LTS Waalwijk e.o. start nieuwe schooljaar met I.T.O. afdeling Van 3 tot en met 6 juli beleeft Kaatsheuvel zijn kermis Waalwijkse politie arresteert 16 jarige joy-rider SSC wint in Burg. v. Prooyen toernooi met 5-2 van RWB Uit do Langstraat KAATSHEUVEL Abonneert U op dit blad VOORZITTER J. DE KORT NOEMDE RONSELPRAKTIJKEN EEN KWALIJKE ZAAK 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JUNI 1969 10 Drunen Sprang-Capelle VOETBALLEN VOOR DE ANJERAKTIE Capelle Enkele afdelingen ondergebracht in gebouw aan Burg. v. d. Klokkenlaan [Ronselpraktijken Eerste fase Toekomst school Loon op Zand SUCCES D.A.C. Een aantal leden van de Drunense Atletiek Club heeft met groot suc ces deelgenomen aan atletiekwedstrij den georganiseerd door PSV, Eindho ven. De volgende resultaten werden behaald 100 m jongens A: H. Söhrover le in 12; 400 m jongens A: H. Schrover le in 54,7; 400 m jongens A; T. Dir- ven 4e in 60,1; 400 m heren D: B. van Dal 2e in 75,4; H. van Delft 4e in 58,2; E. van Helvoirt 5e in 64,2; 1500 m jongens B: H. Smid 5e in 4.48,9; 1500 m jongens A: A. van Rooij 7e 5.00,9; heren D 5000 m: P. Koot in 17 min. BEDRIJFSVOETBAL Vrijdag j.l. speelde op het Sportpark van RKDVC het elftal van Aanne mersbedrijf Merkx uit Drunen tegen het Schilderbedrijf v. d. Dungen uit Den Bosch. Na een spannende wed strijd werd de uitslag 4 - 3 in het voordeel van Merkx. De eerste wed strijd tussen deze bedrijven had v. d. Dungen gewonnen, zodat er een be slissingswedstrijd nodig is om uit te maken wie de wisselbeker tussen de ze twee bedrijven in ontvangst mag nemen. Na de wedstrijd werd nog heel wat nagepraat en toen men huis waarts keerden was het al in de klei ne uurtjes. PV DE VREDESDUIF Zondag 29 juni werd er een wed vlucht gehouden vanuit Pt. St. Max. De uitslag was: Gebr. van Kuik 1 7 10 12; G. v. d. Sanden 2 5 13; H. van Drunen 3 14; W. Peijnenborg 4; A. van Halder 6 9; L. van Domme len 8; A. van Sluisveld 11 15. CASH EN CARRY N.V. WITMAR Ook Drunen krijgt deze week zijn Cash en Carry. In de voormalige Rex-fabrieken is bij een ruimte van 1500 m2 een prachtig magazijn in gericht, waarin niet alleen levensmid delen, maar ook textiel, schoenen, maar ook tijdschriften enz. te koop wordt aangeboden. Dit is voor Dru nen met zijn groot aantal inwoners 'n aanwinst die zeker de mensen aan trekt. Er is zeer veel parkeerruimte bij de ingang. Donderdag a.s. zal N.V. Witmar zijn poorten openen. P.V. NOOIT GEDACHT J.l. zaterdag hield de postduiven vereniging „Nooit Gedacht" een wedvlucht vanaf Chatres, waarbij de prijzen als volgt werden be haald: P. Blom 1, 5; G. Rozenbrand 2, 3, 12; A. Spierings 4, 10, 11, 15; C. Ver hagen 6, 18; D. van Os 7, 8, 9; W. Nieuwenhuizen 13, 17; J. Spuibroek 14; J. IJpelaar 16. A.s. woensdagavond is het tussen half 8 en 8 uur inmanden voor een wedvlucht vanaf Ruffec en vrijdag avond a.s. voor een wedvlucht met jonge duiven vanaf Duffel tussen 7 uur en half 9. BENOEMING AANGENOMEN De heer A. v. d. Schans, die door de kerkraad der Ned. Herv. Kerk te Capelle benoemd was tot diaken, heeft deze benoeming aangenomen. Ten bate van de Anjeraktie werd op het terrein van NEO in Sprang een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen een Waalwijks elftal en een elf tal, samengesteld uit de vier ver enigingen in Sprang-Capelle. Voor afgaande aan deze wedstrijd, speel de een pupillenelftal, eveneens uit Waalwijk, tegen een pupillenelftal uit Sprang-Capelle. Evenals vorig jaar wist ook deze avond het Waal wijks elftal een overwinning te be halen op het elftal uit Sprang-Ca pelle, en wel met 30. De 550 toeschouwers, waaronder burgemeester v. Prooijen en weth. Jac. Vos, zagen vooral voor de rust een aantrekkelijk duel, doch in de tweede helft was Waalwijk tech nisch beter. Burgem. v. Prooijen, die de aftrap had verricht, bracht na de wedstrijd, namens het plaatselijk Anjerkomité, een woord van dank aan de spelers uit Waalwijk, dat zij bereid waren voor dit goede doel in Sprang-Capele te komen spelen en eveneens betrok hij in zijn dank woord de jongens uit eigen gemeen te, de scheidsrechter, de heer Van Zwieten uit Breda, en de grensrech ters. De vereniging NEO werd dank gebracht voor de verrichtte voorbe reidingswerkzaamheden en 't speel veld te mogen gebruiken. De har monie Marijke met Drumband en allen die op belangeloze wijze hun medewerking gaven, werd dank ge bracht, waarbij de burgemeester de hoop uitsprak volgend jaar op aller medewerking te mogen rekenen. GESLAAGD Op het vorige week te Voorschoten gehouden examen uitgaande van de Stichting Vakopleiding Motorrijwiel en aanverwante bedrijf, behaalde de heer Hans van Beek het certificaat benzine motoren. Zijn broer Cor be haalde op het examen het diploma monteur le klasse. PV DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart organiseerde zaterdag en zondag j.l. een tweetal wedvluchten n.l. vanuit Chateauroux, afstand 593 km en Pt. St. Maxence, afstand 315 km. De uitslag was: Chateauroux: H. van Dam 1 5; A. Bakkeren 2 3; Gé Treffers 6; L. ten Berg 6. Pt. St. Maxence: H. van Dam 13 5; P. Nieuwenhuizen 2; D. de Jong 4. MUTATIE PASTORIE ST. JAN Aan drs. H. G. M. de Groot is eer vol ontslag verleend als kapelaan van de parochie H. Johannes de Doper te Kaatsheuvel in verband met zijn stu die aan de universiteit te Nijmegen. Hij gaat wonen op het Pius-Convict, aldaar. In zijn plaats is tot kapelaan van de parochie benoemd P. M. M. V. van Bragt, kapelaan van de paro chie St. Maarten te Tilburg. SCHOOLREIS LAGERE SCHOOL Afgelopen week maakten de leerlin gen van de 5e en 6e klas van de Openbare Legere School aan de Lage Zandschel onder leiding van 't hoofd der school, de heer J. Hoevenberg, en zijn vrouw een driedaagse school reis naar Noordgouwe in Zeeland. Zij verbleven daar in het Mr. A. de Roos-huis een buitencentrum van de Vereniging Volksonderwijs. Met me dewerking van diverse ouders werd-n de kinderen per auto's naar en van Steenbergen gebracht en gehaald als ook hun rijwielen. De laatste etappe, 40 km, werd dan ook per fiets af gelegd. Tijdens deze dagen brachten zij bezoeken aan o.a. Zierikzee, de Oosterscheldebrug en het strand van Renesse. Het was, ondanks het wis selende weer, een geslaagde school reis, waar de jongens en meisjes en thousiast van terugkeerden. De leer lingen van klas 1, 2, 3 en 4 maakten reeds een uitstapje naar het Bosbad te Hoeven. Vooral het mooie weer zorgde er voor dat de kinderen zich uitstekend vermaakten en er met ple zier aan terugdenken. ZR. MARIE LUCIA KREEG RADIO BIJ AFSCHEID Zr. Marie Lucia, hoofd van de kleu terschool Hummeloord in de parochie Berndijk te Kaatsheuvel, heeft don derdagavond in verband met haar pensionering als zodanig afscheid ge nomen. Tijdens de receptie in het schoolgebouw memoreerde de voor zitter van het schoolbestuur, de heer Th van Leeuwen, in het kort de loop baan van de kleuterleidster, die maar liefst 46 jaar als zodanig werkzaam is geweest, waarvan ruim 30 jaar in Eindhoven en de resterende tijd in de parochie Berndijk. Hier moest zij haar taak beginnen in een gedeelte van het oude patronaats gebouw en vervolgens in een houten noodgebouw. Pas dit jaar kwam de ri ante kleuterschool Hummeloord ge reed, waarin zuster Marie Lucia nog even haar werk heeft mogen doen. De heer Van Leeuwen dankte haar daarvoor, waarne de jongste en de oudste kleuter (thans onderwijzer) haar namens het schoolbestuur bloe men en een transistorradio als af scheidsgeschenk aanboden. Zuster Marie Lucia verklaarde haar taak in Kaatsheuvel met plezier te hebben gedaan en dankte voor de hulde. Di verse ouders kwamen hierna van hun waardering getuigen, die voor velen hunner en de kleuters met leuke ca deaus werd onderstreept. DEELNEMERS LEVENSSCHOOL BEZOCHTEN RAADHUIS Ook de deelnemers aan de Levens school te Kaatsheuvel hébben kennis gemaakt n.ec het nieuwe gemeente huis. Woensdag en donderdag brach ten groepen tweedejaars hieraan een bezoek waarbij burg. L. van Erp hen vertelde over de historie van de ge meente, de plaats van het gemeente huis voor de gemeenschap en een uit leg over het interieur en de diverse diensten. Directeur Stokman van de school bood twee pasteltekeningen aan, welke gemaakt werden door de deelnemers Par. Pullens en Harry v. Dongen en bestemd zijn voor het ge meentehuis. Hij attendeerde de jon gens op het grote belang wanneer de verhouding burger en bestuur goed is en dankte de burgemeester voor de prettige ontvangst en uiteenzetting WAALWIJK - Donderdagavond zijn op de Technische School Waalwijk de getuigschriften uitgereikt van de diverse dagopleidingen. Alle aanwe zigen werden welkom geheten door de heer J. de Kort, voorzitter van het schoolbestuur. Ook een groot aantal bestuursleden waren aanwezig. Al lereerst werd door hem de directeurs-wisseling gememoreerd. De heer Van Steenderen heeft gedurende 25 jaren de school geleid en onder zijn lei ding is de school uitgegroeid tot een leerlingenaantal van ongeveer 1000. Tevens bracht hij dank aan de wnd. directeur, de heer Van Berkum, die gedurende de laatste twee jaren, wegens ziekte van de heer Van Steende ren, de school geleid had. Per 1 april is dan de heer Beernink gekomen, die de zaken met voortvarendheid heeft aangepakt. Het bestuur heeft dan ook het volste vertrouwen in hem. Per augustus, onlangs is 'n schrijven afgekomen van het Ministerie, zal men starten met een afdeling Indivi dueel Technisch Onderwijs. De op leidingsmogelijkheden zijn: metaalbe- werken, timmeren en lederbewerken. Alvorens de leerlingen deze cursus kunnen gaan volgen, is er eerst een psycho-technisch onderzoek. Reeds 45 leerlingen hebben zich aangemeld. In verband hiermede is tot speciaal adjunct-directeur benoemd de heer v. Loon. De IT O-richting blijft een on derdeel van de scholengemeenschap. Ook zal in augustus een nieuw ge bouw ingebruik worden genomen en wel het gebouw aan de Burg. van de Klokkenlaan. Naast de afdeling ITO, zullen in dat gebouw worden onder gebracht de afdelingen elektrotech niek en schoenmaken. Tot het gebouw behoren eveneens twee gymnastiek lokalen. Voor het nieuwe schooljaar hebben zich reeds 278 leerlingen aan gemeld, hetgeen 26 meer is dan vo rig jaar. Een kwalijk euvel noemde de heer De Kort dat van de vroegtijdige school verlaters, hetgeen in Waalwijk groter is dan elders. Dit betreft niet minder dan 106 jongens, die zonder getuig schrift de school hebben verlaten. Twee jongens zijn verhuisd en elf zijn er naar een andere school gegaan, zodat een aantal van 93 overblijft. Dit is zeer jammer, niet alleen voor henzelf, maar ook voor de industrie. Deze ronselpraktijken zijn 'n kwalijke zaak. Degenen, die het betreft, geeft het wel even een oplossing, maar in feite zijn de jongens de dupe. Als de "Bezem uit, 't is kermis" schreef Guido Gezelle, toen de jaarlijkse ont- spanningsdagen met de naam 'kermis' betiteld, nagenoeg de enigste dagen waren, dat er speciaal in de kleinere plaatsen, iets te beleven was. De tij den zijn veel veranderd, vooral de laatste jaren, maar toch blijven voor elke pemeente de dagen met de naam kermis aangeduid een aparte sfeer ademen. Er komt, ondanks het feit dat er veel meer en zelfs geregeld te genieten is met deze dagen iets an ders los. De reuk van de oliebollen en 't gedraai van de mallemolens en paling en de zuurkramen, de muziek en he gedraai van de mallemolens en de nieuwere kermis-attrakties schep pen 'n sfeer, die niet alleen de jeugd, doch ook de ouderen naar het kermis terrein lokt, om daar een apart centje te besteden voor, waar men anders niet aan denkt. Van 3 tot en met 6 juli beleefd men WAALWIJK - Vrijdagmiddag deed de heer van M., wonende aan het Mr. Troelstrapark te Waalwijk bij de politie aangifte van diefstal van zijn sportwagen, een Triumph. Zateravond reed de buurman van v. M. in Drunen en dacht daar de ge stolen wagen van zijn buurman te herkennen. Hij noteerde het ken teken en dit bleek overeen te stem men met het kenteken van de wa gen van de heer v. M. Deze waar schuwde op zijn beurt de Waalwijk- se politie, die de korpsen van Dru nen, Vlijmen en Den Bosch in ken nis stelde. De wagen werd door de Bossche politie al snel gesignaleerd. De wagen reed toen weer richting Waalwijk en werd door een wagen van de Bossche politie onopvallend geschaduwd. Tegelijkertijd werden de posten Drunen en Vlijmen ge waarschuwd, dat de wagen in aan tocht was. De wagen reed Vlijmen en Drunen voorbij in de richting Waalwijk. De Waalwijkse politie had inmiddels post gevat op de Langstraatweg en toen de wagen daar arriveerde, werd deze klem ge reden. In de wagen bleken zich drie personen te bevinden. Het bleek dat twe~ personen niets met de diefstal uit te staan hadden. Aangehouden werd de 16-jarige J. C. v. V. uit Waalwijk. Met de wagen bleek hij al ritten gemaakt te hebben naar Rotterdam, Den Haag en Tilburg. Hij is reeds meer aangehouden voor autodiefstal. Bovendien bekende hij nog een drietal inbraken, te weten bij een benzinestation op de Lang straatweg, een fabriek en bij een café. De samenwerking tussen de verschillende korpsen is hier voor treffelijk gebleken. in Kaatsheuvel kermis. De voorberei dingen zijn begonnen. De eerste at- trakties zijn reeds in opbouw. De za kenmensen, en wanneer we nu hierbij vooral de Horecabedrijven betrekken, hebben reeds tijdig hun contracten af gesloten, die in de tegenwoordige tijd een aardige duit kosten. Wanneer we even een rondwandeling maken, en we beginnen bij Jan van Eeuwijk aan de Roestelberg, dan zijn we er van overtuigd dat speciaal daar gezellig te genieten zal zijn onder be koorlijke dansmuziek. In de Vier sprong bij v. d. Kieboom treffen we het amusementsorkest The Skyjum- pers waar zonder entree elke dag tot 's nachts 1 uur genoten kan worden. De nieuwe hospes in café De Efte- ling, voorheen A. Vugts, de heer J. Pruysser verwacht bezoekers, die na een fikse wandeling wel eens rustig een glaasje willen drinken. Bij De Steenbakker, de bekende zaak aan de Horst, is speciaal de eerste dag een 'knaldag' terwijl er zaterdag en zondag The Hyning Stars zowel de dans- als amusementsmuziek ver zorgen. Zondag daarenboven is er 'n attraktief matinee tot 3 uur. In de Gildenbond kunnen de bezoekers ge nieten van een uitgebreid programma met o.a. Trio Kees de Nijs, Tonny Bas, De Wavo's, de Pioniers, The Blue Birds, The Tumble Weeds. Het matinee met het Lowland Trio en de Zangeres zonder naam. Bij Piet van Dun (met een uitstekende snackbar) wordt het matinee verzorgd door The Blue Birds, de Boerenkapel, met als extra attraktie Sjakie Schram. In Belletable geen aparte band, doch steeds gelegenheid op keurige stereo- muziek een dansje te leggen en van een lekker hapje te genieten. Café Kerkzicht in de Berndijk, bij Snoeren treedt het bekende Belgische Ba-He- Na-Trio op, waarvan de naam reeds voldoende is als trekpleister. Ook daar is zondag om 12 uur matinee. De Apollo-zalen staan met diverse at- trakties ter beschikking van de be zoekers. Tijdens het matinee treedt hier Zwarte Lola en André van Duin op. De orkesten zijn het Mixer Trio, Trio Syncope en het Duke City Sex tet. Als we dan verder onze adverteerders van het kermisprogramma niet kun nen passeren, dan moeten we wijzen op wat de firma Schagen presenteert voor het nuttig besteden van de ker mispot. Ook de firma P. J. v. Rooij, die speciaal het Cortine-horloge pre senteert. Op rijwielhandel De Linco, die de grootste keuze laat zien in rij wielen en brommers, 't Paddestoeltje biedt de moeders de keuze om iets voor kleuter en baby te kopen. Bij Frederiks Binnenhuiskunst vindt men een winkel vol verrassingen. Muskens Woninginrichting blijft voor de ker misdagen speciaal iets in Desso-tapijt presenteren, tegen een kermisprijs. Evenzo komt Smits Ijzerhandel voor de dag met een extra aanbieding in diverse artikelen, waarmee voor moe der de vrouw een kermisverrassing is te zoeken. Gebr. Dingemans biedt de gelegenheid voor vermoeide voeten 'u gemakkelijke stapper te kopen, ter wijl de Automobiel- en Quickservice station Joh. de Jong zich aanbeveelt om uw wagen, zo ge hem missen kunt een extra 'beurt te geven. En... De Efteling staat open voor groot en klein om daar in de vele oude kermis-attrakties volop in de oude trant te genieten. We rekenen op goed kermisweer, dat we niet kun nen missen om echt kermis te houden. industrie meer inspraak verwacht van deze jongelui, zal er ook een verant woording moeten zijn. Een basisoplei ding LTS is zonder meer onontbeer lijk. Bovendien krijgt men geen gele genheid voor een verdere studie om dat men niet valt onder de normen van het leerlingstelsel, zodat positie verbetering nagenoeg niet tot de mo gelijkheden behoort. Hij deed een beroep op de ouders om hier niet aan mee te werken. Voorts kondigde hij aan dat er aan het be stuur een voorstel gedaan zal worden tot het aantrekken van een georgani seerde werknemer in het bestuur om deze problematiek mede tot een op lossing te brengen. Met het behalen van nieuwe akten fe liciteerde hij de heren Brok, Meyers, Jansen en Dreef. Eveneens memo reerde hij 't vertrek van de heer Dek kers, die tot pastoor in Vorstenbosch benoemd is. Dank bracht hij aan di recteur en leraren voor hetgeen zij gedaan hebben gedurende het afgelo pen jaar. Het vinden van een functie is op dit ogenblik niet zo moeilijk. Hij spoorde de jongelui aan daar te sol liciteren, waar verdere mogelijkheden zijn. Het zijn op de LTS is slechts 'n eerste fase geweest; nu zal men zich waar dienen te gaan maken. Ook de heer Beernink liet zich uit in gelijke termen als de heer De Kort, ten aanzien van de ronselpraktijken. Hij vertelde eveneens, dat er plannen zijn om het bestaande gebouw aan het Vredesplein aanzienlijk uit te breiden. De semi-permanente gebouwen wil men door nieuwbouw vervangen. Men wil hier een praktijkvleugel hebben met 'enkele instruktielokalen. De lei ding van de Technische School Waal wijk is momenteel bezig aan een rap port over de toekomst van de school en in dat rapport zal het bestuur een aanvrage doen om meer afdelingen, zoals bijv. instrumentenmaken en ge- reedschappenvakken, pneumatiek en hydrauliek. In het rapport zal ook tot uiting komen dat een uitgroei in de gemeente Waalwijk tot een MTS ze ker tot de mogelijkheden behoort. De laatste wedstrijd om de burg. van Prooijen-bokaal is niet datgene ge worden, wat men er van had gedacht. Misschien kwam dat ook door een paar aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechter, en tengevolge er van was de tweede speelhelft soms wat onvriendelijk. Van RWB had men wellicht iets meer inzet mogen verwachten, want zij moest toch de bokaal verdedigen. Niets is echter daarvan gebleken. Reeds in de eerste minuten van de wedstrijd nam SSC het initiatief tot de aanval, maar be kwaam' werden deze afgeslagen. Spoedig echter weet SSC toch succes te boeken. Een SSC-aanval, geleid door v d. Broek, komt goed voor het RWB-doel en met een goede kopbal weet Maton de bal achter Avontuur te plaatsen. Deze voorsprong wordt echter meteen ongedaan gemaakt. Di rect na de aftrap onderneemt RWB een aanval en een fout in de SSC- verdediging wordt door Hans Ko ning? afgestraft met een doelpunt. RWB blijft nu even in de aanval en reeds in de 13e minuut leidt een aan val van RWB tot een fraai doelpunt PRIESTERWIJDING Onze dorpsgenoot de heer Willy Wa gemakers is gisteren in Tilburg pries- tergewijd, tegelijk met nog drie ande re jonge priesters. Pater Wagemakers is in de communiteit bij de Paters Capucijnen ingetreden. De priester wijding geséhiedde door een missie bisschop. A.s. zondag 6 juli zal Pa ter Wagemakers zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van Loon op Zand om 11 uur. De viering zal een eenvoudig karakter krijgen, zulks op uitdrukkelijke wens van de pater en zijn familie. Het jon gerenkoor zal de H. Mis mee opluis teren. De receptie zal in het Cultu reel Centrum worden gehouden, di rect na de Hoogmis van 11 uur. Hier zal hem dan ook een cadeau van de Loonse gemeenschap worden aange boden. In de H. Mis wordt de col lecte gehouden voor Pater Wagema kers en alle Loonse missionarissen De Pater blijft nog enige tijd in Ne derland en zal dan z'n missiearbeid op Borneo, eind oktober, gaan aan vangen. PV DE LUCHTBODE De Postduivenvereniging De Lucht bode hield zondag een wedvlucht van uit Pont St. Maxence, afstand 312 km. De uitslag was: A. J. van Don gen 1 17; H. v. d. Linden 2 5 11; Hooijmaijers 3 16; K. Aarts 4 18; J. Boons 6 9 12 13; M. van Noije 7; H. v. d. Velden 8; A. de Kort 10; M. Vera 14; H. Vera 15; J. v. Broekho ven 19; A. Leermakers, overduif. Inmanden voor vlucht vanuit Duffel, vrijdagavond van 7.30 tot 9 uur. De uitslag van de vlucht vanuit Cha teauroux is: A. van Laarhoven 1 7; C. IJpelaar 2; G. IJpelaar 3; W. van Noije 4 6; Hooijmaijers 5. van Huub Bruurmijn. Wie nu ge dacht zou hebben, dat RWB door zou drukken, kwmn bedrogen uit. Hel was SSC dat de zaken resoluter aan pakte. In de 33e minuut kwam de bal bij Den Rooijen terecht. Deze zwenkte naar ïechts en gaf vanaf de zijlijn een voorzet die mislukte, maar ineens in een doelpunt werd omgezet. Even later omspeelde v. d. Broek de RWB-achterhoede en bracht de stand op 3 - 2. Een kopbal van Maton ging net over. Toch zou SSC nog 'n 4 - 2 voorsprong komen. Bij een SSC-aan val werd Maton door de RWB-ver- dediging in het strafschopgebied ten val gebracht en SSC kreeg een straf schop toegekend die in een doelpunt werd omgezet. Met deze 4-2 stand brak de rust aan. Na rust bleek bij RWB keeper Avon tuur vervangen te zijn. Han Bruur mijn had zijn plaats ingenomen en RWB miste daardoor een goed veld- speler. Maijers schoot na enkele mi nuten net over. SSC moest enkele hoekschoppen toestaan, maar hieruit viel ook geen succes te behalen voor RWB. Het was uiteindelijk Maton die de stand in de allerlaatste minuut op 5-2 bracht. Direct na afloop van de wedstrijd werd de burg. van Prooijen bokaal uitgereikt aan Sprang. De voorzitter van SSC, de heer v. d. Mast, leidde deze uitreiking in. Hij bracht dank aan alle verenigingen voor 'hun mede werking oin dit nederlaagtournooi te doen slagen. Hij vond het jammer, dat de bokaal niet kon worden uitge reikt door degene naar wie de bokaal is genoemd. Hij stelde het echter op prijs, dat de loco-burgemeester bereid was gevonden om deze bokaal uit te reiken. De loco-burgemeester stelde het op prijs om de bokaal uit te rei ken aan de winnende ploeg. Deze week heeft geheel in het teken ge staan van de sport, aldus de loco-bur gemeester. Eerst hebben we gehad de wedstrijd Sprang - Waalwijk, ten ba te van het Anjerfonds. In de raads vergadering van afgelopen vrijdag avond werd een krediet beschikbaar gesteld voor een aan te leggen licht installatie voor de v.v. Sprang en weiden ook enkele voorstellen inzake grondaankoop ten 'béhoeve van de voetbalsport aangenomen. Deze mid dag hebben we de laatste wedstrijd om de burg. van Prooijen bokaal ge zien. De sport neemt thans een be langrijk element in, in onze gemeen telijke samenleving. Hij feliciteerde de v.v. Sprang met het behalen van deze prijs. De voorzitter van SSC dankte de loco-burgemeester voor de woorden die hij gesproken had. Ten slotte dankte de heer De Vries de loco-burgemeester voor zijn prijzende woorden gericht aan het adres van v.v. Sprang en voor al datgene wat de gemeente had gedaan voor de voet balsport in de gemeente.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6