Bejaarden uit Sprang maakten reis door Brabant Harmonie Concordia concerteerde uit Loon op Zand in Limburg ruimt op Jurken en Jacks Fa. Schilders WAALWIJK 1ELTU KAATSHEUVEL Schilders 10 juli a.s. overgooiers v.a. 5- Regenjassen v.a. 19,- v.a. 14,— Jongens-pakjes v.a.9,- Ledikantjes 59,50 Truien met korte mouw v.a. 4,- Vesten v.a. 6,- Wandelwagens 69,- Kinderwagens v.a. 139.— Page-luiers nu 1,25 per rol alles moet weg! kleuterkleding tot 5 jaar t 120x55 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 3 JULI 1969 15 Voor hengelsport- artikelen Wie heeft er nog oude foto's en prenten Couvert Jolie P20 Couvert Jolie is een harmonisch huwelijk van traditie en moder ne stijl. Geselecteerd door het Centrum voor Industriële Vorm geving. In juwelierspleet - per couvert f 36,- - cassettes vanaf f 507,-. Deze - en nog veel meer Keltum-cassettes ontmoet u bij: J. K. VERHULST Waalwijk Sprang-Capelle Zonnebrand, Deodorant N «loost ter Berg Mieke Bax o.a. katoen Trevira 2000 Terlenka o.a. Terlenka en Diolen Terlenka Terlenka o.a. Diolen Loft Terlenka TR en badstof Draion en wol v. Delft met riemvering met garantie St. Antoniusslraat 4 en 14 Waalwijk Voor de twintigste maal organiseerde de Oranjevereniging Juliana dinsdag j.l. een uitstapje voor de bejaarden van Sprang, en niet alleen de bejaar den, maar ook het ijverige bestuur van de Oranjevereniging kunnen te rugzien op een in alle opzichten ge slaagde tocht. De hele reis, die door de mooiste delen van Brabant voerde, was uitstekend gepland en alles klop te dan ook uitstekend, terwijl ook de verzorging van het uit plm. 150 per sonen bestaande gezelschap niets te wensen overliet. Om half negen ver trokken een 35-tal luxe auto's en een bus met bejaarden vanuit de Hendrik Chabothstraat door de Oudestraat, Kerkstraat, van der Duinstraat, Raad huisstraat, om het gemeentehuis in de richting van Kaatsheuvel, Loon op Zand, U denhout, St. Oedenrode, waar in de Harmoniezaal koffie met gebak werd aangeboden. De voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer G. Vos, heette hier de aanwezigen hartelijk welkom en in 't bijzonder de loco-burgemeester, ds heer Jac. Vos en zijn echtgenote, de directrice van het bejaardencentrum 'Achter de Hoven', mevr. v. Sprang, de chauffeurs en vooral de oud-voor zitter, de 'heer W. van Willigenburg. Hij hoopte dat de heer van Willigen burg, die vanaf het begin de bejaar- dentocht mede organiseerde, nog vele jaren de tochten zal mogen meema ken en wenste allen verder een pret tige dag toe. Vanaf St. Oedenrode werd de zgn. Kempenroute gereden, die over Bieu- gel, Nederwetten, Nuenen en Stip hout naar Mierlo voerde, waar de stoet in restaurant Lammers de lunch gébruikte, waartoe aan 't gezelschap lunchpakketten werden verstrekt. Van Mierlo ging het via Someren, Heeze en Leende naar Valkenswaard, waar café-rest. Het Wandelpark werd aan gedaan om enkele verfrissingen te gebruiken. Dan ging het verder over Bergeyk, Eersel, Oerle, Vessem, Oir- schot naar Oisterwijk. In de mooie zaal van Klein Speyck wachtte 't ge zelschap een uitstekende maaltijd, maar vooraf vertoefde men onder het genot van een verfrissing nog enige tijd op het terras. Tijden het diner, dat alle eer werd aangedaan en uitstekend verzorgd was, had de heer Maijers, die, paar de heer Vos opmerkte, vandaag deze twintigste bejaardentocht mee had georganiseerd, waardoor hij veel waardering had en de hoop uitsprak dat de heer Maijers, die echt onmis baar is, nog vele jaren zal meewerken. Hij overhandigde hem als blijk van waardering een klein presentje, waar voor de heer Maijers zeer erkentelijk was en dankte. De zaal zong hem een spontaan 'Lang zal hij leven' toe De heer Maijers dankte het bestuur ook voor de prettige samenwerking. De voorzitter constateerde dat de Jbe- jaarden een prachtige dag hadden, die uitstekend geslaagd was. Hij dankte daarvoor in het bijzonder nog de chauffeurs en Ohauffeuses, Zuster de Pater, die zich disponibel gesteld had en de directrice van het bejaar dencentrum en haar helpsters. Voorts dankte hij allen die op enigerlei wij ze medewerking hadden geboden door schenkingen, als de fa. Vos' Banket, het Sprangs Fruithuis Tim mermans, de fa. Van Hees-Paaij- mans. Namens de deelnemers dankte de heer W. van vVilligenburg het be stuur voor de mooie dag en de voor zitter voor zijn welkomstwoorden tot hem gericht. Namens het gemeente bestuur sprak loco-burgemeesier, dc heer Jac. Vos. Bij aankomst aan het Oosteind werd de stoet opgewacht door harmonie en majorettes van Marijke, die de be jaarden onder grote belangstelling van de ingezetenen, met vrolijke mu ziek naar het bejaardencentrum bege leidde. Daar aangekomen sprak de heer G. Vos nog een kort dankwoord tot de dames en heren chauffeurs en de ingezetenen, die door hun finan ciële steun de organisatie van deze tocht mogelijk hadden gemaakt, want zonder die steun was het niet moge lijk. Hij dankte ook de harmonie en majorettes zeer hartelijk voor dc wij ze waarop men de bejaarden inhaal de. Terecht constateerde hij dat de 20e tocht in alle opzichten uitstekend geslaagd is en hij deed reeds een be roep op allen voor medewerking aan een volgende tocht. Bij de gelegenheid van het veer tig jarig bestaan van de fanfare St. Josef te Meers (bij Steijn) in Lim burg heeft de kon. erk. hermonie Concordia van Loonopzand daar een 2-daags bezoek gebracht dat een eclatant sukses is geworden. Bij aankomst in Maastricht werd eerst een show door harmonie en drumband met majoretten gegeven in de Brugstraat voor de schoenhan- del van Fa. Brands (oud Loonopzan- tenaar) Vervolgens werd naar Beek gere den waar de ouders van de eminen te dirigent de heer en mevrouw Pij pers een serenade en show ten deel viel. Zij beschouwden dit als een buitengewone geste. Tegen 5 uur kwam men in Meers aan waar eerst werd kennisgemaakt met de gasthe ren. Ook hier is een gouden bruids paar verrast door de Loonse Har monie, nadat een rondwandeling door het dorp had plaatsgehad. De harmonie mocht een couvert ont vangen als bewijs voor de sympa thieke daad. In de feesttent had een koffie maaltijd plaats en om half acht be gon het concert. Dit werd geopend door de mandoline vereniging Meers Elsloo. Als tweede trad op de Kon. Harmonie uit Princenhaage o.l.v. de heer Anne de Vries. Tot slot trad Concordia op die haar laatste con coursnummers ten gehore bracht n.l. Symphonisch Divertimento van P. Leemans; Mouvement Symphoni- que van Marcel Poot; De Western Rapsodie van C. Vlak en American Folksuite. Het laatste nummer Ti ger Rag deed de deur toe, want het applaus dat deze harmonie mocht ontvangen was het bewijs van een goede musicering o.l.v. haar dirigent Sef Pijpers. De volgende dag werd na de H. Mis een rondgang en een show aan geboden aan de bevolking van Meers op het parkeerterrein midden in het dorp. Op de receptie van Fanfare St. Jo sef van Meers voerde de heer Sjef ruim gesorteerd Hoogeinde 10, Waalwijk van Lier, als vice voorzitter het woord namens Concordia, terwijl hij een uitnodigend gebaar maak te voor St. Josef om naar Loonop zand te komen bij gelegenheid van het aanstaande 60 jarig bestaan van Concordia volgend jaar. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Er zijn onge twijfeld nog veel Waalwijkers die oude prentbriefkaarten of foto's hebben met betrekking tot Waalwijk. Gemeente-ar chivaris G. Couwenbergh werkt momenteel aan de op bouw van een collectie oude prenten. Meer dan 100 exemplaren zijn reeds in zijn bezit. Hier onder zijn enkele zeer mooie prenten van de Waalwijkse schutterij en het Kasteel van Besoyen. De meeste afdruk ken dateren uit de eerste ja ren van de fotografie. Het kost de heer Couwenbergh veel moeite nieuwe aanwins ten op de kop te tikken. De Waalwijkse gemeente archi varis stelt het dan ook op ho ge prijs walmeer men oude prenten en foto's voor dit ge meente archief zou willen af staan. Men kan dagelijks con- takt opnemen met de heer Couwenbergh op het gemeen tehuis, tel. 2444. ANDREAS ZIJLMANSGROEP In het overzicht van de kampen en bivakken van de Stichting An dreas Zijlmans Groep is plotseling een verandering gekomen. De wel pen van Akela Bataille gaan niet naar Heerle nabij Wouw, doch in de mooie omgeving van Huize Roobeek te Wellerlooi, Limburg zullen zij hun bivak hebben. Huize Roobeek is van de Fraters van de Heibloem en in een der bijgebouwen van dit klooster zijn zij gevestigd. Deze verandering heeft vandaag nog hals over kop moeten plaats vinden, omdat de gemeente Wouw de toegang tot de blokhut geblok keerd heeft en deze voor niemand toegankelijk is. Uw juwelier met het klokkenspel Grotestraat 260 Waalwijk Telefoon 04160 - 4681 DINSDAG HELE DAG GEOPEND GEBOORTEN Edwin zv J J G H Dekkers-Blom; Adrianus I M zv E M van Daelen- Vos; Ingrid A P dv G A Brok-van den Berg; Huite H zv H Swaagman- van den Hoven; Henrica J P M dv P J A van der Rijken-Sars; Catha- rina C dv W J P Vesters-van Door malen; Jeroen M zv J M Pörtzgen- Baard; Sven J zv J A Spruijt- K'ümper; Geertruida H P M dv A P Blom-Óphorst; Ingrid M A dv L Hamers-Strijk; Dennis H J A zv A H Muskens-Schel; Marcel H P B zv F M Braat-Roksnoer; Marcus J zv A M de Hart-Steenbergen te Drunen; Adrianus J J zv A J Rich- ters-Dumoulin; Renata C dv A M van Hilst-Claasen; Sandy H dv A M van Hilst-Claasen. OVERLIJDEN Jacobus F Spijkerman, 76 j. echtg. P J H van der Heijden; Cornelis J Rekkers, 71 j. echtg. I E Jansen; Adrianus Maas, 62 j. echtg. C M Pul lens. HUWELIJKEN C M van Gorkum, 30 j. te Rotter dam en A M Dirks, 26 j. te Waal wijk; D A Klein, 26 j. te Schiedam en C J Koog je, 25 j. te Waalwijk; V A J Snoeren, 26 j. te Loon op Zand en J T H M Verhoofstad, 25 j. te Waalwijk; MPT Verstijnen, 23 j. en C A M Kouwenberg, 22 j. bei den te Waalwijk. HUWELIJKS - AANGIFTEN Waalwijk. W C H van der Tol, 19 j. te Vleuten De Meern en L Versteeg, 21 j. te Waalwijk. INGEKOMEN W van Haaren en gezin van Eethen; J A van der Ven en echt. van Ve nezuela; MAL Tinus en echtg. van 's-Bosch; M L van Heek en echtg. van Rotterdam; A M A van der Vel den van Vught; W Klijn en gezin van Drunen; R Coster van 's-Hage; P K Peltinem van Finland; G M Sikkens van Breda; MCBJ Berg mans van Loon op Zand; A Plaisir van Delft; H H M Ypelaar van Vught; A c J A Willemse van Maas tricht VERTROKKEN G c H van der Lee en gezin naar Vlijmen; J A Korsten en gezin naar Helmond; J A A Heystek en gezin naar Breda; J T H M Verhoofstad naar Loon op Zand; M W J M Hans- sen en gezin naar Eindhoven; M G Timmermans en echtg. naar Loon op Zand; J F Klerkx en echtg. naar Prinsenbeek; R G van Leyen en ge zin naar Rotterdam; W T Stregels naar Breda; HAW Rötgers en gezin naar 's-Bosch; A J F de Folter naar Drunen; M F J Sebregts naar Dru nen; C H Jacobs en gezin naar Sprang-Capelle; G J M van Delft en gezin naar Gorinchem; R van der Rhoer naar Amsterdam; T C G van de Ven naar Veldhoven; G J J van Rummelen naar Deurne. DUIVENSPORT De CC Kaatsheuvel hield zondag 'n wedvlucht vanuit Pont met 241 dui ven, die om 6 uur gelost werden. Eerste duif 9.57,23, laatste 10.13,45 uur. De uitslag was: H. Snoeren 1 13; G. van der Linden 2 21L. van Boxtel 3 9 16; M. Snoe ren 4 6 44; J. Kemmeren 5; C. van Dongen 7 61; J. Duquesnoy 8; J. Hoevenaars 10 25 29 54; J. van der Linden 11; P. Ligtvoet 12; Jac. Hoe venaars 14 34; D. Snoeren 15 45 55; J. Muizelaar 17 62; H. Schepers 18 28; C. van Ree 19 42; M. Damen 20; Gebr. Heijs 22 49 68; J. Mulder 23 26 35 59; J. Steenbergen 24; H. van Boxtel 27; L. Kemmeren 30 47; L. van der Velden 31 52; P. van Veen 32; C. M. Ververs 33; C. M. Snoe ren 36 37 39 51 53; A. Gouwen- berg 38 46 48 57 65; A. Voogd 40 64; K. van Boxtel 41 58 67; L. Ver vers 43; A. van Kuijk 50 56; J. Du quesnoy 60; P. Hendriks 63, G. Kuijs 66; R. van Heumen 69; Gebr. Net ten 70. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg uit Kaatsheuvel en A. de Vries uit Loon op Zand worden waargenomen door Dr. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 2050. Van zaterdag middag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van Dr. K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waarge nomen door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 2350. Mej. van Vlerken, verloskundige heeft het komende weekeinde geen dienst. De praktijk wordt waargeno men door de dienstdoende artsen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich wenden van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de H. H. Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6, tel. 2517. OUD PAPIER VOOR MARIJKE Vrijdagavond 4 juli wordt weer oud papier opgehaald voor de harmonie Marijke. Om de ingezetenen er op attent te maken, zodat zij het oud pa pier kunnen klaarzetten, wordt voor af met een bel door het dorp gegaan. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Sprang 9.30 en 2.30 uur: Ds. P. Kilusener, Zeist. Ger. Kerk Sprang 9.30 en 4.30 uur: Ds. G. van Duyne, Den Haag. Ned. Herv. Kerk, Capelle 9.30 en 2.30 uur: Dhr. de Groot, Goudriaan. Ger. Kerk, Capelle 9.30 en 3.00 uur: Ds. J. Mulder, Staveren. Ned. Herv. Kerk Zuidhoïl.dijk. 9.30 en 2.30 uur: Ds. Muilwijk, Opheus- den. Ger. Kefk Julianalaan 9.30 en 6.00 uur: leesdienst. AMBTSDRAGERS Op hun verzoek is aan de heren J. van Dongen en J. Genuit ontheffing verleend voor hun benoeming tot dia ken der Ger. Kerk in Sprang. ANJERAKTIE 1968 In een gehouden vergadering van het plaatselijk anjercomité ten gemeente huize werd besloten het Provinciaal Bestuur Noord Brabant van het An jerfonds te adviseren de extra premie welke voor Sprang-Capelle door ge noemd bestuur was toegekend te ver delen onder de volgende verenigingen in deze gemeente welk alvies inmid dels is goedgekeurd. VOOR VAKANTIE PARFUMERIE Hoogeinde 10, Waalwijk BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes Adriaan zv A. Sterrenburg en I. de Wilde; Gerrit Willem zv G. Eising en W. Jonkers; Johan Willem Friso zv J. Noordzij en T. Kamp; Marrie Cornelis zv j. A. de Jong en J. C. van Baardwijk. Huwelijksaangiften: F. A. P. J. Vera en A. C. M. Brok. Overleden: C. J. Oerlemans, 72 jaar. Ingekomen: J M A Tritten ev Spran- gers van Waspik; M C Meijer van Roosendaal en Nispen; F J Buiten- werf en echtg. van Drunen; D Rij ken en echtg en kinderen van Don gen; MA van Rijzewijk-van Baard wijk van Loon op Zand; A Wagema- kers van Loon op Zand. Vertrokken: J de Bruijn naar Raams- donk; C Barnhoorn naar Noordwijk; T Markus en echtg naar Oudendijk. i.U Met ontzetting delen wij U mede dat, nog zo in 't begin van zijn welverdiende vakantie, door een nood lottig ongeval van ons is heengegaan onze leerling Wij zullen deze fijne jongen niet vergeten. Veel Sterkte wensen wij allen die van hem hielden. Joost is ongetwijfeld daar, waar wij allen hopen te belanden. Namens het lerarencorps van de St. Michaël-MAVO C. A. v. Warmerdam, directeur Waalwijk, 2 juli 1969 Nog vrij onverwacht werd van ons weggenomen, ons innig geliefd dochtertje, zusje, kleinkind en tante in de leeftijd van 7 jaar. Sprang-Capelle: M. Bax M. C. Bax-Rijsdijk J. van Oosterhout-Bax J. C. van Oosterhout H. D. Bax Marco Tonnie Sprang-Capelle, 2 juli 1969 Kerkstraat 121 De begrafenis zal plaatshebben op maandag 7 juli 1969 op de Algemene Begraafplaats te Sprang, des namiddags 2.30 uur. Het Babyhuis

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5