\dCampe\ s oCampe Deze nieuwste snufles maken Poggenpohl ook voor u zo interessant! oo keukencentrum langstraat Uitgaan in het weekend De Ster El Terreno IELTU 1 Musis Sacrum Apollo Roestelberg Lido Taxandria-Bar Romantica Burgemeester J. Teijssen opende horeca-paviljoen op Vredesplein Brab. Orkest verzorgt speciaal Tsjaikowski - Zomerconcert 'm f GILDE IS IN 1560 OPGERICHT Zondag groot gildeleest bij' St. Hubertus in Drunen rrfn J. K. Verhulst M 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 19 JUNI 1969 11 Ideaal voor busreizigers en martbezoekers Indeling Op 26 juni concert in Tilburg zonder speciale solist Viering 2e lustrum na her-oprichting i i i In Tilburg naar: Heuwekraat 14 jf/ KEUKENS Kopers stonden uren in de rij Couvert Fleurie P22 Dit is het nieuwste Keltum-cou- vert van de Koninklijke van Kem pen en Begeer: Fleurie! Een samengaan van klassieke zilverkunst en eigentijdse ro mantiek. In juwelierspleet - per couvert f 35,-. Er is aleen6-per- soons cassette voor f 553,-. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Op het centrale verzamelingspunt van de BBA-bus- sen, het Vredesplein, is een fraai horeca-paviljoen vetrjrezen. Burge meester J. Teijssen opende dinsdag middag dit gebouwtje. Hij noemde het een waardevol initiatief van de heer Van der Lee om een gebouw te realiseren, dat een tweeledig doel heeft. Het fungeert namelijk als opvangstcentrum voor de bus reizigers alsmede voor de markt kooplieden en marktbezoekers. De opening werd bijgewoond door de wethouders J. van Heeswijk en C.P. van den Hoven, gemeente-se cretaris mr. J. Kuypers en de heer J. Kobben, direkteur van de dienst gemeentewerken. Namens de BBA was de heer Büssing aanwezig. In zijn openingswoord wees burge meester Teijssen er op dat de be hoefte aan een dergelijk gebouw zich op het Vredesplein steeds meer deed gevoelen. „Wij hebben respect voor uw durf. We zijn er van overtuigd, dat dit ge bouw zeker rendement zal hebben." Het gemeentebestuur had, zo zei burgemeester Teijssen bewondering voor de ondernemingszin van de heer Van der Lee. Door het inge- bruik stellen van een elektrische grill verrichtte de burgemeester de officiële opening van het gebouw. Het paviljoen omvat een centrale wachthal, waar iedereen vrij kan vertoeven. Vanuit deze hal bereikt 'men een groot restaurant met bar. Hier kan zoals de burgemeester het populaire uitdrukte ..iedereen zijn natje en droogje halen." In het res taurant is ook een telefooncel aan wezig. Vanuit 'n enorme keuken, die voorzien is van de modernste ap paratuur, wordt zowel het restau rant als een „Smickelbar" bedient. Het paviljoen werd gebouwd door aannemingsberijf Vermeulen uit Mill. De inventaris is van het Meu belpaleis in Waalwijk terwijl het Bureau Van Lammeren uit Waal wijk de horeca-installatie leverde. Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans, zal op donderdag 26 juni 1969 om 20.15 uur in de Stadsschouwburg te Tilburg het 2e zomerconcert geven. Met dit twee de zomerconcert wordt het concert seizoen 1968/1969 besloten. Om een speciaal Tsjaikowski-zomerconcert hebben velen verzocht. Ook is van velen de suggestie om eens een concert te geven zonder speciale solist, dus zuiver alleen or kestrale werken. Uit het zeer grote aantal werken dat Tsjaikowski, die leefde van 1840 1893, ons heeft nagelaten, heeft Hein Jordans voor dit zomerconcert de volgende keuze gemaakt: 1. Slavische Mars (opus 31) 2. Suite uit het ballet „De Noten kraker" (opus 71a) a. Ouverture b. Mars c. Dans der Suikerfee d. Trepak, Russische Dans e. Arabische Dans f. Chinese Dans g. Dans der Mirlitons h. Bloemenwals Pauze 3. Suite uit het ballet „Het Zwa- TSJAIKOWSKI nenmeer" (opus 20) a. Scene b. Wals c. Dans van de Zwanen d. Scene e. Hongaarse Dans (Czardas) f. Scene 4. Ouverture Solennelle „1812". (Van onze verslaggever) DRUNEN - Het Gilde Sint Huber tus van Drunen kan gerekend wor den tot een der oudste gilden van Brabant. In het oude, nog in het be zit zijnde reglement of caert van 1787 staat het jaar van oprichting vermeld: 1560 onder protektie van de Jonkers Francois en Willem van Haestrecht, heren van Drunen, ge sticht en vernieuwd en geappro- beerd op de 13de november 1592 door Dirk van Haestrecht eveneens de heer van Drunen. Zondag a.s. viert het gilde het tweede lustrum sinds de heroprichting in 1959. Dit Sint Huybrecht gilde ver dween in de loop van de geschiede nis, zodat de attributen in andere handen kwamen. Het genoemde re glement met nog zeven zilveren schilden (koningsschilden) een zil veren koningsvogel, een zilveren medaille en een ketting werden op 26 maart 1952 op een veiling in Den Haag door de gemeente Drunen te ruggekocht. Vóór die tijd waren ook nog drie vaandels, een trom en een trompet inhet bezit van de heer Van Stok- kum te Princenhage. De zilveren koningsschilden, welke het gilde nu bezit dateren uit I860, 1802, 1811, 1818, 1825, 1826, 1835; de zilvereen vogel is van het jaar 1802 en de medaille van 1867. Sedert 1952 is men in Drunen doende geweest het gilde weer le ven in te blazen en de volijverige bestuursleden hebben hun. doel be reikt in het jaar 1959. Toen werd de heroprichting een feit: Sint Hu bertus, de trots van Drunen. In 1961 werd voor de eerste maal weer een gildefeest gehouden. Nu dit waardevolle gilde haar tweede lustrum na de heropening gaat herdenken zal er op zondag 22 juni weer een gildefeest worden gehouden. Het feest wordt geopend met een gildemis in de parochie kerk van St. Lambertus en om 14.00 uur wordt de optocht met de drie andere gilden gehouden door Dru nen. Na de optocht heeft een vendeL groet plaats vóór het raadhuis. Op het schietterrein worden 's-middags wedstrijden gehouden. kan U héél wat tijd (en ergernis) besparen. WIJ DOEN HET J plisseren, repareren, ajouren, borduren, inkor- J ten, stoppen, vermaken I enz. enz. I I WIJ MAKEN HET stofknopen, ceintuurs, m gespen en nog véél ander 5 atelier-werk. Wandkast met opklapbare deur. Een zee van ruimte in zo'n handige 2-iadenkast. •f (2 van de 300) De vrouw van vandaag let bij het kopen van een keuken op nieuwe praktische snufjes. Snuf jes die haar huishoudelijke werk makkelijker en aangenamer maken. POGGEN POHL weet dit. Meer dan 300 'gemaks-ideetjes' zijn in het nieu- we POGGENPOHL keukenprogramma ver werkt. Met de diverse elementen kunt u een harmonieuze keuken opbouwen, naar uw eigen smaak. Bij onderstaande Poggen- pohl-specialist kunt u geheel vrij blijvend de keukens bekijken. fgrotestraat 142 - waalwijk telefoon 04160-2824 DE APENPLANEET onbekende planeet, waar de tijd Een Amerikaans ruimtevaartuig moet een noodlanding maken op een onbekende planeet, waar de tijd 2000 jaren vooruit is. De leden van de bemanning Taylor, Landen en Dodge moeten het toesel verlaten dat wegzinkt in een diep meer. Ze lopen dagen door woestijnen en over bergen en komen eindelijk in een oerwoud, waar zij menselijke wezens vinden die geheel stom zijn en een dierlijk bestaan leiden. Daar worden ze overvallen door geüni formeerde gorilla's te paard. Dodge wordt gedood; Landon en Taylor worden gevangen genomen, waar bij Taylor aan zijn keel gewond raakt. Taylor ontdekt dat hij gevan gene is in een maatschappij waar mensen van de laagste orde zijn en de apen de hoogste. ONTSTUIMIGE BEGEERTEN In een oud kasteel in een eenza- pie landstreek van Frankrijk is het hoofdkwartier gevestigd van de Zwarte Hand, een internationale bende, die ernaar streeft de macht in de wereld te veroveren. De lei der van de bende is de reeds vrij bejaarde Zhan Raur, een gevluchte Albanees, die in zijn hoofdkwartier omringd is door drie mooie vrouwen zijn vriendin Mafalda en zijn beide nichten Leonore en Albane. Albane is pas een jaar bij hem. Zij is een dochter van Slavische ouders, die in de tweede wereldoorlog met de Duitsers hebben gecollaboreerd en daarom na de bevrijding door de Partizanen zijn terechtgesteld. Al- Albane is daarna alleen in haar land achtergebleven en is door al het 'be leefde krankzinnig geworden. DE DETECTIVE Rechercheur Joe Leiand wordt in geschakeld voor de moord op Theo dore Leikman, 'de zoon van een be langrijke zakenman. Samen met zijn assistent Robbie Loughren gaat Le iand op zoek naar het voortvluch tige vriendje van het homosexuele slachtoffer. Ze vinden Leikmans vroegere huisgenoot Felix Tesla, die na een hard en psychologisch ge timed verhoor, bekent dat uit wraak zijn gewezen vriend heeft vermoord. Tesla komt op de elec- trische stoel en Leiand maakt door deze snelle oplossing van een gru welijke moord promotie tot inspec teur. HET TEKEN VAN ZORRO Een geduchte bandietenbende ter roriseert Zuid-Californië. De aan voerder is generaal Garcia, een ge wezen officier, die wegens wange drag uit het leger gejaagd is. Garcia snakt naar wraak en macht. De gouveneur van Californië is op het ergste voorbereid, maar laat zich door Garcia misleiden. Deze wekt de schijn, dat hij een aanval wil doen in het Zuiden en als de gouveneur het gros van zijn soldaten naar het blijkbaar bedreigde punt stuurt, doet Garcia een aanval op de hoofdstad. Hij kan zonder moeite het paleis bezetten en de gouveneur en zijn mooie dochter Elisa gevan gen nemen. Garcia roept zich uit tot gouve neur en vestigt zich in het paleis. CALLGIRLS VAN BERLIJN Enkele jaren geleden deed de Berlijnse politie een inval in een bordeel, dat bekend stond als „Pen sion Clausewits". Zij ontdekte dat, terwijl vele bekende persoonlijkhe den uit het politieke, wetenschappe lijke en openbare leven zich met mannequins en fotomodellen over gaven aan tomeloze orgieën en ban deloze feesten, de Oostduitse Ge heime Dienst dit allemaal op film en band vastlegde. De film Callgirls van Berlijn brengt dit sensationeel schandaal over de duistere praktij ken in een Berlijns bordeel. De fans van The Sound Specials kunnen zondagavond terecht in dan cing De Ster in Nieuwkuyk. Het or kest brengt natuurlijk weer de al lernieuwste pop- en soulmuziek ten gehore. Dancing El Terreno in Kaatsheu vel brengt zaterdag een groot pro gramma. Dan treden op, de bekende negersoulgroep The Ebonnies, die wordt begeleid door Connection. Zo wel het orkest als de soulsingers wa ren dé attraktie van de Raadhuis feesten, enkele maanden geleden. Er wordt zaterdag dus veel van ver wacht. Daar zijn ze weer, The Blue Birds het populaire Kaatsheuvelse orkest, dat vorige week het eerste lustrum vierde. De groep is zondagmiddag te bewonderen in de zaal van de Roestelberg. Wie de allernieuwste plaat van Bob Smit en het Duke City Sextet wil horen moet zaterdagavond naar Het Lido gaan, waar de groep dan speelt. Zondagmiddag vinden de tie ners er The Rowdies. Nog weinig be kend in Waalwijk zijn de Valenti no's met zang van Dolf Schipper, die zondag in het Lido spelen. Ze ker de moeite waard om er een kijk je te nemen. In de bar van sporthal Taxandria draaien de disc-jockeys zaterdag en zondag de allernieuwste platen, waaonder natuurlijk de top-40-ers. BIJ ',JAC. HERMANS PRIJS SLAG', KAATSHEUVEL (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Afgaande op de enorme belangstelling op de ope ningsmorgen, woensdag moet de nieuwe vestiging van Jac. Hermans Prijsslag in Kaatsheuvel een enorm succes worden. Om half acht 's mor gens stond er al een rij belangstel lenden voor de zaak, die om 10 uur werd geopend. De trekpleister voor veel Kaatsheuvelse moeders was na tuurlijk de fietsenaktie. Jac. Her mans Prijsslag gaf de eerste 100 moe ders die konden aantonen een kind van drie jaar te hebben, een fietsje cadeau. De bedrijfsleiding van Jac. Her mans Prijsslag n.v. ziet de zaak als 'n eenvoudige supermarkt. „Door de lu xe weg te laten, kunnen we de prij zen drukken. We brengen een nor maal supermarkt pakket alleen in be perkte vorm", aldus een woordvoer der van bet bedrijf. De zaak is gevestigd in een voor malig fabriekspand aan de Hoofd straat. Het pand heeft een nieuw front gekregen en is verder wat toon baar gemaakt. De verkoopruimte is 1500 m2 groot en omvat de totale levensmiddelen-afdeling, waartoe ook de groenten- en fruitafdelingen beho ren. Jac. Hermans Prijsslag verkoopt verder o.a. aardewerk, glas, speel goed en textiel, alles in beperkte ma te. Het zelfbedieningssysteem bleek op de eerste dag al uitstekend te vol doen. Uw juwelier met het klokkenspel Grotestraat 260 Waalwijk tel, 4681 Dinsdags hele dag geopend The Sound Specials, die in de Langstraat veel fans hebben zorgen zaterdagavond voor sfeer en gezel ligheid en natuurlijk ook voor uit stekende muziek in dancing Ro mantica. A.s. zondag speelt negersoulgroep The Ebonnies Terreno in Kaatsheuvel bij Dancing El

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9