waaLwijkse en LAnQSTRAAtse couRAnt Lido Uitgaan met de kermis bouwman brillen Kermismatinee VAN ZATERDAG 12 JULI TOT EN MET WOENSDAG 16 JULI KERMIS IN WAALWIJK Chris tof Ie Musis Sacrum i Bar Hertog Jan Taxandria-Bar Apollo Fa. Schilders Roestelberg El Terreno Romantica De Ster IL GRIGIO Een begrip voor stijlvolle disgenoten. RA WO een fiets TOON AARTS Voor hengelsport- artikelen Zondag 13 juli 12 uur - Musis Sacrum voorverkoop DONDERDAGAVOND 10 JULI 1969 92e JAARGANG No. 55 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij HoofdredakteurJAN TIELEN Antoon Tielen Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra v^n het Zuióen Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.post 4,75 bjj girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief De vakantie in de streek gaat gepaard met de start van de Waalwiik- se kermis, daarom nu weer begonnen met een goede kermis. Vele va kanties zijn reeds uitgestippeld en velen staan op het punt te vertrek- ken naar misschien rustiger oorden, dan naar het drukke kermisterrein op het Vredesplein te Waalwijk, waar de tenter weer zijn opgebouwd. Naast het kermisterrein zal ook de muziek weer hoogtij vieren in de di verse gelegenheden van Waalwijk, want iedereen heeft alle mogelijke moeite gedaan om zo goed voor de dag te komen als maar mogelijk is De geengageerde muziek zal vrolijkheid brengen voor jong en oud en BureausGrotestraat 205, Waalwiik Tvü naiRn_9A9i mAr- tr._. i 1 -e U4Ibü ^21-2746 - KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Teiegram-adres „ECHO" De tenten zijn weer opgebouwd de lekkerste en ook de beste artikelen zijn aangehaald ten gerieve van Koretomnv Ti T heer,ijk b°rreltje of wiU™ genieten. S,n T U gaan zijn er momenteel tal van mogelijkheden. We er u^ Lee mT ""T T "ECh°" het er uit. Lees met ons de advertentiepagina's eens na zij zijn ookk zo heel belangrijk! In „Het uitgaan met het Kermisweekend" kunt U lezen ,Vait elementen der bioscopen, dansgelegenheden, maar we willen goed voor bs V°ren Je kunt nooit wete" waar het Hebben we het Vredesplein be zocht, dan gaan we door Waalwijk heen. Gaat U mee?het gaat kris-kras door de stad! Laten we naar het uiteinde van de gemeente gaan daar is caféW. de Haan aan het Hoogeinde. Hier is het goed vertoeven, want er is geen oor verdovend kermislawaai, daar is het goed eens uit te blazen; In hotel „de Twee Kolommen" is het zondagmid dag matinee, waar de muziek wordt verzorgd door de Micky Mouse Players". De andere dagen geniet men er van de rustige sfeer in deze vanouds centrale zaak in Waalwijk. In zaal Musis Sacrum wordt het tra ditionele kermismatinee gehouden op zondag na 12 uur, waar iedereen aan zijn of haar trekken komt De Liedertafel brengt populair- en klas siek zanggenot van de bovenste plank. Bij Teun en Elly in Café-Bar De Hoefslag bieden ze een lekker glaasje, dat gemixed wordt met de vrolijke muziek van de stereo-disco installatie. Wat te zeggen van Café- Bar-Slijterij L. van Cromvoirt in Baardwijk? Naast wat biljarten is er een goed drankje waar men bij zonder van geniet in dit rustieke café. Bij Kees de Ruijter geniet men van gebakken paling en Zeetong. De lekkernij „van het Huis". Voor hen die iets pittigers willen gebruiken biedt t Chinees-Indisch Restaurant „China" speciale schotels tijdens de ze feestdagen, tegen lage prijzen, Gebruik de kermisdagen om te gaan Chinezen. In de buurt van de kermis is Café- Snackbar Rijsdijk-Jonkers gereed om iedereen te ontvangen voor een biertje of lekker hapje. We denken: als men daar eens geproefd heeft, men herhaaldelijk daar terugkomt; er is alles voor iedere maag. In Ca fe „De Korenbeurs", een heel oude naam voor deze zaak, liggen de cro- quetten klaar. Ook dat is haar spe cialiteit. Trek in heerlijke belegde broodje? Dan naar Snackbar Anka in de Baardwijksestraat. In de zaak is gelegenheid om er heerlijk bij te gaan zitten. Blijven we in de buurt en gaan we even uitrusten bij Ad van Cromvoirt in „De Molenvliet", dan zal ook hij zorgen dat het beste met goed genoeg is aan dranken en etentjes. Voor een gezellig onder onsje moet men even naar Mari Leenheers in Besoyen. Het café om eens gemoedelijk te babbelen. Aan bet andere einde van Waalwijk, aan de oprangseweg, is Café Elzenhoven gelegen. Hier even uitblazen van bet kermisgewoel met echte kwali- teitsdranken, want die zijn het lek- kerste. In de Antoniusparochie is De Heibloem de trekpleister. Ook ier een kalme kermis met een drankje en hapje. Bij de sportter- reinen wacht Café Olympia de wan- delaars op. Daar is de specialiteit Saté bij een heerlijk koel slokje. Wil men een avondje gezellig uit zijn dan is op Bloemenoordplein Bar Petite Fleur de zaak om inder daad de bloemetjes eens buiten te zetten. Voor een specialiteit bij Snackbar Kïngma is er de Bami, 'n heerlijk hapje. IJs, haantjes, alles is er overheerlijk; ook zo de frites, cro. quetten, loempia's etc. In de grote zaal van 't Vosje in Baardwijk zal een plezierige stem ming heersen. De muziek wordt er verzorgd door The Sunny Four. Zondags is er om 12 uur matinee, ook met The Sunny Four en de pa rodist Jacco, bekend uit de show van Gert en Hermien Timmerman. In de zalen zijn 3 bars ingericht. Opnieuw wat uitblazen en wel bij Cafetaria De Brouwer of laat 't thuis bezorgen, dan hebt U natuur lijk een gezellig avondje en alle maal thuis. Da's ook gezellig! Duik eens even onder in de Cata comben. Er is om wat te halen bij Jan v. Delft's uitverkoop tijdens de kermisdagen. De jenever is te oud APARTE VERLICHTING Meer dan 350 modellen. Kolperstraat 19-21 DEN BOSCH Bij de Markt - tel. 44962 zonder mooie opgemaakte ijstaarten. Wat vertier in deze omgeving is te vinden in het Oude Schippershuis waar zaterdagavond 't feest begint met het Trio Gerard Prijs. Zondag om .U uur is Johnny Jordaan er te gast, die zijn liedjes zal zingen be geleid met accordeon. Ook zondag avond het genoemde trio. Bent u nog niet in extase? Neen Wip dan nog even bij de „Extase bar binnen. Even een pintje en blijf er want 't is er gezellig tot s nachts 2 uur. Cafetaria Teuflings aan het Hoek- einde heeft voor de kermisgasten fij- n.e dranken en ijssorbets naast haar gewone programma. Kortom daar behoeft men geen honger te lijden Keren we terug op het Vredesplein te midden van de kermissfeer, dan is een zitje in Quickservice-Restau- rant en Smikkelbar bijzonder aan- g?,nafm- Paar kan men alles eens afkijken bij de gunst van een har tig hapje, kip aan 't spit, ijs, bier of longdrink. De bus-passagiers kun nen zichzelf ook bedienen. Met grote passen zijn we door Waalwijk gewandeld en onze ad verteerders bezocht en U hebt het gezien. Zij hebben allen hun best gedaan om plezier te gunnen aan iedereen, de vakantieganger, de ker- misvierder en de thuisblijver. Om zeker niemand te vergeten willen we de laatste binnenkomers ook nog een kans geven hun pro- d"kten aan te prijzen. De zaken van „de Zes van het Centrum", welke iedere week trouw terug komen zijn waard hun advertentie nu zeker te lezen. Zo ook Fa. Pulles Hees been, de bakkers van Mil, Berings Boogers, Verwiel, van Mierlo en wie weet nog veel meer; de parfu merieën Hens, Loek Mertens, van Oss-van Buren; de Doe-het-zelfza- ken v. d. Voort, Mortier en Holt- greef kortom allen hebben getracht J.K. VERHULST (Uw juwelier met het klokkenspel) Grotestraat 260 - WAALWIJK - tel. 4681 het publiek het beste voor te scho telen wat zij hebben en veelal een tip gegeven om het vakantiegeld op een nuttige wijze te besteden. Mochten we evenwel iemand ver geten hebben neem het ons dan niet kwalijk. Daarom prijzen wij alle ad verteerders aan, alle zonder uitzon dering. Doe met ons de moeite eens vooral nu met de vakantie en ker mis de hele advertentie-pagina's uit te spellen. Heel Waalwijk hebben we gehad en zouden nu willen zeggen: Lezer, ga nu ook eens door Waalwijk en proef e- geniet er, ga er eens rus- tig bij zitten, want het duurt weer een heel jaar voordat het weer ker mis is. BLIJF FIT EN JONG Koop bij Grotestraat 322, Waalwijk SPECIAALZAAK en 't bier net als vroeger in de ge zellige oude tijd. In Western-style brengen The Tambleweeds country en cowboy muziek bij De Linde boom op zaterdag. De andere dagen vermaken John and his Comets het danslustige publiek met vrolijke amusementsmuziek, zondag doen ook zij hun uiterst best op het zon dagmatinee dat om 12 uur begint. In deze buurt kan men even aanwip pen bij Van Hooff's IJsbuffet waar het heerlijkste hartige hapje ook klaar staat. Hebt U trek in een ro- kertje dan ig op de hoek ernaast sigarenmagazijn De Sportwereld voorzien van de grootste sortering op dit gebied. Dus keus genoeg. Heerlijk uitrusten met 'n etentje en aardige muziek erbij kan in Trio bar. Wil men zich nog beter ergens „thuis voelen dan loop even bin nen bij Bar Kakatoe die ligt vlak naast de Trio-bar. Sfeer brengt het cafe „De Schuur" aan de Burg. v. d. Klokkenlaan. Hier is de tijd terugge draaid en zal het Hevinka trio ech te geliefde accordeonmuziek bren- fen- PP het zondagmiddagmatinee treedt het zangeresje Dineke v. d. Haak op die bekend is van het t v - programma „Tween". Voor hanen gevogelte, wild, en wat diesmeerzij, daarvoor zijn de firma's Kuysten, Wielzo, en v. d. Lee de aangewezen adressen. Hun delicatessen-tafel ig bijzonder uitgebreid; te veel om op te noemen, 't Beste is dat men daas eens binnen loopt en keus maakt uit al dat heerlijks. Bij 't Hoefijzer m Besoyen is het elke avond dansen met medewerking van het Victoria trio. Zondagmiddag weer het ker mismatinee waaraan medewerken De Wama's. Zoals vanouds is 't bij Hoevenaar gezellig in het café. Dit wordt nog verhoogd met een lekker napje uit de Henco snackbar. Hier kun je alle kanten uit! Vanzelfsprekend is Misacoremo-bar tegenover Mortier bereid iedereen te ontvangen, want haar speciali- teitenschema iS bijzonder uitgebreid Van frites tot Wiener Schnitzels, iedereen smult er van! Zij heeft bij DE LAATSTE TREIN UIT KATANGA Kapt. Curry is in dienst van het Kon golese huurlingenleger van de presi dent der Kongelese Democratische Republiek. Van President Ubi per soonlijk krijgt hij opdracht om een groep burgers uit de nederzetting Fort Reprieve te halen en voor een waarde van 50 miljoen dollar aan diamanten mee terug te nemen, die daar zijn opgeslagen in de kluis van een Belgische Mijnbouwonderneming. Wanneer zij Fort Reprieve bereiken, worden de burgers in de trein gela den. Curry tracht nog enige nonnen van een afgelegen missie mee te krij gen. Doch deze weigeren weg te gaan... zij hebben een inlandse pa tiënte, die in barensweeën ligt en dringend hulp van een arts nodig heeft. Daar Cury toch 3 uur moet wachten, vóór het tijdslot van de kluis met de diamanten zich zal openen, geeft hij Wreid opdracht de vrouw te helpen. Op het moment, dat de I kluis zich opent, naderen de Simba's, de gevreesde troepen van de rebellen- generaal Moses Fort Reprieve. Gulliver echter door een golf over boord gesleurd. Zich vastklemmend aan een kist, spoelt Gulliver aan land. Hij blijkt in het land Lilliput te zijn, waar de mensen ongelofelijk klein zijn. Maar zo klein als ze zijn, kennen zij even goed haat en nijd. In onze ogen winden zij zich op om kleinig heden, maar welbeschouwd zijn ónze twistpunten misschien even belache lijk voor grote mensen als wij zijn. De Lilliputters schrikken enorm van de ontzaglijk grote Gulliver, en ter wijl hij bezwijmd op het strand ligt, wordt het leger opgeroepen om hem met duizenden kabels vast te binden. Als hij bijkomt, weet hij hen te over tuigen dat hij geen kwaad in de zin heeft. wordt de atmosfeer nog meer gedrukt Ergens in TimUka is een hotel, waar twee zusters met het zoontje van de jongste gedurende enige tijd gedwon gen moeten verblijven. Ongewild is het zoontje getuige van de erotische escapades van zijn moeder. SPEL MET DE ZONDEN Op een ochtend in oktober 1948 ge last majoor Penderton, een der offi cieren van een fort in George, soldaat Williams om zijn achtertuin op te rui men. Zijn vrouw Leonora gaat rijden Dancing het Lido zorgt met de ker mis voor een daverend programma. Joop de Knegt brengt zondag een grandioos matinee met Willy Alberti, Ronnie Tober, Rita Corita, de Coco Girls, Bouk Martens, Appie Brom- mert, Les Deux Jateaux en Tonny Eyck. Een programma dat klinkt als een klok en ongetwijfeld veel bezoe kers zal trekken. Van zaterdag tot woensdag speelt er het Duke City Eextet met zang van Bob Smit. Iede re avond is er een speciale gast: maandag Willeke Alberti, dinsdag Ben Cramer en woensdag Jackie Schram. In dancing Hertog Jan is het de Waalwijkse disc-jockey Clemens van Braoht, die zaterdag, maandag en woensdag de nieuwste platen draait. Zondagavond brengt de cabaretier Henk Wittenberg een show. De Bra bantse bonte avond die voor dinsdag op het programma staat wordt ver zorgd door de Veronica disc-jockey Gerard de Vries. De laatste avond van de Waalwijkse kermisis er in Hertog Jan een "verbouwings-uit- verkoop van bier tegen spotprijzen. In de bar van sporthal Taxandria is t tijdens de kermisdagen elke avond dansen. De muziek wordt verzorgd door disc-jockey John Westerburger. Dinsdag is er 'n speciaal champagne- bal, woensdag een bierfeest. VREEMDE NEIGINGEN Deze film is een psychiatrische studie van een jongeman met een onweer staanbare ziekelijke drang. Deze jon geman - Fred - studeert medicij nen en wordt bezeten door het ver langen om te kijken naar geheel of gedeeltelijk ontklede vrouwen, zonder dat zij erg hebben in zijn aanwezig heid. Om deze drang, die medisch bekend staat als "voyeurisme", te be vredigen verzint hij talrijke manieren om zijn doel te bereiken. Hij beseft echter, dat hij als toekomstig dokter deze drang meet overwinnen en dus gaat hij naar een psychiater, die hem moet helpen van zijn neurose af te komen. ruim gesorteerd Maandags voormiddag gesloten DE DRIE WERELDEN VAN GULLIVER Dr. Gulliver, een arts zonder kapitaal in 18-eeuwse Engeland, heeft er ge noegen van om zijn honorarium in kippen en greenten uitbetaald te krij gen en besluit als scheepsdokter naar het rijke Indië te varen. Elizabeth, zijn verloofde, versteekt zich aan boord, aangezien zij niet van zijn zij de wil wijken. In een storm wordt DE SMOKKELAARS VAN ORAN De 'Noordafrikaanse Vrachttransport Maatschappij', gevestigd bij Oran is een onderneming van twee ex-oorlog vliegers, majoor Brynie MacKay en Mike Brewer. Zij zijn respectievelijk president en vice-president; hun kan toor is een vervallen gebouwtje, 'hun luchtvloot bestaat uit zegge en schrij ve één niet bepaald nieuwe C-47. De beide mannen leven zon beetje van de hand in de tand, pikken allerlei vrachtjes op waar ze maar kunnen, luieren en drinken of bewonderen buikdanseressen. Hierin komt verandering als een ze kere Lee Harris, een ex-Amerikaan, hun diensten koopt als zijn piloot bij een woestijnoverval gedood is. Zij moeten bij hun eerste vlucht voor Harris gesmokkelde Amerikaanse si garetten brengen naar 'n soort privé- vliegveld bij Parijs en daarna door- v Legen naar het vliegveld Villacau- blay met hun 'officiële' vracht: Egyp tische katoen. Een zaakje dat stinkt maar het wordt goed betaald en Bry nie kan zelfs onderweg de prijs nog aardig opdrijven. der liedertafel „Oefening Vermaak" Plaatsbespreking bij Muziekhandel Crescendo zaterdan 4 tnt H lllir* sein I en DE GROTE STILTE De film De Grote Stilte speelt zich af in een denkbeeldige stad, Timuka, waar de mensten een vreemde, door Bergman ontworpen taal spreken. Het land bevindt zich op de rand van een oorlog en de couranten versprei den dit nieuws met grote koppen. De mensen zijn hierdoor gejaagd en on rustig en door een zomerse hitte op de vurige hengst Wuurvogel', ver gezeld van de fortcommandant Lang don, met wie zij 'n verhouding heeft. Teruggekeerd vindt Leonora thuis soldaat Willias, die ook altijd haar paard verzorgt, na het vervullen van Werk 'n de tu'n- Zij praten even. Williams is kennelijk 'weg' van de majoorsvrouw, die invitaties gaat schrijven voor het grote feest, dat zij van plan is te geven. Die avond zijn de Langdons op bezoek bij de Pen- dertons. De atmosfeer is vreemd. Penderton, van wie wij al weten, dat de sexuele relatie tot zijn vrouw niet normaal is, schijnt de merkbare be langstelling van zijn superieur voor zijn vrouw door de vingers te zien. Ook in de Roestelberg kan men zon dagmiddag dansen. De matinee wordt dan opgeluisterd door het Tilburgse ensemble Reflections. Theaterbureau René Frijters zorgt voor volop amusement in Romantica. De grote attraktie voor de matinee, zondagmiddag, is natuurlijk de Zan geres Zonder Naam en de bekende parodist André van Duin. Het Low- land. TJ,io zorgt voor de "komische muziek". Van zaterdag tot en met woensdag treedt in Romantica Maya Ingeborg met The Skyliners op. Als extra orkest komt maandag Popula tion met zang van Frankie Dussen. De Kaatsheuvelse dancing El Terre no zorgt zaterdagavond voor een top- attraktie. De Nederlandse topband The Shoes uilen dan ongetwijfeld voor een volle zaal zorgen. In Nieuwkuyk in Café De Ster zal a.s. zondagavond een geheel nieuwe T1^nA+.Sptreden- Het is de SOUND IMAGE, die zij hebben weten te en gageren. Met Waalwijkse kermis misschien een reden te meer om daar eens naar de soundmusic te gaan luisteren en er te dansen. Jeugdcircus te Haaren Sigarenmagazijn „CUBA" Fa. J. v. d. Broek Grotestraat 218, Waalwijk Tel. 04160-3019

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 17