waalwijkse en Lanqstcaatse couRant Werkgroep zocht oplossing voor Le Moulin in Drunen RKC zendt 6 teams naar NKS jeugdsportkampen Gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen Vriendenkring en Kaaischijters Aardbeiencarrousel Burg, H. Welling opende tennisbanen in Waspik i i i i t I a Pols en Van Heijst i. Schilders OPEN OOG i Banketbakkerij van Mil RECREATIE-TERREIN IN PLAN ZUID Echtpaar van Son-Coolen uit Loon vierde gouden bruiloft Leerlingen bedrijfsschool Bloch Stibbe ontvingen diploma Jongelui willen soos graag in Drunen houden Zonnebrand, Deodorant Mieuw bestuur voor voetbalvereniging WSC - Waalwijk 19 M/MR UALTÜD StRRGT.' KERMISTAART „Werk kwam moei zaam tot stand" Trots Tennissport RAWO Waspik OVERSTE VAN ZUSTERKLOOSTER VERTREKT Fa. Schuurmans De DONDERDAGAVOND 10 JULI 1969 92e JAARGANG No. 55 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week. Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra van het Zu Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167- 2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" DRUNEN - Dinsdagavond waren ruim zestig leden van Le Moulin naar de Voorste Vennen gekomen om de vergadering, die daar n.a.v. de ont wikkelingen rond de soos gehouden werd. Diverse punten stonden op de agenda. Allereerst werd de reden be sproken waarom de heer C. van Tuijl de soos buiten had gezet. Diverse argumenten van de heer C. van Tuijl werden ontzenuwd; hij meende dat oudere gasten beledigd waren en zelfs lastig waren gevallen. Het ging hier om enkele mensen die op een soosavond zonder te betalen binnen waren gelkomen. Deze mensen maakten hun aanwezigheid luidruch- I tig bekend en lieten aldus zien dat zij niet alleen qua leeftijd, maar ook qua gedrag niet in het milieu pasten, dat Le Moulin tijdens de soosavonden poogde te scheppen. De heer C. van Tuijl, die op het laatste ogenblik ver stek liet gaan, werd door de leden verweten de soos misbruikt te hebben om zijn molen als horeca-bedrijf klaar te maken. Na een levendig gesprek tussen diverse leden volgde 'n peuze. Na de pauze werd door het bestuur de vraag aan de vergadering voorge legd of men nog reden zag om in Drunen te proberen een soosruimte te vinden. Dat voor een Drunense soos degelijk belangstelling bestaat bleek uit het feit dat iedereen er vóór was door te gaan. Diverse aanwezigen wilden hieraan positief meewerken. Een vijftiental Stationsstraat 108, Waalwijk Telefoon 2749 In de tweede helft van juli zullen verdeeld over de betreffende weken 6 teams door de jeugdcommissie van RKC worden uitgezonden naar de jeugdsportkampen georganiseerd door de Ned. Katholieke Sportfede ratie. Dit wordt dan het twaalfde achtereenvolgende jaar dat RKC aan deze kampen deelneemt. 'Dat de belangstelling voor deze kampen nog telkens toeneemt blijkt uit het aantal deelnemende jongens dat wat RKC betreft het hoogste i aantal uit de kampgeschiedenis is namelijk 72. 10 Leiders zullen deze jongens begeleiden in de kampweek waarin allerlei sporten worden be oefend en ook andere ontspanning wordt geboden. Van de sporten die aan bod komen kunnen we o.m. noemen voetbal, volley, wandelen, atletiek, tref bal. De jeugd is voor deze kampen ingedeeld in verschil lende leeftijdsgroepen, die naar ver schillende kampplaatsen worden ge zonden en wel als volgt: Pupillen: 1 team naar Amersfoort week 13/7- 20/7 onder leiding van de heren J. van Pruyssen, L. Bool. Pupillen: 1 team naar Uden week 20/7-26/7 met de heren J. v. d. Eer den en Sjen Leytens. C-jeugd: 1 team naar Borculo week 13/7-19/7 met de heren Sjaak Ley tens, R. v. d. Wiel. B-jeugd: 1 team naar Weert week 20/7-26/7 met de heren Th. Pulles, W. Leyytens. A-jeugd: 2 teams naar Ferschweiler in West Duitsland van 12/7-19/7 met de heren J. Kolster en M. Verdonk. Voor de eerste keer zullen alle teams met bussen naar de kamp- plaaten worden gebracht waar ze aan het eind van de week weer zul len worden opgehaald. RKC prijst zich vooral gelukkig, dat zich 10 leiders voor deze kampweken be schikbaar hebben gesteld; 10 RKCers dus die 1 week van hun va kantie ter beschikking stellen van de jeugd. Hen wacht tijdens die kampweek beslist een zware maar toch dankbare taak. Bij de uitvoe ring daarvan wensen wij hen alle succes; eerlijk gezegd twijfelen wij daar geen moment aan nu de groot scheepse voorbereiding op deze kampen op bekwame wijze is ge beurd. (Van onze verslaggever) WAALWIJK De besturen van de Spaarvereniging 'De Vriendenkring' en de Karnavalsvereniging 'De Kaaischijters', beiden gevestigd in cafe- restaurant Molenvliet, bij de heer Ad van Cromvoirt in Baardwijk, hebben opnieuw besloten om dit jaar ter gelegenheid van de kermis een gecostu meerde voetbalwedstrijd te organiseren. De wedstrijden die voorgaande jaren zijn gehouden waren een geweldig succes. De wedstrijd wordt ge speeld op de vooravond van de Waalwijkse kermis, vrijdag 11 juli a.s. op het terrein van de v.v. Baardwijk. De aftrap geschiedt door Prins Kar naval, Z.H. Prins Jul I. Om half zeven vertrekt de stoet vanaf café De Molenvliet met muzikale 'begeleiding naar het Baardwijk-terrein. Scheidsrechter tijdens de kracht meting is de heer Max Slaats, die in het begin van de jaren '30 een zeer bekende voetbalheld in Waalwijk was. Inzet van-de wedstrijd is de Anka- beker en de wisselbeker die momenteel in het bezit is van De Vrienden kring. De spelers van De Vriendenkring zijn: J. de Haan, P. van Escb, H. Leyten, B. Gaulil, M. van Heeswijk, Fr. van Delft, G. Disseldorp, Eer. Dumoulin, H. Dorenmans, B. van Beyen, en A. Leytens. De Kaaischijters treden aan met: M. van Dalen, J. van Gelder, J. Richters, J. van Wezel, A. van Daelen, P. van Geenen, A. Pullens, P. Kuysten, T. van Wanrooij, A. Lombarts, A. Krooswijk. Het spreekt voor zich dat er op het terrein nog de nodige verrassingen te voorschijn komen. De wedstrijd die om 19.00 uur begint is voor iedereen gratis toegankelijk. De prijsuitreiking vindt om 22.00 uur plaats in café restaurant Molenvliet. jongens en meisjes hebben nu een werkgroep gevormd die in de komen de weken met het bestuur een oplos sing hoopt te vinden. In de toekomst zal de structuur van de soos mede door de leden bepaald worden. Velen vroegen een openheid van het bestuur o.a. inzake de financiën van de soos. Het bestuur ging hiermee gaarne ac- coord, daar dit een bewijs te meer» is, dat vele leden gezonde belangstelling hebben voor de soos. Groot knelpunt voor de soos is de ruimte! In Drunen zouden diversen panden in aanmerking komen. Het bestuur hoopt gesterkt door de leden vergadering, om samen met de werk groep een home te vinden waar men niet voor een derde keer op straat hoopt te komen! GROTESTRAAT 234, WAALWIJK - TELEFOON 2312 WAALWIJK - Burgemeester H. C. Welling van Waspik toonde zich een gelukkig- man toen hij een onderdeel van het plan Noord geprojec teerde recreatie-terrein officieel in gebruik kon stellen. Het leefkli maat wordt hierdoor weer iets prettiger, zo zei hij ten aanhore van een aantal genodigden zoals de leden van de gemeenteraad en bestuurders van enkele plaatselijke sportverenigingen, vertegenwoordigers van de Grondmij en de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Waal wijk, de heer Maas, door wiens bemiddeling de arbeidskrachten kon den worden aangetrokken die het project in DACW-verband uitvoerden. Bericht van verhindering was er van de burgemeester van Sprang-Ca- pelle. De gemeente 's-Gravenmoer liet zich vertegenwoordigen door de wethouders De Geus en v. d. Dussen. De districtsinspecteur van de grondmij, ir. Geene zei voor hij de sleutel van de toegangspoort tot de twee tennisbanen aan burgemeester Welling overhandigde ondermeer: „Het werk kwam weliswaar moei zaam tot stand maar het geschiedde met liefde en zorg. Ik wens u geluk met deze aanwinst en ik hoop dat er vele sportieve uren zullen worden doorgebracht. Burgemeester Welling gaf vervol gens een kort historisch overzicht van de verschillende stadia welke moesten worden doorlopen alvorens er van een ingebruikstelling sprake kon zijn. Men had de beschikking over de grond, de financiën en over de werkkrachten, maar een open stelling (de toestemming om met het werk te starten) ontbrak aan vankelijk. Door de gunstige ont wikkeling van het conjunctuurpa troon leverde ook de bezetting van de arbeidsplaatsen veel moeilijkhe den op. Het werk werd immers in DACW-verband uitgevoerd. Gestart met het voornemen om één veld te verwezenlijken werden er toch twee VOOR VAKANTIE PARFUMERIE Hoogeinde 10, Waalwijk WAALWIJK - Afgelopen maan dagavond hield de voetbalvereni ging WSc haar algemene jaarver gadering in Hotel de Twee Kolom men. Er bestond voor deze vergade ring een grote belangstelling van de zijde van de leden. Belangrijkste punt op de agenda vormde bestuurs verkiezing. Gezien de ontplooiing van de vereniging was het noodza kelijk, dat er een bestuursuitbrei- ding kwam. Niet meer herkiesbaar stelden zich de heren Th. van Son, H. Snij ders en W. van de Anker. Het bestuur werd nu als volgt ge formeerd: N. van Loon jr., voorzit ter; vice-voorzitter, J. Mahieu; le secretaris, Th. Verhoofstad, W. van de Lee, 2e secretaris, penningmees ter H. Appels, commissarissen tech nische zaken: G. Gouda, jeugdza ken: G. Kipping, terreinen en ma terialen: G. de Jongh, toto-activitei ten en festiviteiten: A. J. E. van Bla- del, pers en propaganda: H. Berg mans. In de elftalcommissie werden ge kozen de heren G. Gouda, als com missaris technische zaken, P. Brok en E. N'oyens. De laatste twee zijn gekozen in de plaats van de heren H. Bergmans, die een functie in het bestuur kreeg en W. Dekkers we gens drukke werkzaamheden. Enige tijd geleden is er een com missie benoemd voor de accomoda- tie. Deze commissie is nu gereed met haar taak en zal op de eerstkomen de bestuurvergadering concrete plannen ter tafel brengen. Tijdens de vergadering werden nog her dacht de in de loop van het jaar overleden leden, te weten oud-voor zitter Jac. Spijkerman en de heren Pvan Eeten en J. Knepflé. tennisbanen gerealiseerd omdat het aantal leden van de opgerichte ver eniging zo bijzonder snel groeide tot ruim 85. Het gemeentebestuur aldus bur gemeester Welling is trots op het geen hier tot stand werd gebracht. Dank breng ik aan de grondmij die met voortvarendheid het werk uit voerde. Voor het gehele complex zijn 225 manweken gepland. In to taal zijn er nu 79 man weken ver werkt. Volgende week zal het grote speelterein voor de jeugd hier wor den ingezaaid. De firma B. en G. te Best bracht een hekwerk aan, dat voor tennisbanen uniek mag worden genoemd. Heel veel dank bracht de burgemeester aan bestuur en leden van de tennisvereniging die hun ziel zo lang in lijdzaamheid hebben bezeten. Ik hoop dat u er heel veel plezier en ook heel veel sportiviteit op zult bot vieren. De heer A. Jansen, voorzitter van de tennisvereniging, noemde het een bijzonder voorrecht de sleutels van een dergelijk project te mogen ontvangen. Namens de gehele bevol king dankte hij het gemeentebe- tuur voor de vele bemoeiinissen in deze. Wij willen nu ook eens defini tief afrekenen met het idee dat de tennissport een elite sport zou zijn. Wij kunnen er u van overtuigen dat het financieel heus wel haalbaar is de tennissport te beoefenen. La ten we hopen dat we door de groei van ons aantal leden binnenkort weer een beroep op de gemeente en de grondmij moeten doen om ons aan meer speelruimte te helpen. En kele prominenten tennisspelers ga ven ten slotte enkele demonstratie- wedstrijden waarbij de technisch be geleider van de Waspikse vereni ging de heer Jan Poerink uit Vught de nodige toelichting gaf. TREKTOCHT Elke vakantie vlucht de mens naar de oeroude tijden van weleer. Hij rukt zich los uit het harnas van de gevestigde samenleving. Als een zwerver gaat hij op tocht. Het trekkersbloed kookt in zijn aderen. Het lijken heie volksstammen, die vol verwachting op reis gaan naar verre vreemde landen. Heel ons leven is één grote trektocht. Altijd door neemt de mens af scheid van wat geweest is en begroet wat komen gaat. Nergens vindt hij een vaste woonplaats. Nooit is hij echt gesettled, en als een ver jaagde vogel moet hij steeds weer een nieuw nest bouwen Ais hij jong is, is het voortdurend avontuur; maar als hij oud is, komt er heimwee in zijn hart. Als klein kind klimt hij uit de box, zoekt als hij groler wordt zijn eigen vriendjes, gaat naar school en ontdekt de wereld van groie mensen, totdat hij eens voor goede afscheid neemt en zijn eigen route bepaalt. Maar de oude mens, die het einde van de tocht naderbij komt, leeft weer terug in de vergane tijd en geniet nog na van wat hem voorbij getrokken is. Zo is de mens rusteloos in beweging onderweg. Eens wacht het einde van de reis. Dan is er geen verder meer. Dan slaat het laatste uur van afscheid. Dan komt de laatste groet. Dan laat hij alles en ieder achter zich. Dan blijft hij alleen voor de laatste tocht. Eén Trekker gaat nog met hem mee. Geen ruimtevaarder kan zich aan Hem meten. Hij overspant tijd en eeuwigheid. Met Hem begint het groot ste avontuur. Pas dan komt hij voor altijd thuis en vindt hij blijvend rust. Tot 20 augustus doen wij de OOGJES dicht en snaveltjes toe. Prettige vakantie Op de Grasduintocht heeft Kees Aarts, Mayiaan 2, in de bus op de terugreis z'n pukkel verloren. Wie kan 'm helpen. L. VAN BERKEL Het echtpaar Kees van Son en Mevr. van Son-Coolen, beiden 76 jaren oud is dinsdag eens flink in de bloemetjes gezet. Dit was de dag waarop zij voor 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Helaas is de bruidegom niet erg goed ter been meer, maar zijn echtgenote daarentegen deste beter. Vandaar dat om 10.00 uur v.m. in de huiska mer van de familie van Son de H. Eucharistieviering plaatshad, welke werd opgedragen door pastoor Si mons. Na de H. Mis reed de familie van Son naar Kaatsheuvel waar in de zaal van hun schoonzoon, Hotel Leon, het feest werd voortgezet, 's Middags tussen 3.00 en 5.00 uur is daar dan ook een zeer drukke recep tie gehouden waar vele vrienden en bekenden van deze familie de heer en mevr. van Son geluk kwamen wensen. Dat er veel deze familie kenden was heel gewoon, want de heer van Son dreef in Loonopzand reeds vanaf zijn trouwdag een sla gerij en kruidenierswinkel en la ter een taxiebedrijf waardoor hij velen heen en terug naar Tilburg bracht - vooral de zieken zullen zich dit alles wel herinnerd hebben. On- APARTE VERLICHTING Meer dan 350 modellen. Kolperstraat 19 - 21 DEN BOSCH Bij de Markt - tel. 44962 alleen met de ouderen maar ook met de jeugd". Hierna reikte de. heer Stibbe met een persoonlijk woord voor iedere leerling aan ieder van hun het diploma uit. De heer Van Haren, de instruk- teur van de jongens, droeg vervol gens de leerlingen symbolisch over aan de berdijfsleiding door het over handigen van de cijferlijsten van de op het examen behaalde resultaten aan de bedrijfsleider van de Waal wijkse fabriek de heer Schoenma kers. Ook de heer Schoenmakers toonde zich zeer verheugd met het feit dat hij in de produktieafdeling weer tien nieuwe krachten er bij krijgt, vooral daar het personeelste kort nog erg nijpend is. Dinsdag 8 juli j.l. was er door de bedrijfsschool van de N.V. Bloch Stibbe een feestelijke bijeenkomst georganiseerd in de zaal van café ,,'t Vosje" in Waalwijk. De reden van deze bijeenkomst was het behalen van het diploma van een tiental leerlingen van de bedrijfsschool. De heer V arossieau, personeelchef van de Waalwijkse fabriek van Bloch Stibbe, opende de avond en verwel komde alle geslaagde leerlingen met hun ouders, evenals de president- direkteur de heer D. Stibbe, de al gemeen personeelchef de heer Op 't Hoog, de heren van de bedrijfslei ding en enkele vertegenwoordigers van de Ondernemingsraad. In zijn welkomstwoord benadruk te de heer Varossieau de waarde van het diploma hoewel dit overigens als een eerste stap gezien moet wor den. „De kansen die jullie nu krij gen in het bedrijf zullen jullie zelf waar moeten maken", aldus de heer Varossieau tot de geslaagden. Voor de leerlingen en de ouders gaf hij ook nog een overzicht van de goede verdienstemogelijkheden, die er voor de jongens zijn. Hierna nam de heer Stibbe het woord, die de leerlingen feliciteerde met het be haalde resultaat en nadrukkelijk stelde dat er bij Bloch Stibbe in de toekomst zeer veel mogelijkhe den zijn voor onze jeugdigen. „Voor de broodnodige verdere uitbouw van onze schoenfabriek is samen werking op allerlei niveau noodza kelijk". aldus de heer Stibbe, „niet Als vertegenwoordiger van de Ondernemingsraad sprak de heer Van Vugt zeer behartenswaardige woorden tot de geslaagde leerlingen. Hij wees hun er op dat de Onderne mingsraad een overlegorgaan is waar iedereen met moeilijkheden en voorstellen terecht kan. Hij ver welkomde de jongens namens het gehele personeel als kollega's en -uauies ogijjajd Jaaz uaa do ojdooq werking. Namens de leerlingen sprak Ar ie van Oord een dankwoord aan het adres van de instrukteurs en de di- rektie. Hiermede was het officiële gedeelte van de avond voorbij en bleven al len nog enige tijd in een wat gemoe delijkere sfeer bijeen. der de oorlog en daarna ging het wat romantischer, want daar er geen benzine en auto's waren moest de rit per landouwer of rijtuig ge schieden. Toen de heer van Son ziek werd werd het taxiebedrijf door zijn dochter beheerd. Het huiselijk karakter van dit feest heeft er niet minder toe bijge dragen dat het toch een groot feest is geworden waarbij alle kinderen met hun dertien kleinkinderen aan wezig waren. Een dochter is onge veer 25 jaar in het klooster der zus ters franciscanessen. 'Op de avond werd door de heer Mar. van Esch namens de buurt Kloosterstraat, Weteringstraat, Tuinstraat het cadeau van de buurt overhandigd met de toepasselijke bewoordingen. Ook nog kreeg het echtpaar van Son cadeaus van de naaste buren als blijk van waarde ring en vriendschap. Kortom er wa ren velen felicitaties, telegrammen, bloemen en cadeaus, die hebben bij gedragen tot de sypathieke wijze van vriendschap in en buiten de Loonse gemeenschap. Volgende maand zal zuster JustL ne, overste van het klooster van de zusters van O.L.V. van het H. Hart te Waspik en tevens directrice van het St. Jozefhuis voor bejaarden, Waspik gaan verlaten. In de zelfde functies zal zuster Justine naar Hansweert worden overgeplaatst. De overste-directrice van Hansweert komt als zodanig naar Waspik. Zus ter Justine verbleef 6 jaar in het klooster te Waspik. NIEUW BESTUUR VOOR V.V. „WASPIK" Tijdens een algemene ledenverga dering van de voetbalclub Waspik kozen de stemgerechtigde leden een nieuw bestuur. De aftredende heren J. Zwaans, B. Kuyten en J. v. d. Ho ven werden door de vergadering herkozen. Twee nieuwe functiona rissen kwamen aan het roer van de voetbalclub, t.w. de heren A. Kools en Th. v. d. Wassenberg. De be langrijkste positie kende de verga dering toe aan de heer A. Kerst. Met overgrote meerderheid van stemmen werd deze steunpilaar van „Waspik" tot voorzitter gebombar deerd. Naast actieve speler was de heer Kerst in verenigingsverband jeugdleider, lid van de elftalcom missie en trainer. Onder zijn leiding kwam de vereniging tot opmerkelij ke sucessen. Het zal dan ook niet aan hem liggen als de voetbalclub nu geen nieuwe periode van ver nieuwing en bloei tegemoet gaat. De heer Kerst dankte de leden voor het vertrouwen dat zij in hem stel den en zei ondermeer vurig te ho pen dat zij die liever een andere candidaat voor het presidentsschap naar voren hadden zien komen zich in de toekomst niet in hem teleur gesteld zouden voelen. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160 -2929 wagen hoezen, ;ssoires. den. I I i i l I I 1 B

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1