wAAiwijkse en UnqstRaatse couRant bouwman brillen Dr. C. Kortmann opent nieuwe Maasroute W'wijk-Wagenberg Uitgaan in het weekend v. VAN MIL VRUCHTJES RWB gaat dinsdagavond Jeugdleider B.Didden huldigen {oCcl mpe j <sCct, mpe De bontmode voor het nieuwe seizoen Bedrijfsapostolaat moet Drunen en Heusden gaan verlaten iusis Sacrum Apollo Roesfelberg El Terreno Lido 3e Ster Taxandria - Bar t TAAK WORDT VOOR EEN AALMOEZENIER TE ZWAAR OP VRIJDAG 29 AUGUSTUS Banketbakkerij van MiI TIJDENS JAARVERGADERING IN CLUBPAVILJOEN VEEL NERTS-GARNERING In bredere kring interesse 3eeei eenvoudige zaak Terugblik Plannen Langstraatweg 's Hosch-WaaHwijk- Wagenberg na 12 jaar gereed Fa. Schuurmans ZOMERFRIS 425 wedstrijden voor le elftal Nog aktief i i i i i i i i i i i in Tilburg v Heuvdstxax 14 1 I i s i i I I I i I I B I I 1 y Vlijmen J. Itylommersteeg uit Vlijmen overleden Nieuw bonthuis van Frits van de Ven in Eindhoven DONDERDAGAVOID 14 AUG. 1969 92e JAARGANG No. 65 De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdensfraat 8, Tel. C'4167-2002 Telegram-adres „ECHO" WAALWIJK Afgelopen week is het jaarverslag over 1968 versche nen van het Bedrijfsapostolaat Waalwijk en omstreken. „Het is zo, schrijft de heer G. Roorda, voorzitter, een grote voldoening te kunnen constateren, dat het streven en doel van het Bedrijfsapostolaat in steeds bredere kringen interesse vinden". Sinds het verschijnen van het vorige jaarverslag blijkt, »dat zich in het bestuur enkele mutaties heb ben voorgedaan. Wegens het overlijden van de heer E. Hoevenaars is in zijn plaats benoemd de heer J. F. Trommelen, die hem is opgevolgd als voorzitter van de werkmeestersorganisatie. Het secretariaat is eind vorig jaar neergelegd door de heer Smits, ter wijl hij wel lid bleef van het be stuur. Enige maanden geleden zag ook de heer J. P. Handgraaf zich genoodzaakt als bestuurslid te be danken. De voornaamste zorg van het bestuur kan wel genoemd wor den de ontstane situatie na het ver trek van aalmoezenier Jansen. Op allerlei manieren is geprobeerd in de vakature te voorzien, maar de juiste man heeft men toch niet kun nen vinden. Tenslotte werd besloten de situatie te consolideren en het werkgebied HeusdenDrunen te verlaten. Het bestuur heeft deze be slissing node genomen, zich terdege realiserende dat dit gebied vanwege de omvang en de snelle toename van de werkende bevolking een belang rijk objekt zou moeten zijn. De con tacten van de enig overgebleven aal moezenier liggen voornamelijk in Waalwijk en men heeft gemeend Waalwijk niet te moeten verzwak ken om in Drunen en Heusden een werkterrein te behouden. Bovendien speelt ook hier mee, dat zich in het Bedrijfsapostolaat een ontwikkeling begint af te tekenen in de organisatie van het Bedrijfs apostolaat de schijnt te wijzen op 'n toekomstige aanpak per dekenaat, waarom het bestuur meent dat een nieuwe opzet tot de mogelijkheden behoort. Op verzoek van de Lande lijke Contactraad heeft het bestuur zich beziggehouden met het bestu deren van een landelijk gepland sa menwerkingsverband in een Stich ting Bedrijfsapostolaat Nederland. Een der hoofddoelen is het creëren van een landelijk bureau als onder steuningsorgaan voor de diverse in den lande werkzame instellingen om Bedrijfsapostolaat. Het bestuur heeft zich vóór deze Stichting uit gesproken. Ondanks één aalmoeze nier streeft het bestuur naar inten sivering van het werk. Er moet ge zocht blijven worden naar metho dieken, naar instrumenten voor de opbouw van relaties, naar middelen om meningsvormen te begeleiden. Het is geen eenvoudige zaak ade quaat Bedrijfsapostolaat te bedrij ven, te veel nog moet worden geex- perimenteerd en uitgeprobeerd. Daarbij is het moeilijk christendom te brengen in een maatschappij, die daarvan niet veel meer verwacht. Het bedrijfsapostolaat moet een plaats hebben in het bedrijfsleven en behoeft geen geweldig grote te zijn. Maar wel moet het een goede observatiepost zijn en een verbin? dingscentrum. Want dan alleen kan het zijn wat bet behoort te zijn: een teken van de mensgewerden God, aldus de heer Schutte in zijn jaar verslag. Aalmoezenier van Berkel zegt in zijn verslag over 1968, dat het werk niet moet blijven steken bij de be- drijfsaalmoezenier; er moet een duidelijke doorstroming zijn naar de pastorale werkers. Namens het de kenaat Waalwijk is door aalmoeze nier van Berkel deelgenomen aan het beraad tussen priesters en bis schoppen in Noordwijkerhout. Voorts is er nog niet zo lang gele den een studiemiddag gehouden voor priesters en predikanten uit de dekenaten Waalwijk en Drunen. Ten aanzien van de plannen voor de toekomst wordt opgemerkt dat er een duidelijke roep is om vor mingswerk voor volwassenen. In 't afgelopen jaar is daartoe reeds de aanzet gelanceerd in 't filmprogram ma. Al het werk zal in de toekomst verder worden uitgebouwd. Als start gaan de gedachten uit naar 'n gesprekstocht voor volwassenen die gepland is voor 27 september. Tevens wordt gedacht aan een centraal thema, dat het gehele jaar door kan worden uitgewerkt. Daar voor lijkt het thema „medezeggen schap" het meest actueel. Dit onder werp was tevens het centrale thema voor de jeugd tijdens het „Grasdui nen" van afelopen jaar. In dit gro tere verband van het vormingswerk hoopt men ook 'n duidelijker plaats te geven aan het bedrijfsbezoek. Dit zou frequenter en meer gericht die nen" van afgelopen jaar. In dit gro- van dit meer geconcentreerde werk spreekt steeds meer de behoefte om de éénmanspost te versterken met een zogenaamde „bestuursgroep" van enkele kritische lieden, die zich samen met de aalmoezenier bezin nen op de inhoud en uitvoering van dit werk. Op korte termijn hoopt men een duidelijke formule te kun nen vinden. Naast de globale plannen zal het bestaande werk voortgezet dienen te worden. Zo zullen de besprekin gen over de buitenlandse arbeids krachten dienen te resulteren in 'n concreet dienstencentrum. Verder zal de oprichting van een gespreks groep voor produktiechefs op staf niveau gerealiseerd moeten worden. Maandags voormiddag gesloten Ook de studiebijeenkomst voor art sen en specialisten zal zo spoedig mogelijk moeten plaatsvinden. Ook het reeds begonnen gesprek tussen priesters en predikanten zal zijn vervolg moeten vinden. Aalmoeze nier van Berkel hoopt zo snel mo gelijk betreffende de toekomstplan nen met de betrokenen in contact te treden. WAALWIJK Op vrijdag 29 aug. a.s. des namiddags om 4 uur zal de Commissaris der Koningin, Dr. C. N. M. Kortmann, de officiële inge bruikstelling verrichten van het ge- T* JE LEEFT MAAR TWEE KEER Het internationale misdaadsyndi caat Spectre is bezig met zijn meest ambitieuze plan sinds ooit. Door 't onderscheppen en in beslag nemen of vernietigen van Amerikaanse en Russische ruimteschepen, hoopt het een derde wereldoorlog te provoce ren. Het is James Bond's taak te weten te komen wat de ander gaat doen. Hij zwemt in Japan aen land. De volgende dag ontmoet hij de se cretaresse van de Japanse Geheime dienst. Daar op diens kantoor be ginnen de dingen te gebeuren. VERBODEN VOOR MANNEN Vrouwen moeten alles over vrou wen weten. Maar talloze doen niet de moeite om de geheimen van de vrouw te doorgronden en zo zich zelf beter te leren kennen. Zo ver telt de film over tientallen onder werpen, die alle de vrouw betref fen, over sex en moederschap, over vrouwen In exotische bladen, over de vrouw in haar dagelijks beroep. Wij zien de vrouw als middelpunt van schoonheidsmiddelenindustrie ën en van de mode, met soms wat indiscrete blikken achter de coulis sen van de haute couture en de schoonheidswedstrijden. REBEL IN KETENEN Luke Jackson is veroordeeld tot twee jaar in een gevangenis-werk kamp, omdat hij in een dronken bui vernielingen heeft aangebracht. Tijdens een feest zaagt hij een gat in de vloer van de barak en kan ontsnappen.. Kampbazen met bloed honden achtervolgen hem. Hoewel Luke allerlei trucjes gebruikt wordt hij toch weer gegrepen. Hij wordt mishandeld, krijgt straf ver lenging en moet voortaan geketend lopen. Toch onderneemt hij een tweede po ging die lukt. Maar tenslotte wordt hij weer gegrepen waarna elk verzet in Luke is gebroken. DE 5 VOGELVRIJEN Het afgelegen stadje Firecreek krijgt bezoek van vijf niets ontziende avonturiers. Zodra zij in de stad zijn krijgen ze woorden over een mooi ongetrouwd Indiaans meisje met een blond kind. Earl is bezig Drew in de paardentrog te verdrin ken als Johnny Cobb zich er mee bemoeit. De nogal slome staljongen, licht de bandieten in dat boer Cobb ook sheriff is. DE MAAGDENBRON In deze ballade wordt verteld hoe een rijke boer en zijn vrouw hun mooie, jonge dochter, vergezeld van een slonzig dienstmeisje, dat het met de eerbaarheid niet zo nalw neemt, naar de naastbij zijnde kerk sturen om er kaarsen te offeren ter ere van de H. Maagd. Onderweg wordt ze in een bos aan gerand en vermoord door twee gei tenhoeders, terwijl het dienstmeisje een een jonger broertje van de da ders, een kind nog, toezien. Na hun gruwelijke daad maken de moorde naars zich meester van de fraaie kleren van het slachtoffer en zoe ken,, niet wetend wie zij was, on derdak in de boerderij van haar ouders. DE MAN DIE EEN ANDER WAS In de bergen bij St. Anton in Oostenrijk valt 'n 16 jarige skiër van een rots. Hij wordt dood gevonden. Frank Wheatly, hoofd van de Inter nationale School in St. Anton tele grafeert aan Dan Slater, lid van de Amerikaanse Geheime Dienst, dat zijn zoon Bobby door een ski-onge luk om het leven kwam. Slater ver trekt met de trein uit St. Anton. Hij heeft niet gezien dat iemand die hem schaduwt, iets in zijn tas stopt. Onderweg vindt hij dit. Het is Bob- by's ski-jack, waarin twee bloedom- rande gaten zitten. Slater keert dan terug naar St. Anton. Nu de vakanties voorbij zijn zul len de dansmiddagen in de Roestel- berg ongetwijfeld nog drukker be zocht worden dan tot nu toe het ge val was. Zondag speelt er het Kaats heuvels orkest The Blue Birds. Dancing El Terreno in Kaatsheu vel heeft ook dit weekeinde weer 'n discobal op vrijdag- en zondag avond. Zaterdagavond kunnen tie ners en twens hun hart ophalen aan soul en beat tijdens het optreden van de groep Pepper and Soul. deelte van de Maasroute tussen Waalwijk en Wagenberg. Ook zal de brug over het Wilhelminakanaal te Oosterhout officieel in gebruik worden gesteld- Na samenkomst der hiervoor geno digden op het gemeentehuis van Waalwijk om 3 uur vertrekt het ge zelschap naar het in gebruik te stel len weggedeelte nabij de Kruis straat te Waalwijk. Vervolgens rijdt het gezelschap over het nieuwe weg gedeelte om, om circa kwart over vijf, de officiële ingebruikstel ling van de brug over het Wilhelmi nakanaal te Oosterhout bij te wo nen. Het open te stellen gedeelte van de Maasroute heeft een lengte van ongeveer 23 kilometer en vormt samen met het reeds gereed geko men gedeelte 's-Hertogenbosch Waalwijk een zeer belangrijke oost west verbinding van landelijke be tekenis. Dit werk, waarvan de verharding werd uitgevoerd door de aannemers combinatie „Maasroute", bevat naast de wegaanleg, een aantal kunstwer ken, zoals de brug over het Wilhel minakanaal. In de Maasroute inves teerde de provincie tot heden reeds meer dan 60 miljoen gulden. De liefhebbers van het Duke City Sextet kunnen zaterdagavond weer terecht in het Lido, als het ensemble met zang van Bob Smit, hier op treedt. Vanaf zondag kan men ook 's middags weer dansen. Voor de muziek zorgt de soulgroupe Gradu ate. The All Stars met John Davis besluiten zondagavond het dansfes- tijn in het Lido. Op herhaald verzoek presenteert dancing De Ster in Nieuwkuyk dit weekeinde weer de groep Popeye, een best-seller voor de danslustige jongelui uit de Langstraat. Zowel zaterdag- als zondagavond draait de disco in de bar van sport hal Taxandria. Alle top^O-ers wor den dan op de draaitafel gelegd. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160 - 2929 GROTESTRAAT 234, WAALWIJK - TELEFOON 2312 Op de dinsdag 19 augustus te houden jaarvergadering in het RWB-pa- viljoen zal Bertus Didden worden gehuldigd. Voor de vergadering zal er een wedstrijd gespeeld worden tussen jeugdleiders van RWB, waar ook Bertus Didden toe behoort, en die om 7 uur begint. Bertus Didden is tevens reeds 17 jaar werkzaam als jeugdsecretaris en mede hiervoor zal op het terrein een huldiging plaats vinden door de jeugdleiders. Er zal door de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer H. Muller, een cadeau worden aangeboden. Bertus Didden heeft meer dan 40o wedstrijden gespeeld voor het eerste RWB en om precies te zijn 425 wedstrijden. Voor dit feit zal hij dan gehuldigd worden door de ver eniging RWB. Als 16-jarige maakte Bertus Didden zijn debuut in het eerste elftal van RWB, maar pas op zijn 17e jaar verwierf hij zich een vaste plaats. In dat eerste elftal heeft Bertus Didden bijna alle plaat, sen in het elftal gehad. Alleen kee per, rechtsback en stopper zijn de plaatsen in het elftal geweest, die hij nooit bezet heeft. Het eerste succes behaalde de heer Didden met het eerste elftal in het seizoen '51'52, toen Right 'Oh uit Geertruidenberg het resultaat be haald werd, dat RWB uit de vierde in de derde klas bracht, na nog een gewonnen promotiecompetitie tegen Berghem Sport. Dat was meteen ook het laatste seizoen, dat RWB ooit in de vierde klasse, waarin het 4 sei zoenen speelde, heeft doorgebracht. Een hele tijd bleef RWB toen in de derde klasse zonder dat er noemens waardige dingen te vermelden zijn. Daarna kwamen de kampioenschap pen, die Bertus Didden ook heeft meegemaakt. De eerste twee kam pioenschappen konden vanwege de niet zo gunstig verlopen promotie wedstrijden niet in een plaats in de tweede klas worden omgezet. Toen er de eerste keer echter dat er geen promotiewedstrijden gespeeld be hoefden te worden, sloeg RWB we derom toe en ging over naar de 2e klas. Bertus Didden, die nu 37 jaar oud is, speelde vorige competitie, toen het met het eerste elftal van RWB niet zo voor de wind ging, nog 6 wedstrijden mee in het eerste. Dit was seizoen '67-'68. Tegen Budel, de wedstrijd van de waarheid, scoorde Bertus Didden zelfs de winnende goal, die RWB toen in de tweede klas hield. Didden wil nog wel iets kwijt ook. De jeugd, zegt hij, van nu kan niet die animo opbrengen, zoals wij dat konden. Wij waren pure amateurs en niemand had enig weet van prof-voetbal. Goede raad van teamgenoten werd geaccepteerd maar kom daar nu maar eens mee aa bij de jeugd. Bertus Didden speelt op dit mo ment nog een meer dan verdienste lijke partij in het tweede elftal en als we hem zo beluisteren, zal het nog wel enige tijd duren voor hij zijn voétbalschoenen aan de wilgen zal hangen. VOOR VOOR VOOR ajouren, stoppen, plisseren repareren, inkorten, borduren stofknopen, gespen, ceintuurs (en voor nog véél, héél veel méér) naar K. VAN OVERDIJK DAM- KAMPIOEN Tijdens de vijfde ronde van de damkampioenschappen van Groot- Vlijmen is in de 3e klas de beslis sing gevallen ten gunste van de jeugdige K. van Overdijk. Hij ver sloeg H. v. d. Lee, C. Scholte bracht zijn partij tegen J. Verstappen tot winst. In de 2e klas kwam H. v. d. Wal alleen aan de leiding. Verder verloor Pijnenburg van L. v. Over dijk en klopte L. van Hoften A. v. Wijk. Ió de eerste klas versloeg J. v. d. Lee, van Oudhuisen. N'a een langdurige ziekte is maan dagmorgen in zijn woning in Vlij men overleden, de heer Henri J. M. H. C. Mommersteeg (70). De heer Mommersteeg was president-direc teur van de N.V. H. Mommersteeg's Zaadteelt en Zaadhan'del in Vlij men. Wegens zijn verdiensten op agrarisch gebied werd hij o.m. on derscheiden tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en wegens zijn verdiensten op sociaal-charitatief terrein werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius. Hedenmorgen is hij begraven. WAALWIJK Het bekende bont huis Frits van der Ven, Den Bosch heeft aan de Piazza in Eindhoven een nieuwe zaak geopend. Hier wordt een grote collectie gebracht, voor een zeer breed publiek. Zowel de vrouw met een beperkt budget, als de vrouw die zich zeer grote luxe kan veroorloven zal een keuze kunnen maken uit een grote variatie zeer modieuze modellen. Het komende seizoen zullen de pasteltinten weer zeer groot zijn. In deze tinten brengt Frits van der Ven in Beperkte prijsklasse 't Zuid Amerikaans geschoren Lincoln-lam en Bueno Brëitschwanz. In hogere prijsklasse Bagdad en Indisch Lam Brëitschwanz en voor de fijnproef- sters prachtige mantels in beige Brëitschwanz en Nerts in diverse verwerkingen en tinten, zoals pas tel, pearl en tourmaline. In de Nerts-collectie vindt men naast genoemde soorten: standaard, black diamond, violet, saphir en sa- phir cross. De saphir cross is een bij zondere mutatie, die in Nederland tot ontwikkeling is gebracht en hebben wij dit seizoen voor het eerst in de collectie opgenomen. Ook zwart Persianer en Brëit schwanz blijft in geraffineerde mo dellen vele vrouwen bekoren. De nerts-stukken in eindeloze variaties en onverwachte kleurstellingen ge ven de Bontwerker de mogelijkheid om een tot nu toe ongekend mode beeld te brengen. Als grote lijn voor het komende seizoen brengt men 'n nauwsluitend bovenlijf, ruime rok, split, strakke mouw, niet te grote revers kraag, veel nerts-garnering, knopen en ceintuurs.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5