In september start «De Pit» opnieuw volgens andere opzet DESK hoopt nieuwe accommodatie in november ingebruik te nemen WAALWIJK Politiekorps in Waalwijk nam afscheid van brigadier Verheyen I 1 w STICHTING JEUGDBELANGEN IN WAALWIJK HIELD DONDERDAG JAARVERGADERING DRUK BEZOCHTE JAARVERGADERING DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JUNI 1969 7 Bestuur zoekt huisvesting voor verken nersgroep De Pit Jac. Spijkerman overleden Bu september Nieuwkuijk 'jlPlij 'i'' Geen wisselingen In j Nieuwe accomodate het bestuur Bestuursverkiezing Tijdens bijeenkomst maandagmorgen in raadszaal Uitbetaling vakantiegelden bouwnijverheid Heropening winkel fa. «I. Strijk aan de Stationsstraat 0-1 0-0 1 - 1 2-5 0-2 1-0 2-0 0-2 2-1 2-0 2-2 0-3 Veteranei^loernool BWB groot succes Mej. H. v. Bladel benoemd tot hoofd leidster openbare kleuterschool Prijzen loterij Soc. Cult. Centrum nu bekend Stichting Maria kapel in Waalwijk vergadert Grote vogelsterfte door insekten- besirijdings- middelen WAALWIJK Door de Stichting Jeugdbelangen werd donderdag j.l. in het gebouw De Terp een vergadering gehouden over de aktivitei- ten van het afgelopen jaar. De avond werd geopend door de voorzitter van de Stichting Jeugdbelangen, deheer De Waal. Hij verwelkomde als nieuw lid van de Adviesraad de heer J. Leeuwenberg. De heer De Waal wees er op dat een 100-tal ouderen zich inzette voor 700 jonge ren. Wij moeten stellen, dat wij ons zeer verheugen over de groei en de goede gang van zaken, maar echt zorgen maken over de continuïteit. Twee grote problemen wil het be stuur graag zo spoedig mogelijk op lossen: 1. De huisvesting van een alsmaar groeiende Verkenners- en Gidsen- groep, welke dit jaar 35 jaar be staat; 2. De continuïteit van een prachtig stuk jeugdwerk: er wordt vaak te veel gerekend op en gevraagd van het idealisme van een 15-tal perso nen waar alles om draait. De heer De Waal bracht dank aan iedereen, bestuursleden, stafleden, leiders en leidsters voor het vele werk en de prettige samenwerking. Ook was er dank aan de werkers en werksters van de Verjaardags- aktie en de beide Kerkbesturen voor hun aktiviteiten en bereidwilligheid om te zorgen dat er in ieder geval niet al te veel gepraat behoeft te geheel. Ook over De Pit maakte de worden over de financiering van 't heer De Waal enkele opmerkingen. De Pit was voornamelijk opgezet voor de werkende jeugd. De leiding was in handen van een werkcomité dat voor 90% bestond uit mensen die beroepshalve ook overdag bezig zijn met dezelfde werkende jeugd. Bij de opening heb ik het comité dank gebracht voor hun durf. Als je voor het jeugdwerk een beroep doet op mensen uit het onderwijs, hóór je vaak dat zij 's avonds wel wat anders te doen hebben dan weer met de jeugd bezig te zijn. Ook werd door de inzet van deze mensen te gengesproken dat het idealisme zou verdwijnen als je betaalde krachten in het jeugdwerk zou inzetten. Uit alles bleek, dat deze mensen uit er- WAALWIJK - Op het WSC ter rein wapperde de clubvlag het af gelopen weekeinde halfstok. Een te ken van rouw om het overlijden van ere-voorzitter Jac. Spijkerman die afgelopen vrijdag op 76 jarige leef tijd in het St. Nicolaasziekenhuis in Waalwijk is overleden. De heer Spijkerman is gedurende een groot aantal jaren dé man van de Waalwijkse voetbalvereniging WSC geweest. Bij de oprichting in 1906 trad hij toe tot de gelederen van de pupillen en al voetballend baande hij zich een weg naar het eerste elftal waarin hij tot zijn 38 jaar met succes streed. WSc speel de in die dagen in de 2e en 3e klas. De heer Spijkerman aanvaardde ook een aantal bestuursfunkties. Ge durende 35 jaar leidde hij als voor zitter „zijn" WSC. Toen hij in 1955 de voorzittershamer wilde neerleg gen vroegen alle leden hem nog te willen aanblijven. Toen hij in i960 definitief aftrad als voorzitter bood KNVB voorzitter Schroder hem de gouden bondsmedaille aan. WSC benoemde hem tot ere-voorzitter. Gedurende acht jaar was de heer Spijkerman raadslid. Ook was hij een van de oprichters van de Waal wijkse Zwemclub en de Kegelclub Hannibal. Een kwart eeuw vervul de Jac. Spijkerman een bestuurs- funktie bij Waalwijks Belang (VVV) dat hem beloonde met het ere-lidmaatschap. De heer Spijker man, eigenaar van een huiden- en looistoffenhandel was ook bestuurs lid van de Ver. van Nederlandse Importeurs van Overzeese Huiden, on van de Ver. Belanghebbende in de Looistoffenhandel. De plechtige uitvaart en begra fenis van deze aktieve Waalwijker zal dinsdagmorgen plaatsvinden. Hij ruste in vrede. varing wisten dat het hard nodig was voor de werkende jeugd iets te gaan doen. Wij openden op 29 november 1968 een groot ontmoetingscentrum in 't oude ziekenhuis, dat geheel werd opgeknapt en ingericht met mede werking van de werkende jeugd en iedèreen dacht: als 't nu maar wil lopen. Door de veel te grote toeloop is de start eigenlijk mislukt. De medewerkende leiders uit de wer kende jeugd hadden hun handen vol om de bar, de racebaan, biljart enz. te bedienen en te beschermen, ter- i wijl de volwassen leiding, die dacht wel eens een praatje te kunnen ma- ken met de bezoekers en eens horen wat zij nu precies zouden willen, j niet meer dan politie-wagentje kon i spelen. Het werd veel te druk, lo- kalen en gangen stonden vol. De j aanwezige leiders en leidsters kon- den zich nauwelijks verplaatsen. De De doordringende beatmuziek en 't 'n sfeer drinken van bier zorgden dat er luidruchtige feestende ruige ontstond. f Toen in en buiten het pand moed willige vernielingen voorkwamen, normale door de leiding gewilde huiselijke regels niet konden waar gemaakt, werd in januari 1969 be sloten de bierverkoop te staken en het pand voorlopig alleen maar te laten zijn een instuif op de maan dag, dinsdag en woensdag, waar door het bezoek gelukkig veel min der werd en eens een gesprekje mo gelijk was. De Pit is nu gesloten en na veel beraad zal in september a.s. - na de opgedane ervaring op nieuw, maar wel anders worden ge start. De Pit zal de nieuwe start krij gen in een geheel andere opzet, waaraan druk zal worden gewerkt. De heer W. Suermondt vroeg of er bij het nieuwe Soc. Cultureel Cen trum mogelijkheden zullen komen voor de jeugd tot 20 jaar, waar in feite niets voor is. Anderen vielen hem bij en besloten werd ook hier over met het gemeentebestuur con tact op te nemen. GESLAAGD Mej. W. Zeeuwen uit het kerkdorp Haarsteeg is in Den Bosch geslaagd voor het Mulo-A diploma. Zij slaag de in Vlijmen tevens voor het Mu lo-B diploma. KRITIEK VOORZITTER v.v. HAARSTEEG OP GEMEENTEBESTUUR Tijdens de jaarvergadering van de voetbalvereniging Haarsteeg heeft voorzitter Van Beurden zijn onte vredenheid uitgesproken over het uitblijven van medewerking van het gemeentebestuur inzake verbe tering van het sportpark. Door deze verbetering zou een tweede speel veld beschikbaar moeten komen, zodat een vijfde senioren elftal kan worden samengesteld. De heer Van Beurden had overigens niet alleen kritiek. Ook dankwoorden kwamen over zijn lippen. Met name het feestcomité, dat vorig jaar de vie ring van het 25 jarig bestaan orga niseerde, de verrichtingen van het eerste elftal dat het derde-klasser- schap wist te bereiken en de pres taties van de reservisten werden door de voorzitter genoemd. Tijdens de vergadering werd een contributieverhoging aanvaard en werd afscheid genomen van secreta ris A. v. d. Heijden en bestuurslid J. van Esch. In de opengevallen plaatsen worden benoemd de heren A. Jansen en J. Timmermans. De heer P. van de Brand werd herko zen. Trainer van der Heijden uit Schijndel zegde voorts voor een jaar zijn stem toe. Tijdens de druk bezochte jaarvergadering van de R.K.V.V. DESK zon dag j.l. in het clublokaal van Café „De Steenbakker", die geleid werd door de voorzitter algemene zaken, de heer W. Soeterboek, heeft deze o.a. aandacht besteed aan de komende verhuizing naar het nieuwe speelveld dat door het natuurpark „De Efteling" op het voormalige vuilnisterrein aan de Heikant wordt ingericht en vooral aan de hand van tekeningen de plannen ontvouwd in verband met de realisering van een eigen clubhuis op deze accommodatie. Tevens stond deze voor de belangrijke bijeenkomst in het teken van het 4-jarig bestaan van DESK het volgend jaar, dat uiteraard met de nodige festiviteiten gepaard sal gaan en in het kader waarvan nu reeds een speciale com- missie werd geformeerd, die zich met de eerste voorbereidingen van dit feest zal gaan bezighouden. De heer Soeterboek hoopte daarom op ieders medewerking te kunnen rekenen om het komende seizoen suc cesvol te kunnen afsluiten. Alvorens met de agenda te begin nen, herdacht de voorzitter in pië teitsvolle bewoordingen de overle den oud-voorzitter en ere-lid, de heer Jac. Smit. Op zijn verzoek nam de vergadering enkele ogenblikken stilte in acht om diens nagedachte nis te eren. Nadat de uitvoerige jaarverslagen van secretaris J. Verhiel en pen ningmeester M. Soeterboek de goed keuring en een applaus van de ver gadering hadden gekregen, alsmede een kascontrole-commissie was be noemd, werd conform het voorstel van het bestuur besloten de contri butie van de leden te herzien. Deze maatregel bleek noodzakelijk, om dat deze volgens het gemeentebe stuur aangepast diende te worden aan de te verlenen subsidie. De aftredende bestuursleden M. Soeterboek, H. Snoeren en P. van Laarhoven werden herbenoemd, terwijl voor de vacante bestuurs functies, wegens uittreding van de heren M. Zwaans, A. Klerks en B. v. d. Dungen, bij acclamatie werden aangewezen de heren J. van Rooij, Th. Muskens en J. Valk. Voor de elftalcommissie werden aangewezen de heren M. Klijn, W. Dingemans, M. Klijn en Ant. Ververs. De com missie ter voorbereiding van de kerngroep, zal bestaan uit de heren M. Zwaans, H. v. Boxtel en A. Ver vers, aangevuld met de bestuursle den W. Soeterboek, M. Soeterboek en H. de Nijs. De commissie „Club huis", zowel inrichting als beheer, wordt geformeerd door de heren H. Timmers, M. Klijn en M. Zwaans, aangevuld met enkele vakmensen uit de vereniging. Voordat men aan de sluiting toe; was, deed-de voorzitter,,nog,.enkele mededelingen over de-nieuwe acco- moaatie, waarvoor men-r-eed-s, met De naar veld, de werkzaamheden is gestart huidige open tribune verhuist de zuidzijde van het,.nieüwe krijgt een overkapping efCword't aan de zijkanten gedicht. Hieronder zul len diverse appartementen worden gebouwd, zoals 2 kleedkamers met wasruimten en toiletten, een arbi terkamer, een kantinelökaal, groot circa 100 m2, met buffet en keuken, een bestuurskamer, alsmede toilet ten voor het publiek. Aan de noordzijde komt een staan- tribune met drie treden. Wanneer alles volgens de plannen verloopt, zal men deze accomodatie in novem ber a.s. in gebruik gaan nemen, zo dat DESK nog enkele wedostrijden op het oude veld zal spelen. Gezien de kosten van een en ander, met name de inrichting, wordt naast an dere activiteiten weer met 'n jeugdr toto gestart. Voor de oudjes, die nog graag tegen een balletje trappen, is er ook prettig niéuws, want men wil een veteranen-afdeling in het leven roepen en hiermee in juli reeds be ginnen. Na de scheidende bestuursleden gedankt tg hebben en daarnaast de vele medewerkers, tijdens het ge- paséëérdb jaar ilbof hun onmisbare bijdrage, deelde de voorzitter ten slotte mede dat het contract met trainer Frans"Tausch met twee jaar was i verlengd. Hij deel tot besluit een dringend beroep op de leden om meer openheid en vooral tot de kerngroep om met bezwaren of pro blemen naar het verantwoordelijke bestuur te komen. GESLAAGD Aan de Universiteit te Nijmegen is geslaagd cum laude voor cand. psychologie B. O. M. Riksen. Aan de vakschool van het Sta- j tion voor Bakkerij en Maalderij te Wageningen, slaagde onze plaatsge noot P. M. J. Pulles. Te Oud-Vroenhoven (Maas tricht) slaagde dinsdag 24 juni onze stadgenoot Kees Willemse Jzn., op de experimentenschool der Eerw. Broeders van Maria Onbevl. Ont vangenis voor het Havo-examen. Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde voor het kan didaatsexamen eerste gedeelte van de onderafdeling der Wiskunde, P. K. G. M. v. Brunschot uit Waalwijk. -Aan de Academie voor Beel dende Kunst te Tilburg, slaagde voor Tekenen M.O. onze stadgenoot Nico v. Dongen. Het examen werd afgenomen in Den Haag, Laan van Meerdervoort. (van onze verslaggever) WAALWIJK - Vanmorgen (maan dag) nam het gemeentelijk politie korps van Waalwijk afscheid van de brigadier F. Verheyen, die met funktioneel leeftijdsontslag gaat. De heer Verheyen heeft 34 jaar in het Waalwijkse korps gediend. Hem werd dank gebracht door burgem. J. Teijssen en inspekteur korpschef L. v. Hooff. 'Beiden onderstreepten hun woorden met een geschenk. Burgemeester Teijssen wees er op dat de heer Verheyen al op jeugdi ge leeftijd was toegetreden tot de politie, als tijdelijk veldwachter in Oisterwijk. Na nog enige tijd hulp commies te zijn geweest in Baarle- Nassau, werd hij in 1935 benoemd tot agent in Waalwijk. Later werd hij benoemd tot hoofdagent-recher cheur en in 1954 tot brigadier. De burgemeester wees op de goede ver standhouding binnen het korps, steeds nagestreefd door brigadier Verheyen. Hij hoopte dat de schei dende politiefunktionaris nu alle tijd zou vinden voor zijn liefhebbe rijen. Zijn woorden van dank, onder streepte de burgemeester met een geschenk onder couvert. Voor me vrouw Verheyen waren er bloemen. Burgemeester Teijssen deelde nog mee, dat de heer Verheyen door het college van B. en W. is benoemd tot controleur van de gemeentelij ke belastingen. Inspekteur L. v. Hooff, de korps chef, noemde de dienstopvatting van de scheidende brigadier een voor beeld voor zijn collegae. „U heeft er belangrijk toe bijgedragen dat 't politiekorps goed geolied kan draai en", aldus inspekteur v. Hooff, die namens het korps een polshorloge aanbood en mevr. Verheyen met bloemen verraste. Namens de R.K. Politiebond St. Michaël, sprak nog adjudant De Klerk uit Dongen. Hij noemde de heer Verheyen een gewaardeerd lid. Ook hij had een geschenk. Nadat een heildronk was uitge bracht, sprak brigadier Verheyen nog een dankwoord. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bruine spaniel, heren polshorloge, beige regenjas, duiven- mand, kort jasje, rood poesje, etui met inhoud, zwarte dwergpoedel, bruin-witte fox en een bastaard pin cher. Verloren: koperen gewicht, porte feuille, rose étui, bos sleutels, ver zekeringsplaat j e, damespolshorloge, zwemkaart, metalen sleutelring, bos sleutels, verzekeringsbewijs, zonne bril, bruin lederen herenportemon nee, zwarte portemonnee, blauwe werphengel, bruine portemonnee, beige kindertasje, zwarte plastic damesportemonnee; beige damespor temonnee, bruine damesportemon nee, pukkel, gouden ring, reserve wiel, boekenbon, twee bankbiljet ten, zilveren broche, zilveren ket tinkje, blauw vest, herenpolshorlo ge, blauwe regenbroek, poncho. INBRAAK Vrijdagavond bemerkte nachtwa ker Schalken dat er ingebroken was in een pand in de Jan de Rooy- straat. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat er niets ontvreemd was. De zaak is verder in onderzoek bij de politie. AANRIJDING Op het kruispunt Besoijensestraat- Westeinde - Kruisstraat - Grotestr. vond vrijdagavond een aanrijding plaats tussen twee auto's. De be stuurder van de ene auto moest wachten voor het verkeer dat van rechts van het Westeinde naderde. Een hem achterop rijdende wagen stopte niet tijdig genoeg en botste op de eerste wagen. Er ontstond ma teriële schade. AUTO OVER DE KOP In de nacht van vrijdag op zater dag is er in de Floris V-laan een wagen over de kop geslagen. Over de oorzaak tast de politie nog in 't duister en men heeft de zaak in on derzoek. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak; half 9 repetitie mannenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. C.C. WAALWIJK—'t VOSJE Zondag j.l. werd de voorlaatste ;Midfond-vlucht gevlogen vanuit Pont Sint Maxence. De uitslag is ;als volgt: J. Mulder 1, 2, 4, 6, 10, 15, 16; L. Kemmeren 3, 5; G. Kuys 7, 14; R. v. Heumen 8, 11; R. Maas 9; J. v. Daalen 12, A. Snoeren 13. De uitbetaling van vakantiegelden aan de werknemers in de bouwnijver heid zal dit jaar voor het eerst ge daan worden via de postcheque- en girodienst. De drie plaatselijkee vertegenwoordi gers delen ons mede dat er met de directie van het hoofdpostkantoor te Waalwijk een regeling is getroffen om een vlotte uitbetaling te verzeke ren. Op vrijdagavond 4 juli van half zeven tot half tien en op zaterdag 5 juli van 9 tot 12 uur, zal het post kantoor voor de uitbetaling geopend zijn. Belanghebbenden worden ver zocht zoveel mogelijk van deze gele genheid gebruik te maken en te zor gen voor een goed legimitatiebewijs. Afgelopen week heropende de fir ma J. Strijk aan de Stationsstraat te Waalwijk haar winkel in luxe en huishoudelijke artikelen. Al ge ruime tijd bleek de winkel te klein, reden, waarom men tot uitbreiding besloot. De oppervlakte van de zaak is aanmerkelijk vergroot en naast het feit dat men het assortiment heeft uitgebreid, heeft men de mo gelijkheid gecrëerd om een en an der nog meer overzichtelijker voor i de cliënten op te stellen, zodat de client een nog betere gelegenheid krijgt zijn keuze te maken. De winkel is aan de moderne ei sen des tijds aangepast. Er is ge probeerd, en men is daar beslist wel in geslaagd, een volledige harmoni satie te bewerkstelligen. Vanaf het trottoir heeft men door twee grote j ramen de gelegenheid, te zien wat binnen aan assortiment aanwezig is, hetgeen de kooplust zeker zal weten te verhogen. Bij de heropening mocht de firma J. Strijk zich ver heugen in een grote belangstelling van de zijde van zakenrelaties en clientele. Het veteranentournooi door RWB uitgeschreven, mag in alle opzichten geslaagd heten. Niet alleen het weer gaf zijn volle medewerking, maar de verenigingen, goede sportieve wed strijden, flinke publieke belangstel ling, dit alles gaf het tournooi een vlot verloop. Een compliment voor de organisatoren de heren H. Muller en Jac. Didden. Het tcurnooi, uitgeschreven voor spe lers boven 35 jaar, was verdeeld in twee. poules. Poule A: RKSVA, Schijndel; Nieuwkuyk, SET, Tilburg °n RWB. Poule B: WSC; Berghem Sport, Berghem, Right 'Oh, Geertrui- denberg en Baardwijk. De uitslagen waren als volgt: RWB - SET WSC - Baardwijk SET - RKSVA Baardwijk - Berghem Sport RWB - RKSVA Right 'Oh Baardwijk RKSVA Nieuwkuyk Right 'Oh - Berghem Sport RWB Nieuwkuyk WSC - Right 'Oh SET - Niewkuyk WSC - Berghem Sport Om de le en 2e plaats ging het tus sen RKSVA en Berghem Sport. Na verlenging wist RKSVA in de laatste seconden van de tweedc verlenging 1 - 0 te scoren. Om de 3e en 4e plaats speelden WSC en SET en hier won SET met 1-0. Eindstand: 1. RKSVA; 2. Berghem Sport, 3. SET; 4. WSC; 5. RWB; 6. Right 'Oh; 7, Nieuwkuyk; 8. Baardwijk. De heer H. Muller reikte na afloop aan elke vereniging met een toepasse lijk woord de mooie prijzen uit. Hij dankte ook ieder die aan het slagen van dit tournooi had meegeholpen, speciaal de scheidsrechters, de heren Mandemakers, de Nijs, Koeken en Henkelman en de EHBO. WAALWIJK De gemeenteraad heeft donderdagavond niet mej. Rijp- kema benoemd tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool. Tegen 't voorstel in van B. en W. werd mej. M. v. Bladel, kleuterleidster aan de Vinkenhof in Waalwijk, benoemd tot hoofdleidster. Dat gebeurde met een stemming, waarbij met 9 stem men voor, 7 stemmen tegen en 2 blanco stemmen de voorkeur naar de Waalwijkse kleuterleidster uit ging. Het was de heer v. Mosselveld die bij de behandeling van dit agenda punt burgemeester Teijssen ver zocht over te gaan tot besloten ver gadering. Achter gesloten deuren werd de zaak nader uiteen gezet. In het pré-advies stelden B en W voor mej. Cath. Rijpkema uit Kerk- rade te benoemen. Zij was door het college uit de vier sollicitanten als candidaat naar voren gebracht. De voorkeur van de raad ging echter uit naar mej. M. v. Bladel uit Waal wijk. Als er een vacature is, wordt zij hoofdleidster aan de openbare kleuterschool. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagavond vond in het verenigingsgebouw Dukdalf aan de Blijde Incomstenlaan in Waal- ivijk de trekking plaats van de loterij van het Sociaal Cultureel Centrum. Zoals bekend moet de Waalwijkse be volking 8Q.000, - bijeen brengen, wil het Cultureel Centrum gereali seerd woiden. De loterij was een van de uklies die door het stichtingsbe stuur georganiseerd zijn om geld bij een te brengen. Voorzitter M. van Eijl vertelde de aanwezigen vrijdagavond dat er zo'u 13 503 ioten waren verkocht. Met was Notaris Peters die de verzegelde bussen doorbrak en zich met de trek king van de loterij belastte. Een doch tertje en zoontje van drs. J. Rosen- daal, secretaris van het stichtingsbe stuur, trokken de tien nummers waar voor prijzen beschikbaar waren. De spanning bleef er tot het laatste mo ment in. De hoofdprijs, een kleuren televisie werd als tiende en laatste prijs uit de bus getrokken. De uitslag is als volgt: le prijs: Kleuren T.V., 12370; 2e prijs: electronisch orgel, 1389; 3e prijs: vaauvasmadhine, 8543; 4e prijs waardebon meubels 500,-) 9682; 5e prijs: bromfiets, 5518; 6e prijs: 8-daagse vakantiereis Musa, 3709; 7e prijs: 5-daagse vakantiereis Ruys fir Co. 6599; 8e prijs: filmcamera, 3718; 9e prijs: radio-portable, 5766; 10e prijs schemerlamp 6864. J In café De Heidebloem vergaderde de Stichting Mariakapel in verband met de uitbreiding van het ledental, wegens vergrijzing van de zittingheb- bende ledenAls nieuwe leden waren aanwezig: voor St. Jan, de heer J. Vugts, voor St. Antonius, de heer J. vim Beurden, voor Bernadette, de heer H. Swinkels, voor St. Clemens de heer Hornman en voor Maria Onb. Ontv. de heer A. Duquesnoy. In zijn installatietoespraak wees de voorzitter, kap. Smits, er op dat het bezoek aan de kapel zich weer in stij gende lijn beweegt. De besteding der gelden, afkomstig van offers en kaar senverkoop, heeft echter een volko- n\en verandering ondergaan. Waren deze gelden oorspronkelijk bedoeld ter ondersteuning van priesterstuden- studerende en de ongekende nood in de missiegebieden, in het bijzonder Latijns Amerika, zijn oorzaak, dat het grootste deei der inkomsten hieraan besteed wordt. We vermelden dit in het bijzonder voor hen, die graag zou den willen weten waar hun offer blijft, 't Is alleen zo jammer dat het ondanks alle goede bedoelingen een druppel op een gloeiende plaat blijft. Maar misschien kan het getal der druppels uitgebreid worden. JUBILEUMTOTO WAALWIJKSE ZWEMVERENIGING Door een aarzelend begin is de inzet van de eerste toto aanmerkelijk be neden de verwachtingen gebleven. Het dubbele van de inzet van deze week, die 282,10 bedroeg, is voor de komende weken beslist een haal bare kaart. De prijswinnaars zijn: le prijs R. Lok, Azaleahof 27, Waal wijk. Geraden 282,10 en ontvangt 42,31. 2e prijs N. v. d. Hurk, Prof. Krabbe- straat 1 en P. de Jongh, Westeipde 16a. Zij hebben geraden 281,70 en 282,50 en ontvangen 14,10. 3e prijs A. Duquesnoy, Burg. Snels- straat 19. Hij ontvangt f 14,10. De contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescherming, waarin niet minder dan ruim honderd organisa ties samenwerken, heeft zich in een brief aan de minister van Landbouw en Visserij ernstig ongerust getoond over de vogelsterfte als gevolg van 't gebruik van insektenbestrijdingsmid- delen (insecticiden) in de landbouw. Bepaalde zogenaamde gechloreerde waterstoffen en kwikpreparaten vin den toepassing als zaaizaadontsmet tingsmiddelen. Naar aanleiding van de reeds in 1966 en 1967 opgetre den grote vogelsterfte in ons land, als gevolg van het gebruik van be paalde insecticiden, werd er reeds 'n gedeeltelijk verbod van een en ander van kracht. Gebleken is nu echter, dat dit niet voldoende is geweest. In het afgelopen jaar werden uitgebreide onderzoekingen op dit gebied ver richt en die brachten schrikbarende feiten aan het licht.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3