waaLwijkse en lanqstRaatse coupant Werkgelegenheidsrappoft tijdens vergadering St. kreeg aandacht Willibrordus PLOT STEMPEL AKTIE Aardbeienmandjes met slagroom Studiemiddag 'De mens in industrie' voor priesters predikanten de en i „Visscherslust" besloot jubileum met intern, hengelconcours voor mensen die nooit geluk hebben jBogaertó êsChristof/e IN WASPIK DRIE JUBILARISSEN GEHULDIGD Banketbakkerij van Mil INITIATIEF BEDRIJFSAPOSTOLAAT IN WAALWIJK Laat Uw brï! van tijd tot tijd eens bijstellen NET KOST U NIETS Groot succes voor harmonie Concordia uit Loon op Zand Vakbondswerk van jubilarissen werd beloond Werkgelegenheids- rapport Agenda met de vakantie? ZOMERFRIS Discussie o.l.v. A. Maas, direkteur Arbeidsbureau f Brillenspecialist Optica y Beste Waal wij ker was P. Snoeren Uitslag concours Houdt Bogaorts voor ogen :-T: v7.' -• - r,w Een begrip voor stijlvolle disgenoten. Club Le Moulin draait ook in de zomermaanden RWB-pupillen-toer- nooi a.s. zaterdag DONDERDAGAVOND 19 JUNI 1969 92e JAARGANG No. 49 van het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractad verten ties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" WASPIK Afdelingsvoorzitter A.C. IJpelaar en districtsbestuur der de heer Akkerman van de bond van werknemers in de industriële bedrijven „St. Willibrordus" huldigden maandagavond in de zaal van De Statie tijdens de algemene jaarvergadering 'n drietal jubilarissen. Vooreerst was er de oud voorzitter de heer A.J. Langermans die we gens zijn 40 jarig lidmaatschap een cheque van f 100,- kreeg aangebo den uit het rechtenpakket van St. Willibrordus. De afdeling Waspik bood nog een leuke attentie aan terwijl de heer Akkerman de gouden NKV-speld uitreikte. Een zilveren speld was er voor oud secretaris J.L. de Wit, 25 jaar lid, en ook hij mocht van de afdelingsvoorzitter een at tentie in ontvangst nemen. De 3e jubilaris, de heer M. v.d. Wouw, we gens ziekte niet aanwezig, werd door het afdelingsbestuur thuis opge zocht en zo deelde ook hij mee in de feestvreugde rond zijn zilveren lidmaatschap. Voor de drie dames die zolange tijd het offer van de contributie moesten opbrengen waren er bloe men. Voorzitter IJpelaar stelde de heer Langermans tot voorbeeld voor de jeugd, ondermeer met de woor den: want al hebben zij niet het Maagdenhuis bezet, er is door deze eerste pioniers harde strijd gele verd. Zij zijn het die bereikt hebben wat er nu is. Toch blijft er nog veel te wensen over o.a. met betrekking tot de sociale begeleiding in de be drijven en het opvangen van de jeugd wat betreft vorming en ont wikkeling en dit laatste graag in nog nauwere samenwerking met de werkgevers. Ook de heer Akkerman toonde begrip voor de moeilijkhe den welke de strijders van het eer ste uur ondervonden. In zijn inleiding zei voorzitter IJpelaar o.m. blij te zijn dat zovelen belangstelling tonen voor het vak bondswerk. In het afgelopen jaar werden weer enige moeilijke pro blemen voor enkele leden opgelost. Ook memoreerde spreker hoe er dit jaar uitkeringen werden ge daan uit het rechtenpakket bij ge boorten, huwelijk, jubilea en bij het bereiken van de 65 jarige leeftijd. Hij wees er verder op dat er toch nog mensen waren die menen de organisatie niet nodig te hebben en die alleen maar profiteren van het werk dat ook in hun belang wordt verricht. Hij deed dan ook een dringend beroep op de leden samen te werken tot uitbreiding van het ledental. Dat het bondswerk nog altijd enorm belangrijk is bleek wel bij de staking welke door de houtbewerkersbond werd gepropa- geerd en die prompt daar op het pleit voor de rechter ook won. Naar aanleiding daarvan kwam ook di rect een CAO tot stand. Speciale aandacht vroeg de heer IJpelaar nog voor het vakblad Industria waarin de schoenindustrie de laat ste tijd bijzonder aan haar trekken komt. De heer Akkerman gaf een uit eenzetting over de industrialisatie in Brabant in het algemeen en be sprak in het bijzonder plan Moer dijk en de politiek die gevoerd moet worden in de Langstraat wat be treft de schoen- en lederindustrie. Hjj verwees hierbij naar het werk- gelegenheidsrapport van St. Willi brordus dat onlangs verscheen en waarin na overleg met het bonds- kader in midden brabant een aan tal aanbevelingen werden gedaan ter verbetering van de werkgele genheidssituatie. Een andere conclu sie van het rapport is dat ook in de schoenindustrie het begrip schaal vergroting aan de orde zal moeten komen. Verder stelt Industria vast dat de helft van het totale perso neelsbestand in de schoenindustrie in 3 gemeenten werkzaam zijn n.l. Waalwijk, Loon op Zand en Dongen. Ook wordt gewezen op het sterk eenzijdige karakter van de werkge legenheid in het gewest Waalwijk. Het aantrekken van nieuwe indus trieën wordt dan ook uitermate be langrijk genoemd. Tot 1975 zo luidt een laatste prognose, zullen er in het gewest Waalwijk 4500 arbeids plaatsen bij moeten komen. Bij de afwikkeling van de agenda van deze jaarvergadering bracht se cretaris J.L. van Dijk een uitvoerig en goed verzorgd verslag uit en ver meldde penningmeester Chr. Kuy- ten een klein batig saldo in dienst financieel overzicht. Bij de be stuursverkiezingen werden de pe riodiek aftredende heren R. van Dongen A. zn. en A.C. IJpelaar bij acclamatie voor 3 jaar herkozen waarna laatst genoemde met alge mene stemmen weer tot voorzitter werd gebombardeerd. ONZE oude vertrouwde ANWB telt een aantal zeer gespecialiseer de deskundigen op het gebied van het toerisme en wel speciaal dat van Nederlanders die naar het bui tenland gaan. Het is wel eens inte ressant van hen te vernemen wat de Nedieillanders dit jaar zulten gaan doen, voor zover zij zich al thans met vakantie over degrenzen begeven. Uit dat, wat deze deskundigen we ten te vertellen, blijkt, dat er wel sprake is van verandering. Zij voorzien, dat er meer Neder landers dan verleden jaar naar Frankrijk zullen gaan. Ook de trek naar de Scandinavische landen, naar Engeland en Ierland neemt toe, ter wijl daarentegen het reisverkeer naar België, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland zal dalen, althans wat de Nederlanders betreft. Ook Italië zal minder Nederlanders trek ken dan vorige jaren. De nieuwe vakantielanden, zoals Israël, Grie kenland, Marokko e.d. mogen zich in een toenemende belangstelling verheugen. Ongeveer op hetzelfde peil blijven landen als Joegoslavië, Portugal en Spanje. Ook het vakantieverkeer met lan den in Oost-Europa neemt toe, even als trouwens het reizen naar andere werelddelen. De wereld wordt steeds kleiner, want nog nooit is het kontakt der volkeren zo groot en zo intens ge weest als' in onze moderne tijd. V. GROTESTRAAT 234, WAALWIJK - TELEFOON 2312 WAALWIJK - Op 25 juni aan staande zal er door het Bedrijfsapos- WAALWIJK - Het was zaterdag reeds vroeg te merken dat er in Waalwijk iets bijzonders te gebeuren stond. Van heinde en ver kwamen de deelnemers aan het groot internationaal hengelconcours naar Waal wijk gestroomd waar zij dankzij de medewerking van de politie spoe dig het clublokaal van de organiserende vereniging hadden gevonden. Toen dan ook om half tien het insch rijvingsbureau open ging kwam men handen tekort om de deelnemers te registreren. Met vereende krachten werd er gewerkt om alles toch op tijd gereed te hebben, en men slaagde hierin volkomen. Toen dan ook om twee uur het sein van aanvang werd gegeven stonden ruim 600 deelnemers gespannen klaar om elkaar te eer te betwisten.. Ondertussen hadden ook veel belangstel lenden zich aan onze nieuwe haven verzameld om getuige te zijn van deze grote strijd. Grotestraat 220, Waalwijk Elke keer als u PLOT merkbenzine tankt, betaalt u een lagere literprijs en krijgt u één stempel op uw spaarkaart. Twee stempels zijn al voldoende om met een kleine bijbetaling een PLOT-artikel te verkrijgen. Koopkracht van PLOT-stempels is afhankelijk van besteding. Waarde kan oplopen tot ca vijf gulden per stukl De lijst artikelen is lang, de spaartijd kort en het voordeel groot. Het spel voor automobilisten die nooit geluk hebben. Stop voor PLOT. Tank voordeel I TANKSTATION A. C. BEERENS v. d. Duinstraat 93 SPRANG-CAPELLE Deze belangstellenden kwamen wel op meer dan een wijze aan hun trekken. Allereerst was daar de prachtige aanblik van de in zomer kleding gestoken sportvissers wel ke beide oevers volledig bezet had den. De gezellige drukte en de sfeer die er heerste deden de vele toe schouwers genieten, terwijl de we tenschap dat hier vele grote kam pioenen elkaar gingen bekampen de spanning ten top voerden. Hier was dan oo werkelijk het beste wat ons land kan vertegenwoordigen present. Ook van over de grenzen waren er diverse gegadigden om 'n van de prachtige prijzen mee naar huis te nemen. De opzet van het jubileumcomité, om Waalwijk een sportevenement te bieden van de hoogste orde, was wel volledig geslaagd. Spoedig na de aanvang werd het reeds duidelijk dat het een hevig ge vecht om de ere-plaatsen ging wor den. De controleurs hadden het druk met het bijhouden der vang sten, en op sommige punten werden hulpcontroleurs ingezet. De cameraman welke alles op de film trachtte vast te leggen had keus genoeg. Na anderhalf uur vis sen was de strijd teneinde en nie mand durfde op dat ogenblik een gok te doen wie de overwinnaar wa geworden. Vol spanning werd de uitslag dan ook te gemoet gezien. Om half ze ven kon de Voorzitter van het jubi leumcomité, de heer Sperber aan kondigen dat het grote ogenblik was aangebroken. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan, sprak hij de vele aanwezigen echter eerst nog toe. Hij bedankte op de aller eerste plaats alle medewerkers. Tot de aanwezige sportvrienden sprak hij dat hij hoopte dat zij een fijne dag in onze mooie gemeente gehad hebben, en dat zij allen een goede indruk mee naar huis zouden ne men. Hij hoopte dat bij een vol gende gelegenheid allen weer graag zouden terugkomen. Hierna reikte de Voorzitter van de vereniging al lereerst de korpsprijzen uit. Deze werden als volgt behaald. Corps prijzen 1 Berg a/d Maas 879 pnt., 2 Swal- men 740p., 3 Venlo 562 p., 4 Box meer 460 p., 5 St. Michielsgestel 453 p., 6 Oss 408 p., 7 Cuijk a/d Maas 356 p., 8 Grubbenvorst 335 p., 9 Reuver 333 p., 10 't Voorntje (Til burg) 324 p., 11 Blerick 286 p., 12 Den Dungen 268 p. In totaal namen 3Ï corpsen deel. Individuele prijzen 1 W. Rings, Bergen a/d Maas 266 p.; 2 W. Dekkers, Swalmen 254 p.; 3 S. den Otter, St. Michielsgestel 250 p.; 4 C. Wekx, Swalmen, 236 p.; 5 J. Setig, Tilburg 236 p.;6 Chr. de Bijl, Venlo 220 p.; 7 W. Sloesen, Tegelen 208 p.; 8 J. Megens, Oss 203 p.; 9 H. Faasen, Bergen a/d Maas 202 p.; 10 v. Straten, Boxmeer 196 p.; 11. H. Knooks, Bergen a/d Maas 188 p.; 12 F. Beuzen, Bergen a/d Maas 148 p.; 13 R. Gemee, Oss 146 p.; 14 C. Joosten, Venlo 145 p.; 15 P.v.d. Berg, Boxmeer 141 p. De beste Waalwijker Was P. Snoe ren welke de 55ste plaats behaalde. De grootste gevangen vis was 35 cm groot. Het grootste aantal gevangen vis werd gevangen door W. Dekker n.l. 71 stuks. Telefoon 3560 Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten Onder auspiciën van de „Stich ting Overkoepeling Nederlandse Muziek Organisaties" overkoepe lend orgaan van de 4 nederlandse muziekbonden, werden de Hoog oven muziekfeesten Klaroen '69 ge organiseerd. De concertdagen zijn 14, 15, 18, 20 en 21 juni. De inschrij ving stond open voor harmonie- en fanfaregezelschappen, brassbands, tamboer- en pijpercorpsen en show orkesten. In totaal maakten 130 ver enigingen, verdeeld over de diverse afdelingen, hiervan gebruik. Har menie Concordia uit Loon op Zand, uitkomend in de hoogste afdeling van harmonie gezelschappen, trad 15 juni op. Als sluitstuk van de dag werd het 'n daverend succes, het geen gehonoreerd werd met het hoogste aantal punten tot dan toe behaald. Uitgevoerd, werden, als verplicht werk „Western Rhapsodie" van K. Vlak. Vooral dit laatste stuk ont lokte een ovatie aan het talrijke pu bliek. De heer Vlak, door de diri gent de heer Pijpers voor het voet licht geroepen, deelde ruimschoots mee in de eer. De heer Vlak ver klaarde later dat zijn werk nog nooit door een amateurgezelschap op een dusdanig sublieme wijze J.K.VERHULST (Uwjuweliermet het klokkenspel) Grotestraat 260 - WAALWIJK - tel. 4681 werd uitgevoerd. De heer M. Vlak, voorzitter van het organisatiecomi té wees in zijn slotwoord op het feit dat deze enorme prestatie zo uniek was, omdat zij geleverd werd door een corps waarvan de helft van de leden beneden de 21 jaar is. Daar naast kregen de solisten, te weten mej. van Poppel, hobo, de heren M. van Loon, saxofoon. J. van Loon, bariton en W. Dingemans, hoorn, nog een extra compliment. Dit alles zou zeker niet bereikt zijn zonder de enorme geestkracht en bezielende leiding van de heer S. Pijpers. Met dit concert bewees hij opnieuw een bijzondere plaats in te nemen in de nederlandse ama- teur-muziek wereld. Loon op Zand en de leden van „Concordia" in het bijzonder, mogen zich gelukkig prij zen dat de heer Pijpers zich naast zijn drukke werkzaamheden bij het Brabants Orkest wil inzetten voor hun vereniging. De jury, bestaande uit de heren P. van Bruggen, H. van Lijnsehoo- ten en P. van Mever, kende in de superieure/vaandel afdeling van harmoniën de volgende punten toe (maximum 360). Leeuwarder Politie, verplicht werk 158%, keuze werk 152, le prijs. Soli Deo Gloria, Koog Zaandijk, ver plicht werk 146, keuze werk 143, le prijs. Concordia, Loon op Zand, verplicht werk 168, keuze werk 178%, le prijs met lof van de jury. Het volgende weekeinde spelen nog in dezelfde afdeling Apollo, Zaan dijk en V.O.Z., Zwijndrecht. Ook tijdens de zomermaanden zal Le Moulin „in de lucht" zijn. Er is voor een aantrekkelijk pro gramma gezorgd. In juni en juli zijn de soosavonden zoals bekend op zon dag. Voor 29 juni staat er een sportie- tolaat Waalwijk en Omstreken een studie-middag georganiseerd wor den voor priesters en predikanten. Het centrale thema van deze samen komst zal zijn het rapport: Brief aan het Pastoraal Concillie. Deze brief kan men zien als een samen vatting van de vele gesprekken, die in het kader van het Bedrijfsaposto- laat in den lande werden gevoerd. Zij is bedoeld om een duidelijker inzicht te krijgen op de profetische taak van de Kerk in een gesecu lariseerde wereld. Het verschenen rapport geeft een aantal punten aan; het spreekt over malaise in de Kerk. Er wordt ge wezen op: aanpassingsmoeilijkheden van oudere mensen; angst voor au tomatisering en frustratiegevoelens enerzijds en tekort inzicht van de vakbond en gebrek aan commu nicatie en inspraak anderzijds. Aan gehaald wordt de problematiek van ploegendienst, pendel en buiten landse arbeidskrachten. Hoe staat tegenover dit alles. Om 2 uur 's middags is de samen komst in het Gemeenschapshuis te Baardwijk. Hier zal de heer G. Roorda, voorzitter van de Stich ting Bedrijfsapostolaat Waalwijk en omstreken. Door de heer A. Geurts zal een inleiding gehouden wor den met als thema: wat houdt de mens in de industrie bezig? De heer Geurts is hoofdbestuurder van het NKV. N'a de inleiding volgt een ex cursie door het bedrijf van Haren. Na het bezoek aan het bedrijf zal een discussie plaatsvinden. De dis cussie staat onder leiding van de heer A.L.J. Maas, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Waal wijk. Hij zal hierin worden bijge staan door de heren: A. Geurts, G. Roorda, K. Varrossieau, personeels chef Bloch en Stibbe NV., W.P. van de Heyden, directeur levensscholen Waal wij k-Drunen, L. van Vliet, bouwvakarbeider en L.A. van Ber- kel, aalmoezenier van het Bedrijfs- apostolaat. Van katholieke zijde zal deze stu diemiddag worden bijgewoond door de Bisschoppelijke vicaris J.J.Th.M. Thuis en vertegenwoordigers van het diocesaan pastoraal centrum. Op het sportpark „Elzenhoven" wordt zaterdag a.s. wederom het jaarlijkse pupillentournooi georga niseerd met als inzet de grote Hoef- ijzerwisselcup, beschikbaar gesteld door café-bar 't Hoefijzer. Ook dit jaar verwacht men weer een zeer spannend tournooi en zeer zeker rekent de jeugdcommissie van RWB op een geweldige publieke belangstelling. Om 1 uur zal het startsein gegeven worden met als deelnemende ver enigingen: bekerhouder RKTVV, SET, Longa, Veerse Boys, Sprang, SSC, Zwaluw VFC en RWB. Een schitterende bezetting dus van zeer goede elftallen die zeer zeker voor een sportieve en prettige mid dag zullen zorgen. Nogmaals tot za terdag op sportpark Elzenhoven. ve ontmoeting op het programma met l'Ecurie en Memphis Gold. Voor het ledenteam dat voor de voetbal wedstrijd Le Moulin zal vertegen woordigen is ruime belangstelling In de voorhoede zijn echter nog en kele vrije plaatsen. Liefhebbers kunnen zich o.a. zondagavond 22 juni opgeven. Tijdens de vakantiemaanden heeft Le Moulin een cabaretgroep gecon tracteerd. Ook zal een bekende d.j. een avond op komen luisteren. Er wordt ook gewerkt aan optreden van jonge liedjeszangers e.d.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7