheid van de Micro-Show 1969 zal uiteraard grotendeels de Schoen en Lederwarenindustrie betreffen, doch het bestuur hoopt, door o.m. via publiciteit e.d. de confectie-industrie, in het bijzonder de lederen kleding industrie te interesseren, een zeer nauw verwante industrie, waarin elke keer meer toeleveringsbedrijven eën afzet hebben ontdekt. De plaats van handeling zal evenals vorige jaren het parkeerterrein van De Efteling te Kaatsheuvel zijn en het onderkomen zal een vertrouwde aanblik bieden. Ook dit jaar namelijk weer de semi-permanete tentoonstel lingsgebouwen, die reeds vier maal achtereen de Micro-Show herberg den. Uit de cijfers der statistieken blijkt, dat wij, Nederlanders, geweldige frisdrankdrinkers zijn. Wij gebrui ken per hoofd van de bevolking de meest frisdranken in geheel Euro pa. Gemiddeld drinkt elke Neder lander van jong tot oud per jaar niet minder dan 42 liter frisdrank, ofwel elke negen dagen een liter. In geen enkel ander Europees land wordt zoveel frisdranken gedron ken. De Duitsers volgen ons met 36 liter per hoofd per jaar, dan valt er een grote open kloof en volgen de Italianen met 18 liter, de Engelsen met 17 liter en de Fransen met 14 liter per man per jaar. Toch staan ook wij, Nederlanders, met ons frisdrankenverbruik er nog bescheiden bij, want in de Verenig de Staten, waar de grootste hoeveel heden frisdranken ter wereld wor den geconsumeerd, drinkt men niet minder dan ongeveer 70 liter per hoofd per jaar. Voor de frisdranken-fabrikanten is Nederland uiteraard een interes sant land en zij doen alle moeite om ons nog veel meer frisdranken te laten drinken. Deskundigen in deze branche verwachten, dat het verbruik van frisdranken in de ko mende jaren in ons land nog sterk zal stijgen. Voor hen staat het wel vast, dat mede door het op de markt brengen van geheel nieuwe fris dranken met nieuwe smaken, er nog veel meer mensen dan nu reeds het geval is, frisdranken zullen gaan ge bruiken, waardoor het totale ver bruik sterk zal stijgen. De verwach tingen zijn nogal hoog gespannen. Men vermoedt, dat wij in het jaar 1975 evenveel frisdranken zullen consumeren als de Amerikanen nu, dus zo'n 70 liter per hoofd der be volking per jaar, met een totaal ver bruik van niet minder dan veer een miljard liter. onge- Tot president van Frankrijk is gekozen George Pompidou met 57 procent. Zijn tegencandidaat Alain Poher behaalde 43 procent. Het aantal onthoudingen is ongeveer 30 procent. In het Spaanse bergdorp Segovia is een nieuw restaurant in elkaar gestort. Er zijn 57 doden en 117 ge wonden. In Messina zijn in een tunnel 2 treinen tegen elkaar gebotst. Er wa ren 7 doden. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tenten verhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160 - 2929 werk, gezinsverzorging en gezins hulp kregen van de raad de ge vraagde verordening tot subsidië ring. De lagere school De Hooght kreeg 1761,87 voor aanschaf van leermiddelen en materiaal voor te kenen en handenarbeid en een en ander schoolmeubilair. Voor de voor zieningen m.b.t. een alarminstalla tie t.b.v. brandmelding, voteerde de raad 973,—.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 11